Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Đ10Đ4 válasza Polarstar (#800) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

kivel? :D

"de én úúúúgy féleeek.." :D

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#802) MR007RM válasza Polarstar (#800) üzenetére


MR007RM
addikt

A popcorn-hoz nálam sör és pálinka is dukál. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#803) Quasi_modo válasza MR007RM (#802) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én meg utálom a popkorn-t....

valami

(#804) BobTail


BobTail
őstag

(#805) MR007RM


MR007RM
addikt

Sorozatmód. Megnéztem ezt is. A belinkelt fotók között nincsen kapcsolat mindegyik külön lett válogatva.

Capture mode - Bracketing. 3-as sorozatokból vannak. Kis méretű fotók.
1
2
3
4
5
6
7

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#806) Remus389


Remus389
veterán

nagyon szépek, de nincs valakinek kedve fogni a családi kompakt fenyógépet(egy átlagos fenyógépet) és azzal ugyanúgy fotózgatni, összemérés miatt, biztos van

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#807) MR007RM válasza Remus389 (#806) üzenetére


MR007RM
addikt

Talán egy kompakt fényképezőgép topikban nem lenne kérdés. Inkább a többi telóval mérjük össze, mert úgy fer.

Egy fényképezővel tudsz telefonálni, netezni, Skype-olni? stb........ Össze lehet mérni olcsóval, drágával csak minek. Meg az sem mindegy kinek a kezében sül el.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#808) BobTail válasza MR007RM (#807) üzenetére


BobTail
őstag

Facebookon rám írt egy hobbifotós ismerősöm, hogy mutassam már meg teljes méretben az közművelődéses fényképet, és neki nem tudom pontosan hogy milyen gépe van, de nem egy zsebretehetős kis gépe. Mondta, hogy az ő gépe elbújhat a PureView mögött, de szerintem nem lehet így összehasonlítani. Teljes méretben lehet jobbat csinál, de pl. az ő gépének alig van fókusztávolsága, és nagyon jó makrókat lehet csinálni, míg PV-nek van vagy 10 / 15 cm. Összességében egy fényképezőből biztos többet lehet kihozni, de azért telefonhoz képest odapörköl egy-két téren a nagyoknak a PureView :)

Időközben válogattam tovább a tegnapi esti túráról a képeket, és sikerült egy olyan képet csinálnom, amin egyáltalán nem remegett a kezem, és bámulatosan éles lett ISO50 mellett: [link]

[ Szerkesztve ]

(#809) MrPetya19 válasza BobTail (#808) üzenetére


MrPetya19
addikt

Megvan az új háttérképem. Köszi.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#810) BobTail válasza MrPetya19 (#809) üzenetére


BobTail
őstag

Az előzőn jobbak a színek és a beállítás, de nincs mit :)

(#811) Remus389 válasza MR007RM (#807) üzenetére


Remus389
veterán

na de mégis, miért olyan nehéz elcipelni egy kompaktot és ugyanazt lefotózni összehasonlításképpen?

itt nem az a lényeg "ki nyer" csak valami "képet" kapjunk hogy mi az erőssége/gyengesége, csupán érdekel

egyáltalán nem biztos a PV alulmarad.... összességében erre lennék kiváncsi

persze függ a kompakttól, de azért mégis, mindenkinek van digitális kamerája otthon

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#812) MR007RM válasza Remus389 (#811) üzenetére


MR007RM
addikt

Valahol legbelül azon izgulok, hogy minél jobban szerepeljen. Legyen hasonlítás, de akkor az anyagot BobTail fotói képezzék telefonilag mindenképp. :D Az első linkeimet csúnyán el.asztam szerintem. Ideáig sosem érdekeltek a minőségi fotók. Érdekes hogy ezen egy telefon változtatott. Izgalmas játszani vele.

BobTail: Neked mindent elhiszek. :R A telót majd vissza ne add. Nem akarok egyedül maradni. :)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#813) Quasi_modo válasza MR007RM (#812) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem akarok egyedül maradni.
Nem fogsz.

valami

(#814) Auratech


Auratech
őstag

A közművelődésnek kép..az igen. -háttér- Látszik , hol ér véget az optika....Az érzékelő bírná még, de a fény kevés a magasabb zársebességhez, hogy a fényes részek dinamikája is javuljon.
Ennél jobb fotót én még nem láttam nem fényképezőgéptől...(ami rawot tud, az a fényképezőgép nekem...)
Amiben a jobb kompakt-bridge kamerák jobbak(nagyobb optika-fény gyűjtő felület) azt a PV-ben a legvégsőkig kompenzálják az érzékelő adottságai.

Szoftveresen megoldható lenne, hogy több képből- HDR-szerűen álljon össze a kép. Az odatenne..persze nem pik-pakk pár programsor..Ezt javasolhatnád, ha tehetsz ilyet.
Egyszerűbben lehetne egy ilyen sorozat-preset is a telóban, utólagos HDR készítéshez, hiszen a 2.7 s zársebesség sem átlagos, még fényképezőgépnél sem.
Szóval meg lehetne határozni, hogy a 2-3-x képes sorozat képenként milyen paraméterekkel készüljön. 1 kép a fényes részek részleteihez-2. a középtónusokhoz- 3. a sötét-fekete átmeneteihez.(a megfelelő ev, ISO, zársebesség beállításaival)
Ja és legyen benne egy manuál mód (a kreatívon belül..) vagy az olyan?
PV-kamerás telefonom lesz, az biztos...

Auratech Field Recording

(#815) fateless


fateless
veterán

Látva a képeket már várom, hogy egy év múlva ilyenkor legyen és vehessek egy használt 808-t. :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#816) Polarstar válasza fateless (#815) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Elősször fizesd be Orbánia szeptemberben megszavazandó új adóit - aztán lehet venni Pürévjút! :DD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#817) Đ10Đ4 válasza Polarstar (#816) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

Ez már egy kicsit, politizálás.. :D

De amúgy ha már itt tartunk... Lenne pár keresetlen szavam hozzá, de kinek ne lenne ebbe az Országba? Jah, igen.. Aki a rózsa dombon lakik, mert az röhög rajta. ;)

Ennyi, erről kár vitázni is..
Ez most a Nokia Topic-ja..

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#818) MR007RM


MR007RM
addikt

Biztos van egy-két dús gazdak, aki megvette a telót. Persze ilyen fórumokba be sem néznek.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#819) wwgolf


wwgolf
csendes tag

BobTail, MR007RM köszönet a soroztképes infókat, :C

azért még ha úgy adódik,
1 nappali, sorozatot, pl 1 belvárosi forgalmas kereszteződésről lőhetnétek :)
pl a közlekedő autókról, ott valamennyire lehetne látni, hogy mennyivel később készült el a kép, és hogy az így egymás utánu képek milyen minőségűek."élesek"

+ 1 dolog, az akumlátor hogy birja a fényképezést, ált. használatot ?
/1nap 2 nap milyen gyakran kell tölteni ? /

Az eddígi képeket és infóket persze köszönet :R

N8 ... Asus M4A88TD-V Evo, AMD Athlon II X2 240e , 4GB ...

(#820) MR007RM válasza wwgolf (#819) üzenetére


MR007RM
addikt

Én holnap nyomok pár fotót a városban ilyet is olyat is munkából hazajövet.

Szerintem nagyon jól bírja a gyűrődést az aksi, bár ügye nappal vaku nélkül könnyebb. Ha nem csak fotózok egész nap, akkor minimum két nap úgy hogy azért szépen nyomkodtam. Egyébként nehéz ezt meghatározni, mert ha pl videózól, felveszel vele vagy nézel rajta akkor merül szépen, attól függ te mire szoktad használni és mihez vagy szokva. Nálam jobban bírja a gyűrődést, mint az N8.

Szubjektíve szerintem gyönyörű ez a fekete, sötét kijelző. Jó kontrasztos és gyönyörűen kiemeli a szineket. A telónak jó a fogása, a súlya inkább rásegít tenyérbe simul, mindamellett meg szép. A kamerarész nem áll ki annyira hogy rondának lehessen mondani. Méretét tekintve válóságban nem tűnik olyan nagynak a teló pont optimális a méret, kellemes tapintású kemény polikarbonát burkolattal és szépen lekerekített szélekkel. A külcsint jellemezve ha vki kérdezné, de nem kérdezte. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#821) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Én azon csodálkoztam a N8-nál, ami a régi SE Aino-hoz képest új: Ha eléteszek egy távcsövet - akkor lehet értékelhető, tiszta képet fotózni vele. Igaz, marad a körkivágás, mert a nézőkén ott a gumiharang a szemnek. /És persze a távcső az teleoptika, nem széleslátó. Igen szűk a látható szögtartomány./

A pürévjú lehet, hogy ezt nem tudná már. Oldalról szűrődne be fény, és életlen lenne a képe.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#822) Polarstar válasza MR007RM (#820) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az 5800, N8 után nem hiszem, hogy mellélőtt ezzel a telefonnal a Nokia. A formája praktikus, az anyag pedig jó szokott lenni még az olcsó telefonoknál is. /Nokia 100 - kézbevéve meglepett a kiváló tapintásérzet, és nem ropogott a kézbevett darab./

Ja! Nagyon úgy néz ki, hogy a szolgáltatóknál nem lesz ez a telefon, mert "természetesen" a Lumiákra gyúr a Nokia. Majd novemberben jönnek az újak.
Ez pedig egy "réteg"telefon.

Csak rajongóknak! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#823) Quasi_modo válasza Polarstar (#822) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nagyon úgy néz ki, hogy a szolgáltatóknál nem lesz ez a telefon
A Telenornál annyit mondtak, hogy elképzelhető.

valami

(#824) MR007RM válasza Quasi_modo (#823) üzenetére


MR007RM
addikt

De mi elképzelhető? Lesz, vagy nem lesz?

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#825) Quasi_modo válasza MR007RM (#824) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hogy lesz.
Ez nem szentírás, de legalább nem mondtak alapból nemet.

valami

(#826) Kobak77 válasza Polarstar (#821) üzenetére


Kobak77
aktív tag

pedig lehet :):
madár
madár helye :)
hold (picit becsillant)

Persze számít, hogy honnan süt a nap, de szerintem 808-al is megoldható lesz a dolog. Az N8 sem illeszkedett pontosan sajnos (ld. holdas fotó)

@Quasi_modo: én már annak is örülni fogok, ha hivatalosan forgalmazni kezdik M.o.-n! Úgyis kártyafüggetlenül kéne.

[ Szerkesztve ]

(#827) BobTail


BobTail
őstag

Össszegezve itt vannak a jobban sikerült képeim a tegnapelőtti szegedi túrámból:

éjjel
kép1, kép2 (ez sikerült a legélesebben), kép3, kép4, kép5, kép6, kép7

nappal
kép1, kép2, kép3, kép4, kép5, kép6, kép7

+ 2MP PureView

(#828) opeter87 válasza BobTail (#827) üzenetére


opeter87
senior tag

Nagyon szép képek :C , gratulálok!

(#829) Auratech válasza Polarstar (#821) üzenetére


Auratech
őstag

A távcsővel van némi tapasztalásom...(LOGOUT)Makró módban képesek a telefonok, kompakt kamerák legjobban együttműködni a távcső okulárjával. A pv esetében a kritikus pont a 15cm-es minimális tárgytávolság. Ha a távcső okulár fókusztartománya engedi, el tudom képzelni, hogy lesz éles kép és ha éles lesz, az űberbrutál.
A gumiharangot levéve (ha megteheted) el lehet érni azt, hogy a kamera képkivágásának téglalapja belülről érintse a távcső kör-képét.
Nem titkoltan a jövőben érkező pv telefonomat igen sürgősen összegyógyítom nagyszemű szovjet barátjával..:)

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#830) Quasi_modo válasza Kobak77 (#826) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Úgyis kártyafüggetlenül kéne.
Nekem is. De ha függően jobb az ajánlat, akkor az lesz.

valami

(#831) Polarstar válasza Auratech (#829) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem egy kicsi kompakt - de igen ütős PENTAX /Mi más is lenne.../ Sportoptikám van.

Annak még nem próbáltam leszedni a nézőke gumiját. Lehet, hogy tudna nagyobb kivágásos képet fényképezni vele.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#832) Polarstar válasza Quasi_modo (#823) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az a gond ezzel, hogy igen brutál áron lesz a részletes készülék - a szokásos "idióta" megkötésekkel.

Jellemző, hogy a készüléket a két év alatt vagy 2,5 - 3X fizeted ki.
Teveport én zsigerből utálom, mellesleg én a havi nagyjából 10 perc beszélgetéssel nem leszek jó alanya a XXL 20ezres díjcsomagoknak.
/Inkább Pentax K-30! Bár azzal nem lehet telefonálni./

Ősz előtt úgy sem lesz ebből semmi, mert most ép nyári szünet "zajlik". Általában kevés az intézkedés az ilyen-olyan cégeknél.

Én nem reménykedem ezekben.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#833) Quasi_modo válasza Polarstar (#832) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Teveport én zsigerből utálom, mellesleg én a havi nagyjából 10 perc beszélgetéssel nem leszek jó alanya a XXL 20ezres díjcsomagoknak.
Legyen inkább Telenor, nekem nincs különösebb bajom velük. A kezdetektől náluk vagyok.
Egyébként úgy általában én sem XXL-es díjcsomagra pályázom. Valami értelmes csomag kellene értelmes árral párosítva. Vagy mard a független verzió mint eddig.

valami

(#834) Polarstar válasza Quasi_modo (#833) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Még a mobil hőskorban bevittem hozzájuk a független Moto Timeportomat szervízbe - amit megcsináltak huszonvalahány perc alatt. és nagy meglepetésemre függően kaptam vissza. Majd közölték, hogy 25 ezer+áfáért bármikor szivesen visszafüggetlenítik. Még a héten kirúgtam őket a francba.

A mai modern időkben max fél évvel kalkulálok - nem két évvel!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#835) Quasi_modo válasza Polarstar (#834) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mi a félév ? Ennyit van meg egy készülék ?

[ Szerkesztve ]

valami

(#836) MR007RM


MR007RM
addikt

[link]
Tessék megnézni!

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#837) Radeon_5 válasza MR007RM (#836) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Maguk a fotok nem jok :P
De a minoseguk tenyleg f*sza

Son of a Bit

(#838) MR007RM válasza Radeon_5 (#837) üzenetére


MR007RM
addikt

Nem a különlegességre ment. Inkább a mint írtam a 12mpx részletgazdag megjelenítést akartam madártávlatból bemutatni úgy hírtelen. Legközelebb majd másra hajazok. Jó fasza helyekre kéne elutaznom érdekes dolgokat levenni. Majd legközelebb.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#839) Auratech válasza MR007RM (#838) üzenetére


Auratech
őstag

A posztodban említett alkalmazás egyfajta HDR-utánzatot csinál? Erre minta a kép?
Amúgy a képek részletgazdagok és zajszegények.
Sok képet lőve majd ráérzel, milyen tematikából tud a figyelmed figyelemreméltót kiemelni.
A masina megvan hozzá. Azt mondják, a téma az utcán hever...Azokra a pillanatokra érdemes elkezdeni vadászni, amikor a jelenet, vagy egy tárgy megvilágítása eltér a megszokottól és érdekes lesz. Vagy akció van..:)

Auratech Field Recording

(#840) Polarstar válasza MR007RM (#838) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Én magam megvettem a HDR-t. Egy-kétszer használtam is a N8-on. Az Andrássy úton csinált pár itt-ott liluló képet, volt ahol a szürke átment élénkzöldbe...

Onnantól kezdve elő sem vettem. Tré.

Most valódi fekete-fehér filmmel kisérletezem! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#841) Radeon_5 válasza MR007RM (#838) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Nem gonoszkodasbol irtam, sry ha ugy ertetted :)
Egyebkent barhol lehet jo fotokat csinalni, csak meg kell talalni a temat, es fokent azt, esetleg nehany kiegeszito dolgot lefotozni (folos zavaro sallangok nelkul, amik a te fotodon is vannak), jo beallitassal, stb.
Na nem tartok kiseloadast mert a telo a tema nem a fotozas, mindenesetre tenyleg szep kepet csinal a cucc nem vitas

Son of a Bit

(#842) old rocker válasza Polarstar (#840) üzenetére


old rocker
veterán

LOL!!

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#843) Polarstar válasza old rocker (#842) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A 808 igen érdekes mobilos kamera. Lájkolom.

A filmes mániám meg a csődbevisz, ha hetente viszek egy tekercs filmet előhívatni.
/Azért a heti egy tekercs film + előhívás/levilágítás pénz! A digitális technika olcsóbb!/

Ép most ismerkedem egy Fujifilm Finepix EXR 550F-el. Ügyeske! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#844) old rocker válasza Polarstar (#843) üzenetére


old rocker
veterán

A hagyományos filmezéshez lassan egy öttalálat kell...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#845) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Mától mi is !
[link]
[link]

valami

(#846) MR007RM válasza Quasi_modo (#845) üzenetére


MR007RM
addikt

És mindezt már március végén megléphette volna. Érdekes üzletpolitika. A telefon minél eddig csak a háttérben folytak az eladások, reklámok és panaszkodások a magas ára és beszerezhetőség miatt a fórumokon, most hírtelen elárasztja a világ mobilszolgáltatóinak polcait. És a Symbian újra feltámad és a MeeGo csapata is visszamegy a Nokiához....... mert a saját megoldások is fontosak mostmár ámen. :U Ezt csak félig gondoltam komolyan.

Komolyan nem bánnám, ha a demó telefonomból más is venne és kialakulna egy közösség, de mi tartott eddig és miért? Ott ahol vettem a telóm, még mindig ugyanannyiba kerül.
amazon.de
Lemehetne már végre az ára. Ősszel jön a WP-s PureView. Majd együtt fogják forgalmazni, mert a Nokia mindig beváltja, amit mond mindennel kapcsolatban. A symbi fejlesztése tart még, lesznek rendszeres frissítések 2016-ig? (Állítólag FP3 féle nagy már nem). Remélem, mert ha eleget eladnak belőle, akkor talán nem eresztik szélnek a fejlesztőket, programozókat, mérnököket teljes egészében és lesz bátorítás ez irányba is egy új üzletpolitika révén, amit az érdeklődés vívott ki. Kíváncsian várom a fejleményeket. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#847) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Speedshop nyitóár: [link]
Uff !!!

[ Szerkesztve ]

valami

(#848) old rocker válasza Quasi_modo (#847) üzenetére


old rocker
veterán

hinnnnnnyyye

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#849) MR007RM


MR007RM
addikt

Pár bróbálkozás környékem csúcs ragadozói körében.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Az alap kb ugyanaz a versenyzők mások. Momentán így sikerült. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#850) old rocker válasza MR007RM (#849) üzenetére


old rocker
veterán

Tyűűűű.... nagyon jó

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.