Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Quasi_modo válasza donceleger8 (#700) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

szóval ha meg kell beszélni valamit, akkor még mindig az sms vagy a telefonálás a leggyorsabb megoldás.
Pontosan. Ha valakitől akarok valamit, akkor felhívom és nem arra várok, hogy majd ír valami választ.
Nálam a FB még mindig csak egy az adathalászok közül.

valami

(#702) Kasya válasza Quasi_modo (#701) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kezdodik. Gondolkodjatok. Ti nem tudjatok kihasznalni, masnak meg letszukseg. Sajat peldan elve: kulfoldrol nem fogok hazatelefonalni, de konnyebb a (csoportos) kapcsolattartas - bar erre a gmail group is ott lenne. Skype-hoz is online kell lenni folyamatosan, minmt ehhez. A (pl.) sulit nem is emlitem, hogy hirkozlokent hasznaljak mar egyes helyeken. Es meg lehetne sorolni sok dolgot... de nem kell valamit nem elfogadni, csak mert a te eletedben nem jelenik meg. En se szeretem, de sok minden mast se, megse "lovom fejbe magam".

[ Szerkesztve ]

(#703) Ricardo


Ricardo
félisten

Hangsúlyozom, hogy nem Fb-ok mobilról, de elfogadom, ha valakinek ez fontos.

Sokan meg azt nem értik meg, hogy miért olyan fontos egy mobilban a kamera.... :U

Mások vagyunk, más igényekkel. A lényeg az hogy a konkurenciában benne van, tehát ha itt nincs rendesen megoldva, akkor bizony az negatívum, mert a többiekhez képest le van maradva.
Ha valaki meg tud emelni 100 kilót az erősnek számít, de az olimpiára kevés mert ott jóval többet emelgetnek. Lehet azt mondani hogy minek akkora súlyokat emelni, hisz tök felesleges a mindennapokban, de ha az adott illető a csúcson akar tartozkodni, és bekerülni az élsportolók közé, bizony hozni kell a szintet.Itt is ez a helyzet. Nem rossz gép ez, de a többiekhez képest le van bizonyos dolgokban maradva. Már pedig elvileg csúcsgépnek van kikiáltva, és árazva. Kamera terén domborít, egyébként meg max a középkategóriában van. Sokaknak nem fontosak ezek a dolgok, de attól még ez tény, és a tesztekben teljesen jogosan írják meg ezeket a hiányosságokat.

A kamera, és a hangminőség minden elismerést megérdemel. A többi sajnos átlagos.
mindenki döntse el maga megér e neki ennyit a készülék vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#704) Quasi_modo válasza Kasya (#702) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

kulfoldrol nem fogok hazatelefonalni,
E-mail, SMS ?
nem kell valamit nem elfogadni, csak mert a te eletedben nem jelenik meg
Elfogadom, mert kénytelen vagyok. Azt is elhiszem, hogy van akinek ez fontos, de állítom ők vannak kevesebben. Mint ahogy úgy általában szvsz a FB-t aktívan használók sincsenek többen, mint az azt elutasítók.
Megjegyzem nekem is van FB fiókom, be is nézek oda kb másfél havonta két percre.

[ Szerkesztve ]

valami

(#705) fateless válasza Quasi_modo (#695) üzenetére


fateless
veterán

Attól még, hogy te nem vagy egy nagy Facebook-használó (megjegyzem, én sem), nem jelenti azt, hogy a vásárlók sem azok. Egy terméket és szolgáltatást kínáló cég pedig nem teheti meg azt, hogy nem az igényekre reagál. Illetve megteheti, de látjuk a Nokiánál a következményeket. Hiába vannak kiemelkedő tulajdonságai a készülékeinek, ha a milliónyi John Doe (ezt ismerik a Facebook használók is ;) )Facebook-ot akar, meg vékony készüléket meg egyszerűbb felhasználói felületet (egy 14-18 évesnek az iOS, WP7 és Droid egyszerűbb, mint egy Symbian, mert nem ezen nőttek fel) akar, meg nem tudom még miféle egyéb apróságot, akkor A Nokiaának nincs más lehetősége, mint ezeket kiszolgálni, vagy zuhanórepülésbe kezd. Sajnálnám, ha öt év múlva a Siemens Mobile, Ericsson vagy Alcatel sorsára jutna a Nokia is és megmaradna infrastrukturális gyártónak, míg a nevét egy másik cég (pl Microsoft) használná a mobiltelefonokra, de jelenleg efelé halad, mivel nem a mainstream-igényeket elégíti ki.
Persze még nincs vége a Nokiának, de nem könnyű ezt az állapotot megfordítani. Az N8 vagy épp a 808 pont ezt a folyamatot testesíti meg. Adott egy alapvetően jó készülék néhány extrával (pl FM transmitter), egy remekbe szabott kamerával és mikrofonnal, csak ami manapság kell az embereknek, arra nem tud választ adni. Hiszen teljesen mindegy, hogy szüksége van-e a rendszernek erőteljes procira, ez kell a népnek. Ugyanígy a kijelzőfelbontás is meghatározó az emberek számára, a böngésző sebessége is és sok minden apróság.
Persze lehet facebook-ot használni symbian készülékkel is, csak nehézkesebben. Meg lehet rajta nézni egy-egy weboldalt, csak körülményesebben. Gipsz Jakabot pedig ezzel lehet lenyűgözni a youtube-on, hogy látja, hogy milyen sebességgel tölt be egy oldal, mennyire gyorsan reagál a készülék erre meg arra és hasonlók. Rendben van, hogy ez sokaknak nem fontos itt, de a nagyvilágban ez igenis fontos a piacon, sőt jelen helyzetben meghatározó tényező. Nem mintha Gipsz Jakab ne tudna fél másodperceket várni, de ha minden flottul megy a telefonján, akkor az egyfajta életérzést is biztosít neki, egy tudati állapotot is, hogy minden rendben van (legalább e téren), minden jól megy, lehetek én az élet császára. Márpedig az élet császára címet egy Nokia jelenleg nem tudja megadni a nagy tömegnek, ezért is van bajban a cég.

Mielőtt elkezditek leírni, hogy titeket ez nem érdekel:
Semmi gond, engem sem, de másokat igen. Márpedig ameddig ezek az emberek nagy többségben vannak, addig ők (az ő pénztárcájuk) szabja meg azt, hogy melyik készülék lesz sikeres termék.

A legdurvább az egészben az, hogy ha a Nokia anno 2007 nyarán kihozott volna egy érintőkijelzős okostelefont a mainstream számára (lehetőleg kapacitív kijelzővel), akkor nem tartana ott, ahol most tart. Fura belegondolni, hogy épp a méretük (főleg a vízfej mérete) okozta az eddigi vesztüket.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#706) fateless válasza Quasi_modo (#704) üzenetére


fateless
veterán

"Azt is elhiszem, hogy van akinek ez fontos, de állítom ők vannak kevesebben. Mint ahogy úgy általában szvsz a FB-t aktívan használók sincsenek többen, mint az azt elutasítók."

Ha világméretben nézzük, egyetértek veled. Okostelefon-vásárlók tekintetében viszont bizonyosan nem állja meg a helyét ez a megállapítás.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#707) Quasi_modo válasza fateless (#706) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Okostelefon-vásárlók tekintetében viszont bizonyosan nem állja meg a helyét ez a megállapítás.
Ezzel mondjuk nem értek egyet
Viszont jól teleoffoltuk a topikot.

Társaloghatnánk akár a 808-ról is. Valaki mondhatna valamit az akkuidőről is.

valami

(#708) amanoba válasza donceleger8 (#700) üzenetére


amanoba
őstag

&quasi

Ne legyetek szemellenzősek, nem szeretni kell, hanem belátni, hogy van ilyen, működik, és attól, hogy ti nem, igenis tömegek használják.
Ez az irány, és nem lehet egyszerűen tudomást sem venni róla, aki lemarad, kimarad.

Písz. :)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#709) Misály válasza fateless (#705) üzenetére


Misály
addikt

Hiszen teljesen mindegy, hogy szüksége van-e a rendszernek erőteljes procira, ez kell a népnek. - Eleg aktivan hasznalom az n8-at es kijelenthetem hogy ha nem is erosebb, de fejlettebb cpu igencsak elkellene bele, eleg lenne egy cortex akkor meg egy magon is pariban lenne a mostani rendszerekkel. De igy csak laggol akad, nem reagal idoben, kedvencem amit BT fulesekkel le tud muvelni. Random inditja a hangfelismerest parositaskor, utcan nagyon kellemes amikor a kornyezo zajokbol kiszur egy nevet es felhiv valakit majd befagy az egesz es nem tudod leallitani csak 8 sec-es resettel. Ez tegnapelott ketszer jott elo nalam.

FB-t meg igenis lehet normalisan hasznalni, elbaszott eloitelekre annyira nem vagyok kivancsi. Azert mert te csak a gyokereket latod nem biztos hogy mas is igy hasznalja. Nalam speciel igencsak le van korlatozva es kvazi forummotorkent hasznalom. Ezert is lenne jo egy normalis kliens, igy marad az fmobi, ami meg mindig instabil, vagy a gravity ami nagyon jo csak korlatozott es draga.

(#710) donceleger8 válasza amanoba (#708) üzenetére


donceleger8
őstag

Nem olyan nagy buli már a facebook!

Mellesleg nekem is van profilom, és naponta benézek. Van 500 ismerősöm, de a főoldalon állandó jelleggel a neos.hu meg a napiszar stb....... képei, linkjei vannak, sehol egy értelmes hozzászólás, hasznos információ. Nem hiszem, hogy ezen 500 ismerősöm közül senkinek sem lenne mélyen szántó gondolatai, esetleg hasznos linkjei amit megoszthat.

Jó ideje már csak játszani megyek fel, van ez a Bejeweled Blitz, na az kellemes kikapcsolódás úgy fél órára, de semmi több.
Iwiwről már töröltem magam, és innen is fogom előbb-utóbb, mostanában olyan dolgokat is megosztok néha, amire csak rákattintottam hogy megnézzem. Erre automatikusan már osztom is meg. Ez csak utólag derül ki, amikor mások kérdezik tőlem, hogy miket osztok meg! Szerintem ez már inkább sz@rbook!

Misály!
Azt ugye tudod, hogy ezek a problémák csak veled fordulnak elő! De már egy ideje olvasom a problémáidat az N8-al kapcsolatban, ezek amiket most írtál csak egy töredéke az egésznek, a kérdésem az, hogy ha ennyire nem jön be, meg ennyire idegesít akkor miért nem adod el? Mi vagy te, mazochista?

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#711) Misály válasza donceleger8 (#710) üzenetére


Misály
addikt

Mert a keszulek teszi a dolgat, csak szaggat igaz ezt a hozzad hasonlo agressziv fanatikusok nem veszik eszre mert nem lattak mas keszuleket meg:D Ez a csak velem fordul elo szimplan nem igaz, kezdd el masszivan (~ 12 app aktiv hasznalata, plusz aktiv bongeszes, na az vagja csak haza igazan 3 tab folott az opera is meghal ) hasznalni a keszuleket ne ugy mint egy s40-es olcsosagot, ugyanugy este toltore kell rakni mint barmelyik masikat, es ugyanugy szaggatni fog mint az enyem. Mellesleg nem idegesit, mivel tudom miert ilyen gyenge. Ne magadbol indulj ki belolem ennel azert nehezebb erzelmeket kicsikarni:P

Mellesleg azert nem adom el, mert a telefonokat meg szoktam tartani, masreszrol nincs meg alternativa, tovabbra is varom a jo kameras wp8-at a finnektol.

"Mellesleg nekem is van profilom, és naponta benézek. Van 500 ismerősöm, de a főoldalon állandó jelleggel a neos.hu meg a napiszar stb....... képei, linkjei vannak, sehol egy értelmes hozzászólás, hasznos információ." Mennyiseg vs minoseg nekem kb 120 (negyedevente torlok emberkeket, akarcsak a telefonkonyvembol) van ebbol 10-el tartom a kapcsolatot fb-n keresztul napi szinten, aki nem erdekel vagy napiszarozik azt leszedem a falrol/torlom es problema megoldva. Lehet esszel is hasznalni csak hat ugy mindent nehez.

(#712) weiss válasza donceleger8 (#710) üzenetére


weiss
addikt

Mindenkinek olyan az FB-je, amilyen ismerősei vannak.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#713) Pierre75 válasza Misály (#709) üzenetére


Pierre75
senior tag

Én c7-en laggal még nem találkoztam, de tény és való, lehetne gyorsabb és akadásmentesebb, amit azért wp-s os-nél már láttam. A Belle-ben is akadnak nyűgök, amik Annánál még jók voltak (korlátozták a képnézőnél a nagyítást, nyissak helyette képszerkesztőt, ha nagyítani akarok, pontos akkuidő %-s jelzése, mert a B. Info, Monitor sokszor elég gyatrán tippel és még lehetne sorolni).
Elfogadom azt is, hogy ha vki mobilról akar netezni, annak valóban alacsony ez a felbontás. Ebben az esetben ott a HOX és társai. Megköti a kompromisszumát ő is az alacsony akkuidővel stb.
Ami a 808 kapcsán számomra zavaró, az a fagyás, melyről itt is és tesztekben is beszámoltak. Akkuidőről se sokat tudni. Ennek is kell idő, míg sw-en kigyógyul a gyermekbetegségeiből.
Vagy 2 hónapja gondolkodtam BT fülesen, mert a nyamvadt zsinórost már unom, de ezek szerint azzal is csak a nyűg van.

(#714) crane75


crane75
senior tag

Sziasztok. A használhatósággal nincs itt gond. Nekem van egy Galaxy S2-m és mellette egy N8. Ég és föld a kettő de mégis az N8 van velem többet, mert kisebb és jobb a kamera. A FB profilomat meg tudom nézni, az e-mail-eket szépen szinkrinizálja. A 808 pedig ennél csak jobb lesz, én nagyon vártam. A friss tulajokhoz lenne kérdésem: Kimondottan makró módban mire képes a PureView? Nem ilyen virág méretben, hanem mondjuk egy karóra számlapját tekintve. A másik pedig, hogy bolti gari tekintetében kit ajánlanátok?

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#715) Misály válasza Pierre75 (#713) üzenetére


Misály
addikt

Nem olyan sok a nyug vele mint amekkora elmeny a BT a fules. Szoval csak batran, de ne lepodj meg ha hulyesegeket csinal.

"Én c7-en laggal még nem találkoztam, de tény és való, lehetne gyorsabb és akadásmentesebb" A ketto kicsit uti egymas:)

[ Szerkesztve ]

(#716) Quasi_modo válasza Pierre75 (#713) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem emlékszem, hogy valaki fagyásokat emlegetett volna a fórumban a 808 kapcsán, de lehet hogy kihagy a memóriám.
A tulajok mondhatnának valamit fagyás ügyben is.

[ Szerkesztve ]

valami

(#717) Pierre75 válasza Quasi_modo (#716) üzenetére


Pierre75
senior tag

A két magyar és egy angol teszt, amit néztem és MR007RM olvtárs is írt róla.

MR007RM:
Meg tudnád nézni, hogy az FBReader fut-e, illetve mennyivel másabb, kényelmesebb-e az Office mobil, mint a Picsel Smart Office? Előre is köszi!

Misály:
Amikor vásárlás előtt voltam, olvasgattam mindenfélét és az jött le, hogy ha egy 10E körüli zsinóros hangminőségét várom, akkor erősen zsebbe kellene nyúlnom. Így madzagos lett, de van bennem annyi kíváncsiság, hogy előbb utóbb kipróbálom a BT-t. Te melyiket ajánlanád?

[ Szerkesztve ]

(#718) Misály válasza Pierre75 (#717) üzenetére


Misály
addikt

En 3 eve vettem ebay-rol egy nyitott bt-503-at akkor 40 dollarert, az az egy baj van vele hogy nagy a minosegbeli szoras meg sok a hamisitvany. Nekem sikerult kifognom egy eredetit, az megfeleloen szol, van basszusa es a nyitottsag miatt termeszetes a hangzasa is, igaz egy loudness-t elbir, hogy utolerje a vezetekesek dinamikajat. Nyilvan nem audiophil a cucc (mellesleg audiophil IEM fules onmagaban is vicc kategoria, elvegre utcai hallgatasra boven jo egy kozepkategorias cucc is, csak a forumon mindenki veri magat a 10 rongyos fulesekre), de mp3-at hallgatni jo. Hivasokat tud kezelni, hasznalhato a hang alapu vezerles vele (ehhez 2 mp-ig nyomva kell tartani a hivas gombot), lepteti a szamot ha akarod, illetve sokaig birja. Kollegam ilyet hasznal a laptopjahoz is, mar harmat is rendelt:D Egy szonak is szaz a vege, nokia bt fulessel nem nyulsz melle...

[ Szerkesztve ]

(#719) Pierre75 válasza Misály (#715) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nem érzek ellentmondást.
"Először is határozzuk meg magának a laggnak a fogalmát. Laggnak nevezzük azt az eseményt, amikor egy program információfrissítési gyakorisága annyira lecsökken, hogy zavarja, esetleg akadályozza a program normális használatát."
Na ilyen nálam nem volt.

"lehetne gyorsabb és akadásmentesebb"
Ismerős Wp-s telefonja után keletkezett érzet.

718 hsz.
Köszi! Utánanézek.

[ Szerkesztve ]

(#720) fateless válasza Pierre75 (#717) üzenetére


fateless
veterán

Én SE MW600-at használok N8-cal és Sensationnal együtt és jó a hangminőség.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#721) MR007RM


MR007RM
addikt

Most csak benéztem. Látom sok a kérdés nekem meg a dolgom, de késöbb estefele megpróbálok ezekre válaszolni. Az akku idő nagyon jónak tűnik még így újonnan, a fényképezés sem szedi le úgy, mint az N8 esetében, de ehhez hogy akkor mennyi az annyi időre van szükségem, megasztán mihezképest. A teló nagyon gyors a galéria tele van rengeteg fotóval és még csak be sem röccen /az N8-nál ez már igen/.

Quasi modo: "Kérdés: a színtelítettséget, fényerőt, kontrasztot, élességet, az exponálás idejét hány fokozatban lehet állítani ?"
színtelítetség: le-fel 5 fokozat, kontrasz, élesség szintén.
fényerő:0.0-tól +0.3 +0.7....+4.0 (17) és fefele u.
exponálási idő: hát passz, ND filter off és on, illetve automatik. Ha jót nézek.
iso: 0-50-100-200-400-800-1600 manuálisan, és auto
témák: napos, auto, felhős,incandescent,fluorescent. Illetve a másik téma ott 9: makro, portré st.....

Pierre 75: Jó majd meglesz.

Feltettem az operát, jó gyors nekem megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#722) MR007RM válasza MR007RM (#721) üzenetére


MR007RM
addikt

Na kiegészítve:

Colour témák: normál, élénk, sepia(retros, sárgás), és fekete&fehér
Capture mód: normál, bracking/expozíciós beállítás/ 4 fokozat
-0.3/+0.3 stb.. -2.0/+2.0 /amire talán gondoltál/
interval, self-timer

na így teljes.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#723) MR007RM válasza MR007RM (#722) üzenetére


MR007RM
addikt

Ki fogok kapni mert 3x írtam, de elfelejtettem még vmit. Screenshot is lehetne, de még nem tettem fel.
legalul beállítások:
rácskereső: on,off
camera hang: on,off
video stabilation: on,off
segédfény: on,off
memóroa használat kijelölés
és valami felvétel mikor a telefon zárva vagy nem:on,off. Még nem néztem.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#724) Воланд válasza Quasi_modo (#716) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#725) MR007RM válasza MR007RM (#721) üzenetére


MR007RM
addikt

jpeg quality : normal és superfine :W

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#726) BobTail


BobTail
őstag

A siker érdekében (és a telefon épségét szem előtt tartva) ... bármit :)

(#727) Ricardo válasza BobTail (#726) üzenetére


Ricardo
félisten

Ötletes képek

(#728) Polarstar válasza amanoba (#699) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem speciel még nincs fb oldalam.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#729) MR007RM válasza BobTail (#726) üzenetére


MR007RM
addikt

Bátor vagy. Én félnék ilyet csinálni akármilyen biztonságosan is lehet gyári cuccal. A halak mit szoltak hozzá? Egy kis vakut nekik. :DDD

Más: Nálam kb
N8
olvasási sebesség: 12500 kbyte/mp
írás: 6900 kbyte/mp
Total Commanderrel mértem egy filmet behúzva.
808 PV
olvasási s: 15500 kbyte/mp
írás s: 7900 kbyte/mp
Vagyis a 808 kicsit gyorsabb adatkapcsolatban.

Vki kérdezte. 2GB-nál nagyobb DivX-et visz is meg nem. Kettőt próbáltam. Az elsőnél elindult és vitte, de ha belelapoztam, akkor tanácstalan lett. A 2.-nál 2,3GB szépen vitte még a beletekerés ellenére is. Itt vmi kodek probléma lehet, mert kisebb méretnél is találkoztam ilyennel.

Töltöttem fel 3 képet a fotós oldalra.

A többit késöbb.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#730) MR007RM


MR007RM
addikt

Újabb info. Kipróbáltam egy exFAT formatot egy 16GB-os pendrive-on és rátettem egy 7GB-os mkv filmet/720p/. Látni látta és el is indította, szóval kezeli ezt a fájlrendszert is, de a filmnél csak a hangot adta. Nyilván ez is csak vmi kodek probléma lehet, mert már korábban megnéztem egy másik mkv/1080p/ fájlal és azt vitte képileg és hangilag is. Majd még próbálgatom. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#731) Quasi_modo válasza MR007RM (#725) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Köszönöm, most már tiszták a beállítási lehetőségek.
Nálad volt-e fagyás ?
Divx témában az i8910 is ugyan ez. A filmek 2/3 - adánál minden ok, a többinél csak hang. (Nem minden Divx egyforma)

woland_y2k Thx.

[ Szerkesztve ]

valami

(#732) BobTail válasza MR007RM (#729) üzenetére


BobTail
őstag

A halak kíváncsiskodtak :) Amúgy nem egyedül csináltam, és megbizonyosodtunk róla, hogy nem lesz gond... kölcsön telefont nem volna jó tönkretenni :)

Amúgy itt van pár új kép:
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5

(macskás képet újra linkeltem, mert véletlenül kicsinyítettet töltöttem fel)

[ Szerkesztve ]

(#733) MR007RM válasza Quasi_modo (#731) üzenetére


MR007RM
addikt

"Nálad volt-e fagyás ?"

Szerinted bevallanám? :DDD Eddig nem volt esküszöm. :N

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#734) Auratech válasza BobTail (#732) üzenetére


Auratech
őstag

A cica szemében látszik egy csipkefüggöny.:)

Auratech Field Recording

(#735) Quasi_modo válasza BobTail (#732) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szép képek, viszont a 2-est nem tudom megnézni.

MR007RM Jó hír ha nem volt.

[ Szerkesztve ]

valami

(#736) #65755648 válasza MR007RM (#733) üzenetére


#65755648
törölt tag

Korábban ezt írtad:
(#682) MR007RM:
"Videónál simán viszi a 1080p mkv-s dolgokat. Illetve ezzel kap. egy negatívum szoftverileg találtam olyan divx szab. vkinek a munkája egy adott(torrent)feltöltőé, ahol elindul a videó és le is játsza, de ha beletekersz meghal a dolog, lefagy. Érdekes. Most ennyi."

(#737) BobTail válasza Auratech (#734) üzenetére


BobTail
őstag

... és a telefon is :)

Quasi_modo: nálam bejön!

(#738) TommyX_ válasza MR007RM (#729) üzenetére


TommyX_
őstag

Én kérdeztem a másolási sebességet és a divx-es dolgot is, kösz az infót. :K

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#739) Quasi_modo válasza BobTail (#737) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor majd otthon. Érdekes a többi OK.

valami

(#740) Auratech válasza BobTail (#737) üzenetére


Auratech
őstag

A 3. kép bőven milc jpg szintű..

Auratech Field Recording

(#741) BobTail válasza Auratech (#740) üzenetére


BobTail
őstag

Ennyire nem vagyok otthon ezen a téren, de ezek szerint jót jelent, amit írtál: A MILC egy néhány éve létező kategória, a tükör nélküli cserélhető objektíves gépeket nevezzük így

Köszönöm :)

(#742) Auratech válasza BobTail (#741) üzenetére


Auratech
őstag

A tükrös nagygépek dinamikában azért jobbak. A szirmok sárgájának árnyalataiban látszódhatna ez, pld ezen a képen, valamint a fókuszon kívül eső területek homogénebb mosottságában, ami nagyon az optika kérdése. A képélesség, a vonalrajzok és a finom szemcsésséget idéző képzaj messze nem a kompakt kamerák szintje.
Ami a kezemben van pld. a Fujifilm HD2000-gyengébb, AX300-kiskamera-gyengébb, Canon PowerShot G12-átlagosan hasonló, bár az optika miatt azért több a játéktér...és a felbontás...
D90-nyilván jobb, de nyugodtan egymás mellé tehető néhány kép.
A Panasonic HDC-SD80 kamerámmal meg bőven pariban van a videó képminősége, persze képstabi nélkül..

Auratech Field Recording

(#743) hibavissza válasza sdd2 (#568) üzenetére


hibavissza
veterán

jó, akkor legközelebb kussolok és nem írom le a véleményem. me' a mobilarénán nem illik, me' itten a smooth meg a trendi a menő.
legyen neked rózsaszín ájfon, oszt fászbúkozzál a tanyárú is :DDD

(#562) Bog: a mobilaréna fórumán kívül kisebbségben vagytok. nagyon kevesen használják ki az okosmobilok tudását...értelmesen.

[ Szerkesztve ]

(#744) Bog válasza hibavissza (#743) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Miben vagyunk mi kisebbségben? Mi az a mi? Alakítottunk volna egy pártot?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#745) Ricardo válasza Bog (#744) üzenetére


Ricardo
félisten

Szavazz a MAP-ra :DDD MobilAréna Párt :U

(#746) BobTail


BobTail
őstag

Itt van pár új kép ;)

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6

(#747) jacis válasza BobTail (#746) üzenetére


jacis
nagyúr

Nagyon jó képek.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#748) Polarstar válasza BobTail (#741) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ki találta fel a MILC-et?

A PENTAX, jóval mindenki előtt csinált /Japán fotoexpóra 2000 környékén/ is egy ilyen konstrukciót bemutatózni, de akkor nem tudtak vele mit kezdeni. Rá is b.. :Y pacsáltak!

Másnak bejött nagyon!

Más: Részemről az "Viritsd a Lóvét!" pártba lépnék be szivesen. Már, ha fizetnek! :DDD

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#749) Auratech válasza BobTail (#746) üzenetére


Auratech
őstag

Lassan unalmasan jók a képek..:) A vízcseppeknél látszik, hogy az expozíciós idő(1/606) terén is nagyfiús a minőség.
64-es iso mellett ez a zársebesség kiemelkedő evvel a minőséggel...

Auratech Field Recording

(#750) Quasi_modo válasza BobTail (#746) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szépek.

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.