Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Quasi_modo válasza sadboy (#2996) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor szvsz SW baj. Minden párhuzamosan futó alkalmazást kikapcsolni, gyári alaptéma, stb és megnézni ismét. Hátha SW összeakadás van. Ki tudja.

valami

(#3002) MR007RM válasza sadboy (#2997) üzenetére


MR007RM
addikt

Tetszik, bár ebben a méretben a saját megoldásom a talpa miatt előnyösebbnek tűnik.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3003) sadboy válasza Quasi_modo (#3001) üzenetére


sadboy
aktív tag

Megtörtént. Tuti hogy hardveres hiba minden felbontásnál megvan. Max nehezebb észrevenni. Mivel annyira senki nem ismeri a technológiát hogy melyik pixelt hogyan módosítja, könnyen lehet hogy pont az a pixel hibás amit mindenképpen megtart a rendszer.

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#3004) thom79 válasza sadboy (#2999) üzenetére


thom79
tag

köszi, leginkább a nokia féle tetszene nyilván dehát 9ezer pénzért mérik plusz ugye posta is...
emiatt tetszik alternativa ként amit vettél, már keresem én is.

Dj Tommy: nem vagyok tulságosan bátor ebay-es rendeléshez, de azért thx a tippet!!

(#3005) sadboy válasza thom79 (#3004) üzenetére


sadboy
aktív tag

Nekem postával együtt volt 2500

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#3006) thom79 válasza sadboy (#3005) üzenetére


thom79
tag

na, találtam még 1 példányt postával együt ez is 2500, le is csaptam rá :K

(#3007) sadboy


sadboy
aktív tag

Egyébként a nokia megoldásáról olvastam külföldi fórumon hogy nem tartja elég erősen a telefont és hajlamos a törésre is.

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#3008) sadboy válasza thom79 (#3006) üzenetére


sadboy
aktív tag

OK! Sok sikert hozzá. :) Nekem elsősorban a rögzítőre volt szükségem.

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#3009) thom79 válasza sadboy (#3008) üzenetére


thom79
tag

köszi, amugy jaja nekem is az ami jobban kell, fotozni már régota szeretek hobby szinten, ez álltal állványom is van!

(#3010) Polarstar válasza sadboy (#3007) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát akkor nem kell dobálni! Nem? :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3011) MR007RM


MR007RM
addikt

Látom hamarosan mindenkinek lesz állványa és olyan megalázó fotói hogy a konkurencia összepisili magát félelmében. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3012) Polarstar válasza MR007RM (#3011) üzenetére


Polarstar
nagyúr

+1

Hajrá pisisek!!! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3013) eXodus válasza MR007RM (#3011) üzenetére


eXodus
őstag

"Szerencsére" a nokia mindent megtesz h ne így legyen. ;]

(#3014) thom79 válasza MR007RM (#3011) üzenetére


thom79
tag

igyexünk, csak kár hogy nem nagyobb a tábor amit képezünk :)

(#3015) mobilefan


mobilefan
aktív tag

Valaki tud adni tanácsot,hogy milyen beállításokkal fotózzak?
Most konkrétan szeretnék lőni a havas tájról egyet,állványom nincs de le támasztom az ablak párkányra,8mpx fotózok,mit-hogy merre állítsak, hogy tiszta éles kép legyen ? :)

-

(#3016) Kolondrum válasza Quasi_modo (#2991) üzenetére


Kolondrum
félisten

minden körülmények között rossz. Sw t nen bántom, sok meló volt vele.

(#3017) Quasi_modo válasza mobilefan (#3015) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Én annyit csináltam a szokásos beállításaimhoz képest (plusz élesség, plusz kontraszt), hogy az expoziciós idő hosszabbra vette, mert a nagy fehérséget erős fénynek érzékeli és visszaveszi a fényt.

SymbianOS : Akkor várjuk a kameramodul csere eredményét.
szerk.: Ja: Ha a gyári programmal nincs hiba, akkor minek a modulcsere ? Az a progi úgy is több sebből vérzik, még ha lehet is vele szép dolgokat csinálni.

[ Szerkesztve ]

valami

(#3018) Kolondrum válasza Quasi_modo (#3017) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én előre vetítem, hogy kemény kör lesz mert amint megnéz a rendszerben látja, hogy ki vagyok, de szerintem arcról is rá fog jönni. Tudni fogják, hogy a legkisebb hiba = visszadobom. Mindenre felkészültem! ;] Jövő hétnél előbb nem tusom elvinni, túlórák.

Quasi_modo! Van ott is csak nem ennyire látványos.
Direkt megnéztem, gyárin a kék alig vagy nincs, de van lent kettő világos folt amit pár korábbin fellelni, meg fent is akad belőle.

[ Szerkesztve ]

(#3019) mobilefan válasza Quasi_modo (#3017) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Rendben,de pl Iso-t mikor kell vagy tanácsos használni ?
Nd szűrő mire szolgál?

-

(#3020) Quasi_modo válasza mobilefan (#3019) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha az ISO-t növeled, azonos záridő mellett világosabb képet kapsz. (meg zajosabbat is)
A szűrő pl a nagyon erős fények miatti beégéseket hivatott kiküszöbölni, valamint a használatával hosszabb záridőket használhatsz.

[ Szerkesztve ]

valami

(#3021) Radeon_5 válasza mobilefan (#3019) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Egyebkent ha erdekel a tema, marmint a fotozas alapjai, szerintem nezz utana a neten, rengeteg oktato cikk van, es nagyon jok. Ezzel a telefonnal mar akar szukseg is lehet ra, meg egyebkent maga a telefon (kameraja) megerdemli, hogy valamennyire hozzaertoen hasznald :)

Son of a Bit

(#3022) MR007RM válasza mobilefan (#3019) üzenetére


MR007RM
addikt

Üsd be a gugliba az ND filter elnevezést és látni fogod a fotókon mit eredményez. A szemednek higgy ne másnak. Összemos a dolog. Vízesés meg hasonlók, művészi fotók.....szerintem nappal lehet vele érdekes dolgokat művelni, akár esti hangulatot vetíteni a fák lombkoronája közt becsillanó napfény kontrasztja adhat élményt. Este nem nagyon érdemes vele vesződni. Fénycsíkok meg miegymás anélkül is van a lassú expozíció miatt. A fények leszedését én nem azzal csillapítom jelenleg. Nekem fontos hogy a fotó szép éles legyen az ND pedig összemos szerintem az eddigi észrevételem szerint, de mindenképp sötétít. A legjobb ha tapasztalat útján adsz magadnak minden kérdésre választ.

A Nokia eladja finnországi központját

Hát a sok itteni fórumozó meg moderátor nem látja mi is folyik itt valójában már két éve? Nokia így meg úgy magára talált. Egy frászt szépen eltűnik, beolvad lépésről-lépésre. L920=Microsoft :W
Damian Dinning sem véletlen távozott. Amit mondanak nem az igazi ok.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3023) MR007RM


MR007RM
addikt

Két éjszakai. Sorozatmódban születtek. A 2.-nál (volt mikor több ugyanabban a helyzetben több vagy kevesebb fénynél)bizonyos automatikus lövéseknél pár halott pixel jött elő aztán volt mikor nem annyira. Szóval nincs olyan szerintem, hogy rossz kamera meg hibás pixel, hanem egyszerűen bizonyos helyzetekben előjön akár egy távoli fénysugár vagy hibás számolás közepette. Fotó függő. Kamera modul csere után talán rosszabb is lehet, de rátok bízom. :D Én nem cserélek semmit.

fotó 1
fotó 2

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3024) Kolondrum válasza MR007RM (#3023) üzenetére


Kolondrum
félisten

látok én ott többet is. Talán nekel is el kéne fogadni azt az egy hibát ami fixen van, a tövbi az újnál is lesz...

(#3025) Ricardo válasza Kolondrum (#3024) üzenetére


Ricardo
félisten

Szépen lassan kiderül, hogy nem egyedi a hiba :( Ha ennyire általános, lehet, hogy a következőben is ott lesz. Mi van akkor, ha "ez ilyen és kész", azaz nem tudnak hiba menteset adni?

(#3026) Kolondrum válasza Ricardo (#3025) üzenetére


Kolondrum
félisten

olvass a témáról. Nagyon gyakori és nem véletlenül van egyes gépekben javítofszoft. Mivel ez nem digit marad a külső javítás amit ma du ki is próbálok! Lehet h hagyom is! 41mp esten ennyiszer nagyobb az esély hotpixel. 41x!!! Az nagyok durva, az új is hibás lesz csak máshol. Rengeteget olvastam róla képbe vagyok, szinte nem is hiba ez a ˝hiba.

(#3027) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!
Lassan eljon az ideje, hogy lecsereljem "eletem parjat", N8-amat. Mivel tobb keszulek is palettan van, ezert kozel se olyan egyszeru a dontes, foleg hogy a megszokott Symbianos extrakat mas telefonban nem vagy alig lehet meglelni. Epp ezert, lehet hogy 808 jonne szoba. Viszont par kerdes felmerul:
-Erezheto gyorsulas N8-hoz kepest?
-Mennyivel mondhato modernebbnek, jobbnak, stabilabbnak?
-Akksija ugyan ugy birja, mint elodje?
Esetleg tudtok valami helyet, ahol jo aron belehetne szerezni, vagy meg mindig a 120 korul mozog az ara?
Koszonom a segitsegeteket!

(#3028) Quasi_modo válasza Kasya (#3027) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A 120 nagyon jó ár. Már ha van normális garancia. Meg minden a dobozban.

Ricardo Az a hiba nem hiba. A SW-nek kellene korrigálnia.

[ Szerkesztve ]

valami

(#3029) mobilefan válasza Quasi_modo (#3020) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Aham,tehát akkor az ND szűrő verőfényes napsütésben jó pl ? :U
Az Iso meg sötétben tanácsos akkor:)

radeon_5:Igen érdemes,mert idegesít,hogy nem tudok ilyen képeket lőni,mint amilyenek fel vannak töltve ide :)

mr007rm:Tapasztalgatom,de kellett egy kis tanács a profiktól:)

-

(#3030) Kolondrum válasza mobilefan (#3029) üzenetére


Kolondrum
félisten

nem nagy tudomány ha ráérzel.

http://kepkezelo.com/images/i518zgjivoc36yf69qa.jpg

(#3031) Quasi_modo válasza mobilefan (#3029) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Aham,tehát akkor az ND szűrő verőfényes napsütésben jó pl ?
Az Iso meg sötétben tanácsos akkor

Nyert. De az ISO emeléssel azért figyelni kell, mert ronda dolgokat is lehet vele csinálni.

valami

(#3032) mobilefan válasza Kolondrum (#3030) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Hát ez bitang kép :)

quasi_modo:
Értem,most már akkor este melóba elkezdem a kattintgatást :)

[ Szerkesztve ]

-

(#3033) MR007RM válasza Kolondrum (#3024) üzenetére


MR007RM
addikt

Az miért van hogy belebikázok a sötétbe és tiszta feketét kapok? Mert csináltam olyat is. És mint írtam a 2. fotó esetében sorozatra nyomtam az állványon lévő telót, és ahogy nyomta különböző beállítással volt hogy több hibás pixel jelent meg aztán tűnt el. Nem mozdítottam rajta. Amit belinkeltem azon pl alig van. A helyzet ahol csináltam a fotókat(2.) azért nem egy átlagos. Ott ahol van fény, és mint írtátok nálam nem látszott a hiba. Olyan mintha csak extrém esetekben történne vmi ami nem állandó, mintha vándor pixel lenne. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3034) Polarstar válasza MR007RM (#3033) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Volt eddig a vándor-tábor
vándor-serleg
Vándor-bot

És most a Vándor-pixel!

Pjurvjú vit vándor pixel feature. :C

/"Bereczky és Szinetár együtt olcsóbb!" - Beteg ez a Petőfi rádió!!! :C /

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3035) Polarstar válasza MR007RM (#3033) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A kettes képen ennyire sötét volt a parkolón túl?

Vagy csak már nem tudta feldolgozni?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3036) MR007RM válasza mobilefan (#3029) üzenetére


MR007RM
addikt

Azt azért nem mondtam hogy az ND-t meg sem nézd este, csak nálam nem számít annyit. Nézd meg az éjszakaimat egynél sincs ND. De attól még lehet. Mondjuk a CameraPro-t használom és abban nem is találok olyat. A fényeket az expo.komp.-val szorítom le vagy fel és az iso 50-nel. Látod hogy az első mennyire fényes lett, pedig -4-ben van az expo. Az a minusz dolog szorította le a fotón a lámpafényt és helyezte rendes mederbe szerintem. Mindig az adott helyzettől függ a beállítás, vagyis nincs teljes elmentett dolog mivel mindig kell rajta állítani. Párat ell kell lőni és megnézni mit kell még finomhangolni, mert előre sosem tudom pontosan milyen lesz, elsőre nem biztos hogy jó.

Vaku elfelejt mindig ha nem portré. ISO meg 50-200-ig szép még. Talán 200 esetében lehet a legvilágosabbat lőni a telóval. De legyen 50 az. Allványról sorozatban nyomva hozzá se érve 4-5 és majd kiválaszt. Az élesség kicsit fel 50-ig. a fény is vagy 15, kontraszt 0, színtelítetség 20 kb mikor mennyi. :) Az sem jó ha nagyon felnyomod a csúszkákat és fordítva is igaz. és az egymáshoz viszonyított helyzetük is számít.

(#3030) SymbianOS: Az a 1db hibás pixel most máshol van mint eddig volt nem? :)

(#3034) hage: Lázadó-pixel. :D

(#3035) hagel: Annyira. Talán iso 200 esetében még tudtam volna rápakolni egy keveset, de ott ahol álltam mondjuk semmi fény nem volt. Lámpa a közelben sem. Persze hagytam az automatikát dolgozni. Nem vártam többet.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3037) Polarstar válasza MR007RM (#3036) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lázadó pixel!

Ez volt a félév legjobb beszólása! :C

Azonnal védesd le!!! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3038) Ricardo


Ricardo
félisten

Azoknak, akik buknak a kellemes vörösökre ;)

(#3039) Kolondrum válasza MR007RM (#3036) üzenetére


Kolondrum
félisten

nem egy pixelről van szó a történetben. Van legalább 1 fix és több vándor.

(#3040) MR007RM válasza Ricardo (#3038) üzenetére


MR007RM
addikt

Akkor igyunk erre az egészre egy pohárkával. :D

De nem elrontva a hangulatot még egy tényező. Ha ezek után nálam is fellelhetőek lennének pixelhibák én tuti a szoftverre gyanakodnék, mert pár napja frissítettem. Na most eddig nem volt semmi. A lényeg számomra az hogy egy adott helyen ne lássak mindig, és főleg kiugró dolgot. Részemről lezárva. :)

(#3039) SymbianOS: De az a fix mindig fix ugyanott? Mert a mostanin nagyon a szélén volt. És én többet nem láttam.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3041) MR007RM válasza mobilefan (#3032) üzenetére


MR007RM
addikt

Még egy pár észrevételt ha megengedsz, hogy ne vezesselek félre.

kutyus 1
kutyus 2

Ezeket már korábban linkeltem. Ha jól emlékszem mindkettőnél használtam ND szűrőt. Az egyik vakus a másik nem. Az elsőt szép simára mosta háttérileg, a célpont meg pont jó lett a vaku miatt, éles maradt. A 2.-nál(vaku nélküli) az iso 500-ra állítódott, mert az automatika úgy döntött és mégis számomra tisztának, szépnek hat a felület. Jó az a ND szűrő, nappali fénynél csodás dolgokat lehet vele művelni. :) Még nekem is játszanom kell vele hogy jobban kiismerjem. :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#3042) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Volt hiba nincs hiba: [link]

(#3043) Ricardo válasza Kolondrum (#3042) üzenetére


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok az eredményre

(#3044) Kolondrum válasza Ricardo (#3043) üzenetére


Kolondrum
félisten

(#3045) Ricardo válasza Kolondrum (#3044) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor nem kell szervizbe menni :N

(#3046) Kolondrum válasza Ricardo (#3045) üzenetére


Kolondrum
félisten

Háááát! Kettő pixelem van. Az egyiket ismeritek a másik csak nagyon nagyon kicsavart szitukban jön ki az ismerttől balra kicsit fent. A többi folt sajnos nem klasszikus hotpixel.

(#3047) Quasi_modo válasza Kolondrum (#3044) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Letöltöttem én is,. Sohase lehessen tudni.

valami

(#3048) Kolondrum válasza MR007RM (#3041) üzenetére


Kolondrum
félisten

Szerintem mi nem egyforma progit használunk elnézve az excifedet! Én ezt te?

(#3049) thom79


thom79
tag

ha a fényképekhez elmentem a gps kordinátákat azt tudom hasznosan használni VMIRE vagy csak egy adag számsor bele égetve az exifbe???
gondolok itt vmi jopofa térkép progira amin látom hol fotozgattam az adott képeket, vagy hasonló :)

(#3050) Kolondrum válasza thom79 (#3049) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én ráböktem és megmutatta hol van az a világban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.