Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) this is life válasza Quasi_modo (#1899) üzenetére


this is life
Ármester

Szerintem eddig is tiszta volt hogy mire kepes a 808 csak a nokia a rendszer temetese miatt nem veri annyira nagydobra,mint a belle fp1 telefonok is csak kiadva lettek,marketing meg nulla volt.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1902) Pikkolo^^ válasza Quasi_modo (#1899) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem csak azzal lehet, de azzal még jobbat lehet mindenféle finomhangolás nélkül.

(#1903) Quasi_modo válasza Pikkolo^^ (#1902) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha mondod...
Majd meglátjuk.

valami

(#1904) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Hmm: [link]

valami

(#1905) Polarstar válasza Quasi_modo (#1904) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már temetik...

Azért egy halottól ez mégis igen szép teljesítmény.....

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1906) Quasi_modo válasza Polarstar (#1905) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mintha lenne ott egy mondat, hogy talán mégsem.

valami

(#1907) MR007RM válasza Pikkolo^^ (#1902) üzenetére


MR007RM
addikt

Te is tudod hogy ez nem igaz csak gondold át. A 41(34,38)mpx-ből létrehozott részletgazdagságot a fotók nem fogják tudni visszaadni. Ez látszik is a fotóimon amiket kézből lőttem legutóbb. Nagyíts bele! Ugyanakkor mutass párat hasonlót, mint amilyeneket én lekaptam. Amik a neten szálingóznak (hasonló beállításokkal) azok eddig szarok. Világos fénnyelteli, de csúnya, zajos és elmászott szinte mind főleg ha belenagyítasz. ISO 800 elmászott közeli mozgó tárgy, emberi arc stb.....És amelyik nem az is zajos és mesterségesen kifestett nem a valós képet tükröző, mert a szenzórt nem tudja pótólni. Javaslom tölts le párat. Kíváncsi leszek a 920 kamerájának a menüjére is. Vajon ott is lehet majd mindent állítani? Szerintem nem. A WP egy nagyon megkötött szabájok szerint működik korlátok közé szorítva és emiatt nem is fog nagy tetszést kifejteni a legtöbb embernek. A 808-at meg sűrgősen el kell tüntetni a látóképből, mert takar. És még vmi a legtöbben sosem szeretik, ha vmit előírnak, mert szeretnek belenyúlni abba, mert úgy jobban a magukénak érzik. Flashelés, romok.......amik sokszór jobbak mint a gyári. :) Ez a szabadság érzése ami sokat számít. Nemcsak a gazdagok használnak okostelefont!

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1908) this is life válasza Pikkolo^^ (#1902) üzenetére


this is life
Ármester

Nem kotozkodni akarok de lehet hogy felultel a hype train-re :) a 920 es a 808 kameraja nem teljesen egy ligaban jatszik,a 920 kamera resze amolyan kisteso a 808 hoz kepest....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1909) MR007RM válasza Pikkolo^^ (#1902) üzenetére


MR007RM
addikt

Még annyit, ha vmit finomhangoltál azt el is lehet menteni a fotóprogiban egy adott szituációhoz, ami meggyorsítja a dolgot, ha elő kell kapni, bár anélkül is gyorsan megy az a pár beállítás. Az autómatán mindig minden helyzetben jó képet lőni pedig még nekem legamatőrebb fótósnak is itt a fórumon nevetséges. Szerintem.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1910) Pikkolo^^ válasza MR007RM (#1907) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Elbeszélünk egymás mellett. Az éjszakai képeknél a 920 biztosan veri a 808-t. Elég megnéznibaz eddigi tesztképeket. Az, hogy nappal milyen lesz majd kiderül de nyilván nem közelíti meg a 41 mpx-es szenzorral rendelkezőt.

Ezt a WP fújjolást igazán el lehetne már felejteni.

(#1911) Pikkolo^^ válasza MR007RM (#1909) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az előre beállított pataméterek nem minden esetre tökéletesek, ezért az összehasonlításhoz az automata megfelelő.

Ha bütykölni akarsz vegyél rendes fényképezőt.

(#1912) MR007RM válasza Pikkolo^^ (#1910) üzenetére


MR007RM
addikt

Én az esti, éjszakaira gondoltam az imént. A meglátásomra a szememre hagyatkozva. De majd a késöbbiekben úgyis kiderül.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1913) Auratech


Auratech
őstag

Kellene egy 920-vs 808 "fotópárbaj" itt a fórum keretén belül is akár. 808 van, 920 is akad hamarosan. Tanulságos lenne egy néhány alkalmas, azonos helyzetet fotózó összehasonlítás...

Auratech Field Recording

(#1914) Polarstar válasza Quasi_modo (#1906) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem tudom mi lesz a vége... azt rebesgetik, hogy 2O16-ig van valami támogatás...

Ebből már több nem lesz így sem - úgy sem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1915) MR007RM válasza Polarstar (#1914) üzenetére


MR007RM
addikt

Amennyiben azt feltételezzük hogy innentől már senki sem dolgozik a symbi fejlesztésén akár otthon hobbi szinten vagy akárhogy vagy a Nokiánál kihelyezve lakat alatt. Azért vannak ott kidobott, lefejezett volt vezérek stb....ha van aki lát benne fantáziát az úgysem fog leállni. Ha meg tényleg szar úgy ahogy van akkor meg ez van. De én ezt a telót nyomkodva nem hiszem. A MeeGo-nál sem nyugodtak bele a kukázásba és itt még 2016-ig megállapodás is van. Ha programzásilag megoldják szép lassan, hogy erősebb vassal is menjen a dolog, akkor a háttérben kilobbizhatnak egy 80808-ast majd utódnak. :) Végülis az MS fizeti a háttérmunkálatokat, illetve annak idejét. :D Nem hiszem hogy a WP telefonokat mindenki annyira szereti. A 808 is csak van valahogy mint kiskapu, mert elvileg elérhető létező és negatív dolog egyenlőre a következő generációs WP telók felé, mert nem a várt hardver technikával jönnek. Vagyis vannak elletmondások üzletpolitikailag, amire csak találgatni lehet. Mindent úgysem mondanak el.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1916) Auratech válasza MR007RM (#1915) üzenetére


Auratech
őstag

Nem értem, pedig csak porszívóztam. Főleg az utolsó 3 mondatot...
Azt gondolom, hogy valamikor jön még egy "valódi" PV lumia is, miután kifutott a 920 hype. Az lesz a szlogen, hogy aki nem bánja a púpot, kaphat 41Mp-t, akár, mivel a 808-ban már bizonyítottan igényelt a megoldás, csak a symbi miatt zsákucca lett piacilag...
. Dedikált Fotó-Lumia felturbózott PV megoldással.
Itt az az érzékelő, nehogy már egyedül egy készülékbe tehetik bele...? Annyira nem szar és nem is annyira drága a megoldás.
Ha az N93-hoz hasonló zsákutca lenne, megérteném, hiszen túl nagy volt az ára az optika beilleszthetőségének és megjelentek az 5Mp-es telókamerák is, amik több mint a felét hozták sokkal vékonyabban a hasznos felbontásnak.
A végén még megjelenik egy androidos kínai telóban a toshiba cmos és szétcsapja a mezőnyt.

Auratech Field Recording

(#1917) MR007RM válasza Auratech (#1916) üzenetére


MR007RM
addikt

Szerintem még sokan vannak akik nem értik ezt az egészet. Biztos jön majd a 920 után egy mégjobb, de akkor miért csak utána? Azért hogy a 808-ból több fogyjon? Lehet hogy symbian telóból drasztikusan egyre kevesebbet adnak el, de közben a tábor nem úgy apad ha egyáltalán apad mert nekik ez kell vmi miatt. Az áruház forgalma meg nő akkor, mikor a kivezetésnek kellene dominálnia.

A telefon párbajra szívesen beneveznék. Legyen majd automatán és különféle beállításokkal jól kivesézve mi a valóság. :) Javaslom legyen két 10 fős csapat...... :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1918) this is life válasza MR007RM (#1917) üzenetére


this is life
Ármester

Bocs hogy en valaszolok helyette,a 808 at megkaptuk mert tul sok munka es penz fekudt benne semmint hogy a technoligiat kukazzak,a folytatas az s3 fp2 ketto vonalnak eleg ketseges mert a fejlesztocsapat ki lett szervezve emlekeim szerint egy kulsos cegbe,szerintem csak valamifele menekulo utnak van a simbi ha megis bedolnenek a wp-vel.Ha jol belegondolsz az ujjabb vasakkal szerelt szimbis telefonoknak egy nagy 0 a marketingje.Az meg hogy nagyon nem csokken a tabor az inkabb atok nekik semmint pozitivum,a negativ tovabba az is hogy bar novekszik az okostelefonok piaca de se a szimbivel sem a wp vel nem tudnak jelentos erosodest felmutatni,oriasi piacot buktak es buknak el....Europai gyar mar csqk a komaromi,de arrol is az hir jarja hogy csak befejezo munkakat vegzik el,a termeles kikoltoztetve a tavolkeletre,nemugy mint a fenykorban mikor meg otthon is dolgoztattak...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1919) Auratech válasza this is life (#1918) üzenetére


Auratech
őstag

Bele kellett volna tenni azt a 41Mp-t a luimiába. Egy nagyképernyősbe. A 920-ba mondjuk. A 820-ba meg a 8.7Mp-es pv-t. És 399 dodoóért kellett volna adni a legdurvábbat. 299-ért meg a kisebbet max. Cáfoljon meg valaki, hogy nem rabolták volna szét a Nokiát a két készülékért. Nem vesztettek volna semmit vele.
A reklám ez lett volna: Kedves rajongóink! Meggondoltuk magunkat! Mivel mindig is képesek voltunk rá, megcsináltuk a legjobb multimédiás telefont a legfrissebb operációs rendszerrel! NOKIA Mobil média a valódi fejlesztések fókuszában!
A termék jó. az oprendszer jó. A név jó. Egyszerűen befosi, csőlátású marketing dilettánsok okoskodták ki ezt a mostani állapotot és szép csendben karmolgatják a jó fizut és kimagyarázzák a semmit, hogy majd most felívelés lesz...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#1920) this is life válasza Auratech (#1919) üzenetére


this is life
Ármester

Ebben igazad van,de ha nokia elmult par evet nezzuk akkor csak a toketlenkedest latni.Hogy a 808 moduljat miert nem tudtak a 920 ba betenni hat franc se erti ,bar a beleszerelt modul se rossz darab sot ,igaz erre lehet mondani megse egy 808... nokiaek ugy dolgoznak az elmult idoszakban mintha szandekosan rombolni akarnak magukat...ha ez volt a celjuk ossze is jott.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1921) Polarstar válasza this is life (#1920) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igazatok van. Én úgy érzem, hogy az egész macera a kisebbítéssel "egyfajta kifogáskeresés".

Lehet, hogy az a 41Mp-s érzékelő drága, de igen is tud valamit. /Drága? Van 9 dollár? :K /

Erre egy olcsóbbat vettek elő, mert "gyün a wingyóz nyóc!" :W
/Jaj, anyám! Dzsekit Csen van a tévében! :DDD /

Amúgy megvan a veszélye, még most is, hogy a Nokia buktázik a windows-al...
Igen fajsúlyos az Apple előnye még az usában is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1922) KillHates


KillHates
nagyúr

Gyerekek. Arról mindnyájan elfeledtkeztetek, hogy a 41MP-es szenzort nem tudja lekezelni a WP. Úgy tudom, hogy olyan 20 MP körüli a maximum. OKé, az is bőven elég lenne a boldogsághoz, de itt jön a Microsoft a képbe, aki a WP-s telefongyártók kezét olyan szinten köti meg, hogy talán a telefon színébe nem szól bele. De még az USB csatlakozó helye, a fülhallgató kivezetés jelerőssége, a kijelzők, a bővíthetőségek, a kommunikációs modulok, stb minden meg van szabva. A Nokia egy dolgot tehetett az N808-as (nem várt!!) hegemóniájának megtörésére, hogy valami mókusvakítást kitalált a Lumiához. (pl. kamu fotókat és videókat tettek fel a netre :D :DDD ) A Nokia most elég nagy bajban van; az N808-as nagyon nagy siker lett (gyártás kapacitási gondjaik is lettek; ezért tartották meg az irreálisan drága bevezető árat is) és kifogta eléggé a szelet a Lumia vitorlájából. Ráadásul a WP7 marketje is alulmúlta a várt igényeket, nem pörgött fel eléggé (még), ezt sok Androidról átnyergelt júzer meg is jegyezte.
Szóval nem valószínű, hogy valaha lesz (még) ilyen képalkotó rendszerrel (optikai, szenzor, jelfeldolgozó processzor, optimalizálási rutinokkal megírt szoftver, stb) szerelt telefon a piacon, mert teljesen specifikus hardvert és elképesztő szoftvert kívánt az N808 megalkotása. Amit még kevesen tudunk, hogy az N808-as képfeldolgozó szoftverét több mint két évig írták-optimalizálták és a hardvert (nagyjából) szoftverhez gyártották!! (ez nagyon ritka dolog az IT-ben)
Szóval elmondható, hogy az N808 egy unikum és nem valószínű, hogy viszont fogjuk látni valamilyen szinten a 41MP szenzort és az egyéb hókuszpókuszokat amik a kis fényes burkolat alatt vannak:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1923) KillHates válasza Polarstar (#1921) üzenetére


KillHates
nagyúr

A kamera valóban kilenc dodó, a fejlesztés meg kétmillió :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1924) Polarstar válasza KillHates (#1923) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A fejlesztésre dögivel volt pénz! Ha kevesebb irodát vettek volna közben, akkor még most is lenne pénze a nokiának...

Mellesleg, elhiszem amit mondasz, mert tényleg elég különleges. Pont ezért remek darab!

A gépekből még most is hiány van? No ezt nem hiszem el, mert lehet kapni egy csomó gsm-boltban. A médiában is volt a múltkor egy tucat dobozos...

Mesterségesen van magasan tartva az ára? Azt elhiszem. Bármit megtesznek, hogy lassítsák a win térnyerését. Én ellenben azt nem érzem akkora nagy dobásnak.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1925) Quasi_modo válasza Pikkolo^^ (#1910) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az éjszakai képeknél a 920 biztosan veri a 808-t.
Egy frászt. Egyedúl a rázkódós videókban jobb a 920. (De a 808-asnak is van stabilizátora ami egész jó, csak nem ér fel a HW stabilizátorhoz)

valami

(#1926) Воланд válasza KillHates (#1922) üzenetére


Воланд
titán

"Arról mindnyájan elfeledtkeztetek, hogy a 41MP-es szenzort nem tudja lekezelni a WP. "

konkretan nincs ilyen soc a piacon, ami le tud kezelni ekkora felbontast. errol nem a wp tehet. :N

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1927) Quasi_modo válasza Воланд (#1926) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A 808 "konrétan" mégis lekezeli.

valami

(#1928) this is life válasza KillHates (#1922) üzenetére


this is life
Ármester

Leirtad amit en lehagytam,ami meg ok lehetett a kihagyasra hogy fejlesztesre se maradt ideje a nokianak,jott pontosabban jon a valtas a wp7.5 rol 8 ra gondolom ez se segitette a fejleszteseket emellett az altalad emlitett hardveres megkotesek korlatozzak oket...Hogyc a sikere az uj winnek milyen lesz az ido majd eldonti...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1929) this is life válasza Quasi_modo (#1927) üzenetére


this is life
Ármester

Az mas az csak egy oskovulet symbian :-) egy leirt igp-vel :-) :-) :-)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1930) Воланд válasza Quasi_modo (#1927) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1931) Auratech


Auratech
őstag

Az én omnia7 kurvarégi win7-e telefonom simán kezeli a 40Mp-es fotóitokat minden optimalizálás nélkül, akár böngészőben is. Meg is lepődtem anno... A Photoshyntben pedig simán keletkezik 100Mp méretű panorámakép, amit szintén röhögve elkezel szoftveresen a régi fos teló.
Lehet, hogy hardveresen a régebbi soc-ba épített natív feldolgozás 20Mp-es érzékelőkre lett pár éve kialakítva, de ez nem lehet akadálya a kameramodul használatának. Elég bivaly a 2-4magos hardver, hogy megbirkózzon a kamerából érkező adatmennyiséggel akár szoftveresen. Ha a 3d játékok renderelésében az asztali gépeket közelíti a legújabb mobil technológia, nem hiszem, hogy egy szinte bármekkora pixelszámú 2d képalkotó eljárás adatáramlásával ne bírna el egy efféle rendszer.

Auratech Field Recording

(#1932) Quasi_modo válasza Воланд (#1930) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Más platformra már viszonylag egyszerűen átültethető hiszen csak a GPU meghajtó kell, plusz némi segédlet, hogy a galéria is kezelni tudja a 36-38 megapixeles fotókat.
Tehát mégis csak a WP8 képtelen kezelni egyelőre.

valami

(#1933) Воланд válasza Quasi_modo (#1932) üzenetére


Воланд
titán

mintha azt mar megbeszeltuk volna a multkor, hogy miert nem tettek bele egy 41mpx-es erzekelot a lumia szeriaba... azt meg mar ki ne talald nekem, hogy tobb, mint masfel ev alatt az ms es a nokia programozoi/mernokei nem tudtak volna atultetni egy az egyben az egeszet wp8-ra....

szerk.: raadasul eggyel visszabb le lett irva, hogy az elso genes wp kezeli a 808 altal keszitett fotokat....

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1934) KillHates válasza Polarstar (#1924) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos igazad van, de kellett a sok iroda a sok nyakkendő majmóca eltartására. A legtöbb cég pont ebbe fullad bele, hiába a jó termék, hiába az átütő innováció, hiába a felvevő piac, el kell tartani elég sok olyan embert akik talán nem 100%-ig szükségesek a dolgokhoz... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1935) KillHates


KillHates
nagyúr

Ehh.... nem azon múlik a 41 MP-es kép kezelése, hogy a képnézegető program megnyitja a képet. Ami a lényeg, hogy a 41MP mikor készül a kép nincsen tömörítve, hanem nyers BITMAP formátumban kerül elsődlegesen feldolgozásra. Egy 41MP-es nyers formátumú kép kb 120 MB! és ezzel kell dolgoznia egy processzornak; betöltenie a memóriájába - lefuttatni jó pár algoritmust - betömöríteni a kívánt formátumra - és emészthetővé tenni az operációs rendszer számára. Ezt a feladatot jelenleg ez a bigyula végzi el:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1936) Воланд válasza KillHates (#1935) üzenetére


Воланд
titán

en pont erre a "bigyulara" :DDD celoztam a multkor is, hogy egyszeruen nem lehet beletenni egy unibody hazba ugy, hogy a usert ne fogja el a wtf erzes, amikor meglatja a keszuleket. sot, a consumer reteg 90%-anak nem kellene egy ilyen vastag es egyuttal nehez telefon. igy is panaszkodnak a 920 tomegere.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1937) Polarstar válasza KillHates (#1934) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ma bepislantottam a (most nem tudom melyik csatorna...) műsorába és mit látok!

Az MG hatalmas show keretébe mutatta be az új technikai vívmányait. Futureliner busszal hurcolászták körbe az usában a dolgokat. 1953-ig. /Láttátok már? Nagyon állat volt a busz!/

Szóval ma az internet korában, mikor már minden az interneten zajlik - igen jól teszi az a cég, aki a kurrens áruit mutatja be - személyesen!

Erre a Nokia - rejtegeti a koronaékszereket!
Más zoknijait tolja be a kirakatba! Mert az fontosabb...

WTF? Érdekes

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1938) Polarstar válasza Воланд (#1936) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A sok nyüzge irodakukac biztos nem bír felemelni egy 15O grammos telefont?!

Nem tudom, hogy mire ez a felvágás.
Bezzeg a kétliteres borosflaskát két újjal hurcolják az Andrássyn esténként...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1939) emre33 válasza KillHates (#1935) üzenetére


emre33
addikt

Hát nem ez a bigyula végzi el!

Ez csak a szenzor! Képfeldolgozást a GPU végzi! CPU erre egyedül alkalmatlan lenne.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1940) MR007RM


MR007RM
addikt

játszótér
Nyomogattam ma is. Nem elsőre de egy sikerült a nagy sötétben.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1941) Polarstar válasza MR007RM (#1940) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez bizony jó! Frankón visszaadja a hangulatot!

gratula!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1942) Auratech válasza MR007RM (#1940) üzenetére


Auratech
őstag

Micsoda príma panorámakészítő forgóállvány:)

Auratech Field Recording

(#1943) Polarstar válasza Auratech (#1942) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja! Csak jó nehéz cipelni! :DD :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1944) Auratech válasza Воланд (#1936) üzenetére


Auratech
őstag

Érdekes, hogy a 808 meg kellene a népnek a szappantartós vastagsága és a kisfelbontású képernyős - simbyanos oprendszere ellenére, mert tud olyat, amit egyik telefon sem.

A fényképezős telefonok eddig mindig azt a reakciót váltották ki a fényképezés helyzetében, hogy á.á.. csak mobillal fotóz. Az azért csak mobil, ha nem is olyan rossz.
És az újabb készülékek ismeretében mondják, hogy egyre jobb a mobilos fotó, de azért egy normális kompakt kamera mégiscsak többet lát.
No ezt a százmilliók által alapnak gondolt, naponta megerősített és lassacskán változó véleményt egycsapásra átformálta, megsemmisítette volna egy PV lumia avval a kijelentéssel, hogy a telefonos képalkotás beékelődött a dslr kamerák alatti minőség színvonalába. Többé nem igaz a kijelentés, hogy a telefonnal gyengébb a kép, mint egy fényképezésre fejlesztett eszközzel. Mivel valódi a fejlesztés, akármilyen erős marketinget rá lehetett volna építeni. A kiskamerák oldaláról meg közelítés van a telefonok felé. Ez is látszik.

Mit tett az Apple- kiadott egy billentyűzet nélküli készüléket. Erre vesztét rebesgették, hiszen "hogyan megy, ha nincs előtte ló?" Aztán mégis.
A méretről pedig annyit. Akinek olyan telefon kell ami ilyen minőségű képet csinál, annak nem fog számítani a fizikai kiterjedés. A bivaly V8-nak is púpos a motorház teteje.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#1945) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Birom a webboldalak böngészőjét...

Jófogás: keresek pureview-et.
Nemtalál.

De beírja, hogy a keresést segítsem "kiskutya", vagy "szék" beírásával...

Ja! Keresek Pureview-et. Feladtam a párom N8-keresését. a telefonok fele hamis.
Tökre birom, hogy kiírja: új és sürgős 35 ést. És ott virít a két szolgáltató kártya a készülékben!

Veszek pürévjút. Párom meg megkapja az enyémet. Az karc/hibamantes. És valódi.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1946) Polarstar válasza Auratech (#1944) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na a kilógó motor még nem jutott az eszembe.
De, ha a Nokiának lett volna esze, akkor bizony bedobta volna a hasonlatot erre is!

Amúgy meg jó a hasonlító ötlet!!!
Én megvettem! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1947) Quasi_modo válasza Воланд (#1933) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

azt mar megbeszeltuk volna a multkor, hogy miert nem tettek bele egy 41mpx-es erzekelot a lumia szeriaba
Miért is nem? Mert ezzel robbanthattak volna a piacon ismét?
mint masfel ev alatt az ms es a nokia programozoi/mernokei nem tudtak volna atultetni egy az egyben az egeszet wp8-ra...
Úgy látszik nem tudták. Meg ne magyarázd, hogy azért mert nem akarták. Ma a Nokia leginkább a kameráival tud nagyot mutatni a piacon.
hogy egyszeruen nem lehet beletenni egy unibody hazba ugy, hogy a usert ne fogja el a wtf erzes, amikor meglatja a keszuleket. sot, a consumer reteg 90%-anak nem kellene egy ilyen vastag es egyuttal nehez telefon.
Két dolgot mondok:
1. A 808 a legvastagabb részén is vékonyabb mint annak idején a 3310. Pedig akkor azt nem szidta senki a vastagsága miatt.
2. Ami meg a súlyt illeti a 920 nem csak nagyobb, hanem nehezebb is.
Nem baj, pont ez az a topik ahol a WP-t és a Nokia WP vonalát kell védened...

[ Szerkesztve ]

valami

(#1948) Воланд válasza Quasi_modo (#1947) üzenetére


Воланд
titán

"Mert ezzel robbanthattak volna a piacon ismét?" "Ma a Nokia leginkább a kameráival tud nagyot mutatni a piacon."

az engadget tesztkepei alapjan az osszes, jelenleg a piacon levo csuszkeszuleket megeszi a 920 automata modban gyenge fenyviszonyok kozott. plusz ott van az optikai stabilizacio, amivel szinten ugyan ez a helyzet.

"A 808 a legvastagabb részén is vékonyabb mint annak idején a 3310."

igen, es a 3310-es ota nem alakult at a piac, nem valtoztak a fogyasztoi igenyek es nem emeli ki egyik gyarto sem az adott csucsmodellje bemutatasakor, hogy mennyire vekony (akar az elodhoz kepest is) az adott keszulek.

"Ami meg a súlyt illeti a 920 nem csak nagyobb, hanem nehezebb is."

ful uveg elolap, vezetekmentes toltes tekercse, fem arnyekolo lap, optikai stabilizator.

a nokianak pedig jelenleg nem retegigenyeket kell kielegiteni, hanem szelesebb korben kell eladhatova tenni az adott keszulekeit. aztan majd ha jobban megy a szeker, akkor lehet meg tobb techdemo keszuleket kiadni.

"Nem baj, pont ez az a topik ahol a WP-t és a Nokia WP vonalát kell védened..."

nem vedem, csupan arra reagaltam, hogy a wp nem tud nagyobb felbontasu kamerat kezelni. nyilvan ennek ellenkezojet te nem fogod soha beismerni, de sebaj.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1949) Radeon_5 válasza Quasi_modo (#1947) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Kimondtad a varazsszot: annak idején
Ami raadasul (a 3310 kora) nem is mostansag volt. Azota NAGYOT valtozott a piac, amint azt gondolom te is erzed.. :) Igy semmi ertelme az akkori vastagsagokkal dobalozni. A vekonysag es a "dizajnossag" haboru olyan, mint a megapixelhaboru, ha igy jobban ertheto. Aki lemarad, kimarad. (sajnos, szvsz)
Szoval felreertes ne essek, en nagyon orulnek a PW-s Lumianak, legkevesbe sem erdekelne egy dudor a hatuljan. De sajnos nem az en igenyeim szerint gyartjak a telokat.

[ Szerkesztve ]

Son of a Bit

(#1950) Quasi_modo válasza Воланд (#1948) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

az osszes, jelenleg a piacon levo csuszkeszuleket megeszi a 920 automata modban gyenge fenyviszonyok kozott.
A 808-cal legfeljeb nem automata módot használok, hanem agy általam beállított lementettet. Én a 920 máris nem eszik meg semmit.
igen, es a 3310-es ota nem alakult at a piac, nem valtoztak a fogyasztoi igenyek es nem emeli ki egyik gyarto sem az adott csucsmodellje bemutatasakor, hogy mennyire vekony (akar az elodhoz kepest is) az adott keszulek.
Igen, és ez nem egy denerált igény ugye ? A vékony széles készülékeket szvsz kényelmetlen fogni.
full uveg elolap A 808 is olyan. optikai stabilizator. A 808-nál, meg egy sokkal komolyabb és nehezebb kameramodul.
a nokianak pedig jelenleg nem retegigenyeket kell kielegiteni, hanem szelesebb korben kell eladhatova tenni az adott keszulekeit
Nem vagyok biztos benne, hogy a 920 a maga méreteivel akkora piaci igényt lefed.
csupan arra reagaltam, hogy a wp nem tud nagyobb felbontasu kamerat kezelni.
Lehet, hogy tud. De akkor hol a készülék ami tartalmazza? Igény lenne rá, nem is kicsi. Na?

A linked: szerintem ne linkelj ide felesleges hülyeségeket. Ugyanezt egy másik kolléga is meg szokta tenni, de ott is felesleges.

Radeon_5 A 3310-es példa arról szól, mikor valaki egy nem 10mm alatti vastagságú készülékre oda írja, hogy nem fér a zsebébe a vastagsága miatt. Persze lehet hogy a mai piaci trendeknek megfelelően a zsebek is elvékonyodtak. (Ez eddig eszembe sem jutott)

[ Szerkesztve ]

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.