Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Arcanis válasza MR007RM (#266) üzenetére


Arcanis
aktív tag

Akkor viszont félrevezetődtem a teszt alapján.
Hajrá a telefonhoz! (Remélem minél hamarabb sikerül beszerezni)

(#302) istnag válasza Remus389 (#297) üzenetére


istnag
addikt

"lassan el lehetne már felejteni ezt hogy a mobiltelefon sosem fog olyan képet csinálni mint egy "célhardver" vagyis egy fenyógép"

A fizikai korlátokat NEM tudják legyőzni,hiába,ha meghülyülnek sem,ha,csak nem növelik a vastagságot,addig,míg eléri a "célhardver" méretét. Gondold el ,mekkorát tud mozogni a mechanika a 808-ben és mekkorát egy,akármilyen egyszerű kis digitális fényképezőben. Mégegyszer mondom,nem kell mindent elhinni az internetnek. Azt viszont leszögezhetjük,hogy a telefonok közt a legjobb,de az N8 is az volt.Sajna csak ebben...,de ez már egy másik történet.

(#303) #13260800 válasza ak76 (#300) üzenetére


#13260800
törölt tag

Akkor menj már más topikba! Én (valószínűleg mások is) itt a 808-ról akarok olvasni. Nem arról, hogy neked milyen rögeszméid alakúltak ki az elmúlt években.

[ Szerkesztve ]

(#304) istnag válasza #13260800 (#303) üzenetére


istnag
addikt

"Én (valószínűleg mások is) itt a 808-ról akarok olvasni"

Ez elég nehéz lesz,ugyanis, még senkinek sincs itt,ilyen készüléke... :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#305) Remus389 válasza istnag (#302) üzenetére


Remus389
veterán

szerintem pedig nem ez a lényeg, hanem a "produktum"

a legtöbb ember le***ja mennyit mozog egy optika, mekkora az érzékelő stbstb

a tesztben a pureview által készített kép legyőzte a drága Olympus-t, úgy hogy nem is volt aláírva melyik-melyik, csakis a képminőség alapján

azonkívűl nüanszokról van szó, nüansznyi eltérésről amit mikroszkóppal kell keresni

ezeket előhivatod, 25*20 cm-es méretben kutya nem mondja meg

max egy hatalmas FULL HD monitoron kinagyítva lehet elemezgetni a különbséget, aminek sok értelme nincs

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#306) istnag válasza Remus389 (#305) üzenetére


istnag
addikt

"szerintem pedig nem ez a lényeg, hanem a "produktum""

Ebben igazad van.

"a tesztben a pureview által készített kép legyőzte a drága Olymus-t."

A lényeg ebben a "tesztben", én bármikor készen állnék egy,olyan tesztre,ahol nálam van,az Olympus és bárkinél lehetne a 808,de mondom eszem ágában nincs leszólni a készülék kamera részét,csak szeretném,ha a realitások talaján maradnánk. ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#307) Remus389 válasza istnag (#306) üzenetére


Remus389
veterán

A lényeg ebben a "tesztben", én bármikor készen állnék egy,olyan tesztre,ahol nálam van,az Olympus és bárkinél lehetne a 808,

oké, legyen(mondjuk ebben nem tudok részt venni sehogyse), viszont hívjuk elő és egy harmadik személy(illetve jó pár embert) próbálja megállapítani melyik kép melyiktől származik

gyanítom sehogyse fogják látni a különbséget

kinagyítva talán... és még akkor is lehet a pureview-re szavaznak

én egyáltalán nem látom normális méretnél a különbséget, a pureview is igen valóságos,. és még kinagyítva is éles marad, ettől nincs klasszisokkal jobb csak nüansznyival

és itt a rózsaszín épületnél még a pureviw a legélesebb[link] hisz látszik a rács az ajtón

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#308) istnag válasza Remus389 (#307) üzenetére


istnag
addikt

"oké, legyen(mondjuk ebben nem tudok részt venni sehogyse), ",

Én sem,de mindegy is...az a lényeg,aki használja elégedett legyen vele és sok boldog pillanatot örökítsen meg. :K

(#309) Remus389 válasza istnag (#308) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

sőt ha a benzinkztas képeket nézed, minimálisan jobb ott is a pureview, a tujabokrok mintha részletesebbek, valóságosabbak lennének a canontól

na mindegy szerintem...

az a canon pedig 1-1,2 millió Ft

akkor már inkább egy pureview, még telefonálni is lehet vele és zsebre is vágható ;]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#310) Auratech válasza istnag (#302) üzenetére


Auratech
őstag

Az érzékelők hatásfoka a döntő. A kiskompakt kamerákban pont a szutyok érzékelőt kompenzálják az optikával, szoftverrel, mérettel. Az érzékelő jel-zaj viszonya a döntő.
A fizikai korlát jóval odébb van. A mai pld, 24Mp felbontású dslr gépek pixelre vetített jel-zaj viszonya jobb, mint az 10 éves 5Mp felbontású első nagygépek 8x nagyobb pixelű érzékelői esetén.

Szemléltetés:
Az érzékelő egy "kockás" lap, mondjuk 4000x3000 cellával. A kiskompakt esetén a cellákat elválasztó vonal vastag. A rácsközök közepén maradt pici lyukba esik be a fény, ami a cella-pixel képinformációját adja. A cella többi részére eső fény pocsékba megy. (holttér)
A modernebb érzékelőknél a cellákat elválasztó rácsozat "vékonyabb vonalakból" épül fel.
A Megnövelt pixel szám is kompenzálja a rácsozat holtterét, de ez becsapós, mert a holttér is gyarapodik. (A szar 5 Mp után ugyanolyan szar a hasonló 8Mp.)
A 808 esetén ez a megnövelt pixel szám kiegészül a rácsozat sokkal vékonyabb vonalaival.
A végeredmény az, hogy az érzékelő felületre jutó fény jelentősen nagyobb hányada képzi a képi információt.
Ez az érték közelíti a komoly fényképezőgépek hasonló értékeit, ezért ilyen jó a tesztekben. Egy zajos 38Mp- kép nem jelentene különösebb szenzációt. Ahogy az összehasonlító képeken néztem, első blikkre az ég szemcséssége (vagyis annak hiánya) volt a legmeggyőzőbb, hogy ez a technológia képessé teszi a telefonokat valódi fényképezőgépként használni átlagos napi felhasználásban.
Azért elgondolkodtató, mire lenne képes ez az érzékelő egy jó kompakt optikával, rawban...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#311) istnag válasza Remus389 (#309) üzenetére


istnag
addikt

Szerintem feleslegesen "vitatkozunk", Te nem tudsz meggyőzni engem ,én nem tudlak meggyőzni Téged...csak arra kérlek, arra figyelj,hogy,egy teszt(kép),nem mindig a valóságot tükrözi. Az oldalak hajlamosak elferdíteni dolgokat,ahogy Nekik jó. Ezek a képek bejárták a fél világot,mert a 808 jött ki győztesen. Kérdés,Szerinted,akkor is bejárták volna,ha az Olympus -al,úgy fényépeznek,ahogy kell és lenyomja a 808 PW-t. Ugye,hogy nem,mert az nem szenzáció,de így igen.... :))

(#310) Auratech : Én nem vitattam a 808 érdemeit KAMERA szempontjából,csak a teszt,fotókat kérdőjeleztem meg ill. a tesztelő elfogulatlanságát ;]
Amúgy köszi a leírást :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#312) Bog válasza Remus389 (#307) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem lebecsülve a PureView-t, de a saját Olympus E-PL1-emmel akármilyen témáról jobb képet csinálok, mint a telefon. Mert a fotózás nem csak abból áll, hogy random dolgokat instant lekapok, hanem abból is, hogy mondjuk egy nyaralásnál mélységélességgel kombinálok, csavargatom a blendét, babrálok a záridővel meg az ISO-val. Ha pedig csak azt veszem, hogy a cikkeinkben levő képek stúdió megvilágítással úgy készülnek, hogy manuálisan állítok fehéregyensúlyt és témától függően minden mást is, akkor sem hiszen, hogy a PV megüti a szintet, amit az Olympusból ki tudok hozni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#313) Integra válasza Bog (#312) üzenetére


Integra
titán

+

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#314) Bog válasza Bog (#312) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Btw, van egy so-called rokonom, aki fotózással foglalkozó oldalt üzemeltet (printscreen.hu), ők most kérték el a PV-t egy összehasonlító tesztre nagyon komoly masinákkal együtt, stúdióba, profi körülmények közé. Az is érdekes lesz, szerintem át is vesszük majd a kész anyagot, ha megéri.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#315) donceleger8 válasza Bog (#314) üzenetére


donceleger8
őstag

Na erre igazán kíváncsi leszek! Remélem leközlitek ti is az eredményt! :))

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#316) Remus389 válasza Bog (#312) üzenetére


Remus389
veterán

nekem mindig olyan érzésem van hogy akik profi fényképezőgép tulajdonosok, és valamikor egy vaskos summát kiadtak egy jó gépért, igazából azok cikizik a pureview-t

nekem egyik sincs(csak egy kompakt, meg egy sgs), de a kinagyított fotókon tényleg azt látom hogy nem marad el a komolyabb gépektől a pureview, sőt nem kinagyított hanem "rendes" méretben pedig nem is látom a különbséget

tehát akkor mi értelme a nagyméretű, macerás profi gépeknek leszámítva a természetfotósokat, paparazzikat?
mint laikus mondom...

#314: jó lenne egy szakember összehasonlítása, de attól tartok, ha ő is a fényképezőgépek "szerelmese", úgy is fogja tálalni a dolgot

anno a fotósok a digitális kamerákat szólták le az akkori analóg gépekkel szemben, aztán mára ők is digitálisat használnak... ki tudja 2-4 év múlva lehet még a fotósok is simán mobillal fognak fotózni, miért? mert kielégítő lesz a minősége (talán a pureview is az), színhűsége, élessége, és nekik is kényelmesebb

a pureview csak az első fecske, lefogadom két év múlva a Samsung 64 megapixeles érzékelős mobilt dob piacra, mindenféle földi jóval

pl amit Auratech is ír:

Az érzékelők hatásfoka a döntő. A kiskompakt kamerákban pont a szutyok érzékelőt kompenzálják az optikával, szoftverrel, mérettel. Az érzékelő jel-zaj viszonya a döntő.
A fizikai korlát jóval odébb van. A mai pld, 24Mp felbontású dslr gépek pixelre vetített jel-zaj viszonya jobb, mint az 10 éves 5Mp felbontású első nagygépek 8x nagyobb pixelű érzékelői esetén.

a technika fejlődésével egészen kicsi helyen is létrelehet hozni olyan fényképezőgépet ami abszolút a valóságot ábrázolja, részletesen

ahogy megszerették a profi fotósok az analóg kamera helyett a digitálisat(mert elérte az elvárt szintet), és ugye jóval kevesebb macerával fotózhattak, miért ne szerethetnék meg a mobil fotózást, ha eléri azt a szintet? akkor még kevesebb a macera(súlyos fényképező a nyakban)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#317) FoxiestFox válasza Remus389 (#316) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pontosan azért nem vagy fotós, mert nem látod a különbséget.
De Bog jól leírta.
Ezzel nem fogsz mélységélességet, záridőt és ISO-t állítgatni, ahogy még kismillió mást sem.

Ez még mindig arra jó, amire a telefonos kamerák néhány éve: egyre jobb minőségben elkapni pillanatokat, családi albumba, haverokkal társaságban, a random pillanatokat elkapni, ilyesmi
És erre jelenleg ez a legjobb telefon.

Egyáltalán nem értem, miért is jön elő mindig az, hogy x telefon majd jobb képminőséget képvisel, mint a célgépek, és azok kiválthatóak lesznek egy ilyan kis szarral.
Nonszensz. ;)

(#318) Bog válasza Remus389 (#316) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az EPL-1 nem profi gép. Pont feleannyiba kerül, mint A PV, csak a miheztartás kedvéért.

Profi fotós sem vagyok, távolról sem. De igyekszem a számomra fontos, tényleg csak egyszer látható dolgokat úgy megörökíteni, hogy annak legyen értelme. Nevezzük vizuális igényességnek. Ha elutazom, akkor több száz, ezer képet csinálok és mindegyiknél megállok, variálok a beállításokon, hogy úgy maradjon meg a téma, ahogyan szerintem a legjobban néz ki. Nem egy és nem kettő ilyen képemet büszkén kinyomtattam A3 / A2 méretbe és a lakásunk falán lógnak, egyik-másik még a fikázós ismerőseim szerint is van olyan, hogy ha az IKEA-ba látná mint stockphoto, akkor sem lepődne meg.
Úgy gondolom, hogy ilyesmire a PV nem, vagy csak korlátozottan alkalmas. És akkor az olyan apróságokat meg sem említem, mint mondjuk egy hozzá passzoló állvány, ha már nincs az alján szabványos bemenet, arról nem is beszélve, hogy az Olympusból kikapom a kártyát, áttöltöm a képeket a gépre, majd vissza, ehhez a PV-t ki kell kapcsolni és szétszedni...
Aki egyébként is egy kompakttal bohóckodik és úgy fotóz, hogy a lábfejeket-hajakat rendre levágja, fél épületek lógnak be csálén, de a lényeg, hogy rajta van az asszony és a tenger, az nyilván boldog lesz egy 808-cal, mert klasszisokkal jobb minőséget kap majd. De aki egy picit is komolyabban veszi a fotózást, van némi fogalma arról, hogy mi a bánat az a blende, azt nem fogod meggyőzni, hogy egy MILC gépnél alább kellene adnia...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#319) Remus389 válasza FoxiestFox (#317) üzenetére


Remus389
veterán

Ezzel nem fogsz mélységélességet, záridőt és ISO-t állítgatni, ahogy még kismillió mást sem. rendben ezt valószínűleg nem fogják tudni a Pureview és későbbi társai

lefogadom a Samsung is készít valami hasonlót, ismerve őket, és lehet nem tegnap kezdték el, hanem lehet egy éve, csak még nem készültek el, mondjuk 2 év múlva elkészülnek

ismerve őket, simán rádupláznak a Pureview-re...(sokkal nagyobb érzékelőt tesznek belé, mondjuk 80 megapixelest, szoftveresen is jobban összehangolják, lehetővé tesznek némi játszadozást is a beállításokkal... stbstb)

mint laikus, ha egy fényképező tökéletesen leképezi a valóságot attól nincs jobb, vagy nem?
ha a pureview-re, vagy későbbi társaira ez igaz lesz akkor nincs hová fejlődni, akkor a beállítgatásokon, játszadozáson kívűl semmi se fog szólni a külön fényképező mellett

haladunk, a Nokia N8 kivált egy max közepes kompaktot, ez a pureview kivált egy nagyon jó kompaktot

mit hoz a jövő?

azért mondom ma még fintorogtok, ahogy a korai digi gépekre is fintorogtak a fotósok hogy az "analóg az igazi", ki tudja, a technika fejlődésével ilyesmire is ráfanyalodtok

vagy meg is fordíthatjuk a dolgot, fogunk egy rendes fényképezőgépet pl android szoftverrel és képesé tesszük hogy lehessen telefonálni is vele... össze lehet ezt hozni és akkor csak egy készülék kell, amit cipelünk

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#320) Ricardo válasza Bog (#314) üzenetére


Ricardo
félisten

Ennek az eredménye érdekel. :K

(#321) Bog válasza Remus389 (#319) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hidd, amit hinni szeretnél, mindkettőnknek jobb lesz így.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#322) Quasi_modo válasza ak76 (#275) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Látom Te sem olvastad a tesztet
Jónak mondod.
Ami hibákat elsoroltál, az nem olyan nagy mennyiség. Bár bosszantó dolgok. Ennyi hibát bármely friss típusnál találsz szvsz. Ennél ráadásul már az első indításnál felajánlja a frissítést, ezért van esély hogy a hibák nagyobb részét orvosolják.

(#318) Bog több száz, ezer képet csinálok és mindegyiknél megállok, variálok a beállításokon Ha ehhez akarunk hasonlítani , akkor a PV képeit is így kellene elkészíteni.
(Ezzel nem állítottam, hogy jobb képeket fog csinálni mint a komolyabb digi gépek.)

valami

(#323) Auratech válasza Remus389 (#319) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem a profi kamerákban meg fog jelenni az optika minőségével felturbózott sugárkövetéses képalkotás, ami utólagos tárgyfókuszra...képes. Ez lesz a nagygépek igazi váltása. tényleg a pillanat megragadása.
El tudom képzelni, hogy a pv-hz hasonló érzékelőket hordozó kompakt eszközökhöz már nem csak a játék szintjén adaptálható rátét optika. Egyfajta milc alap a telefon. Ha az optika keretébe helyezem, intelligensen stílust vált a kezelőfelület és kiszolgálja az optikát rendes fotó/videó masinaként, megőrizve a telefonból adódó netkapcsolat előnyeit...
Riporterek csípnék..

Auratech Field Recording

(#324) tailor válasza Remus389 (#319) üzenetére


tailor
őstag

"mint laikus, ha egy fényképező tökéletesen leképezi a valóságot attól nincs jobb, vagy nem?"

Az autónál, ami tökéletesen elvisz A-ból B-be, nincs jobb, nem? Tehát pl. az 1960-as VW Bogár lenne a világ legjobb autója?

Ahogyan Bog is írta, a MILC / DSLR (stb.) fényképezőgép egy célszerszám, amivel a fotós a szubjektív látásmódját tökéletesen ki tudja fejezni, ezt szolgálja a különböző paramétereivel, beállíthatóságával, technikai felépítésével. És a fényképezés bizony erősen szubjektív műfaj.
A jobb mobiltelefonok valóben "leképezik a valóságot úgy-ahogy-van", erre tökéletesek. Van egy olyan szűk réteg, akik e kettő rendszer átfedésében vannak - nekik mindegy, hogy mobillal vagy fényképezőgéppel fotóznak, mert nincs igényük / kedvük a fényképezéshez. Nekik tökéletes lesz a 808-as, és jövőbeli társai, akár 60 MP-lel.
De ez utóbbiak egy emberöltőn át még tuti nem fogják kiváltani a komolyabb fényképezőgépeket (azért nem írom, hogy soha, mert ki tudja, mi lesz 50 év múlva, ilyen fejlődés mellett?)

(#325) weiss válasza MR007RM (#266) üzenetére


weiss
addikt

Nana, az N8 is csak max 3 MPx-t mutat a képből, nem 1:1.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#326) keopsz válasza schawo (#287) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

szóval, mi is a konkrét problémád a gsmarénás tesztmetodikával?.. :)

..a bogékéval spec. inkább lehetne, mert az hát, nem nagyon volt itt, engem spec. kicsit zavar, h kiosztjuk itt a legilyenebb legolyanabb jelzőket, úgy, h a pentax EV-je 12.45, a canoné 10.32, a nokiáé 9.93, az olympusé meg 11.96, ha kiszámolgatod :), merthogy összevissza voltak az F-ek, nemisértem, így eleve szanaszét volt a DOF, vajon miért nem 2.4-re tették az összeset, ha a 808 csak ezt tudja?.. (jah, h a pentaxra csak f3.5-ös aljú üveg volt? :) ettől még 18mm-re le lehetett volna tolni, vajon miért maradt 26-on? :) )

szal, ott indul(na), h kb. ugyanúgy vannak ezek a cuccok beállítva. aztán meg, ha meglettek a képek, akkor szépen alaposan megnézzük, h a kromatikus aberrációból hol mennyi van (canon, olympus elég vicces..), meg jééé, miért ilyen maszatos az összes, ami nem nokia, mert a tesztkép spec. elég ügyes ebből a szempontból, a kerítés kontra bokrok a jobb szélen szépen megszívat kb. mindenkit.

aztánmegugye az oversampling miatt, ha zoom nélkül használsz 8mpixeles res-t, nem csak interpolált színeid lesznek, hanem valós 8mp-es rgb-felbontású képed, az 5x-ös os. meg elég szépen kieszi a zajt is..

de ettől független itt is láccik, h nem akkora a dinamika, mint a többinél, kicsit hendikeppes a hisztogram bal széle, bár ezen vmit lehet tekerni, és máris van alja, ahogyan a szaturáción is, míg egy kevéssé részletes/maszatos/becsillanós képet nem igazán tucc ezekről lebeszélni. :N

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#327) keopsz válasza Bog (#318) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

"De aki egy picit is komolyabban veszi a fotózást, van némi fogalma arról, hogy mi a bánat az a blende, azt nem fogod meggyőzni, hogy egy MILC gépnél alább kellene adnia..."

jó, hát, ezt gondolod te. ;)

..nézd meg ezt az úriembert, h milyen gear listje van, meg milyen cselendzseken nyomult, és utána tedd fel a kérdést újra magadnak, h vajon télleg csak azoknak készült-e a 808, akiket a hszedben említesz, vagy sem, ha a csávó szerint, aki hetek óta használja már ezt a nokiát, a cucc stunning.. :DDD

cantante di sampietrini

(#328) Kobak77 válasza Bog (#318) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Igazából a PV a point&shoot kamerák kiváltására/helyettesítésére lett kitalálva. A belépő szintű DSLR-ek és MILC kategória áresése miatt azonban egyre több ember vesz ilyen gépeket arra, hogy full automata módban kattintgasson vele. Pusztán ez a felhasználási gyakorlat teszi indokolttá a DSLR és MILC gépek képminőségével való összehasonlítást. Nyilván akiben megvan a vizuális igényesség, ahogy fogalmazol, annak a PV nem lesz megfelelő a beállítások hiánya / 1 db fix objektív, stb. miatt.
Ugyanakkor egy tetszőleges P&S kamerát képes kiváltani és immár a PV technológia adta zoomolási lehetőség miatt a P&S kamerákkal szembeni legnagyobb hátrány is megszűnt.

(#329) Bog válasza Kobak77 (#328) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Oké, de ehhez viszont talán kissé magasra van árazva ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#330) Bog válasza keopsz (#327) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Veled közismerten tök felesleges vitatkozni, úgyhogy nem fogok. De ha lenne ennyi pénzem, akkor megvenném a mostani MILC-emet, meg egy tetszőleges kétmagos androidos okostelefont (vagy WP7-eset) és még jobban is járok. És lehet "stunning" cuccot csinálni úgy, hogy fogok egy DSLR vázat és beleteszek egy SIM kártyát, hogy teleofnálni is lehessen vele, de ez nem az a szint. A PV nem mérhető össze praktikum, használhatóság, beállítási lehetőségek és esetenként képminőség tekintetében sem egy MILC-cel, onnét indulva, hogy nincs rajta állványbemenet, hotswap, vakupapucs, cserélhető obi és fogni is szarabb.

Úgyhogy igen, még mindig azt gondolom én (és a jelek szerint ezzel nem vagyok egyedül), hogy aki egy picit is komolyabban veszi a fotózást, az nem dobja el a MILC gépét, hogy egy PureView-val idétlenkedjen.

Nem mellesleg a "stunning" fórumról azért szintén van mit idézni:
"For all the important images, of course the DSLR is still the first tool to reach for. For happy snaps and grab shots this thing is perfect."

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#331) schawo válasza keopsz (#326) üzenetére


schawo
titán

Attól, hogy mindegyik 2.4-en lett volna, még szanaszét lett volna a DOF, mivel teljesen más méretű érzékelőkről beszélünk.

A GSMArenás tesztmetodika ott szokott megbukni, hogy a fényképezőgépeken feltúrják a jpg zajszűrést maximumra, és ezután még kiválasztanak teljesen fókuszon kívüli képrészleteket összehasonlításként. És ezt csinálják már évek óta.

Szívesen vállalok egy olyan tesztet, hogy az kitobival együtt újonnan a 808PV árának negyedéért vásárolt PL1-emet (az igazságosság kedvéért kitobival) elhozom egy rövid pesti túrára egy PV ellen. Aki a telefonnal jön, az jelölheti ki a témát. Utána felrakjuk a képeket, és lehet nézegetni. Vállalja valaki?
Csak a miheztartás végett, nem vagyok fotós, sőt, sajnos nem igazán értek a fotózáshoz, max annyira, hogy jól be tudom állítani a gépet (szemben a gsmarenásokkal, akik még erre sem képesek).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#332) sipeti2


sipeti2
tag

Nemsemmi dolog az a 41 megapixel,csak kár hogy symbianos fosban van,nameg ez a hardver alatta :S remélem át tudják portolni majd wp 8 ra.

(#333) zaskar


zaskar
senior tag

Nagyon lenyűgöző dolog egy telefonban ez a 41 megapixel, egy dologról azonban nem beszél senki: a mai okostelefonok nagy része - kerüljön 30 vagy akár 150 ezer ft-ba, - szarabb képet csinál, mint néhány éve egy 5 megapixeles N82 vagy egy 8 megapixeles N86-os telefon. Ez szégyen. Tisztelet a kivételnek, amiből nincs túl sok...:( Ez nem zavar senkit? Jelentem, engem igen. Van pedig itthon több kompakt gépem, tükörreflexes Nikonom is, de ha csak az N82 volt nálam, akkor is normális fotókat tudtam készíteni, nem kellett PS-el baszkurálni, hogy valahogy nézzenek ki....

(#334) persil válasza zaskar (#333) üzenetére


persil
nagyúr

Javaslom olvasd el a cikket, mert önmagában a 41mpixel kb a legjelentéktelenebb része.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#335) Nanuk


Nanuk
csendes tag

Holnap landol nálam egy ilyen teló. Ha valami netán kimaradt a tesztből, akkor szívesen megválaszolom majd. Bár amatőr felhasználó vagyok...

(#336) MR007RM válasza Nanuk (#335) üzenetére


MR007RM
addikt

Azta. De jó. Nem leszek egyedül. Megelőzől pár nappal, mert nekem is lesz, illetve van, csak hozzák hamarosan. Na akkor majd mindent bele és semmi rosszat. :D

Fekete, fehér vagy tán piros a szine? Nekem fehér lesz. Hol vetted? Egyébként én is amatőr felhasználó vagyok.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#337) Quasi_modo válasza sipeti2 (#332) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Köszönjük Emese.

valami

(#338) MR007RM válasza sipeti2 (#332) üzenetére


MR007RM
addikt

Most éppen milyen telót használsz, hogy ezt a nagyon lenézős stílust adtad? Én vágytam erre a prototipusra. A WP8 PV csak másolat lesz és ki tudja milyen.

Még csak annyit, ezt a "csodát" Symbian rendszeren alkották meg nem akármilyen programozók és legyen bármilyen más gyengesége a rendszernek, azért a fos szót szerintem nem érdemli meg. :U

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#339) MR007RM válasza Nanuk (#335) üzenetére


MR007RM
addikt

Ha esetleg a szignós fájlokat le szeretnéd kérni innen megteheted.
s60certkey.com]
Én már erre várok egy ideje, hogy lássam működik-e, de a drága húgom nem vette a lapot amit írtam neki. Mindegy én még váratok rá pár napot, de te kipróbálhatnád. Csak egy érvényes email cím kell és az IMEI szám. Az legutóbbi két telómnál ezt az oldalt használtam és bejött. Sok sikert. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#340) Radeon_5 válasza Kobak77 (#120) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Igy van. A Web2 a marketing csodatalalmanya, szerintem szakmai korokben a legjelentosebbnek mondjak mind kozul. A kozossegi nyalazas korulotte meg szep burkolo tortenet, dehat a vilag mar csak ilyen :)

Son of a Bit

(#341) Radeon_5 válasza zaskar (#333) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

De, ez szegyen. Sot, nemelyik masina kepes annyira hulladek olajfestmenyeket csinalni, amire mar nincs is szo.

Son of a Bit

(#342) Radeon_5 válasza Remus389 (#319) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

"...ha a pureview-re, vagy későbbi társaira ez igaz lesz akkor nincs hová fejlődni, ..."
Szoval azt allitod ez a fotozas csucsa? :) Marha erdekes, amikor valaki egyaltalan nem ert egy temahoz, de megis ugy tesz...no offense, de ez nagy hulyeseg :) Egyebkent fotoztal mar egyszer is DSLR-rel?
Egy dolog, ami azonnal megkulonboztet mondjuk egy profi DSLR-t es egy akarmi mast: feny mennyisege. Amint nincs verofenyes napsutes (este sem kell, eleg szurkulet vagy barmi), onnan igen gyorsan elverzik a legtobb versenyzo. High ISO es vakuk pedig sohasem lesznek kisgepekre.
Persze lehetne meg emliteni a sebesseget a fokuszpontokat es millio dolgot, de minek :D

Son of a Bit

(#343) Wuk07


Wuk07
tag

Van sok kommentelő akivel egyetértek, és van akivel nem.Én a "vita" tárgyát a másik oldalról közelítem meg. Tehát van egy mobilunk aminél arról vitatkozunk, hogy jobb e egy 100ezer forintos fényképezőnél, esetleg még drágább, profibb gépeknél.Akárki akármit mond ez azért jelent valamit, és dicséret a Nokiának. Konkurens kihívó mobilt senki meg nem említ..igaz nincs is.. :D Mondjuk a Samsung SCH-B600 minőségére kíváncsi lettem volna.

Viszont ez egy teló, sosem fog egy profi gépet kiváltani, azok mindig többet fognak tudni, de az egyszerű kompakt gépek szerintem 5-10éven belül a kazetta mellé kerülnek :D

[ Szerkesztve ]

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#344) sipeti2 válasza MR007RM (#338) üzenetére


sipeti2
tag

Sajnálom hogy ezt kell mondjam,de a Symbian egy fos napjainkban.Nem kell nekem bemutatni a rendszert,régen a kedvencem volt,mert nem is volt jobb nála.Ngage,6600,se P990i,ezeket nagyon szerettem.De a jelenlegi Symbian tényleg nagyon le van maradva a többi oprendszertől. Amúgy iphone 4 s-t használok válaszolva a kérdésedre.

(#345) Polarstar válasza sipeti2 (#344) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Újfent! :C

Köszönjük Emese! Ismétlés a tudás "mamikája"!

/Ájfon a mi Istenünk! Leborulunk előtted a sárba, mi egyszerű naív földi halandók! :R /

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#346) Quasi_modo válasza sipeti2 (#344) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Te sem tudnád megmondani mitől van lemaradva.
Sebaj, fontos a kulturált vélemény alkotás.
És mint az előttem szóló mondta. Egy az isten!

valami

(#347) sipeti2 válasza Polarstar (#345) üzenetére


sipeti2
tag

Felesleges ez a stílus,sajnálom hogy vannak olyan emberek akik nem képesek felfogni ha egy os felett eljárt az idő.Nyugodtan tegyél egymás mellé egy i4s-t meg egy Symbianos telót.Nézd meg melyikre van több alkalmazás,melyik gyorsabb,melyik fagy ki többször.
Komolyan mondom nem értem azokat az embereket akik ennyire ragaszkodnak ehez az elavult dologhoz. Mint előbb is írtam nekem is volt Symbianos telóm és nagyon szerettem.5-6 éve.

(#348) sipeti2 válasza Quasi_modo (#346) üzenetére


sipeti2
tag

tizedannyi alkalmazás nincs rá,nevetséges felbontás támogatás,fagyás,sorolhatnám reggelig.Bár semmi értelme nokiás fanatikusokkal vitatkozni,elfogultak vagytok.Én nem vagyok elfogult az iphone-al szemben,annak is van hibája.
Ja és érdemes megnézni egy facebookot Symbianon,eléggé szánalmas.

[ Szerkesztve ]

(#349) emre33 válasza sipeti2 (#348) üzenetére


emre33
addikt

fmobi alkalmazást nézd meg, Már ha tudod mire jó.

Amúgy meg miért fagyna a symbian? N8 telefonom 1.5 év alatt egyszer se fagyott meg..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#350) sipeti2 válasza emre33 (#349) üzenetére


sipeti2
tag

Ami az én kezembe járt,vagy ismerősébe az mind panaszkodott hogy fagyogat.
Nekem volt 2 hétig nemrég egy nokia 500 am.Rendben azt aláírom nem iphone árkategória,de pl azt a telefont kiadni bűntény volt.Napi 3-4 fagyás minimum,lassú,akadós menü.Hogy lehet így kiadni egy telefont?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.