Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) keopsz válasza Bog (#330) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

figyelj, az a helyzet, h sztem látni kéne, vagy be kéne látni, h ha vhol/vmihez nincs szemed, akkor kérsz kölcsön, én biztosan ezt tenném, ha hasonló helyzetben lennék.

az a húzós, tudod, h a fórumban leírod, h egy kvázi rokonod teszjét majd átveszitek, amikor van egy ph-mlaca, aki netán jobban ért itt ehhez, és nem kell(ett volna) érte a szomszédba se menni.

senki nem mondta, h megveri a dslreket, de hosszasan lehetne azon polemizálni, h egy jó kép mitől jó, és adott esetben lehet már eleve jó azért, mert volt nálad használható gép, mert nálad volt a telefonod, és ez eddig nem nagyon volt így.

az pedig, h a kamerák EV-i összevissza vannak, az egyiket f6,7-en használod, a másikat meg 2,4en, vhol 1/80as a zár, máshol meg 1/170es, az sztem elég komolyan vitaalap - lehetne, ha nem vmi számomra tök értelmezhetetlen személyeskedéssel nyitnál, nem is tom mire vélni.. :F

én érveltem, te személyeskecc, meg az elhibázott tesztmetodikát úgy véded meg, h nincs a pv-n állványbemenet..

alapvetően am az a bajom, h részben a prekoncepciódról szól a cikk, pedig a telefonról/kameráról is szólhatott volna. aki ilyet vesz, az veheti olyan alapon, h 35 pénz a navi, 45 a telefon, 80 a kamera; melyik 80k-s kamera tud ilyen méretben ilyen képeket?

sztem kicsit több szakmai alázatot, bro. :R

cantante di sampietrini

(#352) szp1 válasza sipeti2 (#348) üzenetére


szp1
addikt

:W :W

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#353) sipeti2 válasza szp1 (#352) üzenetére


sipeti2
tag

;)

(#354) keopsz válasza schawo (#331) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

részben értelmezhetetlen ez az érvelés, nem tok mást mondani. :) érted, vki leírja itt, nálunk, h az iphone4 jobb képeket csinál, ami NONSZENSZ, és elég lenne rá ennyit írni, de ehelyett linkelek pár gsmarenás tesztképet, ha már a bogéknak ez a NYILVÁNVALÓ összehasonlítás sem jutott eszükbe, hugye iphone4 vs. 808, amire te nekiállsz arról írkálni, h a gsmarenás tesztek milyenek "szoktak" lenni. pfff, nemár. :)

itt szar helyen volt a fókusz? szar volt a zajszűrés? ergo ezért "tűnt" 5x jobbnak a pv képe? és nem azért, mert objektíve jobb?

szal, szted az iphone4 az jobb képeket csinál? :P

..és szted tök korrekt, h minimális fáradtság nem volt véve a gépek összesetupolásához?

mer' ez itt a kérdés, nem az, h nyilván senki nem fog nekiállni megmérkőzni a SZUPER áron vett pl1-eddel, ergo továbbra is meg lehecc győződve róla, h életed legjobb vásárát csináltad.. ;)

cantante di sampietrini

(#355) emre33 válasza sipeti2 (#350) üzenetére


emre33
addikt

"Napi 3-4 fagyás minimum,lassú,akadós menü"

Ebből egy szó se igaz, elmúlt 1,5 nekem elég bizonyíték erre.

PL. ugye fel se merüt benned, hogy egy hibás készülék járt nálad?

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#356) keopsz válasza schawo (#331) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

jah, és mintha nem egészen értenéd, mi az a crop faktor.. :N

cantante di sampietrini

(#357) sipeti2 válasza emre33 (#355) üzenetére


sipeti2
tag

Fel se merült bennem,érdemes beleolvasnod a nokia 500 fórumba is pl..rájöhetsz akkor te is hogy nem hibás készüléket fogtam ki.

(#358) kovgab válasza Remus389 (#319) üzenetére


kovgab
aktív tag

Ha eléri a Canon PowerShot SX150 IS képeinek szintjét, akkor meggyőzöttnek érzem magam technikai szempontból. Ár érték arányban nem valószínű hogy az valaha bekövetkezne :DD

Ká Úr

(#359) schawo válasza keopsz (#356) üzenetére


schawo
titán

Vagy ezek szerint te nem.

Én nem állítom, hogy egy szifonnál, vagy bármilyen másik telefonnál nem készít jobb képeket, ez nem kérdés, és sosem volt. De itt egyesek a végtelenségig ragadtatják magukat, és azt képzelik, hogy a fizika fejtetőre állt, és a Föld visszafelé forog.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#360) keopsz válasza schawo (#359) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

szóval, szted, ha két cucc kisfilmes formátumra átszámolt monnyuk 28mm-en néz, és 2 az F, akkor ettől még a DOF lehet ég és föld? :DDD

ill. ebben a tesztben szted tök korrekt, indokolt és hibátlan a tök más EV-k használata?

és szted mi indokolta?

cantante di sampietrini

(#361) schawo válasza keopsz (#360) üzenetére


schawo
titán

szóval, szted, ha két cucc kisfilmes formátumra átszámolt monnyuk 28mm-en néz, és 2 az F, akkor ettől még a DOF lehet ég és föld?
Igen. Ajánlom szakmai oldalak olvasgatását. :U
Tömören:
Az azonos látószög eléréséhez a különböző méretű (és cropfaktorú) szenzoroknál különböző valós gyútávú objektívra van szükség. A különböző valós gyútáv miatt azonos blendeérték mellett a DOF alapvetően különbözik a vizsgált készülékeken.

ill. ebben a tesztben szted tök korrekt, indokolt és hibátlan a tök más EV-k használata?
Nem.

és szted mi indokolta?
Bénázás.

Én nem állítottam, hogy a PH cikk tökéletes. Sehol.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#362) keopsz válasza schawo (#361) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

egyetlen szót emelnék ki: "alapvetően" - merdemégismennyire? :DDD

jó, mindenesetre a cél nyilván az, h ezt a szórást, ha ezexerint alapvetően lennie kell :) vmi elképzelés mellett minimalizáld, és ne az legyen, h a végeredmény kép gyengeségének lásd/láttasd azt, ami egy szimpla setupon múlik. szal, h tudatosan legyen azonos vagy különböző a blende.

[ Szerkesztve ]

cantante di sampietrini

(#363) keopsz válasza schawo (#361) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

..mobilarenás cikk, nekenddránk.. :P

cantante di sampietrini

(#364) Bog válasza keopsz (#360) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ebben a tesztben az volt a "metodika", ha már nagyon ezen kell ugrálni offban, hogy a pont az általad linkelt oldalon is megerősített grab shot módon álltunk neki, azaz automatára állítottuk a gépeket, akárcsak a Nokiát. Ahogy a legtöbb ember fotózni fog vele. És szerintünk úgy volt fair, ha a többi géppel is ezt csináljuk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#365) schawo válasza Bog (#364) üzenetére


schawo
titán

Oké, de az expozíció tényleg eléggé összevissza értékeket vett fel. A Canon meg a Pentax két, két és fél fé-vel simán alul lett exponálva. A Oly és a Nokia hasonló expón készült.

A másik probléma, hogy a kivágott, kiemelt képrészlet az élességi tartományon kívül van jópár készüléknél, ezáltal teljesen értelmetlen a kivágott részletek összehasonlítása :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#366) Bog válasza schawo (#365) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezért van két képrészlet kivágva. Az Oly-t használva nekem sokkal inkább az a tapasztalatom, hogy a fénymérője szerint mindent túlexponálok, pedig szemre nekem van igazam. Az is sokat elárul, hogy az automatika milyen ezekben a cuccokban.

Egyébként ha lesz PV hivatalos forrásból, amit hetekre el tudunk hozni, akkor érdemes lesz ezzel külön foglalkozni, tervben is van. De pár nap alatt kellett ezúttal megírni a cikket és foglalkozni a fotós területtel is, bár azért alapvetően még mindig egy telefonról beszélünk, ahol a kamera csak egy összetevő a sokból ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#367) schawo válasza Bog (#366) üzenetére


schawo
titán

Tudom, hogy a PL1 szeret alulexponálni, ezért én is legtöbbször +0,7 EV kompenzációval készítem a képeket, mert így készül el a megfelelő expozíció. De itt nem a fénymérők beállításai közötti különbségről van szó, hanem a végső kép expozíciós értékei között. Abban pedig nem szabadna számottevő különbségnek lenni (fizikai okokból).

A különbségek egy részét okozhatja csalás az ISO-val, de mivel több, mint két fé a különbség az expozíciók között, az túl sok. Az jóval több, mint az Oly érzékelőjének csalása (fél fé).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#368) Remus389 válasza tailor (#324) üzenetére


Remus389
veterán

Ahogyan Bog is írta, a MILC / DSLR (stb.) fényképezőgép egy célszerszám, amivel a fotós a szubjektív látásmódját tökéletesen ki tudja fejezni, ezt szolgálja a különböző paramétereivel, beállíthatóságával, technikai felépítésével. És a fényképezés bizony erősen szubjektív műfaj.

egyetértek a megállapításaiddal

A jobb mobiltelefonok valóben "leképezik a valóságot úgy-ahogy-van", erre tökéletesek amennyiben ez a pureview, vagy későbbi utódai teljesen tökéletesen leképezik a valóságot, teszik ezt színhűen és élesen, és még alapszintű beállításai is lesznek plusz nyílván vaku is, akkor az én szememben okafogyottá vált a külön fényképező(és az emberek 90+%-ának is)

a külön fényképező megmarad a hobbi fotósoknak akik több "művészetet" beletehetnek, játszhatnak a beállításokkal, élességes állíthatnak stb

idő kérdése az egész

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#369) Kobak77 válasza Bog (#329) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Ti szoktátok írni, hogy a nyitóárból messzemenő következtetéseket nem szabad levonni. Megy majd az még lejjebb is, én is akkor fogok venni :).

(#370) Bog válasza Kobak77 (#369) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Hát annyi itt a helyzet, hogy a hazai kiskerek nyitóárai csakugyan elrugaszkodottak szoktak lenni. De az Amazonon sem sokkal olcsóbb ezúttal...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#371) Remus389 válasza Radeon_5 (#342) üzenetére


Remus389
veterán

Szoval azt allitod ez a fotozas csucsa? lehet hogy úgy jött le neked, nem azt írtam, inkább arra gondoltam ahhoz képest hogy mobil, baromi jó, és felveszi az egészen komoly kamerákkal is a versenyt(legalábbis napfényes időben)

Egyebkent fotoztal mar egyszer is DSLR-rel?nem, és nem vágytam rá sosem, úgyse cipelnék a nyakamom egy ilyen féltéglát akkor inkább legyen kicsit "csúnyább" a kép, bár ezt sem értem a kis Panasonic kompakt baromi jó fotókat csinál, teljesen megfelel

a legtöbb ember így van vele, inkább köt egy minimális kompromisszumot a fénykép minőségén(ami így is baromi jól néz ki, tűéles, és a kutya nem panaszkodik hogy csúnya), de árban és kényelemben sokkal jobb egy kompakt, de ha egy kompakt minőségét be tudják tenni egy mobilba az annál is jobb :)

kovgab: Ha eléri a Canon PowerShot SX150 IS képeinek szintjét, akkor meggyőzöttnek érzem magam technikai szempontból. Ár érték arányban nem valószínű hogy az valaha bekövetkezne ezt nehéz eldönteni, össze kéne futnod egy Nokia 808 tulajjal, ugyanazt lefotózni a legjobb beállításokkal és akkor kiderül :)

ár/érték? lehet olcsóbb a fényképező, de a Pureview-t mellesleg lehet telefonként, GPS-ként, zenelejátszóként, mobilinternetezéshez stb használni, és szerintem mérséklődni fog az ára

és kényelmesen zsebrevágható

aki ért hozzá [link], szép képet tud csinálni vele, pl a legalsó egész szép

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#372) Misály válasza Remus389 (#371) üzenetére


Misály
addikt

Az a baj, hogy ez egy forum, egy forum ahol mindenki profi fotos, ahol mindenki rendszermernok, szoftverfejleszto sorolhatnam... a lenyeg, hogy jobban ert az adott temahoz mint barki mas.

Itt ha egy telefonos kamerat nezunk, akkor mindenaron a zajt kell nezni, a jpg tomoritest, a dinamikat semmikepp sem azt, hogy mennyit fejlodott a technika es mennyire vallalhato kepeket gyart egy keszulek ami mindig a zsebedben van. Es ha az oldal szerzoje mellerak egy dedikalt eszkozt - amit azert veszel hogy fotozz - osszehasonlitaskeppen, a fotelmernok nem azt nezi hogy egyre kevesbe marad el adott temaknal egy mobiltelefon, hanem hogy eletkeptelen es felesleges.

(#373) TommyX_ válasza sipeti2 (#347) üzenetére


TommyX_
őstag

Itt nem azzal van baj, hogy valaki nem fogja fel a dolgokat, hanem az, hogy minden Symbianos! fórumban hozzád hasonló, fikázó véleményt alkot valaki, arról a rendszerről, amit más még szívesen használ, mert megfelel az igényeinek.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#374) BobTail


BobTail
őstag

A nagy finn Nokia már többször is dicsérte twitteren a képeimet, de ezúttal privát üzenetet kaptam tőlük! Annyit írtak tegnap, hogy keressek fel e-mailben egy bizonyos embert a PureView-vel kapcsolatosan, és nem is tétlenkedtem, rögtön írtam egy levelet... Nemrég megérkezett a válasz! Kéthetes (vagy hosszabb) tesztelésre kértek fel, és ehhez küldenének egy 808 PureView-et, úgyhogy ha egy kis időre is, de én is csatlakozni fogok a tulajdonosok táborához :) El se hiszem...

[ Módosította: keopsz ]

(#375) Misály válasza BobTail (#374) üzenetére


Misály
addikt

Mert durva kepeket csinalsz, mindenesetre a gesztus dijazando, marketingbol jeles:D

(#376) zorzy4


zorzy4
őstag

Örülök hogy még a nokia kijött egy olyan csúcskategóriás telefonnal, ami még igazán mobiltelefonra irt rendszerrel van. Bár a tesztelő próbálja igazán lehúzni, de azért "A testreszabhatóság a Symbian egyik legjobb oldala. A témák, az ikonok, a színek mind lecserélhetőek, a főképernyős widgetek kicsit ugyan földhözragadtak a maguk négyzetes formavilágával, de gyárilag is annyi ilyet kapunk (a Nokia webeszköznek hívja amúgy az ilyesmit), hogy nem győzünk majd válogatni. A konkurens rendszerekben általában nincsenek környezeti profilok, de tud még a Symbian olyat, amit más OS nemigen: kikapcsolt állapotban is működő ébresztő és FM transzmitter vannak például ezen a listán", és még sorolhatnám. Szóval aki egy jó telefont akar és nem a divat után megy annak jó választás lesz. Én nem vagyok fotó mániás így még jó ideig marad az e6, ezzel a halott symbiannal :) .

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#377) persil válasza BobTail (#374) üzenetére


persil
nagyúr

Tényleg kurva jók a képeid, főleg az ízeltlábúak.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#378) #13260800 válasza BobTail (#374) üzenetére


#13260800
törölt tag

Elképesztő jó képek. Ilyet tud egy N9-es? Hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#379) Radeon_5 válasza Remus389 (#371) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Persze hogy kenyelmesebb, sot, a DSLR tulajoknak is sokszor van egy jobbfele kompakt/bridge(mostmar akar milc) gepuk is, mert nincs kedvuk mindig cipelni a felteglat.
En csak annyit mondok amig nem tudod mik a szolgaltatasbeli es minosegbeli kulonbsegek, plane hogy meg egyszer sem lottel egy kepet sem nagy geppel, ne allits ilyen butasagokat, hogy egy ilyen telefon egyszer majd kivaltja azokat, mert ez nem fog bekovetkezni.

Son of a Bit

(#380) Remus389 válasza BobTail (#374) üzenetére


Remus389
veterán

nagyon jók grati!

ebből is látszik a tehetséges fotóst nem a camera/minősége/ára/típusa határozza meg, hanem a tehetség

még a fészbúkra is beraktam :)

Radeon 5: elhiszem, esetleg egy kompaktot válthat ki, még az is lehet azt sem a jelenlegi formájában, de szerintem a kompaktot már kiváltja

komoly gépe pedig kevés embernek van, nincs is rá igénye

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#381) Radeon_5 válasza BobTail (#374) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Tenyleg nagyon szep kepek ha teloval csinaltad, de azert akad bennuk egy csopp utomunka.. :) Mindenesetre ahhoz is kell erteni. Es grat a felajanlashoz, kivancsi leszek a 808-assal lott kepeidre.

Son of a Bit

(#382) Radeon_5 válasza Remus389 (#380) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

En mindig leneztem az agyonajnarozott meg hypeolt mobil kamerakat, az egyertelmu dolgok miatt (hangyasz*rnyi CCD es hasonlok), amiket nyilvan egy atlagjuzer nem tud, csak hogy csillio megapixeles. De legalabb ebben a cikkben kicsit ravilagitottak, hogy ezzel tenyleg inkabb csak meg rosszabb lesz a kep, mivel a CCD meretet nem novelik.
Eddig volt egy-ket telo ami megkozelitett egy szinvonalat, es talan ez a 808 az elso (amit en lattam), amire en is azt mondom, hogy egy akar jobbfele kompakt gepet is ki tudna valtani, a tesztfotok alapjan.

Son of a Bit

(#383) Remus389 válasza Radeon_5 (#382) üzenetére


Remus389
veterán

Eddig volt egy-ket telo ami megkozelitett egy szinvonalat, es talan ez a 808 az elso (amit en lattam), amire en is azt mondom, hogy egy akar jobbfele kompakt gepet is ki tudna valtani, a tesztfotok alapjan. ez olyan szubjektív, van akinek egy SGS2 fotó minősége[link] is elegendő, lefotóz valamit, látszik rajta? igen felismerhető minden szépen nemigaz? célját betölti? igen. Kis szerencsével és tudással lőhető élvezetes kép? igenezt nézd legalul

oké kinagyítva homályos, meg akinek van pénze sgs2-re annak van valószínűleg egy kompaktja is(amit nyaralásra visz, hisz egy kompakt biztos jobb mint egy sgs2)

innentől már csak az igényesség számít, még szebb kép kell, még mélyebben nyúlj a zsebedbe ennyi, vagy kössél egy jó kompromisszumot(Pureview)

jó képet lehet csinálni gyengébb géppel, a tehetség kompenzálja és...

azt mondanám aki nyaraláson sgs2-vel fotóz, de nagyon jó az érzéke(témaválasztás, jó szög, maximumot kihozza a beállításokból), az értékesebb, élvezhetőbb fotókat lő mint egy tehetségtelen fotós egy jobb képminőségű fényképezőgéppel

ezért ez végtelen vita, én így látom, nem minden a képminőség, vannak egyéb szempontok(fotózási képességei az embernek, illetve a praktikusság, nyílván egy mobil praktikusabb)

ez olyan mint a sváci bicska, kicsi a kése, nehezebb leszelni vele a szalámit, mint egy profi nagykéssel, de mindig ott van a zsebedbe kirándulásnál

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#384) balazs1022


balazs1022
őstag

nem sok telót láttam ami az n82-nél jobb képeket csinálni minden féle körülmények között és azóta jó pár év eltelt. jó ez a 808!
Nagyon kár h nincs androidos készüléke a nokiának. Pedig csinálhatna és mellette a wp-t is aztán kiderülne melyik a kelendőbb.

Az andriod előnye a rengeteg alkalmazás, hatalmas kijelző, és oclsóbb egy nokiánál, a Nokiáé a kamera, fm-transmitter kamera, rendes vaku A kettőt vhogy összekéne gyúrni :DDD

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#385) zorzy4 válasza balazs1022 (#384) üzenetére


zorzy4
őstag

Mondjuk ezt én sem értem. Nem vagyok android párti, de miért nem csinál a nokia androidos telefont ha az kell a népnek??? Persze emelet a jó öreg simbiant sem kéne sutba dobni, hát ha egyszer újra rájönnek az emberek, hogy az a legjobb, minden hibájával együtt.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#386) schawo válasza BobTail (#374) üzenetére


schawo
titán

Grat, nagyon jó képek. :C Itt is jól látszik, hogy nem a gép teszi a fotográfust :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#387) Воланд válasza zorzy4 (#385) üzenetére


Воланд
titán

mert a google nem kezelte volna kiemelt partnerkent a nokiat es penzt sem adott volna neki azert, hogy androidos keszulekeket gyartson.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#388) Remus389 válasza Воланд (#387) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

nekem nem tetszik ez a wp8 sem, sem a szimbi, tehát nem veszek ilyen kamerás telót

woland_y2k úgy jön ide hogy a pureview technológia, WP8-as és symbianos telefonokra lesz csak elérhető, ha nem tévedek

tetszik a képminőség, de egyéb dolgok miatt nem tetszk

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#389) Воланд válasza Remus389 (#388) üzenetére


Воланд
titán

es ez most hogy jon ide :F

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#390) zorzy4 válasza Воланд (#387) üzenetére


zorzy4
őstag

Értem kösz.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#391) zozoo83 válasza sipeti2 (#347) üzenetére


zozoo83
tag

Eljárt felette az idő? És akkor mi van, teszi a dolgát és folyamatosan fejlesztik. Windows felett is hogy el járt az idő mégis elég sokan használják. Minden funkciót ellát hibátlanul, javarészt ingyenesen.
Sebességre nekem gyorsnak tűnik a videó alapján, nem tudom hova kell ennél gyorsabb?? 1-2 tizedmásodperc már ennyire fontos az embereknek? Ezért lesz mindenki idegbeteg türelmetlen, a mindennapokban.. Valaki írta feljebb hogy gyenge vasba rakták, szerintem az 1,3 GHZ az erős kategóriába tartozik.. A belassulások meg a hibák el fognak tűnni frissítésekkel. Elsőre semmi nem jön ki tökéletesként, azért frissitenek minden gyártónál.
A fagyások meg legtöbbször szerintem user error miatt jönnek elő, pl. nem kompatibilis alkalmazások telepítéséből adódóan, amire még figyelmeztet is a telefon telepítés előtt.. Nekem volt N82, 5800, most N8-om van, és meglepődtem mekkorát fejlődött a symbi a bellével, (gyorsabb, jobb, testre szabhatóbb) és nem szokott fagyni.. Alkalmazások mennyiségére se lehet panasz mert mindent meg lehet találni symbianra is amire szüksége van az embernek. Szerintem egyedül a mozgó élő háttér hiányzik belőle, de nem lepődnék meg ha találnék egy ilyen alkalmazást is rá!
A fotók/videók minősége, xenon vaku, az ingyenes hangos navi (akár az egész világtérképet letöltheted amit folyamatosan frissítenek, részletesen kocsmákkal, kutakkal, automatákkal, stb, bármilyen nyelven), fm transmitter, online tv, youtube (amit kirakhatsz kocsiba a hangszórókra), mind-mind élvezetté teszi a használatot.. És azt küldök-fogadok bluetooth-on amit akarok..
Ha pedig felmész vele a facebook.com-ra automatikusan telepít egy másik facebook alkalmazást a telefonra ami gyorsabb és használhatóbb mint a nokia közzösségi alkalmazás.
A kijelző meg annyira gáz lenne hogy nem full hd felbontású pár centibe bezsúfolva?
Emberi szemmel ezen se látod a pixeleket, akkor meg nem mindegy mekkora a felbontása?

A hibák amiket felsoroltál, szerintem elenyészőek, vagy figyelmet sem érdemel, mindenért kárpótol amit a telefonnal csinálni lehet, amilyen minőséget nyújt hosszú aku-idő mellett..

(#392) hibavissza válasza Remus389 (#297) üzenetére


hibavissza
veterán

több millió légy nem tévedhet....

(#393) szp1 válasza zozoo83 (#391) üzenetére


szp1
addikt

Jól összefoglaltad, csakhogy ő trollkodni jött, ezért lepereg róla.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#394) istnag válasza BobTail (#374) üzenetére


istnag
addikt

"A nagy finn Nokia már többször is dicsérte twitteren"

Az elhiszem,mert szépek is! :R Rendkívül jó, a támaválasztás és az utómunka,azt hiszem azt bevallhatjuk,hogy majdnem annyi idő,mint megtalálni a tökéletes témát és kiválasztani azt az egyet,ami a legjobb.
A vízcseppek hihetetlenek.... :U

"Kéthetes (vagy hosszabb) tesztelésre kértek fel,"

Ez viszont már figyelemreméltó, ugyanis,miért kellene tesztelni valamit,ami már a piacon van :F Nyilván szoftverfrissítés következhet....?! vagy már most nekiállnak javítani a wp8-ra...?! érdekes,egyébként azt nem írták miért kell tesztelni, ill. mire kell kimondotam figyeln(i)ed?

[ Szerkesztve ]

(#395) Bog válasza istnag (#394) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, a Nokia tudatosan szór ki tehetséges felhasználóknak készüléket, hogy terjesszék a cucc jó hírét. Okos marketing, abszolút logikus és hatékony, ráadásul nem is kerül nekik szinte semmibe.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#396) baboka87 válasza sipeti2 (#348) üzenetére


baboka87
csendes tag

Egy kolléganőm ma adott a kezembe egy Szifon 4s-t, lehúzta töltőről és nem tudta bekapcsolni... 3 órája húzta le töltőről és még meleg volt a hátlapja. Menü+bekapcs gombbal sikerült élerte kelteni... Nem először találkoztam ilyennel.

Ja és egy elkészült képet vagy videót próbálj meg továbbküldeni iOS-ről Androidra, WP-re vagy Symbianra.

A témához is hozzászóljak, a 808-ban megtaláltam az N8 utódját, persze ha megéli, hogy 120ért 2év Nokia garival függetlenül kapható legyen.
Engem ez az OS teljesen kiszolgál (telefon, email, fotózás, videózás, zene hallgatás, ritkán 1-1 játék), lehet ezek szerint én vagyok igénytelen?!

[ Szerkesztve ]

(#397) istnag válasza Bog (#395) üzenetére


istnag
addikt

Ezt nem tudtam, ravasz... ;]
köszi szépen :R

(#398) Ricardo válasza BobTail (#374) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó képek. Remélem a 808-l készült darabokat is megosztod velünk :K

(#399) hibavissza válasza BobTail (#374) üzenetére


hibavissza
veterán

nagyon jók a fotóid, gratulálok. ritkán látok ennyi tartalmat egy-egy képben.

(#400) fateless válasza baboka87 (#396) üzenetére


fateless
veterán

"Ja és egy elkészült képet vagy videót próbálj meg továbbküldeni iOS-ről Androidra, WP-re vagy Symbianra."

Miért ne lehetne átküldeni. Akár az androidos Sensation-ről, akár a symbianos N8-ról küldöm át a képeimet, vagy WiFi-t vagy e-mailt használok. Bt-t soha. Ez, mint indok, legalább olyan kicsinyes, mint jónéhány indok akármelyik OS ellen legyen az iOS, droid, symbian, RIM vagy WP

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.