Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Quasi_modo válasza Vikthor (#1742) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

MM. Fekete.

KillHates Resetelni sem lehet?

[ Szerkesztve ]

valami

(#1752) KillHates válasza Quasi_modo (#1751) üzenetére


KillHates
nagyúr

Semmit. Csak a NOKIA feliratig jut el... :O és újraindul. :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1753) MR007RM válasza KillHates (#1752) üzenetére


MR007RM
addikt

Ennek a hibának nincs köze hozzá hogy olyan olcsón jutottál hozzá? Vajon miért váltak meg tőle annyiért? Nem volt leejtve, karcolás stb.......? Én ilyenkor már hardver hibára gyanakodnék, hamár egy teljes radírozás(hard reset) sem segít. Más nem lehet. Macikával beszéltél már a Nokiaprogramok.hu oldalán?

Én jelenleg a legrosszabbnak azt tartanám, ha újra kellene tennem mindent. Abba belehalnék olyan lusta vagyok. Csak resetelnem ne kelljen soha.

u: Ha nem megy a resetelés add oda más is próbálja ki, lehet csak te bénáskodsz. Van olyan saját tapasztalatból mondom, nem rosszindulatból.....

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1754) attisx válasza MR007RM (#1753) üzenetére


attisx
addikt

Az előzmények isemeretében egyértelmű, hogy ehhez a vásárlás körülményeinek semmi köze.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1755) KillHates válasza MR007RM (#1753) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Nem-nem nincsen köze hozzá. Aki eladta ultra-korrekt, látta, hogy elromlott és már privátban jelentkezett, hogy ha valami kukacoskodás lenne a GSM-Home-osoknál akkor segít intézni a garanciáztatást.

Tegnap fél 10-ig ott Macikánál voltam, nagyon rendes tag, vagy másfél órán keresztül bevizsgálta a telefont, aztán megállapította hogy alaplap hibás és nincsen mit tenni, vissza kell küldeni a Nokiának.

Hát én boldogan tolnám vissza rá a programokat csak működne...

Megpróbálta a Mester is a reset-et... Nem segített. :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1756) KillHates válasza attisx (#1754) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mennyire szomorú, hogy ezt meg lehet csinálni. És ami a még szomorúbb, hogy ettől befosik a telefon... Macika mondta is hogy ezért rühelli a Nokiát.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1757) attisx válasza KillHates (#1756) üzenetére


attisx
addikt

na igen, elég durva... :(

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1758) Quasi_modo válasza KillHates (#1756) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

És ami a még szomorúbb, hogy ettől befosik a telefon
Mármint attól, hogy az FP2 után visszanyomtad az FP1-et ?

[ Szerkesztve ]

valami

(#1759) emre33 válasza Ivkovács (#1744) üzenetére


emre33
addikt

Én a helyedbe leszedném ezt a battery monitort!
Nem eddig csak furcsa dogokat művelt! Pl: ugyan ilyen gyors lemerülés nálam is volt.

Szedd le, és meglátod, sokkal jobb lesz a telefon.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1760) KillHates válasza Quasi_modo (#1758) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bármilyen downgrade-től elromlik.
Csak úgy lehet, hogy teljes flash törlést kell csinálni és újra feltölteni amit szeretnél.
Vicc, hogyha volt valami ami jobban tetszett az előző rendszerben, akkor azt bukja a felhasználó, mert esélytelen visszacsinálnod, ha már felraktad az újat.
És ahogy olvasgattuk a fórumokat, nem én vagyok az egyetlen aki így járt a 808-asával :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1761) emre33 válasza KillHates (#1760) üzenetére


emre33
addikt

És a telkjes flash törlést otthol nem lehet megcsinálni?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1762) Quasi_modo válasza KillHates (#1760) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez a downgrade probléma szerintem nem a Nokia sajátja.

emre33 Ez a battery monitor nálam is fenn van a kezdetektől fogva. Nem okoz semmilyen gyors merülést. Más már csinált ilyet,attól viszont azonnal megszabadultam.

valami

(#1763) MR007RM válasza KillHates (#1760) üzenetére


MR007RM
addikt

De hát a Nokia ebben nem lehet hibás, hogy te magyarítani akartad nem hivatalos módon. Ha akarnák akkor a mondjuk bárhonnan megvett készüléket lehetne bármilyen nyelvi csomaggal felruházni mondjuk Suite-n keresztül vagy akárhogy, de nem akarják és kész. Hogy miért az már egy más kérdés. Gondolom tudatosan le vannak védve. A Nokia a Phoenix-es felülíráshoz nem ad garanciát, nem támogatja akkor sem ha van, mert vkik megcsinálták. Belekezdtél és sajnos elrontottad pedig felhívták rá a figyelmed az oldalon hogy veszélyes a garanciával játszol stb.......Úgyhogy Macika rühelheti csak nincs igaza. Az MS, Apple, és a Nokia is azt akarja elkerülni "sajnos" a zárt rendszerével, hogy hozzánemértő emberek nehogy kárt tudjanak tenni benne és aztán vigyék szervízbe panaszkodva a gyártót okolva milyen geci szart csinált vagyis (user error), és ezért vmi olyan kialakítást támogatnak egyre inkább, ahol még a háttéképet sem írhatod felül, mert a szervizelés nem ingyen dolog.

Nem akarlak megbántani, de jobban átkéne gondolni mit teszünk és milyen következményei lehetnek.

Mint montad alaplaphibás. Mindazt felejtsd el amit fentebb írtam, ha nem a flashelés idézte elő a hibát. Nekem is volt az elődnél alaplaphiba, mert előfordul minden gyártónál, de az nem rendszerfelülírás miatt volt.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1764) Quasi_modo válasza MR007RM (#1763) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Lehet hogy Macika szerint alaplap hibás, de azért tartsuk fenn a lehetőséget, hogy ő is tévedhet. Másrészt azért nem biztos ,hogy egy "tiltott" típusú flashelés hoz elő egy alaplap hibát.
Vajon Macika műszeres méréseket is csinált ?

Lényeg, hogy most már csak a szakszervíz segíthet.

[ Szerkesztve ]

valami

(#1765) süti5


süti5
őstag

Nem akarok senkit lelombozni, de remélem hogy 2 év nokia garanciás a telód, mert a boltok által árusított telók 95%-a csak bolti garis, nem a nokia mao. által biztosított gari vonatkozik rá.

Mennyit tépelődtem ezen hogy bevállaljam-e az olcsóbbat vagy nokia gari kell, végül utóbbi mellett döntöttem és ezért vettem telenornál.

(#1766) Pikkolo^^ válasza süti5 (#1765) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Itt most árul egy srác 110.000-ért győri gsm boltos telefont. 2 év gari nagy úr. Kár, hogy a Médiában nem lehet megnyomkodni, mert vitrinben van.

(#1767) kakuk100 válasza Pikkolo^^ (#1766) üzenetére


kakuk100
őstag

Az Árkádban is vitrinbe van a 808 és nem lehet nyomkodni. Biztosan azért, mert ez túl drága telefon és azt amit nyomkodnak már nem lehet eladni.
Más. Mikor én vettem 1 hónappal ezelőtt akkor a Váci úti Nokia szervizben volt a legolcsóbb. Most nem tudom, de az biztos, hogy 2 év Nokia gari nélkül nem szabad megvenni, főleg hogy Kínában csinálják.A finn Nokiákkal nekem soha nem volt bajom, de az enyém is volt már szervizben az 1 hónap alatt. Macika régi motoros és ha Ő mond valamit akkor az általában úgy is van és minden szükséges kellékkel rendelkezik.

(#1768) Pikkolo^^ válasza kakuk100 (#1767) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A szervizben hogyan tudtad megvenni?

(#1769) Quasi_modo válasza kakuk100 (#1767) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az enyém is vitrinben volt. Annyira nem nyúlt hozzá senki, hogy még az eladók sem próbálták ki. Most már nem is fogják, mert elhoztam...

valami

(#1770) kakuk100 válasza Pikkolo^^ (#1768) üzenetére


kakuk100
őstag

Nem csak szerviz, hanem telefonokat és tartozékokat is lehet venni. A legtöbb szervizben így van.

(#1771) Langsam


Langsam
aktív tag

Bocs, de hogyan lehet a 808-al Mms videót felvenni és Mms-ben elküldeni ?

Hirtelen akartam volna egyet egy családi dologról, de 10 perc után feladtam, egyszerűen nem találtam meg a beállítások között sehol sem. Megköszönném ha leírnátok.

Üdv. Langsam

[ Szerkesztve ]

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#1772) Quasi_modo válasza Langsam (#1771) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem nincs rá külön opció. A felbontást 360p-re állítod, 15 képkocka/sec mellett és igyekszel nem 300K fölé menni. Mondjuk csinálsz egy próbát és máris tudod hgy kb hány másodperc fér 300 KB-ba. (5 sec kb 250 KB)
A kézikönyv is csak annyit ír, hogy használj 360p-t.
Egyébként ha már video küldés, akkor szerintem inkább email.

valami

(#1773) MR007RM válasza Quasi_modo (#1772) üzenetére


MR007RM
addikt

Vagy a legjobb a Skype. Ott akár 1GB-ot is átküldhetsz mondjuk egy számítógépre telóról ha jól tudom. Vagy telóról telóra amit még nem próbáltam.

Ez nem iPhone!

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1774) KillHates válasza emre33 (#1761) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem. Speciális csatlakozó és box kell hozzá.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1775) KillHates válasza MR007RM (#1763) üzenetére


KillHates
nagyúr

Teljesen igazad van. Csak azt elkeserítőnek tartom, hogy az Európai piacot is felszabdalják, így aztán arra sincs lehetőséged, hogy egy szomszédos országban vásárolj meg egy készüléket.

A másik, hogy nem tudom azt miért nem lehet, amit az Androidos készülékeknél; teljesen letörlöm a flash-t aztán újra írom a gyárival. Illetve lehet, de azt csak a speciális gyári csatlakozóval. Ez is arra játszik, hogy az ember a szervizbe hurcolássza a készüléket.

"Az MS, Apple, és a Nokia is azt akarja elkerülni "sajnos" a zárt rendszerével, hogy hozzánemértő emberek nehogy kárt tudjanak tenni benne " pont így tesznek kárt a rendszerben a hozzánemértők. Illetve a telefon saját magában tesz kárt, azzal, hogy rendszer szinten (a boot flash-t is) hagyja írni magát az USB-n keresztül...

Ha a GSM-Home nem jut előrébb vele, akkor meg kell várnom, míg lesz 113-as magyar ROM és Macikának csatlakozója a BOX-ához :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1776) KillHates válasza Langsam (#1771) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sehogy... Erről hallgat a fáma.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1777) Roshan


Roshan
tag

Hali, Nemtudja valaki miert kapcsol be a bluetooth magatol mindig? kb orankent, kikapcsolom de ujra es ujra bekapcsolodik ugy hogy senki nincs a telefon kozelebe:D

(#1778) this is life


this is life
Ármester

Hi :-) egy kerdessel fordulnek hozzatok ,van aki feltette a belle fp2 ot ? Igazbhogy ugrott az alfanumerikus billentyuzet ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1779) süti5 válasza this is life (#1778) üzenetére


süti5
őstag

Ha megmondod mi az az alfanumerikus billentyűzet megmondom hogy ugrott-e:)

(#1780) this is life válasza süti5 (#1779) üzenetére


this is life
Ármester

A szambillentyuzet irasnal ,azert kerdezem mert valaki irta hogy annak nyussz lett alloban es csak a qwertz van helyette. :O

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1781) this is life válasza Langsam (#1771) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg ha a merete nem haladja meg a 300 kb akkor az uzenet irasnal a gemkapocs opcioval menne de az meg semmire sem eleg....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1782) süti5 válasza this is life (#1780) üzenetére


süti5
őstag

Mind álló mind fekvőnél van egy gomb amivel átválthatsz numerikusra, most néztem meg.
Erre gondoltál?

(#1783) attisx válasza süti5 (#1779) üzenetére


attisx
addikt

A kolléga erre gondolt:

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1784) Polarstar válasza attisx (#1783) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egyáltalán el volt az a bill veszve?

Szerintem nem.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1785) this is life válasza süti5 (#1782) üzenetére


this is life
Ármester

Koszonom a segitseget :-) mindannyiotoknak :-) ,csak olvastam egy velemenyt amiben a tulaj arra panaszkodik hogy nicht szambillentyu az irashoz... Thx megegyszer :R

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1786) attisx válasza this is life (#1785) üzenetére


attisx
addikt

Félre ne értsd a screenshotomat, ez még FP1...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1787) this is life válasza attisx (#1786) üzenetére


this is life
Ármester

Upsz mar sikerult :-) de azert meg remenykedek ,de feletted meg azt irtak hogy van olyan,pontosabban megmaradt ,de lehet hogy most en ertek felre valamit,mert a fentebb szolo gondolhatott a szamokra atkapcsolasra is ....igy ismeretlenul is gratula a themeseidhez :R :R

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1788) this is life válasza attisx (#1786) üzenetére


this is life
Ármester

Szerinted ha RDA-n kiprobalom az a vols allapotot tukrozi ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1789) attisx válasza this is life (#1787) üzenetére


attisx
addikt

Igen, erre próbáltam utalni én is, hogy félreérthető: numerik vs. alfa-numerik... ;)

(#1788) this is life, Igen, az RDA-án valódi telókhoz lehet hozzáférni, szal', ha már van fent 113-as szoftos teló ott is lecsekkolható...

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1790) süti5 válasza attisx (#1783) üzenetére


süti5
őstag

Ezt most nem tudom előcsalogatni de lehet csak nekem nem megy. Eddig sem használtam ezt, de sajnálom ha valakinek hiányzik:(

(#1791) this is life válasza süti5 (#1790) üzenetére


this is life
Ármester

En ezt hasznalom t9 el ,mert az mar jol be van tanitva es kevesebbet utok melle mint azokon a pirinyo betukon ,no meg aztan neha vakeger vagyok igy jobban is latom.Attisx thx az infot ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#1792) Quasi_modo válasza Roshan (#1777) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hack van rajta ?

valami

(#1793) kakuk100 válasza this is life (#1778) üzenetére


kakuk100
őstag

Én is feltettem, de én se tudom mi az hacsak nem az a régi álló billentyűzet ami régen volt a Nokiákba. Ha arra gondoltál azt tényleg nem látom benne, de most csak gyorsan néztem át. Az előző szoftverbe volt arra emlékszem. Nekem nem hiányzik az biztos. Igaz megszokás kérdése.

(#1794) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Az FP2 billentyűzete használhatóbb, mint a régi?

(#1795) KillHates


KillHates
nagyúr

Hát gyerekek ma nagyon kellemes csalódás ért:

Igazság szerint nem volt pofám bevinni a telefont a GSMhome-ba, ha már tönkretettem meg fizetnem is kellene a javításért úgy döntöttem, hogy profi kezekre bízom a telefont:

a Váci út 30 alatt van a Nokia Care, hivatalos Nokia szerviz oda adtam be a telefont és nagyon korrektek voltak; mondták, ha nem kell a készüléket szétszedni, akkor megjavítják garanciában! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1796) kakuk100 válasza KillHates (#1795) üzenetére


kakuk100
őstag

Igen ott nagyon rendesek a srácok. Én ott vettem a telefonom náluk.

(#1797) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Az Annás értesítéseket fel lehet valahogyan tenni a 808-ra?

(#1798) Roshan válasza Quasi_modo (#1792) üzenetére


Roshan
tag

En nemtudom, tegnap vettem a telot, hogytudom megnezni?

(#1799) MR007RM


MR007RM
addikt

[link] :) új fotóim.

(#1798) Roshan: Ha ezt így kérdezed és komolyan, akkor sehogy mert nincs rajta. Nem buheráltad a rendszert. :) Maradjon is tiszta ahogy vetted és nem lesz semmi baja.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1800) Roshan


Roshan
tag

Nem ujonan vettem, de szerintem nem buheralt mert alig ha volt hasznalva a telo, csak tudnam miert kapcsol be magatol a bluetooth mindig...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.