Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) KillHates válasza Quasi_modo (#1298) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Én is kérném!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1302) emre33 válasza MR007RM (#1299) üzenetére


emre33
addikt

Emberek, leírta, hogy privát, de a topokot szemeteljétek tele..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1303) Quasi_modo válasza KillHates (#1301) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ment a privi.

emre33: Igaz. De azért küldöm akinek kell.

MR007RM: veriójú=verziójú

[ Szerkesztve ]

valami

(#1304) MR007RM válasza Quasi_modo (#1300) üzenetére


MR007RM
addikt

Mindegy mert mindkettőt használtam már jópárszór( Az áruházban már talán van egy ugyanolyan 3. is ugyanattól a szerzőtől. Kész átverés tőle). Jelenleg ha fotózok a gyárit nyomom vagy a HDR Camera Pro-t. Próbáltam már egy tucat kamera progit és hidd el azoktól semmi baja sincs, nem lesz a telónak. Olvass a hozzászólások között mit mondanak a 808 tulajok mindkettőnél. Van kifejezetten N8 és 808-ra egy a nevében.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1305) Quasi_modo válasza MR007RM (#1304) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jó, mondjuk nekem megfelel a gyári program, mert sokat ki tudok hozni belőle. de esetleg megpróbálok mást is.

valami

(#1306) Wuk07 válasza Quasi_modo (#1298) üzenetére


Wuk07
tag

Engem is érdekelne :D

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#1307) MR007RM válasza Quasi_modo (#1305) üzenetére


MR007RM
addikt

Egy apró megfigyelés a részemről. A Camera Pro-ban a 38mpx-nél is tudsz zoomolni, ami érdekes csak nem sok értelme van.

Szinte minden nap szedek le vmi új progit a telómra. Most még gyűlik a dolog, de el fog jönni mikor már le is fogok venni, mert mindennek van határa. :)

Egyébként (félve írom le) a ncore-on találtam jó pár programot szignózottan, bár érdekes amivel próbálkoztam még így sem ment fel. pl az UCPlayer.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1308) Quasi_modo válasza MR007RM (#1307) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát igen. Vagy megveszed a programot, vagy keresel szignózottat. (nagyobb részük működik)

valami

(#1309) mrszitya


mrszitya
senior tag

Egy újabb ügyesen vágott kis HD videó filmes stílusban: TEST SHOOTING, CINEMASTYLE

(#1310) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ma kipróbáltam a GPS-t és a navigációt. Meg vagyok elégedve. Gyorsan élesítí magát és megfelelően navigál. Az újratervezés is gyors ha letérek a kijelölt útról.
Nem voltam olyan helyen, hogy a térképek frissességét ellenőrizzem, de remélem azzal sem lesz nagy gond.

valami

(#1311) MR007RM válasza Quasi_modo (#1310) üzenetére


MR007RM
addikt

Milyen irónikus hogy mostanában a Symbian kivételével szinte mindenben találnak kivetnivalót, támadásifelületet, botrányt. Korábban nagy volt itt a zaj. :) Gondolom szép lassan a háttérben veszegetik, csiszolják még a szoftvert. Olyan jó volna pár nem várt pozitív hír.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1312) KillHates válasza MR007RM (#1311) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, a fos öreg Symbian. Aztán csak az ami atomstabil és már van elég app is alá. A minap néztem a WinMob "store"-ját.; hát eléggé lehangoló volt...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1313) Quasi_modo válasza KillHates (#1312) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hogy őszinte legyek ahogy elnézem amire nekem szükségem van az létezik Symbian (Belle) alá. Sőt némi keresgélés után rájöttem, hogy játékokból sem lesz hiányom.

[ Szerkesztve ]

valami

(#1314) MR007RM


MR007RM
addikt

Véletlenül beleütköztem. Ahhoz képest hogy a fókusztávolság igen nagy ennél a készüléknél nagyon jól sikerült videó. Bár ez inkább a fotóknál üthetne vissza, de még ott sem tud. Tudom teszteltem korábban. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1315) Polarstar válasza MR007RM (#1314) üzenetére


Polarstar
nagyúr

TE csináltad? Egész jó! :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#1316) MR007RM válasza Polarstar (#1315) üzenetére


MR007RM
addikt

Van humorérzéked! :D /mynokiablog/

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1317) lorinser


lorinser
senior tag

Ezt nem tudom, hogy olvastátok-e már: 808 teszt
Az ilyen minimális képességekkel rendelkező tesztelőknek is köszönhető, hogy a Symbian ott tart ahol tart.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#1318) bringasisti válasza lorinser (#1317) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem értem egyáltalán miért vesz egy ilyen fazon fényképezős telefont magának? :F

BENEFON DELTA--------N8

(#1319) KillHates válasza lorinser (#1317) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jézusom! Igazi médiamajmoló f@sz aki írta; elolvasta a sok elégedetlen újságíró hőbörgését, hogy így-úgy mennyire elavult a Symbian és erre a Nokia berakta a legújabb készülékébe, meg már a kutya sem fejleszt a symbian-ra, stb...
Ja, aha; minap jött ki taylor új ProEdition-je N8-ra ami annyira állatul gyorsra sikerült, hogy ha nem lennék most ennyire leégve akkor meg is tartanám. Az egyik haverom pont azt dünnyögte nekem, hogy a symbian alá nem fejlesztenek rendes geocaching szoftvert. Ja keresgélés nélkül 3db-ot találtam, amik közül az egyik annyira profi, hogy még a geoládák összes tulajdonságát is leszedi a netről és akár a Google Earth-ről is beszinkronizálja a szalmakazal képét, hogy ne kelljen lődörögnünk a réten, ha keressük a kincset...
Mikor pont a symbian miatt támadják a Nokiát, hogy miért az van a csúcsmodelljében, akkor csak visszakérdezek; miért egy 20 éves operációs rendszerrel és hardverrel ment a Marsra a Curiosity? Mert az megbízható, atomstabil, és kiforrott. És ha már a Nokiának nem sok lövésre maradt muníciója (akárcsak a Nasa-nak a Marsra) akkor azzal a kevés muníciómat én is a régi, ismert "belőtt" puskámba tölteném...
Most, meg nyomhatja a Nokia a hulladék Win8M-el a 920-as Prjurvjút, hadd hulljon a haja a felhasználóknak.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1320) Quasi_modo válasza lorinser (#1317) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Finoman fogalmazok: EZ HÜLYE !!!
A mérete és kialakítása miatt telefonnak jó, multifunkciós okostelefonnak viszont kevésbé, Üzenem ennek a kö....nek, hogy ha már multifunkció, akkor a jó öreg Symbian sokkal több funkciót tud ellátni mint bármelyik versenytárs. A Symbiannak nem ez a baja, hanem a régi mag ami az esetleges akadásokat, illetve lassulásokat okozza. Azokat viszont elviselem, mert egyrészt ritkán fordulnak elő, másrészt én be merem vallani, hogy annyira nem vagyok fontos ember (egyébként a cégnél annak számítok), hogy ne lenne mindig plusz egy másodpercem várni valamely dolog betöltődésére.

Az ilyen minimális képességekkel rendelkező tesztelőknek is köszönhető, hogy a Symbian ott tart ahol tart.

Ezzel meg szívből egyet tudok érteni. A Symbiant felerészben az ellen hype tette tönkre. De még él, és ameddig él én azt használom.

valami

(#1321) MR007RM válasza lorinser (#1317) üzenetére


MR007RM
addikt

Gondolom jó pénzt fizettek neki érte.

"A Nokia 808 PureView gigantikus felbontású fényképezőjét jól ki lehet használni, a készülék viszont az elavult szoftvere miatt ezen kívül nem sok mindenre jó."

Már a legelejét elb.szta. :F

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1322) emre33 válasza lorinser (#1317) üzenetére


emre33
addikt

"Flash nincs is rajta, az előtelepített YouTube-kliens is csak egy link a videomegosztó mobilos változatához"

Flash van rajta.
Youtube alkalmazás elérhető az áruházból.
Amugy böngészőbe lévő HTML5 felület bőven jó, és nem lassú.

"A ledes vaku viszont igen erős, felveszi a versenyt a kompakt fényképezők vakuival"

Ledes vakú bakker! Normális ez?

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#1323) Quasi_modo válasza emre33 (#1322) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A (#1320) - ban megválaszoltam. És most is tartom.

valami

(#1324) Lall


Lall
veterán

Nem tudom volt -e már. Telenornál tegnap óta kapható. Még azt sem mondanám, hogy nagyon elrugaszkodott ára lenne.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1325) Quasi_modo válasza Lall (#1324) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nemrég még azt mondták nem lesz. Azért nem vártam rájuk. Viszont csak annyit látok, hogy 23000 Ft-tól. De hogy milyen tarifa meg hűség azt nem.
Ha viszont a szolgáltatók mégis felveszik, akkor kiderülhet hogy mennyit ér a WP-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

valami

(#1326) Lall válasza Quasi_modo (#1325) üzenetére


Lall
veterán

A pdf-es arlistat toltsd le, abban benne vannak a kulonbozo tarifacsomagokhoz rendelt arak. Kb. annyiba kerul, mint egy Lumia 900. Hogy kinek mi eri meg az dontse el maga. En az L900-at valasztanam. ;]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#1327) attisx


attisx
addikt

Most már nagyon kíváncsi vagyok az új "PureView"-s jövevényekre. A legújabb pletykák már nem is 21 mpx--ről, hanem csak 8 mpx-ről szólnak. Tegnap meg Damian Dinning arról írogatott Twitteren, hogy nem minden a pixel szám... :F

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#1328) MR007RM


MR007RM
addikt

Valaki mondja már meg nekem szerinte mi az oka hogy nem hoznak ki 41mpx-es windows phone telefont? Nem várom csak az indok érdekelne az a miért. Röhejes az egész. Nem mernek vastag telót készíteni? Vagy a hardver nem bírja? Pedig állítólag a symbi elavult a wp-hez képest. A programnyelv alkalmatlan? Vagy talán Damian Dinning és csapata a Symbian mellett lobbizik titokban annak életben tartásán? :)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1329) Воланд válasza MR007RM (#1328) üzenetére


Воланд
titán

a kinezet miatt. szelesebb korben egy 808 kinezetu telefon nem lenne valami kapos.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1330) stewe780 válasza MR007RM (#1328) üzenetére


stewe780
őstag

A legelső 808 ma-s bemutató videóban az elején említik, hogy a chip, ami meghajtja a kamerát, csak 20mp-t tud. Szóval ebben a 808-ban igen nagy trükközés folyt, hogy életre keltsenek, és feldolgozzanak 41mp-t, olyan chippel, ami erre nem is képes. Ez a gyakorlatban elég jó kis hardverhekk, és szoftverhekk 1aránt. A wp esetében viszont tartja magát a Nokia ahhoz, hogy nem nyúl bele az alapszoftverbe. Csak olyan hardverekből építkezik, amit a wp8 támogat, oly módon, ahogy a támogatás engedi. Szabványos teló, szabvány op rendszerrel. Így nem kerül olyan hibába, mint az android esetében sokan, hogy a házi fejlesztések átvezetése az újabb verzióba baromi nagy meló, és időigényes, viszont nem is lesz 41mp-s kamera wp8 alatt egy ideig.
A Nokia maximum a fotószoftverbe fejleszt egy kis plugint, ami a 21mp-s kamerához némi plusz funkciót nyújt, de azt is el tudom képzelni, hogy a wp alapszoftverében benne lesz a pw technológia, tehát, ha egy 8mp-s gépen 3mp-ben fotózol, akkor lehet majd kismértékben zoomolni pixelesedés nélkül, illetve a nagylátószögben meg pixelösszevonást végez.

Szerintem...., de 4 után úgyis kiderül.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1331) MR007RM


MR007RM
addikt

Köszönöm a válaszokat!
(#1329) woland_y2k:Ha így van, akkor szerintem egy rossz döntés, mely nem használja ki a Nokia előnyét. Egy kisebb példányszám biztosan elkelne belőle.

(#1330) stewe780:Nekünk vásárlóknak mindig a végeredmény számít. Felőlem ragaszkodjanak az elveikhez mit hogyan. Egy biztos, így tovább tudok még rajolni a telómmal és a symbi is tovább él.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1332) Воланд válasza MR007RM (#1331) üzenetére


Воланд
titán

itt most nem az a lenyeg, hogy egy par darab elkelljen belole.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1333) MR007RM válasza Воланд (#1332) üzenetére


MR007RM
addikt

Persze, de akkor nyiltabban kommunikálja le az okot. Közönségszavazat alapján........ A Nokiának ez fontos volna mindenképp, hogy legyen pár példány.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1334) stewe780 válasza MR007RM (#1331) üzenetére


stewe780
őstag

A végeredmény egy 21mp-s teló lesz wp8-al. Aki brutál fényképet akar, annak is jó lesz, aki meg a wp-t hiányolta a 808-ból, az sem fog nekiugrani a falnak, hogy akkor most nem 41, "csak" 21mp. Szóval szerintem a végeredménnyel nem lesz gond. Főleg, ha az mp csökkenés hatására szolidabb lesz a kamera kitüremkedése, akkor még azok is örülhetnek akiknek nem jött be a tusoló forma.
Ja és persze még a 808 tulajok is örülhetnek, mert még egy jó ideig nem lesz trónfosztott a telójuk.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#1335) Quasi_modo válasza Воланд (#1329) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

szelesebb korben egy 808 kinezetu telefon nem lenne valami kapos.
Nem e? Ahogy azt a nem kevés embert elnézem aki látta a kezemben, bizony az lenne. Az ára miatt nem kapós annyira nyugodt lehetsz.
Másrészt a kinézetével nincs semmi baj. Sőt.

valami

(#1336) Воланд válasza Quasi_modo (#1335) üzenetére


Воланд
titán

akkor kepzeld el lecives a 808-ba bepakolt kamerat egy 4,3 - 4,5 colos kijelzovel rendelkezo telefonban (mivel egy 3,x colos kijelzovel a csucskategoriaban korberohognek oket), aztan rajossz, hogy nem lenne eppen idealis tarsitas.

ertem en, hogy nektek bejon ugy ahogy van, de ne magatokbol induljatok ki.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1337) Quasi_modo válasza Воланд (#1336) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mi köze ennek a kijelző méretéhez? Ha kell ez a kamera akkor kell egy kisebb kompromisszum.

valami

(#1338) Воланд válasza Quasi_modo (#1337) üzenetére


Воланд
titán

leirtam, hogy mi koze van hozza.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1339) Quasi_modo válasza Воланд (#1338) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Dehogy írtad. Egy akkora kijelző nem zárja ki azt a kamerát. (A 808 4")

valami

(#1340) Воланд válasza Quasi_modo (#1339) üzenetére


Воланд
titán

megneznem en azt, hogy mennyire lenne vastag meg nehez.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1341) Quasi_modo válasza Воланд (#1340) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Majd elárulják a 920-as súlyát.

valami

(#1342) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok!
Kérdezem, hogy amikor háttérképet váltok megjelenik egy csomó kép amit törölni szeretnék, de mikor csak a galériát nyitom meg ahol lehetne törölni akkor ott nem jeleni meg egy se.
Hol lehet ezeket a képeket illetve grafikákat törölni? Átnéztem a C memóriát is de nem találtam.
Köszönöm.

(#1343) MR007RM válasza kakuk100 (#1342) üzenetére


MR007RM
addikt

Nem nagyon értem a dolgot. Rábökök a háttérre a 3. háttérkép választ majd abból 2 lehetőség az alapértelmezett vagy a galéria jön be a választásod szerint. Nálam.

A másik a filekezelőben megkeresed azokat a képeket és törlöd. C,E vagy F(memóriakártya)-n is lehet ugyanaz a nevű mappa install útján. Nézd át a filekezelővel. Images(képek) vagy DCIM mappa. Nyomkodd azt a telót, nézz be mindenhová. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#1344) Quasi_modo válasza MR007RM (#1343) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ja. Alaphelyzetben a lőtt képek a DCIM/100NOKIA mappába kerülnek,

valami

(#1345) kakuk100 válasza MR007RM (#1343) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszi szépen a választ. Addig kerestem míg a C memóriába sikerült megtalálni és törölni, de nem rendes képek mappába volt, hanem egy másikba.
Még azt szeretném tudni, hogy a C memóriát lehet e formázni anélkül, hogy a szoftver megsérülne? Úgy látom sok minden van benne amit törölni lehetne, de nem merem.

[ Szerkesztve ]

(#1346) Quasi_modo válasza kakuk100 (#1345) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az alapszoftver nem sérül, de a feltelepített programok igen. De hogy akarod a C-t formázni ?
7370? 7380?

Megnéztem a Nokia showt (?), hát egyelőre még mindig ez marad a legjobb mobilos kamera.

[ Szerkesztve ]

valami

(#1347) kakuk100 válasza Quasi_modo (#1346) üzenetére


kakuk100
őstag

A telefonnal akarom ha lehet úgy mint ahogy az E-t. Rányomok és formázom.Még soha nem próbáltam. Lehet, hogy nem is lehet így formázni. Ha nem, akkor a 7370 el. A programok nem számítanak mert azok a kártyán vannak és csak telepíteni kell újra.

(#1348) Quasi_modo válasza kakuk100 (#1347) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azt gondolom úgy mint az E-t biztosan nem lehet,. Marad a 7370 ill. 7380.
Vagy valamilyen billentyű kombináció amit még nem ismerünk. Vagy igen?

valami

(#1349) Karma válasza Quasi_modo (#1348) üzenetére


Karma
félisten

Nincs ilyen.

“All nothings are not equal.”

(#1350) Quasi_modo válasza Karma (#1349) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

OK. Ez hivatalos info? Vagy honnan tudod ?

valami

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.