Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16751) Cyrus válasza userZ (#16750) üzenetére


Cyrus
tag

Köszi, megnézem.

(#16752) NSC


NSC
csendes tag

31-es szofton a zenelejátszót nem lehet a háttérbe küldeni?esetleg a frissebb szoftvereken ez megoldható?

(#16753) jety91 válasza NSC (#16752) üzenetére


jety91
őstag

Miért ne lehetne. Minden programnál megnyomod a menü gombot és berakja háttérbe.

(#16754) NGyuri válasza Cyrus (#16749) üzenetére


NGyuri
aktív tag

Szia! Erről írtam a 16741-es hsz-ben. Amit te látsz azokat a widgetek, amiket csak úgy kirakhatsz és letölthetsz újakat.
Na ezt egyenlőre (véglegesen?) csak az N97 és az N97 mini kapta meg. Sem az 5230, sem az 5530, sem az 5800 és az új X6-sem

[ Szerkesztve ]

hm, volt már minden Nokia S40, S60, iPhone, WinMo, na meg android és cégesként BB...

(#16755) kali válasza Cyrus (#16749) üzenetére


kali
legenda

igen, a két telefon eltérő beállításokat/beállítási lehetőségeket kap gyárilag!
az esetlegesen azonos alap még nem jelenti azt, hogy a gyártó azonosan építkezik a két telcsi esetében arra az alapra! mellesleg az alap sem teljesen azonos!

(#16756) dipeti


dipeti
senior tag

Figyelmetekbe ajánlam a Nokia N97 mini Gold Edition gyári témáit.
Az egyik kifejezetten jól mutat kék telókon sztem.

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#16757) feco88


feco88
tag

sziasztok. Az új v50-es szoftal nekem ugyanúgy újra imdulgat a teló mint a v40-el. A zene lejátszón mi újdonság jelentkezett? A szám listában nekem is megjeenik az album képe de már elfelejtettem, hogy volt-e a régebbi szoft-on. :U :U A rádió nálam sem tökéletes de jól teszi a dolgát. Én lehet csak szerencsésebb vok de eddig nem éreztem nehézkesnek a menü használatát a fentebb emített érzékenység miatt. Nektek az újraindulásokrol mi a tapasztalotok?

(#16758) rin02 válasza feco88 (#16757) üzenetére


rin02
aktív tag

Az nem a szoft miatt van. Annyi, hogy nem érintkezik mindig az akku az érintkezőkkel. kicsit nyomd őket beljebb, és így nem fog újraindulni. A zenelejátszóban sokminden változott, például skkal jobb a görgetés, valamint ha a görgetősávot húzod, akkor mutatja az ABC-t, kezdőbetűkkel a zeneszámokat. Nekem jobban tetszik az egész.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#16759) hackeeeee válasza feco88 (#16757) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam nincs újraindulgatás...
A zenelejátszóban ez az 1ik fő újítás... Régebbiekben eddig nem volt.

Véleményem szubjektív...

(#16760) feco88 válasza rin02 (#16758) üzenetére


feco88
tag

ok köszi, akkor az aksi érintkezőit megbuherálom kicsit. A zene lejátszóban a görgetés tényleg simább lett mint az elődöknél, az ABC-re meg nem is figyeltem, ezt az ABC-s módszert berakhatták volna már igazán a a telefonkönyvhöz is... de reméljük majd a következő frissitésnél.
Jam nordican-nak válaszolva én azt tapasztaltam, hogy elmegy szundiba a teló ha nem reagálsz a jelzésre és majd a következő időpontban jelez, nekem ezt az időpontott a beállítások ->telefon -> dátum és időn belül a jelzéshalasztás idejénél tudom állítani (most 5 percre van ) és eddig 5x kezdte el újra a jelzésemet és miután abba hagyta elkezdett kb 1 percig villogni a menügombom. A semminél valamivel több igaz nincs olyan jóó mint az olcsóbb nokiáknál, hogy kiteszi a főkijelzőre ha elhalasztottad...

[ Szerkesztve ]

(#16761) stewe780


stewe780
őstag

v50-es legnagyobb pozitívuma, hogy nálam a gyári böngésző igencsak stabil lett. Eddig mindig kilépegetett, most nem teszi. Szóval el is kezdtem használni. A problémám csak annyi, hogy ha belenagyítok egy oldalba, nem formázza át a hasábokat a telefonképernyő szélességéhez igazítva. Most vagy nem bírom elolvasni a betűket, olyan kicsik, vagy vízszintesen is scrolloznom kell az olvasáshoz. Próbáltam a betűméretet állítani, de az valamiért nem csinál semmit. Pl. ezen a fórumon sem állít semmit, de eddig aminél néztem, sehol sem. A nagyítás meg nem módosítja a hasábok szélességét, továbbá nem marad meg. Ha rákattintok egy linkre újra a 100%-ot veszi fel. Szóval aki használja a gyári böngészőt hogyan teszi ezt?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16762) feco88 válasza stewe780 (#16761) üzenetére


feco88
tag

én az opera mobil legutolsó bétáját használom, az tökéletesen működik, így nem igazán tudom mire gondoltál a hasábokkal de a gyári böngésző nekem sem lépked ki meg ugyan úgy nagyítja az oldalt mint eddig, hagytam mindent a gyári beállításon a böngészőben nem nyúltam semmihez teszek fel mindjárt képernyőképet ha gondolod.

(#16763) feco88 válasza feco88 (#16762) üzenetére


feco88
tag

ahh bajban vok, fektetett képernyőröl hogy tudok képernyőmentést csinálni? screensnap-et használok

(#16764) pethYeti


pethYeti
addikt

Találtam egy jó kis minimalista témát: [link]

(#16765) stewe780 válasza feco88 (#16762) üzenetére


stewe780
őstag

Például ennél a fórumnál is az opera mobile-ban mindig olyan széles a hozzászólás, hogy a képernyőben pont elfér. Ezt hiányolom én a gyári böngészőben. Illetve lehet, hogy csak nem tudom hogyan kell rávenni. Nyiss meg valamit a telefon saját böngészőjében és nagyíts bele. Ki fog lógni a szöveg jobbra balra, nem méretezi át a hasábokat a telefon szélességére. Ha meg hagyom eredetiben rettentő hangyabetűk lesznek. Nem tudom, egyértelműbb volt? Ennek a megoldására próbáltam rákérdezni.

Egyébként te melyik opera mobile utolsó bétát használod? (Beállítások/Alkalmazáskezelő/Telepített alkalmazások/Opera Mobile/Opciók/Adatok megjelenítése/Verzió:10.00(XXX) Na itt az XXX helyén mit látsz?)

szerk: én még álló képről sem tudok mentést csinálni... :U

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16766) feco88 válasza stewe780 (#16765) üzenetére


feco88
tag

Akkor jól értettem mit szerettél volna elmagyarázni. Nálam aza helyzet, hogy eza fórum amikor megjelenik a hozzászólás pont belefér a kijelzőbe fektetett módban és az én szememnek egész jól olvashatóak a betűk hameg ránagyítok akkor tényleg erősen kilóg a kijelzőböl. Engem inkább az bánt, hogy amikor meglököm a kijelzőt néha mintha kicsit akadozva érzékelné az ujjamat amit az operánál most sem veszek észre. Nekem 447-es végű a opera mobil van azért is nem cseréltem le a véglegesre mert nekem idáig semmi gondom nem volt vele és nem akartam bajlódni vele noha szoft frissítéskor nem lett volna nagy kunc rátenni a véglegest.

(#16767) stewe780 válasza feco88 (#16766) üzenetére


stewe780
őstag

Na megpróbálom azt a 447-est, nálam a végleges nem stabil.

hmmm... a nokiaprogramokon az pont nincs fent. Van itt 499, 449, 448, 353, 320, 315 ... :U

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16768) vtorok


vtorok
tag

Sziasztok! Kérdésem lenne, mint új nokiásnak:

Email-t hogyan tudok beállítani rajta?

1. Ha a használatiban szereplő utat követem (Üzenetek-Opciók-Beállítások-Email-Postafiókok-Opciók-Új postafiók) akkor mindig valami programot akar installálni az email varázsló. Egyszer hagytam végigmenni, jó is lenne, de mint utánaolvastam, ez csak próbaverzió.

2. Van valami pannonos email stúdió az üzenetek mappában, de én a saját email fiókomat szeretném pl. IMAP porton látni.

Van olyan megoldás, ami benne van a telefonban, és saját email címemet beállíthatom rajta úgy, hogy időnként ellenőrizze, jött-e új levél, és a készenlétin ki is jelezze?

Köszi előre is!

(#16769) feco88 válasza stewe780 (#16767) üzenetére


feco88
tag

a 448 nagyon közel van az enyémhez, én annó még az opera oldaláról töltögettem le amikor itt olvastam a bétáról. Azt, stabilitást én annyira érzékelem, hogy szétnézek itt, 1 közösségi oldalt, az email-t meg sasolom meg ha van kedv és wi-fi a közelben akkor ezt azt. Max 20-30 perceket szoktam egyben netezni addig egész stabilan birja. A 40-es szoftnál fordult elő 3 hét alatt max 2x hogy kilépet itt az 50-en még most nem.

[ Szerkesztve ]

(#16770) jety91 válasza vtorok (#16768) üzenetére


jety91
őstag

Üzenetek-Beállítások-Email-Postafiókok

Itt szépen mindent beállíthatsz és az üzenetekben eléred ezek után

(#16771) kp78 válasza feco88 (#16763) üzenetére


kp78
addikt

Miért nem megy neked?
Én is azt a progit használom.
Shortcut key nálad mire van állítva?
Én a kamera gombra tettem, és teljesen jól használható bármikor, ha a háttérben fut.
Beállítani úgy tudod arra a gombra, amit szeretnél, hogy megnyitod a shortcut key-t, "clear", majd megnyomod azt a gombot, amit hozzá szeretnél rendelni. (de talán a kameragomb a legkézenfekvőbb) :))

(#16772) karldergroße


karldergroße
senior tag

Meg tudná valaki mondani, mivel tud kevesebbet mondjuk egy 5230-as vagy egy 5530-as, miért ennyivel drágább az 5800?

(#16773) Thibbie22 válasza karldergroße (#16772) üzenetére


Thibbie22
tag

Az 5800-ban van WIFI is és GPS is. Valamint ehhez 8 gigás kártya jár. Talán még a kijelzője is nagyobb, de ebben nem vagyok biztos, viszont az tuti, hogy kamera villanó sincs az 5230-ban, csak 2MP a kamera, nincs előlapi a videóhíváshoz és nincs WIFI sem.
5530-ban pedig 3G és GPS nincs.

[ Szerkesztve ]

Last 1 year: N95 Sand->N95 8 GB->N82->5800 XM Red

(#16774) karldergroße válasza Thibbie22 (#16773) üzenetére


karldergroße
senior tag

Úgy tudom, GPS az 5230-asban is van.

(#16775) Thibbie22


Thibbie22
tag

Amúgy nekem nem jött be a V50-es szoft. Rezgő visszajelzést elbaszarintották nagyon, most kettes szinten van, de össze-vissza rezeg a tapicskolásra. Rádió nem javult meg nálam. Hiába van RDS jel, nem ír ki semmit és ha bekapcsolom az AF funkciót, akkor úgy lefagy, hogy ki kell vennem az akksit.

Hard resettel frissítettem, tehát teljesen tisztán pakoltam fel az új szoftot. :O

Mondjuk a zenelejátszó tényleg süti lett. :K Ja, meg a GPS is nehezebben talál jelet, bár ez lehet a Sygic Mobil Maps 10 miatt van, még nem tapasztaltam ki. :U

Last 1 year: N95 Sand->N95 8 GB->N82->5800 XM Red

(#16776) Thibbie22 válasza karldergroße (#16774) üzenetére


Thibbie22
tag

Jaja, jól tudod. Abban GPS van, de wifi nincs. :K

Last 1 year: N95 Sand->N95 8 GB->N82->5800 XM Red

(#16777) rin02 válasza Thibbie22 (#16775) üzenetére


rin02
aktív tag

Nekem semmi gond sincs a rezgéssel, olyan, mint volt. A GPS is jó. A rádiót nem néztem, mert az nem is kell, sose használom. A menü elforgatást javították, mert ha be volt kapcsolva a témahatás, akkor lassan fordult el, és egy kicsit bevillant a menü, majd utána újból az egész. Most meg nem villan be, hanem egyszerre az egész, és gyorsabban, egy kicsit. Viszont én egyáltalán nem használom a témahatásokat, mert űgy tetü lassú.

Lenne egy kérdésem. Ha törlöm a céloknál a WAP-ot, meg web'n'walk-ot, akkor az a GPS-en kívül másra is hatással van? Nincs semmilyen csomagkapcsolatom, úgyhogy azt nem bántja, viszont SMS küldés, meg ilyenek, ahhoz megkell, hogy legyenek?

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#16778) Kleroo


Kleroo
veterán

Feltettem.
hard reset.
nincs office.
68mega szabad a telón ,ami sokkal több mint v40nél :) (visszaállítás után :O)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#16779) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok

Az történt a telefonnal tegnap, hogy elkezdett melegedni a kamera körül és az akku érintkezővel ellentétes oldalán. Először csak azt hittem, a zsebem miatt meleg, de az lett a vége, hogy egy óra alatt 6 vonalról kimerült az akku nullára, de úgy, hogy be sem lehetett kapcsolni. Wifi és 3G nem ment közben, navi sem.

Ezimez lehet?

Köszi!

Hegyi

Aquila non captat muscas.

(#16780) kp78 válasza Hegyirabló (#16779) üzenetére


kp78
addikt

Nálam is volt már. [link]
Phonetorch hajlamos "baragadni", én egy ideje csak brightlight-ot használom.
Persze közel sem biztos, hogy attól van. :U

[ Szerkesztve ]

(#16781) putyesz


putyesz
csendes tag

Helló!
Az lenne a kérdésem, hogy ha vásárolok az Ovi áruházból valamit akkor azt hogy fizetem ki és akkor kell-e szignózni mert nem csináltam még meg a kulcsokat.
Köszi

(#16782) Karma válasza putyesz (#16781) üzenetére


Karma
félisten

A boltban csak hivatalosan alairt programok vannak, termeszetesen igy nem kell oket hazilag alairogatni. Fizetni (nem tudom pontosan) netre is alkalmas bankkartyaval biztosan tudsz, a PayPalban mar nem vagyoko annyira biztos, de nem zarom ki. Belepve ugyis mondja, hogy mit szeretne.

“All nothings are not equal.”

(#16783) kp78 válasza putyesz (#16781) üzenetére


kp78
addikt

Én úgy tudom, hogy ha előfizus vagy, akkor lehet, hogy ahhoz is hozzácsapják.

(#16784) varga.balazs válasza putyesz (#16781) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

hát ezt egyenlegből vonják le kártyás sim esetén, előfizeséseként meg a számlához rakják. :)

(#16785) feco88 válasza kp78 (#16771) üzenetére


feco88
tag

Így nekem is működik a rendszerben, csak a gyári böngészőnél van az, hogy hiába fektetett módban van a teló a képet úgy csinálja mintha álló módban lennék :(( Az hogy office nincs az miért van? Alapból kihagyták vagy csak az itthon frissitett telókban nincs mert akkor beviszem a nokahoz :)

[ Szerkesztve ]

(#16786) Inarus válasza varga.balazs (#16784) üzenetére


Inarus
addikt

Igen? S ez melyik opció az OVI Store-ban? Mert én nem találtam ilyet.

(#16787) Karma válasza Inarus (#16786) üzenetére


Karma
félisten

A szolgaltatonak is tamogatnia kell ezt.
Tapasztalat es igeny hijan nem tudom nalunk mi az allas.

“All nothings are not equal.”

(#16788) Inarus válasza Karma (#16787) üzenetére


Inarus
addikt

Eddig végfelhasználói szempontból a vodánál zéró... :((

Gyanítom más szolgáltatónál se jobb. Ezért kérdeztem, hogy hol lát ilyen menüpontot az illető. :U

[ Szerkesztve ]

(#16789) Kleroo


Kleroo
veterán

V50 tapasztalatok:
A főmenüs gördítésért hatalmas pirospont. korábban olvastam hogy nem tudjátok 1clickel megnyitni a dolgokat.Az bizony user error. itt 1clickre megnyitja,és pont annyira érzéketlen a görgetű-rutin,hogy 1etlen egyszer sem görgettem véletlenül(pedig most orrba-szájba nyomkodom)Szóval ez bizony user error,nem teló hiba. nekem anno több mappa is volt főmenüben,és ott állandóan görgetni akartam,csak nem volt. most már van,és remek kivitelezésben!(akinek nem megy,gyakoroljon,habár nem nagyon kéne..:) )
A szabad memória 67 megabájt,minden xi-xar telepítése után(ugyanez v40nél 35mb körülre esett).
Nekem a v40 eléggé tele volt tömvve,így belassult mostanság,de a v50nel eszement villámgyors. 100% h gyorsabb mint a friss v40 telepítése után.
A zene lejátszóban ki lett javítva 1-2 :W hiba. a kinézet nekem nemnagy szám,de majd ha megfűszerezem borítókkal(hogy kell belerakni az mp3fájlba?) akkor jobb lesz.
A kinetikus görgetés mégjobb,most már tükörsima,szupergyors.

A legidegesítőbbet is orvosolták.Állandóan elforgatta a képernyőt ha picit is máshogy tartottam a telót,és ez főleg zenehallgatásnál IDEGESÍTETT,eszméletlenül. előkaptam számot váltani,majd elkezdett tökölni a forgatgatással,mert nem tökéletesen tartottam.mostmár ez is optimalizált.

Mindenkinek ajánlom a v50-et, REMEK lett :)
(gondolom ebben is lesznek bugok,de csupa értelmes,hasznos újítása van.)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#16790) vtorok válasza putyesz (#16781) üzenetére


vtorok
tag

Próbáltam, de csak a különböző kártyás fizetési eszközöket kínálta fel. A szolgáltatói számlás fizetést talán a szolgáltatónál kell megrendelni, nem tudom, de majd megkérdezem, mert amúgy is be kell mennem.

Üdv!

(#16791) Hegyirabló válasza kp78 (#16780) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia! Köszi!

Phonethorch, az micsoda? Lámpaként használja a villantót? Nekem az nincs telepítve.

Aquila non captat muscas.

(#16792) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Én is frissítettem v50-re. Ovi Suite nem akarta magát frissíteni, így azzal nem jött össze de Wifi-vel sikerült. Az Ovi Maps verziószáma 3.03 én mintha úgy emlékeznék, hogy amit korábban használtam az 3.04 volt. A v50 fw nem a legfrissebb Ovi Maps-et rakta fel? Vagy nincs frissebb?

(#16793) BiP válasza Gabesz1019 (#16792) üzenetére


BiP
nagyúr

tudtommal a 3.04 még csak béta. Gondolom azért.

(#16794) asadasad22 válasza Kleroo (#16789) üzenetére


asadasad22
őstag

67 mb ram? :Y
nalam friss boot utan is csak 50, de nehany nap hasznalat utan van hogy 30 ala lemegy ugy h lenyegeben nem is fut semmi.. lehet h ideje lenne egy hard resetnek, jo regen volt mar.
uj fw+hard reset utani hack-rol van mar vkinek tapasztalata? sima helloox-el gondolom nem megy (mar a 40-es fw se ment)

(#16795) Gabesz1019 válasza BiP (#16793) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Értem, akkor hagyom a 3.03-at.
Amúgy Rihanna és Office nekem sincs. (HR is volt)

(#16796) saiyajin


saiyajin
senior tag

Valakinek még csinál olyat a telefon, hogy amikor függöleges helyzetből átforditom vizszintesbe és ha fél úton megállitom kb. 45 fokos szögben az átváltáskor nem vált át a képernyő, hanem csak a téma háttérképe látszik, ami össze-visszaugrál a két állás között. Ezt addig csinálja mig nem forditom tovább vagy vissza.

[ Szerkesztve ]

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#16797) tucsok.


tucsok.
senior tag

Először frissítettem wlan-on akkor nem volt office, majd Phoenix akkor lett office.

"So say we all"

(#16798) old rocker válasza Gabesz1019 (#16792) üzenetére


old rocker
veterán

A 3.03 verzió a legfrissebb hivatalos.A 3.04 az beta és sz@r

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#16799) Detros12 válasza saiyajin (#16796) üzenetére


Detros12
tag

nekem nem csinált olyant hanem elfordult egyből

(#16800) feco88 válasza tucsok. (#16797) üzenetére


feco88
tag

ezzel a phoenixel mennyire biztonságos frissíteni? Nem jár gari vesztśsel? Én NSU-val frissitettem de nekem sincs office sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.