Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16101) jety91 válasza hülyegyerek (#16098) üzenetére


jety91
őstag

Mire jó a jó öreg Realplayer :U [link]

Ha ez nem tetszene, akkor ott van az LCG Jukebox vagy mi a szösz :DDD

(#16102) hülyegyerek válasza jety91 (#16101) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Köszi,jó ez a realplayeres cucc,csak sokat kell vele buherálni (sajna majdnem az összes jó adó linkjét .pls fileként menti le)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#16103) sajo13 válasza stewe780 (#16099) üzenetére


sajo13
senior tag

Bizony így van, csúnyán nagy összeget lehet bukni rajta, nem is gondoltam volna. Ha nincs mobil előfizetésed neki se állj netezni, iszonyat drága!

Pannon, feltöltőkártyás csomagom van. Amikor megvettem a telót, akkor uccú neki, kipróbáltam a böngészőt, hogy milyen is mobilon netezni. Index.hu-t behívtam, kb 1.8 Mb-ot töltött le, bejött az oldal, volt öröm, hogy működik.
Kb 1 óra múlva jött az SMS, hogy -1700 Ft az egyenlegem.(kb ugyanennyi volt előtte pluszban)
Elég nagy pofátlanság volt az hogy mindenféle figyelmeztetés nélkül szépen leemelték a pénzt, mert ugyebár telefonálás esetén ha elfogy a keret, megszakad a vonal. Még szerencse, hogy nem kattintgattam a linkekre össze-vissza, mert 10 perc alatt 10 ezret is bukhattam volna. Nem kicsit voltam mérges...

(#16104) McLaca válasza rin02 (#16090) üzenetére


McLaca
őstag

Kapcsold ki a kameránál a GPS adatok megjelen. opciót.
Apropó parabola, miért lenne ott sugárzás? Az begyűjti leginkább a pár mW-nyi mikrohullámot, ha meg ad, akkor irányított nyalábbal ad.

A helymeghatározás pedig nem a programtól függ. Az utolsó navigációtól eltelt idő függvénye, hogy forró, meleg, vagy hidegindítás lesz-e, a forró és a melegindításnál csak pár mp-et vesz igénybe, míg meghatározza a helyzetet, ez nagyjából az utolsó helymeghatározást követő 1-3 óra melegindításnál, és 10-20 perc forróindításnál. A 3,5G felirat ottléte önmagában pedig csak azt jelenti, van ott ilyen hálózat, forgalmat még nem jelent, de ha nem használod a HSDPA-t, vagy a videotelefont, érdemes sima GSM-en tartani, az üzemidőnek jobb.
Adatforgalom akkor van, ha a 3,5G felirat alatti oda-vissza szaggatott nyíl folyamatossá válik és keresztbe áthúzva látod.

64b0r: 0,1-0,2MB?? :Y 8-15kB (~0,008-0,015MB) egy helymeghatározás maximum...

sajo13: az adatforgalom mérésének "könyvelése" nem on-line. Azaz nem pillanatról pillanatra rögzíti a szolgáltató, hanem időszakonként (mondjuk 10 perc). Gondolom, technológiai oka van. Ezért nem azonnal értesül róla a "csodálatos" AMDOCS, hogy mennyit forgalmaztál és ezért nem tud azonnal SMS-t küldeni. Az viszont a te felelősséged, ha megrendelted a netet és forgalmazol. Tudod, attól, hogy valaki nem tud úszni, még nem a víz a hülye. ;)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#16105) 64b0r válasza McLaca (#16104) üzenetére


64b0r
aktív tag

Hasból mondtam, mert nem emlékeztem a számra, és elsőre nagyon kevésnek tűnt a 0,01-0,02 MB, azért írtam egy nagyságrenddel nagyobbat. :B
De az tényleg pofátlanság, hogy milyen szinten képesek büntetni a véletlen netezést. :W :((( Értem én, hogy terelni kell a lakosságot, de akkor mondjuk ne 12000 V-os nagyfeszültségű vezetékkel süssék meg a birkákat, hanem 12V-os villanypásztorral szoktassák öket a helyes útra. :)

Viszont sztem valamit félreértettél sajo13-mal kapcsolatban: neki semmi netelőfizetése nem volt, ezért kaptak le ennyi pénzt az egyenlegéről. (tudom, akkor sem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni és véletlenül beleesel, de akkor már lehetne ott vmi mentőmellényféleség. :U )

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#16106) TooN


TooN
aktív tag

Hi!

Valaki mondja meg nekem, hogy az 5800-ban milyen a gyári memória kártya?

8 gb, azt tudom és Nokia, de milyen gyorsaságú?

Class 2, vagy már class 4?

Köszi!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#16107) stewe780 válasza TooN (#16106) üzenetére


stewe780
őstag

A sarkában van rajta egy nagy C a közepében egy 2-es. Akkor class2? Kiírva nincs rajta, de lehet, hogy ez azt jelenti. Az ilyen microsd-ken a jelöléseket nem nagyon ismerem.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16108) TooN válasza stewe780 (#16107) üzenetére


TooN
aktív tag

Igen ez az!

Akkor class 2!

Szuper, köszi a segítséget

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#16109) Detros12


Detros12
tag

A hozzáférési pontoknál ha kitöröltem a mobilnetet mielőtt nem volt vissza tudom majd valahogyan állítani?

(#16110) stewe780 válasza Detros12 (#16109) üzenetére


stewe780
őstag

Vissza persze. Én is megtaláltam valahol a neten volt egy oldal, az összes hazai szolgáltató beállításai ott voltak, de már nem tudom mi volt, de valószínű te is ráakadsz ha kell.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16111) klezzz


klezzz
tag

Pannonnál prepaidesre is van 20 MB-os mini csomag 480 ft-ért, opera minivel az is elég lehet egy hónapig, de ha túlléped az se vészes 32ft/MB utána.

Most próbáltam ki a sports trackert, tényleg elég jó, de másnak se jön be a térkép a telefonon csak üres háttér van az útvonal mögött?

(#16112) rin02 válasza McLaca (#16104) üzenetére


rin02
aktív tag

Adatforgalom akkor van, ha a 3,5G felirat alatti oda-vissza szaggatott nyíl folyamatossá válik és keresztbe áthúzva látod.

És nálam ez történt... De még mindig nem tudom mi az oka. Le van tiltva a helymeghatározási módszereknél minden, kivéve a beépített GPS. Nokia Maps is Offline módban van. Nem értem még mindig. Ja és ki van kapcsolva a GPS adatok megjelenítése a kameránál.

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#16113) sirarcheer válasza klezzz (#16111) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Szia!

Be kell állítani
Settings- General - Map material
Ezt állítsd networkre, mert a térképet csak netről szedi le.

Jó kis progi, naponta használom, csak az Autolap nem megy nekem rendesen.

PSN: sirarcheer

(#16114) hackeeeee válasza McLaca (#16089) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah értem. Akkor marad a beépített GPS, köszi. :)

Más, akkor van forgalom, ha az oda vissza nyil át van húzva? Nekem ugye minden ki van kapcsolva, és áthúzva van, és nem is számolja a forgalmat. Szal ha át van húzva, az nem azt jelenti, hogy nincs forgalom? :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16115) klezzz válasza sirarcheer (#16113) üzenetére


klezzz
tag

Most találtam egy másikat is ezt próbálta már valaki?
http://www.endomondo.com

(#16116) varga.balazs válasza hülyegyerek (#16098) üzenetére


varga.balazs
aktív tag

Hali! énis jelenleg azt tesztelem. úgy néz ki, hogy napi 4-5 óra folyamatos msn-ezéssel 1-2 mega forgalmat generál, tehát msnre elég. meg a gps-t is most úgy használom hogy segítsen hálózattal is. viszont ami nekem naon rossz, hogy a nagyobb oldalakkal már vigyázni kell, mert azok azért generálják 2 megányival oldalanként...:) de hát minden nem lehet tökéletes:D

Detros12:hát ha t-s vagy, akkor az oldalukon van ilyen gyorsbeállító, amin lekérheted sms-ben a beállításokat. énis így csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#16117) sajo13 válasza sirarcheer (#16113) üzenetére


sajo13
senior tag

Egy hete én is teszteltem, akkor ezért nem jelent meg a térkép nekem sem.

Legalább a saját Sport programjukba megtehették volna, hogy használja a saját térképüket offline módban.

(#16118) McLaca válasza 64b0r (#16105) üzenetére


McLaca
őstag

Ebben mondjuk igazad van, indokolatlanul és pofátlanul drága a mobilnet, ha nem előfizetéses, hanem mezei adatforgalmas...

A vizes példát szigorúan ugratásnak írtam, és nem rosszindulatból, félreértés ne essék!
Csak arra gondoltam, hogy ha a júzer komolyabb telefont használ, akkor nem árt, ha tudja, mi történhet rajta. Én nagyon sokáig olvasgattam erről e telefonról, mielőtt megvettem 10 hónapja, és első dolgom volt az adatforgalmi részt nagyon komolyan testre szabni, a GPS-szel egyetemben.

rin02: akkor biza valami program lesz. Ha nem túl régóta tapasztalod, érdemes számba venni, mit telepítettél legutóbb.

hackeeeee: helyesbítek: ha szaggatott, akkor nincs kapcsolat, ha folyamatos, akkor van kapcsolat, ha forgalmaz, ha nem, ugyanúgy néz ki, ha meg át van húzva a folyamatos, akkor valami más történik a forgalom mellett, mondjuk egy hívás, vagy SMS, bár a 3(,5)G-nél ez elvileg már tud párhuzamosan menni, a GPRS kapcsolat felfüggesztése nélkül, csak GSM-nél kell felfüggeszteni.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#16119) FRENK1988 válasza TooN (#16106) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nekem gyárilag Class 4es volt.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16120) Quasi_modo válasza shaipo (#16100) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az A-GPS csak rásegítés, pontosan kell pozícionálnia. A változás annyi, hogy hamarabb.

valami

(#16121) stewe780 válasza Quasi_modo (#16120) üzenetére


stewe780
őstag

A-GPS-el nagyon pontatlan is tud lenni. Ha nem lát rá rendesen a műholdakra, és a cellainfóból határozza meg a pozíciót, akkor rettentő nagy karikát húz. Default nagyításnál el sem fér a kijelzőn. Na és persze pontatlan is mint állat.

Csak ha látja a műholdakat rendesen akkor gyorsítja a pozicionálást, és akkor lesz pontos a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16122) stewe780 válasza varga.balazs (#16116) üzenetére


stewe780
őstag

Használj opera minit kikapcsolt képekkel. kb 20-30kbyte egy oldal! Egy megából vagy 40 oldalt megnézel.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16123) rin02 válasza McLaca (#16118) üzenetére


rin02
aktív tag

De éppen ez az, hogy nincs semmi olyan telepítve. 3 Polarbit játék, Nokia Paint, Sygic.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#16124) sunone


sunone
aktív tag

Nos megelégeltem az alkalmazások ismeretlen mennyiségű hálózati forgalmazását. Megoldásom a következő lett:
1. Kapcsolat/Hálózati Célok között létrehoztam egy kis rakás "Cél"-t. Névüket a hozzájuk szánt alkalmazások után, maps, fring, böngésző, stb-re neveztem át.
2. az eredeti hozzáférési pontokat egyeként át-átmásolgattam mindegyik új célra. Mindegyik kapott egy wlant, és egy t-netet.
3. az átmásolgatott és célokban rendezett hozzáférési pontokat átnevezgettem az alkalmazások után, maps-t, maps-w, fring-t, fring-w stb
4. A vizsgálni kiszemelt alkalmazásokban hálózati hozzáférési pontolat az alapértelmezettről átállítgattam a neve szerint hozzárendelt hozzáférési pontokra. (Google maps megkapta a maps-t, a Mail a mailt, stb)
5. rövid használat után a Naplóban már (alkalmazás)név szerint láttam melyik mennyit használt.
Egy napos tapasztalatom szerint a fring messze a legaktívabb, második helyezett a mail :-/

(#16125) tariattila válasza sunone (#16124) üzenetére


tariattila
veterán

jah...ha beszélsz rajta akkor ezen nem kell csodálkozni...(8perc/1MB)
ha pedig nem akkor minimális adatforgalommal elkarcol...

(#16126) sbazsi válasza sunone (#16124) üzenetére


sbazsi
veterán

türelmes ember vagy. :C
;)

(#16127) Detros12


Detros12
tag

ma elgondolkodtam , hogy jó lenne frissíteni v4-re
feltelepítettem az nsu-t és kiirta hogy van elérhető frissítés. az a kérdésem hogy érdemes frissíteni v31-ről v.40.0.5 re? milyen új funkciók vannak a kinetic scrool, új főképernyő és a más hivásfogadáson kivül?

[ Szerkesztve ]

(#16128) FRENK1988 válasza Detros12 (#16127) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ezekért nyúzták a Nokiát mindenhol :) Sztem több érdemi dolog nem lett benne :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#16129) hegti válasza TooN (#16106) üzenetére


hegti
aktív tag

Szia!
Nekem is class 4

Ez a böngésző kilépkedés mennyire ragályos,fertőző?
Mióta ezt a telefont használom modemként a laptopomnál,szinte mindig megszakad a net. :(((
Előző telefonomnál (Nokia 5700) nem volt ilyen probéma.

[ Szerkesztve ]

Mikor majd meghalok azt akarom,hogy a sírkövem körül ingyenes legyen a WIFI. Így legalább biztos lenne minden nap valaki aki meglátogat..!:)

(#16130) Gabesz1019 válasza Detros12 (#16127) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Szerintem már ezekért megéri frissíteni. + talán az ébresztő órán is javítottak, de ezt nem tudom biztosra, mert én azt nem használom.

(#16131) Detros12


Detros12
tag

na és frissítés után vagy előtt kell neki hard reset? de szerintem utána.

[ Szerkesztve ]

(#16132) rin02 válasza Detros12 (#16131) üzenetére


rin02
aktív tag

Utána kell, mem.kártyát is formázd le utána. Az ébresztő előtte is jó volt. Érdemes frissíteni.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#16133) Detros12 válasza rin02 (#16132) üzenetére


Detros12
tag

ilyet még sose csináltam hogyan kell leformázni a memóriakártyát?

szerk: már megtaláltam a telóban egy olyan opciót hogy : memoria kártya opciok ? mem.kártya formázása így kell? s ezt azután kell miután megvolt a frissítés utána a hard reset utána meg ez?

[ Szerkesztve ]

(#16134) rin02 válasza Detros12 (#16133) üzenetére


rin02
aktív tag

Frissíted, előtte semmit se kell csinálni, csak lementeni, ami kell, de ha backup-olni szoktál, akkor csak a fájlokat mentsd el, a beállításokat ne. Miután megvolt a sikeres frissítés HR-t csinálsz, az leformázza a telefon memóriáját(C: ), utána összedugod egy számítógéppel a telefont "Tárolóhely" üzemmódban, és a mem.kártyára mikor belépsz jobb klikk, "Formázás...". De lehet végülis telefonról is, amit te mondtál, de én ezt ajánlom. Így már az E: is formázva van, és mintha gyári állapotú telefonod lenne. (Eltekintve a sok gyári videótól, ami rajta volt)

[ Szerkesztve ]

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#16135) Detros12 válasza rin02 (#16134) üzenetére


Detros12
tag

Szerintem is jobb gépről. Aztán majd holnap frissítem mert ma nincs időm rá. kösz a infókat.

(#16136) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám volna, hogy néha amikor zenét hallgatok egyszercsak fogja magát a telefon és kikapcsol ... Nem olyan rég csinálja és nem is mindig. A kikapcsolo gomb nem tud megnyomodni, mert mindig bill.zár van rajta,szóval nem értem ...

Valakinek valami ötlete, hogy mi okozhatja ? :F

(#16137) dipeti válasza scream (#16136) üzenetére


dipeti
senior tag

A jó öreg Hard Reset bácsi a megoldás szinte mindenre :D

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#16138) stewe780 válasza scream (#16136) üzenetére


stewe780
őstag

Szerintem ez az az akksi gond lehet, amit már tariattila említett itt a fórumon. Valami érintkezési hiba, mozgás hatására egy pillanatra elmozdul az akksi, nem kap áramot a telefon és kikapcsol. Valamit hajtott vagy alakított az érintkezőkön és jó lett neki. Pontosan nem értettem mit kell csinálni, keress vissza a fórumban, vagy írj neki priviben, mert már más telcsije van, nem tudom milyen gyakran néz rá ez exmobilja fórumára.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16139) jety91 válasza scream (#16136) üzenetére


jety91
őstag

Rakj egy kis papír darabot az akksi alá, ha a fentebb írt módszer sem segít ;)

(#16140) Detros12 válasza jety91 (#16139) üzenetére


Detros12
tag

Ez eléggé sufni megoldás de legalább megoldja a problémát. :)

(#16141) tariattila válasza stewe780 (#16138) üzenetére


tariattila
veterán

nézek... nézek... :D
de neki csak a zenelejátszás közben csinálja ... vagy máskor is??
igen valóban a telep érintkezőit kell kicsit (érzéssel) kintebb húzogatni ezáltal feszesebben érintkezik a panel érintkezőivel...

(omnia HD a jelenlegi ellenségem...vonzom a hibás dolgokat...ennek meg melegedik a telep... :W )

sikerül azon a fórumon is pánikot keltenem...nem értik meg nagy bánatom

[ Szerkesztve ]

(#16142) scream válasza tariattila (#16141) üzenetére


scream
veterán

csak zenelejátszás alatt produkálja ... ezért nem értem.mert ha nem megy a zene akkor is ugyanúgy a zsebemben van,akárcsak akkor,ha megy ... ezért nem értem.

(#16143) rin02 válasza scream (#16142) üzenetére


rin02
aktív tag

Akkor ott valami gubanc van a zenetárban. Valószínűleg lefagy, vagy "túlmelegszik" és ezért kikapcsol, vagy újraindul. Ha ráérsz, érdemes csinálnod majd egy olyat, amit Detros12-nek is ajánlottam. Az letisztít mindent.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#16144) scream válasza rin02 (#16143) üzenetére


scream
veterán

Rendben, ha lesz rá időm meg energiám megcsinálom. köszi :R

(#16145) sajo13 válasza tariattila (#16141) üzenetére


sajo13
senior tag

Te aztán sűrűn váltasz, úgy látom az összes Symbian S60v5 telót ki akarod próbálni :)

A következő a SE Vivaz lesz?

(#16146) Inarus válasza sajo13 (#16145) üzenetére


Inarus
addikt

Szerintem csak rájött, hogy az N97 nem is olyan nagy ugrás az 5800-joz képest, mint szeretné... :DDD +A Vivaz és a Satio még nem került szóba... :P

(#16147) Detros12


Detros12
tag

most töltöm fel a telót a frissítés előtt . nsu-val fogok frissíteni a nokiaprogramok-on azt láttam, hogy frissítés közben is töltödnie kell. ez tényleg olyan fontos mert ha maximumra van töltve akkor nem merülhet le.

(#16148) sanszy


sanszy
csendes tag

Szép napot mindenkinek! Egy kis segítséget szeretnék kérni. A problémám a következő: A N5800 telefonon aktiváltuk a NOKIA Map's-t. A telefonon mindent lát, a GPS működik, csak éppen azt a térképrészleltet nem látja, ahol lakom.Erre a területre nem is tud keresni semmit. A város helyén csak egy kis házikó jelet mutat, így a GPS-t igen korlátozottan tudom csak használni. Véleményetek szerint elrontottunk valamit, vagy mi lehet a gond.
Előre is köszönöm! :F Segítsécsak

(#16149) Detros12 válasza sanszy (#16148) üzenetére


Detros12
tag

Nem rontottál el semmit csak az OVi maps pár országban nem részletes, és csak a nagyobb városban működik teljesen. Ahol én lakom ott csak a főutat mutat a városban és egy kisebbet és ennyi. most én is egy új programot keresek gpsként.

(#16150) sanszy válasza Detros12 (#16149) üzenetére


sanszy
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Kicsit megnyugtattál, de az igazi bajom az, hogy a telefonomat garanciában kicserélték.A régi készüléken minden ment ( az általad írtak figyelembe vételével ) normálisan, de jelenleg az említett hibajelenséggel indult el a térkép. Ennek ellenére még egyszer köszönöm a válaszodat, s elkezdek Én is egy másik programot, vagy egy PNA-t keresni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.