Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17401) hülyegyerek válasza dionaea (#17393) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Akkor ők voltak a leggyorsabbak....T már megint nem kapkodja el a dolgot :(

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#17402) dionaea válasza vtorok (#17399) üzenetére


dionaea
őstag

xm van. tegnap nem volt még, most felraktam a v50 et office nuku de nem is kell.
52mb memória van és minden fent van ami eddig

(#17403) apollo12 válasza tariattila (#17398) üzenetére


apollo12
veterán

akkor holnap beviszem a szervizbe azt megcsinálják ingyen

(#17404) bazsika89


bazsika89
tag

Sziasztok,az szerintetek hogy lehet hogy fogja magát a telefon és függetlenné válik? Semmi buhera nem volt rajta, utóljára T-Mobile szervízbe volt és kapta meg a 40es soft-ot. :D

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#17405) tariattila válasza bazsika89 (#17404) üzenetére


tariattila
veterán

UFO tevékenységre gyanakszom... :))

(#17406) bazsika89 válasza tariattila (#17405) üzenetére


bazsika89
tag

Nem kizárt :DD

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#17407) edk- válasza tariattila (#17384) üzenetére


edk-
őstag

Ki fogom próbálni. Ki tudja tenni a legfrissebb leveleket a főképernyőre, mint a Nokia Messaging?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#17408) tariattila válasza edk- (#17407) üzenetére


tariattila
veterán

pontosan ugyan ugy !

(#17409) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Most szeretném lecserélni "őskövületem" 6120c-t. 5800-ra gondoltam mivel Nokia és hát árához képest nagyon sokat tud.A külsejéről nem nyitok vitát(sztem picit gagyi).Ennek ellenére valószinű ezt a telót fogom megvenni.Olvasgattam a fórumot...hát kap hideget meleget a teló.
Hosszab ideje birtokló tulajdonosokhoz volna az a kérdésem, hogy melyek a legnagyobb/leggyakoribb hibái a telónak,amelyek szinte elviselhetetlenek(gondolok itt lassúságra,lefagyásra,netán egészen szervizig eljutó hibára).
Kérlek titeket ne legyetek elfogultak,az igazságot szeretném hallani:D,hogy tudjam mire készüljek.Esetleg ha tudtok hasonló árban más telót ajánlani,akár más gyártótól,szivesen fogadom a javaslatokat!(fő szempont az autofokus,radio,WIFI,GPS-ha ezek nincsenek nem jöhet szóba:P)
Előre is köszönök minden hozzászólást!
További szép napot mindenkinek!

Xiaomi 13 eu dev...

(#17410) Cyberpunk válasza dionaea (#17393) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja :R végre.
Most éjjel néztem FOTA-n megtalálta csak hát wifi nuku mobil netten meg gáz lett volna azt a 150 megát lerántani:D. Épp most frissítettem NSU-val ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17411) Gabesz1019 válasza bazsika89 (#17404) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

WTF? :Y
Ez most komoly?

(#17412) bazsika89 válasza retesz147 (#17409) üzenetére


bazsika89
tag

Szia, nálam több mint 1 évig volt a telefon. Legnagyobb hibájának, a néha előjövő lassúságát és fagyásait tartottam. Más probléma nem volt vele.

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#17413) old rocker válasza tariattila (#17360) üzenetére


old rocker
veterán

Szia Attila és kb. mennyiért számítasz be? Csak tapicskát,vagy esetlegaz én kiválóan működő E52-sem is cserealap lehet?(VanE51-es is... :D )

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17414) bazsika89 válasza Gabesz1019 (#17411) üzenetére


bazsika89
tag

Igen, az! :D

Nokia 5800 -> Galaxy Spica -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> Samsung S3 -> LG G2 -> Nokia Lumia 930 -> Lumia 950 + Lenovo MiiX 2 10,1 -> Honor8 -> Mate 9

(#17415) jety91 válasza retesz147 (#17409) üzenetére


jety91
őstag

Mindenképp ha megveszed új szoftvert rakj rá, illetve minden frissítés után ajánlott egy Hard resetet nyomni a telefonnak mert, sokfajta problémát megold.

Bekapcsolva: *#7370# a tárcsázóba
Kikapcsolva: piros+zöld+kamera+bekapcs gomb a fehér képig

Nekem is a fagyás, stb. húzza fel néha az agyamat: 3nap után úgy gondolta a telefon, hogy ő már pedig nem játszik le zenét míg újra nem indítom... :(((

Azt mondják az okosok, hogy elvileg naponta kéne újraindítani, de hát a fenének sincs kedve :)

Sokaknak előjött:
- Képernyő csíkozódásos probléma (Szervíz)
- Akkumlátor probléma (Ki kell egy kicsit húzni az érintkezőket, hogy mindig érintkezzen)
- Hangszóró probléma (Régen volt kb. 1 éve "divat", de a Nokia gariban cseréli őket)
- Fagyások (Általában új szoftver + hard reset megoldotta a problémákat)

Több dolog hirtelen nem jutott eszembe :))

(#17416) stewe780 válasza retesz147 (#17409) üzenetére


stewe780
őstag

Jajaja. Ahogy bazsika89 is írta, néha fagy, és nem a leggyorsabb. De az utóbbi inkább csak mostanában, mióta megjelentek az 1GHz-es csúcsok. Szóval ez is elég gyors, csak már más a viszonyítási alap. A fagyás is árnyaltabb. Nekem a v50 óta csak az opera mobile fagyott le. Semmi más. Abban viszont lehet valami, mert az rendszeresen.

A pozitívumokat akkor nem részletezném: minden más!

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17417) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok.

Köszönöm a válaszokat.
Ezekszerint tényleg csak a "fagyás és a viszonylagos lassúság" a fő probléma,már úgyis kopaszodom, úgyhogy már mind1:D Mivel nem kaptam más teló ajánlást valószínű,ahogy én is tapasztaltam szinte ez az egyetlen teló ebben az árban ekkora tudással.
Köszönök mindent!(esetleg ha még előjönne azt szivesen várom)

Üdv
Kari

Xiaomi 13 eu dev...

(#17418) old rocker válasza retesz147 (#17417) üzenetére


old rocker
veterán

nana.... ott az e52 is :D

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17419) Intel q8200 válasza old rocker (#17418) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Jó az E52, de az 5800 teljes érintőképernyő. :)
Nekem ezzel lett eldöntve a dolog.

iPhone 14 pro

(#17420) old rocker válasza Intel q8200 (#17419) üzenetére


old rocker
veterán

Mindkettőt használtam, jó dolog az érintőképernyő, de van egy-két dolog, amiben előnyösebb a billentyűs...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17421) Intel q8200 válasza old rocker (#17420) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Először én is nehezen képzeltem el, hogy gomb nélküli telefont használjak. (nah jó van 3 gomb + kiegészítők) :DD
De aztán annyira megszoktam, hogy mostmár nem cserélném vissza. :D

iPhone 14 pro

(#17422) apollo12


apollo12
veterán

heló ha felrakom a ovi térképet akkor tényleg ingyenes lesz vagy fűzetni kell érte?

(#17423) vtorok


vtorok
tag

Nálam is megjelent az új 50-es szoftver! :C (igaz a telefon nem kínálta fel, csak a PC Suite)
(Pannon, navi edition)

Persze még kicsit gyűjtöm az erőt (meg az időt), hogy nekiálljak. Remélem nem bánom meg, mert igazából nincs gondom a mostanival sem. Van arra mód, hogy visszaállítsam a mostani verziót, ha mégse jönne be az új. (Olyasmire gondolok, mint az XP rendszer visszaállítása.)

Üdv!

(#17424) apollo12


apollo12
veterán

heló lefrissítettem a a nokiámat de csak a 30 as verzót írta ki hogy tudom az 50 es verzót?

(#17425) norbest válasza apollo12 (#17424) üzenetére


norbest
aktív tag

Vidd be egy GSM be és box al rárakják normálisan a szoftvert!

(#17426) Alg


Alg
veterán

Hali!

Egy kérdés: 5800 és N82 közül ki melyiket választaná, és miért? N82 van most, cserén gondolkodom...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17427) apollo12 válasza norbest (#17425) üzenetére


apollo12
veterán

az lesz úgy is mert angol lett a telefonom de ne tudom miért amikor made in hungary van a hátuljára írva

(#17428) Quasi_modo válasza apollo12 (#17427) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

miért amikor made in hungary van a hátuljára írva
Az csak a gyártás helye.

valami

(#17429) apollo12 válasza Quasi_modo (#17428) üzenetére


apollo12
veterán

de miért lett angol ezt nem értem amikor Magyarországon vagyok és ez nem az egyetlen telefon aminél nem lett magyar

(#17430) stewe780 válasza apollo12 (#17429) üzenetére


stewe780
őstag

Nem az számít, hogy hol gyártották. A product code határozza meg, hogy hova lett szánva a készülék.
Alg: ha elviselhetetlenül szükséged van az ingyen nokia mapra, a nagy kijelzőre, nem félsz a tapicskolástól, és, hogy a kamerában egy kicsit visszalépsz akkor beruházhatsz az 5800-ba. Szóval csak akkor válts 5800-ra ha nagyon nagyon kell. Ne érts félre, az 5800 szerintem ma a legjobb nokia, de egy N82-vel a kezedben, nem nagy előrelépés. Az ilyen csak egy kicsit jobb váltásokkal meg csak anyagilag bukik az ember. Szerintem érdemesebb megvárnod az N8-at.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17431) Alg válasza stewe780 (#17430) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, kis nézelődés és árak böngészése után én is arra jutottam marad az N82...
Erről az N8-ról még nem hallottam, utánanézek kicsit :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17432) stewe780 válasza Alg (#17431) üzenetére


stewe780
őstag

A hozzászólásom utólag szerkesztettem, olvasd át még1* bár a lényeg ugyanaz maradt.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17433) tariattila


tariattila
veterán

üdv ismét a fedélzeten !!!

igen !!! visszaszereztem az ex-tubimat... :))

(#17430) stewe780 : ezt maximálisan csak alátámasztani tudom...

[ Szerkesztve ]

(#17434) stewe780 válasza tariattila (#17433) üzenetére


stewe780
őstag

Kapitány a hídon! :C

Szóval akkor milyen a világ a nokián túl? Van egyáltalán? :D

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17435) stewe780


stewe780
őstag

Akkor összefoglalnám mi is történt tubi fronton:
v50:
- Javították a böngészőt. Nem lépked ki. Igen, megéltük ezt is. Azt hiszem elsődleges szempontok között volt a tubitól történt megválásodhoz. Szóval emiatt mindenféleképpen érdemes váltani. Sajnos az oldal átméretezésnél viszont nem formázza újra a hasábokat, szóval vagy bolha betűk, vagy jobbra-balra is lehet scrollozni.
- Opera mobile rosszabb lett, általános tapasztalat, hogy képernyőforgatásra kilép, néha fagy. Illetve valami végtelen számolásba kezd. Még épp kikapcsolható állapotba taszítva a telefont. Szóval akksi kivét nem lesz. De azért ez nem kellene, hogy szerves része legyen.
- Menüben is van kinetikus scroll. Megoszlanak a vélemények, hogy jó-e ez vagy sem. Az biztos, hogy képes scrollnak érzékelni, amit te nem annak gondoltál, fordítva még nem hibázott, de ez is elég volt néhány usernek, hogy hangot adjon a v50 szidalmaihoz.
- Mapsból belerakták a 3.03-at, az utolsó nem bétát.
- Van benne ingyen quickoffice 4, de ez nsu-val nem, csak phoenixxel megy fel. Uninsatll után pedig a HR nem hozza vissza. Ez utóbbit nekem sikerült kitapasztalnom, pedig direkt ezért elballagtam a nokiához, többet nemn megyek, inkább nincs quickoffice-om. Phoenixel meg nincs kedvem szórakozni.
- Rádió nem változott, nekem eddig sem fagyott, ezzel sem, RDS hasonlóan nagyon ritka.

Nagyjából ennyi. Ja és volt az oviban 5 free játék, a full verziót időlegesen ingyenessé tették. A tower blocks, meg valami hullámvasút nekem bejött nagyon, ja meg a crazy pinguin. Nézz rá, lehet még mindig free.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17436) tariattila válasza stewe780 (#17434) üzenetére


tariattila
veterán

van ám... és nem is akármilyen!

De itt a nagy filozófia...kinek mi kell és mi fontos...ezek mérlegelése az árhoz viszonyítva...

aki használt egy csomó jól működő (elsődlegesen nokiára fejlesztett) appot az hiányolni fogja ha vált... én is így jártam... persze vannak alternatívák... de nem mindenre
azért ez mégis egy régi és nagyon elterjedt rendszer...

a kezelőfelület viszont elavult... de én ezt beáldozom a megszokott dolgaim oltárán :O

ez a telefon az árához képest tudja azt amit mások nem... inkább használom ezt és pénz a zsebbe... és gyűjtök egy valami utópisztikus masinára amit majd megveszek és kiábrándulok...és ez így megy az idők végezetéig... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17437) stewe780 válasza tariattila (#17436) üzenetére


stewe780
őstag

Valahogy így gondolom én is. Vannak funkciók, amik fontosak, de, hogy ezeket 3-5 kezdőképernyős mozgó háttérképen szabadon rendezhető ikonok megnyomásával indítom, vagy egy nagyon egyszerű menüből, szóval persze fontos, de azt már én nem tudom anyagilag megfinanszírozni.

Mik azok a megszokott alkalmazások, amit hiányoltál? Én csak a fring-et tudom, hogy nagyon használtad.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17438) xmad


xmad
őstag

srácok

a V50 be már javitották a böngésző kilépkedést?

[ Szerkesztve ]

(#17439) kali válasza xmad (#17438) üzenetére


kali
legenda

nem kell(ett volna) túl sokat visszaolvasni; #17435

(#17440) stewe780 válasza xmad (#17438) üzenetére


stewe780
őstag

Tudtam én is, hogy mást is fog érdekelni a z összefoglaló :D

Igen, és az ovi store sem lépked ki. 1,5 szűk esztendő után itt a kánaán: a nokia megalkotott egy működő böngészőt! :R :R

szerk: ja bocs, ezt csak úgy kérdezted bele a semmibe? Én meg azt hittem az én összefoglalóm eredménye, talán inkább hihetetlensége a visszakérdezés.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17441) xmad válasza kali (#17439) üzenetére


xmad
őstag

igen, bocsi, elöbb irtam majd olvastam :W

a quick office-t hogyan lehet rávarázsolni? csak azzal a phoenixel?

(#17442) kali válasza stewe780 (#17440) üzenetére


kali
legenda

azért a mondandód végéhez tedd oda, hogy; az 5800 telcsihez! :P

(#17443) xmad válasza stewe780 (#17440) üzenetére


xmad
őstag

egyébként hasznos volt az összefoglalód. :)

(#17444) tariattila válasza stewe780 (#17437) üzenetére


tariattila
veterán

jaja az az alap amit használok... winmobilon nem volt csak a nimbuzz abból is valami béta ami nem tudta a folyamatos kapcsolatban maradást a szerverével... (vicc) a skype pedig már nem támogatott..maradt a saját MSN Live rendszerük ami önmagában nekem nem elég...
androidon van fring és jól is működik de még nincs annyi funkció kidolgozva rá mint symbianra (p.: nem lehet a kontaktok nevét szerkeszteni..stb...)

navigációt mindenhol csak durva warezolások és kutakodások árán lehet felszenvedni ha nem akarsz zsebbe nyúlni...(persze érteni is kellene, hogy mit kell csinálni de leírás az nem sok van..csak fórumokon hosszas olvasgatással, próbálgatással...és vagy jól műxik vagy nem...)

zenelejátszók szoftveresen lealázzák a symbian lejátszót de kérdem én: a zenehallgatásban mi a fontos? a kezelőfelület vagy a hangminőség? nekem utóbbi... ez pedig itt a legjobb
Desirén már elég jó a frekvenciaátvitel és egyéb jellemzők de sajna az alapzajon még csiszolni kell...(a marketen csomó jó lejátszó progi van EQ-val meg mindennel)
kár, hogy én nem erre gerjedek...

böngésző: hát ebben nagy vesztes a symbian...minden tekintetben...itt főként a hardver a hunyó mivel ugyan az az opera mobile 10 pl omnia HD-n vagy HTC HD2-őn hihetetlen mit tud...(mint ha egy lapot húzogatnál a kijelző alatt olyan plasztikus a mozgása... ehhez hasonlatos a desire gyári böngészője is...ezek után az n97minin a böngészésnél inkább csukott szemmel görgettem a képernyőt...

Egy megszokott és istenített nokia alkalmazás amit nem tudok nélkülözni (és alternatíváját nem ismerek) a Nokia Sports Tracker... és ez csak egy példa...

összefoglalva : a böngésző ami erősen hardver igényes az egyetlen ami nagy negatívuma a rendszernek... a többiből nekem jó a fapados verzió csak funkcionális legyen...
az androidban ultrabrutál a google és gmail működése...őszintén nekem ez hiányzik legjobban...

ezek mind egyéni igények...ezért is mondtam, hogy kinek mi fontos...
mivel én a kiemelt négy dolgot használom leginkább így 3:1 re nyer a nokia a mindennapi használatra...

[ Szerkesztve ]

(#17445) stewe780 válasza kali (#17442) üzenetére


stewe780
őstag

Jaja igen. :D
Amúgy mikor tariattila elvándorolt N97-re, már vagy 1-2 hónapja, írta, hogy azon nem lépked ki. Szerintem megvolt ez a böngésző már a v40 megjelenésekor is, de annyi fáradtságot nem vettek, hogy nyomjanak egy F5 copy-t, hogy az 5800 firmware-ébe is belerakják. Nem gondolom, hogy egy betűnyit is változtatniuk kellett a kódon, azzal, hogy iderakták. Hardverileg ugyanaz.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17446) tariattila válasza stewe780 (#17445) üzenetére


tariattila
veterán

ja ez érdekes nekem is... :F

(#17447) kali válasza stewe780 (#17445) üzenetére


kali
legenda

nekem december óta van n97 és már akkor a 20-as szoftver esetében is kifogástalan volt a böngésző! mondjuk hardverileg nincs teljes azonosság - még az n97 és a n97 mini is eltér némileg, pláne eltér ezektől az 5800 - azért nem csak a proci számít, még akkor sem, ha az 5800 esetében a 20-as szoftver óta felhúzták a procit adott szintre!

[ Szerkesztve ]

(#17448) stewe780 válasza tariattila (#17444) üzenetére


stewe780
őstag

Na ez már összefoglaló, köszi, hogy megosztottad velünk! :R

kali: mondjuk, hogy lehet. De azért gondolj bele: ha nem is ugyanaz a hardver, de nagyon hasonló. ha nem is ugyanaz az oprendszer, de az még inkább hasonló. És csak a böngésző lépkedett ki. Ha a hardver vagy az alap symbi miatt lett volna gond az talán máshol is jelentkezett volna. Ja az ovi is kilépkedett még, de az meg szerintem ugyanazt webmotort használta, azért lépkedett ki.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17449) tariattila válasza stewe780 (#17448) üzenetére


tariattila
veterán

szívesen megosztom amit megtapasztaltam saját bőrömön (káromon... :DDD )
hátha segít valakinek, mielőtt nagy álmait valóraváltaná...

(#17450) vtorok


vtorok
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a v40 és a v50 változásairól kicsit. Ami nagyon tetszett a v40-ben, hogy a kezdőképre ki lehet rakni kontaktokat és program ikonokat is egyszerre, plussz a naptár bejegyzések is megjelennek. Ez ugye a v50-ben is elérhető?

Ja, és persze az a miszitkus kinetik scroll is tetszett, miután megnéztem egy videót róla. Úgyhogy hamarosn asszem megpróbálom ezt a frissítést én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.