Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) FRENK1988 válasza Marcye (#17294) üzenetére


FRENK1988
veterán

Menűgomb hosszan nyomva majd killelni a fölös portékéket :)
Többieknek : :DDD Akkor nem én voltam a buta hogy nem értettem :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17302) Intel q8200 válasza FRENK1988 (#17301) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Nekem az 50-es szotverrel másabb lett a feladatkezelőm.
Csak az ikonjai jönnek ki a futó alkalmazásoknak alul és kiválasztás illetve mégse gomb van lent.
Előtte másabb volt! Oszlopban voltak kiírva és leállítás is volt. :)

iPhone 14 pro

(#17303) FRENK1988 válasza Intel q8200 (#17302) üzenetére


FRENK1988
veterán

Igaz egy ideje nincs nekem 5800-ám így nem tudom mennyit változott a menü és a sebesség

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17304) Intel q8200 válasza FRENK1988 (#17303) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Nekem sem rég van meg, csak ez az, ami változott szerintem rossz irányba a v40-eshez képest.
De lehet, hogy csak sima beállítási hiba.
Még amit hiányolok, hogy nem lehet egyenként megnézni kivel mennyit beszéltem, illetve, hogy nincs születésnapi riasztás. (az eddigi telefonjaimon beállíthattam, hogy évente reggel 9kor figyelmeztessen és így tutira nem felejtettem el senkit a lyukas agyammal). :)

iPhone 14 pro

(#17305) FRENK1988 válasza Intel q8200 (#17304) üzenetére


FRENK1988
veterán

A Nokiának csak a női telefonjaiban van ilyen opció :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17306) deka10 válasza Intel q8200 (#17302) üzenetére


deka10
senior tag

Szia ott van az csak most az ikonon kell hosszan rajta hagyni az ujjadat és felnyílik a megnyit ill leállít. Azt hogy kivel mennyit beszéltél a menü-napló és ott felül van az óra alatt egy éppen nem aktív ikon ha azt megnyomod máris személyre lebontva megjelenik kivel mennyit beszéltél.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#17307) karldergroße


karldergroße
senior tag

Az egyenkénti hívásokról szóló naplót én is alig találtam meg, és nekem teljesen zavaros, hogy miként lehet a WAP-böngészést, az SMS-eket és a hívásokat egy listában hozni, de mindegy.

Ami nekem viszont még érthetetlenebb a v40-es rendszer (pl. 6234-es vagy 5310-es Nokia) egyértelműen többet tud naptár és számológép funkcióban mint a symbian. És erre mondják, hogy ezek "üzleti" mobilok. :W

(#17308) karldergroße


karldergroße
senior tag

A Nokia Maps-os navigáció pedig úgy szar, ahogy van.
A három opció (leggyorsabb, "optimalizált" és legrövidebb) út úgy van beállítva, hogy bármelyiket is használom, mindig rossz eredmény születik.

Ennek oka az lehet, hogy a különböző úttípusokhoz valamilyen teljesen fals sebességeket rendel hozzá a készülék és azzal számol, ami miatt a navigáció inkább elküld egy 8 km-es kerülőre, mint egy 2 km-es falun keresztül vezető útra. Ha a "legrövidebb" opciót választom, akkor viszont a legkisebb utcákba is behajt.

Két példa: hétvégén volt egy Keszthely-Sopron utam. A készüléket csak azért működtettem, hogy próbáljam, nyilván ismertem az utat. "Optimalizált" verziót választottam. (Nem tudom, mi az, mindig ugyanazt dobja ki, mint a "leggyorsabb" út.) Tudtam, hogy a Keszthely-Zalaszántó-Sümeg útvonal a legrövidebb, majd onnan a 84-esen végig. A gép természetesen a Keszthely-Balatonederics-Sümeg utat jelölte ki először (gondolom azért, mert az főút), de azt is úgy, hogy Keszthelyen körben a körgyűrűn akart vinni, ami 4-5 km-rel hosszabb, mintha a városon át megyek. Persze én elindultam Zalaszántó felé. Nagy bőszen próbált visszafordítani a gép, még Keszthely után 10 km-rel is. A hátralevő távolság ennek megfelelően egyre nőtt, már 140 km-t is elérte. Aztán egy ponton beletörődött a navi, hogy én juszt is Zalaszántó felé megyek és a hátralevő út 140-ről 119-re csökkent. Könyörgöm, amikor 139 volt a hátralevő út, még nem volt képes arra a szoftver a folyamatos újratervezés közben (minden füldútnál újratervezett, hisz vissza akart fordítani), hogy észrevegye, hogy van egy 20 km-rel rövidebb és egyértelműen gyorsabb út is?????

A másik: Sopronból mentem haza, de dolgom volt Fertőrákoson. Miután ezzel kész voltam, beállítottam, hogy "Autóval haza". Fertőrákosról a 84-es Balf-Kópházán keresztül ugyanannyi km, mint Sopron, csak nyilván azért érdemes arra menni, mert Kópházán már 6 km-rel közelebb vagyok. Természetesen ez a balf@sz készülék vissza akart vinni Sopronba. Amikor a másik irányba mentem, beletörődött és Balf felé mutatta is az utat. Balfon azonban megint vissza akart fordítani Sopronba, miközben Balftól Kópháza 2(kettő) km, tehát kb. 4 km múlva elértem a 84-est, miközben, ha követem a Nokia csodáját, mehetek vissza Sopronba (7 km) majd onnan Kópházára (6 km) összesen tehát 4 helyett 13 km. :W :W :W :W

Érik a telefon eladása és a visszatérés az 5310-eshez... Nyilván bukom a dolgon, hiszen újonnan vettem a telót, de legalább valamit visszanyerek belőle. Navit meg majd kérek a munkahelyemen.

[ Szerkesztve ]

(#17309) hugeboy


hugeboy
tag

Üdv mindenkinek.

Próbálok wifin keresztül netezni. A telefon meg is találja és csatlakozik is de amikor meg akarná nyitni a böngészőt, akkor vmi olyasmit ír, hogy a web'n'walk nem találja az utat vagy csatornát vagy vmi ilyesmit.

Mi lehet a gond?
(Hogyan tudom beállítani, hogy az opera legyen az alapértelmezett böngésző?)

Előre is nagyon köszi

(#17310) FRENK1988 válasza hugeboy (#17309) üzenetére


FRENK1988
veterán

WiFi legyen az elsődleges kapcsolat.
Másodikat meg nem lehet szvsz.
Addikt lettem :C

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17311) hugeboy válasza FRENK1988 (#17310) üzenetére


hugeboy
tag

ÚÚ.

Köszi.elég figyelmetlen voltam.

(#17312) varga.balazs


varga.balazs
aktív tag

sziasztok! meguntam már várni a t-s 50es verzióra. valaki csinálta már azt, hogy átírta a pc-t másra, majd visszaírta frissítés után? akkor mi lesz? :D csak mert még garis :)

(#17313) Quasi_modo válasza varga.balazs (#17312) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Tudtomal a Nokiánál nyomon lehet követni az ilyen átírásokat. Azaz a gari a szervizes jóindulatától függ.

valami

(#17314) Intel q8200 válasza deka10 (#17306) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Köszönöm szépen!
Nagyon jól jött a segítséged, mert magamtól nem nagyon találtam volna meg a személyenkénti bontást. :)

iPhone 14 pro

(#17315) FRENK1988 válasza karldergroße (#17308) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ki mondta, hogy a Nokia Maps-ot kell használni? Van Sygic, Garmin. Csak hogy a nagyobbakat említsem :C

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17316) stewe780 válasza karldergroße (#17308) üzenetére


stewe780
őstag

A nokia maps nem gondolatolvasó. Ha tudod merre mész kár bekapcsolni, úgysem arra küld. Ha viszont baromira nem tudod merre jársz, vagy teljesen ismeretlen címre mész, nagyon jól jön, és nem fog érdekelni, hogy 10km-t kerültél, mert nem is tudsz róla. Ha a munkádból adódóan, vagy bármi más miatt minden nap kell használnod akkor igen, ajánlott inkább egy igo8. Az ovi maps inkább a havonta/félévente megyek ismeretlen helyre usereknek jó. Az emberek többsége nem téved el naponta.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17317) dipeti


dipeti
senior tag

Hogy kell kiszedni a memóriakártyát a készülékből? :DDD
Lehet hülyén hangzik de nem tudom kivenni...Odáig eljutok, hogy megnyomom a memokártyát és ki is dobja a rugó de onnan mintha be lenne ragadva, egyszerűen nem tudom kihúzni.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#17318) rin02 válasza dipeti (#17317) üzenetére


rin02
aktív tag

Kijön az, csak még egyszer sem szedted ki, ezért gyárilag jól bele van tuszkolva. Mozgasd, és ki fog jönni. Vagy pedig egy pöcökkel nyomd be, és egyből engedd el, így erősebben löki majd ki a rugó, és hátha kiugrik magától.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#17319) dipeti válasza rin02 (#17318) üzenetére


dipeti
senior tag

Nem bírom xd! Szemöldök csipesz, anyám körme...semmi sem segít. Pedig szerintem koszos mert sok fájl töredezetté és használhatatlanná válik pár lejátszás, telepítés után(igen formáztam nem egyszer). Akkor viszont lehet előkerítem apám kalapácsát... :W

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#17320) rin02 válasza dipeti (#17319) üzenetére


rin02
aktív tag

Nem olyan bonyolult az. :)) Először én is szívóztam vele, aztán megadta magát.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#17321) Intel q8200 válasza dipeti (#17319) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Nyugodtan szoríts rá! :D :D
Ki jön az, csak meg kell fogni rendesen. :)

iPhone 14 pro

(#17322) Inarus válasza hugeboy (#17309) üzenetére


Inarus
addikt

"Hogyan tudom beállítani, hogy az opera legyen az alapértelmezett böngésző?"

Mini vagy Mobile?

Előbbit sehogy, utóbbit az alábbi elérési útvonalon tudod alapértelmezetté tenni:
Menü -> Beállítások -> Telefon -> Alk.beállítások -> Alapért.alk.-ok -> Böngészés az interneten

[ Szerkesztve ]

(#17323) fdavidoo


fdavidoo
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy vettem egy használt 5800-at, és van vele egy kis gond. Amikor témában vagyok, vagy videót nézek, játszok, akkor van 2 vagy 3 vízszintes csík a képernyőn. A főképernyőn vagy az indulóképernyőn nincs ilyen csík. Resetet csináltam már, softvert frissítettem, de az előző tulaj által felrakott programok egy része még fent van. Lehet hogy azok közül zavar be valamelyik? Csináljam meg az fullos hard resetet? Vagy szervíz?

(#17324) FRENK1988 válasza fdavidoo (#17323) üzenetére


FRENK1988
veterán

Előbb mindenképp egy HR ha ugyis probléma lesz akkor szervíz

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17325) Nfsman


Nfsman
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

Nem rég sikerült beújítanom egy 5800-át, felraktam rá a legújabb szoftvert, eddig nagyon elégedett vagyok vele :) részemről eddig minden szép és jó. Egyik ismerősöm is vett egy ilyen készüléket, az övén még a 40-es szoft van, ő is szeretné frissíteni, viszont az övé eredetileg vodás volt, és függetlenítve lett. A kérdés az, hogyha felrakja az újabb szoftvert, akkor ugyanúgy független marad a telefon, vagy visszaállhat ismét vodásra, esetleg előfordulhat-e más probléma?... előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Get the cool!

(#17326) FRENK1988 válasza Nfsman (#17325) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nem mert nem FW frissitéssel lesz független egy teló.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17327) rin02 válasza Inarus (#17322) üzenetére


rin02
aktív tag

És ezt meglehet tenni egy képnézegetővel is? Mert engem speciál nagyon idegesít az eredeti.

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#17328) Intel q8200 válasza Nfsman (#17325) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Nekem t-mobile-os volt a telóm, de függetlenítve lett. Felraktam a v50-et és független is maradt!
Szóval nyugodtan frissítsétek. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro

(#17329) Nfsman válasza Intel q8200 (#17328) üzenetére


Nfsman
csendes tag

Höh... köszi :D ha engedné, most csináltuk, haverom telójára az ovi és a pc suit szerint is a 40-es a legújabb, az enyémre minden gond nélkül felment az 50-es... ez mitől lehet?

Get the cool!

(#17330) hugeboy válasza Inarus (#17322) üzenetére


hugeboy
tag

opera mobile 10.0

de a "böngészés az interneten"-en belül csak a webnwalk opció van.

(#17331) old rocker válasza Nfsman (#17329) üzenetére


old rocker
veterán

mert a haverodé függgetlenített vodás

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#17332) Nfsman válasza old rocker (#17331) üzenetére


Nfsman
csendes tag

Jah, szóval a vodás készülékekre a 40-es szoft a legújabb?... ez cink.
Más kérdés: a gps sem oké benne... egyszerűen nem talál jelet az ovi maps (offline módban, mert nincs rajta egy kanyi sem az online pozícionáláshoz). az enyém 3-4mp alatt megtalálja magát, ez az istenért sem akarja. Ötletek?

Get the cool!

(#17333) Inarus válasza hugeboy (#17330) üzenetére


Inarus
addikt

Az akkor kaki. Mármint gyanítom a T-s szoftnak köszönhető. Én annó felraktam az 5230-amra az Opera Mobile-t és ki tudtam választani alapértelmezettnek.

(#17327) rin02: Nem tudom, valamelyikkel én is próbáltam, de nem engedte.

(#17334) stewe780


stewe780
őstag

Szerintetek melyik beállítás a jobb? A lakás legtávolabbi pontján sokszor ledob a telefon a wifiről. Ez régen is így volt, három falon kellene áthúznia, úgy tűnik ez már nehezen megy neki. Viszont most nézegettem a router beállításait, és azt vettem észre, hogy g-only módban van. Most átraktam mixed módra, de még van b-only is. Szóval melyiken hagyjam szerintetek? A sebesség nem nagyon érdekel, csak, hogy minél távolabbra húzzon.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17335) jety91 válasza stewe780 (#17334) üzenetére


jety91
őstag

sztem lényegtelen hogy mire állítod, b ugye csak 11mbps ás a mixed mode elvileg több fajta eszközt kezel egyszerre :F

Nem vagyok nagyon benne jártas, de mintha erre emlékeznék...

Rakd át máshova a routert (mondjuk a 3. falhoz közel)

Nálam egy TP-link gondoskodik a wifiről, és szépen teszi a dolgát akár 5 falon keresztül is :)
(Extended Range-es)

[ Szerkesztve ]

(#17336) janos666 válasza stewe780 (#17334) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem b/g/n módban van, az elméleti maximális hatótáv csak nőhet a frissebb szabványokban, így a butítással nemigen nyerhetsz sokat. Nálam egy olcsó, két kis antennával szerelt D-link DIR-615 van a földön, ami ráadásul tökre le van árnyékolva egy irányba, ahol az IFA radiátor, gépház és ágytámla is takarja, mégis egész jó a vétel mindenfelé. Mondjuk alapvetően az eggyel lentebbi szobába kell, arra vannak ablakok, úgyhogy a lényegi csatorna jó jel erősséggel fut. Mikor 3-4 falon kéne átmennie, és nem a laptop, hanem a telefon csatlakozik, akkor nekem is megszakad néha.
Viszont inkább csak a helyi kis "bermuda háromszög"-ben. Nem tudom mi lehet ott, de egy első emeleti szoba, két irányba ablakokkal, az egyik ablakra közvetlen rálátással, és mégis, kb 1 m^2 területen, a saroktól ~2m-re minden jel megszakad, a telefonokon alig, vagy nincs is térerő, recseg az FM rádió, szakad a wifi. Jó poén a látogatóknak, csak épp ott áll egy fotel, és nemrég én is abban ülve akartam játszani a telefonnal. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17337) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Használhatom wifi modemként a telómat?
Adott egy laptop. A telóm. És egy wífi router!
A telóm azért kéne, mert azon van a wifi net jelszava.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17338) NSC


NSC
csendes tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hogy milyen progit kell feltelepítsek ahhoz hogy az opera vagy a gyári böngésző meg tudja nyitni a videókat egy oldalon?Azt vágom hogy van külön alkalmazás youtube-ra, de jó lenne ha más oldalakon is lejátszaná a videót.

Internetes rádióra tudtok mondani vmi okosságot?Olvastam az LCG Jukebox-ról meg s60 internet rádióról de nem akarok szignózgatni,nincs vmi alernatív megoldása?
pl olyanra gondolok hogy mikor a böngészőbe megnyitom az adott oldalt és ráklikkelek az online lejátszásra...és nem történik semmi.elment vmit, de nem tudom hova és hogy azt hogy lehet lejátszani.

kösz a válaszokat

(#17339) FRENK1988 válasza - = Zk = - (#17337) üzenetére


FRENK1988
veterán

ki kell próbálni ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17340) MuzikJunkie válasza Nfsman (#17332) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Ha függetlenítve lett a telefon, akkor nyugottan írjátok át a product kódot, a garinak már úgyis lőttek. Itt mindent elolvashatsz róla. Ha sikerül átírni független product kódra, akkor felmegy a V50-es szoft.

GPS elsőre tényleg nehezen talál elegendő jelet, de pláne, ha nincs kiegészített. Menj ki a kert közepére vele és a telefon bal oldalát tartsd felfelé (azon az oldalon van a GPS vevő)... Nekem ezzel a módszerrel hamar talál jelet, bár én használom a kiegészítettet is. :K

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#17341) MuzikJunkie válasza stewe780 (#17334) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Én vettem a routeremhez külön antennát, ami erősíti is a jelet. Most a kertben is, sőt, még a szomszédnál is tudok a saját hálózatomon netezni. Laptopomon is látom, hogy még korábban 2 csík volt a jelerősség, most meg kiválót ír ki a windows, ha kint vagyok. :K 3-4k egy ilyen antenna a aukciós oldalakon, de vannak komolyabbak is 7-8k-ért... ;)

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#17342) Karma válasza - = Zk = - (#17337) üzenetére


Karma
félisten

Nem.

“All nothings are not equal.”

(#17343) karldergroße válasza stewe780 (#17316) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem várom el, hgy gondolatolvasó legyen, csak azt, hogy racionális.
Nem vagyok az, aki szignózgat, hackelget, tehát nekem nincs nagy kedvem (fél)illegális szoftvereket tenni a telefonra, ezért akarnám csak a Nokia Maps-ot.
Továbbra sem értem, hogy mi a különbség az "optimalizált" és a "leggyorsabb" út között. Tulajdonképpen csak egy hibája van a szoftvernek, de az mindent elront: a különböző úttípusokhoz olyan irreális sebességet társítottak, ami miatt gyorsabb lesz egy 40 km-es főúton megtett út, mint egy 15 km-es városban megtett, pedig erre kevés az esély. Illetve amit még valószínűnek tartok: mivel a szoftver csak a főutakon tudja a sebességhatárokat, (tehát ahogy lemegyek a főutakról, a sebesség feketével jön elő és akkor sem figyelmeztet, ha 200-zal megyek), ezért valószínűleg a "leggyorsabb" verzióban az ilyen utakkal nem is tud normálisan kalkulálni. Ezért akarja mindenáron, hogy a lehető leghamarabb főútra menjen az ember.
Számításaim szerint az alsóbbrendű utakon 15 km/h átlaggal számol, ez vezet a teljesen irreális "leggyorsabb" útvonaltervhez.

(#17344) vtorok válasza karldergroße (#17343) üzenetére


vtorok
tag

Esetleg az lehet, hogy városban nem a megengedett sebességgel számol, hanem mondjuk 30km/h átlaggal. Így a példádban szereplő estben a városi 15km 30 perc, a főútvonali 40km pedig csak 26perc. De ez csak feltevés. Nekem az utóbbi két utamon (Budapesten belül, ill. Bp. Fót úton) nagyjából jól adta meg az érkezés idejét.

Üdv.

(#17345) FRENK1988 válasza vtorok (#17344) üzenetére


FRENK1988
veterán

ha gps ugy számol hogy betartasz minden sebességkorlátot 50/90 :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17346) vtorok válasza FRENK1988 (#17345) üzenetére


vtorok
tag

Na ja, ez csak természetes! :DD

(#17347) stewe780


stewe780
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszát a wifi témában.

Kicsit azért részletezném az otthoni wifi helyzetet. janos666: ha neked egy olcsó routered van, akkor ahhoz képest az enyém nem csak olcsó, hanem ultragagyi. :D Egy Linksys WRT54GC adja a jelet. Már régebben vettem, akkor arra gondoltam, hogy nem veszek wifi nélkülit, amíg nincs rá eszköz, majd kikapcsolom. Bevásároltam, és jött a döbbenet, nem lehet kikapcsolni a wifit, gratulálok a fejlesztőknek. :C Gondoltam, ha már nem kapcsolható ki, leszedem az antennát és akkor nem szór annyira. De nem, nem szedhető le az antenna. Ismét elismerésem a cégnek :C Vagy 1,5 évig nem is használtam semmire. Na ennyit a routerről. Egyantennás, ami nem is cserélhető, nem egy nagy durranás.
A falakról meg annyit, hogy nálunk panellakás panelfalai korlátozzák a jelet. Bizony, a jó öreg vasbeton :R rendesen szűri a káros sugarakat :R . Szóval egy kicsit nehezebb dolga van nálunk a rádióhullámoknak, mint a rendes téglaház falai közt. Még a Danubius is recseg az egész lakásban..., vagy mi már, neo vagy klasszFM, nem tudom én ezt már követni. ..
További helyzetrontó tényező, hogy közvetlenül a fal mellett van a router. Tegnap olvastam, hogy jobb, ha nem közvetlen a fal mellett van, mert az jobban árnyékol. Hát azért nem tenném a szoba közepére, hogy dísze legyen a nappalinak, annyira nem szép :N
Kb. ennyi. Nem cserélhető antenna, de nem is cserélném szívesen, gondolom így is töri a fél ház, vagy legalábbis próbálkozik vele. Mondjuk a broadcast-ot tegnap kiszedtem, kódolás eddig is a maxon állt, de azért körülöttem vannak egy páran, és nem csak jobbra balra, hanem felfelé is meg lefelés is. Tehát nem lenne jó, ha az egész tömb látná a jelemet. Vérpistikéből nálunk sincs hiány. :D

A lényeg az, hogy a helyzeten nem nagyon lehet változtatni, illetve nem is nagyon érné meg változtatni, úgysincs semmi más wifi eszközöm csak ez a telefon (állítólag a laptopokban jobb a wifi vevő, sajnos ezt letesztelni nem tudom). Másik wifit nem vennék, antenna nem cserélhető, áthelyezni macerás, inkább elfogadom, hogy a lakás túlvégéből néha szakad. Illetve itt van ez a G-only amit most mixedre raktam, majd kiderül mennyire változott a helyzet. Ha valakinek még van ötlete a G,B,mixed módból mit érdemesebb, szívesen várom válaszát. Esetleg még annyi, ez csak kíváncsiság, hogy a rádióhullámok egyenesen, egyirányba mozogva áthúznak a falon, vagy pattognak a fal szélén. Mert ha pattognak akkor azért nem lennék olyan messze a routertől, de ha csak egyenesen tudnak haladni akkor bizony ott sok fal van.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#17348) janos666 válasza stewe780 (#17347) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem nagyon mélyültem el a fizika ezen területén, de ez nem ilyen egyszerű, hogy "pattognak vagy egyenesen mennek". Inkább valahogy úgy kell elképzelni, hogy minden pontszerű szűkítés egy új pontszerű sugárzónak felel meg. Szóval szó szerint nem kanyarodik, de ha van egy ajtó a vasbeton "ketrecen", még nem kell úgy elé állni, hogy optikailag is ráláss a sugárzóra. Persze a jelerősséget alaposan lefölözik a szobák így is. Azt meg nem tudjuk milyen sűrű a vasalás, és hogy vannak kialakítva a végződések, mert ahhoz, hogy komplett szigetelő kalitka legyen, össze kéne kötni a vasakat, sőt, inkább vas hálót szoktak belebetonozni, amit le is földelnek, ha a sugárzásszűrés a cél. (Persze ja, így is sokkal jobban szűr, mint egy téglafal, de legalább kevesebb háttérzaj jut be kintről. :DDD)
Szerintem hanyagold a mixed módot, és rakd az elérhető legmagasabbra, amit minden eszköz támogat. Én azért használom a mixed módot, mert a laptop N-es (Amit még bárhova lehet vinni a lakásban, bár a sávszél azért ingadozik, csak netezésre még bőven elég bárhol, ami a 130Mb/s-ből marad. A router az utcára néz, de még a hátsó teraszon is használható a laptop.), a telefon viszont csak G-s, ezért nem rakom csak N-re. A helyedben G-only módot használnék. A titkosítást hanyagolom, csak a MAC címeket szűröm (csak a két gép és telefon van engedélyezve - így persze még mindig "kihallgatható" a kommunikáció, de ennyire nem kell félnem a szomszédoktól, ha mégis "feltöri", hát egészségére, majd beverem féltéglával az ablakát, és megvan oldva a titkosítás :DDD)
Illetve javasolnám még, hogy ha már megteheted, akkor használj OpenWRT-t. Azért utálom a routeremet, mert ebből a típusból az OpenWRT felmegy az A és C revre, nekem pedig B jutott. (Nem mintha nem működne gyári firmware-vel, csak...) :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17349) Kleroo válasza karldergroße (#17343) üzenetére


Kleroo
veterán

A szignózás egyszerű.(egyszer lekérsz az imiedre szignós fájlokat,amit beraksz egy progiba,és a későbbiekben csak a szignózandó sis-fájlt tallózod be melléjük)
De amúgy sem egy vagyon egy "márkás" GPS progi.
Ezt pedig INGYEN kapod. Szerintem a fizetősek között is jó.Nehéz volt megszokni a butábbnak tűnő,ámde remekül navigáló Garmin után.Valamint ingyenessége ellenére gőzerővel fejlesztik.

Nagyon durva problémák jöttek elő nálad. ilyeneket én nem tapasztaltam,csak apróbb dolgokat.(vagyis hogy túl gépiesen gondolkodik,vagy hogy mondjam :) )
Abban meg pláne igaza van Stewenek,hogy GPS akkor kell ha gőzöd nincs hová mész.Máskülönben fejlesszük csak a tájékozódásunkat. ha pedig futár vagy,akkor csak telik már egy Jó kis Garminra(külön GPS).
Neke tökéletes ez is. ha tudom hová megyek de nem jártam ott,akkor segítségnek fut a háttérben,és felülbírálom ha úgy gondolom. Ha fingom nincs hova megyek,,akkor ráhagyatkozom,és elvisz a célhoz ;)...INGYEN :)
És ennél már csak jobb lehet

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#17350) dionaea


dionaea
őstag

Igaza van aki szidja a nokia mapsot. Egy hulladék. Semmire nem jó.Aki azzal jön hogy ritkán megy ismeretlen helyre, még mindig jobban jár egy papir alapú gps el. A nyil egyenes úton el tud tévedni. 2x jobban merül tőle a teló mint a többi navi programmal.
Ingyenes ezért lehet ilyen béna. Aztán lehet külföldön jobban vissz de itthon el kell felejteni.

Érdemes vele szórakozni és 10 perc alatt felrakni egy sygicet vagy mást a mapsnál még a garmin is jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.