Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) Boha


Boha
aktív tag

hardresest frissítés előtt ajánlott vagy utánna ?

OBORZIL

(#16702) RZS válasza asadasad22 (#16679) üzenetére


RZS
tag

koszi, megnezem.....

(#16703) kali válasza Boha (#16701) üzenetére


kali
legenda

utána!

(#16704) Boha válasza kali (#16703) üzenetére


Boha
aktív tag

oks
kössz

OBORZIL

(#16705) kersakdaved


kersakdaved
tag

Srácok, az 5800 navigation edition-nél milyen anyagból van az a fém kinézetű perem? most látom csak...

(#16706) nordican


nordican
tag

Sziasztok.
Az mér van, hogyha a naptárban egy eseményhez beállítok egy jelzést egy bizonyos időpontra, és történetesen akkor nem vagyok telefonközelben (velem ilyen tényleg előfordul), akkor a telefon nem tartja fontosnak, hogy értesítsen arról, hogy elmulasztottam egy jelzést. Ilyet már az előző gagyi kis Nokiám is tudott, ott ezt egyszerűen úgy oldották meg, hogy mihelyt a billentyűzárat feloldottam, rögtön ott figyelt az esemény neve.
Így a jelzésnek csak akkor van értelme, ha az ember testközelben hordja a telefont, ennek viszont semmi értelme, mert hát az asszonnyal sem vagyok éjjel-nappal, nehogymá a telefonnal legyek.
Valaki tud erre valami megoldást?

(#16707) vtorok válasza kersakdaved (#16705) üzenetére


vtorok
tag

Hát nem fém, az tuti.

(#16708) vtorok


vtorok
tag

Lehet, hogy semmi újat nem mondok ezzel, de..

Korábban sokat olvastam, hogy a rádiónál az RDS nem műkszik. Hát nekem működik, most kapcsoltam be először a rádiót, hagytam az automatikus hangolást, majd megjelent a talált állomások listája, és tényleg csak a frekvenciákat sorolta fel. De ha ráböktem az egyikre, pár másodperc után kiírta a nevét. Így sorban rábökögetve az állomásokra, (majd) mindegyiknél megjelent a név. Ahol nem, ott gondolom nincs is.

Üdv!

(#16709) Boha


Boha
aktív tag

miért nem látja a zenelejátszó a zenéket a memóriakártyán??

OBORZIL

(#16710) Karma válasza Boha (#16709) üzenetére


Karma
félisten

Zenetár frissítést nyomtál rá? (Opciók a zenelejátszóban).
Addig nem is kéne látnia. Ha az megvolt, na az már érdekesebb.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#16711) Ralfi


Ralfi
csendes tag

Na ma meg érkezett a teló .
Eddig úgy néz ki jó lesz csak a telefonkönyvet nem kezelte rendesen (sim kártyáról másoltam) nem mindig írta ki betűvel ,hogy ki is keres ez elég gáz .
V40 es volt rajta frissítettem V50 re hátha segít de semmi váltózás ez ügyben .
Kipróbáltam hogy ha nem másolom a simet hanem kézzel írom be a névjegyeket akkor jól működik rendesen ki ír mindent és a hozzárendelt képet is kirakja :R
200 nevet és számot kézzel kel átírni :W na mindegy ennél nagyobb baja ne legyen soha .

(#16712) Boha válasza Karma (#16710) üzenetére


Boha
aktív tag

+ oldódott kivettem + vissza a kártyát és jó

OBORZIL

(#16713) McLaca válasza vtorok (#16667) üzenetére


McLaca
őstag

Mert hogy ez A Nokia 5800 XpressMusic telefon Navigation Edition verziója.

asadasad22: ha én azt tudnám, hol olvastam tavaly ősszel... :) Vagy a nokia fórumon, vagy a fene tudja, hol, de valami bennfentes infó volt, arról szolt, hogy tesztelik 5800-val a symbian ^2-t, és a 3-at is. Ez persze nem determinálja, hogy ki is adják rá. De ha azt vesszük, hogy korábban még a 30-as szoftver elkészülte is kérdéses volt, és most az 50-esnél járunk...

Ralfi: akinél nem ír nevet, csak számot, az a szám kétszer van a telefonkönyvben. Ez MINDEN telefonnál így működik.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#16714) Ralfi válasza McLaca (#16713) üzenetére


Ralfi
csendes tag

Lehet hogy a Nokiánál így van nekem furcsa mert a SE K750, SAM.U600 asomat nem zavart egyáltalán .

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#16715) userZ


userZ
tag

Gyerekek valaki mondja már meg, hogy hol az ébresztő óra beállítás :DDD ebben a telóban! :B

Stop the Earth, I want to get off!

(#16716) Inarus válasza userZ (#16715) üzenetére


Inarus
addikt

bár a legegyszerűbb válasz az rtfm, de a főképernyőn az órára bökve a jelzések menüpont alatt... :U

(#16717) nordican válasza userZ (#16715) üzenetére


nordican
tag

Így, hogy ébresztőóra nincs a telefonban (sajnos). A bal felső sarokban lévő órakijelzőt kell megtapizni, akkor bejön egy új ablak, ott kiválasztani, hogy új jelzés stb. Kb. 40 kattintásból be is lehet állítani az ébresztő funkciót.

(#16718) userZ válasza Inarus (#16716) üzenetére


userZ
tag

Oké, ez most sos kérés volt, már ágyból pötyögök és hirtelen beakartam állítani, hogy reggel már a teló ébresszen...magam se gondoltam volna hogy elakadok. :DDD
:R

Stop the Earth, I want to get off!

(#16719) nordican válasza nordican (#16706) üzenetére


nordican
tag

16706-ban nehezet kérdeztem vagy türelmetlen vagyok vagy csak én használom a jelzés funkciót?

(#16720) hülyegyerek válasza nordican (#16717) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Te miről beszélsz? Eddigi telóim közül ennél a legegyértelműbb,és legegyszerűbb jelzést állítani.
Amúgy konkrétan 12 érintés szükségeltetik hozzá,most számoltam éppen... (csak hogy legyen alapja is a mondanivalómnak.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#16721) jety91 válasza nordican (#16719) üzenetére


jety91
őstag

Nálam működik rendesen, eddig ezzel sose volt probléma :F

Bekapcsolod az eseményhez a jelzés-t is?

(#16722) Vikthor válasza kersakdaved (#16705) üzenetére


Vikthor
nagyúr

króm színe van, sztem legalábbis, ahogy elnézem a sajátomat.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16723) sheep


sheep
addikt

hát srácok, tegnap felraktam wifin keresztül az új szoftvert, azóta nem tudom állítani a képernyő rezgési szintjét :O
csak kikapcsolni tudom, vagy -tökmindegy hogy milyen szintre állítom- vaddisznó módjára rezeg.
én meg már úgy megszoktam az 1. szintet
természetesen a hr megvolt

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#16724) saiyajin válasza sheep (#16723) üzenetére


saiyajin
senior tag

Szerintem is szörnyü lett az érintés visszajelzése. Korábban nekem is az egyes szinten volt, most a kettesen. Az jobbnak tünik.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#16725) CASper666


CASper666
tag

Hali!

Az 50-es szoft azon kívül hogy a visszajelzés romlik, tartalmaz valami észrevehető változást?
Mert azért hogy rosszabb legyen, nem frissítek, de ha újítás is van, akkor meggondolom. ;]

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#16726) NSC


NSC
csendes tag

Melyik MSN programot ajánljátok?nokiaprogramok.hu-ról vagy akárhonnan.találtam többet is de azt raknám fel ami működik is faxán.

(#16727) karldergroße


karldergroße
senior tag

Nincs időm végigolvasni mind a 16000 hozzászólást. Szeretnék egy ilyen telefont, de lenne előtte pár kérdésem. Kérem, valaki válaszoljon, nagyon megköszönném. Tehát:

1. Mi a különbség a "sima" 5800 és a navigációs kiadás között? Lehet-e a "simát" is használni navigációra? Ha igen, akkor miért van a 25000 Ft-os árkülönbség?

2. A navigáció ugyanazon a színvonalon használható autóban, mint mondjuk egy olyan navigációs rendszer, amely csak erre lett tervezve?

3. Könnyű megszerezni (esetleg jogtisztán) és feltelepíteni aszükséges szoftvereket?

4. Lehet-e a készülék QWERTY érintőképernyős billentyűzetével ékezetes betűket produkálni SMS-ben?

5. Milyen a zenelejátszó? Most 5310-esem van és azzal nagyon meg vagyok elégedve.

Még egyszer köszönöm előre is.

(#16728) BiP válasza karldergroße (#16727) üzenetére


BiP
nagyúr

1. amóta ingyen van a Nokia maps, hardverben, szoftverben sincs különbség.
Talán csak annyi, hogy Navi Editionhöz adnak autós szettet.
25e? korábban volt hozzá térkép, ma már nem számít, így nem indokolt az árkülönbség. csodálkozom, hogy megmaradt.

2. Érdemben nem tudok nyilatkozni. Ez is elnavigál, de ahogy olvasom, a tékép és útvonalválasztás nem a legjobb. Egy célhardver jó térképpel lehet, hogy jobb választás.

3. Elvileg igen. Jogtisztához ott az Ovi store. Könnyű használni.

4. igen.

5. az én igényeimnek megfelel :)

(#16729) nordican válasza hülyegyerek (#16720) üzenetére


nordican
tag

Szóval a naptári bejegyzésekhez tartozó jelzésekről beszélek. A naptárban beállítasz mondjuk egy új talákozót, és kérsz hozzá egy jelzést egy korábbi időpontban. Na már most, ha nem vagy a telefon közelében akkor ugye nem hallod és látod a jelzést, ha viszont később megnézed a telót, hogy volt-e valami esemény, akkor semmilyen formában nem emlékzetet a teló, hogy hoppá volt egy jelzés. Engem ez eléggé bosszant, mert szinten minden naptári bejegyzéshez kérek jelzést, és előfordul, hogy lemaradok róla. Próbáljátok ki, és ha nem reagáltok semmilyen formában a jelzésre, akkor a sunyi teló nem fog később emlékeztetni rá.

(#16730) ZoliM@ster válasza karldergroße (#16727) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

1.Már gyakorlatilag semmi,mivel a Nokia Mapsot ingyenessé tették.De vannak még más megoldások(Garmin,Sygic stb.)

2.Ugyanazon a színvonalon használható,sőt ha használsz netes pozícionálás segítséget,akkor még kb. annyi idő alatt talál jelet is.Belső vevővel is 1-2 perc alatt megvan.Nagyon ritkán veszíti el a jelet.

3.Egyértelmű.Vannak ilyen oldalak(nokiaprogramok.hu),de meg is vásárolhatók az ovi áruházból.

4.Természetesen lehet.A billentyűsor mellett ott vannak a '," stb. jelek.Először ezekre ráböksz,majd arra a betűre,amire akarsz ékezetet.Pl. é betűt,akkor először ' gomb,majd e betű.És kész az é :)

5.A zenelejátszó nagyon frankó.Ill. a hangja is a telefonnak,ahogyan szól.

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#16731) karldergroße válasza ZoliM@ster (#16730) üzenetére


karldergroße
senior tag

Még egy kérdés: Igaz az, hogy az RDS nem működik a rádiónál?

(#16732) NGyuri válasza ZoliM@ster (#16730) üzenetére


NGyuri
aktív tag

nekem mindkét verzió volt, a navi igényesebb anyagból van és jobb szerintem az összeszerelés minősége. Meg elegánsabb a fémes keret.

[ Szerkesztve ]

hm, volt már minden Nokia S40, S60, iPhone, WinMo, na meg android és cégesként BB...

(#16733) vtorok válasza karldergroße (#16731) üzenetére


vtorok
tag

Ld.: 16708 hozzászólásom. Nálam működik, bár valóban nem minden állomásnál írja ki a nevét.

(#16734) taip válasza karldergroße (#16731) üzenetére


taip
senior tag

Lásd a hozzászólásomat. (Nem igaz, hogy ennyit sem lehet visszaolvasni...)

http://mobilarena.hu/tema/re_nokia_5800_megkesve_bar_de_torve_nem/hsz_16691-16691.html

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#16735) vtorok válasza nordican (#16729) üzenetére


vtorok
tag

Kipróbáltam, és valóban nem ad utólag figyelmeztetést. A naptári bejegyzés megjelenik ugyan a készenléti képernyőn, de más nem. SE K610i telefonom volt ez előtt, az a bill.zár feloldásakor minden elmulasztott eseményt felsorolt egy felugró ablakban (hívások, üzenetek, emlékeztetők, stb.)

Érdekes...

(#16736) vtorok válasza taip (#16734) üzenetére


vtorok
tag

Nekem egy "ADAS SMS +36 30 3000000" felirat fut alul, de nyilván tud mást is kiírni, csak most épp ez van. És NEM kellett kézzel beírnom az adó nevét. Ld. korábbi hozzászólásomat.

(#16737) vtorok válasza stewe780 (#16430) üzenetére


vtorok
tag

Szia. Én is próbálgattam egy kicsit az Opera turbót, de nálam pl. a két leggyakrabban látogatott oldal (időkép és hírstart) nem töltődik be, ha a turbo be van kapcsolva ÉS mobilneten netezek. Ha wifin, akkor turbóval is megy. Furi.

(#16738) Kleroo


Kleroo
veterán

Váó!
van v50es??? azta.
És ahogy nézem,elég sok mindent beletömtek. Ez igazán jó érzés. korábban a szoft frissítés= volt azzal,hogy ami bugos az utánna talán nem lesz az.
Kinetikus menü görgetés :R (ezt mindig hiányoltam)
Upgradelt zene-lejátszó
beépített office :) :R
Már csak n97 gadget-es főképernyő kellene.
A rádió bug megoldódni látszik?(kikapcs,fagyás,fél-RDS)

Ráadásul az ingyenes ovi mpas is havonta jelentőse jobb/szebb/több lesz :C :R

Sztem viszont ez volt az utolsó nagyobb frissítés :(

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#16739) taip válasza vtorok (#16736) üzenetére


taip
senior tag

Nem tudom itt mit értenek azon, hogy nincs RDS, én leírtam a tapasztalataimat.

Ha nem írom át kézzel, hogy "Neo FM", akkor még mindig azt írná ki, hogy Sláger. Tehát itt valami nem tökéletes. Lehet, hogy ha újrahangolnám, akkor már Neo-ként találná meg, de ennek nem így kéne működni.
Ugyanakkor ha zeneszám van, akkor többnyire kiírja a szám címét, tehát valamit csak érzékel az RDS jelekből.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#16740) Kleroo válasza taip (#16739) üzenetére


Kleroo
veterán

Nekem fordítva van.
szépen designosan lebeg a hátérben,mit hallgatok,de nem írja ki a szám címét soha,ami épp megy(semmilyen adón)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#16741) NGyuri válasza Kleroo (#16738) üzenetére


NGyuri
aktív tag

Sajnos úgy tűnik, hogy az n-széria kiváltsága marad a widgetes home screen. Mártsak az spb mobile shellbe bízok, hogy hamar túl lesznek a béta fázison és akkor legalább azzal lehetséges majd egyéni, jópofa képernyőket létrehozni.

Sokan azt mondták, hogy a v40-lesz az utolsó, erre most itt a v50-es fw. Szerintem lesz még frissítés, hiszem a navi kiadással ráncfelvarrást csináltak vagyis még egy ideig marad a piacon a telefon.

hm, volt már minden Nokia S40, S60, iPhone, WinMo, na meg android és cégesként BB...

(#16742) deka10


deka10
senior tag

Ha valaki leírta volna akkor bocs, de azt vettem észre, hogy megcserélték a rezgő visszajelzés nekem a kettes erősség az egyesnek felel meg. Tehát ha valakinek nem tetszik a visszajelzés mert túl erős akkor állítsa át kettes erősségre és már is olyan mint a régi egyes volt

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#16743) Kleroo válasza NGyuri (#16741) üzenetére


Kleroo
veterán

Hát ha marad,akkor lassan új teszt kellene róla,mert ennyi pénzért már tényleg bestbuy ;)
És szinte 1hiba sincs az 5800ban,már a mobilaréna tesztet olvasva(jó,persze ez azért túlzás :D)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#16744) Kleroo


Kleroo
veterán

Tényleg sokkal gyorsabb lett még a v40hez képest is? 5800blogon több ilyen postot is láttam.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#16745) mouadm


mouadm
csendes tag

http://www.techenga.com/2010/04/19/nokia-5800-firmware-update-v50-0-005-now-available-with-changelogs/

(#16746) hackeeeee válasza Kleroo (#16744) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

So...

Engem a kattingatós rész zavar, néha 2szer v 3szor kell rábökni vmire a főmenüben...

Véleményem szubjektív...

(#16747) kp78 válasza hackeeeee (#16746) üzenetére


kp78
addikt

Ez nálam is így van, alkalmazások. napló alig akar megnyílni. mert mindig görgetést érez. :W
Nekem ez annyira nem hiányzott.

(#16748) hackeeeee válasza kp78 (#16747) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Néha nekem az alkalmazásokhoz, vagy a beállításokhoz is 3-at vagy 4-et kell böknöm, mire belelép...

Véleményem szubjektív...

(#16749) Cyrus


Cyrus
tag

Sziasztok!

Nekem is van egy 5800-asom, és a legújabb szoftver van rajta. Azonban nézegettem az N97 mini tesztjét, és ott a főképernyős sokkal több lehetőség szerepel, mint az 5800-ason - pedig ugyanaz a Symbian van rajtuk. Lehetséges, hogy a két telefon eltérő beállításokat kap gyárilag, és az 5800-asra nem tudok olyan főképernyőt tenni, ami az n97 minin van? Ott látható?
[link]

Valamint letöltöttem Magyarország térképét, de a hangos navigáció is kellene nekem. Azt lehet számítógépről valahogy telepíteni a telefonra? Azért kérdezem, mert amikor a telefonon keresztül tölteném le, akkor hosszú percekig nem mozdul semerre sem a letöltési csík.

Üdv

(#16750) userZ válasza Cyrus (#16749) üzenetére


userZ
tag

Map loaderrel tedd fel a hangot is, ott van a térképek mellett. Magyarul csak egy női hang van.

Stop the Earth, I want to get off!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.