Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16251) androcles


androcles
tag

A másiknál meg azt írja ki, hogy lejárt tanusítvány, letöltöttem máshol a netről, deott meg azt írja nem támogatott alkalmazás, úgyhogy leszarom...van két ledem majd nézegetem meg két másodpercenként kapcsolgatok mint egy hülyegyerek...fasza, erre az egy szer programra egy délelőttöt áldoztam.

"Nagyon soká tart, míg az ember rájön, hogy nem értett meg semmit..."

(#16252) Quasi_modo válasza androcles (#16251) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A másiknál meg azt írja ki, hogy lejárt tanusítvány
A telepítés idejére állítsd vissza a mobil dátumát mondjuk 1/2 évvel.

valami

(#16253) 64b0r válasza androcles (#16251) üzenetére


64b0r
aktív tag

Lejárt tanusítvány annyit tesz, hogy azóta, hogy szignózták, már eltelt az 1 év (asszem 1 évig érvényes a szignó) Szóval annyit kell csak tenned, hogy visszaállítod a telepítés idejére a dátumot, ha feltelepült, onnantól már mindegy neki a dátum.

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#16254) stewe780 válasza old rocker (#16247) üzenetére


stewe780
őstag

Megnyugodtam. :)

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16255) stewe780 válasza androcles (#16251) üzenetére


stewe780
őstag

És videó felvételnél bír folyamatosan világítani? Ha igen akkor a brightlight cseszi el.

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16256) androcles válasza stewe780 (#16255) üzenetére


androcles
tag

Üdv,megnéztem,és videó felvételnél sem világít csak 2 mp-ig, hiába kapcsolom be a világítást. Valami szoftveres hiba lehet?-vagy csak rosszul van beállítva valami?

"Nagyon soká tart, míg az ember rájön, hogy nem értett meg semmit..."

(#16257) dipeti válasza androcles (#16256) üzenetére


dipeti
senior tag

Gondolom szoftveres a hiba mert ha 2mpre bevillan akkor működőképes a vaku.
Próbálj egy Hard Resetet /zöld,piros,kamera,bekapcs gomb/ ,ha nem műkszik vidd vissza gyorsan.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#16258) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Helo.

5800-ra most tettem fel a v40.0.005-es szoftvert. Minden működik, de eltűnt a magyar nyelv. Angol és "Pilipino" van benne csak. Valahogy rá lehet tenni a magyar nyelvet?

(#16259) kali válasza szombatitomi (#16258) üzenetére


kali
legenda

például; product code a megfelelőre átír a nemesis service suite segítségével, új product code szerint a szoftver újrahúz az nsu segítségével, és abban már lesz magyar nyelv!

(#16260) szombatitomi válasza kali (#16259) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Okés, köszi. De hol találom a megfelelő product code-ot?

(#16261) Quasi_modo válasza szombatitomi (#16260) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

[link]

valami

(#16262) szombatitomi válasza Quasi_modo (#16261) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Köszi. :R

mod: akkor inkább hagyom, jó lesz angolul. Nem akarom hogy ugorjon a gari...

[ Szerkesztve ]

(#16263) kali válasza szombatitomi (#16262) üzenetére


kali
legenda

ha korábban magyar nyelvű volt a szoftver, de a frissítést követően eltűnt a magyar nyelv, akkor félő, hogy hivatalosan nem kell már a garival foglalkoznod, hiszen az eredeti product code alapján nem ebbe a régióba szánták a telcsit, kintről lett behozva, a product code átírásával lett korábban is magyarítva, te is csak ismét ezt tennéd... :U
mondjuk ha az átírt pc-t nem látta még online a nokia, akkor van/lehet kiskapu, de mostanság már nem csak nsu és (f)ota útján figyelik már a pc-t, minden más lehetőséget megragadnak!

[ Szerkesztve ]

(#16264) szombatitomi válasza kali (#16263) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

most kicsit felidegesítettem magam :O
mondjuk 1 év garancia van rá, nem volt még garanciás bajom nokiával. de ha nincs gari, akkor is megcsinálják, csak nem ingyen. :U

amúgy azt hol tudom megnézni, hogy mi a mostani product code-om? nem vagyok otthon az ilyen telefonos témákban..

szerk: az a legidegesítőbb, hogyha nem qwerty billentyűzetet használok, nem tudok ékezetet írni. :W

[ Szerkesztve ]

(#16265) kali válasza szombatitomi (#16264) üzenetére


kali
legenda

az akkumulátor alatti címkén lévő product code a hivatalos! a nemesis service suite kiírja a jelenlegi pc-t! a nokia 2 év garit ad, ha sufnis gsm üzletben vetted, akkor lehet rá 1 év vagy 6 hónap üzleti gari - pont azért nem adnak ilyen helyeken gyári nokia garanciát, mert bizonyos szempontból problémás a telcsi! ha az ártírt pc-vel feljelentkezik bizonyos nokia adatbázisokba a telcsi - például a szoftver frissítése során -, akkor az átírt pc ténye rögzül a nokia adatbázisában, és ilyentén ugrik/ugorhat a gari! ha a frissítés után visszaírták a pc-t, és neked az eredeti jelentkezett fel, akkor nem feltétlenül van baj, de akkor is lehet gázos a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#16266) Quasi_modo válasza szombatitomi (#16264) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az eredeti code az akku alatt szokott lenni papíron.
szerk: megelőztek. :C

[ Szerkesztve ]

valami

(#16267) szombatitomi válasza kali (#16265) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

igen.. megnéztem. (ujmobilok.hu-ról van)
0573860: APAC2 Black SOUTH ASIA

verem a fejem a falba.. :W

(#16268) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Létezik a telefonra normálisabb képnézegető progi, kb olyan színvonal mint ami az iphone-on van... ?

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16269) Karma válasza Vikthor (#16268) üzenetére


Karma
félisten

LOL :DDD

Mindenesetre próbálkozhatsz a Nokia Photo Browserrel, meg a Resco Photo Viewerrel, úgy emlékszem ez a két legjobb program.

“All nothings are not equal.”

(#16270) stewe780 válasza androcles (#16256) üzenetére


stewe780
őstag

Ha a videónál is rossz, akkor még hardver hiba is lehet. Túlhevül és kikapcsol, vagy valami érintkezési gond a ledeknél ami hő hatására jön elő. De végül is akármi is lehet, a lényeg, hogy vidd vissza és cseréljék ki.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16271) Vikthor válasza Karma (#16269) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Most miért nevetsz ki, nincs igazam? :D :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16272) Karma válasza Vikthor (#16271) üzenetére


Karma
félisten

Lehetetlent kértél, csak azért :):R

“All nothings are not equal.”

(#16273) Vikthor válasza Karma (#16269) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ÁÁÁÁÁ.... most már értem miért röhögtél... felinstalláltam a Nokia Photo bránert és 1 év mire végig cache-eli az összes fotót... :D :W

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16274) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Ilyen nincs :Y elromlott a telóm... nem írtam át product code-ot nemesissel, meg semmi, ( fel sem ismerte) csak kikapcsolt.. és most visszakapcsolom. kiírja hogy nokia, majd leáll. kivettem az akkut is már, és vissza.. most akkor mi legyen? fog ezzel menni a garancia? :F

(#16275) NSC


NSC
csendes tag

Üdv!

Most lettem nokia 5800 tulaj. Meg tudjátok mondani, hogy a Nokia szervizben fel tudják nekem rakni a 40es szoftvert? (és ingyenes-e ez a szolgáltatás)

(#16276) Vikthor válasza NSC (#16275) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nem kell hozzá szervíz szvsz, hacsak nincs fölös 5 rongyod. PC, Internet, OVI Suite, Phone Updater és PC-USB-Mobil kábel kell hozzá. Előtte backup persze...

Én így csináltam, igaz laptopról...

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16277) kali válasza szombatitomi (#16274) üzenetére


kali
legenda

esetleg még egy hard reset; link
ha nem segít, akkor szerviz - illetve vissza oda, ahol vetted, vagy ahová a garanciát adták, mert gondolom egy ázsiai régióba szánt telcsire, nem gyártói nokia garlevelet adott az üzlet...

NSC; ha gyártói nokia garis a telcsi - és nem szolgáltatós -, akkor a nokia szervizében ingyen felteszik az új szoftvert! ha szolgáltatós, akkor nem biztos, ha nem szolgáltatós, de nem is gyártói nokia garis, akkor viszont nem lesz ingyen - ha felteszik egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

(#16278) NSC válasza Vikthor (#16276) üzenetére


NSC
csendes tag

értem, de ez az első okos telefonom és elég analfabékának érzem magam hozzá.félek h vmit elrontanék.olvasgatom már régóta a fórumot, de nem igazán tiszta ez a dolog.esetleg egy linket tudsz küldeni(lépésről lépésre)?Ahol részletesen le van írva a dolog.
Kösz

(#16279) NSC válasza kali (#16277) üzenetére


NSC
csendes tag

media marktban vettem 2 év garancia van rá.gondolom ez gyártói garancia

(#16280) szombatitomi válasza kali (#16277) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

köszi, megjavult.
természetesen nem nokia garilevelet adot.. hanem egy ilyen "sárga lapot.."

(#16281) kali válasza NSC (#16279) üzenetére


kali
legenda

igen, akkor 2 év nokia gyártói gari van rá!

szombatitomi; veszélyesek az ilyen üzleti garanciák, csak hozzájuk/az általuk kijelölt maszek szervizbe viheted a telcsit, ahol általában minden hibát próbálnak rádverni, mindenért - még egy szoftverfrissítésért is - próbálnak lehúzni! persze tisztelet a kivételnek, de sajnos sokkal több a rossz tapasztalat!

(#16282) NSC


NSC
csendes tag

olvastam vhol hogy még újonnan le kell formázni és adni kell neki egy hard resetet.gondolom ezt majd elég akkor megcsinálnom ha rákerült az új szoft.

(#16283) androcles válasza stewe780 (#16270) üzenetére


androcles
tag

Ok,köszönöm!

"Nagyon soká tart, míg az ember rájön, hogy nem értett meg semmit..."

(#16284) kali válasza NSC (#16282) üzenetére


kali
legenda

az új szoftver felhúzása után erősen ajánlott a hard reset! amikor kibontottad az új telcsit, az elvileg nullázott állapotban volt!

[ Szerkesztve ]

(#16285) NSC válasza kali (#16284) üzenetére


NSC
csendes tag

http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?f=51&t=37&sid=d6ad61de184ee300a2332c0c99d7c6dc

csak itt olvastam hogy le kell újonnan formázni meg hard reste.

kösz a válaszokat!

(#16286) NSC


NSC
csendes tag

ja még annyi hogy olvastam a vitákat az első töltéssel kapcsolatban.
végül is hogy csináljam?

(#16287) Inarus válasza NSC (#16286) üzenetére


Inarus
addikt

1.) Ne merítsd le teljesen!
2.) Lehetőleg hagyd, hogy végigmenjen a töltési ciklus!
3.) Nem kell tovább töltőn hagyni, mint ameddig tölt. A végső kapacitást több töltési ciklus után éri el, nem pedig a hosszú töltési időtől.

(#16288) Quasi_modo válasza Inarus (#16287) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ne merítsd le teljesen!
Nem is lehet. Bőven előbb kikapcsol, mint, hogy az akku teljesen lemerülne. Nyugodtan lehet kikapcsolásig használni. Utána viszont nem ajánlott 3 hétre a fiókban hagyni feltöltetlenül.

valami

(#16289) tariattila válasza NSC (#16286) üzenetére


tariattila
veterán

:DDD elmentem a gép elől és ketten be is előztek... így törlök mindent...elmondták...

Hegyirabló: egyik kezeddel : zöld/piro/kamera...másik bekapcs... :U

[ Szerkesztve ]

(#16290) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Árulja el már valaki, hogy a faszomban lehet egyszerre megnyomni zöld, piros, kamera és bekapcsoló gombot? Csernobil után plusz egy ujjal? :W

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#16291) szombatitomi válasza Hegyirabló (#16290) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Bal hüvelykujjaddal nyomod a zöldet, jobb hüvelykkel a pirosat, és jobb mutatóval a kamerát. A bekapcsológombot utána kell. (amúgy egyszerre is lehetne :P nekem sikerült)

[ Szerkesztve ]

(#16292) NSC válasza Inarus (#16287) üzenetére


NSC
csendes tag

és kikapcsolva töltsem vagy bekapcsolt állapotban?

(#16293) Quasi_modo válasza NSC (#16292) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Azt szokták ajánlani, hogy az első töltés legyen kikapcs állapotban, de szvsz mindegy.

valami

(#16294) ZoliM@ster válasza Hegyirabló (#16290) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Relax man :Y

Bal kéz hüvelyk ujj a zöld gomb,mutató ujj a bekapcsoló.
Jobb kéz hüvelyk ujj a piros,mutató ujj a kamera.

:DD legalábbis nálam így megy ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#16295) Inarus válasza Hegyirabló (#16290) üzenetére


Inarus
addikt

Csak hogy én is mondjak egyet :DDD (+az előzőek nekem elég nyakatekertnek tűnnek... :DDD ):

Jobb kezedben megfogod, mutatóujjal a kikapcsológombot nyomod, bal kezed mutatóujja a piroson, középső ujjad a zöldön, hüvelykujjad a kamera gombján.

Szerk.: Az előzőek nem is annyira nyakatekertek...

[ Szerkesztve ]

(#16296) rin02 válasza Inarus (#16295) üzenetére


rin02
aktív tag

Vagy ha már így, akkor segítséget is lehet kérni. Négy kéz könnyebben nyomja meg a gombokat... Mindegyikre egy gomb jut. De szerintem ez azért nem annyira bonyolult dolog. :U

Nokia 5800 GY.I.K.: http://logout.hu/cikk/5800_a_nokia_iphone-ja/bevezeto.html

(#16297) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Most már csak az nem volt, hogy van még egy végtag...

valami

(#16298) sanszy válasza Detros12 (#16149) üzenetére


sanszy
csendes tag

Szép estét mindenkinek !Köszi a tanácsokat, és a javaslatokat. Tisztelettel közlöm a készülék "megjavult", s a térkép nagyon jól működik. A megoldást egy memóriakártya formázás jelentette.

(#16299) tariattila válasza Quasi_modo (#16297) üzenetére


tariattila
veterán

azaz...és, hogy azzal az egyel is meg lehet oldani

(#16300) #74266624


#74266624
törölt tag

Sziasztok! A középső gombot nyomva tartva előjönnek a futó alkalmazások. Csak váltani tudok köztük vagy valahogy bezárni is lehet őket?! Már egy ideje szemezek ezzel a géppel. Mennyi gond van vele?! A fórumot olvasgattam, de nem tudok dönteni. Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.