Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) NGyuri válasza sheep (#1348) üzenetére


NGyuri
aktív tag

a beszéghangos navigációért fizetni kell. Most ha regisztrálsz a nokia térképoldalán, akkor 1 hétig ingeyenes utána fizetni kell érte. Alapvetően nem rossz a Nokia maps, főleg a 3-as verza, de az még csak s60v3-ra van tudtommal, mert az már 3d-s.

az te döntöd el, hogy állandóan a legfrisseb térképekkel akarsz-e dolgozni, meg hogy forgalmi infóra szükséged van-e, mert ha igen, kell az adatkapcsolat, ami viszont húzós lehet anyagilag.

A Garmin mellet szól, hogy gyakran frissítik a térképeit és nagyon jó a lefedettségük. Ezenkivűl van hozzá túristatérkép vagy túratérkép is (pl. TopoGuide Hungary), amit szintén hasznos lehet.

Ez korábban nem volt igaz a Nokia mapsra, de a legújabb térképek ittsem rosszak.

hm, volt már minden Nokia S40, S60, iPhone, WinMo, na meg android és cégesként BB...

(#1352) Zune válasza gti16v (#1342) üzenetére


Zune
csendes tag

Na de mikorra?

A zsenialitásnak vannak határai, bezzeg a hülyeség az nem ilyen korlátozott.

(#1353) gti16v válasza Zune (#1352) üzenetére


gti16v
őstag

???????????????
most megveszed,onnantól egy 1 évre

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1354) Karma válasza gti16v (#1353) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem nem ugyanarról beszéltek. Ő azt kérdezte, hogy mikorra tervezik a telefon forgalmazását a szolgáltatók :U

“All nothings are not equal.”

(#1355) Zune válasza gti16v (#1353) üzenetére


Zune
csendes tag

Nem baj azért köszi. :))

A zsenialitásnak vannak határai, bezzeg a hülyeség az nem ilyen korlátozott.

(#1356) gti16v válasza Zune (#1355) üzenetére


gti16v
őstag

ott is február,március....elvileg a vodánál elöbb

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1357) blueMerle


blueMerle
veterán

Jelentem a garmin tökéletesen müködik :))

Karma: Ezt a telefont úgyfest nem neked találták ki, ez van. Nekünk tulajoknak nagyon bejön. Milyen béta telefon, mi a jó Istenröl beszélsz? Volt már a kezedben? Használtad? Vagy csak irigykedsz és dobálod a sarat? Mint minden telefonnak ennek is vannak bizony hátrányai, de ezek inkább kényelmi kérdések. Ha tudsz mutatni tökéletes telefont, ne habozz mert akkor az kell nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#1358) Karma válasza blueMerle (#1357) üzenetére


Karma
félisten

Direkt olyan dolgokat hoztam fel, amik itt a topikban előkerültek :U. Tény, nem próbáltam, nem is fogom, hacsak nem ad valaki a kezembe egyet kölcsön :DDD, de a kezdetek óta figyelem a fejleményeket. És ezen nem a Mobilarénás tesztet értem, messze.

Én céges környezetben csak Nokiákkal dolgozom (S60-ra fejlesztés rulez), de néha-néha kitekintek a saját szakállamra más platformokra (az új triász nagyon keményen lehagyja a finn óriást szerintem), de az igazit még nem találtam meg.
Jól emlékszem, hogy Te mobilos boltban dolgozol? Neked kéne a tökéletessel hamarabb találkoznod élőben :R

De ha találkozom eggyel, feltétlen szólok :K

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#1359) scofield82 válasza Karma (#1310) üzenetére


scofield82
csendes tag

Karma már ne is haragudj oké warez tilos ezt elfogadom de ne álszentkedjetek már annyira neme hiszem h ti nem használtok semmi ilyet...
Oké tilos ennyi...
De a garmin mérföldekkel jobb mint a Nokia Maps ami kb használhatatlan...
És igenis a GArmin sokkal hamarabb talál jelet pedig nekem csak a beépitett GPS van kipipálva...
Ugyhogy ennyi Garmin és kész ha warez ha nem...

(#1360) blueMerle válasza Karma (#1358) üzenetére


blueMerle
veterán

Látod erröl beszélek. Olvastál, hallottál róla és ennyi. De a kezedben nem volt, soha egyetlen funkcióját sem próbáltad ennek ellenére leírtad hogy ez egy béta telefon. Érdekes hozzáállás.

Sajnos én nem tudom melyik az a funkciója ami bétás lenne, de szivesen hallanám.

Az hogy az UI neked nem tetszik, nos....ez egy vicces kijelentés annak ellenére hogy azt írtad fejlesztesz S60ra. Tudhatnád hogy teljes mértékben témázható a dolog, innentől kezdve megint csak nem értelek.

Az iPhone vs. 5800 kör sokszor lefutott, de tekintve hogy mindkettöt használom a hétköznapokban, azt hiszem van némi belelátásom a különbségekbe. Az iPhone kidolgozásban, és minöségben vérré alázza szegény 5800-át ám minden más belsö ponton az 5800 sokkal jobb. Így nyugodtan kijelenthetem hogy iPhone vs. 5800 1:1 . Nem jobb nála, hanem egyfajta alternatíva.

Nem szeretnélek rábeszélni hogy vegyél ilyet, söt, óvva intelek, mert még megtetszik és esetleg elégedett leszel vele. Inkább olvasgass róla, nézegesd neten, más emberek véleménye alapján ítélkezz felette. Igen, ez a helyes megoldás :K

Garmin téma: az elsö leszek aki hivatalosan megvásárolja az eredeti verziót. Mindig mindegyik telefonom eredeti navigációt használtam, igen ilyen balek vagyok. Viszont jelenleg még nincs ilyen, ezért vagyok kénytelen ezt a buherát használni ami nekem se tetszik, de egyenlöre ez van. Ha igaz, akkor 3 hét és megvásárolható lesz a hivatalos verzió erre a telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#1361) gti16v


gti16v
őstag

az biztos,csak az írjon "tényszerű" véleményt a telóról aki használta.......

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1362) Karma válasza gti16v (#1361) üzenetére


Karma
félisten

Én csak összefoglaltam a topik negatív hozzászólásait. Nem mondtam, hogy hegyibeszédet tartok. Itt szeretném abbahagyni.

“All nothings are not equal.”

(#1363) blueMerle


blueMerle
veterán

Legujabb FW, ma alkottam: [link]

A zaj még mindig elég erösen jelen van, de az élesség sokat javult.

[ Szerkesztve ]

(#1364) Dare2Live válasza Karma (#1335) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezek után kiváncsi lennék, hogy vélekedsz egy WMes telorol pl egy HTC Diarol. Használhatatlan fejszével szétverni való szar?

Igen használtam 5800át és Diat is. Soha többet WM 6.x.... Felhasználói oldalrol egy béta bughalmaz az egész.

Ellenben az 5800 annyira megtetszett, hogy azon filozok, hogy veszek egyet. Ez elég nagy szó nálam, nem vagyok egy mobilcserélgetős tipus.

(Szifon érdemeit elismerem de számomra annyi komoly baja/korlátozása van ami kizárja, hogy nekem olyanom legyen.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1365) zso79


zso79
őstag

Téma hegyek: [link]

(#1366) gti16v válasza gti16v (#1361) üzenetére


gti16v
őstag

ezt nem pont rád....általánosságban írtam...

pl az N82-es topicban,egy csákó az N82 szólta le,hogy soha nem kéne neki ilyen..."inkább le fúja kályha ezüsttel a 3310 -esét...mint, hogy ilyen telója legyen..."
kb ezt irta.....ez tipikus,irigység aki nem teheti meg hogy ilyen telefont vegyen valamilyen oknál fogva,így inkább fikázódik....de h valakinek 3310-es telója van nem sok igénye lehet mobilok terén...é sa S60-hoz sem lehet sok köze...egyszerűen csak hsz. nővelő értéke van az írásainak… és csak az elkeseredség beszél belőle…..

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1367) NGyuri


NGyuri
aktív tag

most végre volt időm belőni a garmint. Érdekes, hogy az ikonokat meg lehet nyomi tapizva is, csak a gyorsbilletyűkhöz tartozó sávhoz, meg a lapozáshoz kell a virtualkey.

hm, volt már minden Nokia S40, S60, iPhone, WinMo, na meg android és cégesként BB...

(#1368) blueMerle válasza NGyuri (#1367) üzenetére


blueMerle
veterán

Amíg nem jön a hivatalos verzió, azt hiszem ez a megoldás is megteszi, apróság. A térképek amiket rátoltam nekem hivatalosak, mert pár hónapja megvettem az N82-esemre.

(#1369) Magnum_ válasza gti16v (#1366) üzenetére


Magnum_
nagyúr

micsoda??? ezzel kire gondolsz?

(#1370) Karma: majd ha lesz némi közöd az S60-hoz, irhatsz ;] ;] :P

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#1370) Karma válasza Magnum_ (#1369) üzenetére


Karma
félisten

Rám, szerintem. Amit ír, arról nincs szó. De mindegy.

Elnézést mindenkitől a szemetelésért, befogom a pofám.
Ha esetleg valaki lángokat akar küldeni, akkor privátban tegye.

“All nothings are not equal.”

(#1371) ALI_G válasza blueMerle (#1363) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez a legújabb firmware? gondolom makró mód. Nagyon szép kép, igazából még jó fényviszonyok között nem tudtam kipróbálni, sejtem mint minden más telefon is, sokkal jobbat csinál igazi napsütésben.

(#1372) blueMerle válasza ALI_G (#1371) üzenetére


blueMerle
veterán

Na igen ma minden volt csak napsutés nem, de ennek ellenére próbáltam a maximumot kihozni belole ilyen idojárás mellett :) Legújabb FW.

(#1373) student


student
őstag

egy jól lehúzós cikk a telóról aki vágja az angolt: Why can't a Nokia 5800 XM be my primary phone?
eléggé szőrszálhasogató, de tényleg idegesítő hülyeségek.

és pár csodálatos beltéri és éjszakai remekmű indoor&night

(#1374) gti16v válasza student (#1373) üzenetére


gti16v
őstag

nem tetted a „csodálatost” idézőjelbe... :)) :))

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1375) ALI_G válasza student (#1373) üzenetére


ALI_G
veterán

night portrék nem lennének rosszak, csak sajnos a nyújtott expozíciós idő miatt az ember keze bizony bemozdul.
Ha a G szenzor elég pontos lenne, lehetne írni rá programot, hogy az elmozdulás irányát korrigálja utólag a szoftver. Remélem már fejlesztik :D

(#1376) wrcboy


wrcboy
csendes tag

én még mindig a gps-nél tartok, semmi siker :(
2kb adatforgalmat generált 14 perc alatt, totál eredménytelenül. sem a hely, sem a maps alkalmazással nem megy.. kezdek a legrosszabbra gondolni.. bármilyen javaslatot megköszönök!

(#1377) gti16v


gti16v
őstag

na csináltam 1-2 fotót... automata és tájkép üzemmódban nálam az eredmény 3, (hármas alá).

[link]

[link]

[link]

[link]

de a makrok elég jó (persze fényben):

macro1

macro2

macro3

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1378) wyctor0328


wyctor0328
csendes tag

mindenféle navigációért (tehát útvonaltervezés + annak végigkövetése GPS-szel), vagy csak a hangos navigációért kérnek pénzt nokiáék?

Nokia 5800 XM Blue | Dell Inspiron 1525 Street

(#1379) gti16v válasza wyctor0328 (#1378) üzenetére


gti16v
őstag

mindenféle

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1380) wyctor0328


wyctor0328
csendes tag

amúgy nekem azt mondták a t-mobile-nál pénteken, hogy még januárban lesz náluk 5800.
Kíváncsi vagyok, mennyibe fog kerülni... remélem előfizuval nem megy 45-50 fölé az ára.

Nokia 5800 XM Blue | Dell Inspiron 1525 Street

(#1381) gti16v


gti16v
őstag

nyugodj meg kb 80-85 lesz (tipp) :)) :))

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1382) wyctor0328 válasza gti16v (#1381) üzenetére


wyctor0328
csendes tag

hát az eléggé insane lenne, pláne h kártyafüggetlenül 91-ért lehet kapni...

Nokia 5800 XM Blue | Dell Inspiron 1525 Street

(#1383) Magnum_ válasza wyctor0328 (#1382) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az e71 drágábban kezdett a szolgáltatóknál, mint a független gyári garis... lesz annyi simán.

I humbly and respectfully decline™

(#1384) Shelby T_T válasza wyctor0328 (#1382) üzenetére


Shelby T_T
csendes tag

talán 80 azért nem lesz, de elsőre sztem 70 körül fog mozogni :((( én perpill nem engedhetek meg magamnak egyet, viszont gyűjtőakcióba kezdek, és májusban meglepem magam eggyel a szülinapomon.
3 kérdés: -Szerintetek májusig benn fog maradni a szolgáltatóknál a teló?
-Mennyit eshet kb az ára májusig?
-Pannon-nál tudja-e valaki hogy lehet e majd kapni?

Előre is köszi :)

EMMA VAGYOK!

(#1385) lorand99 válasza student (#1373) üzenetére


lorand99
tag

hmm:D hát elég érdekes a cikk amit mellékeltél:) az hogy a browsert nem tudja használni számomra felettébb érdekes, nekem nagyon frankón működik. föltett egy nem optimalizált témát a telóra (sajnos nagyon kevés rendesen 5800-ra átírt téma létezik) és csodálkozik hogy a menü mögött csak egy üres kép lesz, ahelyett h átlátszó lenne a mögötte lévő kép.
nem mondanám h nincs mindenben igaza (mert ez sem tökéletes), de azért látszik abból a pár dologból amit leírt, hogy kicsit "esetlen" a cikk szerzője, sztem :K

(#1386) ALI_G válasza Shelby T_T (#1384) üzenetére


ALI_G
veterán

szerintem lehet majd kapni mind a 3 szolgáltatónál, májusig biztos árusítani fogják és sztem májusban fog előfizuval és 2 év rabsággal 45-50.000 Ft.
Ha mázlid van, valentin napon lesz egyet fizet kettőt kap 80-ért :) az akkor már cska 40 / db :C

(#1387) wyctor0328 válasza ALI_G (#1386) üzenetére


wyctor0328
csendes tag

a legdrágább fix15000-ben elvileg 40K körül lesz, nekem tegnap ezt mondták

Nokia 5800 XM Blue | Dell Inspiron 1525 Street

(#1388) zso79 válasza ALI_G (#1386) üzenetére


zso79
őstag

Ha úgy lesz, mint anno az E51-nél volt, akkor szinte csak minimálisan lesz olcsóbb, mint függetlenül. Az E65 meg drágább volt a vodánál, mint függetlenül... 40-50 elég durva becslés szerintem, az E51 még mindig 40 2 év rabsággal, másfél év után, pedig mikor megjelent 77-ér lehetett venni függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#1389) zso79 válasza wyctor0328 (#1387) üzenetére


zso79
őstag

wyctor0328: Azért az nem olcsó...

[ Szerkesztve ]

(#1390) NGyuri válasza wrcboy (#1376) üzenetére


NGyuri
aktív tag

HELY/GPS adatok, ekkor kiírja, hogy műhold keresése, aztán navigáció/opciók/műhold állapota
Itt hány csíkot látsz? mennyiben van sáv?

hm, volt már minden Nokia S40, S60, iPhone, WinMo, na meg android és cégesként BB...

(#1391) gti16v válasza Shelby T_T (#1384) üzenetére


gti16v
őstag

bevált készülékek néha több mint 1 évig is a listán vannak

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#1392) wyctor0328


wyctor0328
csendes tag

szerintem akkor sincs értelme 50-nél többet kérni érte előfizetéssel... az iphone-t már meg lehet venni 83K körül készülékcserés akcióban, és dominoval is 134K, ráadásul samsung omniát lehet már 99ért kapni (előfizetéssel), szóval ha tényleg 80-at kérnek majd el az 5800-ért előfizetéssel, akkor valószínűleg nemigazán fog fogyni a szolgáltatóknál.

Nokia 5800 XM Blue | Dell Inspiron 1525 Street

(#1393) wrcboy válasza NGyuri (#1390) üzenetére


wrcboy
csendes tag

azt írja ki, hogy "nincs elérhető műholdadat" :(

jav: a 4-20 oszlopnál kb 3/4-ig van, de néha az is eltűnik

[ Szerkesztve ]

(#1394) blueMerle válasza wrcboy (#1393) üzenetére


blueMerle
veterán

Egyszeru: ha szabad ég alatt 3 perc alatt nincs jel, akkor nincs mese, rossz a vevö. Remélem garis, vidd vissza. Min. 5 műhódacska kell ahhoz hogy egyáltalán be tudjon mérni azaz 5 "sáv" az adatoknál.

[ Szerkesztve ]

(#1395) wrcboy válasza blueMerle (#1394) üzenetére


wrcboy
csendes tag

11, 20 és 32-nél kb 85-90%-os a jel, de ennél többet nem talált (megj: közel a házhoz)
2 éves nokiagaris, úgyhogy ha sokszori próbálkozás után sem járok eredménnyel, valószínű elviszem...
mindenesetre nagyon köszönöm mindkettőtök eddigi segítségét! :R

(#1396) zso79 válasza wyctor0328 (#1392) üzenetére


zso79
őstag

Szerinted:D Aki azokért kiad ennyi pénzt ezért is ki fog...

(#1397) blueMerle válasza wrcboy (#1395) üzenetére


blueMerle
veterán

Hát 3 muholdal nem is fog tudni bepozicionálni. Minimum 5 kell. De figyelj ez igy sem jo, az enyém a lakásban az ablaknál is be tud pozicionálni.

Vagy a vevovel lesz valami vagy SW gond.

(#1398) wrcboy válasza blueMerle (#1397) üzenetére


wrcboy
csendes tag

lakásban teljesen esélytelen :(
a 11es firmware van rajta, az előzővel is hasonló eredmények voltak... azt mondod, jobb ha visszaviszem?

(#1399) student válasza gti16v (#1377) üzenetére


student
őstag

tudnak ezen még javitani firmware frissitéssel vagy alapbol szar az optika?

(#1400) dedike válasza gti16v (#1377) üzenetére


dedike
addikt

Mondd, Te mindent összetörsz? :DD

Jó szerencsét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.