Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tomboy0013 válasza Parallaxis (#100) üzenetére


tomboy0013
veterán

A szép vaskos oldalkeret aztán tök kávamentes :D Na meg az a betüremkedés is egy jó nagy káva ami szétcseszni az egységességet. De hát hányszor le lett már írva... Mint írtam hivhatod bárminek, attól még káva marad amit egy játéknál vagy videónál nem tudsz eltüntetni, ellenben az S9-nél kihasználható a full képernyő.
Elcseszett nagyon ez a betüremkedés akárhogy próbálod magyarázni és a hasznos területet ugyanúgy befoglalja.

[ Szerkesztve ]

(#102) Parallaxis válasza tomboy0013 (#101) üzenetére


Parallaxis
addikt

A szép vaskos oldalkeret aztán tök kávamentes

Az edge nélkül az S9-nél sem lenne kisebb.

Elcseszett nagyon ez a betüremkedés akárhogy próbálod magyarázni és a hasznos területet ugyanúgy befoglalja.

Az S9-nél felül és alul a káva valóban lefoglalja a hasznos területet, ami az iX-nél alul teljesen, felül részben kihasználható. (Hasonló megoldással az S9-nél majd 2 cm-el nagyobb lehetne a hasznos felület, vagy ha maradna a jelenlegi méret, akkor jó centivel rövidebb lehetne a készülék.)
Hidd el, az S10-nél már tetszeni fog ez a sziget neked is :D :D

[ Szerkesztve ]

(#103) .Szaki. válasza tomboy0013 (#101) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egy picikét el van már térítve ez a kávás dolog, a fenébe is elsősorban mobiltelefonokról és munkaeszközökről beszélünk..Én pedig ha kényelmesen akarom használni a telefonomat, bármikor, ha gyorsan kell, akkor is, úgy hogy mondjuk a másik kezemben a táskám van, akkor is tudjam már úgy használni, hogy ne adjak téves parancsokat az edge kijelző miatt. Engem pl baromira nem érdekel, hogy a tízévesek, akiknek apu, meg anyu megvette a telefont hogyan játszik rajta, vagy nézi valamelyik korabeli youtubert. Biztos baromi zavaró kb 1,5-2mm "kihasználatlan" terület. Egy minimális oldalkeret kell a telefonra, mert annak van funkciója, mint ahogyan a tableteknél a vastag káváknak is van.
Az alsó kávákra nincs szükség egyedül, felül pedig pont akkorára van, hogy a különféle szenzorok, kamerák, vakuk, meg egyéb dolgok elférjenek. Maximum ez lehet szerintem kérdés egy telefon esetében, hogy akkor a tetején milyen káva legyen, esztétikus, mint a Galaxy-n, vagy pedig notch. Szóval szerintem ideje volna már kicsit a használati értékeket is előtérbe helyezni, nem mindig csak a külcsínt, mert gyönyörűek a Galaxy-k, legyen az S, vagy Note, sőt az előlap szerintem szebb is, mint az iPhone X-é, de ha azt is figyelembe vesszük, hogy jó legyen használni is, akkor egy olyan koncepció lenne ideális, amit már többször leírtam: Galaxy alsó és felső káva, a X oldalsó keretével.

(#104) Juhaszatti válasza Parallaxis (#100) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Apró gond, hogy ez azért van, mert a készülék is nagyobb és az ostoba edge kialakítás is csal, úgy meg hát nem igazán értelmes az összehasonlítás."

A kijelző/előlap arányban teljesen irreleváns a méret, hiszen egy arányszámról beszélünk. Egy 5, és egy 10 colos eszköz is összehasonlítható. Az edge kialakítás meg nem "csal", hanem jobb kávamentességet biztosít mint a notch.
Az iX körbefutó nagy fekete kávájáról valahogy hajlamosak megfeledkezni az emberek. Egy rosszabb kijelző/előlap aránnyal rendelkező telefonról megmagyarázni hogy kisebb rajta a káva, nonszensz.

[ Szerkesztve ]

(#105) weberzolee válasza tomboy0013 (#101) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Na meg az a betüremkedés is

Tényleg ennyire nehéz másként látni? Akkor leírom számokkal hogy miért nem betüremkedés, hanem kitüremkedés.

S9 5,8" 18,5:9
w: 64mm
h: 132mm

iX 5,8" 19,5:9
w: 62mm
h: 134mm

Ha adott egy 62mm széles 18,5:9 kijelző, akkor az 127mm magas. Vagyis az iX kijelzője ehhez képest hosszabb 7mm -rel. Ez pont a notch mérete, tehát nem kiharapás, ott van a notch alatt egy 62mm széles 5,6" -es 18,5:9 képarányú kijelző. Remélem így sikerül a Think different. Tehát az iX ha úgytetszik 5,6" 18,5:9 kijelzőt tartalmaz extra kinyúlással az értesítési indikátoroknak.

(#106) Parallaxis válasza Juhaszatti (#104) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az edge kialakítás meg nem "csal", hanem jobb kávamentességet biztosít mint a notch.

Mitől jobb?
Attól, hogy nehezebb megfogni a készüléket anélkül, hogy belenyúlj a kijelzőbe?
Attól, hogy torzítja a látott képet és a színeket?
Attól, hogy törékenyebb miatta a készülék?

Az iX körbefutó nagy fekete kávájáról valahogy hajlamosak megfeledkezni az emberek.

Nem feledkeznek meg, mert ennyi káva kell a normális és biztonságos használathoz.

Egy rosszabb kijelző/előlap aránnyal rendelkező telefonról megmagyarázni hogy kisebb rajta a káva, nonszensz.

Ezt egyébként sem értem honnan veszed.
Mellékeltem fentebb egy képet a két készülékről, ahol látszik, hogy az S9-nek nagyobb a készülékháza és ennek ellenére kisebb a kijelzője, mint az iX-nek. Akkor mitől is lenne jobb az arány?

[ Szerkesztve ]

(#107) aelod válasza Parallaxis (#106) üzenetére


aelod
veterán

Ezzel egyet értek. A legbutább és teljesen felesleges fejlesztése a mobiliparnak az az edge kijelző. Semmi technikai haszna nincs. Cserébe nehezíti a normális fogást és amiket te is leírtál.
Egy notchal hamarabb megbarátkoznék mint egy borzalmas edge kijelzővel.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#108) weberzolee válasza Juhaszatti (#104) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Az iX körbefutó nagy fekete kávájáról valahogy hajlamosak megfeledkezni az emberek.

Minden iPhone ekkora oldalkávával rendelkezik, mert a kijelző nem ragasztva van (még szerencse). Ha cseréltél már aksit/kijelzőt iPhone -ban akkor láthattad mire kell a káva, és jó hogy így van mert rém egyszerű szétszedni plusz ennyi kell a jó fogáshoz. A műanyag + védelemről nem is beszélve... Galaxyn inkább ne kelljen kijelzőt cserélni...

(#109) Juhaszatti válasza Parallaxis (#106) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Mitől jobb? Attól, hogy nehezebb megfogni a készüléket anélkül, hogy belenyúlj a kijelzőbe?"

Attól hogy a kávamentesességről beszéltünk és arról volt szó hogy csak notchal lehet teljesen megoldani. Ez megmutatja hogy nem.
Egyébként a beleérés körülbelül 2 hétig volt probléma, akkor is kizárólag gépelésnél. 2 hét után már nem volt probléma aközben sem, tokkal meg pláne. Tok nélkül az iX-et sem láttam még használni. Ezzel a törékenyebb problémát is kihúzhatjuk.

A torzítás meg weboldalak asztali nézeténél lehet esetleg zavaró, ha valakit zavar az oldalra lefutó szöveg. Ez normál mobilos nézetben már nincs így. Képeknél kifejezetten látványos, legalábbis akinek odaadtam képeket mutatni mindenki megjegyezte hogy milyen frankón mutat rajta.
De az biztos hogy közel sem olyan zavaró mint a notch. (ez ugye szubjektív)

"Ezt egyébként sem értem honnan veszed"

Onnan hogy a számok ezt mutatják:
Galaxy S9 screen to body ratio: 83,6%
iPhone X screen to body ratio: 82,9%

De egyébként ez teljesen elhanyagolható különbség, senki nem fog ez alapján telefont választani. A design és szépség pedig szintén szubjektív.
Csak azt cáfolja, hogy a notch a megoldás a kávamentes kijelzőre. Nem, anélkül is megoldható. Hogy kinek melyik megoldás jön be, azt meg döntse el mindenki maga.

[ Szerkesztve ]

(#110) Parallaxis válasza Juhaszatti (#109) üzenetére


Parallaxis
addikt

Attól hogy a kávamentesességről beszéltünk és arról volt szó hogy csak notchal lehet teljesen megoldani. Ez megmutatja hogy nem.

Mert az alul-felül éktelenkedő 1 centis káva mellett beszélhetünk kávamentességről. Ugye most viccelsz?

Csak azt cáfolja, hogy a notch a megoldás a kávamentes kijelzőre. Nem, anélkül is megoldható.

A Samsung ezzel nem oldotta meg, így ez nem is tekinthető cáfolatnak.

(#111) judas13


judas13
addikt

A Noccs a mobiltelefongyártás szégyene.
Pár év múlva visszatekintve sokan tagadnák is már talán az ebben való részvételüket, de: bárki bármilyen megfontolással másolta ezen forradalmi megoldást, ő is részesévé vált ennek a merényletnek.

Magam részéről Gratulálok annak a pár cégnek akik (idáig) nem álltak be ebbe a szégyenmenetbe!

Ez az én véleményem, és persze nem kötelező vele 1et érteni.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#112) weberzolee válasza Juhaszatti (#109) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ezzel a törékenyebb problémát is kihúzhatjuk.

És a kávamentesség is megszűnt :)) hurrá. Ha alapból akkora káva lenne mint egy átlag tok akkor tok nélkül is jobban bírná. Ha nincs minimális (3-4mm) káva akkor a sérülés lehetősége jóval valószínűbb egy élre esésnél. Rengetegen használják tok nélkül az iPhone -t is és a Galaxy -t is. Könnyű belátni hogy káva nélkül sérülékenyebb a kijelző. Ez olyan mintha egy fél napos üzemidőre azzal érvelnél hogy úgyis konektor mellett használod...

[ Szerkesztve ]

(#113) Juhaszatti válasza weberzolee (#112) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Van igazság abban amit mondasz, de a kávanélküliségnek a sérülékenység szempontjából nem sok jelentősége van a mai telefonoknál. Tekintve hogy a teljes előlapot üveg fedi, nem csak a kijelzőt, legtöbb esetben meg a hátlapot is.

Volt már alkalmam amúgy a sérülékenységét tesztelnem ennek a kialakításnak sajnos.
Hülye fejjel pont a fürdőben vettem le róla a tokot, mert hogy ne szívja be a párát stb. Naná hogy így ejtettem le, mellkasmagasságból egyenesen a kád szélére, onnan meg még tovább is pattant a fürdő kövére pofával. Szerintem kihordtam lábon egy kisebb infarktust, tényleg keresztet vetettem már a telefonra mielőtt felvettem. De az üvegnek se elöl se hátul semmi baja nem lett, még a legapróbb karc sem. A hangerőgomb nyomódott be végleg és menthetetlenül, úgy hogy ki se jött többet (tehát pont a széle találkozott a káddal, ami ugye így sérülékenyebb). Bevittem a Samsung szervizbe, sajnos nem tudták megmondani mennyibe fog kerülni a javítás, attól függött hogy a gomb alatti szalagkábelek sérültek-e, már minden egybe van építve sajnos. Másnap hívtak hogy mehetek érte, megoldották olcsón, 9000Ft-ból kijött a javítás.
Iszonyatos mázlim volt az biztos, de annyi mindentől függ hogy mennyire sérül a telefon egy ilyen balfaszkodás alkalmával, hogy a kialakítás különbségeinek túl nagy jelentőséget nem szabad tulajdonítani. Ha csak nem egy strapatelefonról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#114) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A második félévben jelenik meg a VIVO Apex se notch se káva se vita. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#115) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Lényeg a lényeg a notch-al nem oldható meg a kávamentesség mert ha én teljes képernyős app-ot (pl Youtube) akarok használni mondjuk videózásra akkor nem lesz semmivel sem több helyem mint egy kis kávás telefonnal. Lehet itt kampányolni az Apple mellett úgy ahogy 1-2 béna gyártó teszi, de ettől még egy kijelző legyen már egységes, ne legyen kiharapva belőle ennyire igénytelenül egy darab... Elhiszem hogy ez van akinek tetszik, a Fiat multipla is bejön valakinek, de attól még minden szépérzéket nélkülöző megoldásról van szó.
Végszó: Remélem lefut idén ez az agyatlanság.

(#116) judas13 válasza pusszycat (#114) üzenetére


judas13
addikt

Nagyon várós.
A nagy kérdés amit már sokan feltettek előre is. Meddig bírja majd a formabontó kamera mechanika a kiképzést?

A Bluboo S2 előre/ felhajható érdekes kamera megoldása is veszettül érdekel majd, hogyan is fogja állni a strapát? Számomra a döntő átveszik-e majd ezeket a nagyok?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#117) pusszycat válasza judas13 (#116) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A kibújós jobban tetszik,fölég hogy nem csak valami rugó kilöki hanem szépen egyenletesen kijön,igaz bemenni nem láttam. Előszór azt hittem hogy vastagabb lesz tőle a teló de csak 7.8 mm. Vivo Apex

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#118) somogyib válasza Parallaxis (#90) üzenetére


somogyib
őstag

Ha nem foglal el a hasznos képernyő-területből , akkor úgy kellene értelmezni, mintha egy másodlagos képernyő lenne.

De nem így van. Képeknél, videóknál , böngészésnél kitakar a hasznos tartalomból, tehát BELÓG a notch (= bemetszés, rovátka, csorba... :) )

Továbbá fektetett módban meg se jelennek a hasznos információk, tehát akkor teljesen haszontalan az értesítési terület.

Ahogy korábban írta valaki, valószínűleg azért kell ekkora felső felület, mert az új szenzor nem férne el kisebben.

Megértem, ha valakinek ez tetszik, de szerintem ez egy nem szép megoldás, találhattak volna ki jobbat is (Jobs szerintem nem engedett volna ki ilyen dizájnt).

[ Szerkesztve ]

(#119) S e t h válasza judas13 (#111) üzenetére


S e t h
nagyúr

Így van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#120) Parallaxis válasza somogyib (#118) üzenetére


Parallaxis
addikt

De nem így van. Képeknél, videóknál , böngészésnél kitakar a hasznos tartalomból, tehát BELÓG a notch

Tényleg nem lehet felfogni, hogy a szigetes terület a normál 18:9-es képernyőn kívül van, ergo plusz terület?????

Az Asus lezárta ezt a kérdést egyébként úgy, hogy fektetett módban fekete marad a sziget két széle, így nem lehet kritizálni :)

Egyébként normál esetben semmit nem zavarhat a képarány és az egységes UI miatt, de hát ezt is nehéz elhinni..

[ Szerkesztve ]

(#121) somogyib válasza Parallaxis (#120) üzenetére


somogyib
őstag

Képernyőn kívűl van? Linkeltem képeket, gondolom megnézted...
Azokon a "szigetes terület" belóg a tartalomba - és ennek semmi köze a képernyőarányhoz.
De pesze lehet úgy is magyarázni, hogy a tartalom lóg be a "sziget" két oldalára. :) Mindenesetre a hasznos tartalmat kitakarja.

"Az Asus lezárta ezt a kérdést egyébként úgy, hogy fektetett módban fekete marad a sziget két széle, így nem lehet kritizálni."

Éppen ezt írtam, hogy ennek így nem sok értelme van (akár Apple, akár Asus).

(#122) joey04 válasza tomboy0013 (#101) üzenetére


joey04
titán

nincs betüremkedés.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#123) Graphics válasza joey04 (#122) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs hát, én is csak szépen kopaszodok, hogy több hely legyen a segg fejemnek, mert a szenzoraim így férnek csak el....

:K

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#124) janeszgol válasza Parallaxis (#100) üzenetére


janeszgol
félisten

Szoval mivel az Edge kialakitas miatt nincs oldalkeret, ezzel novelve a StB aranyt (ezaltal ami tobb, mint az iX-en) es ez neked nem tetszik, ezert leszolod. De persze az iPhone kialakitasat mindenki fogadja el. Na most mentel at szanalmasba.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#125) janeszgol válasza Juhaszatti (#104) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Hihetetlen. Arra nem figyel, hogy korrekt legyen. Az hogy neki nem tetszik az Edge, lelke rajta. De ezert nem osszehasonlithato a kedvencevel, az szanalmas. Legalabb arra figyelne, hogy korrekt maradjon. Segget csinal a szajabol.
Ki igy, ki ugy kepzeli el a kava minimalizalasat. Mindegyik er. Az is erne, ha valaki teljesen lehagyna a szenzorokat, a beszedhangszorot es 100% lenne a kijelzo terjedelme az elolapon. Igaz kapna hideget emiatt, de attol az meg ervenyes lenne.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#126) Parallaxis válasza janeszgol (#124) üzenetére


Parallaxis
addikt

es ez neked nem tetszik, ezert leszolod.

Óriási tévedésben élsz.
S7 Edge-m van és tetszik, ellenben elfogadom, hogy egy öncélú dizájnelem, aminek csak annyi a haszna, hogy jól néz ki, ellenben rengeteg hátránya van.

(#127) CsabaZz válasza weberzolee (#30) üzenetére


CsabaZz
tag

Na, többek közt tőled nem vártam mást... igen, mindenki tudja, hogy iOS-en minden abszolút tökéletes, hiszen egy tökéletes mikrouniverzumba bármit beillesztve csak és kizárólag a tökéletességet kapjuk viszont. :U Aki pedig ebben kétkedik, az irigy és sosem látott iOS-t, uff. :U

[ Szerkesztve ]

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#128) #40359168


#40359168
törölt tag

Egészen egyszerűen azért ekézi mindenki a notch-ot, mert csúnya. Ezért szidták az i6 hátlapját is. Attól a cégtől, amelyik letette az asztalra az 5s-t, mint a valaha volt egyik legszebb készüléket, az ember szimplán nem ezt várja. Évekig almáztam, ott van a polcomon a Jony Ive könyv, én tényleg szerettem a dolgaikat és évekig minden Apple eventnél csak pislogtam, hogy basszus, ezek már megint megcsinálták és megint olyan cuccokat adtak ki, hogy kivétel nélkül mindegyiket akarom most azonnal - nem a mögéjük rakott duma miatt, hanem mert olyanok a termékek. Aztán jött az i6, majd a X, és annyit mondtam mindkettőnél, hogy ennél csúnyább tervezési mellényúlást nem láttam még tőlük. Akár formai elem, akár a konstrukció diktálta, egyértelműen baklövés úgy a 6 fugázása, mint a félsziget, és mindkettő elkerülhető lett volna. Régebb volt nekik nem egy olyan megoldásuk, amivel időben ugyan nem voltak világelsők, de tényleg ők csinálták meg olyan jóra, hogy legyen értelme (pl. Touch ID). Na ezek a fajta elsőségek hiányoznak az almánál, most már jópár éve. Mindeközben pedig a tényleg jó kínai gyártók már a spájzban vannak, a mostani készülékemet már én is tőlük választottam, ezzel együtt az almán rajta tartom a szemem, mert hátha, de valami olyasmit érzek, ami sok éve a Nokia lecsúszásának a leges-legelején volt, amikor kb. csak sejteni lehetett, hogy ennek márpedig nem lesz jó vége.

(#129) S e t h


S e t h
nagyúr

Egy helyben topog a mobilpiac, lelassult a fejlődés és a gyártók egyre agyamentebb ötletekkel állnak elő. Ilyen volt az edge vonal, most meg ez a noccs borzalom.
Az Apple is be akart szállni a hülyeségbe és az elitista szemléletet szem előtt tartva egy ökör újítással álltak elő, mert ez majd megkülönbözteti a telefont a többitől. Hát sikerült is, nem szerepelt túl jól a telefon, de emögött más okok is álltak.
Aztán jött a többi gyártó, akik szintén a langyos pocsolyában lubickoltak, várják a csodát és úgy voltak vele , hogy lemásolják az Apple húzását, ami az egyik legnagyobb facepalm az elmúlt időszakban, mert értelme kb. annyi mint Győzikének Hegelt ajánlani olvasmánynak.
Szóval a gyártók kéz a kézben próbálják fenntartani az érdeklődést évről-évre, sőt, van, hogy évente többször is, a vásárló meg néz tanácstalanul, hogy oké, eddig is tejeltem nektek,önként és dalolva, de most gyorsan vegyétek ki a kezeteket a zsebemből, mert hülye azért nem vagyok.
De azért sokan még így is tapsolnak, vélhetően ők még akkor is ujjonganának, ha minden oldalon lenne noccs a kakis emoji mellé.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#130) Parallaxis válasza S e t h (#129) üzenetére


Parallaxis
addikt

nem szerepelt túl jól a telefon, de emögött más okok is álltak.

Helyesebben nem jöttek be az elemzők számai, de ettől még az egyik legnagyobb számban eladott készülék lett az utóbbi negyedévben. S8/S8+-ból annyi sem fogyott, mint az X-ből, akkor az mégis hogy szerepelt?
Az összes iPhone-ból többet adtak el az utolsó negyedévben (most először), mint a Samsung az összes modelljéből. Én ezt nem tudom rossz szereplésként értelmezni.

Az Apple is be akart szállni a hülyeségbe és az elitista szemléletet szem előtt tartva egy ökör újítással álltak elő, mert ez majd megkülönbözteti a telefont a többitől.

- Megkülönbözteti, mert a többi gyártó képtelen volt felfogni a lényeget és a batár alsó káva meghagyása mellett rakták be a szigetet :)
- Nem ökörség, max pár Androidos vérpistike képtelen felfogni, hogy a normál 18:9-es képernyő tartalomhoz kaptak az X tulajok egy plusz képernyőterületet, így nagyobb lett a hasznos terület. Vagyis semmi nem lóg bele a normál képernyőtartalomba, az hiánytalanul megvan, csak a kép felnyúlik az amúgy haszontalan felső káva területére, kirakva oda a státuszsort.
- A vásárlóknak tetszik a megoldás (nem annak a fél tucat vérpistikének számít a véleménye, akik teleszemetelik a fórumokat, hanem a vásárlóknak, akik a pénzükkel szavaznak). Nem véletlen, hogy mindegyik gyártó megpróbálja lemásolni (mondjuk sok lehetőségük nincs is, mert a káva nélküli készülék most a divat és sziget nélkül erre jelenleg nincs épkézláb megoldás).

De azért sokan még így is tapsolnak, vélhetően ők még akkor is ujjonganának, ha minden oldalon lenne noccs a kakis emoji mellé.

A kakis emoji is olyasmi amit a fogalom nélküli haterek emlegetnek, mert szintén nem tudják felfogni, hogy milyen technológia van a háttérben és az mi mindenre lesz használható a jövőben.
Ők csak az animojikat látják, ami csupán techdemó az átlag user felé (a Samsung is csak ennyit fogott fel és le is másolta elég bárgyú módon :D).

(#131) #40359168 válasza Parallaxis (#130) üzenetére


#40359168
törölt tag

Batár alsó káva? Az 5 hüvelykes készülékemen hál'Istennek van még alsó káva, nem batár, de nem is a lehető legkisebb, csak olyan átlagos - és bármilyen meglepő, ezzel így ezerszer kézreállóbb a kütyü, mint hogyha akár feljebb, akár lejjebb kéne nyúlkálnom a hüvelykujjammal. A X pont annak a megcsúfolása, amitől az iPhone sokáig az volt, ami. Egyrészt generációk óta nincs kétségbevonhatatlanul szép, letisztult, harmonikus formatervük, másrészt a felhasználóbarátság felől egyértelműen az öncélúság felé tendálnak, ez pedig előbb-utóbb vissza fog ütni.

(#132) S e t h válasza Parallaxis (#130) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem keresem neked vissza csak itteni cikkeket az oldalon, amelyek a nem túl jó szereplésről szóltak, én már hónapokkal előtte írtamk, hogy a környezetemben egyre többen hagyják maguk mögött az ios rendszert, ami fura volt, mert ilyet még korábban nem tapasztaltam, de még a vérpistike android fan Handras is csak "jót" tudott mondani a készülékről, Magyarósiról nem is beszélve, szóval, igen, sikersztori a telefon, főleg a 11-es verziójú szoftverrel, meg az optimalizáltan alkalmazásokkal, amelyek nem nagyon voltak felkészülve a forradalmian bullshit noccsra.

Én nem találkoztam olyan emberrel, akinek ne cseszte volna szemét az a belógó félsziget, persze meg lehet magyarázni a hülyeséget( [link]), de tartom magamat ahhoz, hogy egy elvakult ios fan meg fogja magának ideologizálni az összes tévedést, amit a cég követ el. Ja tényleg, a cikk szerzője is biztos vérpistike android fan.

"A vásárlóknak tetszik a megoldás"
Mind az összesnek? Miként nyilatkoztattad őket erről? Ha az Applenél dolgozol, akkor elfogadom amit írsz, bár nem lesz kevésbé nevetséges. Ha idén olyan telefonnal jönnek ki, amiben kisebb lesz a belógó rész, vagy éppen meg is szűnik, akkor feltételezhetően úgy fogsz írni, mintha nem is létezett volna korábban.

"Nem véletlen, hogy mindegyik gyártó megpróbálja lemásolni "

Persze, az összes, kivétel nélkül, a tényekkel ne is foglalkozzunk.

A kakis emoji bemutatása volt pont az a prezentáció, ami nagyjából be is határolta, hogy ki a célközönség, kiknek szánják a telefont. Ha iphone tulajdonos lennék, akkor magamra is venném, hogy ennyire gyengeelméjűnek néz a cég.
A hasonlatod analógiájára ez olyan lenne, mintha Einstein a relativitáselméletet fingásokkal próbálta volna prezentálni.

És igen, mivel nincs megújulás, másolnak egymástól, de leírtam mi a véleményem az edge kijelzőről, nem lesz más a véleményem a Samu animjairól sem, de remélem ők nem kakával próbálják bemutatni, miközben te meg támadsz mindent ami nem iOS és Smeagolként viselkedsz, amikor bántják a drágaszágodat.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#133) #67656192 válasza S e t h (#129) üzenetére


#67656192
törölt tag

Egyetértek, az edge vonalban is. Szerencsére a lekerekítés mértéke "szelidül"

(#134) joey04 válasza Parallaxis (#130) üzenetére


joey04
titán

Hagyd. Ő minden Apple topikot széttrollkod, az elfajult vitás eseteknél az egyik oldalról kiragad embereket, hogy milyen gáz amit csinálnak, aztán bedobja, hogy ő aztán korrekt, mert a másik oldalt is kritizálja, mint most az edge kijelzőt. Csak nézzük meg az arányokat: S9 topik: 1 komment

iPhone topikok: 30, 25, stb, stb. Provokáló, lenéző troll. Hagyd.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#135) judas13 válasza pusszycat (#117) üzenetére


judas13
addikt

Nekem is az a bejövősebb megoldás. Tényleg egész vékony.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#136) judas13 válasza S e t h (#132) üzenetére


judas13
addikt

+1

"te meg támadsz mindent ami nem iOS és Smeagolként viselkedsz, amikor bántják a drágaszágodat."

A hét kommentje lesz ha nem tévedek :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#137) S e t h válasza joey04 (#134) üzenetére


S e t h
nagyúr

Rossz embernek írtad.
Neked az fáj, hogy kritizálok, de nem megfelelő arányban?
Tudod, hogy ez mit jelent?
Talán rájössz egyedül is.

szerk: esetleg vmi érdemi reflektálás az általam leírtakra? Mármint az arányok felett érzett bánaton kívül, mert azon max szakember tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#138) weberzolee válasza CsabaZz (#127) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Az értő olvasás teljes hiánya :C . Levezetem hogy jutottam el a hozzászólás tartalmáig hátha sikerül neked is értelmezni.

Kérdés: Akkor azt mondd meg, mi értelme van a képernyő ilyen módú "kiterjesztésének"? abban a két ficakban mi értelmeset lehet elhelyezni egy órán kívül?

Pont azt ami IOS -en az órán kívül ott van. Se többet se kevesebbet. Aki látott IOS -t tudja mi van ott. Aki látott iX -et az tudja hogy pont az van ott is mint bármely más iPhone -on. Következtetés:

A: a kérdező nem látott IOS -t ezért nem tudja
Válasz: gondolom még sose láttál IOS -t. Ott ugyanis pont annyi információ jelenik meg ami pont elfér jobb és bal oldalt.

B: a kérdező Androidra gondol, ami nem derül ki a szövegkörnyezetből
Válasz: Androidon semmi, ezért nem is ott jelent meg.

Megválaszoltam mindkettőt. Sőt kiemeltem a lényeget is, de csak neked mégegyszer:
Szóval igen, van értelme IOS -en.

Uff.

(#139) Graphics válasza joey04 (#134) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Provokáló, lenéző troll..?

Előbb azért nézz már tükörbe ici-picit.. Érdekes, ez a műfaj neked nagyon szokott menni... :U Jaaa, ha más csinálja a drága Epüllel, akkor ez már neked se olyan frankó.

Meglepő, irtelen neked is vannak ilyen provokáló lenéző troll megjegyzéseid. Azok rendben vannak? :D F.sza.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#140) Parallaxis válasza S e t h (#132) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem keresem neked vissza csak itteni cikkeket az oldalon, amelyek a nem túl jó szereplésről szóltak

[link]

Bocs, de ezt továbbra sem tudom gyenge szereplésként értelmezni.

de még a vérpistike android fan Handras is csak "jót" tudott mondani a készülékről, Magyarósiról nem is beszélve

1 iPhone-osra jut 10000 vérpistike droidos, szerinted egy videoblog készítő melyik tábort fogja megszólítani, ha népszerű akar lenni? HAndrás eddig nem ebből élt meg, mostantól viszont igen.

Én nem találkoztam olyan emberrel, akinek ne cseszte volna szemét az a belógó félsziget

Pont annyit zavar, vagy tán még annyit sem, mint a Samsung edge kialakítása (főként, hogy az utóbbi bőven okoz hátrányt is és gyakorlati haszna 0). A Samsungot meg ugyebár nem divat fikázni annyira, mint az Apple-t, lásd ezen oldalt és topikokat.

Mind az összesnek? Miként nyilatkoztattad őket erről?

Azon "gyenge" eladási számok azért jelentenek valamit. Azért, ha több X fogyott, mint S8, akkor az jelent valamit ugye?

A kakis emoji bemutatása volt pont az a prezentáció, ami nagyjából be is határolta, hogy ki a célközönség, kiknek szánják a telefont.

A kakis emojit a Google vezette be az emoji készletbe, akkor nagyjából be is határoltuk, hogy a Google mit gondol a célközönségéről és kiknek is szánja az Androidot? ;)

Smeagolként viselkedsz, amikor bántják a drágaszágodat.

Az én "drágaszágomat" pont én fikázom, tekintve, hogy S7 Edge-em van és Android a fő rendszerem közel 10 éve. Csak a főállású haterekkel szemben nem dugom a fejem a homokba.

(#141) .Szaki. válasza S e t h (#129) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Egy helyben topog a mobilpiac, lelassult a fejlődés és a gyártók egyre agyamentebb ötletekkel állnak elő. Ilyen volt az edge vonal, most meg ez a noccs borzalom."

Ezzel maximálisan egyetértek, ma a mobilpiacon azt tartják a fejlesztők a legfontosabbnak, hogy az egész készülék egy darab kijelző legyen, ami nettó baromság, csak a szemnek szép, de ha a hasznosságot is figyelembe vesszük - aminek szerintem elsődleges szempontnak kéne lennie - akkor nem ebbe kéne a pénzt ölni, hanem pl. a kijelzőbe integrálható ujjlenyomatolvasóba, a minél kisebb, de minél nagyobb kapacitással rendelkező akkupakkokba meg mondjuk abba, hogy az UI-k megfelelően legyen optimalizálva.

"Az Apple is be akart szállni a hülyeségbe és az elitista szemléletet szem előtt tartva egy ökör újítással álltak elő, mert ez majd megkülönbözteti a telefont a többitől."

Ha a kávamentességet nevezzük hülyeségnek, akkor ebben is egyet tudunk érteni, viszont nem gondolom, hogy a megkülönböztetés volt az elsődleges cél, ez a hátlappal is megoldható. Kávamentes telefont akartak kreálni. Mit nevezünk kávamentesnek? Olyan készülék, aminek sem az oldalán, sem az alján, sem pedig a tetején nincsen vastag keret. Ezt tetszik nem tetszik 2017-ben nem lehetett megalkotni, mert nem tart ott a technológia, hogy a különféle szenzorokat, kamerát, hangszórót el lehessen tüntetni, ezt pedig valahol el kell helyezni. Ha így nézzük a dolgot, akkor van egy notch, aminek a két oldalára került az információs sáv. Tehát az iPhone esetében notch nélkül ezt nem lehetett volna megoldani, hiszen mind az oldalsó, mind az alsó keret túl vékony ahhoz, hogy oda beférjenek ezek a szenzorok. Más kérdés, hogy szerintem elegánsabb lenne ha a notch körüli rész fekete lenne.

"Hát sikerült is, nem szerepelt túl jól a telefon, de emögött más okok is álltak."

Valóban más okok is álltak emögött, én úgy gondolom, hogy nagyrészt az átlagosnál jóval magasabb ár a ludas, amit már sokak gyomra nem vett be.

"Aztán jött a többi gyártó, akik szintén a langyos pocsolyában lubickoltak, várják a csodát és úgy voltak vele , hogy lemásolják az Apple húzását, ami az egyik legnagyobb facepalm az elmúlt időszakban, mert értelme kb. annyi mint Győzikének Hegelt ajánlani olvasmánynak."

Hogy miért másolták le, ez egy nagyon jó kérdés, egyik Androidos eszköznél sincs értelme a notch-nak. Több posztban, több hsz-ben leírtuk, hogy mivel mind a Huawei P20-nak, mind az LG G7-nek, mind az Asusnak - a B brandekkel most ne foglalkozzunk - pontosan akkora kávája van alul, hogy ha azt felköltöztették volna, akkor bőven meg lett volna a helye a szenzoroknak/kamerának, így semmi szükség a notch-ra.

[ Szerkesztve ]

(#142) Parallaxis válasza .Szaki. (#141) üzenetére


Parallaxis
addikt

egyik Androidos eszköznél sincs értelme a notch-nak.

Nagyobb gond, hogy maga az Android sem támogatja ezt még, így elég érdekesen alakulhat az ilyen készülékek kompatibilitása.

(#143) .Szaki. válasza Parallaxis (#142) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez gondolom idő kérdése, aztán ki tudja. :)

Azt még szerettem volna írni, hogy szerintem ez a notch is egy átmeneti dolog lesz, ahogyan a Galaxyknál a hátlapi olvasó pl.

Az előző hsz-emben találtam egy hibát:

.."hogy az UI-k megfelelően legyenek optimalizálva."

De egyébként azt sem tudom, hogy az MWC-vel kapcsolatos cikkbe miért kell mindenáron beletolni az Apple-t, aki jelen sem volt ezen a rendezvényen, a notch miatt ebben a topicban nem az Apple-t kéne utálni, hogy megalkotta a szigetet, hanem azokat a gyártókat, akik szintén átvették ezt..

[ Szerkesztve ]

(#144) S e t h válasza .Szaki. (#141) üzenetére


S e t h
nagyúr

Te vagy a pozitív példája annak, hogy iPhone tulajdonosként sem nehéz normálisan fórumozni, követendő példa lehetnél egyeseknek.
Az egyik legobjektívabb tulajdonosként elérted, hogy a hozzászólásaidra érdemes figyelni, lehetne belőled több is.
Na nem szoplak tovább.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#145) Parallaxis válasza .Szaki. (#143) üzenetére


Parallaxis
addikt

nem az Apple-t kéne utálni, hogy megalkotta a szigetet,

A helyzet az, hogy még csak nem is ők találták ki :)
Egyszerűen ez az egyetlen jelenleg elérhető optimális megoldás a kávamentes kivitelre.

(#146) somogyib válasza Parallaxis (#145) üzenetére


somogyib
őstag

Ilyen nagy félszigetre nem nagyon emlékszem a X előtt. Melyikre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#147) .Szaki. válasza S e t h (#144) üzenetére


.Szaki.
addikt

:R

(#148) judas13 válasza Graphics (#139) üzenetére


judas13
addikt

Almafától az erdőt nem mindig látni.... :K

Amúgy az Eredendő Bűnt az alma követte a Noccs megidézésével. Ha ez nem történt volna meg akkor talán a szégyenteljes, egyre gyarapodó létszámmal rendelkező copy brigád sem alázná valahol magát már ennyire és ezzel párhuzamosan nézné hülyének a vásárló táborát is.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#149) joey04 válasza Parallaxis (#145) üzenetére


joey04
titán

na ez meg a másik szánalmas dolog. leírják, hogy szemét alma miatt mindenki ugrik a notch vonatra, majd leírják, hogy az apple már nem tud semmi újat mutatni, hiszen a szigetet meg a jack elhagyását, meg stb-t sem ők hozták elsőnek. kabaré. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#150) S e t h válasza joey04 (#149) üzenetére


S e t h
nagyúr

Annyira elvakult vagy, hogy meg sem próbálod megérteni miről van szó.
Bár mit várhat az ember az 1-2 szavas, magasröptű megnyilvánulások után, amelyekkel a nagyérdeműt szórakoztatod a trollkodásoddal az Apple témákban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#151) Graphics válasza S e t h (#150) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Látom más is jól látja a helyzet komolyságát :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#152) joey04 válasza Parallaxis (#140) üzenetére


joey04
titán

A Samsungot meg ugyebár nem divat fikázni annyira, mint az Apple-t, lásd ezen oldalt és topikokat.

hagyd, hát írja, hogy neki cseszi a szemét a plusz kijelzőterület amit nyer a szigettel. Neki jobb lenne, ha felesleges káva lenne és kisebb kijelző, mert akkor nincs notch. A samsung meg szent, ott csak halkan, suttogva fogalmaz meg néha-néha kritikát.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#153) janeszgol válasza Parallaxis (#140) üzenetére


janeszgol
félisten

De annak mi ertelme van, hogy olyan telefont hasznalsz, amit evek ota fikazol? Egy pozitiv dolgot nem olvastam toled. Van iPhone-od? Csak azert kerdem, mert azt meg mindig magasztalod. Ez nem objektivitas, hanem hulyeseg. Gondolom valami funkcio miatt maradsz a droidos Samsungoknal. De hidd el, nincs az a funkcio, ami megeri ezt. Szoval vagy tord meg picit a rolad kialakult kepet (hater) vagy valts markat, netan platformot.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#154) Graphics válasza janeszgol (#153) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

+1 :)

Mondjuk ezt a kérdést Joey04-nek is feltennem, aki ugye Xiaomi felhasználó...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#155) S e t h válasza joey04 (#152) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vannak problémák, azt látom.
Attól hogy szajkózod a hülyeséget még nem válik igazzá.
Betege vagy a telefonnak és ezért nem lehet téged komolyan venni, iPhone tulaj szerint is ciki ahogyan fullba tolod.
Nekem még nem volt olyan telefonom amit ne kritizáltám volna, nincs olyan készülék, ami ne rendelkezne hibával.
Te nem látod melyik témában dicsértem minap az x-et, de azt sem hogy éltem kritikával a samuval szemben.
Lököd a süket a sódert a szavazatszámláló bizottságodból, hogy Jézusom, kettővel több negatív kritika jött az iPhonera, tuti hater a tag.
Ezek csak használati tárgyak, ne vedd a szívedre ha a fétisedről kiderül, hogy vannak abban is hibák.
Vegyél példát más iPhone tulajokokról, csiszolódhatnál közöttük.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#156) S e t h válasza joey04 (#152) üzenetére


S e t h
nagyúr

Dupla

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#157) Graphics válasza S e t h (#155) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amúgy nem is iPhone tulaj :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#158) joey04 válasza janeszgol (#153) üzenetére


joey04
titán

Lehet valami olyan extra igény, amit nem tud az iPhone, vagy ha céges akkor külső tényezők is játszanak, vagy lehet bármi egyéb. Mondok mást. Én folyamatosan váltogatom, most éppen iPhone 7-et használok, előtte volt Mi Max 2, előtte iPhone X, előtte Redmi Note 4, előtte meg iPhone 7 Plus. Közben volt iPad, iPad Pro, MacBook Air, asztali PC, most meg MacBook Pro, régebben meg iMac is. Próbálgatom melyik a legmegfelelőbb párosítás. Jelenleg úgy érzem, hogy a tablet az, amit el tudok hagyni hosszabb távon, bár laptop és telefon használata mellett is be tudnám azért illeszteni az életembe, de így már olyan kevésszer, hogy nem éri meg. Viszont laptoppal otthon néha szűken érzem magam, meg így a játékról is le kell mondanom (a konzol csak félmegoldás, van amit csak kontrollerrel szeretek játszani, valamit meg csak bill egér kombóval). Szóval amellett, hogy teljesen azon a véleményen vagyok 10+ év tapasztalata után, hogy az Apple féle iOS sokkal jobb, stabilabb, élhetőbb, lehet, hogy mégis vissza fogok váltani gamer PC - Androidos telefon kombóra, hiszen ha nincs tabletem és laptopom, akkor Apple oldalról nem tudok olyan telefont venni, ami méretben már tablet közeli, lehetőségekben meg megközelít egy asztali rendszert. Ez egyben ugye az android hibája is, de adott élethelyzetben inkább rábólintanék. Nem mellesleg android vonalról nem is vennék csúcsgépet már, mert mondjuk lehet szebb a kijelző, meg gyorsabb a készülék, jobb a kamera meg stb, de magában a rendszerben és az alkalmazásokban olyan hibák vannak (pl egy jött egy üzenet, elolvastam, de továbbra is olvasatlannak jelölte, restart után is, aztán egyszer csak jó lett. nem tudom app, vagy android hiba volt-e, de nem is érdekel, ios alatt ilyenekből jóval kevesebb van), meg annyira ocsmány sok appnál a gui, hogy nem érzem, hogy egy felsőkategóriás eszköz lenne nálam.

155: olvasgatlak, de a véleményem nem változott, te bizony egy hater troll vagy szvsz, szerintem ezzel akkor zárhatjuk is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#159) Graphics válasza joey04 (#158) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt mondod, hogy troll hater?

Az azért jó hír, hogy Te nem szoktál trollkodni. Ejh, jót nevettem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#160) S e t h válasza Graphics (#159) üzenetére


S e t h
nagyúr

A fórum legnagyobb trollja, aki szerelmes a kütyüibe és mindenki hülye, aki nem azt kedveli amit ő.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#161) joey04 válasza S e t h (#160) üzenetére


joey04
titán

Jó cucc lehet, ha ilyen tévképzeteket vált ki az emberből.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.