Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Иван válasza Vakegérke (#148) üzenetére


Иван
őstag

Mondjuk az is érdekes felfogás, hogyha valaki hirtelen felindulásból öl meg valakit, az szerintetek főbenjáró bűn, és a társadalomnak joga van kivégezni, ugyanakkor életerős, fiatal férfiakat (gyakran gyerekeket) készek vagyunk a frontra küldeni, hogy gépágyú szaggassa szét - vagy ő szaggasson szét mást. És az nem gyilkosság, hanem hősiesség. (Pedig elvileg ugyanúgy hidegvérrel öl.)
Na meg aztán... Ezek után nekem rosszak az elveim. :(((

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#152) Vakegérke válasza Kassadin (#150) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy nem egyezik a véleményünk.
A család szent, ebben egyetértünk.
Nekem a HAZA is szent, ebben bizonyára nem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#153) Remus389 válasza Иван (#146) üzenetére


Remus389
veterán

sajnos nem volt igazad a gazdasági témában sem, mivel így is szokták rangsorolni az országokat gazdagság szerint , bármennyire bizonygatod hogy nem, tehát nyugodtan lehet mondani hogy Kína gazdagabb ország Magyarország -nál, csak te ilyen kispolgári szemmel kozelitesz...

egyáltalán nem volt igazad, az viszont lehet hogy te meg voltál győződve róla, hogy igazad van, dehát sajnos...ebben sem vagy te otthon

azért a gúnyos MR kozgazdasz kicsit enyhébb mint az idióta és a hülye

az nevet aki a végén nevet, haha

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#154) Domxc válasza Иван (#151) üzenetére


Domxc
senior tag

Vótmá'! Kicsit bonyolultabban. Okcső

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#155) Иван válasza Remus389 (#153) üzenetére


Иван
őstag

... Jó, legyen igazad. Kína olyan gazdag ország, hogy menten kedvet kaptam az áttelepüléshez. A csóró svájcik is próbálnak átszökdösni Shenzenbe, de a határon elkapják őket és kitoloncolják a nyomorultakat. :))

domxc: nyilván átsiklottam felette. :U

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#156) Remus389 válasza Иван (#155) üzenetére


Remus389
veterán

attól függ hogy makrogazdasági szemmel nézed vagy mikrogazdasagi , de kötve hiszem hogy fingod lenne mit írtam le

nem is hallottál ilyesmiről, bár a hsz-eid értelmi szintjét nézve, nem is érdemes veled vitaznom, 15 éves -nek tippellek, majd megtanulod a főiskolán hogy nem olyan egyszerű

meg a gyilkosokat megkimelni sem olyan egyszerű

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#157) Иван válasza Remus389 (#156) üzenetére


Иван
őstag

Én meg kötve hiszem, hogy fingod lenne, nekem miről van fingom. ;]

Már ne haragudj, de ajánlanám a modi figyelmébe, hogy ezek a "15-évesnek-tippellek" megszólalások eléggé sértők és személyeskedők. Ja és megint megmondtad a személyemről a tutit monitor és x km üvegszál mögül.

Akkor már mindketten kapjunk pihenőt. :DDD

Szerintem a topik zárható. Építő jellegű HSZ nem fog már jönni, mindenki utál már mindenkit, ennél már csak lejjebb lesz. :))

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#158) Cthulhu Dawn válasza Domxc (#149) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Akkor viszont tényleg jó dolguk van a svédeknek, hogy nincs EGYETLEN EGY ÁRVA dolog sem ami ne lenne az ínyükre, ott mindenkinek azonos a politikai hovatartozása, a politikusok mindenkinek személyre szabottan kormányoznak, és senki sem panaszkodik. Az valami utópia ezek szerint?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#159) Remus389 válasza Иван (#157) üzenetére


Remus389
veterán

és az idióta és hülye jelző az mi?

azt kapod amit adsz teljesen fair(sőt kevesebbet ), bár látom erre a szintre még nem jutottál el hogy erre magadtól rajojj

ugyanez a mentalitás figyelhető meg nálatok, hogy egy kegyetlen gyilkos enyhébb ítéletet kapjon mint ami neki jár, azzal eggyütt hogy ezzel megnő a lakosság elleni buncselekmenyek száma

miért baj ha valaki azt kapja amit ad?

én így gondolkodom

miért nem 15 vagy?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#160) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Egyébként a témához meg jut eszembe:

Mert nagyon befeszűlt a totyik.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#161) Иван válasza Remus389 (#159) üzenetére


Иван
őstag

Ezért mondom, akkor mindketten kapjunk pihenőt :K

miért nem 15 vagy?

Irreleváns (Amúgy nem), de azért az 52. szóváltás után előhúztad az adut: biztos fiatalabb vagy nálam, tehát nem lehet igazad.

Najó, kinyomom az értesítőket.

"Oh god... I could spend the rest of my life having this conversation..."

John Cleese

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#162) FRENK1988


FRENK1988
veterán

tudtam én hogy valami nem 100as ezeknél a ferdeszeműeknél...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#163) Remus389 válasza Иван (#161) üzenetére


Remus389
veterán

ha már feljelentesz ird oda, hogy te provokaltal, leidiotaztal es lehulyeztel, ezért kaptál cserébe egy enyhe dörzsit, és egyből rinyalsz

szerintem az zavar téged hogy megcáfollak sorra(előbb a halálbüntetés kézzelfogható szükségessége, azt állítottad, pár szavazat, közbe pár ezer emberélet, ugye és a nevetséges Kína próbálkozásod), meg már nem is tudom mi volt még

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#164) Vakegérke válasza Иван (#157) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Szerintem a topik zárható."

Ezt nem te sütötted el először. Már csak az a kérdés, hogy milyen alapon sugalmazzátok akár az írás szerzőjének, akár a moderátoroknak, hogy most aztán már elég.

Vitatkozni is tudni kell, a sulyok pedig pihenjen a sarokban, nem kell elvetni. Aki megteszi, az számítson rá, hogy bumerángot dobott el, amely akár őt is fejbe kólinthatja.

Részemről úgy gondolom, hogy beszélgettünk egy jót, elmondtuk a véleményünket. Részemről tiszteletben tartom mindenkiét, habár ez az én begyöpösödött véleményemen nem változtat.

Szóval az olyan embernek nem nevezhető lény, aki képes rá, hogy szétmarcangolja egy védtelen nő arcát, nem kívánatos az élőlények sorában.
Pont.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#165) Domxc válasza Vakegérke (#164) üzenetére


Domxc
senior tag

"Már csak az a kérdés, hogy milyen alapon sugalmazzátok akár az írás szerzőjének, akár a moderátoroknak, hogy most aztán már elég."

Olyan alapon, hogy már b*szottu elegem van ebből a topikból, de jönnek az értesítőim és mindig visszanézek. Annyi topikba meg nem írok (gyűjtök sz-t), hogy 5 perc alatt el lehessen tüntetni.
Ez meg már nem egészséges vita, hanem személyeskedés, témától való eltérés és (néha) politizálás is.

"Szóval az olyan embernek nem nevezhető lény, aki képes rá, hogy szétmarcangolja egy védtelen nő arcát, nem kívánatos az élőlények sorában.
Pont."

Erről is volt vita, bár nem az én részemről.
Elvileg a viselkedéséből fakadóan, megkérdőjelezhető, hogy hívjatjuk e embernek, de gyakorlatilag az és legyen ez egy elrettentő példa, hogy tudnak ilyenek lenni az fajtársaink.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#166) horush válasza Remus389 (#156) üzenetére


horush
addikt

"15 éves -nek tippellek, majd megtanulod a főiskolán hogy nem olyan egyszerű"

Ez egy fórum. Mindenki egy felhasználónév mögé "bújva" ír. Innentől fogva teljesen irreleváns, hogy ki 15, s ki 65 éves.

(#167) Vakegérke válasza Domxc (#165) üzenetére


Vakegérke
veterán

A helyzet egyszerű. Vond vissza az értesítők kérését. :)

Egészséges mederben lehetne folytatni a vitát, és ez nem rajtam múlik. Nem személyeskedtem, nem politizáltam. Azonban engedtessék meg nekem, hogy véleményem kifejthessem, ha értelmét látom.

Az egy dolog, hogy néhányan zárhatónak vélitek a topicot, az pedig egy másik, hogy ennek (általános indok nélkül) hangot is adtok.
Hányan is vagytok ezen a véleményen?
Hányan is vagyunk, akik folytatjuk a beszélgetést?

Aki nem óhajt részt venni a vitában, beszélgetésben, egyszerűen ne vegye figyelembe azt, hogy itt mi történik. Nem nehéz kitétel.

"Annyi topikba meg nem írok (gyűjtök sz-t), hogy 5 perc alatt el lehessen tüntetni."
Nálam is pirossal jelölt szám van, hogy hány újabb hozzászólás érkezett valahova, ahova már nem kívánok benézni.
Vegyem a bátorságot, és szóljak, hogy zárható a topic, pusztán azért, hogy ne lássam a piros számot?
Nem tartanám etikusnak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#168) Lauda válasza Vakegérke (#167) üzenetére


Lauda
félisten

Aki nem óhajt részt venni a vitában, beszélgetésben, egyszerűen ne vegye figyelembe azt, hogy itt mi történik. Nem nehéz kitétel.

Engem ez az egesz nem erdekel, de most ezen felkaptam a fejem. Amikor a noname-t utottetek/vagtatok 0-24-ben, akkor ez a bolcsesseg miert nem jutott eszedbe? No offense...

Egyebkent en is ezen a velemenyen vagyok, ami nem erdekel nem olvasom. De ezt Te eddig nem tudtad megallni soha, most meg a masikat traktalod vele.

[ Szerkesztve ]

(#169) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Minek kell az oldalra ilyet feltenni? :(

(#170) Vakegérke válasza Lauda (#168) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudok mást mondani: igazad van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#171) Remus389


Remus389
veterán

hát nem véletlenül került elő a halálbüntetés mint téma

ilyen "ember" esetén még a legliberálisabb, legtoleránsabb ember is komolyan elgondolkodik, megérdemli-e hogy levegőt vegyen, ennivalót kapjon(pláne az adófizetők pénzén)

aki helyesli vagy ellenzi egyik sem rossz ember, aki helyesli nem az elkövető halálát kívánja szerintem(persze másodlagosan ott az ősi vérbosszú ösztöne), hanem az áldozatok védelmét(hátha tényleg elrettent valakit, statisztikák szerint igen, ha pár ember megmenekül ilyesmitől már megérte), aki ellenzi szerintem félreértelmezi az emberiességet és a liberalizmus elveit

ebből szerintem kitűnő horrorfilmet lehetne csinálni, olyat hogy a gerinceden hideg verejték futkos(amennyiben jól van megcsinálva), néha az élet a legjobb forgatókönyvíró

és legvégül senkinek se kívánom egy nagydarab állat leüsse és megegye az arcát, orrát, szemeit(láttam cenzúrátlan fényképet a miami áldozatról, borzalmas, keressetek rá hátha megváltozik a véleményetek), egy tökéletes világban ezért halál jár

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#172) Remus389


Remus389
veterán

én így csinálnám a büntetéseket

1. rablás, sikkasztás, testi sértés, személyi szabadság korlátozása: börtönbüntetés

2. pedofíla: fegyház, ivartalanítás

3. gondatlanságságból elkövetett emberölés, halálos gázolás(itt függ hogy ki volt a szabálytalan): börtön vagy fegyház

4. szándékos emberölés: fegyház min 20 év

5. különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés: fegyház vagy kivégzés

6. sorozatgyilkos (2+): kivégzés

7. emberiesség elleni támadás(mint pl az arclerágás, kínzás): kivégzés

8. állatkínzás: rövid időre, de fegyház

ilyen egyszerű, ha ezek le lennének fektetve, rend lenne itt, legalábbis nagyobb rend és sokkal biztonságosabb ország lehetnénk

kivégzés alatt pedig a guillotine-t javasolnám, elég humánus(gyors) de az elrettentő ereje a hatalmas pengének nagy

vannak ilyen országok ahol ez van, Kínában nem sz*roznak a bűnözőkkel

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#173) Raucher válasza Remus389 (#172) üzenetére


Raucher
tag

2. pedofíla: fegyház, ivartalanítás

A pedofília valószínűleg betegség. A börtönbüntetés csak pótcselekvés, mert nem tudjuk "gyógyítani". Az ivartalanítás sem oldaná meg gyökeresen a gondokat. Felnőttkorban megmaradnak a késztetések, ha valamiért ivartalanítottak valakit. (Valahol olvastam évekkel ezelőtt.)

A gyilkosságok esetében három kategóriát lehet meghatározni.

Előre megfontolt.
Ez a legveszélyesebb. Itt a büntetés elkerülésére tett kísérlet is játszik, tehát kevésbé van visszatartó ereje a nagyobb büntetésnek.

Gondatlanság.
Ez megelőzhető, tehát a büntetés mértéke, a megelőzés irányába tolhatja az embereket.

Hirtelen felindulás.
Ez esetben nem cél gyilkosság, "csak" odáig jut el konfliktus.

A rágásos eset, az utolsó kettő valamelyikébe tartozik/tartozna.

Gondatlanság, ha megmondták neki, az új gyógyszerrel nem ihat alkoholt.
Felindulásos, ha nem mondták meg neki, hogy az új gyógyszerrel nem ihat alkoholt.

Sőt, egy bírósági tárgyaláson akár fel is menthetik, ha nem személyesen felelős a dührohamos támadásért. Persze ez estben fel kell vetődni más személy felelőssége, ami gondatlanságból elkövetett esete lesz.
Ezért sem szabad elhamarkodottan elítélni/akasztani. Lehet, hogy öt ember akasztása után derül ki, elegendő lett volna időben eltiltani a valódi bűnöst, a hivatása gyakorlásától. Ezzel megakadályozva az utolsó négy esetet.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#174) Remus389 válasza Raucher (#173) üzenetére


Remus389
veterán

ezt a kimagyarázást, ehhez tehetség kell

A pedofília valószínűleg betegség. A börtönbüntetés csak pótcselekvés, mert nem tudjuk "gyógyítani". Az ivartalanítás sem oldaná meg gyökeresen a gondokat. Felnőttkorban megmaradnak a késztetések, ha valamiért ivartalanítottak valakit. (Valahol olvastam évekkel ezelőtt.) itt most mit akarsz mondani? felesleges őket bezárni? hisz úgysem gyógyulnak meg? akkor marad a tarkón lövés ;]

Ez a legveszélyesebb. Itt a büntetés elkerülésére tett kísérlet is játszik, tehát kevésbé van visszatartó ereje a nagyobb büntetésnek. ugyanmár akkor mégis miért növekedett a gyilkosságok száma egyből másfélszeresére amint eltörölték a kivégzéseket? tudálékos...

Ez megelőzhető, tehát a büntetés mértéke, a megelőzés irányába tolhatja az embereket. ezek olyan dolgok, hogy előre nem lehet kiküszöbölni, ezen a bolygón élsz vagy valami elvont helyen, álomvilágban. "előzzük meg és akkor nincs baj", mondja Móriczka :D

A rágásos eset, az utolsó kettő valamelyikébe tartozik/tartozna. jól vagy? gondatlanságból rágta le az arcát? hirtelen felindulásból? nem tetszett a képe...

én erre külön kategóriát hoznék létre, emberi méltóság elleni cselekedet
ahogy az amik is külön kezelik a terrorista cselekményeket

Gondatlanság, ha megmondták neki, az új gyógyszerrel nem ihat alkoholt.
Felindulásos, ha nem mondták meg neki, hogy az új gyógyszerrel nem ihat alkoholt.
szerintem egy nyaktiló igazságosabb mint ezt fejtegetni

Ezért sem szabad elhamarkodottan elítélni/akasztani. Lehet, hogy öt ember akasztása után derül ki, elegendő lett volna időben eltiltani a valódi bűnöst, a hivatása gyakorlásától. Ezzel megakadályozva az utolsó négy esetet. már megint ez hogy ártatlant végeznek ki, nagyon ritka az ilyesmi, ugyanakkor visszaszorítja a gyilkosságok számát, tehát bőven megéri a halálbüntetés

döntsd el kinek a pártján állsz, a bűnöző gyilkosokat véded vagy az áldozatokat

ha megkíméled a gyilkosokat, több lesz az áldozat
ha elintézed a bűnözést keményen, kevesebb lesz az áldozat

vagy-vagy
egy országnak mi a jobb ha eltart neki értéktelen káros embereket, vagy neki dolgozó/adózó polgárokat ment meg?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#175) Raucher válasza Remus389 (#174) üzenetére


Raucher
tag

..döntsd el kinek a pártján állsz, a bűnöző gyilkosokat véded vagy az áldozatokat..

Az élet nem ennyire fekete-fehér.

Felír neked az orvos egy gyógyszert. Például köhögés csillapítót. Ezen gyógyszer még nem ismert mellékhatása, hogy bizonyos embereknél vagy keresztbetegségek esetében agresszív dührohamot okoz. Te bele esel ebbe a bizonyos rétegbe.

Ebben az esetben is megoldás, az azonnali akasztás?

Mi van, ha a harmadik eset után, megtalálják a közös pontot, a gyógyszert. Kiderül, ugyan te hajtottad végre a cselekményt, de nem vagy érte közvetlenül felelős.
Elégtétel lesz a posztumusz felmentés?

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#176) Remus389 válasza Raucher (#175) üzenetére


Remus389
veterán

te biztos jogász hallgató vagy

az észjárásodból ítélve

de azt tudjuk, a mai Magyarországi törvények és büntetések igen elnézőek a bűnözőkkel, gyilkosokkal szemben, ezért is van ennyi gyilkosság

gondolj csak a Cozma gyilkosságra(enyhébb ítélet), a kulcsi gyilkosra, aki négy családtagját ölte meg(elmegyógyintézetbe kerül a négyszeres gyilkos)..stbstb

ezt hallják a bűnözők is a médiából, ha nem kapnak el az jó, de ha mégis elkapnak, megúszom egy életszínvonalcsökkenéssel(attól függ egy punknak, drogosnak, csövinek a börtön előrelépés), de a drogos hajléktalan állat nem fog ölni a Heroinért ha tudja Gillotine-t kap jutalmul

[link] amikor még volt igazi büntetés, egy másik élet kioltásáért, ha ez nem elrettentő erő akkor mi az? mert a sok igénytelen drogosnak a börtön nem elrettentő

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#177) Raucher válasza Remus389 (#176) üzenetére


Raucher
tag

Nem vagyok jogász hallgató.
A témához kapcsolódó első hozzászólásomat így kezdtem.

Felőlem visszaállítható a halálbüntetés. DE!
Legalább 6 évig ne lehessen végrehajtani. A végrehajtás előtt még egyszer végigkeljen csinálni a teljes bizonyítási eljárást.

de a drogos hajléktalan állat nem fog ölni a Heroinért ha tudja Gillotine-t kap jutalmul

A drogostól ne várd el a logikus és megfontolt cselekvést, amikor az elvonási tünetek csökkentése az egyetlen dolog, ami számít.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#178) Remus389 válasza Raucher (#177) üzenetére


Remus389
veterán

ezt a 6 évet nem értem, miért kellene egy bizonyítottan sorozatgyilkosnak 6 évet még rohadnia?

vagy szerinted bizonyíték nélkül ítélnek valakit halálra?

látom nagyon ráparázol erre hogy nehogy ártatlanul végezzenek ki valakit(biztos láttál egy ilyen filmet amiben egy szerencsétlen fószer épphogy megmenekül), de a mai technikával és körültekintő bírósággal(magyarul akinél egyértelműen bizonyított) csak azzal végezzenek

az sem igazságos bizonyíték hiányában elítélni valakit(ilyen nincs), viszont van olyan hogy sok közvetett bizonyíték utal, akkor börtönbe kerül

oké 3-400 kivégzésből talán beleesik egy ártatlan ember, tényleg igazságtalan

és a sok gyilkosság nem igazságtalan? vagy akinek megeszi az arcát egy őrült az nem igazságtalan? ugyanúgy igazságtalan, sőt még inkább az

arra nem gondolsz hogy van egy ember akire nem sikerül rábizonyítani egyértelműen a gyilkosságot, de minden jel rá utal

mi legyen vele, kivégezni nem kéne mert mi van ha mégis ártatlan, oké

börtönbe zárjuk, de hogyan hisz nincs bizonyíték

engedjük szabadon, és mi van ha tényleg egy sorozatgyilkos, kit öl meg legközelebb és azzal ki fog elszámolni?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#179) Vakegérke válasza Raucher (#177) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ám legyen kivárási idő a végrehajtás előtt, de a 6 év sok. Egyezzünk ki 1 évben.

Ami pedig a bizonyítási eljárást illeti, már megtörtént. A védelem dolga, hogy ha tud, találjon felmentő körülményt. 1 év bőven elég hozzá.

Azt még hozzátenném, hogy ha egy tanú az elítéltre vallott, és utólag megváltoztatja vallomását, azonnal bilincset kap, és gyilkossági kísérletért el kell ítélni, hiszen guillotine alá küldött volna egy ártatlan embert.
No persze ha az újabb tények igazolják, hogy első vallomása jóhiszemű tévedés volt, akkor felmentendő.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#180) Иван válasza Vakegérke (#179) üzenetére


Иван
őstag

"A védelem dolga, hogy ha tud, találjon felmentő körülményt."

Félretéve most a nézetkülönbségünket, ebbe beleszólok.

Ugyanis a római jog alapja, hogy ameddig nem bizonyítottuk valaki bűnösségét, addig nem tekinthető bűnösnek. Amíg valakiről nem bizonyosodik be egyértelműen, hogy bűnös, addig a védelemnek léteznie sem kell, nyert az alperes.
Szóval nem a védelem dolga egy év vagy hat év után kiépíteni a védelmet, hanem az ügyész dolga bebizonyítani a bűnösséget.

Amúgy ha már mindnknépp halálraítélést akartok, akkor szerintem is, olyan 4-5 év kivárási idő reális.
Ez alatt kegyelmet is kaphat a köztársasági elnöktől.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#181) Remus389 válasza Vakegérke (#179) üzenetére


Remus389
veterán

Azt még hozzátenném, hogy ha egy tanú az elítéltre vallott, és utólag megváltoztatja vallomását, azonnal bilincset kap, és gyilkossági kísérletért el kell ítélni, hiszen guillotine alá küldött volna egy ártatlan embert.
No persze ha az újabb tények igazolják, hogy első vallomása jóhiszemű tévedés volt, akkor felmentendő.
szegény tanúk, a végén senkise mer tanuskodni

szerintem ez túlzás

jó kis terror uralkodna az országban, a bűnözők reszketnének a rendes embereknek nem kell tartaniuk

egyes bűnözők meg átmennének rendesbe :)

Иван látom nem csak közgazdaságtanból vannak hiányosságaid hanem jogból

Amíg valakiről nem bizonyosodik be egyértelműen, hogy bűnös, addig a védelemnek léteznie sem kell, nyert az alperes. ez mi? mi az hogy nem kell védelem? mindenkinek van joga hozzá, anélkül nem korrekt a tárgyalás

Szóval nem a védelem dolga egy év vagy hat év után kiépíteni a védelmet, hanem az ügyész dolga bebizonyítani a bűnösséget. ???? ez megint mi? tehát nincs szükség ügyvédre csak ügyészre? :O :W

akkor szerintem is, olyan 4-5 év kivárási idő reális. megint hülyén látod a siralomház rosszabb a halálnál, tehát megint a hülye "elveid" miatt szenved a gyilkos, és emberek halnak meg

Ez alatt kegyelmet is kaphat a köztársasági elnöktől. ez mindenhol így van, ebben reménykedsz

tényleg a Breivik-ről mi az okos véleményed? 69 embert géppuskázott le...

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#182) horush válasza Remus389 (#178) üzenetére


horush
addikt

"mi legyen vele, kivégezni nem kéne mert mi van ha mégis ártatlan, oké

börtönbe zárjuk, de hogyan hisz nincs bizonyíték

engedjük szabadon, és mi van ha tényleg egy sorozatgyilkos, kit öl meg legközelebb és azzal ki fog elszámolni?"

Az ártatlanság vélelmét azért ne hagyjuk már el. Ha valakire nem sikerül rábizonyítani semmit, az jogilag ártatlan. S ha valaki ártatlan, akkor azt semmilyen szankció nem szabad érje.

(#183) Remus389 válasza horush (#182) üzenetére


Remus389
veterán

ezért szoktak több közvetett bizonyíték alapján börtönre ítélni embereket

magyarul perdöntő bizonyíték nincs(pl DNS teszt, vagy videófelvétel), de sok közvetett: előző este összeveszett csúnyán az áldozattal, meg is fenyegette, mobil cella információk, egy szemtanú.. stbstb

na és azért mert a bíró nem vállalhatja a felelősséget hogy egy gyilkost futni hagy, mertt ki tudja legközelebb egy 15 éves lányt erőszakol és öl meg, valakinek a lányát

érted mire gondolok, 99,8% hogy ő a tettes, minden erre utal, de nincs perdöntő bizonyíték

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#184) Lauda válasza Vakegérke (#179) üzenetére


Lauda
félisten

Az ugyek nagy szama miatt keptelenseg annyi ideig nyomozni es bizonygatni. Lezarjak es kesz. Gondolom azert irt 6 evet es uj bizonyitasi eljarast, mert az eltelt ido alatt elokerulhetett esetleg terhelo vagy felmento bizonyitek.

Egy erdekes cikk a temaban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#185) Vakegérke válasza Иван (#180) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az egy dolog, hogy nem egyezik a véleményünk, ettől még nem muszáj haragudnunk egymásra. :N

"Ami pedig a bizonyítási eljárást illeti, már megtörtént. A védelem dolga, hogy ha tud, találjon felmentő körülményt. 1 év bőven elég hozzá."

Tehát a bűnösre már rábizonyították tettét.

Lauda: Az ügyvédnek lehet, hogy sok melója van, de van kiszolgáló személyzete, bojtárjai. Ha 1 év alatt sem találnak felmentő körülményt, nincs értelme tovább halasztani a kivégzést.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#186) horush válasza Remus389 (#183) üzenetére


horush
addikt

"na és azért mert a bíró nem vállalhatja a felelősséget hogy egy gyilkost futni hagy, mertt ki tudja legközelebb egy 15 éves lányt erőszakol és öl meg, valakinek a lányát"

Azért sem, hogyha valakit megrövidít egy fejjel, úgy hogy nem bűnös.
De egy átlagos embernek szerintem elég lenne néhány hét is egy keményebb fegyházban, hogy inkább öngyilkos legyen..

[ Szerkesztve ]

(#187) Remus389 válasza Lauda (#184) üzenetére


Remus389
veterán

Amerika más, sok hülye szabályuk van

nehogymár egy kampó+kötél, meg egy hóhérnak kijáró prémium(mittommén kapjon 1 milliót kivégzésenként) többe kerüljön mint évtizedekig eltartani, fűtést, tévét, orvosi ellátást biztosítani a rabnak, a temetés nem számít mert az előbb utóbb lesz

fezlergabor szerintem csak olyanokat ítélnek halálra akiknél döntő bizonyíték van

akinél minimális kétségek felmerülnek, de nagyon valószínű annak ott a börtön, fellebbezés stb

Amerikának is szégyen ha ártatlanokat végeznek ki)nyílván a média felfújja stb), nyílván igyekeznek ezt elkerülni

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#188) Remus389 válasza Remus389 (#187) üzenetére


Remus389
veterán

általában az ember 20-25 éves kora közt a legagresszívebb, ekkor a legvalószínűbb hogy gyilkol(már aki olyan közegben van, hajlamos rá, drogos, persze ez mind nem mentség az áldozattal szemben, az sem ha az apja verte)

nos legyen 23 éves és éljen 73 éves koráig: 50 év börtön

átlagosan 5000Ft/nap egy rab eltartási kts-e mindennel együtt(jó ez változik, lehet most kevesebb de ennyi is lesz)

365*5000*50=91millió Ft! ennyibe kerül

a hóhérnak mégha 3 millió Ft prémium üti a markát kivégzésenként, akkor is 88 millió Ft-ot spórol az állam, szorozd ezt fel 10, vagy 100 gyilkossal máris szép summa kerekedik ki(amit lehetne értelmesebb dolgokra költeni, pl lélegeztetőgépek, mentőautók, újszülött inkubátorok, de nem lényeg hogy bűnözőink ellegyenek a dutyikba)+az elvek ne tartsuk el azt aki a torkunknak ugrott

szóval Lauda elég érdekes az a cikk, biztos csak ilyen bűnözőpárti dolog lehet, nem hiszem el

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#189) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem szabad ilyen helyzetekben soha kiszállni a kocsiból. Nagyobb városokban, ill. olyan környéken alapból magunkra kell zárni az ajtót menet közben is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#190) Lauda válasza Vakegérke (#185) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudnak, keptelenek annyit foglalkozni egy uggyel, mert ott a masik. A rendor nyomozo sem tud evekig foglalkozni valamivel, mert ezer masik ugy var ra.

Remusz911 Ertelmetlen bizonygatni az ellenkezojet, hivatkozik kulfoldi lapokra, szerintem kizart, hogy valami bulvar krealmany legyen.

(#191) Raucher válasza Remus389 (#188) üzenetére


Raucher
tag

365*5000*50=91millió Ft! ennyibe kerül

Ez egy olyan számolás ami nem tartalmazza az elítélt hasznos tevékenységét.

50 éven keresztül folyamatosan verni a ...., nagyon unalmas dolog lehet. Valami értelmes tevékenység, például székláb faragás, hozzájárulhat a élhetőbb körülményekhez, és csökkenti a költségeket, miközben valamennyi pénzt is gyűjthet az elítélt.

Másként közelítve a dologhoz.
A börtönbüntetést nem tekintik ma már "büntetésnek". Inkább gazdasági oldalról közelítenek hozzá. Ha szabadlábon több kárt okoz, mint a büntetés végrehajtás költsége, akkor gazdaságos az eljárás. (Az élet elleni cselekményekre ez nem érvényes.)
Ha nem csinál ekkora kárt, akkor érdemes alternatív megoldást találni.

Mostanában terjednek a GPS - mobil adatátvitel alapú lábperecek. Időben és térben korlátozva mozoghat az illető. Dolgozhat rendes munkahelyen. Alacsony költség mellett jelentősen csökken/ megszűnik a károkozása. Ha nem tartja be a szabályokat, irány a valódi börtön. A labdarúgás szurkolótáborának kemény magját is hasonló módszerrel lehet távol tartani a meccsektől, a stadionlátogatási tilalom alatt állnak.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#192) Lauda válasza Ijk (#189) üzenetére


Lauda
félisten

De nem tudhatod, hogy egy kannibal ugrott eled, lehet akar az egy reszeg, vagy egy beteg ember is, akinek segitsegre van szuksege. Ajtot meg ne zard magadra, amig kozvetlen veszely nincs. :N

(#193) horush válasza Lauda (#192) üzenetére


horush
addikt

Jómúltkor, amikor a testvérem megvette a Peugeot 207-et, s először ültem benne, elcsodálkoztam. Az automatikusan bezárja az ajtókat menet közben. Akkor még nem gondoltam bele, hogy megmenthetne valakit arclerágástól :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.