Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-06 10:34:02

LOGOUT.hu

Motorola DEFY - gyakran ismételt kérdések, hasznos információk

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) szabof1 válasza zabi1978 (#31447) üzenetére


szabof1
őstag

Mégis, mi történt?
Anélkül nehéz segíteni, hogy tudnánk, mi volt rajta, mit csináltál előtte...

(#31452) bruno008


bruno008
csendes tag

Sziasztok!

Csak egy kérdés..

2.2-re való frissítés előtt vagyok.
Változik e a megszokott HOME screen vagy egyéb menü, (bal zöld hívásindító, menü karika, jobb kék contact gomb...stb.) A jelenlegi félbluros 2.1-esem ugyanis tetszik és az átlag 2.2 meg szerintem enyhén szólva puritánabb.. Magyarul, remélem, hogy megmarad a (lehet, hogy csak nekem szép Motomenü)
Sajna nem láttam sehol screen shotokat a gyári Defy 2.2 CCE-ről?!

(Amúgy nincs bajom a 2.1-el több mint egy éve használom így, csak van pár program ami nem fut a régi 2.1-el..)

Üdv

-

(#31453) caverinha válasza bruno008 (#31452) üzenetére


caverinha
aktív tag

Nem változik,ugyanis ez a Motorola saját launchere,ez alap,bármilyen fw is legyen a telón.

(#31454) #71562240 válasza .: JuSzT :. (#31450) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát, ez most váratlanul ért. Azt hittem, van valami probléma a Maps-ed működésében, de ha jól értem a helyzetet, minden rendben van, csak másképp hívják a térképletöltési funkciót, mint ahogy te szeretnéd???!!!
Természetesen jelen esetben a Precache map area, másnéven a Térképterület előre tárolása egyenlő a Downloaddal, de a fene gondolta volna, hogy erre nem jöttél rá! Ezek szerint a Maps Settings-jében ott van nálad is a Precached map areas menüpont, csak neked nem tetszik az elnevezése?!

[ Szerkesztve ]

(#31455) #71562240 válasza .: JuSzT :. (#31450) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vagyis, a jelek szerint mégiscsak megy nálad az offline térkép, csak te azt hiszed, hogy nem megy.

(#31456) Titi76 válasza Tézé81 (#31449) üzenetére


Titi76
aktív tag

Jaja ezzel tisztában vagyok, de nekem csak a visszanyíl halványabb. Mintha alatta halványabb lenne a világítás :(

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#31457) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv all.!

Tudna nekem küldeni valaki egy linket a legújabb MIUI softverről? Vagy ha van olyan , hogy egy helyen mind!?
Előre is köszönöm!

(#31458) RootRulez válasza Roland06 (#31457) üzenetére


RootRulez
félisten

A sima MUI vagy a Wajk féle?

A Wajk féle itt búvik. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#31459) szabof1


szabof1
őstag

Elkészült a részletes leírás Joe30 kolléga 2.2 CEE magyarításának telepítéséhez és az androidunderground.info oldal Morotola Defy részlegében olvasható.

(#31460) andor27 válasza szabof1 (#31459) üzenetére


andor27
csendes tag

Bocs ha hülyeséget kérdezek de még nem nyúltam bele eddig a telóba, így nem tudom h mit hogyan.
A kérdésem végül is az ha nekem minden egyezik ( buidl number, CEE) akkor csak a 3. ponttól kell végrehajtani:
belépek a bootloaderbe, csatlakoztatom a szgéphez, rds indít, tallozóm a fájlt, start, feltelepíti és kész is.
A kettes pontban lévő dolgokkal nem kell foglalkozni.
mégegyszer bocsi csak eddig még nem piszkáltam bele és nem akarom elcseszni

(#31461) szabof1 válasza andor27 (#31460) üzenetére


szabof1
őstag

Így van. Csak a 3. pontban a magyarított SBF-et kell telepítened. (Azért az 1. pontban levő RSD Lite telepítésre szükség lesz. :) )
Érdemes azért előtte mindent lementeni, mert az örgdög nem alszik és gond esetén az összes lépésre szükség lehet, ami viszont egy szűz üres, de magyarul kommunikáló telefont eredményezne.

(#31462) -=Vacsek=- válasza szabof1 (#31459) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Jöv héten jön meg a telóm, engem is érdekelni fog a magyarosítás.

Ha ezt felrakom akk elméletileg full magyar lesz a telefon gondolom. De vannak ennek vmi hátrányai? Gondolom olyankor a gari ugrik de vissza lehet tenni az eredetit tehát ez lenne a kisebb gond. Tehát pl vmi nem úgy mükszik ahogy gyárilag (szüzen) kéne.

(#31463) Pistakiss válasza szabof1 (#31461) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Minden oké lenne, de nem lehet regisztrálni!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#31464) jeni válasza szabof1 (#31461) üzenetére


jeni
félisten

szia
a lementés mivel kell,és hogyan? én is felszeretném tenni a magyarítást

(#31465) jeni válasza Pistakiss (#31463) üzenetére


jeni
félisten

ha kell neked messengeren áttudom küldeni
nekem sikeres volt a regizés oda és leszedtem de azért ismételten szedem újból onnan

(#31466) andor27 válasza szabof1 (#31461) üzenetére


andor27
csendes tag

Jelentem a beavatkozás sikeres volt.
Köszönöm a segítséget, és persze ezer köszönet neked és Joe30-nak. :R :R

(#31467) szabof1 válasza Pistakiss (#31463) üzenetére


szabof1
őstag

Anno nekem sem volt egyszerű megtalálni. Itt lehet regisztrálni.
Mindjárt beteszem a leírásba is.

Azt azért még gyorsan leírom nektek, hogy nem veséztem ki a teljes rendszert. Pár dolgot megnéztem és azok korrektül magyarul voltak. Nekem ennyi elég volt. Nagyon vágytam már vissza a jól megszokott környezetembe. :)

[ Szerkesztve ]

(#31468) Pistakiss válasza szabof1 (#31467) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Kösz, azóta sikerrel regisztráltam, megtaláltam a kezdő oldalon.
Még gondolkozom a magyarításon, de lehet elöbb utobb rászánom magam, bár elvagyok az angol nyelvvel is

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#31469) Pistakiss válasza jeni (#31465) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát4
Köszönöm sikerült

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#31470) szabof1 válasza jeni (#31464) üzenetére


szabof1
őstag

Titanium Backup vagy MyBackup programokkal például. Igaz, a root mellett települő változatuk sokkal többet tud. Én csak azokat használtam. Vagy megveszed a fizetőset, az mindent tud.

Ha 2.2 CEE van fent, akkor jó eséllyel nem kell visszaállítani a programokat, mert úgy néztem, hogy azokat nem törölte. (Szándékosan telepítettem rá előtte egy Quick Settings-et és fent maradt a magyarítás után is és működött.)

(#31471) kovilac


kovilac
tag

A joe30 által magyarított 2.2-es android telepítésével elveszik a t-mobile-s garancia (vagyis az a garancia, amit a t-ben vásárolt telefonra kap a vásárló)? A választ előre is köszönöm!

(#31472) szabof1 válasza kovilac (#31471) üzenetére


szabof1
őstag

Visszarakod rá az eredeti 2.2 CEE-t (vagy amilyen a telefonod, DE, FR, stb.) SBF file-ból ugyanúgy RSD Lite-tal és olyan lesz, mintha most vetted volna.

(#31473) jeni


jeni
félisten

köszi a segítséget,sikerült minden gond nélkül telepíteni a magyart,és tény egy kicsit várni kell a status ablaknál,hogy a Please manually power up this phone jelzés utána Finished jelenjen meg. Tutira inkább kivártam a dolgot,még a telefon már rég betöltött és egyből magyar felülettel jelent meg minden rajta.

(#31474) Roland06


Roland06
aktív tag

Üdv!

Tudna segíteni valaki abban , hogy a WajkIUI -nál hol lehetne kikapcsolni azt, hogy az asztalt (kezdőkép.) ne forgassa el?
Vagy legalább ha elforgatja akkor meg jól méretezze mert össze vissza lesz minden.
De a legjobb lenne ha ki lehetne kapcsolni!
Előre is köszönöm!

(#31475) szabof1 válasza Roland06 (#31474) üzenetére


szabof1
őstag

Lehúzod a státusz bart fentről és ott van a kapcsolók között, max egy kicsit jobbra kell görgetni.

(#31476) Roland06


Roland06
aktív tag

OK azt tudom de akkor semmit nem lehet elforgatni (pl.: galéria , képek)
Én csak asztalt szeretném , hogy ne forogjon.(pl.: nekem idegesítő ha kiveszed a zsebből vagy a füledhez emeled stb. és elforog)
Most nem tudom pontosan de mikor CM7 volt fent akkor volt ilyen beállítás vagy a GOlancher-ben van már nem emlékszem.

(#31477) Weeman1


Weeman1
veterán

Valakinek volt már SGS-e meg Defy-e is?
Írna egy kis összehasonlítást,
melyik miben jobb,kijelző,üzemidő,stb.
Lehet hogy leváltom az SGS-t egy Defy-re,
azért érdeklődnék.
Előre is köszi. :R

Xiaomi 11T Pro

(#31478) RootRulez válasza Weeman1 (#31477) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezt kár volt épp itt megkérdezned... ;]

szerk: off

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#31479) aveos


aveos
tag

Szerintetek, joe30 kolléga CEE magyarítása jó a DE
("JOREM_U3_3.4.2_179-6.1)". verzióra?

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#31480) szabof1 válasza aveos (#31479) üzenetére


szabof1
őstag

Nem jó. Előtte fel kell tenni a gyári 2.2 CEE-t. De ezt leírtam a leírásban is!

(#31481) ispi


ispi
tag

Üdv!

Adódott egy (újabb) probléma ezzel a telefonnal amit megosztanék, hátha valaki tudja, hogy miről van szó. Frissítettem a telefont 2.1-ről 2.2-re a Moto gyári update szoftverével, fel is ment szépen, sokkal gyorsabb is lett, megmaradtak az adatok és működik is eddig minden, egy dolgot kivéve: Eltűnt a mobilnetem. Épp ezen a héten vettem a netet, ment is szépen, de frissítés után nem tudok vele csatlakozni, nincs sem 3G, sem HSDPa, sem GPRS, sem semmi se nem se. A beállítások nem változtak, de amúgy is már végig zongoráztam mindent rajta, hatás nélkül. Ha valaki esetleg tudja miről is van szó, ne fojtsa magába pls. :(

[ Szerkesztve ]

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#31482) repvez


repvez
addikt

valaki használ online rádoit a telefonnal?Tapasztalat rola melyik progival hallgatja mennyi adatforgalmat generál , mennyire fogyasztja az akksit, menynire kell neki a sávszélesség és milyen a minösége stb..

(#31483) #71562240 válasza ispi (#31481) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha a beállítások tényleg nem változtak, márpedig mitől változtak volna, akkor egy kis várakozás, újrapróbálás, újraindítás után előbb-utóbb jó eséllyel újraépül a kapcsolat. Lehet, hogy csak türelmesen várni kell. Nálam legalábbis úgy volt, hogy második próbálkozáskor vártam, vártam, aztán megjött.

(#31484) Joe30 válasza repvez (#31482) üzenetére


Joe30
csendes tag

Üdv.
Én a Resco rádiót használom, de csak Wi-Fi-vel. Sajnos az aksit eléggé meríti.. Sávszélesség nem kell neki olyan nagy....

(#31485) ispi válasza #71562240 (#31483) üzenetére


ispi
tag

Jó lenne, ha úgy lenne ahogy írod, de nem bízom már benne. De mi ez már, hogy idő kell egy telefonnál, egy elektronikus eszköznél, hogy működjön ez-az rajta? Elmegyek vele házassági tanácsadóhoz is, hogy a kapcsolatunkat újraépítsem. :) Egyébként a szarkazmust és a viccet félretéve, a várakozáson és a nem kevésszer megtörtént újraindításon már túl vagyok és közben találtam egy újabb hibát is: Ha vakuval (ill. leddel) fényképezek, akkor csak egy nagy feketeség a kép attól függetlenül, hogy kevés fényben, vagy odakint csinálom fényes nappal. Nagyot csalódtam ebben a telefonban, mióta megvettem egyre jobban leépül. Először tönkrement a hangszórója (az ismert típus hiba előjött), aztán megkarcolódott a kijelzője pedig mindig tokban volt, soha nem raktam össze semmivel a zsebemben, úgy vigyáztam rá mintha nem Gorilla glass lenne rajta, pedig állítólag de. Aztán most már nezetni sem lehet vele és képeket sem lehet készíteni kevesebb fény mellett. Mi lesz ezzel még?? Ennek kuka lesz a vége... :(

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#31486) MartonRob válasza ispi (#31481) üzenetére


MartonRob
csendes tag

Szia!

Nekem ugyanez a problémám volt szoftver ápdét után. Egy factory reset mindent megoldott. Ahogy nézem az android természetes velejárója a factory reset :DD

Egyébként a fekete képek készítését is orvosolja. Fura, hogy detto ugyanezek voltak nálam is. FR powaaa :))

[ Szerkesztve ]

(#31487) argent


argent
csendes tag

Sziasztok!

Mai nap lettem "boldog" tulaja egy Defy-nek. Sajnos már most vannak vele problémáim. Az első, amit csak itthon vettem észre: Van egy kb.0,5cm*0,5cm-es spot a képernyő közepén. Rohadt idegesítő használat közben..... Lehet h ez miatt kicserélik esetleg?
A másik: beletettem a régi telómból a 4gb-s mem.karit és úgy elkezdett akadni mintha a proci 120%-on hasítana, aztán kifagyott. Miután kivettem belőle a teló normálisan működött. Átraktam a dolgaimat a vele kapott mem.karira és a probléma megint előjött. Aztán leszedtem róla mindent csak a zenéket hagytam rajta és azóta megint jó. Na ez mitől lehet?!?! Pedig semmi extra nem volt rajta csak képek meg néhány apk.......

Túlélek mindent, ha beledöglök is!

(#31488) stojesz válasza Joe30 (#31484) üzenetére


stojesz
tag

Sziasztok,

Tegnap óta vagyok Defy tulaj. A T-mobile-os verzión a 2.2-es verzió van már. Köszönöm mindenkinek, aki írt eddig a fórumra, sokat segítettetek, ha tudatalatt is.

Joe30:m egcsináltam a magyarítást, a gyorsmenü (kis kockás "billentyű") nem lett egyedül magyar, ez normális?

Üdv,
Balázs

www.stojcsics.hu

(#31489) ispi válasza MartonRob (#31486) üzenetére


ispi
tag

És mi minden törlődött a telóról a reset után? Csak mert azt írja, hogy mindent törölni fog. Tényleg így történt? Mert akkor még csinálnom kell valamiféle mentést is előtte...

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#31490) stojesz válasza stojesz (#31488) üzenetére


stojesz
tag

Ja és a Preferences-en belül is minden angol.

www.stojcsics.hu

(#31491) MartonRob válasza ispi (#31489) üzenetére


MartonRob
csendes tag

Lényegében minden. Olyan lesz a telefont, mint amikor megvetted. Sim számokat visszatudod hozni a sim manager menünél. Most nincs nálam a telefon, de ha jól emlékszem akkor van factory resetnél egy backup is. Marketen a my apps-nál látod, hogy miket telepítettél így azokat gyorsan letudod újra tölteni. Fél óra és teljesen testre tudod újra szabni a telefont.

(#31492) ispi válasza MartonRob (#31491) üzenetére


ispi
tag

Rendben. Köszi szépen a segítséget, a menteni valókat elintézem, aztán mehet a reset. Majd jelzem a fejleményeket, hogy milyen irányban változott a kapcsolatunk miután újrakezdtük, tiszta lappal. :)

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#31493) fl1pside


fl1pside
csendes tag

üdv

defy cm7-el. Valamiért nem frissiti le a gmailes leveleimet, nem jelenik meg az infosávban ha új levelem jött, a cimtárat szó nélkül lefrissitette, "elvileg" minden jól be van állitva. Probléma lehet, hogy nem xy@gmail.com az emailcim, hanem xy@domain.hu, de a google apps-ban van a domain? Azért nem is értem, mert a cimtárat meg lefrissiti :F

[ Szerkesztve ]

(#31494) MartonRob válasza ispi (#31492) üzenetére


MartonRob
csendes tag

Oks. Sok sikert. Ha esetleg reset után akadozna, vagy lassú lenne, ne ijedj meg. Pár nap és pár ki-be kapcsolás, megszűnik magától. :)

(#31495) mira72 válasza argent (#31487) üzenetére


mira72
őstag

Szia!

Nem lehet hogy csak a galéria tumb.ozza a képeket? Főleg ha valami proginak van kismillió képe, az eltart egy darabig..
várj vele pár percet, jó lesz az...

MB PRO, M Defy , meg soksok kütyü-mütyü :)

(#31496) stojesz válasza stojesz (#31490) üzenetére


stojesz
tag

Ismét helyesbítem magam. Az eredeti megjelenéssel minden profi, csak a LauncherPro viccelődött :)

www.stojcsics.hu

(#31497) Joe30 válasza stojesz (#31488) üzenetére


Joe30
csendes tag

Szia!
Elvileg annak magyarnak kellene lennie, de látom már rá is jöttél a hibára.
Egyébként nem teljes a magyarítás, mivel 1 filet nem tudtam visszafejteni, így sajnos több más dolgot is érint, ami nem lett magyar....

(#31498) megőrülök válasza RootRulez (#31440) üzenetére


megőrülök
csendes tag

Köszi, ez könnyen ment :)

(#31499) drzsoo1 válasza ispi (#31481) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

sajnos ugy tünik, h s frissítés után nem lehet meguszni a factory resetet. A netes probléma nekem is elöjött a 2.2 felrakás után. wifi működik, de a mobilnet meg se nyekken.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#31500) ispi válasza MartonRob (#31494) üzenetére


ispi
tag

Megoldódott a net és a fényképező probléma, de sajnos a navi programból elfelejtettem elmenteni az eltárolt címeket (pedig voltak közöttük fontosak :((( ) és hiába kapcsoltam be a backup menüpontot is, a marketből sem tudom meg, hogy mik voltak előzőleg föltelepítve. De ami probléma volt az már működik és ez a lényeg. Holnapra megvan a programom, újra be kell lakni a telót... :)
Köszi még egyszer a segítséget!

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.