Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cifu


Cifu
nagyúr

No, végre kikerült, most helyreállt a vérnyomásod azért? ;)

Tudom(tudod), én az ördög ügyvédje vagyok, szóval most tételesen megpróbálok pár dolgot azért még felhozni.

1.: El kellene mindenkinek fogadni, hogy nem vagyunk egyformák. Szerencsére, hiszen akkor mindenkinek egyezne a véleménye a divatról, nőkről, autókról, és mindenki ugyanúgy gondolkodna. Anno talán CoVBoy fogalmazta meg azt, hogy azért ment PC-ről konzolra, mert megunta a folyamatos nyűglődést a patchekkel, beállításokkal, hogy végre játszani tudjon. PS-en berakja a lemezt, és játszik. Ez is egy indok, és nem lehet belekötni, sajnos még ma sem. És annyi véglet van a LoL, PUGB, Battlefield, ArmA, DCS, stb. játékosok terén, hogy kár is egyenruhát húzni mindenkire. Van, aki tök jól ellesz egy konzollal (direkt nem írok típust), és ugyanakkor lesznek olyanok, akik egyszerűen nem tudják kiélni magukat konzolon. Ezt elfogadni kellene, nem pedig meggyőzni a másikat, hogy márpedig rossz a nézeted.

2.: Ez félig az első ponthoz kapcsolódik, de azt is be kell látni, hogy bizonyos játékstílusok bizonyos platformokon tudnak megélni csak. RTS rajongót még mindig nehézkesen lehetne rábeszélni konzolra. Vagy egy szimulátor-rajongót. Igen, lehet azt mondani, hogy ezek rétegjátékosok, de akad belőlük elég sok...

3.: Érdekes, hogy VR témát fel sem veted .LnB, pedig hát ugyebár adott a lehetőség - persze ez már egy külön vita-kerekasztalt is megtöltene, a "VR halott" és a "VR kora eljött" végletek között...

4.: Szigorúan saját nézet következik: én jelenleg pont elvagyok a Witcher 3-al újra, most mindenféle DLC-kkel feltupirozva, modokkal bőven megtámogatva játszok vele. De ott van az ArmA3 is a gépemen, két új DLC-jét még meg se néztem, pedig érdekel. Nem mondom, hogy egyszer nem lenne kedvem mondjuk a Detroit Become Humant végigtolni, de.... de nem érzek rendkívüli késztetést, hogy na, most csapot-papot félredobva PS4-et akarjak. Az is csak egy játék...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#52) Geller72


Geller72
veterán

Én valamikor 1996-97 környékén kezdtem PS-el, a PC akkor még eléággé gyerekcipőben járt grafikai téren, nekem akkor a PS egy áll-leejtős dolog volt. A PS2 kimaradt és valahol akkor tértem át PC-re és ez egy jó darabig így is maradt. Annyira, hogy amikor (többször is) beruháztam PS3-ra, teljesen idegen volt számomra az irányítás, szinte megszokhatatlan. Így fel is adtam a harcot, maradtam PC-n. Viszont csak nem hagyott nyugodni a dolog, mert tisztában voltam vele, hogy ez igazából csak az én hibám, így nem is olyan régen vettem egy PS4 slimet. A másik valóban az anyagi része. Nem azért, mert nem tehetném meg, de egyszerűen nem vagyok hajlandó kiadni 120k-t egy olyan VGA-ért, ami normál esetben sem lenne több 60-nál. De még az is sok, a jelenlegi egyik gépem nagyjából 350k-nál tart és még nincs benne VGA. Igaz, ezt 90%-ban másra használom, a teljesítményre szükségem van. A beruházás hosszú távú, kiszámoltam, hogy ha folyamatosan upgradelgetném a következő 5 éves tartományban, akkor is többe kerülne, mint a mostani konfig egyszeri kiadása. Így jobban megéri, a következő 5 évben nem kelll fejlesztéssel, kompatibilitási problémákkal foglalkoznom.

Viszont.

A PS4 slim nagyjából 250 eurómba került. Ott akkor vettem hozzá 7 játékot, de most már tudom, hogy két okból is felesleges volt.
Egyrészt én nem vagyok az a típus, aki ragaszkodik a fizikai adathordozóhoz, hogy az később eladható maradjon. Sokkal inkább zavar az, hogy sérülhet, olvashatatlan lesz egy idő után, valamint állandóan bekéri a gép, ha játszani akarok vele.
Nagyságrendekkel kényelmesebb az online vásárolt, kapott verzió. Az első lépéseim egyike volt a PSN plus csomag éves megvétele, amit nem bántam meg és a kezdeti lelkesedésem csak fokozódott, amikor konstatáltam, hogy nem csak az ingyenes játékok miatt érdemes megvenni, hanem az akciós játékokból még nagyobb kedvezményt kaphatok, valamint - amin a legjobban meglepődtem - egy csomó, egyébként fizetős játékot ingyen megkaphatok. Ez akkor jött jól például elsőként, amikor az egyik megvett játékot nem olvasta be a gép, mert az adathordozó sérült volt. Mindenképpen szükségem volt a játékra így megnéztem a store-ban. Erre "mi jön velem szembe"? :D. Ingyen letölthető.

Ami megdöbbentett az az, hogy mivel én 1 TB-os verziót vettem, azt hittem, hogy most aztán kánaán van, nem kell foglalkoznom egy darabig a tárhellyel. Rémlett ez még a PS3-as időkből, amikor a PS3 slimem 500 gb-os tárral volt és az akkor gammák töredékei voltak tárhely tekintetében a mostaniaknak.
Majd elájultam, amikor megláttam a 70+ GB-os játékokat a merevlemezen. Azaz jó esetben 20 játék fér fel egy időben a gépre. Ok, természetesen ez is user error, ez simán managgelhető és a jövőben ezt át is kell ütemeznem, mert ez csak az én hibám. :).
Kezdem megszokni az irányítást és vanank olyan játékok, amiktől valóban elakad a szavam. Rám nézve egy kicsit frusztráló, hogy alig van magyar nyelvet tartalmazó játék, de ezt is betudom az én hibámnak, 2018.ban már illik olyan szinten mondjuk angolul tudni, hogy ez ne okozzon gondot. Ebben is igen jól haladok, mondjuk eleve nem nulláról indulok, hiszem van néhány nyelv, amit a munkám miatt már valamilyen szinten használok. Alakul ez majd. Egyáltalán nem bánom, hogy megvettem a PS4-et, hosszú idő után újra játszom, még ha nem is sokat, de játszom. Tulajdonképpen már kezdtem feladni és azt hittem magamról, hogy egyáltalán nem érdekelnek a játékok, egyszerűen kiöregedtem az egészből. Remélhetőleg nem így van. ;). Egy jó játék nem korfüggő. :).

Ugyanakkor épp most vettem meg Steamen a Fallout 4-eet PC-re. Ott van magyarítás, és ez a gamma nekem több, mint egy végigrohanás. Viszont kellően bonyolult ahhoz, hogy felszínes angol tudásom miatt lemaradjak dolgokról. ;). Konzolon is már eléggé messze jutottam benne, de azt gondolom, hogy igazán akkor értem majd meg és tudom beleélni magam a játékba, ha értem is pontosan hogy miről van szó. de igen, ez is az én hibám. :)

[ Szerkesztve ]

(#53) UnA válasza Geller72 (#52) üzenetére


UnA
Korrektor

De. :P

(#54) martonx válasza mike1334 (#36) üzenetére


martonx
veterán

Igen, most jöttem vissza, hogy alaposabban ránézzek, ahogy főnek az indulatok, és sehol semmi. Biztos a péntek teszi :D

Én kérek elnézést!

(#55) hajbel


hajbel
addikt

Pont 2 hónapja döntöttem el én is, hogy a gamer PC mellé veszek PS4 Pro-t. Nemrég meg is lett. Az Uncharted 4, Last of Us Remastered, Horizon játékoknak számomra nincs párja. Hasonló minőségi alkotás GTA V óta PC-n nem tette tiszteletét. Egy dolgot azért megbántam. A monitorom nagyon jól skálázza a Full HD tartalmakat 4K-ra, ezért ma már inkább Slimet vennék + egy SSD-t. A Pro befűti a szobát és hangos, míg a Slim 20 fokkal hűvösebb és jóval halkabb. Candyland, Digital foundry összehasonlító tesztekben pedig elenyésző a különbség Pro és Slim között, pedig 4K-ban néztem a videókat.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#56) zzola


zzola
félisten

Beleolvastam és hoztam a popcornt...
Ilyen szubjektív cikket rég olvastam...

Remélem egy fanatikus huszár ír majd egy hasonlót az XBOX-ról is...

:DDD á

(#57) mike1334 válasza gianni85 (#38) üzenetére


mike1334
veterán

Ja, akkor bocsi :B

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#58) mike1334 válasza zzola (#56) üzenetére


mike1334
veterán

Te se jutottál el a "szerintem"-ig...miért ne írhatná le valaki a véleményét? Nem muszáj vele egyetérteni, de ő így látja. Hogy a fenébe ne lenne szubjektív a véleménye, kié nem az? Nem azzal kezd a cikk, hogy na akkor a tények a következők...agyam eldobom.... :U

Ja és engem már nem egyszer le "xboxfanboy"-oztak (köztük a cikk írója is régebben, de nincs harag :DDD ), még sincs bajom a cikkel..van/volt pc-m (igaz már elég beteges, gyengécske, de régen azért volt top gépem is), van xbox one-om és egy ideje van nálam ps4 is..

Amúgy tessék nyugodtam ellenvélemény cikket írni logoutra, szabad ország...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#59) Geller72 válasza hajbel (#55) üzenetére


Geller72
veterán

Ezt jó hogy leírtad, mert már kezdtem rosszul érezni magam amiatt, hogy nem pro-t vettem és hozzá egy 4k TV-t, amit már amúgy is terveztem venni. :U

A VR-ről írna valaki őszintén, de nem kimondottan fikázva, hanem racionálisan, (Ha létezik még ilyen).

(#60) hajbel válasza Cifu (#51) üzenetére


hajbel
addikt

Kóvboj óta már sok cián lefolyt a Dunán. Vajon hol lehet most? Manapság a gamer pc-hez képest a konzolnak csak két ütőkártyája van, az ára és az exkluzív tartalmak. Napjainkban már mindent kiadnak bugosan és ez a konzolokon szvsz jobban érezteti hatását, amikor 30-ról beesik az FPS mondjuk 20-ra. Adaptive sync sincs PS-en, 30 fps és általában vsync viszont igen. Engem a legjobban a gagyi kontrolleres célzás és forgolódás tud kiakasztani, főleg gyorsan mozgó ellenfelek ellen, pl. madarak a horizonban.

(#59) Geller72 Azért azt hozzátenném, hogy elég kis monitoron játszom, közelről (27 inch), megnézném a különbséget egy nagyobb 4K-s kijelzőn is. Bár szerintem ott sem szembetűnő, csak kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#61) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Én 2 hete vettem egy PS4-gyet használtan, lényegében csak Gran Turismo Sport miatt... :))

V6

(#62) Wesder


Wesder
félisten

Sokszor mondják, hogy ami csak W10-re ès Xbox-ra èrhető el, az nem Xbox Exklúzív. Rendben, viszont akkor azok a játèkok se legyenek PS Exklúxívok, amiket PSNow-val vègig lehet tolni PC-n

Szerintem ez így kerek. Elismerem a PS előnyèt ebben a generációban, ez nem vitás az MS nem kicsit elb@$zta a startot, viszont a generáció vègère talán kezdik összeszedni magukat, ès a nextgen-nèl remèlhetőleg megfelelő konkurenciát tudnak majd konzolfronton állítani. Azzal mindkèt tábor csak nyerne szerintem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#63) marilllyo válasza .LnB (#7) üzenetére


marilllyo
veterán

Úgy amblock a PC vs Konzol témakörre. Vagy a box vs ps-re.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#64) Daelion válasza Cifu (#51) üzenetére


Daelion
őstag

Én pl kifejezetten szeretek a játékok beállításaival buherálni.
Nálam úgy indul egy új játék,hogy kapcsolom be az MSI Afterburnert mert tudni akarom mit mennyire terhel,stb és azok alapján lövöm be a dolgokat.

De akár a konfig file-ba is szoktam buherálni ha van rá lehetőség/igényem az adott játéknál.

Skyrimet szerintem többet piszkáltam modokkal mint amennyit játszottam vele rendesen. :D

Diablo és az olyan stílusú játékokat is sokat játszom és ezeket inkább nem játszanám konzolon ha lehet.

Van pár exkluzív ami érdekelne 'Horizon Zero' de csak ezért nem veszek és a kontroller egyenesen az őrületbe kerget hiába próbáltam megszokni gépen ilyen egyszerű mászkálós játékokkal.

Witcher 3-al én is el leszek majd amint vettem egy új vid karit év vége fele. :)

(#65) KoNZoLik@ válasza jeni (#48) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen hirdetem de nem mindenáron eladó, amúgy pedig, hogy jön ez ide? Te meg a Ps4Prodat árulod kit érdekel ez itt? Nem ez a téma, hogy ki mit árul az aproneten!
Amúgy mindig is az Xbox "felhasználóbarátabb" volt mint a Sony masinái!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#66) Geller72 válasza KoNZoLik@ (#65) üzenetére


Geller72
veterán

..ezzel az AMÚGY-al óvatosan, mert hasonló szavakat használnak a trollok flame indítónak.. Ez amolyan "mindent megmagyaráz, "így van és kész!" - magyarázat szokott lenni a részükről. Innen már nincs messze az "Apukám sokkal erősebb, mint a te apukád!" reflekt. :D. A legbutábbak ezt az AMÚGY szót természetesen minden alap, azaz minden racionális magyarázat nélkül teszik. A fekete marlboro a legjobb! Kész! Ki nem szarja le, hogy miért? .:D.

[ Szerkesztve ]

(#67) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Huhh mennyi komment! :) Először is, köszi mindenkinek, hogy ilyen jó kedélyű eszmecsere folyik itt. Ezért volt nehéz ezt megírni, mert egy egy rossz szóhasználaton elcsúszhatott volna az egész, és elszabadulnak az indulatok. És próbáltam magam sok oldalról bebiztosítani, konkrétan kiemelni dolgokat, hogy ne legyen akkora támadási felület.

(#51) Cifu Így van el kell fogadni, hogy nem vagyunk egyformák. Ezért fogadd el, hogy az itt leírtak az én véleményemet tükrözik. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#68) Cifu válasza .LnB (#67) üzenetére


Cifu
nagyúr

Úgy tűnt a hozzászólásból, mintha nem fogadtam volna el? :DDD

Épp ellenkezőleg. Elolvastam, feldolgoztam, felraktam a polcra a többi közé.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#69) KoNZoLik@ válasza Geller72 (#66) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ok, biztos így van.

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#70) .LnB válasza Cifu (#68) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És hol marad a szívebe zártam? :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#71) #16939776


#16939776
törölt tag

UP!

Mint egy abszcinens "mennyiségi játékfogyasztó" sikertörténete, persze jó értelemben. Együtt örülök veled, hogy volt erőd hozzá. :))

Amúgy beteg dolog, hogy maga az igény, a jó játékra triviálisnak tűnik, de iszonyatos mennyiségű pénzt és hozzáértést kell mellé tenni, !komprom!sszumokkal!, hogy valóban rendben, élvezhető végeredményt kapjunk. PC-n...

Kiválóan működik az a koncepció, ha játék készítője határozza meg, hogy mit-hogyan akar mutatni, és nem az anomáliák limitálnak vagy nem tudni mit kap maga elé a játékos. Az instant lebilincselő hatása ebből adódik a Konzolnak. Ezt 15 év HC PC*-sként írom, aki még mindig, 20 perc alatt felidegesíti magát konzol elé ülve és utána egy évig közelébe sem megy.

*200-500 FPS a konfort zónám.

[ Szerkesztve ]

(#72) Dvix válasza MikaVejneGI (#32) üzenetére


Dvix
senior tag

Ahogy mondod, én is PC mellé vettem a PS4 Slim-et nem is olyan régen Júniusban! :) Más.. és más.. Kijátszottam a The Last Of US-t és most jön a Horizon ZD. :K Egyszerűen csak másra vágytam. ÉS az élet túl rövid hogy egy platformnál leragadjunk. PC-n most nem is játszok csak szar mini játékokat amíg párom át nem adja nekem(ő a God of Wart tolja) :D :B

(#55) hajbel Ez neked is szól! :C Jó döntés volt! :P

A cikk jó lett

[ Szerkesztve ]

(#73) trufa12


trufa12
addikt

Szerintem is jó a ps, nincs itt mar baj a pro val. Játékok sem drágák nem kell tökölni, játékok mennek o day, pc n ha warez ha nem is szokott gond lenni..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#74) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Köszi :R

Nagyon nem az én világom, de korábban is agyaltam már rajta és azt hiszem meggyőztél h a keresztfiamnak ps4-et vegyek :)

Nekem herótom volt a távirányítótól (fogom azt a kis görcsöt miközben izzad benne a tenyerem), még fifázni is utálok vele, pedig aztán ha valamire jó a távirányító akkor fifára az :K TV-n meg egyszerűen nem bírok játszani, hiába van 65" TV-m ha nincs a pofámban a megjelenítő :D
Másik a multitasking, játékot rengeteget dobálom le a tálcára, PC elé nem csak játszani, hanem játszani is ülök le, és 0-24-ben megy. Nekem konzolhoz ki kell menni a nappaliba, beülni a kellős közepébe, bekapcsolni a TV-t, a PS-t, aztán várni... és játszani, miközben semmi mást nem csinálhatok :D

xbox 360-at vettem egyszer a Forza miatt, nagyon autósjátékbuzi vagyok, de 2x (kétszer!!!) kapcsoltam be mindösszesen, aztán el is adtam. PC-n meg szerintem egy hétig ki sem jöttem volna a házból :D

A 30 fps-t egyszer azért nagyon megnézném. Nekem PC-n a 40 is erősen élvezhetetlen, miután megszokod a 144 hz-et és a sok fps-t :)

Egy szó mint száz, valahol irigylem azokat akik konzolon jól el tudnak játszani, de nekem sajnos nem ment :N

[ Szerkesztve ]

(#75) PowerBuldog válasza DeathAdder (#74) üzenetére


PowerBuldog
veterán

PS bekapcsolással TV bekapcsolással együtt sincs az idő 1perc nagyjából amit ott vársz. :)
(Van rest mode a PS-ben, ami azt jelenti, hogy nem kapcsol ki teljesen. Így ha bekapcsolod ott folytatja ahol abba hagytad bármit is csináltál.)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#76) penge111


penge111
addikt

Köszi a cikket, jó iránymutatás azoknak, akik tartanak a konzoloktól. Én kb. 30 éve játszok, én is Pc párti voltam. De aztán 4 éve vettem, egy ps3-at, majd kb. Veled egy időben (de ezt te is tudod) egy ps4-et. Mondanom se kell én el is adtam a gamer pc-m, és csak egy laptopom van munkára. Konzolásban még annyi a szuper, hogy írtó kényelmes szórakozás, kanapéról, ágyról, fekve, ülve. Az exkluziv címek meg valóban parádésak, szinte mind zseniális alkotás, amikkel nem találkozhatsz pc-n. Annyit megjegyeznék, hogy azért Pc még mmokban, és stratégiai játékokban verhetetlen. Bár van pár mmo, de nem nagy címek, bár ahogy hallom a Black Desert hamarosan tiszteletét teszi konzolokon is. Mindenesetre én is arra buzdítok mindenkit tegyen egy próbát egy olcsó ps4-el, max továbbadja az illető, de ne fosszátok meg magatokat olyan címektől, mint az Uncharted, Last of Us, Horizon Zero Dawn,God of War, Persona 5 stb...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#77) hajbel válasza DeathAdder (#74) üzenetére


hajbel
addikt

Ezt a TV/nappali problémát nem értem. Veszel egy konzolt és rákötöd ugyanarra a monitorra, amin a PC van. Még tálcára sem kell tenni a játékot, inputot váltasz és kész. Legalábbis én így csinálom.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#78) Invi válasza oriic (#1) üzenetére


Invi
aktív tag

Volt egy Slimed is, miután tőlem megvetted a fat-et és aztán eladtad?

(#79) Xaels


Xaels
félisten

Üdv a klubban.

Nekünk a 90-es évek elejétől mindig volt PC-nk. Akkoriban egy 386-ossal meg VGA monitorral kezdtük, ami jónak számított. Igaz még gyerekek voltunk, nem is érdekelt minket a kinek ez-kinek az vita. Csak játszani akartunk, mindegy volt, hogy Nintendo, PC, Sega vagy a kínai másolatok. Élveztük a játékot, öszeültünk néha itt, néha ott. Ha úgy volt cserélgettünk. A PC-t mindig fejlesztgettük, de mellette valamilyen konzol mindig volt. Kivéve a PS2 mert akkoriban családi válságot éltünk így minden elmaradt kicsit. De amikor elkezdtem dolgozni, be is pótoltam mindent. Éveken át el lehet mondani, hogy milliós tételek cseréltek gazdát a kezem alatt. Sokáig mindig csúcsVGA váltott csúcsot, mellette jöttek időnként konzolok is. Volt X360 és PS3, de multira mindig visszahuppantam a PC elé. COD majd BF ment orrvérzésig, már-már rá ment az egészség is. Persze könnyű volt, mert "egyedül" voltam. Most, hogy már családom van, nem szórhatom csak úgy ész nélkül a pénzt és azt sem tehetem már meg, hogy ott üljek egész napokat a játék előtt, bár van 1-2 játék ami odaszegezett így is. PC-n a multit teljesen félre tettem, toxicussá vált a közösség és nem élvezem. Nálam a COD az MW2-vel lett lecserélve BF-re és azóta is inkább az utóbbit játszottam. Ingyenes hétvégeken ránéztem azért az újabb COD-okra, de nem szippantott be. Aztán tavaly előtt karácsony előtt nem sokkal eladtam a komplett PC-t, maradt párom laptopja amire a lényeget kimentettem és jött egy PS4 slim a fa alá magamnak. Na és itt újra előkerült a COD a WW2-vel. Klasszisokkal jobb a közösség és az MW2 óta most először élveztem COD-ot, konzolon meg multit sem erőltettem előtte. Igaz ez utóbbit most sem erőltetem nagyon, bőven van mivel játszanom, de ha CODozni akarok menni akkor mindig van aki szívesen fogad még a közepes teljesítményemmel is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#80) b.


b.
félisten

Jó írás,egyet tudok érteni, csak attól féltem elmész ebbe azért vegyél Sony-t mert az Xbox szar.

, szóval ezért volt kár csak.

"Nincs miről beszélni, lehet, csak felesleges. Gamepass, One X, visszafelé kompatibilitás... ugyan már."

Nagyon jó dolgok ezek pedig pontosan a PC vonalnak szól az X ,nem pedig konkurencia a PS4 ellen. (csak) Sokkal olcsóbban játszol gépfejlesztés nélkül multiplatform címekkel X segítségével remek minőségben mint jelenleg PC-n. One-n hiányzik egyenlőre az exkluzív felhozatal Sony meg összeszedhetné ezeket a dolgokat a konkurenciától, meg javíthatna a szerver/ kapcsolat minőségén valamint a magának a gép silány hűtésének/ hangjának olcsóságának a minőségén sem értem miért spórol.
Egyébként nagyon szeretem a gépet, Beyond és Last of Us a kedvencem, Uncharted számomra nem hozza azt a játékélmény színvonalat , mint amit a sok kommentből, elfogult írások alapján vártam, sokszor kifejezetten untam, Bár igaz még nem jutottam mindegyik rész végére.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81) hajbel válasza b. (#80) üzenetére


hajbel
addikt

Ez részben igaz. Viszont garanciavesztés nélkül egy perc alatt cserélhető a HDD SSD-re vagy SSHD-re, míg pl. az xbox jobban össze van rakva, de ott szét kell szedni az egészet és a garancia is ugrott ha . Pro esetében ha lepattintod a gép tetejét, már tisztíthatod is a ventit, szintén garanciavesztés nélkül.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#82) b. válasza hajbel (#81) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ez a külső HDD-k idejében nem jelenthet problémát senkinek, USB 3.0 külső HDD teljesen alkalmas erre a dologra.
Nekem első generációs One-m van értsd akkor vettem amikor megjelent,5 éve. Kinect-tel szerelt verzió. Még soha nem jutott eszembe sem, hogy tisztítsam a ventit, mert semmi hangja még a csúcs játékok alatt sem.
Tápban viszont már hallottam hogy jár a venti, de ott kifújattam és kontaktspray segítségével elhárítottam a dolgot :)
Egyébként One X szintén szinte hangtalan a teljesítménye ellenére is.vannak dolgok azért, amik zavarnaka Ps4 esetében,de ezek nem a játékoknak szólnak természetesen, hanem inkább a Sony üzletpolitikájának.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#83) hajbel válasza b. (#82) üzenetére


hajbel
addikt

Sokan nem szertik ha kiáll a rack, én sem. Mondjuk nem nagy + kiadás, de mégis. Nekem jó sok kollégámnál már annyira poros, hogy túlmelegszik a PS4, ami ráadásul alacsonyabb hőfokon üzemel, mint a Pro. Persze ők sohasem tisztították. Hülye angolok, angol hülyék :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#84) janeszgol válasza mike1334 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
a Pass a Netfix megfeleloje, a GaaS kapuja. A BC pedig valakinek fontos, plane akinek kimaradt az elozo generacio, de a jatekok erdeklik.
Ez a cikk jo lett volna, ha kimarad az Xbox fika, igy komolytalanna tette az egeszet es a szerzot is, aki a multkor allitasa szerint csak viccelt a Steam topikban a ps reklamozasaval es megbanta. Most arcon kopte sajat magat. Kar.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85) UnA válasza UnA (#53) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezt erre írtam, csak utána szerkesztetted: "egyáltalán nem érdekelnek a játékok, egyszerűen kiöregedtem az egészből. Remélhetőleg nem így van." Sokkal jobb dolgok vannak, mint egy monitor előtt kuporogni...

(#86) Geller72 válasza UnA (#85) üzenetére


Geller72
veterán

Mondjuk kettő előtt kuporogni? :P.

(#87) F_Peter


F_Peter
őstag

Nekem is szimpatikusabb lenne az a cím, hogy "Miért vettem Ps4et".
Például a felsorolt pozitívumok engem nem érintetenek, így csak kérdően néztem, hogy "Ezért? De miért?"

Mellesleg cikk leírja hosszan azt amivel tele van a net meg a fórumok. "Jók az exek, akarsz velük játszani!" Így meg flame provokatív inkább.

Lehetne egy cikk, hogy miért kérj kölcsön egy Ps4-t a haverodtól.

(#88) ProEvoFan válasza F_Peter (#87) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez egy szubjektív vélemény.Ha nem jött át neked a miért?', akkor az nem a véleményező hibája.Ez provokatív?Áh, dehogy.Nem is értem miért lenne az.

(#89) F_Peter válasza ProEvoFan (#88) üzenetére


F_Peter
őstag

Egy cikket a címe miatt olvassunk el és ezt kritizálta. Más címmel máshogy állok neki olvasni. Ennyi.

(#90) FlashLed


FlashLed
senior tag

Korrekt jo iras. Grat

The Mechanic

(#91) zone válasza .LnB (#3) üzenetére


zone
őstag

remélem segít pár embernek amit leírtam

Abszolút nem. Konkrétan a "cikk" első fele, 9 bekezdés csak arról szól, hogy miért írtad ezt meg és hogy vettél egy konzolt egy exkluzív cím miatt, meg már untad a PC játékokat. Kb. senkit nem érdekel.
A másik fele meg egy mondatra szűkíthető: Gamereknek jó a PS4, mert több játékot kipróbálhatnak, mivel vannak exkluzív címek, aztán nem is olyan rossz a 30 fps és a kontroller is megszokható. ui.: használtjáték + el lehet adni

Semmi újat nem mondtál, nem volt benne plusz információ vagy olyan érv, amit ne hallottunk volna már millió helyről. Meglep, hogy ez kiemelt logout cikk lett.

szerk.:
Egyébként jó 5-6 éve én pont a GTA V miatt vettem PS3-at, de eszembe nem jutott volna, hogy erről egy logout címlapos litániát írjak másoknak, hogy ők is vegyenek.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#92) Geller72


Geller72
veterán

Én ezért törlöm a bejegyzéseimet egy idő után, vagy nincs komment...szélmalomharc.. :(

(#93) csontfox


csontfox
kezdő

már csak ha a kontrollert nézzük látszik hogy mennyivel fejlettebb a ps

(#94) b.


b.
félisten

Azt azért kiemelném több kritizálónak, hogy ez egy vélemény, a cikk címében is benne van, hogy "szerintem." így nem lehet objektív, mivel egy személyes véleményt tükröz. Ezt hibának felhozni nem lehet .
Pontosan ezért van a Logout, hogy ilyen jellegű dolgokat kiírjunk magunkból, eszmecserére szabadon engedjük. Nem kell feltétlenül egyetértenie vele mindenkinek,de értetlennek sem kellene lenni és támadólag hozzáállni sem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#95) ProEvoFan válasza b. (#94) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Jól összefoglaltad a lényeget. :K

(#96) Carlos Padre válasza b. (#94) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az meg az ő véleményük. ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#97) b. válasza Carlos Padre (#96) üzenetére


b.
félisten

értetlenségből -ismét- ötös.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#98) haxiboy válasza psycroptic (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

Már jóideje a PS4 tábort erősítem én is, abszolút nem bántam meg, PC-n csak moba-val játszok, sajnálom a GPU erőforrást játékokra pazarolni, keressen inkább pénzt :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#99) kolopele


kolopele
nagyúr

Én azért vettem PS4 - et mert sok exclusive játék van és lesz is hozzá amelyek PC - re nem fognak megjelenni, de ugyanezen okból kifolyólag vettem Switch - et is. Személy szerint más értelmét nem látom a konzol vásárlásnak.

(#100) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Jó kis írás. Néha elgondolkodom, hogy miért kell annyira utálni a Sony exluzivjait és mindig oda lyukadok ki, hogy a nyelvismeret hiánya lehet a legfőbb ok. Anélkül a the last of us csak egy uncsi zombis játék, a hzd csak egy robotdinós szar, az áncsártid meg egyenesen szitokszó. Mert ha buta vagy és/vagy lusta tanulni egyszerűbb meggyőzni magadat, hogy a játék szar és nem te, innen meg már egyenes út az xbox vagy a pc masterrace. És ezeket az embereket aztán győzködheted a világ végéig.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.