Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) .LnB válasza mike1334 (#898) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Részemről nem volt ilyen. Azt írtam ha jól emlékszem, hogy a jó játékokért hajlandó vagyok fizetni. Én néztem PC-n a GP-t. De még a 14 napos trial-t se lőttem el. Mert melyik játékért tenném? De PC-re más a GP mint Box-ra ezt is tudom.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#902) mike1334 válasza .LnB (#901) üzenetére


mike1334
veterán

Forza 4-re azért nem lesz rossz. Mondjuk PC-re asszem csak a play anywhere címek vannak, de nem tudom.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#903) .LnB válasza mike1334 (#902) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lehet arra is fogom eltolni a trial-t. Mivel nem Japán, nem fizetek érte, így jó lehet két hétig. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#904) jerry311


jerry311
nagyúr

PS3-at vettem pár PS exkluzív cím miatt, azokkal játszottam, aztán vissza PC-re.
Ha van party akkor néha tolunk rajta a Mortal Kombat-ot, de ideje nagy részében csak gyűjti a port.

(#905) Gebriel válasza .LnB (#892) üzenetére


Gebriel
veterán

Azért 700 címből lehet válogatni rendesen.

(#906) hajbel válasza .LnB (#903) üzenetére


hajbel
addikt

Hír
"As for those Game Pass titles, those are getting an upgrade as well, as the system’s catalogue is expanding with even more big games being made available on launch. These include huge upcoming first-party titles like Forza Horizon 4, Gears of War 5, Crackdown 3, and Halo: The Master Chief Collection."

A Forza Horizon 4 egy Play Anywhere cím, tehát lehet majd nyomni gépen. Remélem, hogy addig marad $9.99 a 3 havi előfizetés. Lehet, hogy Októbertől egy kicsit félre lesz téve a PS :D

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#907) .LnB válasza Gebriel (#905) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Olvastál tovább is? :F :) Mert írtam mást is róla azért.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#908) Gebriel válasza .LnB (#907) üzenetére


Gebriel
veterán

Persze olvastam :)

(#909) b. válasza Wesder (#887) üzenetére


b.
félisten

Nem,ez összesített bevétel ami elég sok játékot, köztük AC-r és kiegészítőjét és DLC-t takarja.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#910) Wesder válasza b. (#909) üzenetére


Wesder
félisten

Ja, akkor félreértettem, azt hittem hogy 8M fogyott boxon a PUBG-ból.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#911) RudY válasza hajbel (#906) üzenetére


RudY
addikt

Minden új MS cím PlayAnywhere lesz és Game Pass alá kerül, amit sokszor félárhoz közel is meg lehet venni. ;)

(#912) hajbel válasza RudY (#911) üzenetére


hajbel
addikt

Ezt nem. £50 a játék, $9.99 a 3 havi game pass jelenleg. Bár ha továbbra is ilyen olcsó lesz a GP, megéri majd rá előfizetni PC-n.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#913) .LnB válasza RudY (#911) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Amennyi MS cím van, GP nélkül se kellene túl mélyen a zsebünkbe nyúlnunk. :D (ezt csak viccnek szántam, nem trollkodásnak.) :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#914) F_Peter válasza Wesder (#910) üzenetére


F_Peter
őstag

Hirtelen ezt találtam, de anno sok helyen leírták :

https://m.gamekapocs.hu/hir/59338/8_millio_jatekosnal_jar_xbox_one_on_a_pubg

Szóval ennyi játékos van / volt.

[ Szerkesztve ]

(#915) Wesder válasza F_Peter (#914) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor mégiscsak jól értettem. Egy 30-40milliós tàborban ez nem rossz aràny szvsz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#916) F_Peter válasza Wesder (#915) üzenetére


F_Peter
őstag

Ahogy máshol írtam, én kizártnak gondolom hogy boxon ennyivel nagyobb legyen a vásárlási kedv (akár ennél, akár az ubisoft esetén, vagy bármelyik másik esetben).
Inkább azt mondom hogy nagy a sumák az eladott boxok számát illetően (illetve nem sumák, csak hagyják a téves becsléseket szárnyalni).

[ Szerkesztve ]

(#917) hajbel válasza F_Peter (#916) üzenetére


hajbel
addikt

Szerintem lehetne a Soros tervről és a gyíkemberekről is beszélgetni ON-ban.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#918) F_Peter válasza hajbel (#917) üzenetére


F_Peter
őstag

Oldalak óta a boxos és PC-s eladások, a GamePass, és az xboxos akció a téma.

Ettől függetlenül igen, lehetne, de ne nekem címezd.

(#919) Carlos Padre válasza F_Peter (#916) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem tudom mennyi az aktív live előfizetés, de ac Syndicatebol és watchdogbol annyit adtak el, ami azért szép kis összeg ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#920) Carlos Padre válasza mike1334 (#898) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Korábban az volt a gond, hogy 90%ban bc játékokkal volt feltöltve, amikhez ingyen vagy egy kis marék apróért hozza lehet jutni, ennek ellenére a világ nyolcadik csodájának volt/van beállítva, mert a "Microsoft köröket vér a Sonyra szolgáltatások téren". Most, hogy a Microsoft B listás játékai is belekerültek egy fokkal érdekesebb már, így megéri az akciós árat.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#921) idegen lény válasza mike1334 (#893) üzenetére


idegen lény
őstag

Ettől az oldaltól lefagyott a laptopom.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#922) RudY válasza idegen lény (#921) üzenetére


RudY
addikt

Akkor ezt próbáld: Ultimate Game Sale – 2018. Nyár

(#923) idegen lény válasza frankdelgado (#899) üzenetére


idegen lény
őstag

:C

(#922) RudY válasza idegen lény (#921) üzenetére :R

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#924) Wesder válasza F_Peter (#916) üzenetére


Wesder
félisten

Hàt ja, az durva lenne, ha kiderülne hogy 60-70M Box került eladàsra. Valszeg egy két PS huszàr szívrohamot kapna ;] Tisztelet a kivételnek :R

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#925) hajbel válasza Wesder (#924) üzenetére


hajbel
addikt

Ha engem kérdezel, bárcsak eladtak volna 170 milliót. Legalább olyan jó akciók és szolgáltatások lennének PS-en is, mint most boxon.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#926) Carlos Padre válasza hajbel (#925) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mik azok a szolgáltatások, amik olyan rettenetesen hiányoznak, hogy folyton megy a sírás miattuk, de annyit azért mégsem érnek, hogy vegyél miattuk egy xboxot szaréhugyé? ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#927) hajbel válasza Carlos Padre (#926) üzenetére


hajbel
addikt

Pl. gamepass és hogy 2 platformon meglegyen minden játék. Így a haverokkal konzolon multizhatok, singleben pedig élvezhetem a jobb irányítást, grafikát PC-n. Ja és a Horizon :D

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#928) Carlos Padre válasza Wesder (#924) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Simán előfordulhat, de ez esetben az a plusz 20-30 millió tulaj offline játszik a single player ms exluzívokkal, mert online multikban nyomuk sincs :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#929) Wesder válasza Carlos Padre (#928) üzenetére


Wesder
félisten

Csak felvetés volt, nekem bőven elég a 30-40M is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#930) F_Peter válasza Carlos Padre (#928) üzenetére


F_Peter
őstag

Ezt sem tudjuk igazán.

Amúgy a sonynak se így se úgy nem kell versengenie a szolgáltatásik terén, mivel az exkluzívok is eladják a konzolját.

(#931) b. válasza hajbel (#927) üzenetére


b.
félisten

+Halo master chief collection ! nemrég végeztünk vele gyerkőccel. Osztott képernyőn végignyomni ezeket a részeket szenzációs volt, valamint grafikailag is szépen rendbe tették. GOW szintén nagyon jó ! forza is. ezeket megéri végigtolni mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#932) haxiboy válasza frankdelgado (#737) üzenetére


haxiboy
veterán

Csak gratulálni tudok ha számodra ez a húzóerő. Én támogatom PC-n az összes féle DRM megoldást, nagyon remélem néhány éven belül már a single player játékok is "online" mennek majd...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#933) ->Raizen<- válasza haxiboy (#932) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Remelem neked meg a banya dolt be es megerezted. 😏

(#934) Polllen válasza haxiboy (#932) üzenetére


Polllen
nagyúr

Teljesen mihaszna megoldás, ha egy single játékhoz folyamatos netkapcsolat kell...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#935) Carlos Padre válasza haxiboy (#932) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Arra akart utalni, hogy ezért jobb az xbox. Ha az xboxra lennének okosba játékok, az ps4re meg nem, akkor azért lenne jobb az xbox.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#936) haxiboy válasza ->Raizen<- (#933) üzenetére


haxiboy
veterán

Nyilván bedőlt :) De ennek mi köze van ahhoz hogy valaki warezol?

ÉN jelen helyzetben kifizettem a hardvert, azzal meg azt csinálok amit akarok.

Aki meg tört játékkal játszik az gyakorlatilag LOP...egyébként meg...valaki megveszi a gammer pc-t több 100k-ér aztán sajnálja az OS-t megvenni, használjon linuxot, játsszon DRM-free vagy f2p játékokkal.
Menj be egy boltba aztán zabáld fel a péksütiket, aztán ha jön a biztonságiőr akkor mondd neki hogy van hozzá törés szóval nem is lopás.

Konzol esetében meg alapból nem értem a felvetést hogy legyen már feltörve. Veszel egy játékot a jatekaim.hu-n valakitől, használtan, töredék áron, aztán eladod majdnem ugyanannyiért ha végig vitted húha...jó drága volt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#937) mike1334 válasza haxiboy (#936) üzenetére


mike1334
veterán

A kiadó szempontjából a használt piac kb ugyanaz, mint a warez. Ebből sem lát egy forintot sem. Ha a konzolt is használtan veszed, és csak használt játékokat veszel, akkor nem vagy "jobb" a gyártó szemében, mint az aki warezol. Ezért nem szoktam érteni, mikor a warezzal szemben a használt piacot említik, mint olcsó, de jobb megoldást...
(A mögöttes tartalmat értem, az mégse "lopás" /a warez sem teljesen, szürke zóna, más kategória, mint a lopás jogilag/, de a kiadónak/gyártónak a szempontjából nincs különbség...)

Most is, mint mindig...nem támogatom a warezt, és mindenkit lebeszélnék róla..

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#938) Carlos Padre válasza mike1334 (#937) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ezért van a season pass meg a loot box.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#939) mike1334 válasza Carlos Padre (#938) üzenetére


mike1334
veterán

Tudom, de nem a legjobb megoldások. MS-nél volt (van) tervben, hogy a digitális játékokat is "visszaveszik". Gondolom csökkentett áron és úgy, hogy csak a storeban lehetne levásárolni a visszakapott pénzt. Nem tudom mikor lesz belőle valami, már ha lesz, de szvsz egész jó megoldás lenne a problémára. A másik a stream.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#940) haxiboy válasza mike1334 (#937) üzenetére


haxiboy
veterán

A használt piacon kapható lemezt valaki 1x megvette teljes áron...Autót sem veszel mindig újat...pedig az autógyártóknak sem érdeke a használt piac...

Tény a warez inkább a jogtalan használatbavétel kategória, autót sem lehet ellopni mert a tulajdonjog nem száll át rád...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#941) mike1334 válasza haxiboy (#940) üzenetére


mike1334
veterán

A második eladás a kiadó szempontjából nem létezik. Tök mindegy ebből a szempontból, hogy a második ember használtan veszi vagy letölti.
Amúgy nem a használt piaccal van bajom, szvsz, ha megvettem, akkor el is adhatom, tök mindegy, hogy játék vagy autó...csak azt mondom, hogy nem "jobb" ez a megoldás sem.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#942) haxiboy válasza mike1334 (#941) üzenetére


haxiboy
veterán

De az első eladás(ok) léteznek, de az 1 példányt megvesz valaki majd millióan letöltik kicsit rosszabb nemde?

Állításod szerint nagyjából az jön le hogy egy eredeti Gibson gitár vagy másolat egyenértékű egy második tulajdonos számára.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#943) mike1334 válasza haxiboy (#942) üzenetére


mike1334
veterán

Ha egy valaki megveszi boltban a lemezt, és utána millióan megveszik second hand....? Abból indulsz ki, hogy többen warezolnak, mint ahányan használt lemezt vesznek. De mindegy is az arány, az első eladás számít csak, a többi mindegy.

Nem stimmel a hasonlat, mert ez nem etikai kérdés, hanem gazdasági, és nem a felhasználó szempontjából kell nézni, hanem a kiadójéból. A warezzal ugyanazt kapod, nem "koppintást".

De nem a warezt akarom jobb színben feltüntetni, hanem csak annyit mondok, hogy a használt sem jobb gazdaságilag, mint a használt játék a kiadónak.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#944) ->Raizen<- válasza mike1334 (#943) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Warez igy is ugy is rossz de ma mar vitathatatlanul elony. Es nagyobb tomeghez jutnak el a jatekok es megtobben vesznek igy eredetiben a multi miatt. Vagy mert lerojak a tiszteletet fejlesztok elott, tamogatjak oket, vagy mer kenyelmesebb ps storebol letolteni

[ Szerkesztve ]

(#945) ProEvoFan válasza mike1334 (#943) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Azt elfelejted hogy ha tetszik az eredeti használt játék, akkor vehetsz hozzá dlcket digitális storeból.Ebből már lát hasznot a kiadó/fejlesztő.

(#946) mike1334 válasza ProEvoFan (#945) üzenetére


mike1334
veterán

Ha tetszik a warez játék, és multizni akarsz, akkor megveheted a játékot. Van róla és tanulmány, hogy a wareznek nem feltétlenül kedvezőtlen a hatása az eladásokra, sőt...de mondom, nem támogatom, csak azt mondom, hogy alapvetően a kiadó szempontjából nem nagy a különbség. Az meg külön téma, hogy mennyire baráti hozzáállás, hogy ami régen eredetileg a játék része lett volna, most kivágott tartalom és csak dlcként érhető el...még el is fogadnám ezt, ha az alapjáték árát csökkentenék. Amúgy ez a dlc téma is csak azt támasztja alá, hogy a kiadók szerint sincs különbség a warez és a használt között, így akarnak a használton is keresni...annyi a különbség, hogy a használtnál van rá esély az adott játék kapcsán. Bár, akiket én ismerek és használt játékot vesznek, azok nem vesznek dlc-t, mert azt nem lehet tovább adni. De persze ez nem reprezentatív, csak személyes tapasztalat.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#947) hajbel válasza mike1334 (#946) üzenetére


hajbel
addikt

Érdekes téma. Ha főiskolás koromban, amikor egy petákom nem volt, nem warezolom le a Stalkert, ma nem lenne meg három verzióban, mert nem játszom volna az fix. GOG, Steam, gyűjtői díszdobozos kiadás. Viszont konzoloknál a dobozos csere-bere legális. Ha a gyártók károsnak tartják majd beszüntetik a következő generációban. Szerintem a PC-s tábor konzolvásárlására károsan hatna. Ez megint személyes tapaszt. Nem tudom, hogy van-e ok-okozati összefüggés a játékok igényességét tekintve, de pl. PC-re is elérhető, warezolható közegben igénytelen alkotások születnek (Ubisoft), míg a nem warezolható játkok (exkluzívok, pl. Forza, Horizon, Last of Us) sokkal igényesebbek. Vajon véletlen ez?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#948) idegen lény válasza hajbel (#947) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem warezolható játékok? Létezik ilyen kategória? :Y Ha a Sonyn vagy a MS-on múlna, már rég nem lehetne a játékaikból használt piac. Ezt a generációt mindkettő úgy kezdte, hogy ezt beszüntetik, csak a tömeg nyomására változtattak, nem jótékonykodásból. A legszívesebben bevezetnék a csak egyszer használatos, önmegsemmisülő lemezeket, de nem akarok tippeket adni nekik. :DDD

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#949) ProEvoFan válasza idegen lény (#948) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Rosszul tudod.Csak a MS akarta, a Sony nem.Ez az egyik dolog, amiért sokan megutálták a MSt és közrejátszhatott az xbox gyenge eladásaiban is.

[ Szerkesztve ]

(#950) Polllen válasza hajbel (#947) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az ubisoft alkotások annyira igénytelenek, h warez mellett is szárnyalnak az eladásaik. :)

Az ilyen általánosítás nem vezet sehova.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.