Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Gebriel válasza .LnB (#348) üzenetére


Gebriel
veterán

Én azért ebbe annyira nem lennék biztos, ha a generációkat nézem akkor a következőnél az MS gépe lehet a favorit. PS2-Xbox360-PS4-??

(#352) Polllen válasza .LnB (#325) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Mások olyan kifogással jönnek, hogy a PS Now miatt a PS exkluzív címek nem is exkluzívak"

Én nem láttam ilyen kifogást. Félreértés abból lehet, hogy a ps valakinek a playstation konzol, valakinek meg a szolgáltatásokkal egyben minden.
Másra nem tudok gondolni (jóhiszeműen), hiszen a ps now egyik fontos eleme, hogy multiplatform, pc-n is elérhető.

Persze ha ezek után is valaki playstation konzol exkluzívnak tekinti a ps now-ban elérhető játékokat, akkor ott baj van.

#348-ra
A piac már többször bizonyította, hogy könnyen elfordul az előző generáció favoritjától, ha a váltásnál a másik tűnik jobb választásnak. A sony jó úton halad, de még el tudják szúrni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#353) F_Peter válasza .LnB (#348) üzenetére


F_Peter
őstag

Van már róla fix infó hogy a Halo a kövi genre jön?
Nekem az uccsó infóm az volt Spencer azt nyilatkozta hogy a mostani E3-n látottak mind erre a genre jönnek (mondjuk azt hiszem ezt a Cyberpunk kapcsán mondta).

Amúgy szerintem az új címek bemutatása inkább a kövi e3-ra esedékes.

(#354) hajbel válasza Wesder (#349) üzenetére


hajbel
addikt

Én pedig azt remélem, hogy lesz remastered verzió minden nagyobb címből, mint a Last of Us és a The Nathan Drake Collection, FC3. Ezekkel a felújított változatokkal szivesen játszanék az eredeti játék birtokában is. Egy régi játákot eszembe nem jutna elővenni, max a horizont. Persze ez én vagyok. Szerintem a kompatibilitás a felépítésből fakadóan 90%-ban borítékolható.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#355) .LnB válasza Polllen (#352) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Te nem láttál? Akkor a 162.-es komment körül keresgélj.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#356) Wesder válasza Polllen (#352) üzenetére


Wesder
félisten

Èn írtam hogy a PSNow miatt a benne lèvő exek, már nem számítansk annak. A vèlemènyemet továbbra is tartom.
Egy C2Q gèpen kijáthszatom a GoW szèriát, a legújabbon kívül 6.000ft-èrt. Tehát nem csak PS-en játszható ès teljesen legális. Szerencsère a Sonynak ez a szolgáltatása egèsz jó.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#357) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Amúgy az volt már, hogy az exkluzív cím tulajdonképp egy féle röghözkötés és árt a játékiparnak?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#358) F_Peter válasza hajbel (#354) üzenetére


F_Peter
őstag

Igen. Viszont azért jobb lenne úgy ha kap egy felújítást a régi és nem is kell újat venni. Nem? ☺️

Csapoati: Az nem a crossplatformtól való elzárkózás? 😁

[ Szerkesztve ]

(#359) Norb79 válasza .LnB (#355) üzenetére


Norb79
őstag

Ő pont az ellenkezőjére keres példát, ahol "baj van" a fejekben, ahogy ő írja, amikor vki a PCn játszható címekre azt mondja, hogy azok PS exclu címek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#360) hajbel válasza F_Peter (#358) üzenetére


hajbel
addikt

Ingyen, vagy a két szép szememért nem fog nekem senki remasterelni egy játékot, ami rendben is van. A fejlesztőket fizetni kell, nem fognak ingyen felújítani semmit. Illetve ha igen, az biztosan olyan is lesz.

(#357) Csapoati: Sajnos működik. Különben eszem ágában nem lett volna konzolt venni.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#361) Wesder válasza F_Peter (#358) üzenetére


Wesder
félisten

Állítólagosan azèrt nem akarnak cross-t, mert amúgy is nekik van a legnagyobb játèkosbázisuk, a Boxos játèkosközössèg elèggè Toxic.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#362) Norb79 válasza hajbel (#360) üzenetére


Norb79
őstag

Hát azon a vacak Xboxon pedig ilyenek vannak, mint amit korábban is többen linkeltek, hogy 4k patchet kapott az RDR első része X1Xen, ingyen és bérmentve, ráadásul 2k a játék, vagy ha megvan a 360as verziód, akkor még annyi se. Szóval de, vannak ilyenek.

(#363) F_Peter válasza hajbel (#360) üzenetére


F_Peter
őstag

A boxnál pedig így megy a legnagyobb címekkel.

Norb79: 1200 Ft volt a storeból. :)

[ Szerkesztve ]

(#364) Wesder válasza F_Peter (#363) üzenetére


Wesder
félisten

Nem olvastad a cikket? "Lehet ezeket említeni, de felesleges" ;]

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#365) KoNZoLik@ válasza Wesder (#349) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Pedig nem fogja futtatni!
És akkor én mit szóljak a 350db store-ból megvásárolt játékaimmal, még eladni sem tudom, hogy legalább egy töredéke visszajöjjön az áruknak:(

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 818 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#366) bulikavagyok válasza hajbel (#360) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ez (is) ingyen volt és olyan is lett. :U Plusz mire elkészült a patch a játék már kikerült a store-ból, így a fejlesztők nem számíthattak semmilyen bevételre.

(#367) Polllen válasza .LnB (#355) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt láttam, de az nem kifogás, hanem kiegészítés (korrekció). Egyetértek vele.

Ahogy a Gears of War 4 nem konzol exkluzív, úgy a ps now játékok sem azok.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#368) Norb79 válasza bulikavagyok (#366) üzenetére


Norb79
őstag

Hát ha a forza horizonra gondolsz, arról mindenki ódákat zengett, hogy mennyire jó lett a 4k patch, a linkelt videóban is szétdícsérik. 2017 szeptemberében amúgy ingyen volt goldhoz, előtte meg 3k környékén szórták karácsonyi akciókban, én is annyiért vettem x360ra. Kb ez a két cím (RDR1 és FH1) ami miatt mai napig gondolkozok néha, hogy x1et kellene venni (és abból is nyilván az x-eset), de aztán mindig lebeszélem magam egy n+1. platformról. :)

(#369) siti


siti
senior tag

elolvastam, bólogattam, én is "váltottam" annak idején Wii-re, de valójában az a jó ezekben, hogy nem kell váltanod, lehet mindkettő. Ez olyan mint a sör. Ha már van egy a hűtőben, nem fog megsértődni, ha veszel mellé másikat. és simán vehetsz mellé többet is. Olyan mint a barátnő. illetve nem, nem olyan :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#370) Stauffenberg válasza siti (#369) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Olyan mint a barátnő. illetve nem, nem olyan"

No offense, de van olyan barátnő is, aki néha hazahoz egy Esztert vagy Csillát némi hármas co-op játékhoz. :)

(#371) ProEvoFan válasza mike1334 (#328) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"a Gamepass szvsz a jövő játékértékesítési modellje"
Nagyon remélem hogy nem.Lassan mindenre majd elő kell fizetni.Kapok mellé olyan dolgokat is, ami nem is érdekel, plusz annyi előfizetésem lesz a hobbimra, ami már drágább lesz, mintha azt a játékot venném meg, ami érdekel is.
A gamepass szerű lehetőség maradjon meg csak opciónak.Úgy ok.

(#372) mike1334 válasza ProEvoFan (#371) üzenetére


mike1334
veterán

Mármint nem csomagban, hanem játékonként. E mellett nyilván lenne lehetőség megvenni is a játékot annak, aki akarja. Én simán kibékülnék azzal, hogy havi pár ezer forintért béreljek egy játékot (Végigtolom, aztán annyi...a játékok többségét úgy sem akarom újra elővenni, így meg nem kell a használt piaccal bajlódni. MS-nél évek óta tervben van egy ilyen lehetőség bevezetése. Normálisabb hálózati megoldás mellett én a streamtől se zárkóznék el, hardver igény csökkenése miatt olcsóbb konzol, mert nem azon fut, mellette a játékot is csak addig érem el, amíg szükségem van rá, az is olcsóbb lenne, nekem kényelmes megoldás lenne.)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#373) Polllen válasza ProEvoFan (#371) üzenetére


Polllen
nagyúr

A zene és filmiparban egész jól bevált.

Éves ~5,5k-s EA access (~8k-s Origin access) elég erős ajánlat.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#374) Xaels válasza Polllen (#373) üzenetére


Xaels
félisten

Szerintem nem lehet párhuzamot vonni a zene és a film/sorozat piac és a játék piac között. Egy új belépőnek jó ajánlat az Access meg a Gamepass, de hosszútávon hogy fogják ezt fentartani? Vagy az új tartalom lesz kiherélve és úgy bővítve, hogy tartósan elő kelljen fizetni? Kösz nem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#375) d@vee


d@vee
őstag

Jó írás, köszönjük :R
Van sima fat (a hűvösebb verzió) PS4-em és nagyon szeretem. Tényleg igaz az, hogy az exkluzívok szintjét a PC nem tudja hozni. Hiába 8K, hiába 144Hz, a játékmenet, a hangulat utánozhatatlan egy Last of Us esetén pl.
Viszont PC-s is vagyok, jelenleg van összeállítás alatt egy komolyabb gamer erőmű. Szóval egyetértek azzal, hogy a gamer PC-t nem váltja ki, de mellette a játékok 90%-át tudod tolni (ugye van még egy Nintendo platformunk is)

[ Szerkesztve ]

Ja

(#376) Carlos Padre válasza Wesder (#349) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A nyakad ráteheted, hogy a PS5 egyik system seller fícsörje a ps4 játékok futtatása lesz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#377) Carlos Padre válasza Gebriel (#351) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A ps3ról meg nem beszélünk, mert nem illik bele a képletedbe.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#378) Polllen válasza Xaels (#374) üzenetére


Polllen
nagyúr

A játékpéldányok értékesítése nem fog eltűnni. Egy ilyen szolgáltatás nem éri meg mindenkinek. Ha valaki egy játékot akar rongyosra játszani, akkor neki jobban megéri külön megvenni.
Ez zene és filmnél is így van. Amúgy miért ne lehetne párhuzamot vonni? Digitális tartalom fogyasztásáról van szó. Még az ekönyvtárat is nyugodtan ide lehet sorolni.

Amúgy mivel a kínálat folyamatosan bővül, így az újakat is behúzzák.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#379) F_Peter válasza Carlos Padre (#377) üzenetére


F_Peter
őstag

Azt vágod hogy a "nyertes" konzolokat sorolja? Azért nem szerepel a ps3 mert a one sem szerepel.

(#380) Wesder válasza Carlos Padre (#376) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt eddig is tudtuk, köszönjük. :U Korábbi hozzászólásban már megemlítettem hogy KÖTELEZŐ lesz a PS5-ön a BC.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#381) Carlos Padre válasza Norb79 (#362) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Te most azt, hogy X-en az xbox360 emulátor 4k-ban rendereli a bc játékokat úgy állítod be, hogy "4k patchet kapott az RDR első része X1Xen, ingyen és bérmentve,"????

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#382) Carlos Padre válasza F_Peter (#379) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nyertes? O.o

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#383) F_Peter válasza Carlos Padre (#382) üzenetére


F_Peter
őstag

Nem, hanem "nyertes". Értsd: arra utalt hogy generációról generációra váltotta egymást a két márka hogy melyik éppen a sikeres vagy kevésbé sikeres.

(381): Itt valami tévedés van szerintem. ☺️

[ Szerkesztve ]

(#384) Norb79 válasza Carlos Padre (#381) üzenetére


Norb79
őstag

(#385) Simba86 válasza ->Raizen<- (#189) üzenetére


Simba86
senior tag

Amíg nem próbálod ki a PS NOW-t, addig ne hasonlítsd az onlive-hoz és a többi streamelős szolgáltatáshoz... konkrétan TÖKÉLETES játékélményt ad akármelyik GOW-hoz ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#386) Carlos Padre válasza Norb79 (#384) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ó, jajj...

"Red Dead Redemption is now playable on Xbox One X at a true, native 4K. Ahead of the sequel's promised October 2018 release date, the Xbox 360 classic is added to a growing list of back-compat titles running on X hardware, enhanced at the emulator level to provide a full native 4K resolution"

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#387) RudY válasza Carlos Padre (#381) üzenetére


RudY
addikt

Tényekről beszél, nem véleményt szajkóz. ;) [link]

(#388) marilllyo


marilllyo
veterán

Visszaolvasva az írásod még azzal egészítettem volna ki, amit anno a PS4 totyiba is írtam.

Én úgy gondolom, hogy maga a PC gaming-nek része a build... Amikor teszemazt IT-s vagy...és a saját tapasztalatod, tudásod és tesztek (na és persze a "keret) alapján összeválogatod a szerinted legjobb build-et. Maga a pc gaming élmény része a megjelenés minősége és a frame szám összhangja. Ennek az a szépsége. Büszkeséggel tölti el az embert egy jól összerakott PC az asztal alatt. Sőt...mint egy dédelgetett gyermek úgy gondolsz rá. Fantasztikus érzés. :B

De ugyanúgy rengeteget ronthat a játék megítélésén az, ha drivereket kell csereberélni miatta. Vagy akár a "savanyú a szőlő" esete. Gyenge a gépem a játékhoz...de annyira biztos nem is jó..

Ezzel szemben a konzolon mi marad? Mit látsz? Csak magát a játékot. Semmi más csak a "pure game". Ahogy azt megírták. Csak a fejlesztőkön múlik, hogy tetszik-e amit vettél vagy sem..
Számomra ez szempont. "Kikapcsol bennem" egy-két felesleges dolgot és csak a játékra tudok koncentrálni.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#389) Anaren91 válasza marilllyo (#388) üzenetére


Anaren91
senior tag

+1 én az utolsó pár évben vettem észre magamon, hogy a szabadidőm nagy részét már nem is játékra töltöm, hanem állandóan a géppel "buzerálok" valamit, mert még itt egy kis plusz meg még ez meg az... Aztán sokszor festettem egy játékot, szarakodtam a beállításokkkal, meg afterburner, aztán kb addig jutottam el, hogy meggyugtattam magam, hogy na ez is jól fut és a végére a játékkal már kedvem se volt játszani. Ergo azt a "kielegulest" amit most pl a gow végén éreztem, letudtam annyival, hogy na faszán be van állítva megvan a 60 fps és boldog voltam...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#390) Carlos Padre válasza Wesder (#380) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem vitatkoztam veled.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#391) Norb79 válasza Carlos Padre (#386) üzenetére


Norb79
őstag

Mi ó Jajj? Lefordítsuk neked?

(#392) .LnB válasza marilllyo (#388) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Bele lehet ám ebbe is unni. És sokunknak a pénze is véges azért. Bár ezt direkt nem írtam bele. Persze jó dolog gépet összeállítani, hetekig járni a komponensek topikjait, hogy mit érdemes venni, és hasonló dolgok. Én a szoftveres buherálást már sok éve elhagytam. Egy ideig muszáj volt trükközni, hogy fussanak a játékok. Aztán egy idő után inkább vettem erősebb hw-t. De egyik se nyújt akkora élményt mimt a Beyond, vagy a Detroit: Become Human. :D mindezt egy aprócska konzoltól kapom, ami 55e ft-omba került. Összességében szerintem se a PC, se az Xbox nem tud olyat nyújtani, amit egy PS4 a maga játékaival.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#393) Carlos Padre válasza F_Peter (#383) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ha csak a eladási számokat nézzük a ps3 egy év késéssel hozta az xbox360 eladási számait, amiatt jelenti, hogy havi átlagban többet adtak el belőle a jóval magasabb ár ellenére. Továbbá az xbox360 az életciklusa első felében volt kelendőbb, a ps3 meg a második felében. Hogy sikerült ebből kihozni, hogy az xbox360 a nyertes?

További adalék:
Ps: 104.2m
Ps2: 157,6m
Ps3: 86.9m
Ps4: 80.1m eddig

Xbox: 24.6m
Xbox360: 85.8m
Xbox One: 37.7m eddig

Ebből max azt lehet kihozni, hogy a playstation egyenletesen jól teljesít, az xbox meg nagyon nem.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#394) Carlos Padre válasza marilllyo (#388) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A "Pure Gaming" pont az amit keresek. Csak megy. Ez az ami hiányzik a pc-n. Megöregedtem.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#395) #52588800 válasza marilllyo (#388) üzenetére


#52588800
törölt tag

A "build" része nyugatabbra egyeltalán nem jellemző. Ha ma vennék gépet, egyeltalán nem szarakodnék saját építésével.

(#396) Carlos Padre válasza Norb79 (#391) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Légy szíves.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#397) bulikavagyok válasza Carlos Padre (#393) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"Xbox One: 37.7m eddig" -én biztos forrásból tudom, h 37.9M! :D -de ez itt már nagyon off! Gyere át, beszéljük meg a One topikban! ;]

(#398) F_Peter válasza Carlos Padre (#393) üzenetére


F_Peter
őstag

No, kettő dolog :
1. A konzol sikerét nem csak az eladásai hátározzák meg, hanem hogy mennyit fejlődik vagy csökken saját magához képest. Ezen kívül az sincs feltétlen arányban hogy a több eladott konzol több nyereséget termel (pénzt valszeg igen, de nyereséget már nem biztos), mert annyi áttételes bevételük van.

Viszont
2. Én egy szóval sem mondtam hogy ez vagy az volt a sikeresebb, hanem egy másik hozzászólást próbáltam elmagyarázni neked, hogy mire gondolt, mert látszólag nem értetted... azt sem.

[ Szerkesztve ]

(#399) Carlos Padre válasza bulikavagyok (#397) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Bocsánat, 37,9m.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#400) b. válasza siti (#369) üzenetére


b.
félisten

ez a szöveg ezzel az avatarral ütött :D made my day bro :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.