Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hjaj, sejtettem hogy lesz egy ilyen írás egyszer. További jó játékot. :B :R

Live-Die-Respawn

(#2) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Köszi az élménybeszámolót, egy ideje én is szemezek a PS4-el, pont azért mert kb hónapok óta nem érkezett pc-re olyan single player játék ami bármilyen téren megfogott volna. Csak az N+1-edik BR, meg tucat remake. A pc-s játékaim nagy része hack n' slash játék illetve 1-2 indirekt game, amihez még nem kell bivaly erős config (2 éve nem is volt fejlesztve a masina). Ezzel szemben rengeteg olyan cím van ps-re amit jó lenne kipróbálni. Egyedül ami visszatart, hogy nincs hozzá nagy tv-m, csak egy 24-es monitor(világi probléma tudom :D ). No meg tartok a controllertől is, hogy hogyan fogom megszokni :D

Amúgy a különböző PS4 verziók között mekkora digi van teljesítményben?(sima, slim, pro - asszem ez a 3 fajta van)

[ Szerkesztve ]

(#3) .LnB válasza Nordic (#2) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szívesen, remélem segít pár embernek amit leírtam.

Ma már csak két fajta PS4-et lehet kapni (boltban) Slim-et, és Pro-t. Differencia van teljesítményben a kettő között. De a Pro-t leginkább 4K-s tévéhez éri meg megvenni. Leginkább, de nem feltétlenül csak ahhoz. Neked a 24"-os monitor gondolom full HD, ott a Pro 30 helyett, 60 fps-sel futtatja a játékokat, és van plusz élsimítás is. A játék effektíve nem szebb ott sem. Szerintem nem szükséges a Pro FHD-ra, ettől persze lehet azt venni, de drágább. Én nagyon meglepődtem a PS4 topikban, hogy milyen sokan monitorral használják a konzolt, szóval az nem hátrány, de azért szerintem tv-n az igazi.)

Alap gépeket (Fat) már csak használtan lehet kapni. Én nem ajánlom, mert öregek, és rájuk fér a belső takarítás + újrapasztázás. A Slim szerintem egy pofás kis gép, ráadául nagyon halk. A Pro-nak van hangja azért.

A kontroller téma kényes. Én azt mondom, hogy nem véletlenül tud, több 100 millió ember játszik kontrollerrel. Nem akkora ördöngösség az, és eleve a játékok is ahhoz vannak megírva konzolon. Szóval ez nem lehet kifogás. Viszont beszélgettem már olyan (értelmes) fórumtárssal is aki leírta, hogy ő egyszerűen nem bírja használni. Ilyenkor nincs mit tenni. Szóval elfogadom, hogy van ilyen felhasználó is. Ha nem rettegsz tőle, kicsit is nyitott vagy, akkor menni fog. De azért nem egy Quantic Dream játékkal kell kezdeni, ahol fejből kell tudni a gombkiosztást, és sokszor nagyon gyorsan kell reagálni a QTE-re.

(#1) oriic

Nem sejtetted, mert szerintem konkrétan mondtam is neked, hogy lesz. :) Csak nagyon nehezen született meg.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#4) psycroptic


psycroptic
őstag

Éppen a múlthéten döntöttem egy Karácsonykor esedékes PS4 pro mellett, PC-röl váltok. A cikked mégjobban megerösít abban, hogy jó lesz ez! :C

PSNID: Tomy83PS

(#5) marilllyo


marilllyo
veterán

Igen egyébként a kulcsszó az a végén van. Egyáltalán nem értem, hogy a három tábort miért kell ennyire szétosztani. Nevetséges áron lehet használt konzolt venni. Elfért egy ps a PC vagy a Box mellett is. Ha mást nem a pár ex.játék miatt. Aztán ha genug akkor mehet vissza apróra. De ez a látatlanban fikázás butaság szerintem.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#6) joey04


joey04
titán

Hasonló váltáson vagyok túl, csak nálam annyi történt, hogy azt vettem észre, kinőttem a játékokból. Aztán rájöttem, hogy teljesen nem, de már jóval kevesebb játék érdekel, és kevesebb az időm is rá. Eladtam a PC-t, vettem egy notebookot, de pár hónap után kezdett hiányozni a játék. Így aztán elkezdtem agyalni én is egy konzolon. Nálam is a PS volt előnyben a kezdetekben, de aztán ahogy beleástam magam a témába, rájöttem, hogy ezek a valóban jó exkluzív címek engem nem fogtak meg. Próbáltam ismerősnél, néztem csomó végigjátszást, de nem. Nekem többet ér egy Forza, egy GTA, egy AC. Az utolsó AC mondjuk nem tetszik, de a többi mind a kedvenceim között van. Aztán konzol szűzként felfedeztem a Game Pass, az EA Access előnyeit, a kontrollert meg eleve kényelmesebbnek tartottam boxon, emellett a One X a legerősebb gép, ami mindegyiken elérhető, az ezen fog futni a legjobban. Így belevágtam. Nem bántam meg. Igazából olyan amit vártam. Sok év gyakorlás után sem olyan (néhány kivételtől eltekintve) a kontrolleres irányítás mint PC-n az egér és a bill, de szokható, és pont arra jó, hogy levágjam magam egy picit elé játszani. Szóval részemről XBOX, de teljesen megérem, hogy valaki miért vesz PS-t mert ott is vannak valódi érvek. Csak szerettem volna egy ellenvéleményt is leírni. Abban viszont egyetértünk, hogy Gamer PC mellé, jobb választás a PS. Ez nem is vitás.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) .LnB válasza marilllyo (#5) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"De ez a látatlanban fikázás butaság szerintem."

Ezt most mire érted? Vagy kire?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#8) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Jó írás, tetszik.

De könnyű dolgod volt, legyszi most írj egyet hasonló stílusban az xboxrol is ;]

Érdekes, hogy "kell" ilyen írás, mivel ugye az összes konzol szórakoztato elektronikai eszköz. Szinte mindegy mivel ütné el az ember az idejet ha ezek közül választ.
Minden konzolnal lehetne pro és kontra dolgokat állítani.
Néha csodálkozom, hogy ezen képesek osszeveszni embernek látszó lények.

[ Szerkesztve ]

(#9) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Jó írás.Igen, megfér egymás mellett a pc/ps4.Mehet mellé egy nintendo switch és teljesen lefeded a gémer hobbidat.
Az exluzív játékok (amire sokan legyintenek, ugyan már, az a pár plusz cím nem oszt, nem szoroz...pedig de, és nem is pár címről van szó) igen magas minőséget képviselnek.A sony nem szarozik, önti bele a pénzt ezerrel és nem fél az új ip veszélyeitől sem.

(#10) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Nagyon jó írás. Anno volt pár hónapig egy PS3-am de az nem fogott meg. Előtte meg C64 :DDD
Tavaly beruháztam egy PS4 Pro-ba. Na azóta most már odáig jutottam, hogy a PC-t csak dolgozni kapcsolom be. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#11) .LnB válasza WhiteWalker (#8) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszi!

Van írásom logout-on arról is. Leírtam mire jó. Számomra az elég nagy csalódás volt.

(#9) ProEvoFan

És idén/jövőre, az új IP-kel még több exkluzív címe lesz. Ezeket meg szépen tudja majd "rotálni". Egy PS5 megjelenéskor pedig, nem igazán lesz gond azzal, hogy nincs rá játék.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) Jeanne d'Arc

Jó cikk lett, ps4 4 ever.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#13) Zoleee83 válasza WhiteWalker (#8) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ha gondolod én megírhatom az Xboxról váltást. :K
Márciusban váltottam boxról, és hasonlóakat tudnék írni róla, azóta sem hiányzik a box.
(Teljesen jó gép, csak nem én vagyok a célközönség, multiplatformra jó választás az X)
Eléggé sokat játszom a PS meggyőzőbb volt, március óta HZD platina, Last of Us, Uncharted 1-2-3, B2S lett végigjátszva szóval összehasonlítási alapom is van.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#14) Purple_46


Purple_46
tag

Köszönöm a cikket!
Nagyon jó volt végigolvasni!
:)

(#15) MasterMark válasza oriic (#1) üzenetére


MasterMark
titán

Nah őt is rátukmáltad a nextgen-re... :DDD

Switch Tax

(#16) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

nagyon jó a cikk :) nekem is van PS4(igaz pro) engem csak az zavar, hogy a menü nagyon kitud fagyni/belassulni néha :( egyébként még mindig nagyon jó konzolok, a store akciók is nagyon jók :D

(#17) mike1334


mike1334
veterán

Jó írás, gratula, két hozzáfűzni valóm van, minden kötözködés nélkül.

Ráadásul ma egy PS4 és egy PC birtoklásával a játékipar teljes játékfelhozatalát le lehet fedni, köszönhetően a Microsoft Play Anywhere programjának is.

A Nintendo játékai így kimaradnak, tudom sokan nem szeretik, vagy nem érdekli őket, de tavaly pl az év játéka is Nintendo exkluzív cím volt.

Gamepass, One X, visszafelé kompatibilitás... ugyan már.

Aki évek óta nem játszott se pc-n se konzolon, azoknak ez azért hatalmas "ajándék" (tudom, mert én is így voltam). Abba bele se megyek, hogy a GamePass-szal az MS a jövőt alapozza meg (lásd Netflix), ezzel sokan nem értenek egyet, amit elfogadok, de szerintem akkor is így van.
Illetve, aki "koca" játékos, mert csak az aktuális Fifa/CoD/Bf érdekli, annak (ismét csak szerintem), jobb választás az Xbox, (EA access miatt, vagy, ha nagyobb teljesítményt akar az X miatt, az X egyébként multiplatformok esetén is igaz, persze pénz kérdése). Meg még ide venném az autós játékokat. Tudom ekézik eleget az MS-t a miatt, hogy csak 3 exkluzív sorozata van, de a Forza játékok mindig is kiemelkedtek a többi autós játék közül, sokaknak ez is szempont.
Koca játékosoknak az is számíthat, hogy használt xbox one S-t kb 20e forinttal olcsóbban is lehet már venni, de újonnan is olcsóbb sokszor 5-15e forinttal.
Ha valaki nem játszik multiban, és jobban szereti a történet orientált "filmszerű" játékokat, akkor a PS jobb választás.

Minden féle vita indítási szándék nélkül írtam, csak az én személyes véleményem ez, és azt se lehet már mondani, hogy elfogult vagyok, mert most tisztáztuk a másik topikban, hogy van már ps-em is az xbox mellett :D (de még nem lefutott meccs, hogy melyik marad, kettő szvsz felesleges nekem)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#18) .LnB válasza mike1334 (#17) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, a Nintendo-t valamiért teljesen elfelejtettem/kihagytam. Magam sem értem miért.

Jó amit írsz egyébként. Csak ne legyen valaki "csak" koca játékos. Tessék pár exkluzívat kipróbálni. Főleg ilyen CoD-ok helyett.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) mike1334 válasza .LnB (#18) üzenetére


mike1334
veterán

Szerintem se jó kocáskodni, én vagy 10 év kihagyás után kezdtem újra játszani, de beszippantott (csak sajna idő nincs rá, bezzeg egyetem alatt lett volna, de akkor meg pénz nem volt :DDD ). Viszont hány embert ismerek, aki csak Fifára tartja a konzolt, hogy ha átjönnek sörözni a haverok legyen valamivel szórakozni...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#20) Norb79


Norb79
őstag

Ez nagyon egyéni preferencia függő, hogy kinek mi az optimális választás. A cikk címe helyesen nem az lett volna, hogy "Miért vegyél PS4-et?", hanem hogy "Az én géming igényeimhez miért passzol tökéletesen a PS4".

Az én igényeim mellett pl van otthon gémer pc (1080ti+4k monitor+amikell), van xbox360 (kinect miatt), ipad (handheld géming miatt), és nintendo swicth is (szintén handheld géming miatt). Xbox one és ps4 pl teljesen diszpreferált. Én is tudnék ilyen szép hosszú cikket írni, hogy miért ez az ideális setup, de dióhéjban annyi, hogy 8 és 9 éves gyerekek plusz én, én pc-n játszok, többnyire civ6ot vagy egyéb stratégiai játékokat, elvétve vmi fedezéklövöldét, és emellett már kényelmes vagyok, nem szeretek a gépen netezni, tartalomfogyasztani, szóval egy ipad adta magát mellé, és azon is van csomó gém amit inkább ott tolok, mint pl régi kalandjátékok remasterei, illetve karácsony óta van rá civ6 is, szóval az is jóság, tengerparton civ6 életem álma volt mindig is. Aztán persze ott vannak a gyerekek, nekik a kinect adja le (nem kell kicsavarni a kontrollert a kezükből, elfáradnak, és mennek mást csinálni, így jófej apuka vagyok, aki hagyja őket kockulni, még határt se szab, nem zsémbeskedik, saját teljesítőképességük ott van határnak, nincsenek gép előtt 10 órát naponta, egyet se), meg persze a nintendo, aminek az exclu címei számomra is vállalhatóak, egy 8-9 éves gyereknek meg abszolúte és nem kell félni, hogy na majd mindjárt fröcsög a vér, meg nemtommi, plusz switchen egy géppel két kontroller van, szinte minden gém támogatja az osztottképernyős multit, és ráadásul mindezt a kertben a hintaágyban tudjuk megtenni (ha már kontroller kockul, akkor ne a lakásban), vagy a balatonnál/tengerparton. Az én igényeimnek/adottságaimnak pl ez a tökéletes setup. Telefonon nem játszok, a nextgen konzolok meg teljesen nem kompatibilisek ezekkel az igényekkel.

De száz szónak is egy a vége, az igények és a körülmények határozzák meg a jó választást. Az egy jó dolog, hogy te is megtaláltad az ideális setupot, és nyilván sok mindenki van akinek hasonló az igény és körülmény setupja, így nyilván széles körben lehet ez a jó megoldás. De nem mindenkinek, vannak ilyen szubkultúrák is, mint én. :)

(#21) xBaLLx


xBaLLx
csendes tag

Már rég elhagytam a PC-hez való ragaszkodást, hiszen fontosabb ennél hogy olyan játékot tudjak tolni, ami érdekel is. Ezek az exkluzív címek vettem szinte minden kozolt:
PS2: God of War 1-2, Shadow of the Colossus
PS3: Uncharted széria, GOW3, Last of Us, Heavy Rain stb
Nintendo 2ds: na ezt a kölkök miatt, de baromi jó címek vannak erre, 2 hónapig lekötött a Zelda: Link between worlds, (azok a rejtvények és ötletek, bakker!!) vagy a Metroid: Samus returns.
Switch: Zelda Breath of the Wild... na ez annyira brutálisan összetett és... ugh.. 50 órája tolom és mindig valami meglep, ráadásul még sehol nem tartok a végéig :DDD Szerintem még egy évig elvagyok ezzel...

PS4: na ez még nincs. De ami késik nem múlik. GOW4, Uncharted4, Last Guardian, Spider-Man (na emiatt már valszeg veszek egyet)

Érdekes, hogy xbox valahogy kimaradt, nem láttam olyan címet, ami lekötött volna.

Szóval felesleges vitatkozni, hogy melyik konzol/PC a legjobb, mert nem ez a kérdés.
A lényeg a játékélmény, minden más csak kofalárma :D

(#22) adamssss


adamssss
veterán

Abszolút egyetértek a cikkel.

Világ életemben PC-s voltam, soha nem volt konzolom de pont az exclusive címek miatt vettem egyet pár éve a gép mellé és azóta is rajongok érte. Sajnos nincs sok időm játszani meg már annyira nem is kötnek le a játékok de a kis 1050ti-t remekül kiegészíti a PS PRO.

El kell ismerni, hogy a Sony valami brutálisat alkotott ezzel a generációval és a játékkínálat valami fergeteges.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#23) hash99


hash99
senior tag

Szerintem ez napjainkban egy nagyon könnyű választás. Megvannak a konzolnak az előnyei mint pl.: az excluzív címek vagy hogy le tudsz ülni a haverokkal együtt játszani fizikailag egy térben. Én is azt támogatom hogy kell pc is meg konzol is. Régen lehetett ezen agyalni hogy melyik éri meg jobban stb. De jelenleg amikor 16 gb ram annyiba kerül mint egy használt ps4 szerintem nincs kérdés. Ha elversz 500e -t szuper gamer gépre akkor az a 60-as már bele fog férni és mindkét platformod lesz. Kiváltani nem fogja a pc-t legalábbis nálam biztos nem de az elszállt pc-s árak miatt tényleg nem egy nagy befektetés venni egyet a gép mellé még ha nem is fogod annyit használni.

[ Szerkesztve ]

(#24) anulu


anulu
félisten

Become Human megjelenése után erősen filozofáltam egy PS4-en (ONE X mellé). pár játék (az említett, Beyond Two Souls, Heavy Rain, GoW) miatt lett volna csak. sajnos azonban még mindig érzékenyen él bennem a jópár évvel ezelőtti PSN account leak és az, hogy akkor mekkora szívást okozott az ellopott bankkártya adatom, valamint az is, hogy a Sony hogy kezelte az egész ügyet.

ez a mai napig elég indok nálam, hogy minden kéztetés ellenére egy vasat se adjak a Sonynak. akinek van PS4-e egészségére, jó játékot, stb. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) oriic válasza MasterMark (#15) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem nagyon kellett erolkodni. :DD

Live-Die-Respawn

(#26) .LnB válasza Norb79 (#20) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Látom, nem sikerült megérteni a mondandót. Pont ezért ez a címe, mert ez csak az én véleményem. Nem általánosítás, de ezt direkt le is írtam.

(#23) hash99 Direkt nem mentem bele a dolgok anyagi vonzatába jobban, mert van aki bármit meg tud venni, van akinek egy PS4 is drága.

(#15) MasterMark oriic csak a hw-t szolgáltatta, ha ő téritett volna át akkor nem PS-t vettem volna. Bár ismer annyira, hogy tudja, arra semmi esélye se lett volna. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#27) nofi


nofi
őstag

Ezt jól összefoglaltad, abszolút egy véleményen vagyunk :K

Nekem amúgy az egész single-multi párhuzamhoz van annyi saját tapasztalatom/hozzáfűzni valóm, hogy vannak az ember életében olyan időszakok amikor egyszerűen nem okoz örömet a multiplayer, még ha előtte évekig az volt a prioritás. Sokaknál ez egy párkapcsolatnál, vagy egy új munkahely esetén előjön, amikor más időbeosztás miatt egyszerűen kínszenvedés összehozni a megszokott csapatot.
Nálam ez a fiam születésekor következett be és hamar rájöttem, hogy ha család-munka-sport-játék-szórakozás négyest kell sorba állítani akkor ezentúl mindig én leszek az akinek csak este 10-és éjfél között jó, akinek bejön egy fognövős, vagy oltás utáni lázas éjszaka és kénytelen leszek lemondani az aznap estét is. Arról már ne is beszéljünk, hogy innentől minden grind, vagy kör/meccs végét várás elpocsékolt időnek tűnik.
Szóval nálam így esett a választás ismét a playstationre. Ha vankis időm akkor minőségi, single játékkal szeretnék játszani és pont nem érdekel milyen hardver duruzsol alatta, vagy mennyi fps-t köhög ki magából. Nem kizárt, hogy egyszer visszahúz a PC-gaming, de jelenleg azon vagyok, hogy a játszást mint hobbi fent tudjam tartani és erre szvsz a konzol a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#28) gianni85


gianni85
veterán

Az Xbox-ot kihagytam volna, vagy ha már megemlítem, akkor nem egy legyintéssel intézem el. Nekem is csak egy PS4 Pro van már egy jó ideje, mert ebben a generációban tényleg elhalmoz a Sony jobbnál jobb exkluzívokkal. Előző generációban csak párszor egy-egy hónapig volt PS3-am, méghozzá csak és kizárólag az UC trilógia miatt. Na de igazából arra akartam kilyukadni, hogy az X jelenleg az átlag gamernek a legjobb ár/érték arányt nyújtja. A One X teljesítményéhez mérten korrekt árcédulát kapott, és egy jó konstrukció (nem úgy, mint a többnyire zúgással operáló Pro). Ha már említed, hogy 60ért használt garis slim-et kapni... x-et picit drágábban újonnan hozzádvágják egy csomó játékkal. Aztán EA Access, game pass, live mellé havi 4 játékot tudsz egy gépen játszani, hála a BC-nek. És sokan írják, hogy áááá BC, ki akar régi játékokkal játszani??? Előtte meg ment állandóan a mantra PC-s részről, hogy milyen szar már a konzol, nem tudja a régi játékokat lejátszani :) Még az is lehet, hogy ugyanazon embereknek fordult 180 fokot a véleménye :D
Na de ok, Sony tényleg odateszi magát játékokkal, de az MS meg többet nyújt a pénzedért.

(#29) oriic válasza .LnB (#26) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tenyleg XO-t nem akarsz venni?;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#30) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ma már elérkeztünk oda, hogy egy pc kvázi luxus cikknek számít. A ps4 pro egy komplett gép és nem kell foglalkozni az upgrade-el. Ezen kívül okosítható. Most már semmi nem szól a pc mellett annyira elszálltak az árak. A ramok a csillagokat verdesik árban, ahogy a vga, a cpu az alaplap is. Egy darab alkatrészt vehetsz a pc-be 120k-ért mondjuk egy gtx 1060 6 gb kártyát vagy ehhez hasonlót és ez bőven nem felső kategória. Hol van még ez attól hogy működtessed?

(#31) .LnB válasza nofi (#27) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

5,5 éve mikor a kisfiam megszületett, megfogadtam, hogy abbahagyom a WoW-ot mert rengeteg időt kíván a progress raidelés, bölcsen váltottam Dota 2-re! :DDD 800 óra után leesett, hogy csöbörből, vödörbe.. :D De nekem is a család az elsődleges indok a multi elhagyására, másrészt meg ez a f*s lobby rendszer, a dedikált szerverek kihalása.

(#28) gianni85 PC mellé Xbox... Én erről írtam. Ha valaki új belépő a konzolosdiba, és nincs PC-je, akkor is nyugodtabb szívvel ajánlom a PS4-et. Ennyi, ez a véleményem.

(#29) oriic Nem, most jó magasságban van a monitorom, ráadásul egyébként sem ülök sokat a monitor előtt. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
A cikk nagyon jó lett.
Én 20 év pc kockaság után váltottam Ps4 (pro)-ra.
Valahogy a játék élmény elfogyott ott. Persze mondhatom úgy , hogy a Battlefield sorozatot ipari szinten űztem , meg persze a WoW-ot. De elmúlt , illetve változott a hozzá állás is.
Nem igazán tudnám megfogalmazni azt az érzést amikor elkezdtem játszani a Horizon Zero Dawn cimű játékkal,akkor ott éreztem újra , hogy igen, ez az amit már a pc nem nyújt nekem , amit a mai napig nem értek,hogy ilyen stílusú játékot miért nem portolnak PC-re. Persze ott volt a Destiny 2 PC port (ami nagy csalódás volt), nem ugyanaz volt mint xboxon az első rész. Mert az is volt, onnan ugrottam Ps4-re.
Jah és nem próbáltam más PS4 exkuliz címet , mert csak 2 hete van meg a cucc.

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#33) .LnB válasza MikaVejneGI (#32) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez ilyen humbuknak tűnik, meg nem is szeretek ilyeneket írni. De esküszöm nekem is volt már nem egyszer ez a fura érzés. Ez az úristen és a boldogság keveréke. :D Mikor megláttam az Uncharted 4-et, meg mikor befejeztem a Beyond-ot például. És a legtöbb exjáték végén és közben megvan ez az öröm, hogy átélhetem ezt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#34) gianni85 válasza .LnB (#31) üzenetére


gianni85
veterán

jah PC mellé no Xbox... már keverednek itt a dolgok, mert sokan már PC-ről PS-re váltást írnak a kommentek között :D
Nekem egyébként baromira hiányzik a box, de PS4 mellé nem vennék. Sajna nincs egyik haveromnak se PS4, pedig akkor mindig elkérhetném egy hétre az exkluzívokat végigtolni. Bár igazából két éve csak ennyiből áll nálam a konzolozás, szóval lehet a boxot be se kapcsolnám :D

(#35) martonx


martonx
veterán

Kukoricát bekészítettem, indulhat a flame war :) PC vs PS4 vs Xbox :)

Én kérek elnézést!

(#36) mike1334 válasza gianni85 (#34) üzenetére


mike1334
veterán

A PS4 Pro mellé miért szeretnél még egy PS-t kölcsönkérni? ;]
Jóvan, tudom xboxra gondoltál :D

martonx

Nem úgy tűnik, hogy lenne flame war szerencsére...lehet ám normálisan is beszélgetni a témában :P

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#37) .LnB válasza martonx (#35) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Eddig nem volt, de látom megpróbálod ezzel az értelmetlen kommentel elindítani. :(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#38) gianni85 válasza mike1334 (#36) üzenetére


gianni85
veterán

úgy értettem, hogy ha lenne valakinek PS4 a környezetemben, akkor nekem nem kellene egy fixen a tv alá :)
De így megkerülhetetlenül benőtte magát a tv állványba. Le is kellene már porolnom :)

(#39) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Kis szürke Ps1-el kezdtem a konzolozást és a szerelem a mai napig tart, most már ugye a Ps4-nél járunk de azért ez mellett megvolt/van a legtöbb konzolgép is! Jelen pillanatban van egy Project Scorpiom is és baromi jó gép az is! Szerintem játszani kell és élvezni az, hogy éppen ezt milyen platformon űzi az ember kit érdekel :))

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 809 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#40) Norb79 válasza .LnB (#26) üzenetére


Norb79
őstag

Bocs, én prohardver címlapról jöttem, ott jobb oldalt nem látszik a (szerintem) rész a címben, illetve az írásból nekem nem jött le elég hangsúlyosan, hogy természetesen tisztában vagy azzal, hogy másoknak mások az igényei, és akkor más lehet a jó megfejtés, mert a PS4 nem az unikális gyógyír minden gémerigényre.
Szóval a PS4 > all igaz lehet bizonyos igény és lehetőség paraméterek között, de nem minden esetben, én csak annyit akartam ehhez hozzátenni.

(#41) ldave válasza KoNZoLik@ (#39) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

For The Players Since 1995

A Slime draws near! Command?

(#42) .LnB válasza Norb79 (#40) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az írásból nem jött le? :((( Akkor jó. Direkt az volt a célom, hogy ezt rögtön megértse mindenki. És tudod mit? Ne haragudj, de szerintem nem az írásommal van ilyen tekintetben a baj.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#43) Norb79 válasza .LnB (#42) üzenetére


Norb79
őstag

"Szóval a játékok." résztől nekem nagyon megmondókapitányos, ott már "megmondod a frankót", hogy ha kocka valaki ha nem, akkor is csakaps4. Ez így túlzás. Ott vannak az érvek a ps4 mellett amiket sorolsz is szépen, persze, de ha nem ezek az igényei valakinek (ami neked) akkor hiába. De mindegy, lapozzunk.

(#44) PowerBuldog válasza .LnB (#42) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Hagyd. Mobilon is látszik a cím ha rálép az cikkre. De még a leadben is benne van a "zerintem miért a legjobb választás" :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#45) Norb79 válasza PowerBuldog (#44) üzenetére


Norb79
őstag


Jobb alsó sarokban a cím. A (szerintem) részt kérlek karikázd be.

(#46) PowerBuldog válasza Norb79 (#45) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Már ne haragudj, de ha rámész a cikkre és elolvasod akkor akkor az első mondat már az, hogy szerinte (és ez benne van a címben is). Ha meg nem olvastad el akkor mi alapján jössz fröcsögni?

De már az alsó mondatban is ott van:

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#47) Norb79 válasza PowerBuldog (#46) üzenetére


Norb79
őstag

Rendben.

[ Szerkesztve ]

(#48) jeni válasza KoNZoLik@ (#39) üzenetére


jeni
félisten

VISZONT EL IS SZERETNÉD adni az Xbox One X-t,illetve cserélni PS4 Pro-ra.

tartalmak miatt nem vitás a PS4 (Pro) a nyerő.
összességében viszont úgy gondolom a felhasználási oldalát nézve az Xbox One S és s X a jobb vétel.
ami nem csak játékra de akár házimozizásra is alkalmas lehet (optikai lemezek mellett).
a pendrive oldalát nem ismerem mennyire is használható multimédiára?

[ Szerkesztve ]

(#49) Solten


Solten
addikt

A PS Now szolgaltatas jobban izgatja a fantaziamat minthogy vegyek meg egy konzolt a meglevok melle, meg lehetett volna emliteni a cikkben.

Saor Alba

(#50) RudY


RudY
addikt

Aki nem akarja végigolvasni, annak röviden összefoglalva: ha Sony exkluzívokkal akarsz játszani, vegyél PS4-et. :DDD ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.