Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Carlos Padre válasza b. (#97) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez meg csak a te véleményed, ismét ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#102) Wesder válasza Carlos Padre (#100) üzenetére


Wesder
félisten

Vagy nem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#103) kolopele válasza Carlos Padre (#100) üzenetére


kolopele
nagyúr

+1

(#104) Daelion válasza Carlos Padre (#100) üzenetére


Daelion
őstag

Lehet benne valami.

Az én környezetembe azt vettem észre '~30 körüliek',hogy már PC-n se érdekli őket az ilyen Single Player sztori alapú játékok és pláne nem konzolon.

Régi haverok,volt munka társak pl csak BF1/Cod/Moba/Battle Royale azt annyi. :(((

Nekik lenne rá Angol tudás csak simán nem érdekli őket.

Én meg már ott tartok,hogy képes vagyok MMO-t is egyedűl játszani inkább csak ne zavarjon senki.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#105) F_Peter válasza Carlos Padre (#100) üzenetére


F_Peter
őstag

Ugyan én csak hallottam, de többeknek éppen az volt az érv hogy ps-re több magyar nyelvű játék van.

Nekem szerintem egy magyar játékom sincs, ettől függetlenül nem fogtak meg a ps exek sem. Van persze olyan amire azt mondom hogy jó játék, csak nekem nem való (pl. Detroit) aztán van olyan is amit biztos tetszene, de évi 2-3 játékért meg nem vennék konzolt. De szidni sose szidtam.

Szerintem egy kicsit éppen az tehet arról hogy szidják őket, hogy sokan túl hypolják azzal hogy nem tudják elfogadni ha valakit nem érdekelnek vagy nem tetszett nekik.

Daleion: igen. Nálunk is inkább a multi megy az egész társaságban (30+), de már olyan 10 éve. ☺️

[ Szerkesztve ]

(#106) kolopele válasza F_Peter (#105) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én viszont kizárólag a Zelda miatt vettem Switchet :) Létezik olyan hogy fanatizmus egy adott játék iránt.

(#107) F_Peter válasza kolopele (#106) üzenetére


F_Peter
őstag

Jó persze, de az a Zelda. 😁

(#108) b. válasza F_Peter (#105) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#109) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Akit nem érdekelnek a single player gémek, akkor azoknak csak egy dísz lenne a polcon, mert kiesnének az exkluzív címek, vagy azok egy jó része?
Életemben pár Single playerrel játszottam, mert nekem túl sematikusak, tök mindegy, hogy fergeteges a sztori vagy rejtélyt kell megoldani... Csak 1-2 esett át a szűrőmön, de ma már azokat sem játszanám újra, sőt van amit félbe hagytam, mert már túl vontatott volt a story. Sok multiplayer játéknál pedig hiába egyszerű a játék menete (kivéve a komplexebbeket), a játékosok randomitása adja az igazi élményt, és ez által változatos helyzeteket, kihívásokat teremt.
Legutóbbi próbám pl. a híres Witcher, de 1,5-2 óra után annyira meguntam, hogy le is töröltem.
Amit single playerben játszom az szimulátor, nagy ritkán valami indie/platform, vagy AoE2.
Quake Champions és Unreal Tournament nincsen konzolra az meg már szentségtörés. :DD
Én akarnék találni okot, hogy vegyek már végre magamnak egy konzolt, de egyelőre nem tudok. (Mondjuk azt hallottam, hogy nincsenek csalók a multikban, viszont joy-jal nem fogok szenvedni egy FPS-ben... :DDD ) Pedig már nagyon viszket a tenyerem egyre... Azt hiszem amíg az MS nem fog végre egy valós HTPC-t csinálni az XBOX-ból, addig nem is lesz.
Szigorúan tessék szvsz-nek venni, amiben hibáztam, kijavítani. :DDD

(#104) Daelion +1 Ugyan ez a szindróma. Utoljára 20-as éveim elején játszottam végig single player játékot, azóta azok már semmilyen szinten nem okoznak kihívást, kíváncsiságot, bármilyen élvezeti értéket és az újdonság ereje is a elveszik egy game trailer megnézése után. :)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#110) b. válasza Carlos Padre (#100) üzenetére


b.
félisten

Szerintem meg nem utálják a PS exkluzívokat, ez csak ismét csak a ps fanatikus véred és az, hogy ismét nem tudsz értelmezni egyszerű mondatokat sem, félremagyarázod az egészet.
Az, hogy valakit nem érdekel( itt is ilyen véleményeket olvastam csak) egy egy játék nem jelenti azt , hogy utálja.Angol tudás hiánya miatt lebutázni, lelustázni valakit szintén téged minősíti.El sem tudsz képzelni olyan dolgot, hogy valakit szintén nem fog meg ez a világ vagy leszarja a Singleplayer játékokat az mellett hogy tökéletesen beszél angolul.
Ez a kijelentésed meg egyenesen vérlázító.

"Mert ha buta vagy és/vagy lusta tanulni egyszerűbb meggyőzni magadat, hogy a játék szar és nem te, innen meg már egyenes út az xbox vagy a pc masterrace. És ezeket az embereket aztán győzködheted a világ végéig."

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#111) Gebriel válasza zone (#91) üzenetére


Gebriel
veterán

remélem segít pár embernek amit leírtam

Abszolút nem.

Te már csak tudod, hogy pár embernek sem segített. :U

" Konkrétan a "cikk" első fele, 9 bekezdés csak arról szól, hogy miért írtad ezt meg és hogy vettél egy konzolt egy exkluzív cím miatt, meg már untad a PC játékokat. Kb. senkit nem érdekel."

De, az ő esetében pont ez érdekel és úgy néz ki mást is ;)

szerk.:
Egyébként jó 5-6 éve én pont a GTA V miatt vettem PS3-at, de eszembe nem jutott volna, hogy erről egy logout címlapos litániát írjak másoknak, hogy ők is vegyenek.

Inkább az elkövetkező 5-6 évben ne jusson eszedbe ilyen rosszindulatú hsz-t írni :U

(#112) Aprósólyom válasza b. (#110) üzenetére


Aprósólyom
addikt

+1 Tipikus esete annak, mikor egy személy elhitte, hogy megtalálta az Egy és Igaz választ, majd minden újabb felmerülő nézőpont puszta hülyeségnek tűnik a számára. Innentől kezdve a kommunikációs csatorna beszűkül és jóformán egyirányúsodik az információ átadás és feldolgozása...hacsak nem tesz ellene valamit. Ismerős a jelenség. :DDD

Padre-nek üzenném: Az véletlenül sem merült fel, hogy a korral változnak az emberek szokásai, igényei? Én, ma már inkább előveszek egy könyvet, ha sztorit akarok, ha pedig játszani, akkor szórakozok multiban haverokkal? Az öszvéreket (Single player) pedig kihagyom, mert egyikből sem ad akkora élményt mint az előző kettő, legalább is számomra.

Jevons paradox

(#113) joey04 válasza Carlos Padre (#100) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk van olyan is, aki annyira buta vagy és/vagy lusta, hogy a magyart sem érti, vagy csak szimplán keveri a szavakat. Mert pl. én sehol nem látok olyan kommentet amiben bármelyik Sony exkluzív játék szarnak lenne beállítva, vagy hogy bárki utálná őket.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#114) janeszgol válasza Carlos Padre (#100) üzenetére


janeszgol
félisten

Senki nem utalja az exkluzivokat. Amit peldanak hoztal, olyan jatekok lehetnek a masik ket platformra is.

[ Szerkesztve ]

(#115) Apone33


Apone33
őstag

Köszi a cikket, egy élmény volt végigolvasni. :R

Anno én is pc-ről váltottam ps4 pro-ra. Amit nagyon nem bántam meg.

Play Hard!!!

(#116) mike1334 válasza Carlos Padre (#100) üzenetére


mike1334
veterán

Sokkal több játék van magyarul psre, mint xboxra. A "logikád" alapján aki buta/lusta, annak a PS jobb választás, mint az xbox. (Tegyük hozzá, hogy ennél nagyobb baromságot rég olvastam a fórumon.)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#117) gianni85


gianni85
veterán

A Knekk mondjuk elég szar, de azt se lehet utálni :D

(#118) b. válasza gianni85 (#117) üzenetére


b.
félisten

huh ne mond nekem oltárira bejött! :DDD Már alig várom valami akcióban a 2. részt. Nagyon állat ötletek vannak benne. Például a méret változtatás, harcstílus módosítás, a különböző anyagokból való összeállás igazán tetszett. Csak egy kicsit( nagyon) jobb körítés, megvalósítás kellene hozzá, akár kiemelkedő is lehetne. Platform játékok terén szerintem van benne fantázia. 2 nap alatt végigjátszottam úgy behúzott az első pár pálya botladozása után.

Amúgy N1 az avatarod :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#119) Viper26


Viper26
nagyúr

Szintén PC mellé lett egy Slim, és egy Switch, nagyon jó döntés volt. :)

Pixel 7 | FR955

(#120) gianni85 válasza b. (#118) üzenetére


gianni85
veterán

Jó, hát én is végigtoltam az első részt, aranyos volt, de nem tudok szép emlékkel visszatekinteni rá :)
Így a K2 kivételével csak az Until Dawn maradt eddig ki az exek közül, de az meg nem vonz, pedig jó cucc.
Ja meg a Lost Guardian, huh, azt illene már bepótolni. Egyébként ha másért nem is, de azért jár a pacsi a Sony-nak, hogy ennyire változatos, és konstans jó minőségű játékokkal árasztanak el.

(#121) Viper26 válasza gianni85 (#120) üzenetére


Viper26
nagyúr

Last...

Pixel 7 | FR955

(#122) Wesder


Wesder
félisten

Jelenleg hány Exklúzív van PS oldalon?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#123) Carlos Padre válasza b. (#110) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nagyon ráálltál erre a személyeskedős vonalra :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#124) oriic válasza Wesder (#122) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Teljes listát nem találtam, csak olyat ami hiányos (Vagy felesleges/elkaszált címek is vannak rajta)

[link]

Live-Die-Respawn

(#125) zone válasza Gebriel (#111) üzenetére


zone
őstag

Ne jusson eszembe kritikát írni egy logout címlapos szerény minőségű írásról, mert az szerinted az rosszindulatú hozzászólás. Ok. Megjegyzem, ha személyes bejegyzés lett volna, szó nélkül elmegyek mellette.

Én azt szerettem volna megtudni, miért kellene PS4-et vennem, nem azt, hogy hányszor próbálta ezt az egészet leírni, hogy jót akar, vagy azt, hogy ő miért vett. És ha egy kétezer szavas írást ki lehet váltani egyetlen mondattal, akkor nyilvánvaló, hogy mennyi információtartalma van és hány embernek segíthetett.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#126) UnA válasza zone (#125) üzenetére


UnA
Korrektor

Még a Háború és békét is ki lehet váltani egy mondattal, ha akarod. Vagyis szerintem is főleg hozzáállás kérdése. Szerintem érdekes cikk volt, még akkor is, ha ez tőlem távol álló kérdés.

(#127) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Középkategóriás PC-m volt (meg most is az van), amikor a Forzák miatt vettem egy fat Xbox One-t 2016-ban. Nem bántam meg azóta sem, sőt gondolkozom egy One X-en (mert hogy már 4K tévém is lett azóta), de azt el kell ismerni, hogy PC mellé egy PS4 a logikus választás. Mondjuk engem speciel pont nem izgatnak a Sony exkluzívjai, de akkor is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#128) Wesder válasza oriic (#124) üzenetére


Wesder
félisten

Köszönöm :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#129) chris0000


chris0000
őstag

jó cikk!én elég nagy PC-s vok mai napig... :B de korábban vettem PS4-et a Last of Us miatt meg az Uncharted miatt.
nem is bántam meg.eladtam,most jöhet megint a GOW Detroit miatt...később LOU2 Days Gone….zseniálisak!
tényleg kihagyhatatlanok ezek a címek!üdv.

(#130) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Szerintem a visszafele kompatibilitás az érték. Az hogy tudjak halo 1-5-tal játszani, az nekem többet ér, mint az aktuális legújabb :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#131) #52588800


#52588800
törölt tag

Death Stranding miatt már PS5 -öt kellett venned ;]

(#132) Wesder válasza Eugene Roe (#130) üzenetére


Wesder
félisten

Inkább hogy azzal IS tudj játszani. :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#133) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Amit még leírnék: aki csendes környezetben játszott eddig és szereti is a csendet vagy a lakótársak, szülök, bárki miatt nem csinálhat hangzavart és éjszakába nyúlóan is nyomja vagy csak nem érdeklik a single player játékok, az nyugodtan vehet X-et is.

Mindkét gép van itthon (PC is természetes) de a frissen takarított és pasztázott PS4 slim, nagyon zavaróan tud pörögni, úgy, hogy a fiam a másik szobában tolja. Sokszor nem értem, hogy mi lehet a probléma, bár csak pár játék alatt de a porszívó effektus, eléggé zavaró és idegesítő, főleg az esti órákban. Na az X-nél ilyen gond nincs és nem is lesz....ha szereted a multit és nem érdekelnek az exkluzívok és unod a PC fejlesztést, továbbá nem vagy 60 fps rajongó. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#134) gianni85 válasza F.B.I. (#133) üzenetére


gianni85
veterán

Durva, hogy az ms az első pár szériás fat 360 óta mennyire jó konzolokat gyárt. E tekintetben bőven van mit fejlődnie a Sonynak, és remélem a PS5 jobb konstrukció lesz, és akkor maradok is sony vonalon következő generációban.

(#135) F_Peter válasza Eugene Roe (#130) üzenetére


F_Peter
őstag

Az hogy mi az érték az mind egyéni preferencia. Éppen azt kritizálom mindig, ha valaki azt akarja megmagyarázni hogy mindenkinek a Ps vagy mindenkinek az Xbox való.

Lehet írni egy egész oldalas cikket hogy miért jobb a Ps, de lehet írni egy oldalas cikket hogy miért jobb az xbox.
És ez így van jól szerintem.

A cikk írójának jobb választás volt a ps ez vitán felül áll.

(#136) kolopele válasza F.B.I. (#133) üzenetére


kolopele
nagyúr

A porszívó effektust én is megerősíthetem :K Egy csend mániásnak mint én is ez az egyetlen negatívum, amikor a PC - m megy egy hang nem jön ki belőle szinte még játék alatt sem. Ott szabályozhatod a ventiket, a HDD - ket lehet száműzni végleg, de a PS4 olyan ahogyan megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#137) mike1334 válasza kolopele (#136) üzenetére


mike1334
veterán

Abba is tehetsz ssd-t, nem?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#138) kolopele válasza mike1334 (#137) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt igen, de a hűtést is ki lehet cserélni? Nem hiszem.

(#139) mike1334 válasza kolopele (#138) üzenetére


mike1334
veterán

"Ott szabályozhatod a ventiket, a HDD - ket lehet száműzni végleg, de a PS4 olyan ahogyan megkapod."

Erre írtam. Amúgy asszem van vízhűtéses is már, de lehet tévedek.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#140) kolopele válasza mike1334 (#139) üzenetére


kolopele
nagyúr

Látod ezt nem tudom. Mindenesetre ilyen hangos hűtés mellett az SSD - nek nem sok értelmét látom. Kisit gyorsabb lenne tőle, de a porszívó nem szűnne meg :)

[ Szerkesztve ]

(#141) #00137984


#00137984
törölt tag

Akkor most még az egyszer a PC mellett szóljon pár nyomos érvem. Sok-sok év alatt az igényeink eltolodtak a minőségibb grafika felé. Egyre jobb monitorok és gyorsabb videókártyák érkeztek és a FullHD/144Hz játékélmény a PC-n több mint meggyőző érv. PC-n és Retró konzolokon játszom, ezért a grafika számomra nem minden... és mégis az. :) Viszont ez a PS4 egy újabb konzol és játékok gyüjtésére nem volt nekem elég meggyőző. PC-n elmentem a végletekig a GTX 1070 Ti videókártyával és ezt a konfigot tartom most elsődleges játék platformnak. Majd egyszer a PS5 tudja ezt túlszárnyalni, és akkor az lesz a legfontosabb a játékokra. A Retró játék és a PC gaming megmarad, ahogyan a jobban sikerült PC játékokat időnként újra átjátszom. Szerintem ezért egy jó Gaming PC eladása elég nagy hiba, mert az átlag laptop nem játékra való. Igy ezzel a visszafejlesztéssel az eddig megjelent PC játékokat is felszámolod. Egyszer kell majd a PS5, mert a PC hardverek ára a teljesitmény nővekedés ellenére egyre nagyobb mértékben folymatosan emelkedik. A hardver gyártók és a PC játékfejlesztők csak a nagy profitra gondoltak, ezért a PC játékok silány copy-paste újragondolások és az eredetiség, az emlékezetes játékélmények egyre ritkábbak PC-n. Konzolon ez még most is megvan, ezért a PS4 és XBOX One játékosok el vannak látva igényes játék cimekkel. Megértem azokat, akik már most átváltottak konzolra, de azok közé tartozom akik még a PC-n egy utolsó nagy hullámot kivárnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#142) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Szia :) pöpec lett a cikk.
Én még ps2 tanultam meg játszani kb 5-6 évesen azóta imádom a konzolkat.
Szerintem ps4 azok vesznek leginkább akik szeretnek lepuffani aztán nyomatni valami jó storyval rendlekező játékot.
Meg az is lehet, hogy a pc helyzet miatt többen meg tudnak fizetni egy konzolt, végül is ps4 et még régebben 120 ért most meg ps4Pro-t vettem 80 ért használtan.
Gépembe meg a 1060 6gb került 80 ba :( és még örültem neki, hogy ennyiért sikerült szerezni.

(#143) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Jó cikk lett, szépen megfogalmaztad a gondolataidat, jó volt olvasni. Pacsi! :)
( Még annyi, hogy a baráti körömből az utóbbi kb. 2 hónapban 2 embert "térítettem meg", ők sem bánták meg a vásárlást. :D )

[ Szerkesztve ]

(#144) kolopele válasza #00137984 (#141) üzenetére


kolopele
nagyúr

Teljesen igazat adok neked, a PC mindig is a legjobb marad, és ha az 1180 Ti egyszer megjelenik és tényleg 30% - al erősebb lesz mint most az 1080 Ti akkor semmiféle konzol nem fog a közelébe érni. Konzol azért kell mert vannak exclusive címek, semmi másért.

(#145) mike1334 válasza kolopele (#144) üzenetére


mike1334
veterán

Meg mert elfogadható (nekem még jobb is, mint amire számítottam) minőségben lehet rajta játszani egy erősebb videókártya árának az 1/3-ból...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#146) kolopele válasza mike1334 (#145) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez is egy szempont, mindenki a saját szemszögéből nézi a dolgokat.

(#147) b. válasza F.B.I. (#133) üzenetére


b.
félisten

szerintem MS direkt rágyúrt erre a 360 yellowring őrülete miatt.
Reméljük köv genre meg az exkluzívok miatt szívják fel magukat és akkor meglesz a konkurencia :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#148) mike1334 válasza kolopele (#146) üzenetére


mike1334
veterán

Ja, csak ezt éreztem erős túlzásnak: Konzol azért kell mert vannak exclusive címek, semmi másért.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#149) F.B.I. válasza kolopele (#144) üzenetére


F.B.I.
veterán

Több millió embernek adnak lehetőséget játszani, egy játékra tervezett de más hardver nélkül működésképtelen alkatrész árának harmadából. A konzolpiac egyre jobban erősödik, ami nem is baj, nem sok mindenkinek van pénze 1180000Ti-re.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#150) kolopele válasza F.B.I. (#149) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az nem baj ha erősödik, sőt minél több exclusive cím jelenik meg rá annál jobban jár a user, hiszen a PC mellett bőven lesz így választék, csak győzze az ember játszani őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.