Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Polllen válasza icemad (#292) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezzel én is így vagyok.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#302) janeszgol válasza Sinesol (#300) üzenetére


janeszgol
félisten

Én meg már évek óta nem multizom PC-n. Még MMO-val sem, pedig azok kivétel listán vannak.
Bár biztosan van cheat-mentes játék, majd körülnézek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#303) Daelion válasza kolopele (#299) üzenetére


Daelion
őstag

Én pl 3+ évig megvoltam egy i 3 4160/8 giga ddr 3/Gtx 950 el FHD-n kb minden játékkal amivel játszani akartam. '950 még most is dolgozik :B '

Most cseréltem le ~2 hónapja arra ami az adatlapomon van,táp meg az 1 terás HDD maradt mert azok nem voltak öregek,ja meg a monitor persze.
Ez volt 240k környéke de vid karit még nem vettem ami lesz még ~100-150k mert vagy 1060/RX 580/1070 lesz de már talán megvárom az új szériát.

Ezt a rendszert én 3-5 évre tervezem FHD-n esetleg egy Ultra Wide még belefér de ugye az nem sokkal kari igényesebb.

@Sinesol

Már vagy ~10 éve leszoktam a multikrol,max MMO megy el 1-1 évre de már ott se viselem el az emberek 90%-at szal nálam már majdnem csak single player játszik.
Ennek ellentéte a haveri köröm meg a régi ismerősök akik meg csak multiznak.

[ Szerkesztve ]

(#304) UnA válasza kolopele (#271) üzenetére


UnA
Korrektor

Sok minden lehet, ami nem sznobizmus, de a Bentley mindenképpen az ;)

Érdekes, hogy nálad a korral ez nem érkezett el, de pont az lenne valódi továbblépés, ha felismered, hogy egy N+1-edik szart nem kell megvenni.

(#305) .LnB válasza Sinesol (#300) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem tudom milyen a családi állapotod, de gyerek mellett már nehéz kompetitív játekokkal komolyabban játszani. Lehet, de az tuti a gyerek nevelés kárára megy. Sőt már egy árva BF1-ezés is, ha valaki rendszeresen csinálja.

Én is rengeteget mulitztam, volt idő amikor más nem is érdekelt. De megváltoztak a dolgok.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#306) gianni85 válasza .LnB (#305) üzenetére


gianni85
veterán

Na igen, és ahhoz, hogy élvezni is tudjad, nem árt ha rendszeresen csinálod, és megfelelő szinten tartod magad. Vagy lehet valaki élvezi, ha pl fps-ben céltábla lehet az ellenfél csapatának, de nekem eléggé elment az egésztől a kedvem pár év kihagyás után. Aztán betanulni a taktikákat, merre indulj el a pályán, hol lehet átlőni, hol szivathatnak meg/szivathatod meg az ellenfelet...
Nálam nem a gyerek vetett ennek véget (majd jön még), hanem családi ház + kutyák + meló mellett elég időt találni a többi fontosabb hobbira és a barátokra. De ez teljesen rendben van, amolyan ez a világ rendje. És egy kis kikapcsolódáshoz tényleg faszák a sony single player experience cuccai.

(#307) Mirman


Mirman
őstag

Én például a PC tábort erősítem , a Sony exkluzívokbol szinte egyik sem tud megfogni (kivétel a GoW , Beyond Two Souls talán ). Ráadásul munkám miatt mindig van egy alapvetően erős gépem amihez bármilyen kártya rakhato , így anyagilag ugyanott vagyok hogy 2-3 évente új kártyát vagy konzolt veszek.

Persze teljesen megérthető hogy valakinek akinek a gépe alapból nem elég jó , vagy pedig az exkluzívok érdeklik neki sokkal logikusabb kompromisszum egy konzol. :)

(#308) Anaren91 válasza kolopele (#246) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem abba kötnek bele, hogy valakinek átlag feletti gépe van, hanem ahogy azt a személy előadja. Hidd el vannak a fórumon rajtad kívül is jól kereső emberek, mégse fröcsögnek arról, hogy nekik az 1180ti is apró pénz és hogy az alatt nincs értelme élni se már, meg lassan már két gépet kell építeni, mert már az is jobb mint egy. Tudjuk te az átlag felett álsz Magyarországon, tök jó neked meg minden de legalább ne jönnél mindig ezzel a fellengzős szövegekkel.
Nekem sincs napi pár óránál több időm játszani, mégis úgy vélem, hogy minőségibb élményt kapok single játékok terén mint pcn. Sőt multiba is..

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#309) Chaser válasza kolopele (#299) üzenetére


Chaser
titán

amit ah lebontasz átlagra, több száz ezer évente ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#310) GreatL válasza kolopele (#299) üzenetére


GreatL
őstag

Ez teljesen így van. Főleg most hogy az Intel megnövelte a magok számát, egy új i3-i5 elég kell hogy legyen játékra.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#311) Norb79 válasza Anaren91 (#308) üzenetére


Norb79
őstag

Szerintem egy olyan cikk alatt, amiben a szerző szerint mindenkinek PS4et kell venni az egyéni preferenciáitól függetlenül (mert neki ez a személyes véleménye), nos ott teljes autentikus egy olyan komment ahol megfogalmazásra kerül, hogy 1080ti nélkül élni lehet, de nem érdemes (mert neki ez a személyes véleménye). Tökéletes harmonizál mindkettő szélsőséges megfogalmazása. A cikket is lehetett volna korrektebbül megfogalmazva megírni (hogy a PS4 jó, ha az igényeid ez meg ez, és ezeket az xbox/pc/nintendo jelenleg nem szolgálja ki, mert...) és azokat a kommenteket is, amiket kifogásolsz/kifogásoltok. Egyik esetben sem így alakult, és ez így tökéletesen összepasszol. :)

(#312) Anaren91 válasza GreatL (#310) üzenetére


Anaren91
senior tag

Dehogy lehet elég... I9 alatt fölösleges gépet építeni, vga ból is min titan v, de abból is legalább kettő, mert hát két szemed van nehogy már csak egy kártyát nézzél. Plusz a szem átalakító műtét, hogy kaméleon módjára tudd nézni a játékot, meg a sarokban az fps számlálót. Csak így lehet egy játékot rendesen játszani, ez alatt nem is létezhet, hogy te jól érezd magad.

# 311 nincs azzal semmi gond, ha valakinek más a személyes preferenciája, de a móddal ahogy előadja már igen. És ugye Lnb egy kb 100k s konzolról írja le a véleményét, ami segíthet olyan embereknek akik szívesen játszanának AAA játékokkal, de nem telik olyan gépre ami viszi őket, főleg a mai árak mellett, és eddig vonakodtak a konzol ötletétől mint anno ő is. Az, hogy most az illető majd boxot vagy pst vesz teljesen mindegy elődönti maga, de szerintem sok ember aki eddig hallani se akart a konzolról, pl irányítás miatt, lehet elgondolkozik azon egy olyan cikk után amit egy kemény magos pc Gamer írt, hogy azért nem is olyan ördögtől való a konzol.
De az, hogy valaki állandóan arról ír, hogy neki fél millás vagy drágább gépe van és,hogy az alatt mindenki kb hülye az már más. Legalábbis számomra.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#313) Polllen válasza Anaren91 (#312) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pedig a két stílus nagyon hasonló, csak mást favorizálnak.

Az egyik szerint high end vga alatt nincs élet, a másik szerint meg ps4 kívül nincs élet.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#314) F_Peter válasza Polllen (#313) üzenetére


F_Peter
őstag

Pontosabban : ps nélkül nincs. ☺️

(#315) janitor01


janitor01
tag

Közel 3 éve PC nélkül vagyok (igaz konzolom már korábban is volt). Sokan kiemelték már de én is szeretném még egyszer leírni, hogy ugyan ez igaz a NINTENDO-ra is. Az X-BOX esetében PC vel már ki tudod váltani a konzolt de a két japán cég esetében simán megéri mindkettő konzol az árát ha valaki szeret játszani. (és az X-BOX is megéri ha valakinek nincs játékos gépe)

Annyival azért kell árnyalni a képet, hogy most ugye az áttérők „ bepótolnak” címeket. El tudom képzelni, hogy ha valaki most vesz egy PS4 et és csak mondjuk a Naughty Dog játékokat prótolja, nyom egy kis Horizont meg God of War-t esetleg belekóstol egyéb re-mastered dolgokba akkor dömpinget él át de valójában évente max 1-2-3 cím van ami exkluzív és valóban „system seller”, ezért 2 vagy akár három konzol is megfér egy háztartásban ha van rá keret.

Nyilván akit a 4K-120 fps tart lázban azoknak még legalább 2 konzol generációt kell „aludni”, hogy megkapják amit akarnak.

(#316) hajbel válasza Norb79 (#311) üzenetére


hajbel
addikt

Le van írva, hogy szubjektív vélemény és az is, hogy a szerző hogyan jutott el idáig. Igazából ez egy élménybeszámoló. Én tudok vele azonosulni, mert ugyanezt az utat jártam be. Persze van, akinek sérti az egóját, hogy .LnB kipróbálta az xboxot és nem tetszett neki, majd leírta róla a véleményét. Tiszteletben van az is tartva, amikor egy xbox tulaj ide jön, leírni, hogy rossz a cikk, mert ő megvett kemény pénzekért xboxot, amit utána exkluzív címekkel nem támogatott és most fáj az egójának, hogy nem ps-t vett, vagy zsigerből utálja a sonyt, mert fanboy. Kíváncsi vagyok, hogy ezen emberek közül hányan mondhatják azt el, hogy mindkét konzolt kipróbálták, beleértve több exkluzív címet is mondjuk végig is játszottak? Van 2 objektív tényező, ami a szerző állításait támasztja alá: 1. A kritikusok véleménye az exkluzívokról, 2. az eladási mutatók. Ha szembemenne a szakmai véleményekkel, még megérteném, hogy annyian kritizálják a konklúziót, de a gamer újságírásnak is ugyanez a véleménye. Olyan embereké, akik láttak már ezt-azt, bizonyosan sokat játszottak mindkét konzollal.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#317) janeszgol válasza hajbel (#316) üzenetére


janeszgol
félisten

Én inkább azt látom, hogy a te (ti) egótokat sérti az, ha valakinek nem tetszett a cikk egy bizonyos szempont miatt. Ezt legjobban pont a posztoló viseli.
Szerintem a sokat tapasztalt játékújságírók is kapják az ívet, ha nem tudnak valamiről a konkurencia fikázása nélkül beszélni. Ezt ők tudják.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#318) Polllen válasza hajbel (#316) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az alapvető probléma az, hogy a legtöbb ember nem tudja úgy leírni a véleményét, hogy közben ne minősítené (~ócsárolná), azt ami nem tetszik neki vagy azt aki nem ért vele egyet.

Lényegében amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

A topik még így is messze értelmesebb, mint egy átlagos konzol hír.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#319) hajbel válasza janeszgol (#317) üzenetére


hajbel
addikt

Persze, hiszen ők ebből élnek. A cikk írója leírhatja a véleményét, mert ő nem ebből él. Kipróbálta, nem teszett neki, leírta a véleményét. Az a zavaró számomra, ha valaki olyasmiről ír véleményt, amit nem próbált ki.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#320) Crytek válasza hajbel (#319) üzenetére


Crytek
veterán

Sosem értettem miért kell valamit megvenni és kipróbálni hogy joga legyen róla véleményt alkotni. Ez epic bullshit. Ma már úgy jelennek meg játékok hogy kb walktroug videok hada van a neten olyan szinten tudunk mindent a játékokról főleg az azutáni napokban. Ha nem vagy vak és süket mindent tudsz a játékról. És ha nem vagy agyhalott el is tudod dönteni érdekel-e vagy sem amit láttál belőle...

Next PC Upgrade: 2022

(#321) hajbel válasza Crytek (#320) üzenetére


hajbel
addikt

Tehát a cikk írója és jómagam vakok és süketek vagyunk, valamint agyhalottak is. Nem értem, hogy hogyan tudok még egyáltalán gépelni. :DDD

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#322) Wesder válasza hajbel (#316) üzenetére


Wesder
félisten

Èn valahogy mindig azt látom, hogy PS-eskènt bizonygatni kell hogy "A nyertes csapatba kerültem ès istenkirály ez az èrzès." Jó, rendben. Elhiszem ès elfogadom hogy örülsz annak hogy jól döntöttèl. Èn Boxot vettem, mert a Sony Exek nem èrdekelnek, a con nekem jobban tetszik, a menürendszer alapszíne miatt is (zöld) Box lett, Ott a BC, az EA Access, a GP. A konzol kinèzete is sokkal jobban bejőn.
Akkor ott van az is hogy lassan egy PS Slim árából 2 One S-t vágnak hozzád. Gamer PC-t váltottam Boxra, mert az èn igènyeimet 120%-ban lefedi a Box. Nálam is megvan ez az "Istenkirály" èrzès, de sosem bizonygattam hogy mennyire faszagyerek vagyok mert szerintem jól döntöttem.
Szimplán csak el kène fogadni a másik vèlemènyèt, ha kèpes normálisan èrvelni a választása mellett, ès kussban leülni ès èlvezni a játèkot.

Ez nem neked szól, hanem általánosságban írom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#323) F_Peter válasza hajbel (#316) üzenetére


F_Peter
őstag

A kritikusok véleménye általában az adott műfajban mérce. Egy Rts rajongónak hiába mondja valaki hogy játssz a legjobb Fps-el mert az nagyon jó.
Ahogy írtam átnéztem a ps exeket, jók is a maguk műfajban, viszont engem nem hoznak lázba.

Hogy ne legyen egyik platformra se kiegyezve egy élő példám:
A Witcher III. érdemei egyértelműek. Szuper játék, hosszú, tartalmas, stb. Meg is vettem minden kieggel. 5 órát játszottam vele és ennyi, mindig kikötök a haverokkal valami online játékban és azt toljuk. Így porosodik több hasonló kaliberű játék, és a ps exek is ugyanezen sorsra jutnának csak.

(#324) Crytek válasza hajbel (#321) üzenetére


Crytek
veterán

Valamit benéztél. Ő pont el tudja dönteni hisz le is írta ,hogy nem érdekli az Xbox.

Next PC Upgrade: 2022

(#325) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Természetesen ez az írás nem azért született meg ilyen nehezen, mert nem találtam volna a szavakat. Nem. A probléma az, hogy az egyik tábor túlérzékenysége miatt, nagyon kellett vigyáznom, hogy mit írok le. És, hogy mennyire túlérzékenyek? Hát annyira, hogy egyetlen nyúlfarknyi bejegyzést szenteltem az Xbox-nak, és máris felháborodnak. Leírják, hogy ettől értékelhetetlen az egész írás. Mások olyan kifogással jönnek, hogy a PS Now miatt a PS exkluzív címek nem is exkluzívak. Van pár fórumtárs aki magából mártírt csinálva mindig megpróbálja áldozatnak beállítani az Xbox-osokat. Arról viszont egyikük sem beszél, hogy az Xbox One topikban is rendszeresen előkerül a téma, hogy hardveraprón azért van annyi eladó One, mert sokan vesznek helyette inkább Ps4-et. Néhány volt Xbox tulaj elég szépen kikelt már magából a fórumban, esetleg a hírek alatt, hogy mennyire megbánta azt, hogy megvette az Xbox-ot. És nem egy fórumtársat köszöntöttünk a Ps4 topikban örömmel, akik Xbox-ról váltottak.
Szóval tudtam, hogy előbb-utóbb itt is ez lesz a téma. Szerencsére utóbb került erre sor. Próbáltam a lehető legfinomabban fogalmazni és sok gondolatomat ezért ki is hagytam inkább. Viszont úgy nem írhattam meg ezt az egészet, hogy teljesen figyelmen kívül hagyom az Xbox One-t. Valószínűleg akkor az lett volna a baj.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#326) hajbel válasza Crytek (#324) üzenetére


hajbel
addikt

Értem, tehát még a cikket sem olvastad el, amiben leírta, hogy videókon nem jön át teljes mértékben az érzés, a részletesség, a történet, csak ha kipróbálod személyesen. A kommenteket sem olvasod, mert ott az lett leírva, hogy volt nála egy hétig xbox is. Mivel PC tulaj is, ezért játékok terén már mindent látott belőle. Tehát mindkettőről személyes tapasztalat alapján ír. Nyilván senki sem néz meg egy walktrhought teljesen, hogy eldöntse, tetszik-e neki egy játék, mivel az lespoilerezi a történetet. Bár engem az is zavar, ha a grafika le van spoilerezve.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#327) janeszgol válasza hajbel (#319) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem teljesen mindegy, ki mit vesz meg, melyik játék melyik platformra jön ki. Az enyémre, amit logikusan választottam jöjjön ki minél több abból, ami érdekel, ez a lényeg. A többi nekem nem számít. A PS játékokból egyedül az Unchartedért vagyok annyira oda (bár akad még egy-kettő, amit kipróbálnék). Az első három miatt vettem egy PS3-at, majd el is adtam, miután kijátszottam a három részt. Majd bérlek egy PS4-et, kipörgetem az Uncsi 4-et és felfelé és ennyi. A BC nekem jobb, mivel régen csatlakoztam saját eszközzel a konzolosok táborába és hát akad néhány játék, ami érdekel, plusz a PC-m is elavult és ilyen árak mellett egyelőre marad is elavult.
Ha a PS következő eszköze visszafele kompatibilis lesz a játékokkal, akkor viszont tuti azt veszek. Így lesz nekem logikus.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#328) mike1334 válasza .LnB (#325) üzenetére


mike1334
veterán

Abban a nyúlfarknyi bejegyzésben konkrétan zárójelbe tetted az Xbox 3 nagy eredményét, ami viszont sokaknak nagyon is fontos. Máshol hangsúlyoztad, hogy a véleményed írod, le és lehet máshogy gondolni, de itt azt írod Nincs miről beszélni, lehet, csak felesleges. Gamepass, One X, visszafelé kompatibilitás... ugyan már. Ez valóban kicsit arrogánsra sikerült és lezárja a vitát azzal, hogy nincs vita, ezek értéktelen valamik, felejtsük el. (Úgy, hogy gamer pc kiváltására az X alkalmasabb, hiszen erősebb, mint a pro, a Gamepass szvsz a jövő játékértékesítési modellje, a visszafelé kompatibilitás meg annyira nem érdekli az embereket, hogy egy milliárd órát töltöttek el vele (nem véletlen, hogy egyre több helyről hallani, hogy a Sony is ezt tervezi a PS5-nél ps4 viszonylatban). Ezekkel lehet nem egyet érteni, csak kinyilatkoztatni nem szabad azt, hogy ez így mind semmi, mert kb olyan, mintha én azt mondanám, hogy minden ps exkluzív vacak, ami nyilván nincs így, max nekem nem jönnek be...).
Lehet nem ez volt a szándék, de ez jön le belőle. Valószínűleg ha csak a pcről váltást írod le az xboxra vonatkozó rész nélkül, akkor nem lett volna ennyire bántó sokaknak. (csak a pc-s tábornak, de ők fel is tűntek :P )

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#329) .LnB válasza mike1334 (#328) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem nem számítanak ezek. Ez a véleményem. Ha valaki mashogy gondolja, akkor majd megírja.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#330) Z_A_P válasza Pubilol (#153) üzenetére


Z_A_P
addikt

vettem egy szett gumiharangot az analóg karokra

Az meg mi? :F

OK

(#331) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok!

Lassan tíz éve olvasgatom a hasonló cikkeket és az után való acsarkodásokat.
Valaki belegondolt már hogy a konzolt és a PCt két különböző közösségnek találták ki? A PC-hez azért nem árt egy kis hardver és szoftver tudás,de aki konzolt vesz az csak be akarja üzemelni és mehet a játék. Én most vettem a lányomnak pl Xbox-ot. Alapvetően nem tetszik az egész menűje ,pl lehetne magyar mert egy 8 éves gyerek nem vágja az angolt. Nekem PS4em és laptopom van játékra.DE az xboxon nagyon tetszik ,hogy bármikor megtudom nézni,hogy éppen mit csinál a gyerek rajta.Szerintem az Xboxot és a ps4et sem lehet összehasonlítani játék szinten. Van ami jobb Xboxon van ami PS4-en. Abból induljunk ki,hogy meg veszi egy egyszerű halandó,melyiket könnyebb neki beüzemelni.Szerintem itt a PS4 a nyerő. DE tudom vannak itt akik okosabbak a témában. Én csak azt mondom,hogy a konzolokat szerintem a műszaki analfabétáknak találták ki.

(#332) csomi1977 válasza Z_A_P (#330) üzenetére


csomi1977
tag

Ez az

[link]

[ Szerkesztve ]

(#333) janeszgol válasza csomi1977 (#331) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a szempont már elavult, amit az utolsó mondatodban írtál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#334) csomi1977 válasza janeszgol (#333) üzenetére


csomi1977
tag

Szerintem nem.Pl egy 8-15 éves korosztályt nézel akkor nekik teljesen jó a konzol. De pl a sógorom is teljesen analfabéta a pckhez ,de még a ps4et sem ismeri rendesen mégis 10 éve megy nála a Playstation.

(#335) F_Peter válasza .LnB (#329) üzenetére


F_Peter
őstag

Ezt tették, leírták.

Biztos vagyok benne, hogy ha valaki csinálna egy Ps vs Xbox összehasonlító cikket és azzal indítaná hogy "Az exkluzív címeket hagyjuk, nézzük inkább a fontos dolgokat" akkor nem kevés Ps fan háborogna alatta.

CSOMI1977: Alapvetően egyetértek azzal amit írtál, de hozzá tennem hogy szerintem a Ps és a box is más közönségnek készül. Pont ez kivehető ott is, hogy az Xbox inkább a játék PC kiváltásra jó a maga korlátaival, míg a ps meg inkább arra megy hogy gamer PC mellett tudjon teret nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#336) Wesder válasza mike1334 (#328) üzenetére


Wesder
félisten

A PS5-nek kötelező lesz a BC, különben bukta lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#337) csomi1977 válasza F_Peter (#335) üzenetére


csomi1977
tag

Inkább hagyjuk az összes játékot és csak a kezelhetőséget hasonlítsuk össze.Nekem mind kettő van és a PS! bizony átláthatóbb menüvel rendelkezik.

(#338) Wesder válasza F_Peter (#335) üzenetére


Wesder
félisten

Kiváncsi lennèk mi lenne, ha minden kozol játèk megjelenne mind2 platformra. Azzal már mèrni lehetne, melyik a "jobb".

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#339) ldave válasza Wesder (#336) üzenetére


ldave
félisten

PS4 sem tud BC-t, aztán mégsem bukta, ne általánosítsunk ennyire. Jó lenne, ha tudna, de ugyanúgy elmegy majd belőle 50+ millió, ha mégse lenne benne.

A Slime draws near! Command?

(#340) F_Peter válasza csomi1977 (#337) üzenetére


F_Peter
őstag

Az már ízlés kérdése. Viszont azt tudod hogy én nem támadólag írtam, hanem csak példáztam hogy miért háborodik fel egyik vagy másik tábor.

Wesder: Összeesküvés elmélet, meg az én elméletem, de szerintem ez szépen le van osztva. Szépen mind a két konzol egyre nagyobb teret nyer, míg a rajongók konzolháborúnak gondolják.

[ Szerkesztve ]

(#341) Crytek válasza Wesder (#336) üzenetére


Crytek
veterán

Az lesz mivel a ps4 már egy "pc" és nem foscsira cell mint a ps3 volt. Szóval ha akarják egy ps4-es cucc akár a ps20-on is lazán fut majd

Next PC Upgrade: 2022

(#342) Norb79 válasza csomi1977 (#337) üzenetére


Norb79
őstag

Ismét szubjektív szempont. Másnak meg fordítva. Kontroller ugyanez, van akinek az x1é jön be, van akinek a PS4é. Egyik jobb, másik jobb bemondva a nagy világba az flémkeltés simán. Ha nem akarsz flémet kelteni, akkor le tudod írni, hogy neked az jön be jobban, mert ezek meg azok a számodra fontos szempontok, és azokat teljesíti, míg az x1 nem, és vannak ilyen meg olyan hiányosságai, amik neked nem fontosak, így nem fájnak. Ebből el lehet dönteni mindenkinek magának, hogy azonos e a fontossági sorrend nála is, és valóban a PS4 a jobb neki vagy sem.
De ez a PS4nek jobb a kezelhetősége, meg a menü átláthatóbb. Ok, majd vki beírja ugyanezt az x1re és akkor 1:1 lesz, és akkor fogom jelezni (bár nem akarom előre ennyire elspoilerezni a következő rész tartalmát), hogy az én apukám meg erősebb.

(#343) csomi1977 válasza F_Peter (#340) üzenetére


csomi1977
tag

Bocsánat . Én se akartam támadólag írni . Csak tényleg annyira viccesek ezek az állandó PC vs Xbox vs PS viták. Mindenki azt vegye ami tetszik neki. Én PS párti vagyok ,de van "gamer" laptopom és van Xbox is. Az egyik abban az élet helyzetben jó a másik meg egy másik élet helyzetben jó . Tudom vicces de PS4 et azért vettem mert mindenkinek az van ismerősőknél. Általában csak FIFAzok rajta,Xbox azért kellet mert a gyerek Minecraftozik a barátaival. ROG laptop meg a Subnautica és a World of Warship miatt van meg munkára. ÉS azért lettek ezek véve mert hosszú távra gondolkodtam,szerintem 5-6 évig nem kell fejleszteni .

(#344) janeszgol válasza F_Peter (#340) üzenetére


janeszgol
félisten

Amúgy lehet nem hülyeség. Egy belépő PC monitor nélkül 200-250 ezer ft. A két konzol együttes ára is ennyi. A két konzollal simán el lehet lenni. (Exkluzív és BC.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#345) Wesder válasza F_Peter (#340) üzenetére


Wesder
félisten

Kimaradt nálam a "talán" szó, így kicsit fèlreèrhető voltam.

Azzal már talán mèrhető lenne melyik a "jobb". Egyèbkènt mindig is az egyèni preferencia fogja eldönteni ezt a kèrdèst.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#346) kolopele válasza Norb79 (#311) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én a PS4 - et ugyanúgy favorizálom mint az 1080 Ti - t, nekem semmi bajom azzal a konzollal, én csak arra akartam rávilágítani hogy ha nem lennének rá exclusive címek akkor feleslegesnek tartanám egy PC mellé. Hosszú konzolos korszakom volt sok-sok évvel ezelőtt, de a számítógépek fejlődése sokkal érezhetőbbé vált mára. Várjuk mit hoz majd a PS5.

(#347) F_Peter válasza janeszgol (#344) üzenetére


F_Peter
őstag

Mellé meg egy olcsó laptop és ennyi. ☺️

Kolopele : éppen ezért vannak rá az exkluzív címek. Ezt írtam az előbb, hogy a gamer PC mellé célozzák, míg a boxot a gamer PC helyett akarják. Az üzleti stratégiák nekem nagyon ezt mutatják. Ez még eléggé jól mutatja a hogy milyen jól el lesznek egymás mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#348) .LnB válasza Wesder (#336) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A PS5 már most lépéselőnyben van a sok felfuttatott, és 1-2 éven belül megjelenő új exkluzív címek miatt. A Sony épp most tesz le az asztalra egy újabb adag franchise-t. Míg az új boxra lesz új Halo. Mert a Gears5 is jelen genre jön még ha jól tudom.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#349) Wesder válasza .LnB (#348) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem vègülis teljesen mindegy, csak azèrt elèg kellemetlen lenne ha a megvásárolt PS4 játèkaimat dobhatom a kukába, mert a PS5 nem futtatná.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#350) Norb79 válasza Wesder (#349) üzenetére


Norb79
őstag

Hát lesz vagy 20ezer az ára a PS4 slimnek mikor jön a PS5re váltás, esetleg azt is megkockáztathatod, hogy megtartod a PS4et, ha még van rajta mit végigjátszani és nincs vissza kompatibilitás a PS5ön. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.