Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hcl válasza CPT.Pirk (#149) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kifogtál egy olyan hálókártyát :)
Nekem mákom lehet, mert kb. a hangkezeléssel volt bajom, az is a Pulseaudio miatt. De különben az összes gépen, amire eddig Ubit tettem, frankón ment.

Mutogatni való hater díszpinty

(#152) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kikérni hogy a debian squeeze rendszer mennyire lenne jó egy lxde-vel ?

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#153) hcl válasza Ryle (#152) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Teljesen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#154) Ryle válasza hcl (#153) üzenetére


Ryle
tag

Hát akkor kivitelezés alá kerül a dolog, mert már unom a gnome-t :)

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#155) ViZion válasza Ryle (#154) üzenetére


ViZion
félisten

Melyik Gnome-ot unod? Gnome Shellt lehet átszabni szépen.
Nem írtad a disztródat, de többnyire pár klikkel lehet telepíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#156) Ryle válasza ViZion (#155) üzenetére


Ryle
tag

Mindegy, már fent van lxde és elég jónak tünik...abban tudnátok segíteni ha lehet akkor végleg a gnome-t hogyan tudom eltávolítani ?

Loginolásnál is még a gnome login felület jön fel, de amikor bejelentkezek, akkor már az lxde üzemel.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#157) ViZion válasza Ryle (#156) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom, használsz-e Gnome-os progikat, mert így lehet macerás lenne leszedni. Ha van helyed, akkor szvsz ne piszkáld, ha biztosra akarsz menni, akkor vmi netinstallból rakd össze...
Amúgy gondolom sudo apt-get remove gnome*
utána a progikat lehet egyenként kell, amit a függőségek miatt nem szedne le. Arra sem vennék mérget, h ez a jó megoldás, lehet leszed olyant is, amire szükség van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#158) Ryle válasza ViZion (#157) üzenetére


Ryle
tag

Megoldodott a dolog, nagyon szépen köszönöm.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#159) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

lxde login résznél a háttérképet valahogy meg lehetne változtatni ?

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#160) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Kipróbáltam mostanra a Mint 13-at xfce, mate és cinnamon ablakkezelővel, de egyik sem az igazi, aztán felraktam a debian alapú disztrót és tádááám.... zongorázni lehet a különbséget stabilitásban az ubis verziókhoz képest.

(#161) Ryle válasza sing1ep1ayer (#160) üzenetére


Ryle
tag

Hát igen a debian + lxde elég jó megoldás, most én is azt használom.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#162) hcl válasza Ryle (#161) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

AMD K5/333MHz + 64Mb RAM - és megy :) Nem kapkod, de megy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#163) Ryle válasza hcl (#162) üzenetére


Ryle
tag

Hehe

Már csak arra kéne rá jönnöm hogy a lxdeconsole-t hogy lehet bill parancsra állítani hogy elö jöjjön ha szükségem van rá

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#164) Rimuru válasza Ryle (#163) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha Openboxot ismered akkor nem nehéz,
~/.config/openbox/lxde-rc.xml itt tudod állítani, ha grafikusan akarod akkor: obkey

Vigyázat, csalok!

(#165) Ryle válasza Rimuru (#164) üzenetére


Ryle
tag

Hálám üldözzön a kernel panikig :P

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#166) Rimuru válasza Ryle (#165) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez biztos, hogy hála? :O :DDD

Vigyázat, csalok!

(#167) Ryle válasza Rimuru (#166) üzenetére


Ryle
tag

Hát, próbáltam egy magyar mondást kicsit linuxosra fordítani...amúgy nem teljesen hála. :D

Megtaláltam amit mondtál a .config/openbox/lxde-rc.xml --t
Ott ki kerestem a Keybindings for running applications részt.

Ott a feltüntetett szintaktika alapján próbáltam elkészíteni a console elinditást bill parancsra de nem jártam sikerrel.

<keybind key="alt-t">
<action name="Execute">
<startupnotify>
<enabled>true</enabled>
<name>Terminal</name>
</startupnotify>
<command>x-terminal-emulator</command>
</action>
</keybind>

Nem régen használok linux, de normálisan szeretném megtanulni...ezért próbálkozok, mielött kérdeznék, mert senkinek nem szeretnék az idegeire menni. :D

Még abban kérném a segítségeteket hogy a /username/.config/lxterminal/lxterminal.conf --ban hiába szerkeztettem hogy ne jelenyjen meg a menubar, illetve a scroll bar...de ugyan úgy megjelenik. :S

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#168) Rimuru válasza Ryle (#167) üzenetére


Rimuru
veterán

<keybind key="A-t">
<action name="Execute">
<startupnotify>
<enabled>true</enabled>
<name>Terminal</name>
</startupnotify>
<command>lxterminal</command>
</action>
</keybind>

lxterminal.conf-ban ez a kettő sor így nézzen ki:

hidescrollbar=true
hidemenubar=true

Vigyázat, csalok!

(#169) Ryle válasza Rimuru (#168) üzenetére


Ryle
tag

Na már a billre elő jön nekem a terminál.

A lxdeterminalban én is erre állítottam, de rá jöttem hogy a sima userem nem tudja olvasni a config file-t mert nincs hozzá jogosultsága.

Már csak az lenne a kérdésem hogy a chmodhoz a w + r kapcsolót hogyan tudom megadni a sima useremnek ?

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#170) Rimuru válasza Ryle (#169) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem értem ezt a jogosultság problémát, miért ne lenne jogod változtatni a saját configodon?
chmod olvasnivaló: [link] [link] [link]

Vigyázat, csalok!

(#171) Ryle válasza Rimuru (#170) üzenetére


Ryle
tag

Mert rootként szerkeztettem meg a config file-t elsőként és hát nem férhettem hozzá mert rootként mentettem el a változásokat.

Köszönöm az olvasni valókat, most már müködik rendesen a Terminálos megoldás.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#172) ViZion válasza Ryle (#171) üzenetére


ViZion
félisten

rootként indított fájlkezelővel a cucc tulajdonságait tudod módosítani, kijelölöd a felhasználót tulajdonosnak... vagy parancssorból megoldod

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#173) Ryle válasza ViZion (#172) üzenetére


Ryle
tag

Igen igazad van teljesen...de pont ezt a folyamatot hajtottam végre amit leírtál :P

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#174) Ryle


Ryle
tag

Hali megint! :D

Na most még 1 utolsó gond, aztán már nem is zaklatlak titeket...mert volna nekem egy conky configom ami a gnome-os környezetben tökéletesen müködött. Ki löttem a desktopot kvázi nem voltak ikonok és be tudott épülni a conky a háttérbe. Lxde alatt van ilyen megoldás ? ...vagy valamit lehet modosítanom kellene a conky.conf-ban ? ...minden megoldás érdekelne. :P

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#175) Ryle


Ryle
tag

Le maradt az elöbbi hozzászólásból, tekintettel arra hogy még korán van kérlek nézzétek el nekem.

Itt a conky.conf-om tartalma.

# --tudom hogy ki kommentezés, de sajnos igy tudtam csak felrakni a pastebinre.
[link] [ Conky Configom ]

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#176) ViZion válasza Ryle (#175) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, ezt nem tudom. Van viszont linux topik, ott kérdezz rá, arra többen járnak.
Vagy Ubuntu topikban, ott is sokan vannak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#177) Ryle válasza ViZion (#176) üzenetére


Ryle
tag

Áhhám, köszönöm...akkor átvándorlok ideiglenesen oda.
De ott is ilyen segítő kész emberek vannak ? ...mert nem szeretném ha ledegradálnának a hozzá nem értésem miatt.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#178) CPT.Pirk válasza Ryle (#177) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem igazán. Egyébként a nagy Linux topic mellett ott van a Linux abszolút kezdőknek c. topi, ott aztán pláne nem fognak lenézni. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#179) Ryle válasza CPT.Pirk (#178) üzenetére


Ryle
tag

Köszöntem, én is úgy gondoltam hogy a kezdőknek szánt topicban kérek segítséget...remélem jól meg tudtam fogalmazni a problémámat.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#180) Eastman válasza sing1ep1ayer (#160) üzenetére


Eastman
őstag

Debianban ugyan azok a terminálos parancssorok mint Ubuntu alatt? Tudom használni a jól bevált (betanult) parancsokat?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#181) CPT.Pirk válasza Eastman (#180) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azok a parancsok minden Bash terminálban működnek. Esetleg 1-2 program eltérés adódhat a disztrók között de gondolom nem ilyesmire gondoltál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#182) Vladi válasza CPT.Pirk (#181) üzenetére


Vladi
nagyúr

szákértő? Jáááj! Há miben? :C

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#183) CPT.Pirk válasza Vladi (#182) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elhiszed, hogy nem tudom? :N
Csak azt mondták, folytassam azt, amit eddig. :K

Persze biztos van köze hozzá, hogy itt vagyok, és próbálok tanácsot adni sok mindenkinek, meg írogatok logoutre mindenfélét.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#184) Vladi válasza CPT.Pirk (#183) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem semmi. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#185) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

Jó cikk :DD :C
nem is tudtam hogy van linux mint pár én inkább open suse párti vagyok de a mint-et kipróbálom :DD

(#186) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Sajnálom, hogy elakadt a hírek sorozatod, én szivesen olvasnám az aktuális híreket továbbra is.... :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#187) ViZion válasza rum-cajsz (#186) üzenetére


ViZion
félisten

Örülök, hogy hiányzik :R
Majd igyekszem, csak közben volt pár dolog -panaszkodni nem akarok, összejöttek dolgok, de megoldom :)
Első sorban kedvcsinálónak szántam a sorozatot, hátha mások is nekikezdenek, kipróbálnak ezt-azt, leírják... Majd folytatom, de most kb. hetekre elhavaztam, kicsit sokat próbálok vállalni, az eleje meg ilyen "szopóág" sajna :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#188) Apollyon válasza ViZion (#187) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én is várom már, bár a Debianon kívül mást nem használnék, de azért érdekesek a cikkek :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.