Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szerintem a Left4Dead 2 natív Linux portja kicsit több figyelmet is kaphatott volna, ugyanis lenyűgöző eredményt ért el a Valve ezen a téren. Konkrétan Linux alatt lényegesen gyorsabban fut a játék, mint Windows alatt.

Ez egy nagyon biztató reménysugár arra, hogy a Linuxon is elkezdjenek terjedni a komolyabb, AAA játékok. Ha ez megtörténik, akkor a hardvergyártók is sokkal nagyobb figyelmet fognak szentelni a driverekre. Most is ez történt. A Valve együtt működött az AMD, Intel és NVIDIA cégekkel, hogy nagy mértékben gyorsítsák a drivereket és be is jött. A szoros együttműködésnek brutálisan szép eredménye lett: A játék sebessége 6 FPS-ről 315 FPS-re emelkedett csupán a szoftveres optimalizálásnak köszönhetően, miközben Win7 és D3D alatt "csupán" 270 FPS-ig jutott a játék. :C
(A részletekért tessék elolvasni a linkelt oldalt.)

Ez szerintem hatalmas áttörés és azt sem tartom túlzásnak kimondani, hogy ez egy kisebb fajta forradalmat indíthat el Linux téren! Én ennek nagyon örülök, minden elismerésem a Valve-nak és kívánom, hogy a jövőben majd más fejlesztőbrigád is ilyen remek munkát végezzen!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.