Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) leslien válasza kakuk100 (#1649) üzenetére


leslien
nagyúr

köszi.. ;)

Helltak :D

kicsit pörgessük fel ezt a topikot... nem értem h aki venni akar mire vár ?! abszolút best buy a mai árakhoz viszonyítva ez a telo... :)

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1652) #32577792 válasza leslien (#1651) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ha ennyire egyszerű lenne :)
Mi mix2
HTC U11 (tudom 5.5")
Mate 10 pro (csak használt ár játszik)
Oneplus 5T
View 10

Elsősorban SD835-t preferálom, BT 5.0 miatt. De nem elsődleges. Néztem V30-at is tény.
Tudom, hogy itt ezt fogjátok ajánlani :)
De alapból jó lenne 2 év gari is.
Szóval ha valakinek van összehasonlítási alapja ezekkel, ne fojtsa magába :)

(#1653) Quqesz válasza #32577792 (#1652) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az a kérdés mit akarsz a telefontól. Ha csak alap dolgok, akkor jó mind. Ha kamera, akkor már az op5t és a mi mix2 kiesik. 2 év gyári gari is nem mindre van: op5t és mate 10pro kap, elvileg a view 10 is.
Ha fontos a zenehallgatás, akkor v30.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1654) OPiiPO válasza Helltak (#1650) üzenetére


OPiiPO
addikt

Aryon-al történő tesztnek lenne értelme, neki van összehasonlítási alapja, erősen :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1655) jacis


jacis
nagyúr

teszt

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1656) polar-x


polar-x
tag

Üdv! Múltkor említettem hogy szerintem nem egyformán "fehér a fehér" a kijelzőn. Tegnap lefotóztam egy tesztkészüléket. Másnál is ilyen a kijelző? A felétől lefele világosabb? Egyedi hiba esetleg? :F

(#1657) dajkapeter válasza polar-x (#1656) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Én nem tapasztaltam ilyet. Persze, ha elkezdem nem szemből nézni akkor elkezd kékesedni... Nekem spec volt olyan telóm, amin betekintéselleni fólia volt. Nem tudom nem szemből nézni azóta... Plusz, ha kapsz egy sms-t, e-mail-t, vagy bármi mást és gyors ránézel, akár oldalról is (ahol jelen van a kékesedés), akkor sem tűnik fel a hétköznapok során.

Más:

Akkuidő!

Nálam annyit a használatról, hogy korlátlan netem van, így nem feltétlen használok wifi-t. Gps off, de a helyzetmeghatározás aktív. Automata fényerő. Mérsékelt akku kimélés. OOD aktív reggel 6 és este 8 között, akár csak a hang és rezgés. Tegnap este csináltam két képernyőképet. Az egyik a Teló, a másik az akksi.
Nálam mindig 5,5 óra kijelzőidő jön össze. Úgy saccolom 6 órára tudnám belőni.

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#1658) turbuczn válasza AuraSync (#1642) üzenetére


turbuczn
tag

Még mindig várjuk az akkuteszt eredményét nálad! :)

(#1659) AuraSync válasza turbuczn (#1658) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Hát azt még várhatjátok míg lemerül. :)
Nálam olyan 3-4 nap szokott lenni készenléti idő.
Az első kevés idős teszt csak a telefon felfedezése meg a belakása miatt volt.
Most, hogy minden rajta van ami kell és be van állítva nem nagyon fogdozom.

Direkt meg nem fogom gyilkolni az nem természetes használat lenne.
Otthon nem szoktam a telóval netezni azért van szuper PC-m meg az iPad-em.

Nyugi fogok itt még postolni. Amúgy persze, hogy jobb lesz a kijelző idő mert 15-20%-on van a teló fényereje a szobámban a korábbi fix 50% helyett.

Teljesen mind1 ki mit mond ez az akku 2018-ban kevés egy igazi erőltetett használat során jó fényerő mellett.
De ez nem csak erre a telóra vonatkozik hanem a mostani telók 90%-ra igaz.
Nem hogy nagyobbat inkább mindig kisebbet raknak beléjük.
Kíváncsi leszek a G7 mit kap.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1660) turbuczn válasza AuraSync (#1659) üzenetére


turbuczn
tag

Nem vagy túl objektív, mert sok teszt szerint a V30 aksija a mai csúcs felhozatalok között az egyik legjobb, talán a Mate 10 pro lehet jobb nála, de nem számottevően. A 3-4 napos készenléti idő mellett pedig jóval kevesebb kijelzőidőre kell számítani, 3-4 óra között tippelném, bár ahogy néztem nálad minden le van tekerve, ennél akár több is lehet. De ezt semmiképp sem lehet összehasonlítani az egy napos készenlét melletti kijelzőidőkkel, ne várj 6-7 órát!

[ Szerkesztve ]

(#1661) DJ. Ru$y válasza AuraSync (#1659) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Őőőő 3-4 nap készenléti idővel nem is lesz 6 óra kijelzőidőd... :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#1662) AuraSync válasza turbuczn (#1660) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Vicces azt látni, hogy csak úgy lehet értelmes kijelző időt elérni egy 170k-s telóval, hogy azt direkt merítem le naponta. Ez csak szerintem röhej? :DDD
Itt tényleg mindenki meg van elégedve ezekkel az akksikkal?
Csak én latom azt, hogy évek óta ugyan azt a szart játszák el a cégek velünk?
Jó akinek mondjuk van évente lóvéja új csúcs telóra az gondolom lekakálja magasról a dolgot.

Én is csak azért cseréltem le az S8+ -t mert széttörött fél méteres eséstől amit a 12k Ft-os Nokia 3410 simán túlélt volna még akkor is ha utána kétszer belerúgok.

Én nem azt írtam, hogy az LG-be kevés az akku hanem azt, hogy a mostani készülékekbe kevés...

Tény, hogy ezek a cuccok úgy vannak kitalálva, hogy naponta töltsük őket ennyi.

Tudod mit? Nem tesztelgetem tovább. Szépen visszaállítok rajta mindent úgy ahogy volt.
Animált háttér + 40-50% fényerő azt majd max naponta töltögetem mint egy olcsó kínai Doogee-t.

Ha az kell egy értelmes kijelző időhöz, hogy a telót úgy használjam mint egy 3410-est akkor meg mi értelme van az okostelefonnak?

Tudod, hogy kellene ezt használni? Minden xar bekapcsolva rajta közel max fényerőn folyamat felhő szinkronnal. Erről szól egy okosteló nem másról. De félek akkor 2 óránként töltögethetném.

Az meg, hogy a teló nem melegszik hülyeség. Kapcsold be a wifit kezdjél el letölteni egy 1GB-os filmet közben futtass le rajta rengeteg benchmark progit persze ezt mind max fényerő mellett.
Garantálom még el is fogod dobni olyan meleg lesz....

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1663) zoleeno1 válasza AuraSync (#1662) üzenetére


zoleeno1
addikt

Értem a problémádat, de kérdem én, ha a mostani szupergyors töltőkkel, fél óra alatt bele lehet tolni 50-60%-ot egy telóba, akkor miért ennyire sarkalatos gond neked ez az akku idő? :N

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1664) #32577792 válasza AuraSync (#1662) üzenetére


#32577792
törölt tag

Azért ne tedd már azonos elbírálás alá ezeket egy 3410-es telefonnal!
Igények manapság:
- keskeny
- lapos
- könnyű
- 90%-os képernyő
- legújabb proci
- 20k kijelző stb.
Na már most, ha lapos, és könnyű nem fog összejönni a nagy telep.
Ha nagy felbontás, wifi fogja még az északi sarkot is, bizony kell neki áram.

Ha valakinek üzemidő a fontos, szerintem egy SD4xx, esetleg 62x/63x proci és 5-6000-es akkuval, 5"-os HD kijelzőset kell keresnie :)

Ha sok user nem venné meg az új alig akkus telefonokat, akkor kénytelenek lennének változtatni, de megveszik.

(#1665) AuraSync válasza zoleeno1 (#1663) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Gondolom azért mert baromi irritáló az, hogy úgy kell készülnöm egy hosszabb útra, hogy azon gondolkodjak na vajon hol fogom majd töltögetni a telót.
Számomra kínos az, hogy társaságban töltögetni kell a telót főleg amikor megkérdik “mi van csak ennyit bír a csúcstelód?”

Nem mellesleg egy érdekesség:
Az S8+ -on kikapcsoltam a gyorstöltést és érezhetően tovább bírta az akku mint a gyors töltés után.
Az LG-nél is ki lehet kapcsolni valahol? :F

Régen a cserélhető akku korszakban az S4-emhez vettem nagyobb akksi hátlapot, mindjárt bírt 8 óra kijelző időt. Kár, hogy ezt a dolgot is megölték a beépített akksis xarok.

Sokan azt mindják, hogy a fejlődés jó dolog. Valóban jó addig amíg nem visszafelé fejlődünk...

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1666) polar-x


polar-x
tag

Szerintem hasonlít "csak" a V30-ra?? :) Htc u12 [link]

[ Szerkesztve ]

(#1667) zoleeno1 válasza AuraSync (#1665) üzenetére


zoleeno1
addikt

Hosszabb út? Autós töltő? Értem én, nyilván mindenki annak örülne, ha hetente kéne tölteni a telókat, mint a 3310-et anno, de valamit valamiért. Szerintem kicsit túlliheged ezt a dolgot. Amúgy meg vannak telók 10000-es akksival, ha neked ez kell, miért nem veszel olyat?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#1668) turbuczn válasza AuraSync (#1662) üzenetére


turbuczn
tag

Kipróbáltam amit írtál: feltettem 28%-on a telefont töltőre, kivettem a tokból, letettem az asztalra, és négyszer egymás után lefutattam az antutu tesztet. A fényerőt maxra nyomtam, minden szinkronizálás, wifi, mobilnet, helymeghatározás bekapcsolva maradt, még az alkalmazásokat sem lőttem ki. A hőmérsékletet egy infrás, DT8220 hőmérővel mértem.

A teszt előtt használtam a telefont töltés nélkül, 50% fényerőn, böngészésre. A hátlapon 25-26 fokot mértem, tokban volt, a kijelzőn 28-30 fokot.

Az első teszt után a hátlapon 32,6 °C, kijelzőn 34,4 °C volt a legtöbb, a kamera alatti területen.

Második teszt után: 35,2 és 36,5.

Harmadik teszt után: 34,3 és 36,7.

Negyedik teszt után: 35,1 és 36,7.

Az aksi közben töltődött, 28-ról 44%-ra.

Az eredmények sorban:



(#1669) -Mosquito- válasza AuraSync (#1662) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Miért nem javítottad meg az S8-at? A 3410 tudja azt amit a V30? Számít az aksi idő ott van a Mate 9,10 pro.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1670) AuraSync válasza turbuczn (#1668) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Én azt írtam közben töltsél le valami nagyobbat ami maxon pörgeti majd a sávszélt. Egy szimpla szinkronizálás nem fog melegíteni.
De felesleges a hő teszt ugyan is a tesztekben nagyon jól látszik, hogy azért nem melegedik tovább a teló mert visszaveszi az órajeleket. Ezért csökkent a pontszámod.

Ugyan ezt csinta a G-Flex 2-m is de az még drasztikusabban. Oké abba egy rossz CPU került.

Ismételd majd meg a hőtesztet az Android 8 frissítése közben is ha még ebben az évben megkapja az EU.

Mosquito34:
90k-ért nem javíttatok telót főleg, hogy onnantól fogva nem vízálló.
Mate széria otromba nagy ronda telefonok.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1671) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Bocsánatot kérek mindenkitől akit megbántottam a hozzászólásaimmal.
Én vagyok a hülye, hogy egy csúcs telefontól többet várok.
Az S8-nak is voltak gondjai mint mindegyik csúcstelómnak ami eddig megfordult a kezemben.
Nincs tökéletes készülék ezt mindenki tudja.

Jelenleg nincs olyan telefon a piacon amire azt tudnám mondani, hogy tökéletes ár/érték arányú.

Az elvarásaim nagyok az árakhoz képest, nem a telefonok rosszak. Bye. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#1672) turbuczn válasza AuraSync (#1670) üzenetére


turbuczn
tag

Megcsináltam így is: a windows 10 64bit iso fájlt töltöttem, miközben antutu tesztet futattam. Most nem töltöttem közben a telefont, a letöltés 60-70%-ig jutott el egy teszt alatt, a második tesztnél újraindítottam a letöltést. Előtte nem használtam a telefont, most egész hűvösen indult a tesztelés, a szobában 22-23 fok van.
Első teszt után a hátoldalon 31 °C, kijelzőn 32,2. Második teszt utan hátoldal 32,2, kijelzőn 33,3.

(#1673) DonMaster válasza AuraSync (#1662) üzenetére


DonMaster
addikt

Bocs de 3-4nap-ig nem töltöd, és azt mondod hogy kevés az akksi?
érzed benne az ellentétet?
persze elehtne több de mi hetente töltenéd vagy mi?
sokan vannak akik nem meritik le 1nap alalt a telot, nem csak ezt, mást sem mikor már elmulik az ujdonság hatása és csak használod nem pedig mert uj fogdosod nyomogatod stb.
de azért 3-4nap-ig ha nem töltöd az minden de rosznak nem rossz akksira val.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#1674) leslien válasza turbuczn (#1672) üzenetére


leslien
nagyúr

nincs értelme sztem hagyd a fenébe.. lehet akkor szép lassan lemorzsolódik..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1675) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Volt V30-cam is még Januárban. Nagyon jó teló,kiváló üzemidővel. Nem tudok rá rosszat mondani.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1676) -Mosquito- válasza AuraSync (#1670) üzenetére


-Mosquito-
őstag

LG V30 : 151,7 x 75,4 x 7,4mm
M10 Pro :154,2 x 74,5 x 7,9 mm

Az S8-hoz képest otromba ÓRIÁS a V30. :DDD
S8 : 148,9 x 68,1 x 8 mm

Értem én. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#1677) turbuczn válasza leslien (#1674) üzenetére


turbuczn
tag

De segíteni szeretnék, mert ha tényleg melegszik a telefonja, akkor rosszat fogott ki, és lehet ez okozza a többi problémát is. A másik dolog, hogy aki ezt olvassa, és emiatt nem veszi ezt a telefont, akkor az elég szomorú, szeretném cáfolni, ha nálam normálisan működik a telefon.

(#1678) #32577792 válasza turbuczn (#1672) üzenetére


#32577792
törölt tag

Telefon töltés nélkül minimálisan hűvösebb, ami teljesen rendben is van szerintem.
Viszont érdekes, hogy miért esett a pont 20k környékét.

(#1679) turbuczn válasza #32577792 (#1678) üzenetére


turbuczn
tag

A külső borítás hőmérséklete az egy dolog, de mivel töltött a telefon, közben jobban melegedett, a CPU-GPU is, amit így védhet a telefon, visszavesz a frekvenciából. Ez minden telefonnál, laptopnál, tabletnél így működik. A telefon hőelosztása jó, de visszavesz a teljesítményből, ha úgy érzi túl meleg a a SoC. A második mérést már hidegen kezdtem el, és látható, hogy nem vett vissza nagyon a telefon, viszont ha eléri a borítás a 36-37 fokot, a SoC már szerintem túl forró. Nyáron, töltés közben, ha pl GPS-ként használod, éri a nap, és navigálsz, sokkal durvább lehet, számítani kell érezhető teljesítménycsökkenésre.

(#1680) #32577792 válasza turbuczn (#1679) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez így van, de ezt az én Redmi Note 3-as telefonom is megteszi. Ahogy a nem okosok is melegedtek töltésnél, sőt volt amelyik elég forró is lett.

(#1681) turbuczn válasza #32577792 (#1680) üzenetére


turbuczn
tag

Az LG úgy tűnik a kevésbé melegedés mellett döntött a teljesítmény rovására. Ezt mindenki döntse el, hogy jó-e vagy rossz. Aki játszik, annak lehet rossz, még lehetne 40 fokos a burkolat, mielőtt visszavesz a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#1682) mjani1172 válasza HarleyCustom (#1675) üzenetére


mjani1172
addikt

Akkor még más néven futottál.

[ Szerkesztve ]

(#1683) Aryon87 válasza Dare2Live (#91) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezzel azert tudnek vitatkozni ugy, hogy egy Note 8-at dobtam az altalad nevesitett telefonert...
Szal annyira xar a kameraja...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1684) jacis


jacis
nagyúr

Srácok,
Holnap vagy kedden megrendelem a V30-am smartshop-tól. A kérdésem az lenne, hogy a rendeléstől számítva hány nap alatt lehet átvennia telót náluk?
Válaszokat köszi.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1685) koxx válasza jacis (#1684) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gondolom ezt a smartshop fogja tudni megmondani.

(#1686) leslien válasza jacis (#1684) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem már másnap küldték h lehet érte menni... miért mikor akarod átvenni?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1687) jacis válasza leslien (#1686) üzenetére


jacis
nagyúr

Kedden megyek BP.-re tehát az jó lenne ha aznap át tudnám venni.
Holnap beszélek velük.
Köszi a válaszokat.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1688) leslien válasza jacis (#1687) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor rendeld meg most és az úgyis él 5 napig...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1689) jacis válasza leslien (#1688) üzenetére


jacis
nagyúr

Megvárom a holnapi napot. Van egy érzésem, hogy olcsóbb lesz pár ezressel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1690) leslien válasza jacis (#1689) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor megrendel még 1x.. ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1691) jacis válasza leslien (#1690) üzenetére


jacis
nagyúr

Az nem lenne elegáns :P

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#1692) OPiiPO válasza Aryon87 (#1683) üzenetére


OPiiPO
addikt

képes voltál tavaly novemberig visszaolvasni? :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#1693) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ehh, ha most kellene választanom, akkor én sem a samut venném meg.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#1694) Aryon87 válasza OPiiPO (#1692) üzenetére


Aryon87
félisten

Valahol linkelték ezt a kommentet, arra reagáltam, nem néztem meg mikori iromány :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#1695) leslien válasza jacis (#1691) üzenetére


leslien
nagyúr

élet farkas törvénye ahol olcsóbb oda megyünk.. ha itt akkor itt..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1696) mjani1172 válasza leslien (#1695) üzenetére


mjani1172
addikt

Azért ez nagyon nem így van. :)

Viszont várom a pixel2-vel való összehasonlítást!
Kiváncsi vagyok a kamera mit mutat, eddig nagyon vegyes a kép.

[ Szerkesztve ]

(#1697) #98880768 válasza jacis (#1689) üzenetére


#98880768
törölt tag

165 egész korrekt ár érte :K ezüst színben? Azért kíváncsi leszek az esheteshez képest előrelépést érzel e majd!?

más, rég olvastam a topikot, BP-n azóta kint van valahol?

(#1698) polar-x válasza #98880768 (#1697) üzenetére


polar-x
tag

Pólus MM! Van rendes LG pavilon...

(#1699) koxx válasza polar-x (#1698) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Westend MM-ban a nyomát sem láttam LG telefonnak. S9-ből rogyásig voltak a pultok.

(#1700) #98880768 válasza polar-x (#1698) üzenetére


#98880768
törölt tag

Na, végre valami! Kösz az infót!

koxx Arénában, Duna Plázában hasonló a helyzet. Egyedül talán a K10-et láttam eldugva, valahol hátul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.