Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Sunyista


Sunyista
tag

H930D-t (sIma V30, dual SIM) próbált valaki megrootolni? Van az LG Oreo frissítésében egy biztonsági rés, ami miatt kinyitható a bootloadere, esetleg valaki nem próbálta?
https://forum.xda-developers.com/lg-v30/how-to/wtf-lg-v30-t3790500

[ Szerkesztve ]

Néma gyereknek, anyja se látja az erdőt!

(#2952) gidion90


gidion90
tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1.:AI CAM sima v30 EU-ra elérhető? MediaMarktban kiállított eu v30 kamerasoftwerében láttam...

2.:Bárhol veszed sufni ide oda a sima eu v30-at, akkor garancia él az LG-nél hivatalosan?

Köszönöm! :))

(#2953) jacis válasza gidion90 (#2952) üzenetére


jacis
nagyúr

1. Igen
2. használd a keresőt

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2954) gidion90 válasza jacis (#2953) üzenetére


gidion90
tag

Köszi!
Oreóval jön, vagy sima nougaton belüli frissítés?

(#2955) jacis


jacis
nagyúr

Srácok,
Van valaki aki használ hátlapi fóliát? Kinek mi vált be?
Kell most már nekem is mert van két apró karcom és nagyon zavar. Nem akarok többet. Köszi.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2956) dSERiES válasza jacis (#2955) üzenetére


dSERiES
senior tag

Én ezt, nekem bevált: #2684.

Zsebben hordod? Én sokáig nem használtam semmit hátlapra de nem lett karcos.

⊿sff⊿

(#2957) aTe014


aTe014
aktív tag

Ha már fólia-téma:
Milyen teljes kijelzőt lefedő (üveg)fóliát ajánlanátok?
Csak hazai webshop érdekelne, semmi ebay, aliex. stb...

Szegeden kerestem már, de sajnos csak olyanokat mutattak, amik nagy helyet hagytak ki kétoldalt a lekerekítés miatt és rendelni nem mertem látatlanban. 1 hónap alatt nem lett még rajta karc, de a kijelzőre inkább tetetnék egyet, nekem a hátlapra nem fontos, csak az zavarna, ha karcos kijelzőt kellene nézegetnem... :D

i14Pro

(#2958) jacis válasza dSERiES (#2956) üzenetére


jacis
nagyúr

Köszi. Igen zsebben, de nem ott lett karcos. Volt nálam egy teszt autó amiben volt qi töltés és nagyboldogan rádobtam a telót csak a felület nem volt tiszta... Egyből lett is két szép karcom :(

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2959) DJ. Ru$y válasza aTe014 (#2957) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Semelyiket leginkább... Én vettem hajlítottat még fent van, de tökéletesen középre van rakva, az összes kivágás a helyén van, 2 sarkánál mégis szívja maga alá a port, illetve a szenzorok előtt is tiszta por már, szóval ma fogom levenni, mivel félek, hogy, ha kicsit is mozog a két üveg egymáson össze fogja karcolni a finom por a Gorillát.

Illetve mivel a szélén van csak ragadó anyag, így középen nem húzza rá magát a kijelzőre, és, ha kicsit jobban megnyomod pl feszül a zsebedben stb, akkor képes kicsit elállni a kijelzőtől és két "buborék" jelenik meg középen és alul a kijelző 2. illetve 4. kötödében.

Szerk.: Le is kaptam, mennyivel szebb üveg nélkül. ;] :DDD Tudom az ördöggel fogok játszani.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2960) Golota válasza aTe014 (#2957) üzenetére


Golota
aktív tag

Én 2 üveget próbáltam eddig (fóliában nem bízok, utálatos a rögzítése és 99%-ban ronda) egyik sem jött be, pedig jó referenciák voltak róluk. Az első nem hajlított volt, így a telefon szélén egy szép csík virított, bele is lógott a képbe. Egy nap után leszedtem. A másik egy hajlított fólia volt. Ennek csak a szélein volt ragaszó, elég könnyű volt felrakni és passzentos is volt. A probléma ott jelentkezett, hogy vagy a hajlítás miatt, vagy a gyártás hiányosságai miatt hosszanti csíkok voltak a fólián, ami csak akkor nem látszott,. ha pont szemből néztem a telefont. Rettenetesen idegesített, ezért egy hét múlva ezt is leszedtem.

A telefont zsebben hordom, de szerintem elég ellenálló már ez az üveg, mert semmiféle karc nincs az előlapon. A Honor 7 hónapokig volt zsebben, annak sem volt semmi baja. Valószínűkeg évekig tartjuk rajta a fóliát, hogy a következő gazdájának karcmentes legyen... Én nmár úgy vagyok vele, hogy kb 3-4 évet bír egy ilyen teló, valószínűleg kis oidafigyeléssel karc nélkül túléli a gorilla 6-os.

A hátlap más téma,ott nekem is napokon belül összeszedett 2 apró karcot. Erre nekem egy jó minőségű szilkon tok jó megoldás. Találtam egy kifogástalan példányt, ami passzentos, nem vastagítja a telót jelentősen és remek a fogása. Az általam eddig látott legjobb kidolgozású tok: nem gyűjti a szöszt, nem ragad és elég ellenállónak tűnik.

(#2961) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Hali

Töltés alatt hány c fokosra melegedhet fel az aksi, illetve a cpu ami egészséges?

Asus Rog Phone 6

(#2962) DJ. Ru$y válasza Csillag01 (#2961) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amíg a rendszer engedi addig. Ha "egészségtelen"-be futna, akkor a rendszer visszavesz a töltőáramból, lejjebb veszi a fényerőt stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2963) turbuczn válasza Csillag01 (#2961) üzenetére


turbuczn
tag

Itt a fórumban erről is volt már szó, én csináltam is egy tesztet, screenshot-ként fent van az eredmény, használd a keresőt!

(#2964) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Most akcios a telefon a media markt-ban:

Megnyomkodtam, nagyon pozitiv a benyomasom a telefonrol amugy.
Tetszik.
Lehet beszerzek egyet, (nekem a plus kell amugy) ha lenne normalis aron az apron, vagy bemegyek a partneroba es megveszem 150-ert...

Gcam vs. Stock kamera kepeket talalok valahol?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2965) Robbertho válasza HUTCHDB (#2964) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenkinek opció, de a német MediaMarkt-ban pedig most csak 499€. Az kb 161 ezer forint, ha valaki arra jár, ez nagyon jó vétel ilyen "hivatalos" helyről. Más téma, de rettenetesen elszomorító ez az árkülönbség, pláne figyelembe véve az ottani átlagbért.

(#2966) bakosarpi válasza Sunyista (#2951) üzenetére


bakosarpi
tag

Ezt akkor még senki nem próbálta még? Mert a leírás szerint elég egyszerűnek tűnik. Üdv!

Egy betegség gyógyszerrel 1 hét alatt küzdhető le, gyógyszer nélkül 7 nap...

(#2967) HUTCHDB válasza Robbertho (#2965) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De a plus?
Mert nekem csak az johet szoba.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2968) MaxxDamage válasza HUTCHDB (#2967) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Plust nem kapsz MM-be sajna :(

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2969) Diamond500 válasza HUTCHDB (#2964) üzenetére


Diamond500
senior tag

Szép ára van még így is :Y

(#2970) bala4


bala4
csendes tag

Sziasztok! Amikor ki/bekapcsolod a mobiladatot, és mindig rákérdez, hogy biztosan szeretném e, ki lehet ezt kapcsolni?? Értem én, hogy hülyebiztosra kell már mindent csinálni, de az ideg szét....ver, hogy kikapcsolt kijelzőnél lehúzva az értesítési sávot nem tudom kikapcsolni a mobilnetet, csak ha utána feloldom a telefont és rákattintok, hogy "Biztos"..... :W

(#2971) Csillag01 válasza turbuczn (#2936) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Vettem egy ilyen qi toltot, de nagyon forro a telefon. Vettem egy masikat b30 ajanlott de azzal is. De maguk a toltok is forroak. Ez normalis? Vagy maga a tolto melegszik fel es atmelegiti a telefont?

Asus Rog Phone 6

(#2972) bala4 válasza Csillag01 (#2971) üzenetére


bala4
csendes tag

https://eustock.eu/shop/okostelefon-tartozek/tronsmart-wc10-air-amp-vezetek-nelkuli-asztali-gyorstolto-reszletek

én ilyet vettem, ebben van ventilátor, úgyhogy hűti a telefont is, meg magát is!

(#2973) turbuczn válasza Csillag01 (#2971) üzenetére


turbuczn
tag

Igen, nem hűvös, kb 40 fokos. Ez szerintem normális.

(#2974) asr27


asr27
tag

Sziasztok!
Nektek is melegszik a készülék ebben a 30+ fokos hőmérsékletben, aktív kijelző (böngészés) mellett?
Tegnap olyat is produkált, amikor felmelegedett, hogy használat közben egyszer csak úgy belassult, az egész, mint egy régi P1-es gépen, amikor a videokártya driver nincs feltelepítve! időnként ilyen színes csíkok meg kockák is megjelentek a kijelzőn egy-egy pillanatra!
Csak újraindítás után állt helyre.
Azt hittem meghalt a 3 hónapos készülékem.

(#2975) turbuczn válasza asr27 (#2974) üzenetére


turbuczn
tag

Nekem abszolút nem melegszik, még a normál töltővel sem, csak a Qi töltés közben kicsit. Ha nagyon forró, akkor visszavesz a teljesítményből egyébként, de ahhoz 50+ °C készülékház hőmérséklet kell már. Ezt úgy tudom elképzelni hibátlan telefon esetén, ha navigálsz az autóban klíma nélkül és süti a nap, akkor fél-1 óra alatt lehet, hogy ennyire felmelegszik, de egyébként nem szabad neki.
Ha csíkok is jelennek meg, akkor az már komoly SoC problémára utal. Szerintem kezdj el érdeklődni a boltnál ahol vetted, hogy milyen feltételekkel tudod beadni garanciába!

(#2976) asr27 válasza turbuczn (#2975) üzenetére


asr27
tag

Melóhelyen irodakonténerben voltam. légkondi nélkül.
Végülis lehet, hogy volt 35-38 fok is.
Navigáció nem ment. csak a böngészés. Ja és max fényerőre volt állítva a kijelző. Nem tudom, hogy ez rájátszhatott-e.
egyik pillanatról a másikra belassult, de valami eszméletlenül laggolt. És igen, összemosódott, színes csíkok, kockák jelentek meg egy-egy pillanatra a kijelzön. ujraindítás után kb 5 percig jó volt, de utána ismét ugyanez. majd még egyszer újraindítottam, aztán akkor már hagytam is. Ma reggel hűvös időben már nem produkált semmi hibát.
Szerinted mindenképp szerviz? :F
Egyébként Turbadoról rendeltem. 3 hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#2977) turbuczn válasza asr27 (#2976) üzenetére


turbuczn
tag

Napsütés nem érte?
Le tudod mérni ilyenkor a hátlapon a hőmérsékletét?

(#2978) asr27 válasza turbuczn (#2977) üzenetére


asr27
tag

Akkor nem érte,amikor gyengélkedett, előtte igen. Viszont bent tartózkodtam kb 1 órán keresztül a zárt fémkonténerben, amiben fülledt meleg idő volt, ahogy írtam. Ablak nyitva volt de akkor is volt bent kb 35 fok, szerintem.
Lemérni sajnos nem tudom. kézzel ahogy méregettem tegnap, az egész hátulja erősen langyos, vagy meleg volt.
Jelen pillanatban viszont pihen az asztalon, csak az AOD megy, így teljesen hideg a hátulja.

Most, hogy így belegondolok, máskor is szoktam bent használni a melőhelyen a konténerben, de nem szokott ennyire melegedni meg ilyen hibajelenségeket produkálni, pedig napsütésben, mindig meleg van a konténerben. lehet, hogy csinálnom kéne egy hard resetet, hátha valamit segít.

(#2979) turbuczn válasza asr27 (#2978) üzenetére


turbuczn
tag

Ez több minden lehet. Lehet hardveres hiba. A V30 hűtésére nagyon odafigyeltek, és egy kis fém hővezetőt építettek a SoC és a hátlap közé, ami elosztja a hátlapon a hőt. A SoC és a hővezető között valami kis paszta lehet, ami akár meg is keményedhetett, mert például kevés került belőle gyártáskor, vagy akármi más, a lényeg, hogy a hűtéssel lehet probléma. A SoC is lehet hibás, mert gyártás után ugyan ellenőrzik ezeket, de lejöhet hibás darab a gyártósorról, ami átcsúszik az ellenőrzésen.

Lehet szoftveres is, mert ha egy rossz alkalmazás beragad, és zabálja az erőforrásokat, az aksit szívja, ami így jobban melegszik, közben a környezeti hőmérséklet is meleg, és ott van még a 100%-os fényerőn lévő kijelző, akkor könnyen túlmelegedik a telefon. Ekkor viszont az akkumulátor használata menüpontban fel kell tűnnie a hibás alkalmazásnak, mint erőforrás zabáló, és így ezt ki lehet szűrni. Egyszerű böngészésnél, beragadt alkalmazás nélkül, ha nem éri a nap, hibátlan telefon még ilyen melegben sem akadhat meg így!

(#2980) asr27 válasza turbuczn (#2979) üzenetére


asr27
tag

Értelek, Köszönöm az infókat!
Csináltam is egy hard resetet, nem csinált most semmi rendellenességet. A hátulja is éppen hogy csak langyos.
Most csak a gyári alkalmazások + messenger lesz fent egyenlőre, aztán majd kiderül. Ha újra jelentkezik az intenzív lassulás és a csíkozás, akkor kénytelen leszek szervizbe küldeni, amit nem szívesen teszek, mert most csak ez az egy készülékem van és napi szinten használom.

Ha viszont mindenképp szervizes lesz, akkor azt hiszem búcsúzom is az LG-től! G6-al is befürödtem náluk, Ott 3 hónap használat után olyat csinált, hogy utazáskor, ha térerő-adótorony váltás történt és hívni probáltak, egyszerűen nem voltam elérhető, mint, ha ki lett volna kapcsolva a telefon, vagy nem lett volna térerő. Persze a készüléken volt 4G térerő, csak ugye híváskor automatikusan vissza kellett volna váltania 2G-re, amit a telefon nem csinált meg, csak akkor, ha én indítottam a készülékről hívást vagy újraindítottam a készüléket.

Akkor azt mondtam adok még egy esélyt az LG-nek, mert a V30 tetszett, de ha ezzel is befürödtem, akkor nem kockáztatok többet.

(#2981) turbuczn válasza asr27 (#2980) üzenetére


turbuczn
tag

Sajnálom, hogy rossz tapasztalataid vannak az LG-vel. Nekem február óta van meg, előtte G6, semmi problémám sem volt egyik telefonnal sem. Remélem máskor, más telefonnal nagyobb szerencsével jársz!

[ Szerkesztve ]

(#2982) asr27 válasza turbuczn (#2981) üzenetére


asr27
tag

Nekem G5 volt 1 évig (előtte Nokiáim voltak). Annak semmi baja sem volt.
Utána G6, azzal befürödtem.
Most pedig V30, de remélem ez csak a meleg miatt gyengélkedett. Ma eddig hibátlan, szerencsére :)

G7 nem igazán tetszik. Ha nem muszáj, többet nem veszek IPS LCD kijelzős készüléket, sokkal jobb az amoled.
Jelenleg nincs is a piacon olyan készülék, ami igazán tetszik.
Ha nem fürdök be a V30-al, akkor lehet, hogy a V40 lesz az utódja. :)

(#2983) jacis válasza asr27 (#2982) üzenetére


jacis
nagyúr

Én is azt gondolom, hogy a procid valami miatt túl volt terhelve, mert ha paszta baj lenne ami a hűtést továbbítja akkor ma is melegedne a telód.
Egyébként én azt vettem észre, hogy a SD835 sokkal jobban kezeli a melegedést mint az elődök illetve a V30 egy kicsit túl is van biztosítva mivel a proci alól ki van vezetve (ahogy azt előttem is írták) egy hővezető pipetta ami rá van helyezve a fém keretre ami az egész telefon alapját képezi. Ez mint egy nagy hűtőborda üzemel ezáltal.
Nekem a vezetékmentes töltésekor melegszik, de ez normális mivel a technológia ilyen. Anno melegedett az S7e-em is a Nexus 6-om is meg mind ami ezt a töltési formát használta.
hűtés 3:30-nál látható

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2984) turbuczn válasza jacis (#2983) üzenetére


turbuczn
tag

Ezen is csak egy kis folt a paszta a SoC-on, úgy tűnik nem túl nagy a kontakt a hűtéssel.

video

[ Szerkesztve ]

(#2985) gidion90


gidion90
tag

Sziasztok!
-Lehet volt már a kérdés boncolgatva.
Poled kijelző samsung amoledjéhez téve milyen minőségű? Tényleg kékesedés figyelhető meg és nem olyan erős a fényerő? Mediamarktban nem tudtam összehasonlítani.
-Portrait módot tud már az új camera software?
Testvérem állandóan a samsungot mondja, hogy olyat,olyat, kávája sincs akkor,mint az lg-nek, valamiért nekem egy Lg többet ad, dual kamera stb.

[ Szerkesztve ]

(#2986) aTe014 válasza gidion90 (#2985) üzenetére


aTe014
aktív tag

Enyhe kékesedés megfigyelhető (ezt kár lenne letagadni), de egyáltalán nem zavaró mértékben annak sem, aki esetleg melletted áll és oldalról nézi a telefont, illetve hozzá lehet szokni. Egyébként a szinek nekem nagyon tetszenek, sajnos (?!) szívesebben görgetem én is facét, amióta megvan a V30 :D

A kamera módok között én nem találtam portrét Oreo alatt sem és úgy tudom, hogy csak a G7 tudja eddig LG részről.

i14Pro

(#2987) Csillag01 válasza bala4 (#2972) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Nem hangos a ventije?

Asus Rog Phone 6

(#2988) jacis válasza turbuczn (#2984) üzenetére


jacis
nagyúr

Bőven elég ha azt is figyelembe veszed, hogy a 2017-es telók közül csak a S8 páros meg a V30 rendelkezik ilyen hűtéssel. A többi SD835-el szerelt telóban nincs és ennek ellenére sincs velük melegedési gond.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2989) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Vki tudna segiteni hogy a megjeleno kis buborekok ha ranyomok az alkalmazasra eltunjenek?
Csak ugy tunik el ha az ikont hosszan nyomom es egyesevel inditgatom.lol nagyon idigesito

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#2990) aTe014


aTe014
aktív tag

Akit esetleg érdekel, V30 (bal oldalon) vs. Samsung Galaxy S8 (jobb oldalon) kijelző összevetés:
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Az S8-on van üvegfólia, az kicsit ronthat a valós eredményen, de szerintem nagyon hasonló a 2 két telefon.
S8 is nagyjából 90%-os fényerőn, Samunál a %-ot nem szokás írni...

[ Szerkesztve ]

i14Pro

(#2991) Hitch válasza HUTCHDB (#2967) üzenetére


Hitch
aktív tag

Partnero gsm.
Marad 100+ a zsebedben.

(#2992) HUTCHDB válasza Hitch (#2991) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Értem én, (meg lehet, hogy ez lesz), de igazi garancia nélkül....

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#2993) Hitch válasza HUTCHDB (#2992) üzenetére


Hitch
aktív tag

Már nem tudom melyik fórumban volt téma, de korrektnek tartottották őket.

(#2994) kakuk100 válasza Hitch (#2993) üzenetére


kakuk100
őstag

En is korrektnek tartom oket. Tobb telefont is vettem mar naluk.

[ Szerkesztve ]

(#2995) kisdobos0111 válasza kakuk100 (#2994) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Volt is velük probléma? Vagy csak vettél náluk?

(#2996) kakuk100 válasza kisdobos0111 (#2995) üzenetére


kakuk100
őstag

Semmilyen problema nem volt soha.

(#2997) DJ. Ru$y válasza kakuk100 (#2996) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ergo nem vagy jó alany. Eladni bárki tud. Akinek garanciális ügye volt velük ott inkább panaszok vannak, mint elégedett ügyfelek, ha jól hallottam/olvastam.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2998) kisdobos0111 válasza DJ. Ru$y (#2997) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Ezért kérdeztem én is.

(#2999) asr27 válasza jacis (#2983) üzenetére


asr27
tag

Sajnos nem. Ma is csinálta, többször is, pedig 30 foknál nem volt melegebb. Langyos a hátulja és belassul, mint az állat. de csak a kép. például amikor írok rajta, a betűnk hangja normális, gyors, viszont a kijelzőn belassulva mozognak a dolgok, közben időnként színes összemosódott csíkok jelennek meg. Ujraindítás után pár percig jó, aztán megint elkezdi.

(#3000) asr27


asr27
tag

Turbadoról rendeltem. hogy megy a gariztatás ilyenkor?
Vidéken lakom, nem tudom felvinni pestre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.