Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) jacis válasza zoleeno1 (#2550) üzenetére


jacis
nagyúr

👍👌😃

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2552) AlrightSir


AlrightSir
tag

Sziasztok!

Próbáltam visszakeresni itt, jópár választ találtam is. Marad még pár:

- A kijelzőben megjelenő gyártási különbségek változtak-e megjelenés óta? Tekintve itt az ismertetett betekintési elszíneződésre, illetve panelheterogenitásra.
- Ahogy olvastam hívá alatt a hangminőség megfelelő. Menbyire hangos? Utcán maxra kell tekerni vagy van benne még szufla?
- A szoftverfrissítésekkel a kamera szoftveres oldala változott-e, gondolok itt a ráélesítésre és zajmentesítésre pl.?

Előre is köszi! D.

(#2553) highlander81


highlander81
tag

Sziasztok!

Megrendeltem én is smartshop-ról. Ezüst színben.

Nagyon várom már a futárt :)

(#2554) jacis válasza AlrightSir (#2552) üzenetére


jacis
nagyúr

1. Kijelző rendben van. Semmi gond nincs vele.
2. Hívás hangereje tökéletes. Sőt.
3. Igen javult, de még mindig csak nem rossz kategória. Messze a jótól.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2555) AlrightSir válasza jacis (#2554) üzenetére


AlrightSir
tag

Köszi szépen a gyors válaszokat!

(#2557) kisdobos0111 válasza jacis (#2554) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Nem értem miért nem tudnak normális kamera szoftvert írni. Minden téren nagyon bejön a telefon, de s8 után egy mezei felhasználónak mint én nagy visszalepés kamerában a V30.

(#2558) AlrightSir válasza kisdobos0111 (#2557) üzenetére


AlrightSir
tag

Miben érzed visszalépésnek?

(#2559) jacis válasza kisdobos0111 (#2557) üzenetére


jacis
nagyúr

Kicsit eltúlzod szerintem is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2560) tomboy0013 válasza kisdobos0111 (#2557) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tedd fel a Gcam-ot.

(#2561) babosmiki válasza kisdobos0111 (#2557) üzenetére


babosmiki
addikt

"nagy visszalepés kamerában a V30"

Azért ez így erős túlzás...

Nézd meg ezeket, full automata volt mind...[link]

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2562) sonkuci válasza AlrightSir (#2552) üzenetére


sonkuci
tag

A kijelzős dolgot.. megnéztem, valóban "elkékül" a fehér egy bizonyos szögből. DE ez miért zavar? Úgyis szemből nézik az emberek a saját telefonjukat, nem? Ha valaki mellettem kéken látja, pont nem érdekel. Ha mutatni akarok valamit odaadom vagy úgy mutatom a telefont, hogy lássa.
A hanggal nincs gond.
A kamerával sincs.
Ezt se értem amúgy.. Jó képeket csinál (jó, nem tökéletes, de egy telefonról beszélünk). Telefonon jól néznek ki a képek. Tv-n jól néznek ki a képek. Instán, facebookon jól néz ki.. akkor mi nem tetszik? 500x-os nagyításban már elmosódik, nem elég részletgazdag, nem elég éles, vagy vajon mi a gond?
Tuti bennem van a hiba :))

[ Szerkesztve ]

(#2563) S e t h válasza sonkuci (#2562) üzenetére


S e t h
nagyúr

De ő csak érdeklődött.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2564) babosmiki válasza S e t h (#2563) üzenetére


babosmiki
addikt

:D

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2565) sonkuci válasza S e t h (#2563) üzenetére


sonkuci
tag

Én meg válaszoltam az érdeklődésre, plusz én is érdeklődtem tőle.
Nyilván utána járt ezeknek, ezeket azért kérdezte, mert valamilyen szinten zavarnák ezek a dolgok.
Csak érdeklődtem, hogy hátha megértem, ennyi

[ Szerkesztve ]

(#2566) kisdobos0111 válasza tomboy0013 (#2560) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Adnál egy linket honnan tudom letölteni?
Egyébként jól működik rajta mert s8-on fagyott.

[ Szerkesztve ]

(#2567) kisdobos0111 válasza jacis (#2559) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Ami nekem nem tetszik, az a hdr funkció. Sokkal sötétebb az alany ha szemből nagyobb a fény . Az s8 ezt jobban kezelte. A másik szintén sötétben ha egy gyertya lángot akarok fotózni, kivilágosítja a környékét is. Ha viszont kikapcsolom a világosítást nagyon sötét a láng. Az s8-nál a láng szép volt, környéke pedig tök sötét. Ennek ellenére nem cserélném vissza. Az első kameráról már nem is beszélek mert az katasztrófa.

[ Szerkesztve ]

(#2568) sonkuci válasza kisdobos0111 (#2566) üzenetére


sonkuci
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2569) turbuczn válasza kisdobos0111 (#2567) üzenetére


turbuczn
tag

Az első kamera evidens mindenki számára, hogy egy kupac kaki! :D Nem ez a szelfikirályok kedvenc telefonja.
Az előbbi pár példa pedig manuális beállításokkal szerintem kivédhető, vagy ott a GCam, egy próbát megér.

(#2570) kisdobos0111 válasza turbuczn (#2569) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Értem én hogy manuális beállítás, de én nem értek hozzá és ezért automatán szeretném ha hozná azt a szintet.
A gcam-ot kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#2571) DonMaster válasza kisdobos0111 (#2557) üzenetére


DonMaster
addikt

nem tudom, de mezei felhasználóként, vagy laikuskén-t az LG 16mpx az s8 12mpx már itt kibukna hogy az LG jobb, szoftveresen sokat javult a frissítéssel a kamera, de manuális mód nem egy ördöngösség, átrakod, és lehet tekerni az iso-t fel le, közben látod a képet hogy milyen, nem kell hozzá fotós végzettség. Jelenlegi G4-el is tudok olyan fotokat söt jobbakat mint az s8 mivel van az is, az nem kicsit távol ál , nekem s8 nál már a banán kinézet sem jön be, de fényképekben a 4:3 felbontás vicc, ha a 16:9hez képest a 4:3 nem vissza lépés akkor én kérek elnézést. Szerintem igen is jelenleg kapható itt ott a legjobb okos-telefon kinézetű és jo kamerával felszerelt telefon a v30 és variánsai. Sajnos 1-2év-ig ez lesz a trend még vissza térnek a normál kijelzőhöz mert ez a 18:9-nek értelmét nem látom, mondom ezt ugy hogy G4 is 16:9-es és van osztót kép,
szóval értelmét nem látom a banán teloknak (hosszú keskeny), nálam v30 variáns a befutó, csak én még reménykedem hogy az egyik szolgáltató beteszi kínálatba.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#2572) babosmiki válasza DonMaster (#2571) üzenetére


babosmiki
addikt

Kicsit zavaros az írásod... A V30 18:9-es képaránnyal bír...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2573) tomboy0013 válasza DonMaster (#2571) üzenetére


tomboy0013
veterán

El kell keserítselek, de attól nem térnek vissza a 16:9-hez mert te nem látod értelmét. Mellesleg ahogy előttem is írták a V30 is 18:9-es...

(#2574) JoeCockBill válasza DonMaster (#2571) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

nameg a megapixelnek semmi köze a minőséghez. a 4:3 pedig nem felbontás, csak méretarány. szintén semmi köze a minőséghez

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#2575) AlrightSir válasza sonkuci (#2562) üzenetére


AlrightSir
tag

Nyilván mivel te használod a készüléket, így pontosan tisztában vagy ezekkel a dolgokkal. Én sok review és user velemény (amelyek sokszor régiek révén, hogy tavaly nyáron jelent meg a V30) alapján nem tudom tisztán eldönteni, hogy pl a sok helyen leírt kijelzőhiba mennyi készüléknél van jelen vagy ez a gyakorlatban hogyan is néz ki. És ennyi pénzt nem adok ki csak úgy, előtte igenis érdeklődök afelől, hogy reális és hosszútávú tapasztalatok szerint milyen a készülék. A kameráról meg annyit, hogy megintcsak a tavaly szeptemberi LG V30 review - 1 month later! tesztek nem feltétlen időtállóak már. Javaslom, hogy a fórumokon eltanult hyperérzékenységet kis türelemmel és objektivitással használd, és leendő V30 használókat igyekezz meggyőzni, nem elrettenteni. :)

(#2576) DonMaster válasza babosmiki (#2572) üzenetére


DonMaster
addikt

és ha 18:9 akkora s8 s9 az milyen? mert ugye félcentivel keskenyebb,

JoeCockBill
miért is? tehát egy 1mpx-es kép lehet jobb mint egy 100mpx-es? minőségben? mármint írásod alapján ez jön le , hogy nincs köze de szerintem van nagyon is köze a felbontásnak a minőséghez, nem mindegy hogy 4millio pixelböl ál egy kép vagy 4miliárd nyilván a 4miliárd pixeles kép jobb lesz, és csúcskategóriáról beszélünk nem szoftveres nagyításról.

ugye a 16mpx és a 12 között van 4mpx különbség, tehát szerinted ha mindent manuálisan állítva egy s8 jobb képet csinál mint egy v30 +4mpx-el?

ez után ha igen a válaszod kérdezem miért is szar az 5mpx-es előlapi kamera a v30 nál az s8 8mpx-esével szemben ami 3mpx különbség, +-1-2dolog de ugye egyet értünk abban hogy a v30 nem selfi-re termet mert kevés a mpx-e hozzá, és az s8 jobb ami 3mpx-el jobb ebből addodik, hogy a v30 a 4mpx-el jobb 100% hogy jobb képeket csinál mint egy s8. nem?

tomboy0013
sajnos, de itt nem is a képarány a lényeg hanem inkább a keskenyítés annak mi értelme? v30 az utolsó normál szélességű mobil, az elmúlt 1évben. azóta csak a banánforma jön, nah most ha 18:9 a v30 akkor 18:9-be miért kell az a banán forma is? lásd pl: g7 s8 s9 , nyilván Samsungnál az s9+ note amik kivételek, mert azok normál szelessek. Nem tudom nekem a 7,5cm-es széles telok jobban bejönnek mint a 6,5cm-es persze az sem lenne rossz ha a 7,5cm-es telohoz képest ami 12cm magas, a banán formás meg 13-14cm magas de 6,5cm-el ez zavar igazán . ezt nem hiszem hogy olyan sok embernek bejönne szerintem.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#2577) sonkuci válasza AlrightSir (#2575) üzenetére


sonkuci
tag

Válaszoltam a kérdésekre csak én is feltettem pár kérdést mellé.. Hogy ezekben mi zavarna, mert többször olvastam már ezeket. Nem akartam én elriasztani senkit semmitől.. Hiperérzékeny sem vagyok.
Nyugodt szivvel megveheted a telefont nem lesz csalódás.

(#2578) tomboy0013 válasza DonMaster (#2576) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az általad felsorolt telók közül csak a V30 18:9-es. A Samuknal plusz kicsi az oldalsó káva. Semmi banán nincs ezekbe, az görbe.

(#2579) JoeCockBill válasza DonMaster (#2576) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

mi az isten? a megapixel méretet jelöl, nem minőséget. pont.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#2580) tomboy0013 válasza JoeCockBill (#2579) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az ő eszmefuttatását alapul véve akkor a P20pro-nak kellene a legjobb képeket csinálnia a piacon, ezzel szemben a 12mp-es társai mint a Pixel vagy az U11 simán lenyomja. Van még itt 1-2 dolog a megapixeles kívül ami belerondithat a képbe, de őt ez nem nagyon izgatja :DDD

(#2581) JoeCockBill válasza tomboy0013 (#2580) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

naja. pl ez a fos meg elbújhat a szánalmas 6 megapixelével :D

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#2582) Quqesz


Quqesz
nagyúr

egy kis V30 vs S8+ gyorsteszt képekben
Szelfiben a samu sem jobb, sokszor életlen képet lő...ezért ne kárhoztassátok az LG-t.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#2583) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok,

Egy hete vagyok V30 tulaj. Pár tapasztalat és kérdés.

Az első benyomások túlnyomóan pozitívak. A kidolgozása igazán jól sikerült, egy Pixel 2-őt fogdostam előtte sokáig, szerintem a V30 jobban össze van rakva. Az akksi teljesítménnyelnagyon elégedett vagyok vele. Az én felhasználási szokásaim mellett másfél napot lazán kibír. A Quad DAC jó dolog, bár alacsony impendanciás fejesekkel nem lesz nagy a különbség egy jó hangú más telhoz képest. A nagy különbség a komolyabb fejeseknél jön ki.

Jöjjenek a kritikai észrevételek:

A fényképező alapvetően tetszik. DE! Az arcoknál olyan brutális zajcsökkentést csinál a szoftver, hogy mindneki porcelánbaba lesz tőle.

Telefonhívás után a képernyőt fel kell "ébreszteni", mozdításra nem aktiválja magát.

Kérdés: appokat nem lehet lezárni ujjlenyomattal? A Honor 7 ezt alapból tudta. itt is van. csak én nem találom?

(#2584) babosmiki válasza DonMaster (#2576) üzenetére


babosmiki
addikt

Hát ha kicsit utána olvasnál... A samuk 18,5:9-es kijelzőt használnak ezért és a keskeny oldal káva miatt tűnnek annyival hosszúkásabbnak. A V30-nál nem lenne gondom a 18:9-el, szerintem is az az ideális, de ott viszont túl széles az oldalsó káva, simán lehetett volna 2-3 mm el keskenyebb és akkor talán még most is azt használnám..Bár nem csak ezért adtam túl rajta...

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2585) jacis válasza babosmiki (#2584) üzenetére


jacis
nagyúr

Anno úgy vetted meg, hogy nem tudtad mekora a káva oldalt? Akkor tudtad meg mikor kibontottad?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2586) babosmiki válasza jacis (#2585) üzenetére


babosmiki
addikt

Igen, sajnos akkor még nem tudtam élőben megnézni, én elég az elején vettem.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2587) kisdobos0111


kisdobos0111
aktív tag

Feltettem a gcam-ot, tök szuper, csak lefagyott tőle a telefonom 😯

(#2588) Helltak válasza kisdobos0111 (#2587) üzenetére


Helltak
őstag

A developer settings-ben, ki kell kapcsolni a camera.raisr-t. Utána indítsd újra a telefont és nem lesz több fagyás.

Xiaomi 14 Ultra

(#2589) kisdobos0111 válasza Helltak (#2588) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Köszi!

(#2590) MikeRenton


MikeRenton
tag

Témázhatóság mennyire adott ezen a készüléken?
Substratum nevű appot nézegettem, ez működik v30 alatt is? Konkrétan az értesítési panel színeinek megváltoztatása érdekel.
Nálam ez fontos szempont lenne vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#2591) Quqesz válasza MikeRenton (#2590) üzenetére


Quqesz
nagyúr

LG smart wolrd és ott vannak témák...bár nem annyi, mint az emui esetében vagy a Samsung esetében(bár ott nagyon sok fizetős, nem mint az emuiban)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#2592) tomboy0013 válasza Quqesz (#2591) üzenetére


tomboy0013
veterán

A smart world-ön mondjuk elég ratyi témák vannak. A play-be jobbakat találni.

(#2593) polberto válasza tomboy0013 (#2592) üzenetére


polberto
tag

Sziasztok!
Az összes v30 tudja a B20-at, tehát a + is?
Illetve a Magyar nyelvet is? Vagy kell mókolni?
Köszönöm.

(#2594) Quqesz válasza tomboy0013 (#2592) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez igaz. Elég gyerekes témák vannak....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#2595) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nillkin tokom megvan és a héten jön a 9H üveg is (képen látható fajta - ez megfelelő?), aztán már csak a V30 -at kell beszereznem (majd dec. környékén) :)) /ha még kapható lesz...vagy V30S+ Thinq/ ;]

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2596) dSERiES válasza MaxxDamage (#2595) üzenetére


dSERiES
senior tag

Nekem is ilyen van, kalap ** sajnos, bár remélem nem olyat fogsz ki mint én. Lehet rosszul raktam fel, de 1 hét és megy be a kijelző meg ez közé a por :( le is szedem. Ez olyan fajta ami csak a szélein ragad a telefonra, én meg azt a fajta Tempered Glass-t szeretem ami az egész kijelzőre ..ragad? Tudod amelyik fajta alól ki kell kis kártyával nyomni a levegőt..
Bár nem tudom erre a telóra van-e olyan.. mivel lekerekítet szélű a kijelző.

⊿sff⊿

(#2597) MaxxDamage válasza dSERiES (#2596) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az f*sz*...
Akkor ez lehet bukta / pénz kidobás ? :F /eladónál rákérdek/
Én is azt szeretem, ami egész felületén a kijelzőre ragad. (V10/V20-n is olyan van nekem)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2598) MaxxDamage válasza dSERiES (#2596) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Amúgy ezt írja róla (eladó)

"Felhelyezéskor nincs rés az LCD és az üvegfólia között, így az érintőképernyő érzékenységére nincs hatással.
Az üvegfólia vastagsága 0,3mm, kémiailag kezelt, edzett üvegből készült.
A védőfelület keménysége 8-9 H, háromszor erősebb, mint egy hagyományos PET film. Az éles tárgyak, például a kések és a kulcsok sem fogják megkarcolni az üvegfelületet.
A védőburkolat hátoldala erős szilikon ragasztóval van ellátva, mely megkönnyíti a felszerelést, és erősen rögzíti a filmet.
Ha törik a kijelzővédő üvegfólia, apró darabokra reped, amelyek nem élesek, így könnyen és biztonságosan eltávolíthatóak."

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2599) dSERiES válasza MaxxDamage (#2598) üzenetére


dSERiES
senior tag

Lehet, hogy másik fajta, nem tudom.

⊿sff⊿

(#2600) MaxxDamage válasza dSERiES (#2599) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rákérdeztem azért, majd biztos válaszol is.
Azért köszi, hogy jelezted számomra! :R (holnap már utalva is lett volna az összeg 2 db -ra + száll. díja) :DD

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.