Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:15:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) vegyszer válasza barakuk (#9450) üzenetére


vegyszer
addikt

Első kérdés:
Van rajta fontos adat? Ha nincs, mehet rá egy factory reset.
Ha nem segít, akkor egy tiszta rom.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9452) barakuk válasza vegyszer (#9451) üzenetére


barakuk
újonc

Szia Vegyszer!
köszönöm válaszod. Nincs rajta fontos adat, és márpróbáltam a factory resetet is, semmi eredmény. Reset után a csatolt képernyő fogad. Köszönöm, Norbert
ÚJ ROM-ot sem tudok rá feltölteni, failedto mount cache és E: failedopen hibaüzenet fogad

[ Szerkesztve ]

(#9453) vegyszer válasza barakuk (#9452) üzenetére


vegyszer
addikt

Amint látod, ez a gyári recovery
Ide max gyári romot tudsz tenni.
De mázlid van. Van nekem egy.
Itt a gyári S139
Innen töltsd le, rarral tömörítsd ki. Úgy, hogy egy zip lesz belőle. Azt helyezd az sd kártya gyökerébe. Recoveryben install, és tradám.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9454) vegyszer válasza barakuk (#9452) üzenetére


vegyszer
addikt

Sikerült kezdeni vele valamit?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9455) dkdoky


dkdoky
újonc

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, gondolom nem én leszek ebben a témában első, aki tőle nagyobb szakértelemmel bírókhoz fordulnak...

Lenovo A820
Recovery Advanced CWM_5.5.0.41
Android 4.1.2. (A820_S150_Lambda_v2.4)

Probléma: Belső tárhely szinte elfogyott, USB storage meg tök üres 2,15GB, utóbbira semmit nem tesz a telefon. Úgy, hogy feltettem egy messengert meg egy chrome böngészőt összesen.

Olvastam, hogy van lehetőség valahogyan ezt a kettőt egyesíteni (meg, hogy 1 perc). Egyszer neki is futottam tegnap, de akkor a végeredmény az volt, hogy firmware gyári kínai alapról kellett újrakezdenem az egészet, ugyanis jöttek az alábbi hibaüzenetek:
E:Can't mount /cache/recovery/command
E:Can't mount /cache/recovery/log
E:Can't open/cache/recovery/log
E:Can't mount /cache/recovery/last_log
E:Can't open/cache/recovery/last_log

Így most kicsit már óvatos lennék, de szeretném a kettőt összeolvasztani, mert a telefon folyamatosan sír, hogy nincs megfelelő tárhely neki, mert csak a belső tárhelyet használja, a storage-t meg nem.

Lenne valaki olyan kedves, hogy leírná lépésről-lépésre pontosan (hülyebiztosan - mert nem értek annyira hozzá), hogy mit is kell tennem, vagy tudna küldeni egy meglévő részletes leírást? A telefon a Huawei Y300 után igazi megváltás lenne, ha ezt is meg tudnám még oldani.

Köszönöm előre is! :)
Karesz

(#9456) vegyszer válasza dkdoky (#9455) üzenetére


vegyszer
addikt

Írtam üzit.

Keress bátran. Megoldjuk.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9457) weareinluck


weareinluck
tag

Valakinek esetleg elfekvőben lévő alkatrésznek való a820-asa van? Megboltolhatnánk, nekem van 2, egyiknek csak digitizer kell, másiknak asszem alaplap (de a kettő egybegyúrva nem tudtam működésre bírni)...

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

(#9458) barakuk válasza vegyszer (#9454) üzenetére


barakuk
újonc

Szia,
köszönöm a fájlokat és elnézést hogy nem írtam, holnap este tudom megnézni, bármi fejlemény van kereslek.
Üdv,
Norbert

(#9459) barakuk válasza vegyszer (#9454) üzenetére


barakuk
újonc

Szia,

köszönöm, sikerült felrakni! A memória partícionálás is működik, így elérhető belső memória van ~1,5GB.
Viszont nem tudom rárakni magyar nyelvű ROM-t, telepítésnél installation aborted hibaüzenetet ad.
Erre esetleg van vmi ötleted?
Köszönöm,
Norbert

(#9460) vegyszer válasza barakuk (#9459) üzenetére


vegyszer
addikt

Melyik rom telepítése akadt meg?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9461) #74018560


#74018560
törölt tag

Heló! :F
S750-em van, de ide küldtek, hátha tudtok segíteni...
Szóval az a helyzet, hogy vettem egy SD kártyát a telefonhoz, látja is, de hiába állítom át, nem használja. Ugyanúgy megtelik a belső memória és viszlát.
Elvileg le kéne cserélni az OS-t egy újabbra.
Azt hogy kell? :F Jó lenne egy egyszerű leírás lépésről-lépésre úgy h közben az adataim se vesszenek el...
Köszi előre is a megmentőmnek! :DDD
:R

(#9462) cappa72 válasza #74018560 (#9461) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az átállítást a beállítások -> tárhely -> alapértelmezett íráslemez menüben állítottad át?
Mart akkor jónak kellene lennie.
Hogyan telik meg a memória? képekkel, vagy letöltött tartalommal?
Ha képekkel, akkor a fényképező programban is állítsd át a mentési helyet a fizikai SD kártyára.

Szoftvercsere előtt mentés mindenképp, erről a blogomban írtam 3 félét.
Csere pedig csak ezek után.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9463) #74018560 válasza cappa72 (#9462) üzenetére


#74018560
törölt tag

Hogyan telik meg a memória? képekkel, vagy letöltött tartalommal?

A kettővel együtt.

Az átállítást a beállítások -> tárhely -> alapértelmezett íráslemez menüben állítottad át?

Igen, de akkor se települnek az SD-re a programjaim :( Úgy tudom másnál is ez van ezzel az OS-el (4.2.1 asszem)

a fényképező programban is állítsd át a mentési helyet a fizikai SD kártyára.

Nekem a gyári van fent, nem láttam ilyen beállítást :F De ez csak félmegoldás lenne, mert szeretnék az SD kártyára zenéket feltenni... (ezt amúgy hogy kell?)

Újra kell telepíteni az egészet szerinted? :F

(#9464) cappa72 válasza #74018560 (#9463) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, de akkor se települnek az SD-re a programjaim
Eddig ezt nem említetted.
A programok alapesetben nem is települnek az SD kártyára. Azok a data partícióra települnek. Ezt leírtam a témaösszefoglaló tervezetbe. Azt érdemes elolvasni. Igaz, hogy nem s750-re, de az elv ugyanaz.

SD-re át lehet tenni azokat a programokat, amik engedik magukat, mégpedig a beállítások -> alkalmazások menüpontban az alkalmazásra bökve megjelnik a tulajdonság, ott pedig szerepel olyan, hogy sd kártyára mozgatás.

Nekem a gyári van fent, nem láttam ilyen beállítást
Nem ismerem az s750-t annyira, így nem tudom, hogy ott hogy van. Ezt kérdezd meg a topikjában.

De ez csak félmegoldás lenne, mert szeretnék az SD kártyára zenéket feltenni... (ezt amúgy hogy kell?)
Ez nem félmegoldás. Az sd kártyára meg rámásolod a zenéket, és kész. Mindkettőt kezeli a telefon. A belső sd-t is, és a külső fizikai SD-t is.

Van rá mód, hogy módosísuk a partíciókat, és a belső SD-k kiiktassuk. Ekkor nem lesz a zavaró belső SD, csak a külső, fizikai.

Újra kell telepíteni az egészet szerinted?
Erre csak azt utom mondani, hogy attól függ, hogy mit szeretnél.
Alapvetően egy factory reset mindent legyalul, s kezdhetsz mindent előről.
Ha sd kártyára akarsz telepíteni, akkor alapesetben is lehet ezt root nélkül, de csak azoknál a programoknál, amik ezt megengedik. Ilyenkor is persze tudnod kell, hogy melyik az alapértelmezett íráslemez...
Ha van root, akkor a link2sd programmal lehet áttenni a fizikai sd kártya 2. partíciójára a programokat.

Én minden esetben az átparticionálást javasolm. Ez a legtisztább megoldás, igaz nem veszélytelen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9465) zavatar


zavatar
csendes tag

Sziasztok!
Vettem a napokban egy MiBand2-es okoseszközt és szeretném használni a telefonnal. Az eszközhöz a minimum követelmény 4.4-es Android.
A telefonom át van partícionálva, így (gyakorlatilag) nincs belső SD és Cappa féle 4.1.2 rom van rajta. Így stabil a telo.
Olvasgattam érdeklődtem és kinéztem ezt a romot magamnak.
Tegnap este bele is vágtam a dologba. Mivel a 4.1 felett szükség van ismét valamennyi belső SD-re ezért egy factory resetet követően.
1. első lépésként CWM 6.0.4.4 - S150 alól lefuttattam a partíció visszaállítása eredeti állapotra CWM szkriptet
2. majd ismét csináltam egy factory reset-et
3 majd lefuttattam a hozzá tartozó belső sd engedélyező CWM szkriptet
Ezt követően elindítottam telefont ami sokáig nem akart elindulni. Csak egy kék kört láttam körbefutni a CWM háttere előtt és periódikusan elsötétült a képernyő. Végül nagy nehezen csak elindult a rom.
Probléma a következő:
- a ROM-ba belépve a tárhelyek között nem látható csak a belső SD, a külsőt SD kártya nem. (CWM -be lépve látom az SD kártyát) Már pedig a következő lépés a TWRP felrakása lenne amihez telepítenem kellene egy programot aminek az APK-ja az SD kártyámon van.
Nem tudom, hogy merjek -e így tovább menni (belső SD-re másolva az apk-t) másrészt csak jó/megnyugtató lenne látni a külső SD-t a rom alól a továbblépés előtt.
Újabb factory reset nem segített...
Mit tanácsoltok?

[ Szerkesztve ]

(#9466) #74018560 válasza cappa72 (#9464) üzenetére


#74018560
törölt tag

SD-re át lehet tenni azokat a programokat, amik engedik magukat, mégpedig a beállítások -> alkalmazások menüpontban az alkalmazásra bökve megjelnik a tulajdonság, ott pedig szerepel olyan, hogy sd kártyára mozgatás.

Nincs ilyen opció, csak internal storage meg phone storage

Az sd kártyára meg rámásolod a zenéket, és kész.

Elég ha csinálok egy music könyvtárat?

Köszi a segítséget! :R

(#9467) cappa72 válasza zavatar (#9465) üzenetére


cappa72
nagyúr

A hiba igazából nem hiba, hanem tulajdonság.
Mégpedig azért, mert a 4.4-es rendszer esetén teljesen más módosítást kell végrehajtani, mint a <4.4 rendszerek esetén.
Ennek magyarázata sz, hogy a 4.4-től az fstab fájl már nem a /system/etc helyen van, hanem beleintegráltás a boot.img-be, azaz a ramdiszkben van a leírás, hogy mit hova csatoljon.
Ezért a 4.4-hez módosítani kell a felhasznált boot.img-t, hogy ne legyen látható a belső sd.

Összegezve: ami működött 4.4 előtt, az a 4.4 és felette nem működik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9468) zavatar


zavatar
csendes tag

Köszönöm szépen a választ! Ez is azt igazolja, hogy igencsak körültekintőnek kell lenni.
Tehát a problémám az volt, hogy a visszapartícionálás (gyárira szkriptel) után a külső SD-t a CP5.3-v1.00 (4.1.2 rom) nem látta. Így nem is mertem TWRP-t flash-elni a 4.4.2 telepítéséhez amíg ez a probléma meg nem oldódik. Mivel a factrory reset nem segített ezért végül az az ötletem támadt, hogy újratelepítettem a CP5.3-v1.00-et. Intstall után a ROM szépen indult és így már helyreállt a rend. Látható volt a külső SD és a belső 2 Gb-os SD is. :))
Innentől viszonylag könnyen és gyorsan boldogultam a 4.4.2 telepítéssel hála a rom telepítéséhez mellékelt részletes .pdf leírásnak.
TWRP telepítés, partícionálás szkriptel (így kb. 2,2+500 as lett ) majd ROM+GAPPS install. A rom szépen elindult kezeli a MIBand-et viszont legnagyobb sajnálatomra nekem nagyon szívja a rom az aksit...
Olvasgattam és lehet, hogy a nem megfelelő kernel okozza a problémát... A Needromon a fejlesztőnek van kernele hozzá, de egyelőre nem merem futtatni... Mert mi van ha nem indul utána a rom vagy akár a TWRP se és akkor, hogy teszem vissza a jelenlegit? Ahhoz nincs szkriptem. (Van ugyan a gyári állapotomról MTKDT mentésem... de hát, nem szívesen használnám.)
Így most visszaállítottam TWRP alól a CP5.3-v1.00 mentésemet ami stabilan megy. Ám így ismét nincs MiBand. :(

[ Szerkesztve ]

(#9469) Minstrel


Minstrel
senior tag

Vettem egy rock zircon headsetet, ehhez kell ilyen converter csatlakozó ha A820-al akarom használni?
Még nem kaptam meg, de ha már valaki próbálta és kell, akkor rendelnék azt is, hogy egyszerre érkezzenek.

[ Szerkesztve ]

(#9470) Tibcsike68


Tibcsike68
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Három és fél éves a telefonom, eddig tökéletesen működött, most viszont behalt :W azt írja ki egy csomó alkalmazásra, hogy : alkalmazás sajnos leállt, vagy folyamat leállt. Van valami ötlet, hogy mit lehet vele csinálni? Vagy kuka?
Köszönöm a segítséget! :R

(#9471) sunavlys válasza Tibcsike68 (#9470) üzenetére


sunavlys
senior tag

factory reset és/vagy újratelepítés

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#9472) Tibcsike68 válasza sunavlys (#9471) üzenetére


Tibcsike68
csendes tag

A Factory resettel nem tudtam törölni. Nem is törölt rendesen mindent, a hiba sem tűnt el. Azt szeretném megkérdezni, hogy van az újra telepítésnek valahol egy komplett leírása, letölteni valókkal együtt, amit egy amatőr is megpróbálhat, vagy ezt felejtsem el? Adatot nem vesztek, időt nem sajnálom rá, ha van leírás, nincs mit veszteni alapon megpróbálnám. Köszönöm a segítséget!

(#9473) sunavlys válasza Tibcsike68 (#9472) üzenetére


sunavlys
senior tag

nekem nincs ilyen gépem, de az összefoglalóból vagy máshonnan esetleg?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#9474) Tibcsike68 válasza sunavlys (#9473) üzenetére


Tibcsike68
csendes tag

Megvan az összefoglaló, átolvastam, sajnos nekem kínai, így elsőre. Azért nem adom fel.

(#9475) sunavlys válasza Tibcsike68 (#9474) üzenetére


sunavlys
senior tag

cappa72-öt keresd, azt hiszem ő volt az atyamester ebben a témában.

a hozzászólások között sincs semmi???
pl.

[link]

vagy ezek közül

[link]

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#9476) vegyszer válasza Tibcsike68 (#9474) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Keress meg bátran, tudok segíteni
Skájpon le is tudjuk bonyolítani, mint régen oly sok embernek.

0. lépes: ments ki kábellel mindent.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9477) dody07 válasza Tibcsike68 (#9474) üzenetére


dody07
tag

Nyugodtan bízd magad vegyszer kollégára, sokunknak segített önzetlenűl! Ezúton is köszönöm mégegyszer neki.

Nem akartam partícionálni, flesselni, romolni!! A 21.században akartam telefonálni

(#9478) Tibcsike68 válasza vegyszer (#9476) üzenetére


Tibcsike68
csendes tag

Szia!
Először is nagyon köszönöm a szívességed, hogy segítesz! Magamról annyit, még soha nem telepítettem telefont, nekem elsőre bonyolultnak tűnik, mert nem csináltam még. De érdekel, és nagy öröm lenne, ha sikerülne megmenteni a telefonom. Meg kíváncsi vagyok, hogy megy a telepítés. Az asszonynak szánom, ha jó lesz, őneki még a régi fapados készüléke van.
Most az van a telefonnal, hogy: csináltam egy Factory resetet, de nem törölt le semmit. Néha egy rövid ideig tudom kapcsolgatni, de aztán újra kiírja a hibákat.
Mindent lementettem róla egy mappába, de igazából semmi olyan nincs, ami hiányozna, ha elveszik. Az adatokat mint kép zene videó mentve, a programok letölthetők újra. A Skype címem privátban átküldöm.
Mi lesz a következő lépés? :R

(#9479) vegyszer válasza Tibcsike68 (#9478) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Itt a fórumon jó pár kollégát vezettem az úton.
Volt közöttük ha jól emlékszem két szinte vak srác is. Nekik kellett segítség a recoveryben való matatáshoz, de megoldották.
Szerintem neked is menni fog

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9480) Tibcsike68 válasza vegyszer (#9479) üzenetére


Tibcsike68
csendes tag

Szerintem is menni fog. Szerinted mikor érsz rá?

(#9481) xylevi


xylevi
tag

sziasztok!

azt hogy tudom eldonteni, hogy az akksi ment meg vagy bootloopba kerult a telefon? radugom a toltot, bejon az akksi kep, hogy majdnem ures, picit jelzi, hogy tolt, majd bejon a Lenovo kep...kikapcs, megint Lenovo, kikapcs...es barmeddig hagyom a tolton, lehuzva es ujra radugva, ugyanez a szcenario...tehat nem egybol Lenovo, mintha toltott volna az ujraindulgatas alatt, hanem az akksi kep...

ugyanitt, valakinek nincs elfekvoben egy A820as akksija? vagy esetleg Budapesten belul egyet kolcsonadna, hogy kiprobaljam egy jo akksival is, hogy az-e a baj forrasa? koszi elore is a valaszt!

plusz info, hogy device managerben a Ports listaban mielott megjelenne a Lenovo felirat, megjelenik egy uj elem, MediaTek.... aztan, ahogy a Lenovo felirat megjelenik, el is tunik a listabol...

anno amugy Cappa72 romja lett rarakva, csaladon belul maradt hasznalatra, aztan most igy kaptam vissza, hogy ez a jelenseg...

(#9482) vegyszer válasza xylevi (#9481) üzenetére


vegyszer
addikt

Ez a bootloop.

Recoverybe be tudsz menni?
Ott esetleg egy factory reset segíthet,,

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9483) vegyszer válasza Tibcsike68 (#9480) üzenetére


vegyszer
addikt

Én jeleztem, hogy szkájpon felvettelek, de nem voltál eddig on, mikor én is.
Ma este mondjuk fél kilenc után nekem jó...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9484) xylevi válasza vegyszer (#9482) üzenetére


xylevi
tag

recoverybe se tudtam bemenni...probaltam bemenni, de csak fekete kepernyo lett, az aljan azzal a szoveggel, hogy hosszan nyomjam a power gombot es akkor tortenik valami...most nincs nalam a telefon, de te biztos tudod melyik kepernyore gondolok

aztan hiaba nyomtam hosszan, ugyanoda jutottam, Lenovo felirat, megint Lenovo felirat...

felraktam az SP flash tool-t, azzal probaltam cappa72 recovery-jet felrakni, elvileg fel is ment, pedig regen is az volt rajta...ennek kb. most az lett az eredmenye, hogy Lenovo felirat sem jon ele...probaltam a tool-lal felrakni egy stock rom-ot, fel is ment azt irta, de semmi reakcio a telefon reszerol...

a gep latja, SP flash tool kommunikal vele, ez azt jelenti ha jol tudom, hogy nem halott a keszulek...

(#9485) cappa72 válasza xylevi (#9484) üzenetére


cappa72
nagyúr

s138-as gyári rom flesselése javasolt.
Ha ez nem oldja meg, akkor baj van.
Még annyi, hogy a preloader nem mindegy, hogy melyik. Egyes A820-ak ezzel, másikak azzal működnek. Nekem a becsomagolt listából (előző link) a harmadik jött be.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9486) xylevi válasza cappa72 (#9485) üzenetére


xylevi
tag

koszi! este probalkozom majd!

az S138-as link nem mukodik hozzaszolasodban :(

[ Szerkesztve ]

(#9487) cappa72 válasza xylevi (#9486) üzenetére


cappa72
nagyúr

Este megpróbálom megnézni, hogy mi maradt meg az a820-as anyagból.
Szerintem meg kell lennie valahol... Merthogy fiam után a nagypapa örökölte meg a telefont. És még mindig működik. :D (kopp... kopp... kopp...)

szerk.: mázli, benne volt a gdrive-omban az s138-as stock rom.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9488) xylevi válasza cappa72 (#9487) üzenetére


xylevi
tag

koszi, este csekkolom!

(#9489) xylevi válasza cappa72 (#9487) üzenetére


xylevi
tag

na este kuzdottem egy sort a dologgal...a linkelt S138at kicsomagoltam, abbol a scattert betoltottem, az ottani preloader-rel probalkoztam elsore, a listaban mindent kipipaltam (ez igy rendben van???), DA DL All.... kipipalva, akksit kivettem, Download, radugtam a telefont, szepen felment mindent, zold karika...telot lehuzom, akksi be, bekapcsolas, felvillan a kepernyo hatterfenye, eltunik, felvillan, eltunik...probaltam recovery-be menni, barmilyen gombkombinaciora ugyanez volt a reakcio...ha radugtam toltore, akkor elojott a toltest jelzo elem, majd hosszan nyomva a bekapcsolot elojott a default, feher, valamilyen kinai iras es 3G felirat, a stock rom inditokepernyoje...majd eltunt, es ujra elojott, majd eltunt es igy tovabb...probaltam majd ugyanigy mind a 4 preloader-t, amit kulon linkeltel, de azokkal is ugyanez a szitu...mi lehet a gond? :(

[ Szerkesztve ]

(#9490) cappa72 válasza xylevi (#9489) üzenetére


cappa72
nagyúr

Húha...
Még van esély...
Próbáld meg ugyanezt a romot Firmware upgrade-del feltenni.

Ha nem megy, akkor megpróbálni meta mode-ban csatlakoztani a flesseléskor a telefont (nem bekapcsot meta mode-dal!!!, hanem a hangerő fel gombot nyomva tartva kell csatlakoztatni a telefont. De az is lehet, hogy a hangerő fel+ hangerő le gombokat kell használni. Ismétlem: nem szabad bekapcsolva lennie)

Ha egyik módozat sem megy, akkor lehet, hogy halódik a belső flash memória (emmc).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9491) xylevi válasza cappa72 (#9490) üzenetére


xylevi
tag

"Próbáld meg ugyanezt a romot Firmware upgrade-del feltenni."

ez mit is jelent pontosan? ezt nem arra mondjak, hogy microsd-rol update.zip stb. recoverybol? mert ugyebar oda nem tudok bemenni...kifejted legyszi egy mondatba itt ezt hogy is erted?

a meta dolgot kiprobalom ha nem fog menni az elso verzio, tenyleg koszi a segitseget!

amugy az elozo hozzaszolasban irtam, hogy ha nincs bedugva toltore a telo, akkor csak felvillan a hatterfeny s vissza, s megint felvillan...ennek az oka az akksi volt, le volt total merulve...feltoltottem, most ugyanazt csinalja mintha be lenne dugva, rendesen a feher 3G + kinai irasos indito kepernyo villan fel, majd tunik el, majd megint felvillan es igy tovabb...

[ Szerkesztve ]

(#9492) cappa72 válasza xylevi (#9491) üzenetére


cappa72
nagyúr

ez mit is jelent pontosan?
A firmware upgrade a download mellett van az SP flashtool-ban. Ez először törli a telefon belét (azaz formáz), majd visszaírja az érzékeny részeket, és megcsinálja a rom felrakását. Kicsit drasztikusabb a download-nál.

Ha még eztán sem sikerül, akkor jó eséllyel a data partíció elhalálozott.

Amúgy a recovery menübe power+ hangerő le + hangerő fel gombkombináció együttes és hosszan tartó megnyomásával lehet bejutni.
Ha ott csinálsz gy factory reset-et, akkor megtudható, hogy pl. a data és a cache partíciók épek-e. Mert ha nem, akkor hibát dob a formázáskor.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9493) xylevi válasza cappa72 (#9492) üzenetére


xylevi
tag

na megint kuzdottem egy sort, koszi a firmware upgrade magyarazatot, nem volt elottem az sp flash tool, otthon megnyitottam es igy egyertelmu volt

nagyjabol mindent kiprobaltam amit irtal, recoverybe nem lehet bemenni, probaltam minden kombinaciot, power + fel, power + le, power + fel + le, semmi, elindul, feher inditokepernyo, par masodpercig marad, fekete kepernyo, megint inditokepernyo...

felraktam firmare upgrade-del a linkelt S138-as romot, probaltam mindegyik preloadert, amit adtal, nem ment...majd probaltam a meta mode-ot...googleztam, hogy legyen tuti a meta mode, de egyertelmu infot nem kaptam...minden kombinaciot nem probaltam vegig, hogy firmware upgrade vagy download gomb, power/fel/le (melyik tutira a meta mode???), kulonbozo preloaderek...igy eleg sok lett volna az osszes kombinaciot kiprobalni, de probalkoztam tobbszor is, download, fel + le, tobbfele preloaderrel stb...

a lenyeg, hogy egyik se segitett, ugyanaz a tunet, bekapcsolom, inditokepernyo, eltunik, majd megint ugyanaz...

minimalis esely van ra, hogy pont a jo kombinaciot nem probaltam a meta mode-ra es firmware vagy download es pont a jo preloader file....de lehetseges ha kuka lesz ez a telefon :( sajnalom nagyon...meg lehet egyszer nekifutamodok...esetleg ha meg van otlet, szivesen veszem...es koszi az eddigieket is

(#9494) gabilaci82


gabilaci82
újonc

Sziasztok!
Az a kellemetlen helyzet állt elő,hogy elment a kép a telefonon.Kb 2 éve van rajta Cappa5.3-as frissitése és a particionálás,teljesen jól müködött, tegnapig.Elöször csak annyi volt,hogy nem lett rögtön kép,csak egy sötét kijelzö,másodszori próbálkozásra birtam feloldani.Azóta csak sötét kijelzöt látok,illetve néha csikos,vibráló képet.Amugy ugy tünik a rendszer él,próbáltam csörgetni,érzékeli az érintést is.
Lehet ez valamilyen rendszerhiba,vagy behalt a kijelző?
Kérdeztem egy szervizest,Ő rögtön cserélte volna,kb 15000 Forintért.
Szép napot

(#9495) cappa72 válasza gabilaci82 (#9494) üzenetére


cappa72
nagyúr

Helló!
Az kijelzőhiba lesz, de nem tudni, hogy csak kontakthiba, vagy valóban behalt.
Asszem' ez még nem OGS (one glass solution), így külön is cserélhető az LCD maga - a linken olyan 3kHUF körüli áron van a kijelző.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9496) bena_butus


bena_butus
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek! Felraktam Proton KK AOSP ROM-ot, fel is ment, de IMEI unknown és társai, ami miatt használhatatlan a SIM kártya. Próbáltam Proton leírását, de nem stimmel.
Mielőtt bármit csináltam volna készítettem mentés először a CWM-ben. Utána felraktam a TWRP-t, azzal is készítettem mentést. De egyikben sincs NVRAM.img.
Hol bénáztam el? Hogy tudom helyre hozni?
Képernyőképet csináltam az IMEI számokról és hasonlókról, úgyhogy megvannak, csak nem fájlban. :F

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#9497) bena_butus


bena_butus
csendes tag

Még egy infó: a TWRP-s mentésben van két fájl:
nvram.emmc.win
nvram.emmc.win.md5

Ezekkel mit tudok kezdeni? Vissza lehet varázsolni valahogy ezekből?
Köszi!

(#9498) cappa72 válasza bena_butus (#9497) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hi!

Imei vesztés tönbb okból is lehet, mert 4 partíció sértetlensége kell hozzá.
Alapvetően az egyik legfontosann az nvram blokkeszköz-szakasz.
Ha az nvram.emmc.win mérete 5MB, akkor az az nvram bin region, és az jó, ha megvan. Ha csak a /data/nvram - hát ez nem tú elégséges, de alapvető visszaállítást lehet vele csinálni.
Azért biztosan belenznék, mi is ennek az nvram.emmc.win -nek a tartalma.

De előtte a protect_s, protect_f, secro partíciókat is ellenőrizni kell, hogy sértetlenek-e.

Több bejegyzés is van erre, leginkább a mélyvíz topikban, de a blogomban is találsz néhány leírást.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.