Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) poptartcat


poptartcat
csendes tag

Sziasztok, valaki próbált már ezzel koncerten videót rögzíteni? Tegnap vettem fel pár percet, de a mély olyan szinten hazavágta a felvételt, hogy szinte semmit nem hallani csak recsegést. A sima miuis camera appal vettem fel, van valami mód rá, amivel esetleg a mikrofon érzékenységét lentebb lehet venni, vagy van valami más szoftver ami esetleg jobb eredméyt produkál ilyen esetben?

(#9052) CoolBoy323 válasza poptartcat (#9051) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Detto, ennyit tud!

I6 amit en probaltam kenterbe verte az ujjnyomat teren az enyem. Lehet 6S volt, nem ertek hozza. A legujabb kicsi szifon :)
De m1, ezert nem cserelek. Meg sok mas miatt se :))

(#9053) csabi63


csabi63
senior tag

Tegnapelőtt lettem én is Redmi 3 Pro tulaj. Ajándék a nejemtől, és csak egymás közt, én ilyet magamtól nem vettem volna. A Xiaomi híresen barkácsolós telefon, én pedig híresen analfabéta vagyok ezen a téren.

Hogy melyik üzletből származik, azt nem tudom. Új, a verzió pedig:
MIUI 7.2 Stabil
7.2.7.0.(LHPCNDB)

Gyors, remekül össze van rakva, szép (bár aki szerint ez gold, az még nem látott aranyat), és úgy általában is pikk-pakk működik. Az ujjlenyomat olvasót két ujjra állítottam be, és nálam 100%-ban hatásos. Bár csak két nap, de egy hónapra valót taperoltam már. A fotókkal elégedett vagyok, jobb mint a (haldokló) íPhone 5-öm képei. Más viszonyítási alapom nincs.

Összességében tetszik (a MIUI nem annyira), de mit kell ezen állandóan faragni, és hetente új romot tákolni hozzá? És mi van akkor, ha nem rakok fel semmit? Elvégre most is rendben funkcionál. A bootloader nyitásra az engedélyt mindenesetre megkértem. Ha igaz, jövő hónapban lesz global rom. Aztán hogyan varázsolom fel rá, az a millió dolláros kérdés. Talán a Multitool, és néhány szaki majd segít.

[ Szerkesztve ]

(#9054) Milestone2 válasza csabi63 (#9053) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mindaddig míg elégedett vagy vele. Ne frissítsd.

Hogy a ROM eredeti-e, abból fogod látni, hogy jön-e frissítés.

Ha soha nem jön, hamis.

Ha majd jön eredeti gyári stabil.

Ha majd valami miatt elégedettlen leszel vele, olvass, tanulj, a szerző klasszul megírta...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9055) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!

Van valamilyen komolyabb bugja a készüléknek? Ezt hiányolom az összefoglalóból.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#9056) csabi63 válasza Milestone2 (#9054) üzenetére


csabi63
senior tag

Tudatlan vagyok, de nem lusta. Ahogy kézbe kaptam (tegnapelőtt) máris nyomoztam, és regisztráltam. Azóta több órát töltöttem el (ma is) a MIUI Magyarország ide vonatkozó fórumain, de a fejfájáson kívül sokat nem fogott rajtam. Egy keveset azért igen. Sajnos a történelem és földrajz szakos csőlátásom itt nem segít.

Szerintem eredeti nem lehet, mert akkor angol és a két kínai nyelv lenne benne. Ez meg tökéletesen magyar (is). Valami webshop rom lehet, de nem akarok rákérdezni hol vette. Majd megkeresem, hová dugta a garanciát, és megnézem. :) Bár nem sokat számít.

(#9057) tybsen válasza csabi63 (#9056) üzenetére


tybsen
addikt

Mindenesetre nem választott rosszul, vehetett volna valami túlárazott plasztik samsungot is. Becsüld meg :)

(#9058) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Páromnak van egy ilyen telója eustock rommal eddig nagyon pöpec volt minden,de mostanában nincs térereje s nem érhető el.Mi lehet a gond? :R

(#9059) Milestone2 válasza xigris (#9058) üzenetére


Milestone2
nagyúr

1. A Webshopos hamisítvány eustock rom
2. Gyártási hiba, nem nagyon hinném, de nem zárható ki teljesen.
3. Ja. Igen, lehet még az is hogy ósdi régi a SIM kártya...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9060) zzz03 válasza xigris (#9058) üzenetére


zzz03
őstag

Probaljatok attolni 2g-re. Hatha a 3g v lte a ludas es nem valt lentebb magatol.

(#9061) Milestone2 válasza csabi63 (#9056) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem is mondtam hogy lusta vagy.
Az én vagyok.
Viccet félretéve.
Remek ha elolvastad.
Olvasd el itt az oldal tetején Trebrona testvérét is.
És onnantól kezdve jöhetnek a kérdések.
Aki tud és kompetens, majd válaszol.
Itt is és a miui.hu-n is.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9062) hevizms válasza trassher (#9050) üzenetére


hevizms
addikt

Bakker és tényleg.Kösz a tippet

(#9063) xigris válasza Milestone2 (#9059) üzenetére


xigris
őstag

Köszi más rom ami tud magyarul s bootloader nyitás nélkül megoldható? A sim kb 4-5 éves

[ Szerkesztve ]

(#9064) CoolBoy323 válasza xigris (#9058) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Melyik szolgáltató? Voda? Nekem az elmúlt pár napban még gyengébb a térerőm náluk, mint eddig. :F

(#9065) Milestone2 válasza xigris (#9063) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Most még nincs GLOBAL ROM a Redmi 3-ra de a közeljövőre ígérik...(múlt héten írták, hogy csúszik kicsit)
4-5 éves SIM simán lehet probléma. Ingyen cserélniük kell.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9066) trassher válasza hevizms (#9062) üzenetére


trassher
addikt

Nincs mit, én is véletlenül jöttem rá. :)

Redmi Note 7

(#9067) xigris válasza CoolBoy323 (#9064) üzenetére


xigris
őstag

Szia! Telekom eddig tök jó volt mostanában rosszalkodik.

Milestone2: Köszi akkor elsőnek marad a sim csere.
A bootloader nyitás jár gari vesztéssel,ha nem akkor lehet meg kéne próbálni

(#9068) CoolBoy323 válasza xigris (#9067) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nálam pont a T a mindig hibátlan. Voda mindigis gyengébb volt, de mostanában drasztikusan gyengül :Y

Nem tudom mi lehet... Nem öreg a SIM-em se

(#9069) Orlin válasza xigris (#9058) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Nálam is vannak térerő gondok!Telekom.2 G-vel talán kevesebbszer,de azzal ia jelentkezett.Szintén Eustock teló a sim viszont kb 4 éves.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9070) xigris


xigris
őstag

Most kicseréltem a simet meglátjuk mizu,hál istennek itthon volt a fiókba az új amit kiküldtek :)

(#9071) Milestone2 válasza xigris (#9070) üzenetére


Milestone2
nagyúr

BL nyitást sajnos a webshopban kell megkérdezni.
Van ahol normálisak és a gyári ROM felrakása, BL nyitás nem garanciális tényező.
Sajnosvan pér szemét cég, ahol mindezek garivesztők, maradsz a mókolt romon garancia végéig (vagy nem).

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9072) ReFleXx válasza ghost364 (#9006) üzenetére


ReFleXx
addikt

melyik lenne az a töltő pontosan? képet tudsz rola?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#9073) tom120514


tom120514
őstag

Micsoda fejlődés :)
Mintha a Redmi3 így jött volna kia gyárból, vagy rosszul látom? ;)

link

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#9074) tybsen válasza tom120514 (#9073) üzenetére


tybsen
addikt

Ez egy rendkívüli módon ostoba, semmitmondó cikk. :DDD

(#9075) borsodika válasza Milestone2 (#9059) üzenetére


borsodika
őstag

Unalmas már ezt a hülyeséget terjeszteni, hogy hamisítvány de azért minden topikban eljátszod :(

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#9076) achon


achon
aktív tag

Ma megjelent a 6.7.28 China Dev és Global Beta (elég kevés újítással, főképp a Gallériat érinti).
Nyaralás miatt az EU-s fork majd csak a hétvégén kerül kiadásra. (lásd xiaomi.eu fórum)

Szerk.
Hopp, ez elkerülte a figyelmem:
"Quote: Recommended... Improved stability and efficiency in this week's update..."

[ Szerkesztve ]

A legszebb múzsa a határidô.

(#9077) Tocso76


Tocso76
tag

Sziasztok!

Sikerült féltéglát csinálni a készülékből. Igaz nekem Redmi 3s van, de a saját topikja az s-nek alig halad. Ahogy illik én már a telefon érkezése előtt letöltöttem a hozzá szükséges progikat, unlockot megigényeltem, ez hamarabb megvolt, mint a teló.
Teló így jött: Spemallos, 6.0 android, 7.3stable ROM tele tyúklábakkal. Épphogy belenéztem, már estem is neki a romolásnak. Download módban randi a MiFlash-el, itt a tipushoz ajánlott ROMot betallóztam „Redmi 3S Latest China Developer Version Fastboot”.
Refresh majd Flash, nemsokára hiba üzi: nincs több hely vagy valami hasonló. Na, erre én mégegyszer Refresh majd Flash, újabb hiba üzi: katasztrofális hiba. Alul hagytam a jelölést a középsőn „Flash all except storage”, a leírásom erre nem tért ki.
Telót megpróbáltam újraindítani, de azóta csak a MI logóig jut. Download módba nem bírom tenni, nem adja be a csirkés recoveryt, Fastboot az van, de zárt a Bootloaderem így ez elvileg nem jó.
XiAOMI.EU romot szeretnék rá rakni+ TWRP+ROOT. Valakinek valami ötlete? Köszi.

(#9078) Milestone2 válasza borsodika (#9075) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Lelked rajta.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9079) violentSt


violentSt
tag

Sziasztok!

Elég egyedi a problémám és nem is biztos h a redmi az oka, szóval
Facebook, FB lite és a messenger nem enged belépni. Folyton azt írja h az emailcímet elírtam egy picit bár ők javították de azért gépeljem be újra... :W

Legelső használatnál a FB liteba beengedett hasznaltam is, majd kijelentkezés után már oda sem akart.
Minden más eszközön és a notimon is tökéletesen fut mindhárom app és be is enged.

Újratelepítések és hard reset megvoltak többször is, de a probléma továbbra is fenn áll.

Területi beállításokon variáltam még hátha jelenleg Spanyolo. van beállítva
(ezt sem értem miért nincs pl európa a teloba vagy valami közeli ország egyedül Spanyol?) :F

:R

[ Szerkesztve ]

(#9080) kelzsoca válasza Tocso76 (#9077) üzenetére


kelzsoca
félisten

Download módba nem bírom tenni, nem adja be a csirkés recoveryt

Hangerő gombokat és a power gombot egyszerre benyomod és nyomvatartod, majd így csatlakoztatod a telefont a PC-re, a csatlakozás után egészen addig tartod a gombokat nyomva, amíg a készülék download módba nem kerül. (rezgés és újraindulás, mi logo felbukkanása után nem sokkal)

https://vertigostore.eu

(#9081) Tocso76 válasza kelzsoca (#9080) üzenetére


Tocso76
tag

Sajna nem működik, már többször is próbáltam így.

(#9082) lacko6 válasza Tocso76 (#9081) üzenetére


lacko6
senior tag

Hi.
Addig nyomd a 3 gombot amig a kepernyo fekete es csak a hattervilagitas megy.Nalam 2 szer ujraindult utana sikerult.

(#9083) kelzsoca válasza Tocso76 (#9081) üzenetére


kelzsoca
félisten

Menni fog az, ahogy felettem is javasolják, nem mindig sikerül elsőre.

https://vertigostore.eu

(#9084) XenonuS


XenonuS
csendes tag

Megjelent a global dev ROM redmi 3-ra :DD

(#9085) peestike válasza XenonuS (#9084) üzenetére


peestike
senior tag

Akkor lehet módosítani az összefoglalót. :)
Meg várni a teszteket, tapasztalatokat!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#9086) janesart


janesart
tag

Mar vagy 5 ujlenyomatot adtam hozza de sokszor nem oldja fel az ujlenyomattal.

(#9087) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Két hete vásároltunk a páromnak egy Redmi 3 at az Eustocktól magyar Rommal.
Egy hete olyat produkál hogy hívások közben folyamatosan megszakad a vonal. Akkor is ha ő hív és akkor is ha őt hívják. Egy sim kártya van a telefonban. Valaki tudna nekem segíteni ez ügyben. Előre is köszönöm

(#9088) borsodika


borsodika
őstag

Új global developer első legszembetűnőbb tapasztalatok:

Flash után 10-15p mire betölt, bekerült a magyar nyelv (elég részletes 92%-os fordítottság), és a regionális beállításoknál is kiválasztható Mo.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#9089) pajav8


pajav8
tag

Üdv!
Tervezem egy Redmi 3 vagy Redmi 3 Pro megvásárlását a közeljövőben. Az eustocktól rendelném, de egy két kérdésem felmerült.
Ez előtt egy Honor 4C-t használtam az EMUI tökre bejött, ahogy néztem a MIUI nem különbözik tőle olyan vészesen. Átlagos használatra lenne a 4C-ben csak a 8 giga tárhely volt a szűk keresztmetszet, amugy tökéletes volt.
Ahogy utána olvastam, ha az eustocktól magyar ROM-mal rendelem akkor nem lesz hozzá frissítés. Mennyire nagy feladat később (pl 1 év után) bootloadert nyitni és másik Romot tenni rá?
Az eustockos magyar rom stabil?
Köszi előre is.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#9090) Milestone2 válasza pajav8 (#9089) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Kipróbálod, megoszlanak a vélemények, hogy milyen az a ROM.
Használd míg kielégíti az igényeidet, vagy nem futsz bele hibába.
Ugyanolyan "nehéz" egy év múlva BL-t nyitni mint most.
Kicsit olvasgatni, tanulgatni kell előtte, szokni a Xiaomi világát.
BL nyitási engedélyt célszerű azonnal megkérni, hogy később ne kelljen várni rá.
Legfeljebb nem használod a jogosultságot, amíg nincs szükséged rá.
A jogosultság nem évül el, hiszen a MiAccount-hoz kötődik.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9091) fecs


fecs
senior tag

Szoknom kell a MIUI-t, ez az első ilyen mobilom. A tárcsázó elég minimalista. :( Csoportosítom a névjegyeket, de csak akkor érem el, ha a tetejére görgetek. Illetve nincsenek gesztusok a hívásindításhoz, elég sokat kell pöttyinteni híváskezdeményezéshez. Exdialer-t eddig nem vettem meg, mert elégedett voltam a Samsung, LG saját megoldásával.
Van valami alternatíva? Mit használtok?

Pixel 6a

(#9092) Met válasza fecs (#9091) üzenetére


Met
nagyúr

Én a gyakran hívott számokhoz tettem ki az asztalra ikont.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9093) trebrona válasza XenonuS (#9084) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hogy link is legyen: MIUI 8 Global Developer 6.7.29

Külön a fastboot és külön a recovery rom.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9094) XenonuS


XenonuS
csendes tag

Eustock-os redmi 3 pro-ra hogyan raktatok fel a global-t? Miflash+fast boot. Lokkolt a bootloaderunk?

(#9095) Milestone2 válasza XenonuS (#9094) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen zárt a Bootloader.
Igen minden le van írva az oldal tetején az "Összefoglaló kinyitása" alatt "trebrona" tollából.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9096) hevizms válasza trebrona (#9093) üzenetére


hevizms
addikt

Feltehetek egy hülye kérdést?
Érdemes lecserélni erre a xiaomi.eu dev romot?

(#9097) fecs válasza Met (#9092) üzenetére


fecs
senior tag

Család esetében ez a megoldás elég, de a munkatársak (30-40 fő) és a partnerek (50-60 fő) miatt már nem.

Pixel 6a

(#9098) scyllarus válasza fecs (#9097) üzenetére


scyllarus
veterán

Én a quickdialt használtam erre. 36-ot tudsz így gyorsan elérni. Amit írtál, az alapján ez kevés, de szerintem (rajtad kívül) senkinek nincs szüksége 100 gyorshívóra...... Ha belegondolsz, nem is létezhet semmi olyan megoldás, ami gyorsan kiválaszthatóvá tesz egy kontaktot, ha ekkora mennyiség kell.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#9099) fuze válasza trebrona (#9093) üzenetére


fuze
őstag

Egyébként mit érdemes tudni a globalról? Értem én, hogy ez a kínán kívülre szánt hivatalos verzió, de miben különbözik? Tán kínai appoktól mentes és fent van a google play gyárilag és még hivatalos is? :)

adms.hu | UI Designer

(#9100) borsodika válasza fuze (#9099) üzenetére


borsodika
őstag

Pontosan.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.