Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Wesder válasza trebrona (#9600) üzenetére


Wesder
félisten

Mármint mivel várjuk meg?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9602) kisbarack válasza trebrona (#9600) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Igen jól látod a kicsiny angol tudásom, és a fotó melléklet/szövege zavart meg kissé, meg a képekkel ellátott leírásban ugye nem a zárt bootloaderes leírás szerepel, ha jól értelmezem, mert ugye azt fastbootban nem lehet csinálni, csak download-módban. Elvileg már megy a rom telepítése. Remélem jól csináltam mindent! :)

Sajnos azt írja: a parancs végrehajtásához, nincs elég hely
ez mit jelent, kevés a tárhelyem a laptopon? ha töröltem pár dolgot, hogy tudom javítani a dolgot úgy, hogy nem teszek kárt a telefonban?

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9603) trebrona válasza Wesder (#9601) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hogy miért elég, ha elég cofface TWRP-ből a reboot system a bootloop megszüntetéséhez, vagy esetleg kell-e még mást is tenni. Elég mélyrehatóan foglalkozott már a kérdéssel.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9604) trebrona válasza kisbarack (#9602) üzenetére


trebrona
nagyúr

Először írd le, kérlek részletesen, mit, hogyan csináltál!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9605) kisbarack válasza trebrona (#9604) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Először töltöttem a rom-ot, ki is csomagoltam szépen
telepítettem a MiFlasht
be is tallóztam a romot
telefont download módba tettem
csatlakoztattam a géphez
reflash- meg is találta a com10-en a telót
flash

most Missed hello packet, try to recover- van jele a MiFlash- ben. öhömm ez mit jelent részemről?

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9606) trebrona válasza kisbarack (#9605) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha megnyomod a refresh-t mi történik?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9607) kisbarack válasza trebrona (#9606) üzenetére


kisbarack
aktív tag

semmi

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9608) trebrona válasza kisbarack (#9607) üzenetére


trebrona
nagyúr

Indítsd újra a telefont, power hosszan (nagyon hosszan)

Ha netán baj van: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9609) kisbarack válasza trebrona (#9608) üzenetére


kisbarack
aktív tag

most kaptam valami bootloopot, de fastboot-ba be enged, meg a 3gombos indítással ad egy telefon képet usb- kábellel, na ott nem csinált semmit sem, download módba nem enged be, de fastbootban most meg találta a MiFlash. Próbáljam onnan futtatni a telepítést?
illetve alul minek kell kiválasztva lenni a 3 lehetőségből MiFlash-nél?

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9610) Wesder válasza trebrona (#9603) üzenetére


Wesder
félisten

Ez engem is èrdekelne. Azèrt majd aki kompetensebb, berakhatna az összefoglalóba egy soft ès hard unbrick-et szerintem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9611) Wesder válasza trebrona (#9608) üzenetére


Wesder
félisten

Ugyan ez volt a problèma nálam is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9612) trebrona válasza Wesder (#9611) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor kérlek ne tartsd magadban, hogy oldottad meg! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9613) kisbarack válasza trebrona (#9612) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Wesder kolléga írása segítene, de megint valami kaki
Receiving hello packet, katasztrófális hiba, meg kevés tárhely megint
lehet rossz romot akarok feltenni?
Kelzsoca írásában az utolsó stabil kínai szerepel, de ha a globál developert szeretném feltenni nem lehet abból sem gond, hiszen fastbootos az is
illetve redmi 3 rom ez meg pro

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9614) trebrona válasza kisbarack (#9613) üzenetére


trebrona
nagyúr

Másik PC nincs kéznél véletlen? Mi a rom neve?

(#9611) wesder: közben leesett, hogy a mostani esetedre gondoltál, azt hittem még az első flash-nél történt.

(#9615) kisbarack:
Az pedig jó. Marad a másik PC.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9615) kisbarack válasza trebrona (#9614) üzenetére


kisbarack
aktív tag

redmi 3 lastes global developer version fastboot

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9616) trebrona válasza kisbarack (#9615) üzenetére


trebrona
nagyúr

MiFlasht melyiket használod? Közben még ez jutott eszembe.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9617) kisbarack válasza trebrona (#9616) üzenetére


kisbarack
aktív tag

2015.10.28.0 a MiFlash
a rom így néz ki beolvasva D:\Redmi3\ido_xhdpi_global_images_6.7.29_20160712.0000.26_5.1_global
mindíg az jön be, hogy kevés a memó vagy mi

a parancs végrehajtásához nincs elég tárolóhely ...... max buffer sector is 32

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9618) trebrona válasza kisbarack (#9617) üzenetére


trebrona
nagyúr

Próbáld meg esetleg úgy, hogy a C meghajtó gyökerébe tömörítsd ki a romot és onnan tallózd be!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9619) kisbarack válasza trebrona (#9618) üzenetére


kisbarack
aktív tag

ez sem megy, asszem valamit nagyon nem jól csinálok ami érdekes, mert a leírtakat követtem XD

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9620) trebrona válasza kisbarack (#9619) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor másik PC.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9621) Wesder válasza trebrona (#9620) üzenetére


Wesder
félisten

Driverhiba nem lehet?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9622) trebrona válasza Wesder (#9621) üzenetére


trebrona
nagyúr

Fel lehet még tenni ezt is, [link], bár driverhibánál eleve nem látná a MiFlash szerintem.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9623) vegyszer


vegyszer
addikt

A szopórollerrel újabb köröket sikerült menni.

A global dev frissítés (TWRP, SU mellett) ismét bootloopba döntött.

A teló ismét lezárt. Újra nyitás, és a MiFlash csak akkor volt hajlandó működni, ha mindent töröltem a telóról. Persze menteni nem tudtam pl a képeket.

Miért kell ezt a bootloader zárást, gyári gyakorlatilag használhatatlan recovery cserét így erőltetni? :W :F
Mert a gyári recovery-ben csak a töltő dugó animáció van. Mást nem tudok belőle kihozni.

Eredetileg a cofface TWRP volt fent.

Játékiból újrahúztam a múlt héten kiadót globális dev romot, és frissítettem. Minden ment szépen.

De root nélkül nem tetszik az élet (xposed, ES File Explorer, ClockSync adaway erősen igényli a root jogosultságokat).

Most akkor bennem van a hiba?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9624) furob válasza vegyszer (#9623) üzenetére


furob
tag

na ezért nem merem rootolni a telót most, hogy ezeket irjátok :(

(#9625) kisbarack válasza trebrona (#9622) üzenetére


kisbarack
aktív tag

a másik gépnél is ugyan az

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9626) Wesder válasza vegyszer (#9623) üzenetére


Wesder
félisten

Szintén zenész.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9627) kisbarack válasza trebrona (#9622) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Az is meg volt, szedtem le másik romot is, így is ugyan az az eredmény.
Nincs valami nagy hard reset benne? Ugye download modba sem lehet menni benne, csak a booltoop megy meg a fastboot

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9628) trebrona válasza kisbarack (#9627) üzenetére


trebrona
nagyúr

A háromgombos megoldással mennie kell a download módnak.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9629) Wesder válasza kisbarack (#9627) üzenetére


Wesder
félisten

Próbàld meg amit írtam. Kikapcsolt àllapotban dugd a gépre, és a csatlakozàs pillanatàban nyomd le egyszerre a vol+- gombokat és tartsd lenyomva, míg csak a telefon hàttérvilàgítàsa előjön. Ekkor kerülsz download módba. Nekem így sikerült visszaraknom a 6.7.29 dev romot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9630) kisbarack


kisbarack
aktív tag

mekkora gond az hogy 32bites az oprendszerem és nem 64-es?
Amúgy sehogy nem jött még össze, most telepítenii szeretnék 64bit es romot hátha

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9631) marci.szf válasza kisbarack (#9630) üzenetére


marci.szf
csendes tag

Nagy. Nekem is csak egyszer jött össze 32-es rendszeren utánna az összeset rontotta, nem is probáltam többet csak 64-es rendszer alól.

(#9632) Wesder válasza kisbarack (#9630) üzenetére


Wesder
félisten

Az összefoglalóban lévő romok egyikét próbàld, csak azok jók.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9633) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Köszönöm szépen a segítségeket! Miután a laptopom meg öltem és tettem rá 64bites op-ot az első alkalommal sikeres telepítést hajtottam végre!!!

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9634) baalco válasza kisbarack (#9633) üzenetére


baalco
tag

Szia, és milyen módban? A 3 gombos módszerrel? Hasonló problémám van, most rakom fel a 64bites win7-et.

(#9635) kisbarack válasza baalco (#9634) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Hát 1000 próbálkozásom volt már ma. Ha igaz kikapcsolt állapotban amikor rá dugod az usb-re nyomod a hang +- egyszerre és akkor világít a kijelző háttere haloványan. Innen már a leírás megy végig. :)

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9636) baalco válasza kisbarack (#9635) üzenetére


baalco
tag

Közben sikerült. Kezdődik az ismerkedés a miui8-al :-) Köszönöm a közvetett segítséget (törted az utat előttem..)

(#9637) kisbarack válasza baalco (#9636) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Nincs mit,magam is a 8assal játszadozom! :)

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9638) xabolcs válasza vegyszer (#9623) üzenetére


xabolcs
őstag

es (#9626) wesder

Akkor neked is mondom (, de szerintem te mar csinaltad..., legfeljebb nem tudatosan), hogy
- nyisd a bootloadert,
- tedd fol a cofface fele TWRP-t
- TWRP-bol telepitsd a /sbin/cofface-no-verity.zip-et (az az allomany ott van mindig, nem kell odamasolni)
- SuperSU, recovery megtartas, meg amit a szem megkivan

A kesobbiekben pedig amikor ilyen full package az OTA-n erkezo frissites, mint a 6.8.4-es volt, akkor a zip-es frissites vegeztevel nyomjal egy cofface-no-verity.zip-et is!

A fentiekbol iolvashato, hogy a cofface-no-verity.zip hatasa csak addig tart, amig a boot.img () folul nem lesz irva, pl. egy frissitessel, mint ami most is jott.

Nem kerdezte senki, de elmondom, hogy en ugy frissitettem 6.7.29-rol 6.8.4-re, hogy
- cofface TWRP-t hasznalok, mint sokan masok
- megvartam, mig lejon OTA-n, es hagytam a TWRP-t lefuttatni a frissitest
- a TWRP nem indult ujra, igy volt alkalmam azonnal telepiteni a /sbin/cofface-no-verity.zip-et
- a szokasos root, recovery kerdesekre igent valaszoltam

Ujraindulas utan nem volt bootloop. :)

Most rollerezes miatt visszatertem gyari allapotba szoftverileg: 6.7.29 + zart bootloader + gyari recovery.
Ez a gyari recovery tenyleg csak a kabelt tudja animalni, meg az elokeszitett telepitest foltenni. :W Illetve annyit talaltam rola, hogy van remeny, hogy a PcSuite majd ismerni fogja, s gyari recovery-bol is ujra lehet eleszteni.

Current version of PC suite is not developed to support some devices. This issue has been forwarded to the concerned people. The fix will be released in the upcoming releases so stay tuned. If you have any other query regarding this than PM me.
Forras: Redmi Note 3 - Cannot flash any rom using PC suite - Recovery software missing-

Ertelemszeruen annak rendje es modja szerint frissult 6.8.4-re.
Most epp hegeszt a nyuszi. Megvarja mig kinyitom a BL-t es elinditom rajta a TWRP-t.
Majd a TWRP alol veglegesitem onmagat. :)

Mar nem hegeszt a nyuszi, hanem a folmasolt twrp_ido.img-t telepitem TWRP-bol.
Utana meg a sokszor emlegetett /sbin/cofface-no-verity.zip-et.

Ez kesz, System ujrainditaskor nem kerdezi se a root-ot, se semmi mast. Ugyhogy a SuperSU a kovetkezo korben megy fel. :))

Nekem sima Redmi 3-am van, biztos azert ennyire egyszeru az eletem a telefonnal. ;]

wesder, megoldodott mar a "TWRP nem latja a belso es kulso (SD kartya) tarhelyeket"?
Kicsit meglepo volt olvasni, hogy nem lat beloluk semmit se. :Y

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#9639) Wesder válasza xabolcs (#9638) üzenetére


Wesder
félisten

látni látja, de nem tudom PC-n mountolni az SD-t mint CWM alatt.

felraktam a CM13 beta2 romot és működik, csak gappsot nem tettem fel hozzá, úgy meg csöppet hiányos volt :D

egyébként ez a zip amit írsz hol található? (tárgytalan, nem fog az agyam így hajnalban :D )

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9640) xabolcs válasza Wesder (#9639) üzenetére


xabolcs
őstag

Erdekes. :(
A cofface TWRP-m latja a Redmi 3-amat. De ez neked nem segit, tudom.

Ha nem szeretnel szivni a bootloop-okkal, akkor hasznalj xiaomi.eu-s romot! Persze ott gyakorlatilag nincs OTA, de nem mindenki izgul az OTA-ra. :D

Ha meg OTA-val szeretned kapni hetente az aldast, akkor hasznalj miui.su-s romot! Persze ott meg csak angol van, ugyanugy mint a gyari kinainal. De legalabb kinai alkalmazasoktol mentes es GApps-os.

Ha OTA + magyar nyelv + GApps kell neked, akkor kapcsolt arukent kapod hozza a rollert is. ;]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#9641) Wesder válasza Wesder (#9639) üzenetére


Wesder
félisten

Lassan jogsim is lesz a rollerre. ;] Valahogy kiokoskodom mit akarok :D

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9642) F.B.I. válasza xabolcs (#9640) üzenetére


F.B.I.
veterán

És ha csak nyugodtan szeretném használni, jó lesz a sima magyar forgalmazós rom is?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#9643) Wesder


Wesder
félisten

Szeretném elmondani hogy az Eusztàkos rommal is használható a telefon, nem kell mókolni/romolni. Vannak azonban olyan buzgómócsing fórumtàrsak mint èn, akik szeretnek rollerezni ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9644) vegyszer válasza Wesder (#9643) üzenetére


vegyszer
addikt

Mörfi is megmondta:
-Az emberek azért járnak terepjáró autókkal, hogy olyan helyen is el tudjanak akadni, ahol mégkevesebb ember jár.
-A program frissítés célja a régóta ismert hibák újakara cserélése.

És én mindkettőt élvezem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9645) janesart


janesart
tag

Vaaasa alig 2 hetes telom sarka mar leverodott, furdobe csempere leesett. 😞😞😞😞
Van erre orvossag szerintetek? Alirol meg van rendelve a szintelen szilikon tok.

(#9646) fuze válasza janesart (#9645) üzenetére


fuze
őstag

Ha a krómozott részről van szó, akkor az úgy marad. Az egész üveget ki kell cserélni olyankor, ami egyébkent a kijelzőre van laminálva/ragasztva. Bonyolult eljárással cserélhető csak.

adms.hu | UI Designer

(#9647) sanyci válasza fuze (#9646) üzenetére


sanyci
senior tag

"Nesze neked béhúsz... Xiaomi Redmi 3 Pro - EU Unoffical MIUI"

...ezzel mit akarsz mondani? (megoldható a B20, vagy félreértettem???)

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#9648) Viktor0610 válasza sanyci (#9647) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

sanyci:
Az az aláírása. :P
És szerintem az a mondandó, hogy nem foglalkozik a B20-szal. :D

(Nagyon helyesen! :D )

AlienM:
Simán leszeded? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9649) AlienM


AlienM
tag

Sziasztok!
Ezt a fehér matricát a teló hátuljáról mivel lehet a legkönnyebben eltávolítani?

(#9650) Dinter válasza AlienM (#9649) üzenetére


Dinter
addikt

Csak sokáig kell kaparni, és ha sikerült megkezdeni akkor már gyorsan lejön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.