Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Viktor0610 válasza Surda- (#8950) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kamerában jobb, a plusz egy giga memóriát érzem, persze, de még korántsem pakoltam tele annyira programokkal, mint a simát. :)
Az ujjlenyomatos feloldást imádom! :C

Samsung Galaxy A54

(#8952) Surda- válasza Viktor0610 (#8951) üzenetére


Surda-
őstag

Akkor megérte a csere :)
Azt mondjuk nem is tudtam,hogy más a kamerája is.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#8953) Upo válasza Viktor0610 (#8949) üzenetére


Upo
addikt

Egyébként érdekes, hogy egyesek mennyire csodálkoznak a kínai értesítéseken/üzeneteken... Beregisztrálnak valami kínai szolgáltatásra (Mi fiók, Kuaipan, QQ, stb...), ahol természetes, hogy kínai nyelven folyik a kommunikáció, mivel kínaiak. Mégis milyen nyelven kéne jönniük? Tudom, meg kéne tanulniuk magyar üzeneteket küldeniük, vagy legalább a magyarított rom fordítsa le valós időben magyarra az összes beérkező kínai üzenetet... :N :O :W

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#8954) Viktor0610 válasza Surda- (#8952) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindenképp' :)

A sima kamerája sem rossz, csak a Proval sokkal könnyebb éles képet készíteni. A sima is sokat fejlődött a kiadása óta, de még mindig van hova fejlődni. :K

Upo:
Én azokat a kínai üzeneteket, amikre kíváncsi voltam, lefordíttattam a Google FordÍtóval. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8955) tothmaxy182 válasza Viktor0610 (#8954) üzenetére


tothmaxy182
őstag

És az összeszerelés minőségében érzel változást? Sok helyen olvatam, hogy a Pro jobban össze van rakva, és vastagabb anyagokból van a burkolata is.

Minden szavam magánvélemény!

(#8956) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A kétkártyás működésről kérdeznék párat:

- ha az elsődleges SIM mellé egy csak adat kártyát rakok, akkor ki tudom választani, hogy melyik kártya adatforgalmát használja a telefon?
- ha telefonálok az elsődleges SIM-mel akkor közben a másik kártya adatforgalma megszakad?
- és ugyanez fordítva; ha megy a letöltés a második kártyáról, akkor nem tudom telefonálni az elsővel?
- ha csak egy SIM-et használok, akkor el tudom tüntetni a második SIM-mel kapcsolatos dolgokat a GUI-ról?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8957) elmouse


elmouse
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Redmi3 Pro-t az eustock-tól. Veszett jó.
Két kérdésem lenne:
1. Beállítható, hogy csak ujjlenyomattal lehessen kioldani?
2. Alkalmazásokat le lehet védeni ujjlenyomattal?
Köszi!

Közben visszaolvastam. :)

[ Szerkesztve ]

Ka nama kaa lajerama!

(#8958) razzorr válasza moordavid (#8946) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi a tippet,én is rájuk gondoltam.
Apropó,van valami hátránya esetleg az ottani készüléknek? Úgy értem root,romok?

(#8959) Milestone2 válasza razzorr (#8958) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mit nevezel hátránynak?
Én hátránynak nevezem, hogy soha a büdös életben nem kapsz szoftverfrissítést. Van aki ezt nem tartja hátránynak.
Én hátránynak nevezem, hogy nem hivatalos módon nyitott rajta a Bootloader. Van aki ezt nem tartja annak.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8960) Surda- válasza razzorr (#8958) üzenetére


Surda-
őstag

Bugról annyit tudunk,hogy ha a fotó dátumozása be van kapcsolva, akkor lefagy. Illetve nekem az LG tévémmel a képernyő tükrözés nem akar működni.
Minden más tökjó szerintem.
Van rá magyar garancia,ami nem hátrány...

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#8961) scyllarus válasza Surda- (#8960) üzenetére


scyllarus
veterán

Emlékeim szerint a fotók dátumozása is jó, csak a dátum formátumán kell módosítani.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#8962) peestike válasza Milestone2 (#8959) üzenetére


peestike
senior tag

Ezt most olvasom először, hogy nyitott a bootloader az eustock készülékein? :Y vagy félre értelmezek valamit?
Ismerősnek onnan jön, aztán ha így van akkor mehet a twrp meg a magyar miui 8? :)
Néhány nap spórolás a nyitási engedély miatt.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#8963) liskov válasza Milestone2 (#8948) üzenetére


liskov
tag

Kicsit erősen fogalmaztam, bocsánat.
Szóval maga a ROM nagyon jó. Hivatalos, nem mókolt, heti update-el (vagy havival, ha stable), ráadásul stabil, még egyszer nem volt vele gondom.

Viszont az angol fordítás helyenként igencsak hiányos benne. Remélhetőleg a Global telepítésével ez majd megoldódik a héten, vagy a jövőhéten.

(#8964) hatragyi


hatragyi
tag

Sziasztok,
Aki .eu romot használ, megnézné nekem, hogy EZ A PROBLÉMA ott fennáll-e? Köszi!

(#8965) Milestone2 válasza peestike (#8962) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tessék megkérdezni a Webshopot! Az a legtisztább.
A RN3-nál pontosan kiemelik a weboldalon. R3-nál nem.
De logikai alapon, annak kell lennie, hiszen ezt írják:
"...Android 5.1 Lollipop, Google Play támogatás
MIUI7.1 felület, magyar nyelv támogatott..."
Tudtommal nincs ilyen gyári ROM. Ergo nyitniuk kellet valahogy a BL-t.
De nem hivatalos módon van nyitva, azt minden visszazárja és elég nagy a féltégla veszély.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8966) razzorr válasza Milestone2 (#8959) üzenetére


razzorr
őstag

Kb.ezeket amiket írsz. Lesz valami hátrányom a nyitott bootloader miatt? Vagy egyéb miatt? Csak amiatt kérdezem h.egyszerűen használni akarom,minél kevesebb piszkálással.

(#8967) Milestone2 válasza razzorr (#8966) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Akkor még egyszer leírom más szavakkal:

Ha olyan ember vagy, aki megelégszik azzal, hogy vesz egy telefont és SOHA az életben nem akarja frissíteni a szoftvert, illetve ha bármiféle hibával találkozik majd a használat során (mert azért valljuk meg egy soha nem frissülő android rendszer azért be tud hülyülni rendesen) akkor az egyetlen megoldásod a Factory Reset legyen, akkor tökéletes az Eustockos ROM.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8968) motofi válasza Milestone2 (#8967) üzenetére


motofi
aktív tag

A bootloadert hivatalosan nem tudjuk nyitni? Akkor örökre itt ragadtunk?

[ Szerkesztve ]

(#8969) Milestone2 válasza motofi (#8968) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezt a kérdést nem értem. Bárki nyithat, aki kér a Xiaomitól engedélyt.
Vagy ez R3-ra nem igaz?
Razzorr-nak azért írtam, amit írtam, mert ő olyan telefont szeretne, amit megvesz, nem kell mókolni, nem kell a "belsejébe" belenyúlnia, csak használni. Nem azt írtam, hogy nem lehet hivatalosan BL-t nyitni...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8970) Surda- válasza Milestone2 (#8967) üzenetére


Surda-
őstag

A sosem frissülő hulyul be? Én mindig a frissítésektol előjövő hibakról olvasok a különböző topicokban.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#8971) motofi válasza Milestone2 (#8969) üzenetére


motofi
aktív tag

Akkor az eusctokos romra kérek nyitást és mehet fel rá más ami már frissülhet is? Lehet naiv kérdés?

(#8972) Milestone2 válasza Surda- (#8970) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem részemről zártam a témát, ami már inkább egy cég reklámja. Mindenki használjon, ami neki tetszik.

Motofi: Tudtommal custom romról nem lehet nyitni. Az pedig custom. Vissza kell tenni a megfelelő gyári romot. Azzal záródik a BL. Majd megkérni az engedélyt. Utána hivatalosan nyitni. Majd mókolni amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8973) Upo válasza Milestone2 (#8972) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem csak emergency módban flashelt, nem pedig nyitott bootloaderes. A héten nincs itthon a lányom a telefonjával, ha valaki bemásol egy kimenetet fastboot módból egy
fastboot oem device-info
parancsra eustock rommal akkor okosabbak leszünk.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#8974) razzorr válasza Milestone2 (#8967) üzenetére


razzorr
őstag

Nos,mostmár értem a lényeget,köszi. Nézzétek el nekem,sok évnyi wp van mögöttem. Nem vagyok az a buhera alkat :)
Csak venni akarok egy használható droidot, az meg hogy mit hoz a jövő buhera ügyben,még nem tudom. Lehet megjön a kedv.
Csak megerősítést akartam h.használható e pl.az eustockos belenyúlás nélkül.

(#8975) Milestone2 válasza Upo (#8973) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nyitottnak írta, aki megnézte, de majd nézd meg. Saját szememmel sosem láttam.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8976) Milestone2 válasza razzorr (#8974) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Én azt szoktam javasolni mindenkinek, vegye meg bátran, mert jó telefon.
Használja a rommal amivel kapja, mindaddig, míg az a rom kiszolgálja az igényeit.
Ha majd baj van úgy is jelentkezik, aki ért hozzá megmondja, hogy esetleg orvosolhatja-e rom cserével.
Elég akkor elgondolkozni, utánajárni, tanulni...
Egy dolgot érdemes megtenni. Már most megkérni a BL nyitási engedélyt. [link] másik telefonhoz készült, de a BL nyitás engedélykérés ugyanaz...
Hogy ha esetleg megjön a kedv (vagy a szükség visz rá) mókolni, ne akkor kelljen várni.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8977) sityupityu válasza Viktor0610 (#8954) üzenetére


sityupityu
veterán

Mi vettünk még egy telefont (pro), mert az asszonynak nagyon megtetszett az én sima 3-as készülékem.
Én semmi különbséget nem látok a kamerájuk között, hogy bármennyivel is élesebb képet csinálna a pro mint a sima. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8978) trebrona válasza sityupityu (#8977) üzenetére


trebrona
nagyúr

Így van, sem kamerában, sem összeszerelés minőségében nincs különbség. Csak a placebo. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8979) sityupityu válasza littlelion21 (#8941) üzenetére


sityupityu
veterán

Itt tudsz venni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8980) trassher válasza razzorr (#8974) üzenetére


trassher
addikt

Neked volt lumia 720-ad is, jól emlékszem? :) Én pont arról váltottam, ég és föld az biztos. Nagyon nem tudsz mellényúlni és a buherálás sem nagy dolog. Nekem is sikerült a leírások és az itteni tagok segítsége alapján. :)

Redmi Note 7

(#8981) razzorr válasza Milestone2 (#8976) üzenetére


razzorr
őstag

:R
+(#8980) trassher
Igen volt az is, most meg Lumia 640,amiről menekülnék már. Nem a szívem csücske az android,de úgy elbaxarintották a w10-et,hogy szenvedjen vele tovább az,aki szereti szívatni magát.
Te akkor első kézből ismered a két rendszert. Egy bővebb összehasonlítást tudsz esetleg írni, akár priviben is. Köszi.

(#8982) ovics


ovics
aktív tag

abban valaki tudna segíteni hogy hol tudnám megfogdosni, megnyomkodni vásárlás előtt?

(#8983) Munkas


Munkas
aktív tag

Jelszó és ujjlenyomat menüben megadtuk a feloldó mintát, de mivel ujjlenyomat azonosítást nem akartunk, ezért abból kiléptünk.
Lehet, hogy ezt nem kellett volna. A mintát meg is jegyezte, ujjlenyomatot sem kér, viszont azóta a „Jelszó és ujjlenyomat” menübe lépve lefagy, aztán közli, hogy „A(z) Beállítások alkalmazás sajnos leállt.”.
Így nem lehet már módosítani.
Van ennek a kezelésére valami megoldás?

(#8984) fecs válasza ovics (#8982) üzenetére


fecs
senior tag

Én nem tudok olyan boltot, ahol ki lenne állítva. Cáfoljon meg bárki, ha van ilyen hely. Mintha Kínában is csak most indulna a Xiaomi shop.

Pixel 6a

(#8985) Maximum1 válasza fecs (#8984) üzenetére


Maximum1
őstag

Extreme digitálban van pro, elvileg ott kint lehet demóban, kinézetre csak a hátlapja más.

(#8986) fecs válasza Maximum1 (#8985) üzenetére


fecs
senior tag

:Y :R
Köszi, ezt nem tudtam. Az mondjuk vigasztaló, hogy 20e Ft-tal olcsóbban vettem tapogatás hiányában. :) Én szívesen megmutatom az enyémet, csak kicsit kevésbé vagyok fixen elérhető egy edigital-lal szemben. :DDD

Pixel 6a

(#8987) ¤Envy¤ válasza ¤Envy¤ (#8333) üzenetére


¤Envy¤
tag

A mai napon legalább 5-6x találkoztam a korábban említett jelenséggel. Eddig nem foglalkoztam vele, mert akkor 1 nap 2x jött elő, aztán semmi, egészen máig, most már zavar, mert csak ma este 5-6x találkoztam ezzel a hirtelen leállással.

Mi az orvosság erre? Szerviz? :F

[ Szerkesztve ]

(#8988) CoolBoy323 válasza ¤Envy¤ (#8987) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Rom ujrarakas/uj rom

Telo mutogatasban szivesen segitek en is tovabbra is BPn

[ Szerkesztve ]

(#8989) littlelion21 válasza sityupityu (#8979) üzenetére


littlelion21
addikt

Köszönöm :)

(#8990) ¤Envy¤ válasza CoolBoy323 (#8988) üzenetére


¤Envy¤
tag

Nagyon nem értek ehhez... de tényleg, kicsit sem.
Így megkérnélek téged, vagy akár mást, akinek van türelme hozzám, segítene nekem PÜ-ben, hogy ezt hogyan tudom megejteni? Megköszönném. :(

(#8991) CoolBoy323 válasza ¤Envy¤ (#8990) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Olvasd el az osszefoglalot, es menni fog!

(#8992) tboldi


tboldi
nagyúr

Sziasztok!

Megunva a Windows Phone-t (Lumia 640 LTE), a mai tegnapi nappal én is Redmi 3 Pro tulaj lettem.
Nem vagyok kezdő androidos, sőt, több ismerős arcot/nevet is vélek itt felfedezni még a ZTE Blade-es érából, vagy a dual SIM-es telók topikból, de akár a WP-sekből is. :D
Rögtön az elején kérdeznék is egyet. Szeretném rootolni, elolvastam az összefoglalót, picit vissza is kerestem a topikban, de azért, hogy 200%-ig biztos legyek benne, inkább felteszem: ez a helyes műveleti sorrend?

1. Kérek BL nyitási engedélyt (ezen már túl vagyok).
2. Miután megkaptam, fastboottal felteszem a china stable romot.
3. Nyitom a BL-t.
4. Felteszem a TWRP-t.
5. TWRP-ből felteszek egy EU-s romot.
6. Végül jöhet a SuperSu.

Gondolom, hogy már többször is ki lett vesézve, ezért megelégszem egy igennel is, ha jól írtam. :B

:R előre is!

[ Szerkesztve ]

(#8993) fecs válasza tboldi (#8992) üzenetére


fecs
senior tag

Milyen ROM van most rajta? Ha China stable, akkor az updater alkalmazással a belső memóriából tudod felrakni a developer ROM-ot. Utána mehet a BL nyitás.
Én is ezt a metódust követtem, amit te írsz. TWRP felrakása kicsit nehezebben jött össze, mint ahogy az összefoglalóban szerepel.
Kaptam tippet itt a fórumtársaktól (:R trebrona), belinkelem neked is.
6815-ös hozzászólás Williamgrant-től

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

(#8994) hevizms válasza fecs (#8993) üzenetére


hevizms
addikt

Van egyszerűbb megoldás a TWRP felrakásra.
Szintén az összefoglalóban található MutiTool programmal kell felrakni.Az le is tölti,még azzal sem kell foglalkozni,megcsinál mindent.SuperSu-t is felrakja ha kell,természetesen előtte letölti a legfrissebb verziót.

[ Szerkesztve ]

(#8995) tom120514 válasza hevizms (#8994) üzenetére


tom120514
őstag

Sima Redmi3 esetében én is ezeket tervezem, egy kérdés merült fel.
TWRP-vel tudnék mentést csinálni az Eustockos ROM-ról ha jól értem, viszont Eustockos ROM-ra nem lehet TWRP-t feltenni.
Rosszul értelmeztem a folyamatot?

Never go full retard.

(#8996) Viktor0610 válasza tothmaxy182 (#8955) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

tothmaxy182:
Nekem már a simával sem volt bajom. :)

sityupityu:
Akkor lehet, csak jobban kiismertem a kamerát, de nekem úgy tűnt, hogy nagyobb százalékban ad élesebb képet, mint a sima. :D

(Lehet, csak én lettem ügyesebb. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8997) sajo13 válasza Viktor0610 (#8996) üzenetére


sajo13
senior tag

Lehet, hogy a Redmi 3-ba is többféle kameramodult tesznek(kameralottó), már a Redmi 2-ben is minimum kétfajta volt. Ráadásul ott az egyik nem is fókuszált rendesen távolra, sok kameracsere volt gariztatásban.

[ Szerkesztve ]

(#8998) trassher


trassher
addikt

Megérkezett a nillkin frosted shield és a 9H üvegfólia. Könnyű volt felrakni nagyon, csomagban minden van ami kell. A tok is tökéletes, nem csúszkál az ember kezében a telefon mint nélküle. Négyezer párszár forintot és 2 hetet bőven megért.

Redmi Note 7

(#8999) laracroft


laracroft
aktív tag

Próbálom megjeleníteni a youtube appom képét a tévémen (Samsung LE37C650), de nem jön össze. A tv látszik a hálóban (nem wifis).
A samsungos app-al meg tudom jeleníteni a saját képeimet, videóimat.
Az Allconnect progival is próbáltam, de meg sem mukkan...
Próbáltam a beállításokban a "Vezeték nélküli megjelenítő beállításait", de ott meg sem jelenik a tv (gondolom itt a tv wifi nélkülisége miatt).

Ti mivel csináltok ilyet?
xaomi.eu. MIUI7 ROM (v7.5.1) root-al

Előres is köszi

(#9000) Cucus válasza ¤Envy¤ (#8987) üzenetére


Cucus
csendes tag

Sziasztok!

Múlt héten jött meg a telefonom az eustock-tól (Redmi 3 PRO). Én is tapasztaltam ezt az újraindulás dolgot. S nem kér pin-kódot mikor visszajön.

Nekem az átlagnál melegebbnek is tűnik a telefon hátulja, de megy gps, plusz 1-2 app, meg ugye iszonyat hőség volt mostanában. Eustock ROM van rajta, de bootloader nyitási kérelmet elküldtem már. Felteszek egy xiaomi.eu ROM-ot, vagyis tervezem. Én is lementeném TWRP-vel a mostanit. Ez akkor lehetséges?

Akkuhasználat szerintem jó, de egy kicsit zavar, hogy az akkumulátor használatnál ellenőrizve a grafikont, sokszor teli csíkkal szerepel a felébresztés, pedig nem használtam a készüléket és kilőttem az alkalmazásokat. Most akkuhasználati profilt váltottam, kíváncsi vagyok mit mutat majd.

Összességében szép és gyors telefon, nagyon örülök, hogy szert tettem rá! Sokat olvasom a fórumot, mindenkinek köszi, hogy leírta tapasztalatát, tényleg rengeteg hasznos infó van!

A kérdésre köszi a választ előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.