Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Orlin


Orlin
addikt

Másik topikban írta egy fórumtárs,hogy az extrém digitálnál nézegette a telefont.Ott jó drága.Amúgy az extrém digitálnál milyen rommal árulhatják?!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8852) trebrona válasza Orlin (#8851) üzenetére


trebrona
nagyúr

Másik topikban válaszoltam is, nem kell azonnal mindenhova beírni.

Ráadásul már itt is volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8853) Orlin válasza trebrona (#8852) üzenetére


Orlin
addikt

Megmutatod hol van az a mindenhova?2 topikba írtam be.Ide és a Xiaomi Redmi 3 - szépségbe zárt szörnyeteg ahol egy lehetséges Redmi 3 tulajnak válaszoltam és közben vetődött fel a kérdés bennem.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8854) trebrona válasza Orlin (#8853) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ne haragudj, hogy nem tudtam azonnal válaszolni, csak 3 perc múlva, ennyi idő alatt át kellett hozni a kérdést, ami már egyszer itt amúgy is meg lett válaszolva. De a kedvedért idézek az Alapelvekből:

"Jótanácsok, további szabályok:
2. A keresőt minden kérdésfeltevés és új topic nyitása előtt is érdemes használni."

Te sem ma kezdted a fórumozást...

További szép napot! :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8855) Orlin válasza trebrona (#8854) üzenetére


Orlin
addikt

Én csak azt nem értem soha,hogy miért kell élből betámadni/kioktatni valakit?!Ha nem akarok válaszolni nem válaszolok,én így gondolkodom.De persze mások vagyunk...

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8856) PapírVilla válasza Orlin (#8851) üzenetére


PapírVilla
tag

Én az Aquában vettem (biztos drágán).
Redmi 3 PRO
Az adatok:
5.1.1 LMY47V
MIUI 7.2
7.2.7.0(LHPCNDB)
ALAPSAV: 1-00114-M8936FAAAANUZM-1.41886.1
KERNEL: 3.10.49-perf-g9c90ad0
verzio: LMY47V

Én teljesen meg vagyok elégedve vele, minden működik és keveset fogyaszt az előző telefonjaimhoz képest.

(#8857) xbrbiz


xbrbiz
tag

Sziasztok!

Tegnap az itt olvasott leírások alapján sikeresen váltottam china stable-ről xiaomi.eu stable-re egy Redmi 3 Pro-n. Köszönet érte.
Volt már szó a csengőhang és a figyelmeztetés hangerejének szétválasztásáról. Erre én az Xposed Framework-öt tettem fel és az extMIUIv7 modulban kapcsoltam be a fenti opciót.

Xposed Framework és telepítési leírás: xposed-v86-sdk22-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160710
extMIUIv7 modul: extMIUIv7 [Xposed]

(#8858) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Sajnos az első alkalom nem lett valami bíztató, több mint 2 napot volt ébren tartva android rendszer által a telefon és 11‰-ig merült 4 óra 21 perc képernyő idővel. Most kapott egy újrainditást, feltöltés után... hátha jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8859) Viktor0610 válasza xbrbiz (#8857) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pont ma jutott eszembe, hogy ismét megpróbálom az Xposedet, mert korábban a Redmi 3-mal nem jött össze.

Köszi a linkeket! :) :R

Samsung Galaxy A54

(#8860) Orlin válasza PapírVilla (#8856) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem is ez van rajta!

F.B.I.!Újraindítás javallott feltölts után.Amúgy én úgy tapasztaltam miután először merült 4-5 % közé utána még javult az aksi idő.De lehet csak beképzelem. :DD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#8861) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Nagyon szemezek egy Redmi 3 Proval. Viszont van néhány aggályom, amik picit visszatartanak. Olvastam korábban olyat, hogy a képernyő néha nem érzékel rendesen, és nem elég érzékeny. (Nem arra gondolok, hogy töltés közben néha meghülyül, mert a Moto G-men, és a régi Defymen pontosan ezt csinálta töltés közben, szóval ez ismerős :) ). Ez a hiba most is megvan, hogy hülyén érzékel a kijelző néha? A gépelés miatt ez nekem elég rosszul esne... :D Illetve azt terveztem, hogy a képernyőre veszek majd fóliát. Milyen ajánlanátok? Tokot nem szívesen használnék, mert csak vastagítja a telót. Eddig egy telefonomhoz se használtam tokot, nem hiányozna szerintem. :) Azt viszont azért megkérdezem, hogy ugye zsebben hordva nem kopik a telefon? Illetve asztalra letéve nem kell félteni, hogy a fémház megkarcolódik/megkopik?
Továbbá: a telefon fog kapni Marshmallow (esetleg Nougat) frissítést? A MIUI 8 melyik rendszeren alapul?
A MIUI 8 végleges változata mikor fog megjelenni? Én olyan rendszert szeretnék, ami stabil, megbízható, és kínai sallangoktól mentes. Magyar nyelv nem kell, úgyis angol nyelven használom a telefonom. Nekem a xiaomi.eu rom lenne a megfelelő?
Köszönöm a válaszokat! :)

(#8862) Alvin_ti4200 válasza pete_21 (#8861) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nekem érzékel mindig rendesen a kijelző, nekem inkább az a "bajom", hogy túl érzékeny, de megszokható. A MIUI8 egy felület, nem köthető konkrét Android verzióhoz, mert a MIUI7 is azt hiszem, ugyanúgy 5.1-es Lollipopon fut, mint a MIUI8. Tokban talóban vastag a telefon, viszont a hátlap eléggé csúszós, szóval vigyázni kell rá, ha nem használsz semmilyen védelmet. Én angol nyelven használom az egyébként magyarul is tudó rendszert, semmilyen kínai sallangot nem fedeztem fel és rendellenességet sem tapasztaltam.

Csak egy kis szurkálódás a korábbiakhoz: kipróbáltam ugyanazt az Apple gyári fülest egy Samsung Galaxy Alpha-n és ott bizony működik rendesen a szám megállítás/léptetés Spotify alatt, eh. Bejövő hívásom nem volt, szóval azt nem tudtam kipróbálni, felveszi vagy elutasítja-e, ha megnyomom a headseten a középső gombot.

(#8863) ottoyes


ottoyes
senior tag

...miért írod ,hogy "device not found"????Miért nem találod?MiFlash,és MiPcSuite fennt van,azokkal ment a driver(ek) is..tuti..éééééssss bő egy órája nyitottam full hivatalosan? Hmmm..kezdek mérges lenni.Mi a rákot kell csinálni ezzel a retkes Win 10-el,vagy az én szépséges Redmi 3 Pro csúcstelefonommal,hogy tudjak rárakni bizonyos dolgokat? :F Örömmel venném a segítséget a hozzáértőktől..
Előzmények:szoftverfrissítés(tanuljon a hibámból mindenki,bár nemtudom mi a hiba..)lefut,újraindul,gyanusan sokáig csak MIUI felirat..aztán x időközönként rezgés,és ugyanez a végtelenségig.Fel+On/Off rezgés,és újra MIUI..Le+On/Off Fastboot(ennek azért örülök kicsit!) :D ,és nem indulgat MIUI felírattal..de bármilyen progival piszkáltam,nem nagyon reagált..

Ottoyes

(#8864) gilead válasza F.B.I. (#8858) üzenetére


gilead
tag

Na, tegnap este feltettem a miui 8-as magyar romot, zárt bootloaderre, miflash-el. :) Eddig szép, faszántos, nem tapasztaltam extra merülési időt sem. A telepítés teljesen símán ment, csak be kellett linkelni a letöltött, kicsomagolt romot, és tádám!

[ROM] [Miflash] SpaceX ROM MIUI 8 V6.7.7 Xiaomi Redmi 3/PRO/3S/3X Locked Bootloader !

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8865) gilead


gilead
tag

bocsánat, az lemaradt, hogy rootolt alapban, és pld nekem egyből külön engedi állítani a hangerőket. :))

(#8866) F.B.I. válasza Orlin (#8860) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ezen MIUI 8 Global - ManhIT V6.7.7 Fejlesztői van. Mióta újraindítottam a készüléket, az android rendszer folyamatosan ébren tartja, ez normális? :F Nem zavar de a több, mint 2 éves Xperia Z2, sokkal kisebb aksival, 6 óra felett tud, ennyit számítana a 6.0-ás rendszer? Nyomok neki még egy újraindítást....hátha.
Azért vettem ezt a készüléket, mert feleségem sokat melózik, nem találkozunk, nincs lehetősége munkahelyén töltögetni, egy kiveszi a dobozból használja telefont szeretne, nem romolgatósat.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8867) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#8859) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eddig tartott az utazásom az Xposed világába.
Sem a CRT screen offot nem tudtam összehozni, sem a Redmi 1-en megszokott egyedi szolgáltatói ikont, így ment az uninstall. :(

Vagy csak öregszem? :U :DDD

F.B.I.:
OK, kevés a kijelzőidőd, de a készenléti idő is gyatra? Nekem mostanában 5-7 óra kijelzőidővel elmegy másfél-két napot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#8868) trebrona válasza F.B.I. (#8866) üzenetére


trebrona
nagyúr

Sima újraindítás valószínűleg kevés lesz, kapcsold ki teljesen kb 1 percre.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8869) F.B.I. válasza trebrona (#8868) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ok Megoldom. :R

Viktor0610: 2 nap 20 óra volt benne.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8870) sajo13 válasza F.B.I. (#8866) üzenetére


sajo13
senior tag

Ha fejlesztői ROM van fent, akkor az root-olt, esetleg próbáld ki a Wakelock detectort, akkor talán kiderítheted mi ébresztegeti folyton.

(#8871) F.B.I. válasza sajo13 (#8870) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm, megnézem azt is. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#8872) Viktor0610 válasza F.B.I. (#8869) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak mert nekem is mostanában az Android rendszer van elől a fogyasztók között, de ettől független a készenléti idő két nap.
Szóval annyira nem foglalkozom vele. :)

Samsung Galaxy A54

(#8873) vegyszer válasza Viktor0610 (#8867) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem a színezett térerő pálcák hiányoznak nagyon...
Szintén Hongmi alatt szoktam hozzá...
De a miui v8 modd nem akar össze jönni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8874) Viktor0610 válasza vegyszer (#8873) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Nekem a színezett térerő pálcák hiányoznak nagyon..."
Meg nem mondom, melyik modban pedig láttam ilyet. :)

Samsung Galaxy A54

(#8875) trebrona válasza vegyszer (#8873) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezzel, ha minden igaz megoldható: [link]

Bár, ahogy olvasom, színezni lehet nem tud ez sem. :N

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8876) vegyszer válasza trebrona (#8875) üzenetére


vegyszer
addikt

Annak idején asszem a Mi Box / WSM Tools tudta ezt miui v5 alatt. De az meg már olyan régen volt...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8877) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

S.O.S.!
Segítséget szeretnék kérni! Feleségemnek sikerült valahogy a mai kirándulásunk képeinek nagy részét eltüntetni a telefonomból miközben viberen átszerette volna magának küldeni. Elmondása szerint biztos nem törölte őket, de nincsenek sehol... :U
Van valakinek ötlete, hogy hol nézzek szét?

(#8878) gilead válasza sbe561 (#8877) üzenetére


gilead
tag

Viber mappa/media? :F

(#8879) ottoyes


ottoyes
senior tag

..Custom recovery (TWRP) flashelése már nyitott bootloaderrel (thx Karavik és Viktor0610)..hálás köszönetem.Neked is trebrona! :) gusztustalanul hideg sört szeretitek ebben a nagy melegben? :D

Ottoyes

(#8880) Whitealert válasza Alvin_ti4200 (#8862) üzenetére


Whitealert
tag

A fülessel sajnos nekem is gondok vannak az utolsó 2 heti frissítés óta. Eddig gond nélkül ment a zene léptetés a fülhallgató gombjaival, de most semmi nem működik. 100-ból 1-szer beveszi a gombnyomást, de azt is fél perccel később.
Xiaomi fülesem van, és eddig működött vele minden rendesen. (Biztos nem tört meg, mert más telóval megy.)

(#8881) gbela


gbela
senior tag

Tudtok olyan oldalt ahol lehet Pro-t nem Mo-ra rendelni, de EUn belüli? Eustockot kérdeztem, ők csak Mo-ra szállítanak.
Itt van, csak nem tudom, hogy ez milyen verzió lehet: Tinydeal
Pro-bol is 3 fajta van? Ugyanaz a számozás mint az összefoglalóban?

(#8882) sbe561 válasza gilead (#8878) üzenetére


sbe561
tag

A galériából szerette volna küldeni a közel 50 képet miután kijelölgette őket majd a küldésre nyomott, de most már sokk hatása alatt van és már nem emlékszik rá pontosan, de a viber nem jött már be, és azóta nincsenek meg a képek...

(#8883) trebrona válasza ottoyes (#8879) üzenetére


trebrona
nagyúr

Á, dehogy! Ez van előttem éppen:[link]

Elsőre sikerült? Mert mostanában a PRO tulajoknál nem ment simán.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8884) ottoyes válasza trebrona (#8883) üzenetére


ottoyes
senior tag

...küzdelmes egy dolog ez..de profi vagy(ok) :D szeretem a Xiaomikat,még ha néha szamaszétszopatja az agyam..akkor is! :)

Ottoyes

(#8885) hevizms válasza trebrona (#8883) üzenetére


hevizms
addikt

A lányoméra is egyből sikerült meg az enyémre is. Melyik pont az ahol szenvednek vele?
Mondjuk én a Multitool-al tettem fel mindkettőre

[ Szerkesztve ]

(#8886) gilead válasza hevizms (#8885) üzenetére


gilead
tag

Énnekem zárt bl-lel a miflash-el ment a sima eu, de a miui8 magyar is pöpecül, elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#8887) trebrona válasza hevizms (#8885) üzenetére


trebrona
nagyúr

Konkrétan a vége, nem TWRP-ben indult, csak üres recovery felület volt.
Multitool-lal egyszerűbb, igen.

(#8886) gilead:
TWRP-ről szólt a kérdés, nem romról.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8888) tybsen


tybsen
addikt

Edigitalnal vannak kiallitva xiaomi telefonok valahol, tudja valaki? Ahol meg lehet nezni-nyomkodni oket?

(#8889) sityupityu


sityupityu
veterán

A telefonhoz kapott gyári töltő nekem kb 2ó30p-2ó,45p között tölti fel teljesen a telefont 4-5% százalékról.
Ma kipróbáltam az 1A-os Htc töltőmet. Három és fél óra alatt teljesen feltöltötte a telefont 3%-ról. :F Ez hogy lehet?

Az én tippjeim:
Vagy a gyári töltő nem ad le 2 ampert, vagy a Htc töltő többet ad le mint 1 amper (bár ezt kétlem), vagy az akku nem tud akkora áramot felvenni amit a gyári 2 amperes töltő lead. Szerintetek?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8890) Bici válasza sityupityu (#8889) üzenetére


Bici
félisten

90%, hogy az akksit nem lehet 2A-rel tölteni; vagy az akksi, vagy a töltő áramkör miatt.

A mi Lenovo tabletünk-höz adott 1A-s töltő pont annyi idő alatt tölti fel a tabletet, mint a 750mAh-s Microsoft töltő, amit a Lumia 640-hez adtak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8891) sityupityu válasza Bici (#8890) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, én is ezt a verziót tartom a legvalószínűbbnek.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8892) hevizms


hevizms
addikt

Srácok.
Hogy érdemes a Xiaomi.eu romok heti frissítését feltenni?
Csak simán telepíteni a zip fájlt Twrp-n keresztül minden törlés nélkül vagy a Twrp-ben törölni előtte valamit?
Ki hogy csinálja?
Ezen mindig elszoktam gondolkodni a telepítés előtt

[ Szerkesztve ]

(#8893) borsodika válasza hevizms (#8892) üzenetére


borsodika
őstag

Az update megszállottak a heti frissítés felrakása után csak wipe cache-t csinálnak twrpből és általában megy is utána mimden. Ha pedig az alkalmazások fcznek stb akkor elkerülhetetlen a teljes factory reset.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#8894) CoolBoy323 válasza borsodika (#8893) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Alkalmazas ujrarakas elso korben

(#8895) borsodika válasza CoolBoy323 (#8894) üzenetére


borsodika
őstag

System appot, hogy teszel újra? :U (SystemUI, Phone stb..)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#8896) trebrona válasza hevizms (#8892) üzenetére


trebrona
nagyúr

Updater alkalmazásból szoktam, rom betallóz és kész.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8897) scyllarus válasza sityupityu (#8889) üzenetére


scyllarus
veterán

És még lehet a kábel is. Ha bontható, csinálnék egy próbát a gyári töltő-htc kábel verzióval.
(Már persze, ha nem eleve csak a töltőfejet cserélted eddig is)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#8898) Milestone2 válasza hevizms (#8892) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Update esetén (Updateren keresztül) a MiRecovery tudtommal wipe cache és wipe dalvik/art-ot csinál automatikusan.
Gondolom ugyanezeket kéne kézzel megtenned TWRP-vel, mer' az nem csinálja meg magától.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8899) sityupityu válasza scyllarus (#8897) üzenetére


sityupityu
veterán

Egy kábelt használtam csak, a gyári töltőét.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#8900) trebrona válasza Milestone2 (#8898) üzenetére


trebrona
nagyúr

Updater alkalmazásból szoktam, TWRP van fent természetesen.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.