Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) liskov válasza trebrona (#9445) üzenetére


liskov
tag

Nekem a felfelé swipe sem működik.

(#9447) Viktor0610: Sajnos appok között keresni csak így lehet.

A google appokat nem lehet törölni tudtommal csak unlockolt telefonon root jogot bekapcsolva. Akkor viszont elvileg nincs OTA. Ez utóbbi igaz?

(#9452) Viktor0610 válasza liskov (#9451) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Google appok törléséhez csak root kell, unlock nem. :)
OTA azért nincs, mert a roottal nem gyári a rendszer.

Én az appokat mappákba szoktam tenni, így egy oldalon elférnek, sőt, akkor is elfértek, mikor közel 100 app volt fenn a készülékemen. :D

Samsung Galaxy A54

(#9453) Bici válasza Viktor0610 (#9449) üzenetére


Bici
félisten

Köszönöm szépen!

A harmadik kérdéssel kapcsolatban azt írja az oldal, hogy "3. Some features which require high security level (e.g., Find device, added-value services, etc.) will no longer be available"

Emiatt kérdeztem. A find device nem érdekel, de a többi addat value-ról ismeretlenül nem tudom eldönteni. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9454) Viktor0610 válasza Bici (#9453) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A find device kapcsán kamuznak.
Most próbáltam ki, és simán megy. :D
Gondolom, a többi (amikről én sem tudom, mik azok) is hasonlóképp' nem mennek. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9455) Bici válasza Viktor0610 (#9454) üzenetére


Bici
félisten

Okés, kössz! :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9456) Cobalt14


Cobalt14
tag

Sziasztok!

Egy barátomnak van egy ilyen telója, az alábbi verzióval:

MIUI Global 7.1 Stabil
7.1.1.0(LHPCNCK)

Jól értem az összefoglaló alapján, hogy ez OTA-n keresztül soha nem frissül, csak akkor, ha a zip-et manuálisan felteszi valaki, amihez viszont feltétel a nyitott bootloader, meg a twrp megléte? Melyik romot lenne érdemes feltenni valahogy ahhoz, hogy OTA-n keresztül rendszeresen érkezzenek a frissítések a telóra?

Köszi! :R

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#9457) hevizms


hevizms
addikt

Beszélgetés után a fülemtől elveszem a telefont és sötét marad a képernyő.Nem tudom letenni a hívást.Ez másnál is jelen van vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés".Tudok ez ellen valamit tenni?
eu dev rom

(#9458) trebrona válasza Cobalt14 (#9456) üzenetére


trebrona
nagyúr

Majdnem rendben, viszont ahhoz, hogy nyisd a bootloadert gyári developer romnak kell lennie a készüléken. Első körben flasheld fel a global developer romot MiFlash-sel, ez már magyar nyelvű és OTA frissül.

Ha valamiért nem tetszene, akkor erről a romról lehet tovább menni a bl nyitással, TWRP flash-sel az eu multi romok irányába.

(#9457) hevizms:
Bejövő hívások esetén fordulhat elő, más telefonoknál is előforduló hiba MIUI-n. Amit tudsz tenni, beállítod a hangerőgombokra a képernyő felébresztést, vagy a Power gomb-ra a hívás megszakítást.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9459) Viktor0610 válasza hevizms (#9457) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem akkor volt ilyen, mikor fenn volt valamelyik korábbi készülékemen a Gravitybox.
Illetve azt hallottam, hogy még esetlen a fólia/tempered glass okozhat ilyet, ha pl. koszos.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9462) Met válasza Viktor0610 (#9459) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem nincs fent fólia és gravitybox mégis sötét marad a kijelző.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9463) Wesder


Wesder
félisten

Global 8 beta ROM-on nem tart memóriában appot, mi lehet a gond? Messenger és chrome fut csak, de a messenger újratölti.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9464) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Hol tudnék venni Redmi 3 pro-hoz tokot és fóliát / üveget itthon raktárról? Holnap érkezik feleségem telefonja, a Hardverapron hírdető eladók, meg nem reagálnak...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#9465) Upo válasza hevizms (#9457) üzenetére


Upo
addikt

Munkatársamén meg pont fordítva, nem sötétíti el telefonáláskor néha. Minél jobban süt a nap, annál inkább nem. Ilyen napsütésben mint most, egyáltalán nem. Nagyon kéne egy módszer a kalibrálásra.
Még fel fogom tenni neki is az eustock helyett a global romot, ha úgyse jó akkor mehet vissza garanciális szervízre.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#9466) Upo válasza madmike (#9464) üzenetére


Upo
addikt

Másik topikban került szóba a bolt, ott láttam ilyesmit. Legörgetsz alulra a kiegészítő termékekhez.
Vagy az eustocknál van ipaky csomagban, ha bejön a forma akkor az is jó lehet.

Esetleg még a wayteq-nél, illetve speedshop, edigital,
Illetve media markt, euronics lehet még esélyes, készülékeket árulgatnak, lehet hogy van hozzá tartozék is.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#9467) Wesder válasza Upo (#9466) üzenetére


Wesder
félisten

Én Ebay-ről rendeltem Ipaky tokot + üveget, mert itthon sehol sem kapni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9468) XenonuS válasza Wesder (#9467) üzenetére


XenonuS
csendes tag

Aqua arul sima redmi 3-hoz ipaky tokot+uveget. Ha nem kell az ujjlenyomat olvaso, akkor redmi 3 prohoz is jo.

(#9469) Wesder válasza XenonuS (#9468) üzenetére


Wesder
félisten

Azzal oldom a telefont, mert iszonyat kényelmes :)

Más:
Tudja valaki, hogy zárt BL-el hogy lehet root-olni? Rootcloak elrejtené hogy az OTA is megmaradjon?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9470) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Sziasztok! Ez van a telefonomon. Ez most mit jelent pontosan? Még nem okosodtam ki. Ez zárt bl? Tudom frissíteni, vagy nem? Melyik romot érdemes feltenni?

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9471) janesart


janesart
tag

Az ujlenyomatolvaso bejelentkezes sebesseget szerintetek lehet gyorsitani? Azt hallottam valami animacios beallitassal a fejlesztoi opcioban elvileg igen! Otlet?

(#9472) Wesder válasza kisbarack (#9470) üzenetére


Wesder
félisten

Honnan rendelted?
Minden BL zárt, neked kell nyitni. Ősszefoglalóban ott a segítség hogy hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9473) kisbarack válasza Wesder (#9472) üzenetére


kisbarack
aktív tag

2 napja vettem Fehérvári egy sráctól, a számla júni 20 Eustock-os. Nem a Bl a lég fontosabb, hanem hogy frissíthető e, illetve melyik romot tudom feltenni rá gond nélkül. Olvastam, hogy van zárt bootloaderes telepítés, csak nem tudom melyik a jó erre nekem. Ebben még gyúrnom kell!XD

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#9474) loukie válasza hevizms (#9457) üzenetére


loukie
tag

Az asszonyé is ilyen! Mérgelődik is miatta rendesen. Remélem majd jön egyszer egy olyan frissítés, amiben javítják ezt a hibát, mert szerintem ez hiba.

(#9475) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Én jól felültem ezzel a globális rommal a szopórollerre. Mert ugye van recovery-s verzió. Mondtam, hogy akkor házsime. Előbb teljes mentés, törlés, majd jöhet a rom. A TWRP a végén tett fel két kérdést. Hogy a recovery-t szeretném e megvédeni a gyárira való cserétől, illetve a superuser-t az új rendszerben is szeretném-e megtartani. Mindkét kérdésre igent nyomtam. Az eredmény bootloop lett. Ha hangerő fel + le + Power gombokat nyomtam csak kikapcsolt. Fastboot volt. Más nem.

Mondom, hogy akkor viszont vissza az utolsó kínai dev, ami az EU rom előtt a nyitást megalapozta. De egyik flashelésre hivatott alkalmazás se futott le (holott két hete ment)

Mondom, akkor mehet fel a TWRP. Mint kiderült, a global rom vissza zárta a bootloader-t. :F

Ok. Nyitom, rendben, pipa.
TWRP fel ideiglenes jelleggel, pipa. Visszaállítás kísérlet negatív. Nincs mentés...
Na akkor az előbbi hova tűnt??? :W :W :W
Factory reset, pipa.
Global rom fel, pipa.
A kérdésekre nem választ adtam. Tehát gyári recoveryje, és root mentes rendszert vártam. Az eredmény bootloop. :W
És várom a csodát.
A flash segedelmével megint nem megy fel se a dev, se a global rom.

Ki érti ezt.

Újra flasheltem a recovery-t, mehet fel az EU dev. Érdekes módon most nem zárt le a bootloader.

De azért nem értem, mit b@szt@m el kétszer is, hogy bootloop lett a vége, futó rendszer helyett?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9476) Wesder válasza kisbarack (#9473) üzenetére


Wesder
félisten

Global dev miui 8 nekem is az van fent. Szintén Eusztàkos rommal jött.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9477) trebrona válasza vegyszer (#9475) üzenetére


trebrona
nagyúr

miui.hu-n xabolcs fórumtárs levezette: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9478) xabolcs válasza vegyszer (#9475) üzenetére


xabolcs
őstag

Ahogy trebrona is irja, en is jartam szoporollerrel, de az en rollerem szerencsere kisebb volt. :DDD

Mobilrol olvasva, uton hazafele volt eszemben nehany okos valasz a kerdeseidre .... de most ujra elolvasva oket, meg vegigolvasva a tortenetedet elmultak az okos gondolataim. :O
Majd ha ujra kitalalom oket, akkor leirom oket. :B

Amit trebrona linkelt az csak megoldas a problemadra, sajnos a kerdeseidet nem valaszolja meg. :(

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#9479) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Innen letöltöttem a 6.7.14 (MIUI 8) verziót és telepíteni szeretném. Kérdésem az lenne hogy csupán annyi a dolgom hogy felrakom a belső tárhelyre az új Rom-ot majd a rendszerfrissítések menüpont alat "ROM telepítés kiválasztása" menüponttal rá nyomok és intézi magát a telefon? Létezik hogy ilyen egyszerű lenne?

(#9480) xabolcs válasza Barell (#9479) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, letezik.

Egy mukodo TWRP kell a telefonodon lennie es ilyen konnyu lesz. :)

A mukodo TWRP-ig vezeto ut viszont igen kacskaringos tud lenni. ;]

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#9481) trebrona válasza Barell (#9479) üzenetére


trebrona
nagyúr

A működő TWRP-ig vezető utat pedig itt találod: [link]

;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9482) chucky80


chucky80
csendes tag

Nekem Miui 8 6.7.7 xiaomi.eu dev. rom van a telón. Ha jól értelmezem a topik elején leírtakat, akkor ez nekem havonta frissül majd?

[ Szerkesztve ]

(#9483) trebrona válasza chucky80 (#9482) üzenetére


trebrona
nagyúr

Elviekben igen, gyakorlatilag szvsz még senki nem várta ki az egy hónapot, hanem manuálisan frissített.
1-2 hetente.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9484) chucky80 válasza trebrona (#9483) üzenetére


chucky80
csendes tag

Akkor én leszek a puding próbája.:)

(#9485) Barell válasza trebrona (#9481) üzenetére


Barell
senior tag

Értem köszönöm, akkor ennek most nem állok neki. Arra mennyit kell várni hogy ezt "hivatalosan" le töltse magára a telefon? :)

(#9486) ajapi


ajapi
tag

Kérdésem: az offline navigációs programok futásakor a kijelző nem kapcsol ki a beállított 1 perc után, ill. ha kikapcsolom a kijelzőt, a navigáció leáll. (Eddigi telefonjaimon a kijelző nélkül a hangnavigáció tovább működött.) Mit kellene átállítanom?

Redmi 3 pro, amúgy nagyszerű.

Köszi a segítséget.

(#9487) trebrona válasza Barell (#9485) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugyan nem tudom, most milyen rom van a telefonodon, de gyanítom kb. az örökkévalóságig várhatsz...

(#9486) ajapi:
engedélyezni kell az alkalmazásnak a háttérben való futást, illetve helymeghatározást az akkumulátor beállításokban. Valahogy így: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9488) Barell válasza trebrona (#9487) üzenetére


Barell
senior tag

7.1 Stabil, 7.1.1.0 (LHPCNCK), Álljak neki a leírtaknak? :)

(#9489) trebrona válasza Barell (#9488) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha frissülő multi romot szeretnél, igen. :K

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9490) Dinter


Dinter
addikt

Az igaz, hogy tényleg nem lesz MM update? Elég szomorú lenne.

(#9491) Wesder válasza Dinter (#9490) üzenetére


Wesder
félisten

A Doze-on kívül, mi újatt hozhatna? A 6.0 Doze am sem az igaz. 7.0-tól sokkal jobb állítólag.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9492) peestike


peestike
senior tag

nekem még mindig ez van: miui 8 by xiaomi.eu 6.6.30. Fejlesztői. arra várok, hogy frissüljön. kíváncsi vagyok, hogy hogyan is fut le a frissítése. :)
meg arra is kíváncsi leszek, hogy egyáltalán mikor sikerül mást látni, mint: Nincs elérhető frissítés.....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#9493) trouble válasza peestike (#9450) üzenetére


trouble
senior tag

Már úgyis régóta meg akartam írni ezt a hszt.!
Akinek mobilnet kapcsolódási problémák vannak:
nekem is voltak az elején mikor hozzám került a készülék, sőt akkor valamelyik fórumtárs utánna nézett hogy ez Xiaomi bug!
Én akkor szétszedtem energia sémákban úgy hogy soha nincs bekapcsolva egyszerre a wifi és az adatforgalom! Azóta soha nem volt ilyen problémám!

(#9494) peestike válasza trouble (#9493) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm a tippet! Megnézem majd akkor, hogy esetleg mit lehet bűvészkedni

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#9495) chucky80 válasza peestike (#9494) üzenetére


chucky80
csendes tag

Az is lehet, hogy hiába várunk a frissítésre. Majd kiderül...

(#9496) csabi63


csabi63
senior tag

Srácok, van egy dilemmám. Spotify-t hallgatok, és a 2. szám után a 3. már nem kezdődik el. Ahogy felélesztem a képernyőt, viszont egyből folytatja. Az mindegy, hogy album, lejátszási lista, két szám után nem hajlandó tovább lépni.

(#9497) trebrona válasza csabi63 (#9496) üzenetére


trebrona
nagyúr

Engedélyezd a háttérben futást...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9498) sityupityu válasza hevizms (#9457) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez nekem is van, már a múltkor is írtam róla. Szerintem semmit nem lehet ellene tenni.

(#9458) trebrona A régebbi MIUI telefonomon nem volt ilyen probléma. :N

(#9465) Upo Ezt a hibát is tapasztaltam már. És ahogy olvasom tök mindegy, hogy milyen rom van a telefonon, mert ettől függetlenül jelen vannak ezek a hibák.
Az üzemidőt leszámítva egyre inkább nem tetszik ez a telefonon nekem. :(

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#9499) Wesder válasza sityupityu (#9498) üzenetére


Wesder
félisten

Miui8 global ROM-on nincs ilyen problem, most teszteltem. Lehet hogy az auto fényerő kavar be, nekem az ki van kapcsolva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9500) csabi63 válasza trebrona (#9497) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem találok ilyen opciót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.