Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) fuze válasza borsodika (#9100) üzenetére


fuze
őstag

Há' akkó az k*va jó :DDD

adms.hu | UI Designer

(#9102) trebrona válasza fuze (#9101) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pont az a lényege, hogy nem kell hozzá bl-t nyitni, hivatalos, kínai app mentes, google szolgáltatásokkal, nem régóta magyar nyelvvel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9103) achon


achon
aktív tag

One click tool

Nem teszteltem csak megosztom, mert bolondbiztos a leírása alapján.

A legszebb múzsa a határidô.

(#9104) Tocso76 válasza kelzsoca (#9083) üzenetére


Tocso76
tag

Sikerült download modba tenni, igaz kicsit másképp. Mivel ez Redmi 3s így kisérleteztem, tehát három gomb nyomva tart, gépre rádug majd power gomb elenged, le és fel hangerő továbbra is nyom és kész is.
Korai volt az örömöm, mert Miflash flashelés közben hiba üzit dob: „A parancs végrehajtásához nincs elég tárolóhely.(0x80070008:Max buffer sector is 256) Amikor először próbáltam akkor is ezt csinálta.
Ó és még hol a vége, pedig azt hittem sima ügy lesz.

(#9105) Milestone2 válasza Tocso76 (#9104) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hátha egy másik szemszögből leírva, van benne új(donság), ha nem, ha nincs, sorry...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9106) borsodika válasza Tocso76 (#9104) üzenetére


borsodika
őstag

32 bites Windows alól próbálod? MI flash verziód? "land" kódnevű fastboot rommal próbálod?

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#9107) Tocso76 válasza borsodika (#9106) üzenetére


Tocso76
tag

Win7 64bit. MiFlash 2015.10.28.0
Most töltök egy másik romot, "Redmi 3S Latest China Stable Version Fastboot File Download".

Előtte ezzel próbáltam: land_images_6.7.14_20160629.0000.25_6.0_cn Developer

[ Szerkesztve ]

(#9108) borsodika válasza Tocso76 (#9107) üzenetére


borsodika
őstag

Esetleg megpróbálhatod egy frissebb MI Flash verzióval is: Link Rendszergazdaként futtasd.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#9109) tboldi


tboldi
nagyúr

Szóóóóóval...

Ma megkaptam a nyitási engedélyt, és látom, hogy megjelent a 8-as global dev is, ráadásul fastbootos verziója is van.
Még mindig a rootot szeretném megoldani, tehát amit korábban leírtam ([link]) annyiban módosul, hogy felrakom ezt az új romot, azon nyitom a bl-t, TWRP, végül a root.

Jó az elképzelés, magyarán nem kell 2x romot cserélnem?

[ Szerkesztve ]

(#9110) borsodika válasza tboldi (#9109) üzenetére


borsodika
őstag

Igen. Leszeded a global devet felteszed MI flash-el download módban. Miután a rendszer felkerült a telefonra bejelentkezel a telefonodon az MI account-odba utána kikapcsolod és fastboot módba teszed és az unlock progival nyitod. Nyitás után már a rendszer alól elérhető a root lehetőség leszed netről 1 csomagot restartol és kész.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#9111) csuzso72


csuzso72
tag

Sziasztok! A feleségemnek veszek az EUStock-rol egy Redmi 3 Pro-t. Még úton van a futár, ezért látatlanba kérdezek.
Olvasgattam, de még nem egészen tiszta a kép. A fent írt global rombol akkor nincs külön a 3-asra és a 3 pro-ra való. Tehát a 3 pro-ra ugyanaz kell, mint a 3-ra?
A másik: bootloader nyitás nélkül is fel lehet akkor rakni a globalt ezek alapján (mivel valószínű nem az lesz rajta)?
Zsolt

(#9112) Tocso76 válasza borsodika (#9108) üzenetére


Tocso76
tag

Sikerült! MiFlash cserével jó lett.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#9113) borsodika válasza Tocso76 (#9112) üzenetére


borsodika
őstag

:R

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#9114) trebrona válasza Tocso76 (#9112) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hogy a többi, vagy leendő 3S tulaj is okuljon, írd be a telefon saját topikjába is az eseted és a megoldást! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9115) tboldi válasza borsodika (#9110) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi szépen! :R

Majd a nap folyamán valamikor elszórakozok vele.

(#9116) tboldi válasza csuzso72 (#9111) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elvileg ugyanaz kell a simára és a Pro-ra is, nem találkoztam még külön romokkal.

(#9117) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok, kicsit aggódva de bemertem vállalni egy Redmi 3 ast. Eddig nagyon tetszik, kellemes csalódás, egyetlet problèmám a 4G hiánya. Ugyebár elvileg tudja a telefon de nem vált át soha 3G ről. Beállításokban termèszetesen be van állitva ha teheti akkor 4G. Mi lehet a gond? :)

(#9118) trebrona válasza Barell (#9117) üzenetére


trebrona
nagyúr

Katt a képre.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9119) tboldi


tboldi
nagyúr

Fent van a MIUI 8 Global Developer, működik is, eddig szuper. Érdekes módon download módban nem volt hajlandó kommunikálni a MiFlash a telefonnal, fastboot módban (hangerő "-" és bekapcs) viszont gond nélkül végigment.

(#9120) moordavid válasza tboldi (#9119) üzenetére


moordavid
aktív tag

A MIUI 8 Global Developer xiaomi.eu-s ROM-ra feltehető úgy, ahogy trebrona leírta az összefoglalójában, vagy várjak amíg frissül az összegzés?

"Like tears in rain."

(#9121) tboldi válasza moordavid (#9120) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én még kezdő vagyok Xiaomi-ból, ne tőlem kérdezd. :D Csupán annak néztem utána, ami engem érint (jelen esetben a root jog megszerzése). :)

(#9122) moordavid válasza tboldi (#9121) üzenetére


moordavid
aktív tag

Akkor kezdem egy root jog megszerzéssel aztán ahogy a vak is megmondta majd meglássuk :-)

[ Szerkesztve ]

"Like tears in rain."

(#9123) gabe_


gabe_
őstag

Nekem is 8-as miui van fent, minden ok, egyedül arra nem tudok rájönni, hogy az értesítési felület a gombokkal amit lehúzok felülről, miért váltogatja a színét.
Alapvetően világos kék, néha átmegy lilába. (Esténként?) Nem találtam rá beállítást, a témában lenne?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#9124) JoHn123 válasza Milestone2 (#9105) üzenetére


JoHn123
tag

Én is így jártam redmi 3 pro. Aztán pár próbálkozás után most ezt írja: Missed hello packet, try to recover
Szerk: 32 bit szivatott meg, 64 biten ok

[ Szerkesztve ]

(#9125) Bári


Bári
tag

Megvettem Redmi 3-asom, de van vele 2 problémám/kérdésem:
1. a telefon kb 1 GB elérhető RAMot lát. Mi foglalja le a másik GBot? =ezt lehet írtátok már valahol?)
2. a facebook messenger chat fejek nem jelennek meg. Magára a messenger értesítésre kattintva pedig nem történik semmi... Elrontottam valamit a beállításnál?

Előre is köszönöm

(#9126) trebrona válasza moordavid (#9120) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem tudom, pontosan mire gondoltál, de ha az "eredeti" xiaomi.eu-s rom van fent, a bl nyitva. Mivel az nem hivatalos rom, így fastboot verzió fastboot módban az ajánlott.

Ha a moddolt verzió van a készülékeden (ManhIT) zárt bl-rel, akkor fastboot verzió download módban.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9127) JoHn123 válasza Bári (#9125) üzenetére


JoHn123
tag

A második bajra: Viber, Messenger, WhatsApp, Gmail
Ha szeretnéd azonnal megkapni az üzeneteket, értesítéseket az alábbi teendőid vannak:
1. Biztonság --> Engedélyek --> Engedélykezelő. Alkalmazások listájából válaszd ki, amire szükséged van, és adj meg neki minden engedélyt.
2. Biztonság --> Engedélyek --> Indítópult. Alkalmazások listájából válaszd ki, amire szükséged van, és kapcsold be az automatikus indítást.
2. Biztonság --> Akkumulátor --> Akkumulátor kímélőt kapcsold ki.
4. Biztonság --> Akkumulátor --> Alkalmazás Akkumulátor kímélő. Válaszd ki, amire szükséged van, és nyomj rá a nincs korlátozásra. A háttérben futó helymeghatározás engedélyezése már a Te döntésed.

(#9128) tboldi válasza tboldi (#9119) üzenetére


tboldi
nagyúr

Unlock megvolt, de nem találtam a Biztonság appban a root kapcsolóját*. Sebaj, akkor próbálkozunk TWRP-vel. Miután felkerült, a MIUIHU-s toollal akartam telepíteni a SuperSu-t, de lett belőle egy szép kis bootloop. Most újratettem az egész romot fastboottal, és az első boot megy pont most végzett.

*Ezután olvastam williamgrant egyik hsz-ét, hogy fastbootos romon nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#9129) moordavid válasza trebrona (#9126) üzenetére


moordavid
aktív tag

MIUI by xiaomi.eu
7.1 / Stable
7.1.2.0(LHPCNCK)

E ROM lelhető vasam alapjain melyet a xiaomiforsale.com-ról rendeltem. Ez akkor, ha eredeti, akkor nem kell nyitni?

"Like tears in rain."

(#9130) trebrona válasza moordavid (#9129) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha így kaptad, nagy valószínűséggel zárt a bl. Fastboot verzió download módban.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9131) moordavid válasza trebrona (#9130) üzenetére


moordavid
aktív tag

"Fastboot verzió download módban." :)) Akkor megyek és elolvasom a gyíkot még egyszer és még egyszer :))

"Like tears in rain."

(#9132) zzz03


zzz03
őstag

Felmerult benne a kerdes, hogy csak en vagyok olyan elvetemult h kb 2 honap hasznalat utan is tokeletes a gyari kinai rom? :D (angolul hasznalom, gugli appokkal) es eddig nem latom ertelmet h miert is kellene lecserelnem. Miert lenne jo nekem mas rommal...

[ Szerkesztve ]

(#9133) tboldi válasza tboldi (#9128) üzenetére


tboldi
nagyúr

Még egyszer sikerült ugyanezt eljátszanom a MIUIHU-s cuccal. De végre sikerült!
Megoldás: a TWRP-t és a SuperSu-t is az összefoglaló alapján raktam fel, nem a toollal.

(#9134) zzz03 válasza tboldi (#9133) üzenetére


zzz03
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#9135) zzz03


zzz03
őstag

Viszont most megakadtam.
Whatsapp. Ha hivnak es nem veszem fel sehol nem jelzi, h hivasom volt csak ha belepek az appba es atlapozok a calls fulre. Uzenet jelzessel nincs semmi gond csak a hivassal. Appba illetve a telefonon minden beallitva es engedelyezve. Otlet valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#9136) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv ismét!

Aki próbálta már a miui8-at pl: global developer rommal, az mondana pár szót a fényképezőről? Jobb képeket csinál?

Make Love not war!

(#9137) trebrona válasza SirRasor (#9136) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mi a gondod a kamerával?

Szerk: illetve linkelj pár képet, hogy legyen viszonyítási alap. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9138) sajo13 válasza SirRasor (#9136) üzenetére


sajo13
senior tag

Szerintem hasonló képeket csinál, mint MIUI 7-tel. Viszont a 8-asban jobb a kamera kezelőfelülete(beállítások). De én visszaááltam 7-es miui-ra, mert a 8-as jobban merült készenlétben. (keveset használva 3 nap vs. 5 nap)

[ Szerkesztve ]

(#9139) trassher válasza gabe_ (#9123) üzenetére


trassher
addikt

Napszaktól függ, hogy milyen színű, legalábbis én ezt vetten észre.

Redmi Note 7

(#9140) tboldi válasza gabe_ (#9123) üzenetére


tboldi
nagyúr

Illetve, ha ráböksz, bejön az Időjárás app. Szerintem ettől függ, hogy mit mutat.

(#9141) SirRasor válasza trebrona (#9137) üzenetére


SirRasor
őstag

Szerintem jobb képeket is tudna lőni rosszabb fényviszonyok között. Mi4-ből kiindulva :)

Make Love not war!

(#9142) trebrona válasza SirRasor (#9141) üzenetére


trebrona
nagyúr

Itt elég rosszak a fényviszonyok, napsütés távolban sem volt:
[link]

Vagy éjszakaira gondoltál?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9143) trouble válasza zzz03 (#9132) üzenetére


trouble
senior tag

Én is elégedett vagyok és nincs whatsapom :))

(#9144) fecs


fecs
senior tag

Mindkét SIM-en tudja a 4G-t a Redmi3 pro? Megyek külföldre és mobilinternet csomagot akarok venni, de ez most kérdés lett számomra.
Illetve próbálkozott már valaki két SIM mellé egy SD kártyát beműteni? :DD A kép nem Redmi3-mal készült.

Pixel 6a

(#9145) Viktor0610 válasza fecs (#9144) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyszerre csak az egyiken megy a 4G, de kapcsolható, igen. :)

A 2 SIM + micro SD-re láttam már működő próbálkozást, de az egyik SIM elég durván átalakításra kerül, én inkább kihagynám.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9146) Raruh válasza SirRasor (#9136) üzenetére


Raruh
tag

Én teljesen meg vagyok elégedve a kamerával. Tud nagyon szép képeket csinálni, persze főként természetes fényben, ha kevés a fény, zavarosabb lesz..
Kép: https://www.dropbox.com/s/vo2i7i5u6nvqnkh/%C3%81d%C3%A1m%20%2892%29.jpg?dl=0

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#9147) csabi63


csabi63
senior tag

Gyorsak voltak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9148) SirRasor válasza trebrona (#9142) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja benti képekre gondoltam, vaku nélkül. Kint szép képeket készít :)

Make Love not war!

(#9149) vaki válasza JoHn123 (#9127) üzenetére


vaki
aktív tag

Megpróbáltam én is ezt a leírást, de nekem az Engedélykezelőnél nincsen alkalmazáslista, csak ki/be lehet kapcsolni az Engedélykezelőt... Redmi 3 Pro eustockos rom. Valaki tudja mi lehet a gond? Vagy rossz helyen próbálom?

A felhasználóbarát felhasználó

(#9150) moordavid


moordavid
aktív tag

Egy hülye kérdés: meg vagyok teljesen elégedve azzal a rommal (xiaomi.eu 7.1.2.0) amivel a telefont kiszállították. Működik, nem indul újra zene sem akad, minden fasza. Persze hun nincs, de nem is hiányzik. Istenigazából szerintem nekem felesleges váltanom. Arról tud valaki egy jó kis összefoglalót linkelni, hogy miben különbözik a MIUI8 a MIUI7-től? Túrtam a guglit, nem leltem olyan fasza összefoglalót mint amit trebrona írt, és igen a miuihu-t is néztem. :))

"Like tears in rain."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.