Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) chucky80


chucky80
csendes tag

Sziasztok.
Most, hogy az új eu dev. romoknál már manuális twrp újraindítás kell frissítéskor, mit nyomjak újrandítás után twrp-ben, hogy ne legyen adatvesztésem?

(#14902) trebrona válasza chucky80 (#14901) üzenetére


trebrona
nagyúr

wipe cache, dalvik cache

És természetesen install. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14903) zolipapa74


zolipapa74
csendes tag

Sziasztok!
Redmi 3 Pro-m van és ma videó nézés közben eltűnt a kép,halványan látszik,hogy világít. Most ott tartok hogy felébred a háttérkép bejön de amikor feloldom akkor 1-2 másodperc múlva elmegy. Most kérdés hogy hardveres hiba vagy csak újra kéne rakni a Romot. Próbálkoztam hangerő le + power, de nem látok semmit.
Mipcsuite látja a telót. Esetleg azon belül nyomjak Recoveryt? Gondolom az töröl mindent.

Szerintetek?

Köszi előre is!

(#14904) vegyszer válasza hevizms (#14883) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem. Devben van, de szerintem már másfél hónapja. De mondjuk én eddig nem használtam. De az egyik kis kínai webshop úgy felhúzott, hogy elküldtem nekik a videót. 22$ motyót tettem a kosárba, fizetés előtt posta modot kellett választani, és az alig 2$ követett szállítás kiválasztása után már 43$ lett a motyó, és a posta is vagy 8$. Kérdem én tőlük, hogy WTF? Persze válasz nincs.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#14905) vegyszer válasza zolipapa74 (#14903) üzenetére


vegyszer
addikt

Tehénkedj rá a POWER gombra. Hátha egy reboot segít. Esetleg egyből egy wipe cache, dalvik cache. Ártani nem árt, ha nem is használ semmit.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#14906) zolipapa74 válasza vegyszer (#14905) üzenetére


zolipapa74
csendes tag

Köszi a tippet! Próbálkoztam mindennel,de garanciális javítás lesz.
Meghalt a kijelző, néha még visszajött de akkor is kezdett csíkozódni. Újraraktam a romot,de semmi :-(

(#14907) psq


psq
tag

Sziasztok! Redmi3-am van, a hangszóróhoz bejutó finom vaspor csúnyán tönkretette azt. Kivettem belőle, szépen kitakarítottam de sajnos semmit nem használt :( Szól ugyan de iszonyat torz... Segítség kellene, honnan tudok hozzá rendelni?! Nem elhanyagolható opció a gyors kézhezvétel, mivel jelenleg attól is frászt kapok, ha megcsörget valaki annyira torzan szól...

(#14908) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
Egy kérdésem lenne.
Nálatok működik a messenger?Asszonnyal beszélnék, én hallom amit mond de ő nem az én hangomat. Wifivel és mobil internettel is ez van. Mind két teló redmi 3

(#14909) vornia válasza antal750 (#14908) üzenetére


vornia
senior tag

Este még ment.
Mondjuk néha képes egy álló / ülőhelyzetemben eldobni a "vonalat"

Ezt kb egy éve produkálja, előtte nem volt ilyen gondom,azóta kb 3 különféle routerrel is ez van.
Teljesen független az azoktól való távolság.

[ Szerkesztve ]

(#14910) novakalex válasza antal750 (#14908) üzenetére


novakalex
aktív tag

Szia!

Nekem a LineageOS legújabb verziójával volt ilyen problémám, bár egy telefon újraindítás megoldotta. :)

(#14911) littlerock


littlerock
aktív tag

Üdv!

Van valakinek ötlete, hogyan lehetne külső kamerát (USB-s endoszkóp) életre kelteni?

Nem hiszem, el, hogy nem támogatja...
OTG a feltétel, és úgy tudom az megvan...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#14912) Gubbba


Gubbba
tag

Nem tudom volt-e már téma, keresésre nem nagyon találtam, de hátha más is belefut ebbe:

Tegnap egyik pillanatról a másikra elkezdett nem működni a képernyő automatikus elforgatása. Hiába kapcsolgattam ki-be a forgatást, nem volt hajlandó forgatni. Újraindítás sem segített. A szenzor maga működött, ezt az engineering menu-ben ellenőriztem. Nem sok bizodalmam van az ilyesmi programok iránt, de végül egy Play-ről letölthető alkalmazás egyből megoldotta. A neve: Accelerometer Sensor Repair (fejlesztő: Mobile Direction).

(#14913) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
korábban már írtam az időjárás widget problémával, vagyis, hogy az óra az nem frissül egy idő után, most is 10:37-et mutat a widgetem :) Akkoriban a biztonság app / akkumulátor / alkalmazás akkumulátoron belül a widget programnak beállítottam, hogy nincs korlátozva a háttér folyamata. Szintén beállítottam az akkumulátor kímélő mód kikapcsolását is, jó volt.
Felraktam egy másik widgetet, beállítottam ugyanezt a beállítást de mint írtam, nem frissül az óra. Van esetleg még valamilyen beállítás, amit figyelmen kívül hagytam? Köszi :R

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14914) peestike válasza lehella (#14913) üzenetére


peestike
senior tag

Próbáld meg zárolni, hátha úgy jó lesz.

Más: valaki próbálta már a mai dev/stabil eu-t? Kíváncsi lennék, hogy megjavult e a merülés esetleg....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#14915) lehella válasza peestike (#14914) üzenetére


lehella
senior tag

Zárolás alatt mit értesz? :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14916) peestike válasza lehella (#14915) üzenetére


peestike
senior tag

középső gomb hosszan, meghúzod lefelé és ráteszed a lakatot.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#14917) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Visszatelepítettem egy Miui 7-es omot viszont a területnél nincs Magyarország és az alapértelmezett kína. Jelent ez bármiféle gondot?

(#14918) Viktor0610 válasza Barell (#14917) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért?

Samsung Galaxy A54

(#14919) Barell válasza Viktor0610 (#14918) üzenetére


Barell
senior tag

Mit is mièrt? :) A romot az akksi idő miatt trttem vissza, semmi olyan funkció nem volt ami megèrne nekem fele akksi időt. A kínai règiót pedig azért kérdeztem hogy nem e jelent gondot a telefonhívásoknál stb. Nem vagyok jártas a dologban. :)

(#14920) Viktor0610 válasza Barell (#14919) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyébként nyilván nem jelent gondot a downgrade, de én nem tapasztaltam az 8-ra való frissítéskor bárminemű akkuidő romlást -3 Prót használtam épp' akkor.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#14921) hallerlaller


hallerlaller
addikt

ahoy!

kollégának eustockos redmi 3 pro van, snapdragon 617 verzió, ujjlenyomat érzékelős, b20 nélküli.
Melyik fastboot rom kellene innen? [link]

Ez? "Redmi 3/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download"
Vagy ez? "Redmi 3S/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download"

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#14922) juve600 válasza hallerlaller (#14921) üzenetére


juve600
nagyúr

az első

(#14923) lehella válasza peestike (#14916) üzenetére


lehella
senior tag

Lehúzom? A középső gomb nyomása közben, ugyanazt az ujjam? Nem értem :( Eredetileg a Google asszisztens volt a hosszú gombnyomásra kötve, kikapcsolva sem változik. Nova launchert használok.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14924) trebrona válasza lehella (#14923) üzenetére


trebrona
nagyúr

Alkalmazásváltó, majd a kívánt alkalmazást "lehúzod" és a lakatra tapizol. [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14925) trouble válasza juve600 (#14922) üzenetére


trouble
senior tag

A fastboot rom-ot fel lehet rakni updaterel is, nincs nyitva a BL ?

(#14926) juve600 válasza trouble (#14925) üzenetére


juve600
nagyúr

igen

(#14927) trebrona válasza trouble (#14925) üzenetére


trebrona
nagyúr

Updaterrel recovery romokat lehet feltenni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14928) trouble válasza trebrona (#14927) üzenetére


trouble
senior tag

Global 7.4.6 beta-t cserélném Global stable-ra, de mikor ezt felraktam ennyit szívtam a MiFlash-el, hogy ha lehet megúsznám!
Hol kell letölteni az aktuális recovery romrot ?
Ez az : [link]
Köszi.

(#14929) Upo


Upo
addikt

Segítséget kérnék a készülék tulajoktól. Lányom a redmi3-al külföldi edzőtáborban van (Horvátország). De nem tudom hívni, és ő se tud hívást kezdeményezni, mert bemondja a hang hogy ebbe az irányba hívást nem kezdeményezhet. Telekom appban és az önki menüben is ellenőriztem hogy a roaming nem tiltott. Hívtam a zembert is az ügyfélszolgálaton, ő is azt mondta hogy minden beállítás rendben van, próbálja meg újraindítani a telefont. Az megoldotta a mobilnet gondot (előtte az sem ment), de a hívás nem jó, ha hívni akarom akkor is lesípol.
Lehet esetleg valami beállítás a telefonon ami miatt ez van? Biztonság app vagy valami eldugott menü? Nincs másik redmi3 amin meg tudnám nézni. Január környéki global dev van rajta ha minden igaz. Redmi2 és 1s van itthon, ott nem találok semmit.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14930) vornia válasza Upo (#14929) üzenetére


vornia
senior tag

Tárcsázó-Hívások-Menü-Beállítások-További beállítások-Híváskorlátozások-adott sim-
ott van nemzetközi hívások tiltása/engedélyezése

(#14931) sunavlys válasza vornia (#14930) üzenetére


sunavlys
senior tag

csak ezt hogyan mondod el neki, ha nem lehet hívni??? :W

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#14932) vornia válasza sunavlys (#14931) üzenetére


vornia
senior tag

sms?
Az csak átmegy.Amúgy nem tűnt fel, hogy pl- kapott már tippet az újraindításra, azt az infot is valahogy "célba juttatták"
Én amúgy sehogy sem fogom felhívni. ;]

Amúgy ha a szövegértelmezésem helyes,az volt a kérdés, hol lehet ezt állítani.

Idézem:
Lehet esetleg valami beállítás a telefonon ami miatt ez van? Biztonság app vagy valami eldugott menü?

[ Szerkesztve ]

(#14933) Upo válasza vornia (#14930) üzenetére


Upo
addikt

A redmi2-n is megtaláltam, ugyanitt van.
Jól értelmezem hogy kettős tagadással állunk szemben? Nálam minden kapcsoló letiltva van, és ha a korlátozás van letiltva akkor kéne mennie. Tehát nála is off-ban kellene lennie a kapcsolóknak.
Megírom neki, majd este ha wifi közelbe kerül akkor megnézi.
Telekom Ü.SZ. szerint minden beállítás ok, mennie kell, de hát nem megy. Nem első eset lenne hogy ilyenkor mégis náluk van a hiba. Az 1 hét kint tartózkodásból már el fog menni a 2. nap szolgáltatás nélkül, ezért érdemes volt az új köcsög díjcsomagra váltani... :(

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14934) vornia válasza Upo (#14933) üzenetére


vornia
senior tag

Igen..szerintem a csúszka eltolásával lesz aktív, tehát engedélyezett az opció

(#14935) Viktor0610 válasza Upo (#14933) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha lehetősége van rá, próbáltass meg vele egy készülék és SIM-kártya cserét.
Mármint, ha van más, aki telekomos, és ki tudja próbálni a kártyáját az ő készülékében.
Így kiderülne, melyik a hibás -készülék v. SIM.

Samsung Galaxy A54

(#14936) Upo


Upo
addikt

Most ír a gyerek, hogy megpróbálta a kódot még egyszer, és kiírta hogy köszönjük hogy aktivalta a roaming csomagot. Már beszéltünk is telefonon, megoldódott, köszönöm a segítséget.

Azért egy kis konteó bújkál bennem, most hogy kicsit hisztiztem megint az ügyfélszolgálaton és még mindig azt mondták hogy minden rendben, hirtelen mégis működik ami eddig nem. És semmi más feltétel/beállítás nem változott...

Pedig már kezdtem gyártani a screenshotokat a tutorial-hoz...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14937) vornia válasza Upo (#14936) üzenetére


vornia
senior tag

Jobban jártál volna egy képernyő videó felvétellel :-D

(#14938) Upo válasza vornia (#14937) üzenetére


Upo
addikt

Hát azt mire mifiről osztott netről letölti, már haza is érnek...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14939) lehella válasza trebrona (#14924) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi, ez tényleg megoldotta úgy tűnik :C

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#14940) xbrbiz


xbrbiz
tag

Sziasztok!

Xiaomi.eu stable 8.2.2.0 romról tettem vissza a xiaomi.eu stable 8.1.1.0-t. A dialer, contacts, messages stb. azóta csak villan egyet, de telefonalni nem tudok, mert rögtön be is zárodik. Cache/Dalvik wipe megvolt, de semmi változás. Van esetleg valakinek ötlete a probléma megoldására (ha lehet, nem szeretnék mindent újra rakni)?

Köszi!

Tom

(#14941) Viktor0610 válasza xbrbiz (#14940) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig az lesz a valószínű megoldás.
Esetleg még a nem működő programok adatainak törlését megpróbálhatod, hátha...

Samsung Galaxy A54

(#14942) xbrbiz válasza Viktor0610 (#14941) üzenetére


xbrbiz
tag

Azzal kezdtem :)

(#14943) sunavlys válasza xbrbiz (#14940) üzenetére


sunavlys
senior tag

na akkor le is mondtam a downgrade-ről, pedig szerintem rosszabb az aksiideje az újnak

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#14944) xbrbiz válasza sunavlys (#14943) üzenetére


xbrbiz
tag

Szerintem is rosszabb, de ami engem még jobban zavar, hogy random ledobálja a SIM2-ben lévő kártyát a hálózatról.

(#14945) juve600 válasza xbrbiz (#14944) üzenetére


juve600
nagyúr

rakd fel a legújabb GLOB.DEV. vagy EU romot,azokkal nincs gond

(#14946) xbrbiz válasza juve600 (#14945) üzenetére


xbrbiz
tag

Egyelőre visszatettem ami volt előtte, mert telefonálnom kellene néha :)
Ha lesz időm, lehet felteszem valamelyiket a javasoltak közül.

(#14947) sunavlys válasza juve600 (#14945) üzenetére


sunavlys
senior tag

de pont hogy a legújabbnak az akksiideje rosszabb mint az előzőeké

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#14948) juve600 válasza sunavlys (#14947) üzenetére


juve600
nagyúr

én nem vettem észre

(#14949) vornia válasza juve600 (#14948) üzenetére


vornia
senior tag

Nekem pl a múlt heti eu weekly van fent,sokkal jobb az akkuideje az eddigieknél.
Viszont meglepve láttam, hogy már LTE a kiírás a 4g helyett.

(#14950) Krisszer


Krisszer
aktív tag

MIUI v8.2.10 Global Stable fent, most bootol.

- küldve az Atari Portfoliomról

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.