Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) szilu7 válasza chucky80 (#14089) üzenetére


szilu7
senior tag

Miuiszervizt keresd, lehetőleg FB-on. Nagyon korrekt. Kijelző csere talán 12000 volt, számlával, garanciával.

(#14102) Aethelstone válasza juve600 (#14100) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szerintem még nincs. Mi a baj ezzel? :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14103) juve600 válasza Aethelstone (#14102) üzenetére


juve600
nagyúr

má majdnem 2 hetes :D

(#14104) Aethelstone válasza juve600 (#14103) üzenetére


Aethelstone
addikt

6-os MoKee-ből ma jött új.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14105) juve600 válasza Aethelstone (#14104) üzenetére


juve600
nagyúr

láttam,jó ez a Lineage

(#14106) vornia válasza juve600 (#14105) üzenetére


vornia
senior tag

Miben érzed jobbnak?

(#14107) solarix45


solarix45
senior tag

Ha már tokokról van szó, nemrég érkezett meg a PZOZ tok (meg a céges szutyok iphone 7-re is ennek a tesója):
[link]


Nagyon bejön! Eddig sima szilikon tokom volt. Ez valami gumiszerű anyag plusz műanyag keret. Nagyon minőségi érzés és nagyon stabil a kézben. Érezhetően nehezebb vele a készülék, meg nagyobb is kicsit, de nem vészes. Szép nagyra vannak megcsinálva a lukak a csatlakozóknál, de a mágnese töltő már nem fér bele. Nem tudom, mennyire fog kopni, vagy a keret lötyögni, így újonnan nagyon jónak tűnik :).
Két panasz, az egyik, hogy a kivágások kicsit lefelé vannak csúszva, a kamera és az ujjlenyomatolvasónál is alul nagyobb hely van, mint felül. De keresni kell ezt a hibát.
A másik pedig, hogy a gombokat ezzel elég férfiasan kell nyomkodni így a gombokat, mivel viszonylag merev a fekete anyag. Jó lenne egy DT2W-et támogató kernel már a készülékre és akkor nem a bekapcsot kéne nyomkodni :).

(#14108) Aethelstone válasza solarix45 (#14107) üzenetére


Aethelstone
addikt

Pro esetében elég a fingerprintet nyomkodni :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14109) tboldi válasza Aethelstone (#14108) üzenetére


tboldi
nagyúr

Asztalon macerás. :D

szucsati: Miért találod szutyoknak az iPhone-t? Mindenféle rosszindulat nélkül kérdem. Foglalkoztat a gondolat, hogy váltsak Androidról, főleg mert a laposom is Apple. :)

[ Szerkesztve ]

(#14110) Aethelstone válasza tboldi (#14109) üzenetére


Aethelstone
addikt

Azért szutyok, mert a Xiaomi sokkal jobb :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14111) trouble


trouble
senior tag

Urak!
Global Developer 7.1.12. ma frissült.
Délután ha hívtak nem csörgött csak némán ment a kijelző!?
Minden beállítást ellenőriztem OK!
Újraindítottam azóta OK cseng !?
Valakinek ilyen, ötlet ?

(#14112) tboldi válasza Aethelstone (#14110) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondolhattam volna. :D

(#14113) juve600 válasza vornia (#14106) üzenetére


juve600
nagyúr

gördülékenyebb mint a Mokee,meg sztem gyorsabb is,aksi idő is jó

[ Szerkesztve ]

(#14114) Aethelstone válasza juve600 (#14113) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ha friss Nougatot akarsz, a MoKee napi frissülésű.

[kép]

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14115) juve600 válasza Aethelstone (#14114) üzenetére


juve600
nagyúr

de a Lineage jobb mint a Mokee

(#14116) solarix45 válasza Aethelstone (#14108) üzenetére


solarix45
senior tag

Már aki megbízik akár a Xiaomi-ban, akár az almásokban(, akár a HTC-ben), hogy nem lopják/megvédik az ujjlenyomatot...

(#14117) Aethelstone válasza juve600 (#14115) üzenetére


Aethelstone
addikt

Miben? :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14118) solarix45 válasza tboldi (#14109) üzenetére


solarix45
senior tag

Az iPhone hardver tényleg profi, nagyon jó, ehhez kétség sem férhet. Ha nem akarsz semmit csinálni a telón, csak tényleg az alapdolgokat, akkor el lehet vele lenni. De ha egymás mellé teszem az 50e-s Redmi 3-at, meg a 300e-s iPhone 7-et, nem látom, hol a 6x-os szorzó...
Plusz ott van, hogy szinte mindenre rá vagy kényszerítve. Ahhoz, hogy használni tudd, meg kell adni az öreganyád utolsó fogsorröntgenének eredményét is... Csomóan jöttek hozzánk a készülékosztáskor, hogy egyszerűen az első lépéseken nem tudnak túllépni, mert már 20x próbálkoztak, és hibaüzenet nélkül nem engedi tovább a telefon az apple id regisztráláskor. De ugyanígy alkalmazások megfagynak, nem megy a billentyűzet, nem megy a mobilnet. És amíg csak pár almás készülék volt a cégnél, akkor is jó párszor kellett őket szervizbe küldeni, mert a iOS frissítés kompletten hazavágott valamit.
Az Andoridhoz hasonló beállítási szabadságról (rootolatlanul is) meg élből le kell mondani, majd te alkalmazkodsz! Na, ezt kapod 300-ért :)

Az almás gépekről meg annyit, hogy kellett dolgoznom olyanon, annál is a hajam téptem. Volt pár nagy alma rajongó épp a környéken, megkértem, hogy írjanak már a macbookon nekem # \ és @ karaktereket. Na ebből a @ ment, de azt is csak úgy, hogy próbálgattak mindenféle billentyűkombinációt. Állítólag van egy doksi, azt szokták nézegetni, ha "speciális" karaktert akarnak írni.

(#14119) juve600 válasza Aethelstone (#14117) üzenetére


juve600
nagyúr

abban hogy az van a felrakva és nem akarok megint telepiteni :D

(#14120) Aethelstone válasza juve600 (#14119) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nemár, bele döglenél, ha 2 naponta nem telepíthetnél :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14121) juve600 válasza Aethelstone (#14120) üzenetére


juve600
nagyúr

lehet
de ez most jó

(#14122) Aethelstone válasza juve600 (#14121) üzenetére


Aethelstone
addikt

Èn azért MoKee-val is teszek egy próbát. A 6-osuk nagyon jó.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14123) tboldi válasza solarix45 (#14118) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi! :R Nem sikerült elrettentened. :N :D

Van már Apple ID-m a MacBook miatt ugye, azzal már nem lehet gond.
Nem vagyok megrögzött Apple fanboy, bár nem tagadom, hogy már régóta tetszenek a termékeik, de különösebben sosem foglalkoztam velük. Tavaly szeptemberben az egyetemhez kerestem egy olyan laptopot, ami kompakt, könnyű, valamilyen szinten strapabíró (értsd: nem törékeny műanyag), sokáig bírja szuflával és mindez max. 300k Ft. A MacBook Airre esett a választás, a szóbajövő Windows-os gépek közül egyik sem nyerte el a tetszésemet. Azóta, hogy így belecsöppentem az almás cég világába, foglalkoztat a gondolat, hogy a telefont is lecserélném. Igazából nincs különösebb bajom a Xiaomival és az Androiddal, de nem érzem azt, hogy maradéktalanul boldog lennék velük. Az Airt, illetve a macOS-t nagyon megszerettem, ezért is gondolkodom iPhone-ban. Pár évvel ezelőtt én is éltem-haltam a megannyi romért, témáért, de ma már nincs szükségem ilyesmire. Egy megbízható "társat" szeretnék, amit akár több évig is megtartanék. A Windows Phone már majdnem jó volt, csak az appok hiánya (vagy butítottsága) zavart.

A speciális karakterekhez: Eleinte én is szívtam egy kicsit vele, de a gyakran használtakat hamar megjegyeztem, most már nem okoz gondot. Nem doksi van, hanem a rendszerbe van beépítve egy keyboard viewer, amin látszanak a karakterek, ha lenyomod a módosító billentyűket (alt, shift). Igazából ez csak a magyar kiosztással probléma, angollal majdnem minden jelölve van a klaviatúrán. :)

(#14124) fuze válasza tboldi (#14123) üzenetére


fuze
őstag

Hát igen... ha tehetném én is csak apple terméket használnék, viszont akkor az úgy nézne ki, hogy valóan csak Apple termékeket használok. Telefont és notebookot is :) Erre nincs keret, úgyhogy marad ami van. Ezzel pedig semmi gond nincs. Nem utálom sem a Microsoftot, sem az Androidot, sem az Apple rendszereket. Én úgy gondolom, hogy ebből a szempontból mindenevő vagyok :D

adms.hu | UI Designer

(#14125) tboldi válasza fuze (#14124) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valahogy így vagyok én is ezzel. Per pillanat a kártérítésemre várok, abból tereztem a telefont megvenni.

(#14126) solarix45 válasza tboldi (#14123) üzenetére


solarix45
senior tag

Azért látom, a tokról szóló leírásom lényegét sikerült megfogni :).

(#14127) tboldi válasza solarix45 (#14126) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van már tokom. ;]

szerk.: Komolyra fordítva, érdekel azoknak a véleménye az iPhone-ról, akik - feltételezem - nem csak fészbúkra használják. :)

[ Szerkesztve ]

(#14128) Aethelstone válasza tboldi (#14127) üzenetére


Aethelstone
addikt

Stabil, szép szoftver. Fasza készülékház, elsőosztályú support. Magas geek, presztizs és csajozós faktor. ~200K :D Kurva drága kiegészítők.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14129) trebrona


trebrona
nagyúr

Térjünk vissza a topik témájához!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14130) Wesder


Wesder
félisten

EU Dev.-re felmegy global stable, ha stock recovery van fent?

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14131) trebrona válasza Wesder (#14130) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szvsz boot TWRP-be, full wipe, majd mehet. Eddig is csak bootoltattad?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14132) Wesder válasza trebrona (#14131) üzenetére


Wesder
félisten

Nem maradt meg a TWRP, így feltenném a Global Stable-t.

Igen, ha kellett, akk fastboot boot recovery.img-vel mentem TWRP-be.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14133) trebrona válasza Wesder (#14132) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor a szokott módon rendben lesz, utána pedig működni fog OTA is.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14134) Wesder válasza trebrona (#14133) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor frissítés menüből, vagy MiFlash?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14135) trebrona válasza Wesder (#14134) üzenetére


trebrona
nagyúr

TWRP-vel. Azért írtam a szokott módot.
1. boot TWRP
2. Factory reset
3. Install zip
4. wipe cache, dalvik cache

Frissítés menüből nem tudom, működne-e.

Legtisztább nyilván MiFlash.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14136) Wesder


Wesder
félisten

Rendben, akkor a "szokott módon" csinálom :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14137) Wesder válasza Wesder (#14136) üzenetére


Wesder
félisten

Bootloop lett... marad a MiFlash

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14138) xabolcs válasza Wesder (#14137) üzenetére


xabolcs
őstag

Nyisd ki a bootloadert!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#14139) Wesder válasza xabolcs (#14138) üzenetére


Wesder
félisten

Màr feltettem MiFlash-sel, most Cloud-ból visszaàllít. Van időm :)
BL pedig nyitva, kivébe, ha az EU rom nem zàrta le :DDD

Nyitva, beàllítàsoknàl megnéztem.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14140) xabolcs válasza Wesder (#14139) üzenetére


xabolcs
őstag

Erdekes. Regebben az EU-romrol valo atteres lezarta a bootloadert. Jo, hogy nalad nem. :)

Milyen bootloop volt?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#14141) Wesder válasza xabolcs (#14140) üzenetére


Wesder
félisten

Megvolt a telepítés, vàrtam hogy bootoljon, és a setup wizard megjelenése helyett visszaugrott bootolni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14142) xabolcs válasza Wesder (#14141) üzenetére


xabolcs
őstag

Tehat akkor volt mar harom pottyos toltes is? ... Ha igen, akkor nem maradt ki veletlenul a TWRP-beli Factory Reset? :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#14143) Wesder válasza xabolcs (#14142) üzenetére


Wesder
félisten

az nem volt, csak a Mi logo volt a kijelzőn. MiFlash-sel felraktam, és ott màr volt pötty. TWRP meg nem akar megmaradni, így hagytam a fenébe :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14144) Aethelstone válasza Wesder (#14143) üzenetére


Aethelstone
addikt

A TWRP megmaradására van megoldás. Lásd összefoglaló.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14145) Wesder válasza Aethelstone (#14144) üzenetére


Wesder
félisten

Igen tudom, de valamiért úgy sem jött be. A Xiaomi faktor nem nekem kedvezett ;]

Most làtom frissítve lett az összefoglaló, így màr lehet megmaradna, de nincs rà szükség jelenleg :)

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14146) novakalex válasza Aethelstone (#14144) üzenetére


novakalex
aktív tag

váltás vissza miui8-ra? :D

(#14147) Aethelstone válasza novakalex (#14146) üzenetére


Aethelstone
addikt

Kicsit igen, de most töltődik a legutolsó FlymeOS, azzal is teszek egy próbát.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14148) xabolcs válasza Wesder (#14143) üzenetére


xabolcs
őstag

Akkor a no-verity zipnek a telepitese maradt ki. Interneten no-verity-opt-encrypt-kent talalod. :)

De mostmar ezt is tudod. A TWRP megmaradas torvenye pedig az, hogy custom romot custom recovery-vel, gyari romot gyari recoveryvel erdemes telepiteni ;]
Ha gyari romon szeretnel maradni egy ideig, akkor jol teszed, hogy nem banod, hogy nem maradt meg a TWRP. :K

fastboot boot twrp_ido.img-vel barmikor el tudod inditani szamitogep segitsegevel, ha megis kellene!
Ovatosan vele! Nehogy keretlenul hozzanyuljon a rendszeredhez, mert akkor tenyleg no-verity-zhetsz! :D

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#14149) Wesder válasza xabolcs (#14148) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, ezekkel tisztàban vagyok :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14150) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Itt vannak a Xiaomi telefonok SAR értékei, akit érdekel, 2.0 a max megengedett

Bocsi ha volt már...errefelé nem vagyok aktív...mostanság.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.