Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14251) xabolcs válasza circum (#14246) üzenetére


xabolcs
őstag

A szkriptek a fastboot-ot hivjak, ezert ha nyitva a bootloader, akkor tolhatod Linux alol is fastboot modban!

Ellenben az EDL moddal nem sokat tudsz kezdeni Linux alatt, amikor soros portnak ismeri fol a MiFlash.

Amugy virtualis geppel is siman lehet jatszni MiFlash-est, Linux alol, csak olyan lassu lesz, mint amilyennek irtad. :D
Probaltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#14252) Aethelstone válasza xabolcs (#14251) üzenetére


Aethelstone
addikt

Lehetne elvileg soros portként is kezelni Linux alól, de nem hiszem, hogy a protokoll publikus :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14253) juve600 válasza Aethelstone (#14248) üzenetére


juve600
nagyúr

Lineage kamerája f@s :(

(#14254) Aethelstone válasza juve600 (#14253) üzenetére


Aethelstone
addikt

MINDEN NEM MIUI kamerája szar :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14255) vornia válasza Aethelstone (#14254) üzenetére


vornia
senior tag

Szerintem a v8 meg a v7-hez képest trébb
Folyamatosan leépítik :(

[ Szerkesztve ]

(#14256) Aethelstone válasza vornia (#14255) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ez lehet, nekem v5 volt Redmi 1s-en, meg v8 Redmi 3-on. Csak éppen a hozzászólásom nem erről szólt. A kamera kernelmodul zárt, nem tudnak cm/lineage optimalizálást csinálni. Ezért jobb a miui cucc.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14257) trouble válasza trouble (#14232) üzenetére


trouble
senior tag

Ezt [kép] és ezt :[kép] találtam a
problémával kapcsolatban a PC-n, mit lehet tenni ?
Emlékeztető: nem látja a Pc a telefont, ha MTP-ben rádugom(most volt egy nagy windows 10 frissülés előtte nem volt ilyen gond) !?

[ Szerkesztve ]

(#14258) trebrona válasza trouble (#14257) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14259) xabolcs válasza Aethelstone (#14252) üzenetére


xabolcs
őstag

Persze, hogy lehetne. :))
A telefonnak aztan teljesen mindegy, hogy ki van a vonal masik vegen, csak egy nyelvet beszeljenek! :DDD

A legnagyobb bajom, hogy neha olyan allapotban kerul soros portra a keszulek, hogy a MiFlash is 4mp-es timeoutra szalad tole.
Az lenne a jo, ha azt a nyelvet is beszelne a Mi Flash! :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#14260) Aethelstone válasza xabolcs (#14259) üzenetére


Aethelstone
addikt

A soros portot el kellene már felejteni...2017 van. :)

Szerk: Soros port....milyen szarul is hangzik itthon mostanság :D

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14261) vornia válasza trouble (#14257) üzenetére


vornia
senior tag

Vond vissza a frissítést :)

(#14262) trebrona válasza vornia (#14261) üzenetére


trebrona
nagyúr

Win 10-nél hiába vonja vissza, automatikusan újrafrissít.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14263) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Lehet hogy már volt, de gondoltam megosztom veletek, mert szerintem nem egyszerű sima R3-ra normális szilikon tokot találni. 2 hónap várakozás után tegnap végre megkaptam, ami egy szétkopott Ipaky-t váltott. Szerintem valamennyivel kisebb is lett így a telefon, és jobban is tetszik a matt színe miatt. Egyenlőre, csak ajánlani tudom!

[link]

(#14264) vornia válasza trebrona (#14262) üzenetére


vornia
senior tag

Már akinek automatikusan frissül egyszer én is beszívtam anno.Soha többé!!

(#14265) vornia válasza Aethelstone (#14260) üzenetére


vornia
senior tag

No politic!:)

(#14266) circum válasza xabolcs (#14251) üzenetére


circum
csendes tag

Köszi, így világos!

Szóval a fastboot az valami publikus protokoll, az EDL meg nem? És amúgy fastboot módban nem sio-nak látszik a telefon?

Amúgy aki nem járatos embedded világban, az meglepődik, amikor látja, milyen sok helyen használnak 2017-ben is soros portot... Jól ki van az találva, nem kell bántani! :)

(#14267) ghost364 válasza Aethelstone (#14254) üzenetére


ghost364
senior tag

MoKee stableben egész vállalható, mind sebessére, mind minőségre :K

(#14268) Aethelstone válasza ghost364 (#14267) üzenetére


Aethelstone
addikt

Tudom, használom.:)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14269) Aethelstone válasza circum (#14266) üzenetére


Aethelstone
addikt

Okostelefon viszonylatban kellene elfelejteni, mint interfész a soros portot :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14270) cappa72 válasza Aethelstone (#14260) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pedig az usb is soros... asszem'... talán "universal srial bus", ha emlékeim nem csalnak.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#14271) Aethelstone válasza cappa72 (#14270) üzenetére


Aethelstone
addikt

Pontosan...soros port, de fényévekre van a hagyományosnak mondható RS232 és társaitól. Más a sebessége miatt is. Főleg meg azért, mert a sima soros port egy egyszerű oda-vissza kommunikácó, az USB meg elsősorban eszközinterfész.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14272) juve600 válasza Aethelstone (#14268) üzenetére


juve600
nagyúr

akkor nem sokkal rosszabb a miui-nál ?

(#14273) Aethelstone válasza juve600 (#14272) üzenetére


Aethelstone
addikt

A MoKee? Kurva jó.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14274) juve600 válasza Aethelstone (#14273) üzenetére


juve600
nagyúr

mármint a kamera rész ?

(#14275) Aethelstone válasza juve600 (#14274) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jah, OpenCamera egész jó.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14276) ghost364 válasza juve600 (#14274) üzenetére


ghost364
senior tag

Itt van kettő kép, amit MoKeen lőttem gyári kamerával:
Kép1
kép2

(#14277) solarix45 válasza Aethelstone (#14275) üzenetére


solarix45
senior tag

Mi szokott amúgy a baj lenni a nem MIUI ROM-ok kamerájával? Én direkt csináltam két képet nemrég, egy MIUI és egy Lineage OS (❤) alól, és nem tudtam volna rámondani egyikre vagy másikra, hogy jobb.

(#14278) Aethelstone válasza solarix45 (#14277) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az Android Camera Api. A nem miui romok nem tudják fullra kihasználni a kamera képességeit csak annyit, amennyit a droid enged. Gondolj bele, hányféle kamera van a különféle droidos telókban. Csak általános hozzáférést ad. A miui elvileg jobban optimalizált, átnyúltak ezen a korláton. Elvileg.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14279) atonement


atonement
csendes tag

Sziasztok!

A kommenteitek alapjan lehet, hogy probat tennek a MoKee 7.1.1 Nightly ROM-mal.
Mar honapok ota MIUI 8.2 by xiaomi.eu Beta-n vagyok.

Jol ertelmezem, hogy akkor mindossze ennyi lenne a dolgom?

"Coming from <= 5.0 or different ROM
* Format system, data, cache & dalvik cache
* Install ROM
* Install Gapps if required
* Reboot"

Es azon a ROM-on hogy all a mobiladat hotspottal szorasa? Laptopra es mas eszkozeimre mind a telefonrol kuldom a netet, ezert a hotspot szamomra elengedhetetlen.

Koszi!!

(#14280) vornia válasza atonement (#14279) üzenetére


vornia
senior tag

Engem még annyi érdekel, hogy kell nyitási kérelem vagy nem?
Most nyitva van hiszen miuihu-t toltam rá legutóbb..amihez kellett.

(#14281) Aethelstone válasza atonement (#14279) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szia!

Hotspotot én személy szerint sosem próbáltam 7.x-es droidon, elvileg senki nem jelentett problémát vele. Inkább abban az esetben lehet gondod, hogy ha dual SIM-es környezetben vagy, mert a dual LTE kezelés még nagyon köhög. Legalábbis nekem személyesen ez a tapasztalatom. Egy SIM kártyával elvileg jó.

Ha mégis ki akarsz próbálni valami MoKee-t, akkor én inkább a stable 6-ost javasolnám.
Innen tölthető a 7.1-es társaival egyetemben : https://download.mokeedev.com/?device=ido

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14282) vornia válasza Aethelstone (#14281) üzenetére


vornia
senior tag

Nem úgy van gond, hogy az egyik simen lehet LTE-zni a másikon csak 2g?Ha jól emlékszem valamelyikőtök így írta korábban.
Engem mondjuk nem zavar, ha a hang 2g-n van

A lineage is gyengélkedik dual simben,nem?

[ Szerkesztve ]

(#14283) Aethelstone válasza vornia (#14282) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én írtam :) Ez a gond, igen. Persze, simán lehet, hogy csak a Telekom SIM1 és a Vodafone SIM2 viszonylatban van ilyen probléma, más kolléga szerint a két Telekom SIM esetén nincs semmi gond.

A Lineage sem volt nálam jó. Konzultáltam Anikkal, aki a Lineage buildet csinálja, azt mondta, hogy LTE nincs náluk, tehát ki sem tudja próbálni, másrészt nem is Redmi 3 radio blobot rakott a buildbe, hanem valami más készülékét. Ez konkrétan azt jelenti, hogy teljesen malíciózus hibák lehetnek benne....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#14284) vornia válasza Aethelstone (#14283) üzenetére


vornia
senior tag

:(((

akkor mokee-zom..persze előbb letesztelem a mi2s-emen,úgy láttam van rá :)

[ Szerkesztve ]

(#14285) vornia válasza vornia (#14284) üzenetére


vornia
senior tag

:((

(#14286) antal750


antal750
aktív tag

Sziasztok
Az ismeretlen számú hívásokat, hol tudom letiltani.. ? Keresem de nem találom. Miui global7.1 eustock rommal

(#14287) Upo válasza antal750 (#14286) üzenetére


Upo
addikt

Hú, van aki még ezt a régi bugos romot használja?
A tárcsázóban a beállításoknál nincs tiltólista? Már nem nagyon rémlik mi volt abban. A mostaniban lehet konfigurálni egyedi tiltólistát, abban az ismeretlen számokat is el lehet utasítani. De biztos ezt akarod? Ez azt jelenti, hogy aki nincs benne a telefonkönyvben annak ki se csörög, max ad utána egy értesítést róla ha engedélyezted hogy értesítsen. Nem a magántelefonszámokat akartad tiltani (aki hívószám nélkül hív)? De végülis olyan is van a beállításokban, nem gond. Ha a te romodban nincs ilyen akkor itt az ideje frissíteni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14288) antal750 válasza Upo (#14287) üzenetére


antal750
aktív tag

De igen a magántelefonszámot szeretném. Egyébként nekem semmi problémám nincs az eustock féle rommal. . Se lassulás se semmi egyéb elviselhetetlen gond. A romolást pedig nem merem bevállalni...

(#14289) Upo válasza antal750 (#14288) üzenetére


Upo
addikt

Hát pedig eléggé memória problémás, képes gépelés közben bezárni a billentyűzetet. A bluetooth audio eszközöknek nagyon nem a barátja, gyakorlatilag képtelenség BT hangszóróra/fülesre zenét lejátszani, úgy szaggat. Meg volt még jó pár baja, de már nagyon régen volt, elfelejtettem. Most valami december végi global dev van rajta a lányomnak, azzal semmi baja, bluetooth ok, memória ok, zenelejátszás ok, kamera ok, nem panaszkodik. Pedig van minden rajta, fb, snapchat, tumblr és társai, meg egy rakat játék. Sokkal sokkal jobb.
A romolás meg kb. annyi, hogy telefonnal le kell tölteni a rom zipet vagy bemásolni a telóra, a frissítésnél betallózni a fájlt, és utána hagyni hogy megcsinálja. Persze csak gyári romnál, ami felmegy zárt bootloaderrel is. Ezek azok.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14290) antal750 válasza Upo (#14289) üzenetére


antal750
aktív tag

Oké. De most csak a magántelefonszámot szeretném letiltani. Azóta sem találtam meg.

(#14291) Upo válasza antal750 (#14290) üzenetére


Upo
addikt

Hát ahhoz meg kéne várni valakit akinek még ilyen rom van fent vagy emlékszik rá hogy volt-e benne ilyen. Rengeteg nagyobb és kisebb fejlesztés került be a miui-ba, attól hogy most van ilyen, nem biztos hogy akkor is benne volt. Ha te a tárcsázót megnyitva a beállításaiban nem találtál ilyent akkor lehet hogy még nem tudja. A bal gomb vagy hosszan nyomott bal gomb (vagy ami be van állítva a menü funkcióra) hozza be a tárcsázóban a beállításokat. Nekünk nem kellett akkor hívás szűrés, úgyhogy fogalmam sincs hogy akkor benne volt vagy nem.

Nekem a 8-asban a Beállítások - Rendszeralkalmazások - Telefon (a tárcsázó zöld telefon ikonjával) alatt is megvannak ezek a beállítások, nem tudom hogy abban már így volt-e, ha igen, akkor is lehet hogy kicsit máshogy fogalmaz a fordítás.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14292) pető bá' válasza antal750 (#14290) üzenetére


pető bá'
őstag

Szia!

Tárcsázóban az alkalmazásváltó gombot hosszan -> Tiltólista -> Szűrés módja -> Új mód -> Magántelefonszám->Tiltás

Teszteltem, nálam működik :)

ja, most nézem, nálam is frissebb ROM van fent.. MIUI 8 Global (7.1.19)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#14293) Upo válasza pető bá' (#14292) üzenetére


Upo
addikt

Ezt írtam én is, de azt mondja hogy nem találta.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14294) pető bá' válasza Upo (#14293) üzenetére


pető bá'
őstag

oké, most olvastam végig..
Elvileg a biztonság appból lehet még menedzselni a dolgot.. [link]

"... and I hope you have a great day!"

(#14295) antal750 válasza pető bá' (#14294) üzenetére


antal750
aktív tag

Köszönöm
Ott volt csak a szűrés módnál létre kellett hozni egy új módot. Itt beírtam a magántelefonszám szöveget és beállítottam amit kellett. Működik ☺
Kössz mindenkinek.
Ui:romolással kapcsolatban nincs itt valaki aki Jászberényi és ha egyszer rávenném magam egy rom cserére, segítene?

(#14296) antal750 válasza Upo (#14289) üzenetére


antal750
aktív tag

De az eustock féle rom az már nem gyári, ha jól gondolom.?

(#14297) trebrona válasza antal750 (#14296) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem, az nem gyári, azt MiFlash-sel lehet cserélni gyárira download (edl) módban, lásd összefoglaló.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14298) antal750 válasza trebrona (#14297) üzenetére


antal750
aktív tag

Ok inkább hagyom ami most van. Nekem ez érthetetlen .. 😢

(#14299) slayernick66


slayernick66
tag

sziasztok,

nagyon regen jartam mar erre. miutan nem sikerult a SW-t frissiteni, es miutan eleg sokat akadozott, meg csak az aksija se birta tul jol az utobi idoben, nsgyon merges lettem ra, es mar lecserelesen gondolkoztam. aztan utolso eselykent meg ugy dontottem hogy nyomok egy gyari beallitasok visszaallitasat. es lass csodat ujra gyors, marha jol birja az akksija, jobb mint valaha.. eustockos ROM, es mivel volt mentesem elotte, minden progim, beallitasom megmaradt csak most jol mukodnek.

kerdesem, miert lassultam be es miert segitett ez neki? illetve miert nem kepes magat a telefon frissen es furgen tartani? ez kinek, minek hibaja?

ui: reg olvastam a forumot, van ultimate fotokeszito app? mar csak a felhomalyban csinalt kepek minoseget nem szeretem meg a hangszorojat, az elobbin talan lehet segiteni..

kosz, udv

(#14300) Viktor0610 válasza slayernick66 (#14299) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Frissítsd a ROM-ot, sokat javult a fényképező a frissítésekkel.
Már, ha az eustockos ROM frissíthető. :)

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.