Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) Wesder válasza novakalex (#14800) üzenetére


Wesder
félisten

Az megvan, de nincs benne a két említett dolog, legalábbis én nem talàlom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14802) copaca


copaca
csendes tag

Sziasztok!

Redmi 3 Prime -omat szeretném a legfrissebb rendszerrel ellátni. (MIUI 8.2 Global Stable?)
Ehhez a segítségeteket szeretném kérni.

Kb. fél éve vettem, akkor valahogy föltettem rá MIUI 8 by xiaomi.eu 6.7.14 Fejlesztői ROMot. Elvileg frissülnie kellett volna magától (ha jól gondoltam akkor?!).. de nem frissült.

Igazából már abban sem vagyok biztos, hogy volt-e nyitási engedélyem. Van-e twrp stb. stb. Szóval azt se tudom, hogy mivel és hogy hogyan kellene elindulnom.

Ha létezik a topik összefoglalónál is valami noob-abb leírás azt megköszönném.

Köszi előre is!

(#14803) juve600 válasza copaca (#14802) üzenetére


juve600
nagyúr

összefoglaló

(#14804) Wesder


Wesder
félisten

Unroot-tal sem tudom használni az OTP mobilappot, mert "feltört"-nek èszlelni. Hogy lehetne megoldani? Rootcloak sem segített. RROS 5.8.2 az OS.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14805) hudyfiu válasza Wesder (#14804) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem supersu volt fent.
Menüjében nyomtam egy unroot-ot és ment az otp.

(#14806) Wesder válasza hudyfiu (#14805) üzenetére


Wesder
félisten

Sajnos nem nyert :/

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14807) hudyfiu válasza Wesder (#14806) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Van twrp-d?

(#14808) Wesder válasza hudyfiu (#14807) üzenetére


Wesder
félisten

Van, de ott sem ment az unroot.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14809) hudyfiu válasza Wesder (#14808) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Egy olyat próbálhatsz még hogy a rendszer ami most fent van a telefonon ugyan azt felteszed megint.
Akkor elvileg törlődnek a root dolgok.

(#14810) Wesder válasza hudyfiu (#14809) üzenetére


Wesder
félisten

Net nèlkül nem fog menni, mobilnet meg nem elèg. A ROM-ot meg töröltem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14811) ttt1


ttt1
őstag

China 8.2.2.-t nézte valaki?Az mennyire "megbízható"? Elvileg 17. jött ki nekem tegnap jelzett, hogy tölthető...

(#14812) peestike


peestike
senior tag

Full TG-al kapcsolatban érdeklődnék.
Esetleg valakinek sikerült olyat találni, ami passzol tökéletesen mindenhol?
Fehér a teló, erre tettem full fekete színűt. A probléma, hogy felül a kamera, hangszóró, érzékelő felett van egy fehér rész, ami kilátszik. A kivágás pont nem lóg bele a dolgokba. Így alul látszik a led, ha felül szépen van igazítva, akkor alul takarja a ledet. Tudom, nagy problémáim vannak! :DDD

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#14813) Viktor0610 válasza peestike (#14812) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem fehér előlappal használni jobb, mint rátenni egy fekete TG-t.
Ami alól valószínűleg ki fog látszani az alapszíne. ;)

Samsung Galaxy A54

(#14814) peestike válasza Viktor0610 (#14813) üzenetére


peestike
senior tag

Inkább csak a kíváncsiság vezérelt, hogy milyen lesz. :)
Szódával végül is elmegy.
Off: az asszony 4 prime-ja nagyobb katasztrófa. :)
Fehér színű, a sima tg 2 széle ugye nem tapad le, rátettem egy fehér full tg-t, az nagyon gagyin néz ki, a képernyő fekete kerete átüt, ja, a gumis tok meg egyből bement bal felül a képernyő és a tg közé. Így vissza ment egy sima tg....

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#14815) juve600


juve600
nagyúr

MIUI -ban van olyan lehetőség hogy ne fehér hanem sötét legyen a háttér, ?nem témára gondolok hanem a beállitások között lehet-e állitani

[ Szerkesztve ]

(#14816) Wesder válasza juve600 (#14815) üzenetére


Wesder
félisten

Mèg nincs sajnos.

Esetleg szín interválás ;]

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14817) Upo válasza juve600 (#14815) üzenetére


Upo
addikt

Ez nem olyan egyszerű. Ha sötét lesz a háttér, akkor a fehér háttérre tervezett egyéb elemek, feliratok, ikonok, ui elemek nem lesznek jók, azoknak is meg kell változtatni a színét. Na az ilyesmit meg úgy hívják, hogy téma. Úgyhogy olyan témát akarsz ami nem téma.
Vagy azt akarod, hogy sötét háttér előtt sötét elemek legyenek (mert ha csak a fehér hátteret állítod át akkor ez lesz belőle)?
Meg lehet csinálni, keress rá tutorialt és szerkeszd át a default témát a saját ízlésed szerint, vagy keress egy szimpatikus sötét témát.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14818) juve600 válasza Upo (#14817) üzenetére


juve600
nagyúr

:R
nem tudsz egy default-hoz hasonló fekete témát ?

(#14819) hudyfiu válasza juve600 (#14818) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Próbáld ki a "The Water"-t
Hátha

(#14820) peestike


peestike
senior tag

Ezer éve nem volt a rom piszkálva, most feltettem a stabil eu-t. Érdeklődnék, hogy másnak is van e ilyen problémája, de nekem van, hogy 4-5 alkalommal kell rábökni egy appra, hogy elinduljon... Fejlesztői eu rommal jobban járnék?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#14821) juve600 válasza peestike (#14820) üzenetére


juve600
nagyúr

eu vagy sima dev is jobb nála sztem

(#14822) Anex66 válasza peestike (#14820) üzenetére


Anex66
csendes tag

Nekem ilyen probléma nem jött elő, simán indul minden. Viszont úgy tűnik, gyorsabban merül, mint az előző stabil eu rom-mal.

(#14823) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!
Kb. 1 éve van meg a Redmi 3-asom, amit a xiaomishopban vettem, az ottani, akkori ROM-mal. Mostanában gondoltam rá, hogy frissítenék valami jobbra, ha van jobb. A bootloader zárt, így a fastboot rom lenne a megoldás, ha jól olvastam. Kérdés, melyiket lenne érdemes választanom? Nem vagyok egy sűrűn piszkálós, ahogy látszik, hogy még mindig az van rajta, amivel vettem, így stabil, jól működő, teljesen magyar verzió kellene, Google szolgáltatásokkal, kínai vackok nélkül. Fastboot Global stable kell nekem, vagy valami más? Összefoglalóban leírtak alapján kellene feltennem, sejtésem szerint :DDD Csak szeretnék kellően informálódni, mielőtt kidobnám a telót. Jól sejtem, hogy minden adat elszáll, ami jelenleg van rajta?!

[ Szerkesztve ]

(#14824) trebrona válasza BrandonXXV (#14823) üzenetére


trebrona
nagyúr

Minden kérdésedre igen a válasz. :)

Download mód, Miflash, fastboot global stable.
Ha előtte készítesz mentést, elméletileg mindent vissza is tudsz állítani az új romon.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14825) BrandonXXV válasza trebrona (#14824) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszi a gyors választ. Közben pár képernyőképet is dobtam fel. Jobb lesz a teló a frissebb ROM-mal?
Mivel érdemes menteni az adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#14826) trebrona válasza BrandonXXV (#14825) üzenetére


trebrona
nagyúr

Jobb lesz-e, ez szubjektív. Több funkcióval rendelkezik majd, az biztos.

Mentést a MIUI saját mentésével.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14827) BrandonXXV válasza trebrona (#14826) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Azt, hogy jobb lesz, arra értem, hogy stabilabb lesz-e, mert mostanában azért produkált érdekes dolgokat, ami nem tetszett. Pl. random újraindulás, alkalmazások futás közbeni bezárása,kilépkedése, megbolondult navigáció (persze ez az app hibája is lehet), stb...

(#14828) peestike


peestike
senior tag

Akkor már csak azt szeretném kérdezni, hogy a beépített updaterrel ha ráengedem a heti fejlesztői xiaomi.eu-s romot a stabilra, akkor fel fog e menni? Vagy ilyenkor teljes gyalu és tiszta telepítés? Köszönöm szépen!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#14829) Upo válasza juve600 (#14818) üzenetére


Upo
addikt

Nem. Nem különösebben érdekelnek a témák. Miui 3 óta megfelel az alapértelmezett.
Van kb. 3 téma letöltve a gyáriak mellett (a gyerek műve lehet), abból a reMix olyan hogy feketék a menük.
De lehet kombinálni, a téma alkalmazásban az emberke ikonra nyomva a téma szerkesztése alatt lehet keverni. Sőt a kész művet el is lehet menteni új támaként.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#14830) BrandonXXV válasza trebrona (#14826) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Mennyi idő kb. míg felmegy a fastboot rom? Már lassan 2 órája megy, de nem végzett :Y

(#14831) a.sebi


a.sebi
őstag

sziasztok 32 gb 3 gb ramos telóra szeretnénk felrakni egy magyar nyelvű romot , elenleg félig magyar félig kínai lassú szemét van rajta.
Bootloadert nem nyitottunk, aliexpresses telefon. a flash nem sikerül mindíg errort ír.
letöltöttem az ajánlott romot , miflasht , de errort ír ...segítsetek légyszi , elakadtam.

(#14832) a.sebi


a.sebi
őstag

[0,00 COM6]:[COM6]:start flash.
[2,01 COM6]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[4,51 COM6]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[7,02 COM6]:try to reset status.
[7,02 COM6]:Switch mode back
[7,03 COM6]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[7,53 COM6]:try to reset status.
[7,54 COM6]:Switch mode back
[7,54 COM6]:cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status!
[8,05 COM6]:try to reset status.
[8,05 COM6]:Switch mode back
[8,06 COM6]:cannot receive hello packet

(#14833) peestike válasza a.sebi (#14832) üzenetére


peestike
senior tag

Másik miflash, usb2.0-ás port? Win milyen 7,8,10? Csak tippelek, de eddig ezek cseréje azért bejött. Ja, egyszer nekem miflash rendszergazdakénti indítása volt a megoldás. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#14834) a.sebi válasza peestike (#14833) üzenetére


a.sebi
őstag

win 10
mi flashböl a 3. at probalom
tanacstalan vagyok ....
katasztrofa ...

(#14835) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Kb egy éve van egy Redmi 3 használatban nálunk.
Azt írja, hogy MIUI Global 7.1 Stabil van rajta, frissítést nem talál.
Mostanában egyre többször csinál olyat, hogy újraindul a telefon. Van, hogy használat közben, van, hogy csak úgy. Úgy gondolom, hogy valami alkalmazás okozhatja, eddig nem tudtam megfejteni.
Van valakinek tapasztalata/ötlete, mi okzhatja?

Köszönöm.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#14836) trebrona válasza a.sebi (#14834) üzenetére


trebrona
nagyúr

Próbáld meg win7 64bit-es gépen!

(#14830) BrandonXXV:
Sikerült végül?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14837) BrandonXXV válasza trebrona (#14836) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Szia!

Nem, tegnap este feladtam és lefeküdtem, a telót hagytam a gépen kikapcsolás nélkül, hátha reggelig történik valami. Nem történt... megállt a folyamat és nem ment tovább. Telefont lehúzva semmi mást nem csinál azóta, mint az MI logóig eljut és újraindul. Most azt csináltam, hogy hangerő fel,le+power gombok egyszerre nyomva tart, többször is egymás után és így elvileg download módba került? és így látta egyszer csak a miflash. Gondoltam újra az egész. El is indul a folyamat, de ismét megállt... órák óta nem történik előrelépés. Mellékelek egy képet, hátha lát valaki valamit rajta, mit rontok el.

(#14838) trebrona válasza BrandonXXV (#14837) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egyrészt C: gyökerébe tedd a romot, ha ígysem, neked is win 7 64 bit-et mondanám.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14839) BrandonXXV válasza trebrona (#14838) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Okés, át tettem c: gyökérbe, most újabb próba.

(#14840) bgyg1 válasza BrandonXXV (#14839) üzenetére


bgyg1
aktív tag

Szia! Próbáld meg másik kábellal, nálam is volt ilyen hiba.

(#14841) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Egész nap próbálkoztam, de semmi nem jött be. Win7 32bit volt elérhető közelségben ma, azon próbáltam, több kábellal, több miflash verzióval... de nem jutottam pozitív eredményre.
Most ezt csinálja, amit a mellékelt képen látni:

Hogyan tovább? Dobjam ki az ablakon?!

[ Szerkesztve ]

(#14842) trebrona válasza BrandonXXV (#14841) üzenetére


trebrona
nagyúr

Sokan kínlódtak már 32bit-essel, de a megoldás mindig a 64bit-es volt. [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14843) BrandonXXV válasza trebrona (#14842) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszi!
Valahonnan kerítenem kell egy 64 bites win7-et. Sajna nekem nincs. A win10-em az 64 bites, csakhogy iMac-en futtatom, macOS alól, virtuális gépként. Gondolom ez miatt lehet a gubanc, azzal nem kerek neki valami :(((

(#14844) vegyszer válasza BrandonXXV (#14841) üzenetére


vegyszer
addikt

Ugye nem előlapi, illetve USB 3 aljzattal kísérletezel? Mert az alapi 2.0 az igazi.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#14845) pető bá' válasza vegyszer (#14844) üzenetére


pető bá'
őstag

+ indiántánc járása tradicionális dalok éneklése közben még sokat lendít a dolgon ;) persze csak akkor, ha pontosan valamilyen 2 hatványnak megfelelő hosszúságú időtartamban csinálod (másodpercben).

;] ;]

"... and I hope you have a great day!"

(#14846) BrandonXXV válasza vegyszer (#14844) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

A gépen az összes USB 3-as, így egy USB 2-es hub-bal oldottam meg a csatlakozást és láss csodát, 6 perc alatt fel is ment a rom. A teló el is indult, az első indulás hosszabb is volt, ahogy írva van. Viszont, nem látja egyik sim kártyát sem, azt írja folyamatosan a teló, hogy nincs SIM kártya. Hiába indítom újra, kapcsolom ki-be,akkor sem. Az indulás elég sokáig tart, meg az újraindítás is egy örökkévalóság. A wifire nehezen csatlakozik fel, vagy nem csatlakozik.
Mit rontok el már megint?!

(#14847) Wesder válasza BrandonXXV (#14846) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet nvram hiba, QC telónál nem tudom hogy lehet megoldani. Nèzd meg, van e IMEI számod. *#06#

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14848) vornia


vornia
senior tag

Ilyet láttatok már ? :D

Ha jól értelmezem a keresési találatokat,akkor innen lehet elérni a mérnöki menüt,pl gyorsulásmérő kalibrálását :-D
Ez van nálam ha twrp-be lépnék ...de hogy honnan ??
Sosem láttam még..

[ Szerkesztve ]

(#14849) trebrona válasza vornia (#14848) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, elég sokan. :D

Csak nem MIUIHU-t használsz?

Így tudod a TWRP-t indítani:
Próbáljátok ki mind 3 gomb benyom, majd abban a pillanatban mikor rezzen, elengedni a bekapcsot, de tartani a hangerőket.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#14850) vornia válasza trebrona (#14849) üzenetére


vornia
senior tag

Hát ja...használtam,de egyre ,lassabb volt, átálltam eu.ra
az első még februári telepítéssel nem volt gond, a március első hetije hozta magával a kínai twrp-t.
A 03.16 környéki meg ezt... :DDD

az általad említett szentháromsággal sajna a fastboot menü jön be
:(((

asszem újra kell raknom a twrp-t..az adb-s megoldással

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.