Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) batman777


batman777
aktív tag

Gratulálok a cikkhez ! X99 rajongóknak nagy segitség ez. :R

Üdv. :)

(#2) kenand válasza batman777 (#1) üzenetére


kenand
veterán

:R

(#3) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezzz iggeenn :C De jó hogy leírtad részletesen :R A magam nevében és aki(k) hasonló cipőben jár(nak) is kössz a cikket. Átfutottam, de részletesen is tanulmányozni fogom.

Nálam hobbigép készül belőle - félretro, a saját besorolás szerint, de véglegesre inkább hobbigépnek hívom, mivel mai feladatokra is ok.
Régebben kaptam egy kis 2609v3- at, nemrég rendeltem hozzá lapot, a HUANANZHI X99 -TF- et választottam. Szerencsésen megjött, és jó szuperál. Próbapadon tesztelgetek egyelőre retro/félretro videokarikat vele. Procit lehet cserélem, bár a 2609 nem fogyaszt, inkább áramot termel :DDD
Teljes tesztsorok után majd blogot is tolok.

Gyors addon : evvel a konfiggal nem fagy le az Aida HW monitor ablak, midössze az alaplap hőszenzor kijelzés fals, de állítólag az nincs is bekötve. Többi érték ok.

(#4) kenand válasza DarthSun (#3) üzenetére


kenand
veterán

2640 nem fogyasz sokat 95w és már egészen jó. 2666 145w de még jobb

(#5) DarthSun válasza kenand (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

2669 jó, DDR3 támogatás is van (4xDDR3 és 4xDDR4 foglalat a lapomon)
2640 csak DDR4

Intel Xeon E5-2669 v3 12C/24T 2.30GHz 2.60GHz DDR3 1866, DDR4 2133 Support

Lehet 2649 lesz, csak 105W

Intel Xeon E5-2649 v3 10C/20T 2.30GHz 3.00GHz DDR3 1866, DDR4 2133 Support

Fogyasztás végülis nálam csak a VRM kímélése miatt szempont, amúgy nem lényeges.

(#6) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Subolok és kérdezek:

Van a csájníz lapok között olyan, amibe lehet 2 CPU-t rakni? Vagy ez nem javasolt?

https://www.coreinfinity.tech

(#7) DarthSun válasza sh4d0w (#6) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van. Bár azt nemtom javasolt-e.

(#8) kenand válasza sh4d0w (#6) üzenetére


kenand
veterán

Igen létezik. De kevesebb vele a tapasztalat orosz oldalakat kell bújni

Tudom minden 26xx es lv3 as Xeont nem említettem. Leginkább azokat ami nekem is van és jó ár érték arányú.

[ Szerkesztve ]

(#9) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszönöm a segítséget. Nyilván a megfontolás az, hogy munkára (sok mag/szál) és játékra (magas órajel) is használható legyen. Mivel ezek a Xeonok sok magnál alacsony órajelűek, ezért inkább meggondolnám 2 CPU jelenlétét.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsír cucc :D
Amúgy ezek inkább Xeon procis desktop lapoknak tűnnek, kevésbé WS-nak. De igazából úgyis a proci a lényeg :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) kenand válasza sh4d0w (#9) üzenetére


kenand
veterán

2997v3 12 mag és all core turbo 3.6 ghz nem olyan alacsony már. De akkor 6 fazisú cpu tápellétás és jó hűtés kell a vrmnek

(#12) kenand válasza hcl (#10) üzenetére


kenand
veterán

Azok, részben hackelr desktop, részben szerver chipsettel. A mi jó bennük hogy támogatnak olcsó ecc reg ramot (eredetileg drágább volt, de a sok leszerelt szerver miatt olcsó használtan)

[ Szerkesztve ]

(#13) hcl válasza kenand (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, látszik is :) ECC RAM meg jaja, jó dolog :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) kenand válasza hcl (#13) üzenetére


kenand
veterán

Ugyan ladsabb, mint a desktop ddr4 mert szerverekben workstationokban fontosabb a stabilitás, de 4 csatornán hozza azt mint egy gyors 2 csatornás DDR4 desktop.(xeon limitálja a RAM sebességet, megfelelő lap és BIOS párossal időzítések állíthatók)

[ Szerkesztve ]

(#15) hcl válasza kenand (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Idióta RAM hibák nélkül csak jobb az élet :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Vesa


Vesa
veterán

A 2011 platform még mindig ütős tud lenni, különösen egy jobb fajta V4-es Dual Xeonnal. Nekem is van még egy Z840-em, bár pont most ment nyugdíjba. Azt viszont nehezen látom be, miért kéne normális support nélküli kínai lapokat hasnzálni, amikor a leselejtezett szerverekből kiváló minőségű lapokhoz lehet jutni (pl. Supermicro). Vagy akár komplett HP, Dell Workstationokhoz.

Amúgy jó cikk, jó platform! Különösen munkára, de játékokban is elzörögnek a magasabb órajelű verziók.

A tudomány a valóság költészete!

(#17) DarthSun válasza Vesa (#16) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Support :U , jó sztem, legalábbis az én lapomhoz, Win7/10/11 driverek, a 10- est próbáltam ki, teljesen jól működik vele. Persze mint retrokedvelő, azt sajnálom csak hogy az XP már nem támogatott 2011 esetén.

Valamint a szerverekből kiszedett lapok nem szerelhetők normál házba, meg a tápcsatlakozó sem szokott szabványos lenni. Legjobbak ezek a kínai lapok sztem. Nézegettem más desktop lapokat is, drágábbak, használtak, nem tudni az előéletüket.

[ Szerkesztve ]

(#18) Vesa válasza DarthSun (#17) üzenetére


Vesa
veterán

Szereverek többségéből valóban nem, viszont a workstationok lapjai többségében szabvány ATX lapok (esetleg E-ATX a dualok esetén). Én gépet szoktam venni ezekből, mert eleve táppal és mindennel vannak, csak a RAM-ot, CPU-t, GPU-t kell nekem megoldanom. Supermicronak egyébként rengeteg ATX méretű 2011-es lapja van, ilyenem is volt (X10DRi), imádtam.

Ha bevált, akkor nem szóltam, Nekem nincs bizodalmam, még akkor sem, ha újak. Nem ismerema gyártókat, nincs támogatás, nincs tapasztalat. Mondjuk nekem munkára kell, hobbiból én is bevállalnám.

A tudomány a valóság költészete!

(#19) kenand válasza Vesa (#18) üzenetére


kenand
veterán

771-es wokstation dual lapokból 0 ról én is építettem asztsli gépet cikk is van róla. 2011 v3 as wokstationok nagyon jók. T810-nél programozóval all core turbo is megoldható, de még elég drágán megy. Múltkor lemaradtam 50 000 ft volt egy HP z440 és z640, gagyo v3-as procival vga nélkül. Pont nekem való konfig, amit lehet buherálni :)

(#20) #25954560


#25954560
törölt tag

nagyon szuper osszefoglalo :R

talan a hutes reszhez erdemes lehet megjegyezni a narrow ilm-et h letezik 2011-ben, erdemes ra figyelni ha valaki pl nem deszktop hutot akar venni, hanem szerverhez valot (aminek kicsi az eselye, mert ott meg a top flow a ritkabb :) ). a 2011-es deszktop hutok amiket eddig lattam kivetel nelkul a square ilm-mel kompatibilisek, azokkal nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#21) kenand válasza #25954560 (#20) üzenetére


kenand
veterán

Azéet tettem ve akéoét a foglslatnak, hogy latszódjon. Egy 761 supermicro cpu bordat szétfűrészelve készítettem vrm hűtést, ok ehetett furatozni 2011-re is de mivel felülről zárt nem volt jó top flow hűtőnek. Szerverekben oldalról gefúvásva divat, desktop házsknál nwm működik

(#22) #25954560 válasza kenand (#21) üzenetére


#25954560
törölt tag

igen, pont az osszehasonlitasokbol van a rajz, arrol jutott eszembe :)
volt mar pl 1U magas dynatron-om.

[ Szerkesztve ]

(#23) kenand válasza #25954560 (#22) üzenetére


kenand
veterán

Telefonról többet nem válaszokok, mert elég kódolt lett :(

(#24) KROK640


KROK640
veterán

Jó cikk, tovább mélyíthetem a tudásomat ezen a platformon :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#25) mpierre


mpierre
veterán

A E5 1650 V3 a kínai deszkában csak 2133-at megy ddr4 rammal? :F

Ez fura. Giga x99 ud4-ben 3000 erőlködés nélkül működött... De az tény, hogy drága a 16xx V3 a V4 verzióról nem is beszélve, ami kb ua, mint a V3 + 100MHz (ha jól emlékszem).

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26) DarthSun válasza mpierre (#25) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tökmindegy. Itt a félretro eszme számít, se több se kevesebb, slussz. De még én sem néztem utána hogy melyik proci lenne az ideális a professzionális kínai lapomba. Az viszont tuti hogy már a kicsi 2609 is hatalmas élmény. Brutális hogy a 2014- es technika egyáltalán fel tudja venni a versenyt a mai architekturákkal. Ebben az időszakban sem xarral dobálózott az Intel...ok ma már egy Zen lenyomja, de azért eltelt 7-8 év...

[ Szerkesztve ]

(#27) KROK640 válasza DarthSun (#26) üzenetére


KROK640
veterán

Azért ez a 2014-es csúcs, ami felveszi a mai középkategóriával a versenyt. Attól persze még 8 év, az 8 év ...
De nemrég tudatosult bennem, hogyha volt pénzed, mindez már 2014-ben is elérhető volt...

Hiába, a jövő itt van... Annak aki megtudja fizetni (csakis annak).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#28) KROK640 válasza DarthSun (#26) üzenetére


KROK640
veterán

"De még én sem néztem utána hogy melyik proci lenne az ideális a professzionális kínai lapomba" - szerintem a cikkben találsz egy egész jó CPU ajánlót... :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#29) DarthSun válasza KROK640 (#27) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hűha, 2014- ben azért, pillanatnyi pénzzavarban voltam, kb 10 éve :DDD

re #28 : pontosan, és sok más ajánlást is kaptam, de még nem döntöttem, ha pedig elhatározom magam, akkor már tegnapra kellene :B

(#30) KROK640


KROK640
veterán

Ez egy baró komoly csomag
X99 Dual 2×2680 V4 (2× 14T28C 2400/3300MHZ), 2db LEDes világítós csicsa komoly toronyhűtő, 64GB DDR4, 512GB M2 SSD
Mondjuk 850 eurért már lehet is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#31) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem jon ki olcsobban egy hasznalt 1700 valami (epp eleg) lappal?

igaz az csak 8/16, de a joval magasabb orajel miatt a 12/24hez kepest nem lesz lassabb, mas hatrany meg desktopon nagyon nincs. quad channel jo, de nagyon nem oszt, nem szoroz.

x79 egyebkent felejtos, mar 3-4 eve sem tamogatott par eleg kritikus featuret. x99 egy fokkal jobb, de rendes bios tamogatas (es garancia) nelkuli lap necces. foleg, hogy allcore turboval azert nem art olyan VRM, ami birja a huzamos 140Wt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) [K2] válasza KROK640 (#30) üzenetére

Nem jó csomag: a cikkben is szerepel, amit a saját tapasztalatom is alátámaszt: nem ajánlott 100W TDP fölé menni és ajánlott torony helyett valami "topflow" hűtést használni, hogy ne gyulladjanak ki a VRM-ek terheléskor... - egy Jginyue X99M Plus D4 + E5-2630v3 tulaj

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#33) DarthSun válasza KROK640 (#30) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kell, meg amúgyis már megvettem az igényeimhez illőt. 1 proci elég ebből, a dualt gyak csak profi munkát végzők használják ki. Hobbi géphez meg a single, pici Xeon is jó, ha nagyobb teljesítmény kell, akkor a Zen gépemet használom...

(#34) DarthSun válasza proci985 (#31) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már a Zen1600AF is gyorsabb, a lap olcsóbb, a proci picivel drágább.

(#35) [K2] válasza proci985 (#31) üzenetére

Az olcsó RAM miatt nem. Egyébként egy Ryzen 5 / i5 jobb vásár lenne.
A 4 csatorna számít, ha lassabb modulokat használsz, mint jellemzően az olcsóbb Reg ECC -sek.

[ Szerkesztve ]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#36) KROK640 válasza DarthSun (#29) üzenetére


KROK640
veterán

Ne aggódj, akkor örültem én is az I3 4330-nak 16GB DDR3 RAMmal meg a hozzávaló lappal (akkor még a meglévő 1TB-os HDDvel) és HD4890 1GB-al.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#37) DarthSun válasza [K2] (#32) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

+++1, 100W környékén kell maradni a 2011v3- al. Még akkor is ha aktív a VRM hűtés, mint pld az én lapomon.

(#38) KROK640 válasza [K2] (#32) üzenetére


KROK640
veterán

Csak a paraméterekig néztem, úgy ütős... persze érdemes megnézni, hogy ennyiből már LGA1700-at is kapni...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#39) [K2] válasza DarthSun (#37) üzenetére

Az aktuális procimé 85W és még így is megdupláztam a VRM hűtőbordáját. [kép] Ez így sosem süt, alapból pedig csak langyos. ;)

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#40) DarthSun válasza KROK640 (#38) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az LGA1700 olyan közönséges :DDD :B , már minden gazdag embernek van, a 2011v3 az igazi feeling, ezt kevesebben keresik, különlegesebb (lesz) -főleg- később, mivel sztem a kínaiak is záros határidőig fogják gyártani a lapokat hozzá, a nem kínai lap meg megint szokványos, semmi művészi értékkel nem bír.

(#41) DarthSun válasza [K2] (#39) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Látom a bordát, de milyen lap is a Tiéd ?
Nálam meg még jelenleg nem fogyaszt, hanem áramot termel :DDD , a kis 2609 - aztán lehet hogy marad is, mert ez így érdekes, és hobbigépbe pont jó :) .

(#42) millermester válasza kenand (#4) üzenetére


millermester
csendes tag

Ha már szóba került a 2699v3...

[ Szerkesztve ]

(#43) millermester


millermester
csendes tag

Ez a cpu még ma is megállja a helyét, nálam marad még egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#44) DarthSun válasza millermester (#43) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Keményen hasít :C

(#45) KROK640 válasza DarthSun (#40) üzenetére


KROK640
veterán

Na, ebben mondjuk igazad van :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46) KROK640 válasza millermester (#43) üzenetére


KROK640
veterán

Szépen megy, bár lehet, hogy egy szálas teljesítményben csúnyán lemaradna, azért az a 2300/2800MHZ nem túl sok ma már ... És az IPCje se mai

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#47) #25954560 válasza millermester (#43) üzenetére


#25954560
törölt tag

szepen hasit :K

ha a geekbench nem szurne az engineering proci eredmenyeket, most idetennem melle a 2699v4 ES eredmenyeit is :)

(#48) [K2] válasza DarthSun (#41) üzenetére

Ez az alaplapom: [link] - Még a szenzorok kiolvasott értékei is rendben vannak látszólag.

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#49) kenand válasza mpierre (#25) üzenetére


kenand
veterán

1650 V3 esetén lehet a RAM-ot feljebb állítani 2600-at is tud

(#50) kenand válasza proci985 (#31) üzenetére


kenand
veterán

Nem olcsóbb az LGA1700, de a kisebbik fiamnak pont olyat vettem (10 éve nem vettem már más újat :( )
De ő nem szeret állítgatni, buherálni, és nem is tudok oda ugrálni mostanában ( Zeg vs. Budapest)
Megvettem egy alap ASUS H610 -es lapot, kb egy ár a kínaival, de a proci jóval drágább (12 000Ft vs 40 000Ft), ugyan elég a core i3 1210f, 1x sokkal jobb, a több szál az meg úgy 2640 v3 szint (fele annyi maggal, úgy hogy szép tőle) , de a RAM az már jóval drágább, minimum 2x az ár a REG ECC DDR4 vs desktop DDR4

12100F

2640 V3

Ami tuti jó lenne egy külső órajel generátoros Z690, mert azon megy a 12100F tunig BCLK emeléssel :) De azok a lapok 100 000Ft felett vannak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.