Új hozzászólás Aktív témák
-
Cathfaern
nagyúr
"Röviden, ha ketózisban vagy, el ne kapd az influenzát, mert felfordulsz (feltéve ha egér vagy) "
Ha ez igaz lenne, akkor nem ketón meg ne kapj el semmi baktériumot, mert attól fordulsz fel a kísérlet szerint ("When the mice were force fed, those with bacterial infections died")Mondjuk az nem teljesen világos a cikkben, hogy böjtölésről beszél, miközben ugye etették az egereket.
Illetve azt is tegyük hozzá, hogy a keto állapotot nem diétával érték el, hanem gyógyszerrel megakadályoztak a glükóz felszívódását.[ Szerkesztve ]
-
Gabás
addikt
egy kis kísérlet fertőzések és glükogén/ketogén táplálék viszonyáról. Röviden, ha ketózisban vagy, el ne kapd az influenzát, mert felfordulsz (feltéve ha egér vagy)
[ Szerkesztve ]
-
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #896 üzenetére
megállapították, hogy azonos kalóriamennyiség mellett ugyanannyit lehet fogyni keton, mint más diétán. Ezt eddig is tudtuk, keto nem csoda diéta.
viszont valószínűleg sokkal könnyebb vele kevesebb kalóriát enni
mióta átálltam a "félketóra", én is tapasztalom azokat a dolgokat, mint amiket korábban te is írtál, hogy sokkal kevésbé drasztikus az éhségérzet, pár pohár víz el tudja mulasztani vagy, hogy akár napi 2 étkezés is elég
a "félketó" nálam azt jelenti, hogy hétköznaponként reggel 9 körül eszek egy péksüteményt, meg dél körül ebédelek, mindkettő tele van szénhidráttal
utána délután fél 5 körül uzsonnára eszek magvakat, meg vacsorázok 8-9 körül, így az utóbbi 2 étkezés együtt számolás nélkül szerintem már 20 g szénhidrát alatt lehethétvégék kivételesek, vagy egész hétvégén csalok vagy csak egyszer ebédre eszek szénhidrátosat, a reggelit kihagyva
mikor erre átálltam 1-2 hónap alatt lement 5 kiló, úgy hogy már csak a vacsorán módosítottam
mivel már korábban is lement 5 kiló azzal, hogy az uzsonnámat magokra cseréltem és a cukros dolgokat közel 0-ra csökkentettemna most mióta ezt folytatom, már sokkal lassabb a súlyveszteségem, de még így is eltűnt 3 kiló
ott tartok, hogy már nem kellene fogynom, mert már így is nagyon vékony vagyokviszont az a durva, hogy sokkal több zsírt eszek mint bármikor az eddigi életemben
egy 20 évvel ezelőtti akkori tudással rendelkező orvos biztos szívinfarktust kiáltana nekemszerintem ha én teljesen átállnék ketóra, csont-bőrre fogynék
[ Szerkesztve ]
-
emiki6
veterán
válasz Cathfaern #896 üzenetére
Én se fogok csak azért áttérni a ketóra, hogy megelőzzem a rákot, továbbá ha rákról van szó mindenki mást mond. Lenne azért pár kérdésem az interjú alanyához, mert vannak lyukak, pl:
A ketonok miért kímélik jobban a mitokondriumot, mint a glükóz?
Ha a mitokondrium megsérül vagy meghibásodik, nem tudná pótolni vagy megjavítani a sejt?Mindenesetre érdekes.
"De hát ez a demokrácia, ugye, hogy sok különböző érdekcsoport, hosszas egyeztetés után megállapodik abban, hogy érdemi változás azért mégsem lesz."
-
Cathfaern
nagyúr
válasz Woodslave #895 üzenetére
Szerintem egy fontos komment a cikkhez, hogy aki megnézi, olvassa el a magyarázatot is, ne ragadjon le a táblázatnál, mert az nagyon félrevezető.
Amúgy rövid összefoglalása a cikknek: nincs igazán használható kutatás a ketogén étrend hatásairól.
Kicsit részletesebben:
1. Fat loss: megállapították, hogy azonos kalóriamennyiség mellett ugyanannyit lehet fogyni keton, mint más diétán. Ezt eddig is tudtuk, keto nem csoda diéta.
2. Lean body mass: az jön ki, hogy zsírmentes testtömeg nagyobb mértékben csökkent ketogén étrenden, viszont ebbe nem csak az izom számít bele! Hanem a víz, glikogén is (magyarul minden ami nem zsír). Ezekről meg ismert, hogy jelentős mértékben csökkennek ketogén étrenden, szóval ha nem ~6-12 hónap pluszos a kutatás, akkor lehetetlen megállapítani, hogy a tényleges izomveszteség milyen. Megjegyzés, tanulmányok szerint a legtöbbet a zsírmentes testtömeg megtartásáért edzéssel és megfelelő proteinbevitellel lehet tenni.
3. Anaerobic performance: Legtöbb tanulmánynál nincs control csoport, kevés résztvevős, és ami legfontosabb, pár hétig tart, amíg keto adaptációnak esélye sincs, hogy végbemenjen.
4. Aerobic performance: itt kb. teljesen használhatatlanok a tanulmányok
5. Strength performance: rövid távon az jön ki, hogy keton is lehet erőt növelni, kb. hasonlóan, mint más étrenden, bár bizonyos tanulmányok szerint keto talán gyengébb ilyen téren. Ez is ismert volt eddig is. Hosszú távú tanulmány itt sincs.emiki6
Végigolvastam, szerintem érdekes volt az interjú, és vannak benne nagyon jó dolgok. Ettől függetlenül továbbra is azt látom, hogy a "keto = rák ellenszer" kijelentés egyszerűen nem állja meg a helyét, némi fanatizmust érzek a pasasban.[ Szerkesztve ]
-
Woodslave
félisten
"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá
-
emiki6
veterán
Szembejött, érdekes interjú, gondoltam bedobom ide.
A rák, mint metabolikus betegség – Dr. Thomas Seyfried TELJES interjú
"De hát ez a demokrácia, ugye, hogy sok különböző érdekcsoport, hosszas egyeztetés után megállapodik abban, hogy érdemi változás azért mégsem lesz."
-
Galahed
senior tag
Eltelt kerek 7 hét. 99.8kg -ot mutat a mérleg, ez több mint 10kg minusz.
A ketogén étrendet sikerült betartanom, nem csaltam. A szénhidrát néha elszabadult a csúcs 35gramm volt, 30 gramm alatt tartottam.(20és 30 gramm között volt, átlagban szvsz 23 gramm körül) Májusban még 115kg voltam, szeptember 1-től vagyok ketogén étrenden. Szóval úgy néz ki működik a dolog. -
Galahed
senior tag
Köszönöm a remek cikket, elkezdtem a ketogén táplálkozást némi előkészítés után, szeptember 1 től. Ma péntek lévén kerek 2 hete csinálom és a súlyom 110kg-ról 104.8-racsökkent ez idő alatt. Persze , tudom, hogy ennek nagy része viz, de jólesett az, amit a mérlegen láttam.
A 20 gramm CH-t még nem sikerült betartanom, de úton vagyok felé. Rendszeresen túlszalad, de sohasem volt több 30gr-nál.
Hosszabb időre tervezem ennek az étrendnek a betartását, de majd meglátjuk, hogy bírom.Köszönettel a cikk írójának: G.
-
Woodslave
félisten
[link] nagyon érdekes és nem kevésbé szórakoztató
"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá
-
Cathfaern
nagyúr
Friss, ropogós tanulmány [link]
Lényeg:
"High carbohydrate intake was associated with higher risk of total mortality, whereas total fat and individual types of fat were related to lower total mortality. Total fat and types of fat were not associated with cardiovascular disease, myocardial infarction, or cardiovascular disease mortality, whereas saturated fat had an inverse association with stroke. Global dietary guidelines should be reconsidered in light of these findings."
(magyarul CH növelte a halandóságot, bevitt zsír mennyiségével, illetve zsír típusával kapcsolatban nem tudtak érrendszeri problémára összefüggést találni, kivéve telített zsírsavak, amik csökkentették az agyvérzés kockázatát)Amit tudni kell a tanulmányról:
- Epidemiológiai vizsgálat, szóval oké hogy sok résztvevő van (100000+), de alapvetően csak a saját bevallásukból tudni, hogy mit ettek
- Csak a teljes verzióban látszik, hogy kik pénzelték a tanulmányt, ezt megpróbálom majd kideríteni -
Cathfaern
nagyúr
Igen, a fitinsav és az ezt tartalmazó dolgok nem "ősellenség", mint mondjuk a finomított cukor. Igazából minden növényre igaz, hogy tartalmaz olyan dolgot ami vagy jó az emberi szervezetnek vagy nem. Innentől kezdve mindig az a kérdés, hogy van-e valami problémád. Ha nincs, akkor happy, edd amit ettél eddig is. Ha van, akkor meg kell nézni, hogy miből eszel relatív sokat és / vagy rendszeresen és az okozhatja-e ezt. Pl. ha valaki szed magnéziumot, de mégis görcsöl időnként a lába, de betol napi 100g mogyorót, akkor érdemes lehet megpróbálni leállni róla.
-
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #884 üzenetére
Igazából a fitinsav probléma az összes magot és magvat érinti
egy gyors google nekem meg azt mondja, hogy nem biztos, hogy probléma ez
ahogy te is írtad, akár jó is lehet, hogy megköt dolgokatviszont óvatosan vele, mert elég sok benne a szénhidrát
hmm, jó, hogy mondod, éreztem is, hogy gyorsabban megéhezek tőle, mint a mandulától
-
Cathfaern
nagyúr
válasz Woodslave #885 üzenetére
Hát lásd amit lentebb írtam, valószínűleg jobb lenne mindenféle feldolgozott élelmiszer nélkül Én azt gondolom, hogy még mindig jobb a bacon, mint a szénhidrát, de ez a szint (1-1 konkrét kaja egészséges-e vagy sem) már tényleg inkább hit kérdése, mint a konkrét tényeké. Én azt mondanám, hogy nem láttam elég bizonyítékot a károsságáról ahhoz, hogy ne egyem (és elég lusta vagyok ahhoz, hogy egyek feldolgozott élelmiszereket).
-
Woodslave
félisten
-
Cathfaern
nagyúr
Igazából a fitinsav probléma az összes magot és magvat érinti, szóval a mandulát is. A kesudió viszont ugye nem mag, arról nem olvastam (viszont óvatosan vele, mert elég sok benne a szénhidrát). Mondjuk nyomtam rá egy gyors google-t, első találat: "The cashew is, however, one of the richest sources of phytic acid in the nut and seed world, containing more phytate than almonds, hazelnuts, walnuts, and chestnuts". Phytic acid ugye a fitinsav magyarul, szóval nem, az se jobb sajna.
-
szuszinho
őstag
Egyetek makadámdiót
-
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #881 üzenetére
Mogyoróval a egyik probléma a fitinsav tartalma. Fitinsav elég jól megköt mindenféle dolgot... ami előny ha sok olyan dolgot eszel ami jobb lenne ha nem szívódna fel, viszont hátrány vitamin és tápanyag felszívódás szempontjából (hasonlóan a rostokhoz). Különösen jól megköti a vasat, magnéziumot (ezzel kilőve a mogyoró egyik pozitív hatását), illetve a kálciumot (olvastam olyat, hogy a fitinsav fogyasztás és a fogszuvasodás elég jól összeköthető). Ugyancsak probléma, hogy a benne lévő proteint elég rossz hatékonysággal tudja csak feldolgozni a szervezet.
véletlen nem néztél utána a mandulának meg a kesudiónak is ennyire alaposan?
nekem ezek jobban bejönnek, mint a mogyoró
szóval szívesen olvasnék ezekről is elemzést tőled[ Szerkesztve ]
-
válasz Cathfaern #876 üzenetére
Teljesen lényegtelen mennyi koleszterint viszel be étkezéssel a testedbe.
A vérben halmozó koleszterinek 80-85%-át önállóan állítja elő az emberi test.
Az én koleszterin szintem magas. Amikor megkérdeztem az orvosom, milyen étrend segít, érdekes választ kaptam. Nem érdemes a koleszterin szegény diétával bajlódni. Legfeljebb növekedni fog a saját termelés mértéke, a kúra alatt.Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
Woodslave
félisten
válasz Cathfaern #876 üzenetére
ja valszeg ez a megfelelő. Soha nem tudjuk meg valszeg az igazságot, mert azzal én is tisztában vagyok, hogy 300 megfigyeléses vizsgálatból elvégzett metaanalízissel se lehet fényt deríteni arra, hogy valóban van-e összefüggés. Mondjuk ez a koleszterin szívinfarktus elég erősnek tűnik egy laikusnak mint én...
mondjuk a koleszterinem rendben szokott lenni évente azért megnézetem. Mindegy marad a tojás, mert ma nem ettem nem mert kaja volt a serpenyőben és helyette vega )pálmazsír, szója és csak eddig olvastam) szendvicskrémet ettem teljes kiörlésű pirítóson utána csokigolyót tejjel szóval nem mondanám hogy sikerült megfelelő alternatívát találnom.
Mogyorót mondjuk eszek napi 25-30 grammot. Azzal mi megint a baj? Hogy hüvelyes?
[ Szerkesztve ]
"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá
-
szuszinho
őstag
válasz Woodslave #873 üzenetére
Először is, a legfontosabb a mennyiség. A Szív Tanács kiket, hogyan vizsgált?
Amiket mostanában én olvasok, ott nem üldözik tűzzel-vassal az állati zsírt, sőt! Ugye, nagyanyáink is zsírt használtak, nem étolajat...
A legnagyobb gondot az acelluláris CH okozza (aztán a glutén, stb...)![ Szerkesztve ]
-
Woodslave
félisten
válasz szuszinho #871 üzenetére
megmondom mi zavar. Ha egy átlagmagyar (tök mindegy maradjunk itthon) lennék, aki lexarja az egészet , akkor mindegy lenne. De mivel tudatosan próbálok táplálkozni, azok alapján amiket olvasok (nem kiskegyed) és jónak tartok, qrva xar gondolat, hogy olyan dolgot eszek (most konkrétan a tojás) ami miatt szívrohamot, eltömődött ereket okozok magamnak ismétlem tudatosan tervezve.
Nem a tápanyag meg omega 3 tartalom, mert az objektíve se számottevő, meg ha akarok veszek halolajat (már ha elhiszem hogy egészsége b+ )
De amikor már az Amerikai Szív Tanács vagy mi is egyértelműen foglal állást a telített zsír ---> szívbetegség témában akkor keresi az ember a megerősítést vagy cáfolatot túlmutatva azon, hogy (szintén bocs) öregapáink 100 éves korukban haltak meg és a tojás jó mert van benne protein..
[ Szerkesztve ]
"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá
-
Cathfaern
nagyúr
válasz szuszinho #871 üzenetére
Nem igazán az számít, hogy mit eszik meg az állat, hanem hogy mi kerül bele a tojásba, a kettő között nem feltétlenül van összefüggés. Továbbá ez a napi 2-3 eléggé egzakt szám, amit csak akkor van értelme ennyire pontosan kijelenteni, ha a nem házi tojásban van X anyag, amiből Y mg (ami napi 2-3 tojással összejön) már nem egészséges. Mi ez? Vagy ha nincs is ilyen anyag, akkor mi pontos különbség a házi meg nem házi tojás tápanyagtartalma között?
"A legjobb húsa is azoknak az állatoknak van, akik szabad tartásban élnek, nem a kis óljukban, és mindenféle táppal, kukoricával teletömöttek. Óriási a különbség az omega-3, omega-6 arányában."
Annyira nem ástam bele magam a szabadtartás vs. legeltetett állatok témakörbe, de az ellenérv az szokott lenni, hogy csak azért jön ki ennyire drasztikus különbség az omega-3 zsírsavra, mert a szabadtartott állatok alapból zsírmentesebbek, és a zsírösszetételnél a %-os arányt nézik. De abszolútértékben nincs jelentősen több omega-3 zsírsav a szabadontartott állatok húsában sem.
Amúgy az omega-6 zsírsav arányát meg azzal lehet legjobban csökkenteni az étkezésben, ha az ember elhagyja a növényi zsiradékok nagy részét lásd pl.: [link] -
szuszinho
őstag
válasz Cathfaern #869 üzenetére
A házi tartásban lévő állatok táplálékát vesd össze az ipari körülmények között tartott állatokéval...
A legjobb húsa is azoknak az állatoknak van, akik szabad tartásban élnek, nem a kis óljukban, és mindenféle táppal, kukoricával teletömöttek. Óriási a különbség az omega-3, omega-6 arányában.
Wood:
A videót még én sem néztem meg, majd esetleg otthon. -
Cathfaern
nagyúr
válasz szuszinho #867 üzenetére
Mi van a nem házi tojásban, hogy abból csak napi 2-3-at szabad enni? Máshol is láttam már ezt, de magyarázatot sose kaptam.
Vega / vegánságról amúgy én azt gondolom, hogy teljesen rendben van ha az ember saját meggyőződésből és spirituális okokból teszi. Ez egy olyan dolog ami mindenkinek a saját döntése és nem is igazán lehet vele vitatkozni. Viszont teljesen hibás elképzelés ha valaki azért csinálja, mert "egészséges".
Woodslave
Ezt majd otthonról, mert céges gépen nincs youtube. -
szuszinho
őstag
válasz szuszinho #867 üzenetére
"A vegaság hiba?
Ha fogyasztasz tojást, puhatestűeket, halat, akkor nem. De érdemes elkerülni a buktatókat is: rossz minőségű olajok, glutén, más allergének…
A vegánság hiba?
Igen, tévút. Nem létezett még olyan népcsoport, amelynek tagjai valamilyen állati terméket ne vettek volna magukhoz. Lehet, hogy csak rovarokat, puhatestűeket, tojásokat fogyasztottak, de valami volt."
-
szuszinho
őstag
A tojásban rengeteg tápanyag van! Akinek nincs kimondottan tojásallergiája, annak nagyon is tanácsos fogyasztania. (a sárgája ne legyen kemény, akár főtt, akár tükör...)
Amennyiben nem házi, akkor viszont napi 2-3-nál ne nagyon legyen több.[ Szerkesztve ]
-
KisApám
addikt
válasz Woodslave #865 üzenetére
Dédapám bőven 90 felett halt meg, nagyapám 86 volt. Szalonna és kolbász, no meg a háztáji tyúktól a tojás, meg hagyma. Kb. ezen éltek. Meg pálinkán
Sosem leszek vega, és sosem fogom megérteni őket.̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori
-
Woodslave
félisten
[link] na előrebocsátom hogy nem trollkodni akarok, nem is vagyok anti keto annyira de kb ez a táplálkozási topic ahol van némi élet néha meg vallásos jellegű
egyszerűen vannak időszakok amikor megkérdőjeleződik bennem minden, és megerősítést vagy akármit keresek. Reggelim mindig 3 tojás, eddig mondjuk baconnal, ma már nem ettem.
De elkeserítő hogy ennyire nem lehet valamiről egyértelmű infot kapni. Tudom ez az arc egy elvakult vegan de akkor talán nem annyira off érdekel a véleménye aki képes végig nézni.
tl ds tojás - telített zsír, koleszterin ---> szív és keringési betegség. "lényeges" rész [link]
[ Szerkesztve ]
"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá
-
KisApám
addikt
Csináltam egy Excell táblázatot otthon.
A sorokba beírom a kaják nevét, és az oszlopokba sorban, hogy mennyi zsír, fehérje és szénhidrát van benne 100 grammban, illetve beírom hány grammot ettem belőle. Ebből kiszámolja, hogy mennyi zsír, fehérje és szénhidrát ment be a szervezetbe. Ezekből automatán kiszámolja, hogy mennyi kalóriát ettem az adott kajából, illetve külön számolja, hogy a többi kajával együtt mennyi kalóriánál tartok összesen.
3 másik cellában adja össze a beírt elfogyasztott kaják grammja alapján, hogy összesen mennyi gramm zsír, fehérje és szénhidrát ment be.
És ez alapján számolja ki (a bevitt grammok alapján) a zsír:fehérje:szénhidrát arányokat.
(pl. bevitt zsír % az = (zsír / (zsír+fehérje+szénhidrát)) x 100.Általában 2200 kalóriát eszem. (Mondjuk legutóbb kicsit megszaladt a szénhidrát :-D)
(zsír: 201,41 gramm, fehérje 80,92 gramm, szénhidrát 29,76 gramm (64,5%, 26%, 9,5%))
Remélem jó.[ Szerkesztve ]
̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori
-
gergely2019
csendes tag
a kolbászféléknek magas a zsírtartalma, így azokat lehet enni.
-
Cathfaern
nagyúr
"A húsban jóval több fehérje van, mint zsír."
Tarjában grammra kb. fele-fele arány. Ami kb. ideális ketohoz, mert ahogy tlac írja, nem grammra kell nézni az arányokat, hanem kalóriára (kalóriára átszámítva a tarja 60% zsír, 40% protein)De igazából felejtsd el az arányokat.
- Ne egyél 20g-nál több szénhidrátot, összkalóriától függetlenül.
- Egyél annyi proteint, amennyi kell a szervezetednek, lásd kalkulátor, vagy a zsírmentes tömegednek vedd a 1,8x-osát (szóval pl. 80kg súly, 30% testzsír%, akkor 100g). Ha ennyit se akarsz számolni, és átlagos méretekkel rendelkező férfi vagy, akkor egyél 100g körül
- Egyél annyi zsírt amennyi kell ahhoz, hogy ne legyél éhes. A zsír mennyiség elfogyasztása fogyásnál nem cél, csak limit.[ Szerkesztve ]
-
tlac
nagyúr
cikkből:
Kicsit bővebben: ketogén étrend alatt a következő arányokat kell tartani bevitt energiamennyiség tekintetében: 5% szénhidrát (de ne legyen több, mint 20g), 20-25% fehérje, 70-75% zsír. Mivel 1 gramm zsírból 9 kalóriát, fehérjéből pedig 4 kalóriát állít elő a szervezet, ezért egy tipikus étrendben ez azt jelenti, hogy grammra nagyjából azonos mennyiségű zsírt és fehérjét kell bevinnitehát grammra kb. a fehérjének és a zsírnak nagyjából egyezni kell
de a húsokban is van egy kis zsír, szóval azért annyira nem vészes -
KisApám
addikt
Nagyon sok zsírt kell hozzápakolni, hogy megmaradjon a 70/25 zsír/fehérje arány.
A húsban jóval több fehérje van, mint zsír. Sertésben is. Bár ha tolok hozzá majonézt, talán lehet egyenlíteni, de még mindig nem vagyok közel a 70/25 arányhoz, ha jól néztem.̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori
-
KisApám
addikt
Ebből a 70/25/5 (zsír/fehérje/szénhidrát) arányból a szénhidrát 5%-ot baromi nehéz betartanom.
Sajt, tojás, kolbász, (császár)szalonna, májkrém, majonéz, tepertőkrém, vaj (nem margarin), olívabogyó, uborka. Nagyjából hirtelen ez ami eszembe jut, és ebből kell keverni a "menüt". Mármint lesétálok bármelyik közeli boltba és mindez megtalálható.[ Szerkesztve ]
̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori
-
-
Cathfaern
nagyúr
-
KisApám
addikt
Sziasztok!
Található a neten olyan lista, amelyben sorba vannak rakva az élelmiszerek elsősorban zsír és másodsorban fehérje "súlyozással" (kaja, melyben sok a zsír és kevés a fehérje sorrend), minimális szénhidrát tartalommal?Ennék császárszalonnát, sajtot, de hiába van magas zsír tartalmuk, mellettük magas a fehérje is.
Magában meg nem nagyon akarok enni pl. sertészsírt vagy vajat vagy natúr zsírszalonnát.De pl. császárszalonnát vagy sajtot majonézzel szoktam enni.
Legutóbb csináltam 2 tojásból rántottát+vaj+kolbász+tepertőkrém.[ Szerkesztve ]
̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori
-
szuszinho
őstag
Sziasztok,
Sajnos, még csak most találtam rá a cikkre és a hozzászólásokra is.
Jómagam nem ketózok, de majdnem Viszont, egy ideje elég sokat olvasok a táplálkozás témában, voltam előadáson és személyes konzultáción is ezzel kapcsolatban. Azóta már elég jól tudom, hogy mi jó nekem a táplálkozás/emésztés szempontjából. Mivel nekem is a zsírosabb és a kevesebb szénhidrát, ebből sem mindegy milyen, tartalmú táplálékok a megfelelőek, lehet ki fogom próbálni a ketogén étrendet is. Igazából, ebédig nem is eszem ch-t, csak ami a zöldségekben található. Tejterméket jó ideje nem, és a glutént is kerülöm, de azért van, hogy becsúszik.
Jaa, sosem voltam túlsúlyos, szóval nem a fogyás miatt van nálam ez az egész, egyszerűen csak az egészségesebb élet miatt.
Igyekszem visszaolvasni a hozzászólásokat, biztosan tudok meríteni belőlük.
-
BurgBurg
tag
Rippel Feri egy különleges módszerrel fogyott, több mint 20 kilótól szabadult meg az artista. Már a NASA is érdeklődik a módszere iránt!
Rippel Feri úgy érezte, hogy nincs olyan jó formában, ezért fogott bele a diétába, és most a saját bevallása szerint nagyszerűen érzi magát. Egy különleges módszerrel fogyott le, ami meglehetősen drasztikus életmódváltást igényelt, főleg a táplálkozásban, ám ő azt mondja, hogy megérte. A ketogéndiétával több mint 20 kilót fogyott.
Így néz ki most Rippel Feri
Forrás: Instagrma/Rippel Feri
"Teljesen kiiktattam a cukrot és a szénhidrátot az életemből, és a fehérjét is limitáltam. A csökkentett szénhidrátbevitel azt eredményezi, hogy a májam a zsírokat zsírsavakká és ketonokká alakítja, amelyek biztosítják a testemnek a szükséges energiát.
Öt éve váltottam erre az életmódra, és azóta már megszokta a szervezetem, hogy nem kap szénhidrátot,
hanem alternatív üzemanyagot gyárt. Kutatások bizonyítják, hogy senkinek sincs szüksége szénhidrátra, ez csak egy mítosz, amit a gyógyszeripar sulykolt belénk, csakúgy mint a fehér cukor fogyasztását, amiről tudjuk, hogy mennyire káros hatása van a szív- és érrendszerre" - árulta el Feri, aki a NASA érdeklődését is felkeltette.Rippel Feri remekül érzi magát
Forrás: Instagram/Rippel Feri
Nemrégiben a katonaság és az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA is elkezdett érdeklődni a ketonéletmódra való átállás utáni állapotom iránt,
mivel amellett, hogy 21 kilót fogytam, és keveset eszem, energikusabb vagyok, mint valaha, és nőtt az izomösszetételem. Rendszeresen járok vérvételre, vérnyomásmérésre és számtalan egyéb vizsgálatra, mert az eredményeim segítik például a katonák és űrhajósok étrendjének összeállítását.
Ez is csak azt bizonyítja, hogy soha sem leszek beteg.
Amióta így élek, sokkal egészségesebbnek és energikusabbnak érzem magam. Az agyi aktivitásomnak is jót tesz, nemrég felvettek a Los Angelesben található Kaliforniai Egyetemre, ahol egészségtanból szeretnék doktorálni" - mondta a Lokálnak az artista, aki nemrég komoly balesetet szenvedett. -
BurgBurg
tag
Ketogén étrendről
http://www.life.hu/ez-zsir/20170808-rippel-feri-tobb-mint-20-kilot-fogyott.html
-
nbg
senior tag
válasz Woodslave #843 üzenetére
Nem ertek a lovakhoz, de ez a jutuber urge... hat nem is tudom, olyan 23 masodpercig tudtam nezni, olyan irritalo egy jelenseg...
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
Cathfaern
nagyúr
válasz Woodslave #840 üzenetére
A kb. fél évvel ezelőtti vérvizsgálatomon felső határértéken volt, lassan időszerű lesz a következő.
"Ezen tanulmány szerint a telített zsír bevitel és az érelmeszesedés között ok-okozati összefüggés van."
Ez a linkelt tanulmányra vonatkozik, vagy a youtube-os linkekre? (azokat nem tudom most megnézni) Mert a linkelt tanulmány az nem a telített zsír bevitelt vizsgálta, hanem a vér LDL szint és az érelmeszesedés közötti összefüggést vizsgálta.Átnéztem amúgy, felvetéseim:
"Conflict of interest: J.B. has received research grants from Amgen, AstraZeneca, NovoNordisk, Pfizer and Regeneron/Sanofi and honoraria for consultancy and lectures from Amgen, AstraZeneca, Eli Lilly, Merck, Novo-Nordisk, Pfizer, and Regeneron/Sanofi."
És még hosszan lehetne idézni, hogy kiket miért támogattak kb. ugyanezek a cégek. Rájuk kerestem, meglepő módon koleszterincsökkentő gyógyszereket gyártanak Plusz feltűnnek mellettük tipikus szénhidrátgyártó cégek is (pl. Nestle).Ez már alapvetően megadja az egész hangvételét, de további nagy problémának érzem, hogy epidemiológiai vizsgálatokat is belevettek a tanulmányba. Ha ez nem mond így semmit, akkor röviden annyit, hogy ezek úgy zajlanak, hogy jobb esetben felosztják a résztvevőket csoportokba, a nem kontroll csoportnak tartanak előadást, hogy hogyan kéne étkezniük, majd "magukra hagyják" őket. Majd 1 év múlva megkérdezik tőlük, hogy pl. az elmúlt egy évben egy héten mennyi marhahúst ettek. Rosszabb esetben nincsenek is előre csoportok meg oktatás, csak szereznek egy csomó résztvevőt és megkérdezik tőlük, hogy az elmúlt 1 hónapban / fél évben / évben / stb. miket ettek és miket nem. Ráadásul ezek az egyéb összefüggéseket nem is vizsgálják (életmód, környezet, stb.). Meg van ezeknek is a szerepe, de nem az, hogy következtetéseket vonjanak le belőlük. Ugye ezt valamilyen szinten ők is leírják a tanulmányban, de az nem derül ki számomra, hogy ettől függetlenül mekkora súllyal vették bele ezeket.
További probléma, hogy csak az LDL mennyiségét vizsgálják, azt nem, hogy mekkorák az LDL molekulák. A nagy LDL molekulákkal nincs gond (és tipikusan ilyenek vannak az ember vérében, ha a trig / HDL arány jó), a kicsikkel van gond. De mivel ezt nem lehet olcsón mérni, ezért tipikusan nem szokták (átlag vérvételkor se). Nyilván a tanulmányhoz felhasznált kutatások nagy részében nincsenek is meg ezek az értékek. Igazából az LDL-t önmagában se nagyon lehet olcsón / egyszerűen mérni, mindig számítják, ami átlagembernél jól működik... ha valamilyen anyagcsere probléma van, pl. inzulinrezisztencia akkor már kevésbé.
De mindettől függetlenül igazából lehet hogy teljesen igaza van a tanulmánynak, és a magas LDL szint érelmeszedést okoz. De arról nincs benne szó, hogy mi okoz vagy nem okoz magas LDL szintent Innentől kezdve nem sokat mond a ketogén étrendről.
-
"..a zsír csökkenésével csökken az ösztrogén szint, és ez talán segít...
Kezd el a futást.
A nulla méter futási képesség és a tíz kilométer lefutása között feszített tempóban tíz hét az eltérés.
Laza tempóban fél év szükséges a cél eléréséhez. Mire lefutod tudod futni ezt a távot, a felesleges zsír többsége is nyomtalanul tűnik el.Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
Woodslave
félisten
koleszterin szintet (LDL) szoktatok nézni. Ezen tanulmány szerint a telített zsír bevitel és az érelmeszesedés között ok-okozati összefüggés van. Ha jól tudom max 30 gramm az ajánlott bevitel. Youtubereket nem szeretek linkelni, de érdekes. [link] [link]
"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá
-
anda64
csendes tag
Üdv Mindenkinek! 5. hete ketózisban vagyok, és végre megindult a fogyás. Időközben kiolvastam Atkins doktor könyvét, és végül abban találtam megoldást. Az anyagcsere ellenállása miatt nem indult meg nálam a súlyvesztés, és az általa módosított Kekwick diéta segített. Viszont a hőhullámok továbbra is fennállnak (mint írtam, ez nem a ketogén óta van, de a ketogén durván felerősítette). Továbbra is keresem az okot és a megoldást, de rengeteg teória van, viszont tények nincsenek. Abban reménykedek, hogy a zsír csökkenésével csökken az ösztrogén szint, és ez talán segít. Sok sikert és egészséget Mindenkinek!
-
zsoltex70
csendes tag
Köszönöm srácok
Lehet megpróbálok most már vacsira is benyomni valamit rosttal nincs gondom, utifű maghéj a barátom -
Xtras
csendes tag
válasz Cathfaern #836 üzenetére
Én kitartok a rostok áldásos hatása és szükségessége mellett, meg ha egy mód van rá most már nem szeretném gramm számra bevinni a koleszterint.
Persze elég neki, ha nem figyelek oda, akkor a reggel bevitt 700kcal-lal elvagyok egész nap én is. De 1000kcal azért csak baromi kevés. Én annak idején napi 2 pohár vizet ha ittam, mert nem voltam szomjas, bár nem lennék meggyőződve arról, hogy az akkor úgy tényleg jó is volt.
Mindenki úgy eszik ahogy jól esik neki.
-
Cathfaern
nagyúr
válasz zsoltex70 #834 üzenetére
Ha szedsz multivitamint, nem érzel semmilyen negatív hatását, nem tervezel fizikai aktivitásodon jelentősen növelni (akár egyszeri alkalommal, szóval pl. ülőmunkát végzel, de elmész egy hegyi túrára 16 óra mászással két hét múlva), nem volt korábban evészavarod, és tényleg nem vagy éhes, akkor nem probléma. Azért célszerű odafigyelni a szervezetedre, meg mindig legyen nálad valami nassolnivaló (pl. sósmogyoró), hogy ha jelez a szervezeted (pl. megéhezel) tudd kezelni. Esetleg ha van családban / közeli ismerősöknél vércukorszint mérő, akkor néha mérj egy vércukrot.
Összeségében nem javasolnám a napi ezer kalóriás étrendet, de ha tényleg jól érzed magad így, akkor le se beszélnélek róla (mondjuk másik oldalról egyszer célszerű lenne kimérni és összeírni mennyit eszel ténylegesen, mert az is előfordulhat, hogy több az, mint gondolod Mondjuk amíg fogysz, addig az se probléma... )Xtras
"Bár a fentiekben találsz rostot, még mindig csak 15g-nál járunk kb, az ajánlott 30 lenne."
Az emberi szervezetnek szükséges rost mennyiség napi 0g. A hivatalos ajánlás külön tészta, de a hivatalosan ajánlott szénhidrátmennyiség se a ketogén diétán elfogyasztott szint."Ez fontos, mert eszed a tojást, a malac és vöröshúst, a szalonnát stb és csodálkozol, hogy ha magas lesz a koleszterin szinted."
A megevett koleszterin és a vérkoleszterin szint között nincs összefüggés. Alapból a szervezet a többszörösét megtermeli, mint amit étkezéssel bevinnél (plusz nem hülye a szervezet és nem fog többet felvenni, mint amire szüksége van). Koleszterinszint növelésére sokkal alkalmasabb a szénhidrát (abba már bele se megyek, hogy a totál koleszterinszint és érrendszeri problémák között senki se tudott összefüggést bizonyítani. Jelek szerint a tryglicerid / HDL arány ami ténylegesen számít, de az meg tipikusan jó szokott lenni keton, 0,87 alatt az ideális, 1,74-től magas)."Gondolatom szerint minimum egyél annyit, hogy a tápanyagokat megadd a szervezetednek. Én így csinálom, nekem ez vált be, ez az én véleményem."
Ezzel mondjuk egyetértek, mindenképp jobb és egészségesebb ha az ember a tápanyagokat kajából viszi be és nem multivitaminokból. De másik oldalról a konkrét esetben nem 100 kilót akar leadni, gyakorlatilag mire belelendül a dologba eléri a kívánt súlyt, amivel esélyesen az étvágy is meg fog jönni. És mégegyszer, nem azért eszik ennyit, mert kiszámolta és gyorsan akar fogyni és ahhoz ennyi kalóriát kell ennie, hanem eszik amennyi jólesik, és az ennyire jön ki. Ha nem éhes, az azt jelenti, hogy a szervezet nem jelzi, hogy több ételre lenne szüksége (és ráadásul még kávéról is leszokott, mert arra még rá lehetne fogni, hogy elnyomja az étvágyat). -
Xtras
csendes tag
válasz zsoltex70 #834 üzenetére
Szia, örülök a sikereidnek én ma 2 hónapja hogy ketózók, 13kg ment le. Viszont én 2000kcalt eszek nap mint nap, van hogy 2100, van hogy 1800. Ku**va kevés az 1000kcal, annyit egy 6ikos kislány eszik kb. Ne zsigereld ki magad teljesen szerintem annyit nem ér az egész, tudom hogy jó érzés fogyni, de visszaüthet.
Majd ha egyszer nem dolgozik úgy a glukagon, és kicsit lentébb esik a cukrod, amit nem tudsz majd hova tenni, remeg kezed és lábad, kicsit zavart leszel, enyhe idegesség és pici pánik, hogy mi van majd lehet arra sarkal, hogy kicsit többet egyél. Ennyi kcal-ba hogy fér be az ásványi anyag?
30dkg hús kell 900mg kaliumhoz, és akkor még hiányik minimum 100, bár sok helyen olvasok 2000-3000-es értéket is, de már ez is 400-500kcal, hústól függően. 1000mg kaclium is kellene, jó esetben 10dkg sajtban benne van, de az is máris 350kcal. Magnézium is kellene, legalább 500mg, de ha sportolsz valamit akkor még több is. Ehhez meg kell enni 100g mandulát, akár egy kis avokádót, plusz kiegészíteni tabival. Utóbbiak cirka 850kcal. Hiába van a tabiba 350mg, kajával kellene leginkább. Natrium az adja magát, ki hogy oldja meg, én nem pöcsöltem vele külön, napi 6-7g só ment le kajával.
Bár a fentiekben találsz rostot, még mindig csak 15g-nál járunk kb, az ajánlott 30 lenne. Ez fontos, mert eszed a tojást, a malac és vöröshúst, a szalonnát stb és csodálkozol, hogy ha magas lesz a koleszterin szinted. Tehát azzal is foglalkozni kellene, de azt is meg kell enni, megint csak plusz kcal.
Lehet, hogy 60cm magas vagy, és pont elég az 1000kcal, ezt nem tudom mert nem írtad, de egy biztos, hogy bármilyen diétát is csinálsz, a koplalást el kell felejteni. Megfogja hálálni magát, és benyújtja a szervezet a számlát, vagy így vagy úgy. Egyél többet, és ha félsz a kalóriától, akkor mozogj mellé egy kicsit. Utóbbi szerintem szintén nagyon fontos.
Gondolatom szerint minimum egyél annyit, hogy a tápanyagokat megadd a szervezetednek. Én így csinálom, nekem ez vált be, ez az én véleményem.
[ Szerkesztve ]
-
zsoltex70
csendes tag
Sziasztok
Új vagyok nálatok, de 2 hete olvaslak titeket. 2 év ülő munka hatására 2 év alatt 12 kiló jött fel. Úgy döntöttem ideje változtatni, így 5 hete diétába vágtam, újra elkezdtem reggelizni, ebédelni, de a vacsorát elhagytam. Mindezt dr. Légrády Péter könyve, tanácsai alapján. 2 hete olvastam a ketóról, majd ide is idetévedtem. Szigorúan tartom a 20g Ch-t, zsirarányt, az összesen 5 hét alatt fogytam is 7 kilót juhééé alig vagyok éhes, 1 vékony szelet (50g) szalonnatól teljesen jól lakok reggel, akárcsak 2 tukortojástol ebéd sült húsok, pörköltek salátákkal, parival, vagy ami van, mellette multivitamin, sós víz ivás vacsi viszont nuku tehát emiatt a napi kalória bevitelem olyan 1000 körül mozog! Lehet ennek valami hátrányos következménye? Teljesen jól vagyok, vagy 10 napja nem ismerek magamra, pörgök 1000-el, elvagyok kávé nélkül, nem gond a hajnali kelés tehát nem túl kevés az 1000 kalória? Köszi -
Cathfaern
nagyúr
Ha csak kicsit van határérték felett, akkor amiatt se aggódnék. Ahogy írtam keto elején megugorhat a húgysav szint, de ez visszaáll, esélyesen neked ez már a visszaállási szakasz. Pár hónap, fél év múlva kérnék egy újabb vérképet, aztán ha ott már ok, akkor nincs miért aggódni.
"Miért lesz magasabb a koleszterin, kérlek pár sorban írd le, nem vagyok lusta, elkezdek ennek is utána olvasni majd."
Ugye a zsír nem oldódik vízben. A vér viszont víz alapú, ezért alapból nem tudna a zsír mozogni a szervezetben. Tehát kell egy molekula, ami képes megkötni a zsírt, viszont tud vízben is mozogni: ez a koleszterin. Ugye fogyáskor nagyobb a "zsírforgalom", tehát több koleszterin is kell ahhoz, hogy ezt el tudja szállítani. Ha angol nem gond, akkor a koleszterinről egy nagyon jó és részletes cikksorozat: [link] -
Xtras
csendes tag
válasz Cathfaern #830 üzenetére
Lelet a páromnál, nem keltem fel érte de be írom majd ide, kicsivel csak. Ketó előtt rendben volt, legalábbis amikor nézettem, azóta viszont persze rengeteg idő el is telt, meg én is ettem napi 50-60dkg húst.
Nem eszem gyümölcsöt, nem tudom beilleszteni, nem vonz, folyadék 2,5 liter minimum. Most vagyok a 7-ik hétben ami a diétát illeti, és túl a 11-12kg-on.
Miért lesz magasabb a koleszterin, kérlek pár sorban írd le, nem vagyok lusta, elkezdek ennek is utána olvasni majd.
köszönöm
-
Cathfaern
nagyúr
Húgysav mennyire van határérték felett? Illetve korábban írtad, hogy régebben sokkal több fehérjét ettél, akkor volt hogy csináltak vérképet? Ha igen, milyen volt a húgysav szint?
Illetve eszel gyümölcsöket? Vagy bármit amiben fruktóz lehet?
Folyadékbevitellel hogy állsz? Mennyit iszol naponta?Egyébként ahogy olvasom, azt írják első 4-6 hétben megugorhat a húgysavszint, de később rendeződik. Ahogy nézem te ezen már picit túl vagy, bár kérdés vérvétel mikor volt.
Amíg fogysz, addig koleszterin szint mindenképp magasabb lesz a vérben (mindegy milyen étrenden vagy), azzal jelenleg kár foglalkozni.
[ Szerkesztve ]
-
Xtras
csendes tag
Sziasztok, nincs baja a májamnak, meg nagyjából a vérképem is jó, egyedül a rossz koleszterin a magasabb meg a húgysav.
Eddig nem nagyon foglalkoztam a rostokkal, így azt most elkezdem bevinni, illetve a C-vitamint is megemelem 1000mg-ra. Meg veszek tyúkhúr teácskát.
Szerintetek mivel érdemes próbálkoznom még? Nem viszek be pedig sok fehérjét, és a jó zsír kétszer annyi mint a telített az étrendemben. Azt olvastam, hogy a ketonok magasabb szintje a vérben kedvezőtlenül hathat a húgysav.
köszönöm
-
Cathfaern
nagyúr
válasz gergely2019 #827 üzenetére
Elméleti szinten 1 hét után valószínűleg igen. De mivel az intervallumok úgyis több hetesek legalább, ezért gyakorlatban ennek nem sok jelentősége van
"Saját tapasztalat alapján egy hetes diéta után hosszabb távú, de könnyedebb, alacsony intenzitású kerékpározásnál visszaesést tapasztaltam (átlagtempó 20 km/h-ról 17 km/h-ra csökkent, 1-2-vel kisebb fokozatban tekerve éreztem azonos pedálfordulatnál azonos erőkifejtést), ami szénhidrát fogyasztás után visszaállt."
Az előny akkora vonatkozik, hogy ha már legalább elindult a keto adaptáció. Szóval mondjuk hónapok óta ketozol. Első pár hétben természetes a visszaesés fizikai teljesítmény terén.
Másrészt saját tapasztalatból (még keto előtti időkből) két tekerés között ennyi különbség attól is lehet, hogy épp milyen kedvem volt (és akkor nem vettem figyelembe olyanokat, hogy hőmérséklet, szél erősség, mennyit evett az ember aznap, stb.) -
gergely2019
csendes tag
Sziasztok!
Ha pl egy hét diéta után 1-2 napig normál mennyiségű CH-t is fogyasztok, akkor ketózis adaptáció cikkben említett időintervallumai újrakezdődnek?
" hobbi szintű futás, biciklizés, túrázás, hegymászás, stb. esetén csak előny a ketózis. Gyakorlatilag ki lehet gyalogolni (vagy edzettségtől függően futni) a világból."
Saját tapasztalat alapján egy hetes diéta után hosszabb távú, de könnyedebb, alacsony intenzitású kerékpározásnál visszaesést tapasztaltam (átlagtempó 20 km/h-ról 17 km/h-ra csökkent, 1-2-vel kisebb fokozatban tekerve éreztem azonos pedálfordulatnál azonos erőkifejtést), ami szénhidrát fogyasztás után visszaállt.
-
Xtras
csendes tag
sziasztok
2-en is megjegyezték, hogy mintha kicsit sárgásabb lenne a szemem fehérje. Ezzel tudok valamit kezdeni, keto miatt lehet?
-
Cathfaern
nagyúr
Hmm valami itt tényleg nem ok. Google által írt érték valószínűleg amerikai adatbázisból dolgozik, náluk meg a szénhidrát érték tartalmazza a rostot is (bruttó ch), szóval a ketogén étrend szempontjából lényeges ch mennyiség az a kiírt - rost. USDA oldalán megnézve 13g netto ch van 100g napraforgó magban: [link].
Mondjuk ettől függetlenül az a 3,9 tényleg gyanúsan kevés. Keresgéltem egy kicsit, ez alapján a 3,9-es érték úgy jöhet ki, hogy ha héjjal együtt méred a súlyt, de csak a mag tápértékét veszed figyelembe. Magyarul totál hülyeség ami a zacskóra van írva. Sajnos ilyen előfordul, nincsenek kötelezve a gyártók arra, hogy helyes értékeket tüntessenek fel Pl. Mogyi féle sósmogyorón is rosszul szerepel a szénhidrát érték, igaz ott az ellenkező irányba tévednek (illetve valamiért a bruttó ch-t írják, felteszem alapanyag beszállítótól kapott táblázatot csak 1-1-ben lefordították).Paleos vonalat vágtam amúgy, csak azért írtam így, mert kicsit úgy éreztem, hogy Arpee78 szerint ketogén étrend tiltja a tejtermékeket (is).
tlac:
Ha rendesen elosztod a ch-t, akkor az inzulinod is el lesz osztva. Mostani verziódban az a jó, hogy a nap egy jó részében alacsonyan van az inzulinszinted.[ Szerkesztve ]
-
anda64
csendes tag
-
anda64
csendes tag
válasz PotterPrime #817 üzenetére
Ezzel valami nem oké. Pont ma néztem, hogy az üzletben az egyik cég napraforgómagján 19 gr a 100 gr-ban levő szénhidrát, a másikéra meg három egész valamennyi volt írva. Ugyanazok az összetevők szerepelnek a felsorolásban. Ha beírod a Google-ba, hogy napraforgómag szénhidrát, ott is 20 gr/100 gr körüli értékek vannak. Nem tudom, melyik a valós. A mandulának és a tökmagnak viszont minden forrás szerint alacsonyabb, 7 körül, vagy azalatt van a ch tartalma.
-
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #815 üzenetére
ez egyébként érdekes
szóval ez alapján ha ugyanazt a szénhidrátmennyiséget enném, de rendesen szétosztva, akkor biztos nem kellene az extra sómagvakat (mandulának van a legmagasabb kálium tartalma)
ez pont jó, mert legtöbbször mandulát szoktam uzsonnának rágcsálni
ezt a tesco-sat, finom és a legolcsóbb: 329Ft[ Szerkesztve ]
-
Cathfaern
nagyúr
válasz PotterPrime #817 üzenetére
-
Cathfaern
nagyúr
válasz Cathfaern #815 üzenetére
Plusz só témához: kezdik azt gyanítani, hogy önmagában a sok nátrium nem okoz magas vérnyomást, illetve szívproblémákat, hanem az alacsony kálium-magas nátrium szint (szóval a nem megfelelő nátrium-kálium arány) a probléma. Ebben a tanulmányban ezt igazolták, illetve azt is kimutatták, hogy csak a nátrium vagy csak a kálium szintet vizsgálva nem tapasztalható összefüggés, csak ha az arányt nézik: [link].
Szóval nem kell aggódni a túl sok só miatt, csak egyetek elég
banánt, akarom mondani avokádót (legjobb káliumforrás, meg amúgy is nagyon jó ketora, kár hogy annyira nem szeretem és macerás tárolni, guacamole meg csak frissen jó, pedig az finom ), magvakat (mandulának van a legmagasabb kálium tartalma), gombát, halakat.Plusz érdekességképp, itt meg azt találták hogy a csökkentett nátrium bevitel megnöveli a halál esetét meglévő szívproblémák esetén: "Salt restriction increased the risk of all-cause mortality in those with heart failure (end of trial RR 2.59, 1.04-6.44, 21 deaths)." [link]
-
Cathfaern
nagyúr
A kérdés jó. Ugye ketogén étrendnek van egy enyhe vízhajtó hatása (illetve az elején lévő vízveszteségnél nagyon nem enyhe ), ezért ürülnek jobban a sók is. A kérdés, hogy elég idő telik-e el nálad ahhoz, és elég kevés ch-t viszel be a "nap egyik felében" ahhoz, hogy teljesen kiürüljenek a máj glikogénraktárai, és átállj ketoba. Ha nem, akkor nincs szükség több sóra. Ha igen, akkor annyival arányosan több sóra lehet szükség, amennyi időre ketoban vagy. De ez csak egy átgondolt tipp, szóval tévedhetek. De ha nem érzel "keto flu" tüneteket magadon (levertség, fáradékonyság, fejfájás, leeső vérnyomás, stb.), akkor szerintem jó ahogy csinálod. Plusz szerintem nyugodtan hagyatkozhatsz a szervezetedre, ha valamit sótlannak érzel, sózd meg, szervezeted akkor kívánja a sót
anda64:
A lényeg, hogy meg lett végül -
Cathfaern
nagyúr
"Étrendi kiegészítők(C vitamin tabbletta, stb) nélkül egy jól összeválogatott keto diétával megoldható olyan színtű tápanyagellátás mint egy szintén jól összeválogatott normál étrenddel?"
tl;dr: Igen.Hosszabban:
Ugye ketogén étrend nagyon kevés alapanyagot zár ki, az egy külön sztori, hogy a jelenleg elterjedt étrendben mennyire sok ételben van ez a pár alapanyag... Ugye ahonnan kiindultunk, hogy anda64 nem eszik tejterméket, az nem ketogén előírás, hanem egyéni elhatározás.
Ketogén étrend lényegében csak az napi szénhidrátbevitelt korlátozza. Szigorúan nézve 20g-ra, de kezdeti időszak után 40-50g-ra esetek 90%-ban fel lehet menni. És annak ellenére amit gondolsz ebbe iszonyat mennyiségű és változatosságú zöldség belefér. Ami nem fér bele, az a magas keményítő tartalmú zöldségek (burgonya, rizs, gabonafélék), de ezeket amúgy sem a tápanyagtartalmuk miatt eszik az emberek. Nem férnek bele a gyümölcsök nagy része se, de a gyümölcsök tápanyag tartalmara rendre alacsonyabb, mint a zöldségeké (lásd pl. C vitamin, savanyú káposztában meg paprikában is több van, mint bármilyen gyümölcsben), csak van mellette egy jó adag cukor is. Zöldségekből még a hüvelyesek ami kiesik, bár ezekből is lehet fogyasztani, max nem fő alapanyagként (pl.: húslevesben némi zöldborsó ok, zöldborsó főzelék viszont nem fog működni), de pl. zöld bab teljesen ketogén. Tulajdonképpen ez nagyjából bármire igaz, lehet akár rizst is ennyi, vagy fehér kenyeret, csak annyira kevés fog beleférni a szénhidrát értékek közé, hogy nem éri meg, és nem is ajánlott, mert akkor annyival kevesebbet fogsz tudni enni olyan dolgokból, amiben értékes tápanyag van..."Nem írtam, hogy kizárólag tejtermékből tudja az ember fedezni a kálcium szükségletét."
Tudom, de nézd meg bármilyen listát kálcium tartalomról (pl.: [link]). Első sok helyen tejtermékek fognak szerepel, illetve olyan termékek amikhez mesterségesen lett kálcium adva, utána meg szója. Szóval ha ezeket kizárod, akkor csak olyan dolgok maradnak, amiből elég szép mennyiséget meg kéne enni az 1000mg kálciumhoz. Plusz ugye az olyan halak amiket meg tudsz annyira sütni, hogy a csonttal / szálkával együtt meg tudod enni, ez mondjuk sok kultúrában lehetséges kálciumforrás, ezt aláírom."A feldolgozott húsnak és a vörös húsnak kevesebb ártalma van mint a szénhidrátnak?"
Vörös hússal az ég világon semmi gond nincs. Feldolgozott hús ártalmasabb, mint a szénhidrát? Ez kicsit alma vagy körta összehasonlítás. Nagy mennyiségű szénhidráttal az a probléma, hogy olyan folyamatokat indít be a szervezetben, ami hosszú távon egészségkárosodáshoz vezet. Feldolgozott hússal az a probléma, hogy egészségkárosító adalékanyagokat tartalmazhat. A fent taglalt ideális ketogén diéta nem tartalmaz feldolgozott húst, kizárólag friss vagy max. fagyasztott alapanyagokkal dolgozik. De ez igaz az ideális nem ketogén diétára is."Miért "anti-hype", egyáltalán mi az? Valami konkrétum?"
Mégegyszer: nem alaposan átnéztem az oldalakat, csak belepörgettem pár cikkbe. De ott sokszor abba futottam bele, hogy nem igazán támasztja alá semmivel az állításokat, csak leírja mert neki igaza van. Szendinél én nem sokszor találkoztam olyannal, ahol valamilyen tanulmánnyal ne támasztaná alá az állítását (könyveit nem olvastam, csak ami neten van). Azon persze mindig lehet vitatkozni hogy a tanulmány mennyire jó, de legalább lehet vitatkozni
"anti-hype" alatt azt értem, hogy ugye van a sok diétázós meg egészségblog, ami ontja magából a "hogy fogyjunk le két hét alatt 20 kilót" meg "2 kaja amit megeszel és sose leszel beteg" meg "Ha ezt 3 dolgot elkerülöd nem leszel rákos" meg "Titkos ázsiai összetevő amitől azonnal lefogysz" és társai cikkeket. Nyilván meg van ezeknek a célközönsége, mert amúgy nem mennének annyira ezek az oldalak. Viszont ha meg van ez a célközönség, akkor meg lesz az ellencélközönség is, azaz azok az emberek akik szerint minden ilyen hülyeség. És ahogy én látom ezek az oldalak meg ezt a célközönséget szolgálják ki, csak sorra hozzá a cikkeket, hogy az előbb taglalt oldalakról mi miért hülyeség, anélkül hogy bármilyen tartalmat hozzáadnának, tehát nem csak megmondanák, hogy miért nem jó amit egy másik oldal ír, hanem hogy akkor mit kéne csinálni helyette. -
tlac
nagyúr
Nem a tudatos ketós vs nem tudatos nem ketósról van szó, hanem általában keto diétáról. Étrendi kiegészítők(C vitamin tabbletta, stb) nélkül egy jól összeválogatott keto diétával megoldható olyan színtű tápanyagellátás mint egy szintén jól összeválogatott normál étrenddel?
értettem elsőre is, hogy mire gondoltál, de talán mégsem kell annyira erre odafigyelni
szerintem (ha ?) a hiánybetegsék annyira nem gyakoriak (FIXME), a nem ketós nem tudatosoknál, akkor talán ketón sem kell extra módon ügyelnitalán ezt támasztja alá, hogy az alábbi gondolatod sem szokott teljesülni:
A mérsékelt alatt a napi fél liter tejnek megfelelő mennyiséget értve.
meg a zsírban oldó vitaminokkal amúgy sem kell a napi adagot belőni, elég ha átlagban kijön
a kérdésed pedig meghagyom a többieknek
-
tlac
nagyúr
válasz Cathfaern #806 üzenetére
vajon ha csökkentett szénhidrátos diétán van az ember, akkor is többet kellene ezekből enni arányosan növelve?
kb. 1 hónapja azt csinálom, hogy a nap bő felében alig eszek szénhidrátot (15g lehet), a másik részében a szokásos étrenden vagyok
kicsit elkezdtem jobban sózni, részben tudatosan, részben talán nem, de sosem tudom, hogy az adott dolog tényleg sótlan vagy csak az én ízlésemnek az
(egyébként pár kiló már ezzel az IF-hez hasonlító módszerrel is lement) -
anda64
csendes tag
válasz Cathfaern #806 üzenetére
Na, az előzőt meg neked akartam írni. Szóval igen, újra elolvastam a cikkben, de én azt valamiért konkrétan a sóra értettem, nem külön a nátriumra. És nem elég, hogy nem jól értettem, de aztán saját magamnak válaszoltam az előbb, szóval jobb ha megyek aludni.
Jó éjt mindenkinek! -
(#787) tlac
"Hogy kerülöd el nem ketogén diétán?
ugyanúgy lehetnek hiánybetegségek a szokásos étkezéssel is
és mivel aki ketogénezik sokkal tudatosabban eszik, én arra fogadnék, hogy kevesebb eséllyel lesznek hiánybetegségeik, mint a lakosság többi részének, aki csak úgy eszik valamit."Nem a tudatos ketós vs nem tudatos nem ketósról van szó, hanem általában keto diétáról. Étrendi kiegészítők(C vitamin tabbletta, stb) nélkül egy jól összeválogatott keto diétával megoldható olyan színtű tápanyagellátás mint egy szintén jól összeválogatott normál étrenddel?
A keto étrend jócskán korlátozza a szénhidrátot, ezzel sok ételalapanyag fogyasztását tiltja vagy korlátozza, amivel gyakran kedvezőbb tápanyagforrásokat korlátoz. Ezért könnyebb normál étrenddel elkerülni a hiánybetegségeket.
Továbbra is várnék egy mintaétrendet amiből ki tudnám számolni mindenből meg van e az ajánlott napi mennyiség.
(#791) Cathfaern
"Amúgy belegondolva szerintem egy átlag ember étrendje tuti nem hozza az 1000mg kálciumot, azért a 150g sajt napi betolása se általános szerintem, se a ~liter tej megivása. 500mg már esélyesebb, de egy átlagos "müzli - rántotthús krumplival - felvágott kenyérrel" étrend azt se hozza ha jól számolom."A 789-ben írt számok meredeknek tűnnek, ha csak egy kajából vennénk a kálciumot, de mivel vegyesen esszük annyira már nem. Az abban a hsz-ben írt kaják a legjobbak kalciumban, de a többi kajában is akad. Szóval annyira nem lehetetlen a napi 1000 mg, csak sajt nélkül valamivel nehezebb jön össze.
"De azért valahol elgondolkoztató, hogy ha "kizárólag" tejtermékből tudja az ember fedezni a kálcium szükségletét, akkor hogy élte túl amíg nem háziasította a tehenet Mert megnézve zöldségeket, egyikben sincs igazán sok kálcium, szóját leszámítva."
Nem írtam, hogy kizárólag tejtermékből tudja az ember fedezni a kálcium szükségletét. Ma is vannak népek, akik nem fogyasztanak tejet. Ők tej helyett fogyasztanak mást, mint írtam kevésbé eredményesen kalcium tekintetében. A tej mindössze jócskán hozzásegít a napi kalciumhoz, ezzel egy nem laktózérzékeny és nem tejallergiás embernek a mérsékelt tej(termék) fogyasztás több előnnyel jár mint hátránnyal. A mérsékelt alatt a napi fél liter tejnek megfelelő mennyiséget értve.
(#799) Cathfaern
A feldolgozott húsnak és a vörös húsnak kevesebb ártalma van mint a szénhidrátnak?(#780) Cathfaern A linken az pont nem hivatalos ajánlás, talán egyszer az lesz, de ma még nem.
"Amugy beleolvasgattam par cikkbe az oldalakon amit linkeltel, nekem nem igazan tunnek hitelesnek. En se vagyok "Szendi-hivo", de ezek az oldalak inkabb tunnek "anti-hype" oldalaknak, mint tudomanyos megkozelitesu cikkeknek." Végzettség alapján ezen oldalak szerzői közelebb állnak a tudományos megközelítéshez, mint pl Szendi. Miért "anti-hype", egyáltalán mi az? Valami konkrétum?
[ Szerkesztve ]
-
anda64
csendes tag
válasz Cathfaern #806 üzenetére
Ja illetve az 5000mg az nem a konyhasóra, hanem a nátriumra vonatkozik. 1g só 400mg nátriumot tartalmaz.
Ez tuti? Az rettentő sok só lenne....
Ahol a 6-15 gr ajánlás volt, ott konkrétan a konyhasó mennyiségére vonatkozik. 15 gr sóban ezek szerint csak 6000 mg nátrium van. De 15 gr só az nekem elképzelhetetlenül sok.....
-
Cathfaern
nagyúr
Nah erre nem is gondoltam Illetve az a része, hogy nátrium IR-el összefüggésben van, nekem is új infó.
Amúgy igazából az 5000 a minimum, egyes források szerint a szokásos mennyiségen túl kéne még ennyit bevinni. Nekem amúgy első 4-5 hétben kellett pluszba bevinni (húsleves iszonyat mennyiséget el tud nyelni, de a sokat ekézett felvágottak / párizsi / virsli / stb. is tele van sóval), aztán elhagytam, max arra figyelek, hogy a jól sózható dolgot megtoljam rendesen (rántotta, leves tipikusan).
Ja illetve az 5000mg az nem a konyhasóra, hanem a nátriumra vonatkozik. 1g só 400mg nátriumot tartalmaz. -
anda64
csendes tag
Igen, köszi. Most már látom, hogy legalább 5000 mg van írva. Csakhogy arra vagyunk kondicionálva, hogy a túl sok só káros. És mivel nincs írva felső határérték, ezért gondolom mások is leragadnak ennél a mennyiségnél. Az étkezéssel is viszünk be sót, nem is keveset normális sózásnál. Így eszembe sem jutott, hogy ennél több (jóval több) kellene. De mint írtam, ez nekem nem újkeletű probléma. Gyerekkoromtól kezdve voltak olyan egészségügyi problémáim, amiket a mostanában elolvasott cikkek alapján mind a nátrium alacsony szintje okozhatott.
Egyébként az egyik oldalon 6-15 gr között határozták meg a biztonságos dózist. (Persze ez nem hagyományos elveket valló oldalon szerepel.) A 6 gr-nál alacsonyabb is káros lehet, és a 15-nél több is. Ehhez képest a ma elfogadott általános ajánlás max. napi 5 gr.
-
anda64
csendes tag
válasz Cathfaern #801 üzenetére
Úgy tűnik, megtaláltam a problémám gyökerét, és ezzel együtt remélhetőleg a megoldást is.
Sajnos linkeket most nem tudok hozzáadni, mert rengeteg oldalt elolvastam, és nem mentettem el őket. Megpróbálom saját szavaimmal leírni a lényeget. Egy szóval: nátriumhiány.Nem emlékszem, hogy a cikkben, vagy itt a fórumon van-e leírva, hogy 5000 mg nátriumklorid (vagyis konyhasó) bevitele szükséges. Nos, van akinek ez egyáltalán nem elég (mint pl. én). Vannak, akiknek a nátrium forgalma erősebb, emiatt még "normál" étrenden is több sóra lenne szükségük. Hát nekem tipikusan ez a bajom, kb. gyerekkorom óta. Minden tünet, amit olvastam ezzel kapcsolatban, végigkísért már fiatal koromtól. Persze senki nem tudta, mi az oka a bajaimnak, azt mondták, idegalapon van. Most viszont, ahogy elkezdtem ezt az étrendet, ami még több nátriumot igényel, nagyon felerősödtek a tünetek, és egyértelművé vált, hogy ezeknek fizikai eredete van. Nagyon örülök, hogy sikerült találnom néhány oldalt, ahol ezzel foglalkoznak, és a megoldás is le van írva. A nátrium alacsony szintje inzulinrezisztenciát okoz. Az inzulinrezisztencia pedig reaktív hipoglikémiához vezet. Egy fórumozó leírta, hogy akkor lett jobban, amikor elkevert fél teáskanál sót 2,5 dl vízben, és napi ötször megivott egy ilyen adagot.
IR esetén a szervezetben a szükségesnél több inzulin termelődik. Akinek IR-je van, és elkezdi a ketogén étrendet, annak a szervezete a bevitt fehérjére is magasabb inzulinszinttel fog reagálni. Márpedig a magas inzulinszint miatt nem kezdődik meg a zsírbontás, viszont a vércukorszint leesik, és máris jön egy hipoglikémiás roham. Tehát IR-nél a fehérjebevitelt is kezdetben alacsonyabbra kell venni, és a zsírbevitelt magasabbra.
Tehát: még több só (magnézium és kálium is több ajánlott, mert sokaknak abból is eleve hiánya van), kevesebb fehérje, több zsír.
Tényleg jó lenne, ha írnál erről is a cikkben. Angol fórumok tele vannak ezzel a témával. Ha beírod a keresőbe, hogy ketogenic diet reactive hypoglicemya, rengeteg találat van. Azt hittem, az életkorom is belejátszik a problémámba, de nem. Már huszonévesek is írták, hogy paleo vagy ketogén étrendet kezdve különböző panaszaik lettek, felerősödött a reaktív hipoglikémiájuk. Nálunk is egyre több embert diagnosztizálnak inzulinrezisztenciával, és azoknak nagy eséllyel problémáik lesznek, amikor elkezdik a ketogén étrendet. Emiatt könnyen azt hihetik, hogy nekik ez nem való, pedig pont ez hozza el a gyógyulást. Nagyon sok pozitív hsz-t olvastam a fórumokon, akik rendbejöttek a ketótól.
[ Szerkesztve ]
-
Xtras
csendes tag
Sziasztok. Na, túl vagyok az 5-ik héten, és még mindig jönnek le a kilók, nagyon klassz.
Azt szeretném kérdezni, hogy így, hogy beállt a ketózis és megindult a lipolízis folyamata, illetve más az anyagcsere folyamata a szervezetemben, abban az esetben mikor az ember kevesebbet eszik az "előírtnál", akkor a szervezete nem koplal, hanem a saját zsírraktárait bontja azért, hogy abból ellása magát energiával?
Tehát nem léphet fel stagnálás vagy jojo, nem érzi magát koplaltatva? Azért kérdés ez számomra, mert 2200körül kellene ennem, de igazából a 2000 az ami meg van átlagban. Egyik nap 2100, másik nap 1890. Edzésnapon talán kicsivel több fehérje.
Köszönöm, szép napot!
-
Cathfaern
nagyúr
Múltkor olvastam erről egy cikket, tejiparos emberkével volt az interjú, ő elmondta hogy senki se gyárt magyar piacra (meg nagyon nyugatabbra se) zsíros túrát a zsírfóbia miatt, egyszerűen nincs rá kereslet. Házilag lehetne csinálni.
Mondjuk utóbbi időben túró helyett frischkäse-t veszek (Penny-s verziót), 1g ch van csak 100g-ban, többi érték meg kb. ugyanaz.
Új hozzászólás Aktív témák
- Új Asus ROG Strix G15 WQHD 165Hz Ryzen9 6900HX 16GB 512GB Nvidia RTX 3080 8GB 150W Win11 Garancia
- DJI NEO Fly More Combo (FMC) drón szett - 2 év Care Refresh biztosítással
- iPhone 13 Pro fehér, kártyafüggetlen 256GB, 93% akku, szuper állapotban
- Bomba áron új, bontatlan, iPhone 15 kártya-független, apple világgaranciával
- Ú, bontatlan, iPhone 16 Pro Max gyárilag kártya-független, apple világgaranciával
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest