Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Chaser válasza Chaser (#150) üzenetére


Chaser
titán

és a forzát is megnézném milyen 120hz-en, azt akár 4k-n is ultrán 65" oleden 1m-ről ( : csak ahhoz olyan elmeroggyant árú/fogyasztású vga kell amit elvből kilövök, az a játék ahol megállok nézelődni és mindig találkok valamit amire azt mondom naezfasza' , tolok is egy pár kört, "csak" 55" 4k-n 30-60fps-el nem-ultrán, amit az ikszbox' ki tud magából préselni, mert így is fasza :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#152) janos666 válasza kolopele (#148) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az addig ugye tiszte, hogy az IPC az Instruction Per Clock (I/C)? Tehát akkor kapsz instruction-t, ha beszorzod a clock-al.
Ha most elfelejtjük a HT/SMT-t, akkor azonos CPU-n magokat tiltogatva 1 mag 4GHz = 2 mag 2GHz, HA a szoftver képes jó hatékonysággal kezelni két szálat. De a valóságban a jó hatékonyság sem abszolút 100%, hanem mondjuk 98%, és ahogy nő a szálak száma, ez az érték csökkenhet még akkor is, ha alapvetően jól optimalizált a program, csak épp nem olyan a feladat, ami tökéletesen párhuzamosítható tetszőleges szálra, viszont ott jön az igazi gond, mikor mész tovább a magok számával, és gyakorlatilag semmit sem nő már tovább a program teljesítménye, mert nincs felkészítve rá, hogy annyi szálat hasznosítson (akár csak úgy egyáltalán hozzászagoljon bármit, de semmiképp sem, hogy optimálisan).
A HT majdnem ugyan ez, addig lehet belőle profit, míg tudja hasznosítani az újonnan engedélyezett szálakat a program. Annyi csavarral, hogy a HT szálat még nehezebb hatékonyan hasznosítania a szoftvernek, mint egy valódi magot.
De egy ponton mindkettővel kifutsz abból, hogy hoz-e javulást akár egy mag, akár egy HT/SMT szál.
Az órajellel viszont sohasem futsz ki a hasznosíthatóságból, az egy 1 mag 10GHz mindig kétszer olyan gyors lesz, mint az 1 mag 5GHz. Csak ugye nem lehet a végtelenségig emelni az órajelet, és ezért vagy rákényszerítve, hogy helyette új magokat (vagy HT/SMT) szálakat dobj be.
Mondjuk mivel nem csak egyetlen program dolgozik egyszerre, hanem pl. játéknál is ott motoszkál a háttérben a VGA driver, az OS kernel, stb, így egy bizonyos szintig jobb is lehet a 4 mag 1GHz, mint az 1 mag 4GHz, mert kevesebbet kell váltogatnia az ütemezőnek (a prioritásokkal is sakkozva), de erre is igaz, hogy csak addig, míg elég sok minden fut egyszerre, de ilyenkor valamennyire az OS ütemezőjén múlik, hogy sikerül-e jól szétosztani ezeket a (kvázi-)független programszálakat a magok és HT/SMT szálak közt (és akkor megint egy apróság, hogy maga az ütemezés is egy overhead, azaz plusz munka ahhoz képest, mint ha 1/1 mag/szál lenne, nem várható 100% hatékonyság, ahogy nő a magok/szálak száma), viszont manapság már amúgy is minimum 4 magról beszélünk a gyakorlatban (komolyabb és frissebb gépben inkább minimum 6-ról) már a HT/SMT előtt, ellenben nem sok játékot láttam még, ami rengeteg szálat tud hasznosítani. Ezért sem fog jobban futni minden játék a 16 magos 3GHz-es CPU-n, mint a 8 magos 4GHz-esen, ha pl. max 6 szálig skálázódik (és az már egy viszonylag nagy szám).
Ez pedig már csak az adott programtól függ, de általános esetet nézve nem tudod előre, hogy minden játék, amivel játszani szeretnél majd, az hány magig/szálig skálázódik hatékonyan, ezért mondom azt, hogy biztosabb pont magasabb órajellel célozni ugyan azt az IPC*clock*mag értéket, mert nagyon általánosítva szinte csak 1 szál terhelése a garantált (gyakorlatilag inkább 3, mert játék + VGA driver + kerner és más háttérben ketyegő OS dolgok, de nem is indul már ma neki senki 4 magtól kevesebbel).

(#151) Chaser
Szerintem legtöbbször az az Xbox 4k sem valódi 4k, és a PC-t is leveheted 1440p-re. Én mostanában úgy játszom OLED-en (1440p120 + G-Sync).
Tegnap telepítettem az AC: O-t és a benchmark egy jó része alatt 100%-on terheli a 8600K@4.9GHz CPU-m egy vacak RTX2060 mellett. De megvan >60fps, pedig alig butítottam sokat a grafikán, csak 1-1 lépéssel vettem vissza maxról a leg gépterhelőbb opciókat és azokat az effekteket kapcsoltam ki, amiket utálok (post-process AA, depth of field, stb).
Ja, és általában az XBox sem Ultra grafikát tol (főleg mikor az nV GameWorks).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#153) kolopele válasza janos666 (#152) üzenetére


kolopele
nagyúr

Köszi, de én ennyire részletesen nem mennék bele azért, nekem elég az amit tapasztalok, és abból vonom le a következtetéseket. Mindenesetre még egyszer köszi ezt a részletes magyarázatot, de mindig az adott játék fogja eldönteni, hogy magas órajel vagy inkább több mag/szál. Amennyiben pl. az AC rosszul fut natív 4 vagy 6 maggal, HT mellett viszont megy gond nélkül, akkor nem az órajelen fogok emelni, mert azzal nem mennék semmire :)

[ Szerkesztve ]

(#154) Chaser válasza janos666 (#152) üzenetére


Chaser
titán

sztem 4k megvan, de nyilván butítva, különben nem menne neki 30-60fps, azért zömében 50-60 megvan
b8 van még - ez nem tud syncet - amíg el nem viszi a barátom, aztán v egy 48-as-as jön, vagy nem tudom ( : pc-n majd natívan akarom 1440pre használni a 48-ast, 32" 16:9-et ad ki úgy 92-3 ppi-vel, az tökéletes közelre fps-hez - nekem biztos -, többi része marad fekete a kijelzőnek, 40" már nagyon nagy volt közelről doomolni, forzához kicsi ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#155) kolopele válasza janos666 (#152) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért valamit megkérdeznék tőled mégis, mivel nagyon érted ezt a témát. Melyik a jobb beállítás, ha az ember hagyja a procit gyári turbón, vagy pedig all core turbóra teszi? Ugye a gyárin ( maradjunk a 6700 - nál) a max. 4 GHZ egy magra, all core turbó mellett viszont minden mag 3.7 GHZ - en fog menni. Vagy mondjuk legyen a 8700, ott a gyári turbó 1 magon 4.6 GHZ, all core pedig 4.3. Melyik beállítás az előnyösebb, főleg ha a játékokat veszem alapul?

[ Szerkesztve ]

(#156) janos666 válasza Chaser (#154) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Le van nálad betonozva a szék/fotel lába? :DDD Vagy ez valami épített "szimulátor"?
Amúgy alapvetően ez tök jó ötlet, kár, hogy az LG nem tudja a fekete keretes módot, a HDMI 2.0-on pedig nem fér át a 2160p120. OLED-en nem zavaró a fekete keret és az 1440 még nem lenne olyan apró (míg nem megfizethető a VGA, ami kitolná a 4k120-at is akár butított beállításokkal nem archaikus játékban).

(#154) Chaser
Melyikkel lakik jól a család, két darab fél kilós cipóval, vagy egy darab egy kilós kenyérrel?
Nem tudom, de én csak azt látom, hogy éhes maradt tegnap a kölök, ma meg nem, de szerintem semmi köze hozzá, hogy tegnap előtt fociedzése volt, tegnap pedig egész nap az ágyban lustálkodott, úgyhogy mától csakis a cipókra szavazok, mert kettő az akkor is csak több, mint egy. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#157) Chaser válasza janos666 (#156) üzenetére


Chaser
titán

semmi szimulátor, az arcade amit szeretek, xbox kontrollerrel és az 55b8, beülök elé aztán hadd szóljon ( : csak gondoltam 65-ösre cserélem - amitől mondjuk foschok, h kettétöröm ha mozgatni kell :d -, közben jött hír 48-asról, meg összedobtam egy pc-t doomhoz, és rájöttem h hiába akarok én 144hz-es monitort, a 27" már kicsi, 32-esből csak va van ilyen felállással 1440p-ben, az is hajlított, azt meg köszönöm meghagyom másnak, va-t is, ami monitor nagyjából jó lenne ott van 55c9 árában, de az is csak nagyjából lenne jó, a 48" 4k oled meg pont kiadja a 32"@1440p-t és ott 120hz sem gond, abba se halnék bele ha forzát 1080p-ben ultrán tolnám rajta 48"-on, szépen skálázódik 4k-ra, 32-es monitoron is elég korrekt volt úgy

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#158) janos666 válasza janos666 (#152) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hupsz, javítom magam, AC: O benchmark-ban csak 40 fps fölé sikerült jutnom 1440p120-ban, nem 60 fölé, mikor egyet-egyet léptem vissza a legkeményebb opciókkal, csak épp már annak is nagyon örültem, mert látványos javulás volt átlépni a VRR tartományba az akadozó diavetítésból és/vagy tearing-ből. :DDD A60+ fps-ről abban a játékban még csak álmodok. ;]

(#157) Chaser - Így már világos. Akkor option 1: betonozott szék. :C

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#159) Chaser válasza janos666 (#158) üzenetére


Chaser
titán

látod-látod, játszanál a doom-mal, ott meglenne a 120 fps :d ott mondjuk nézelődni esetleg két mészárlás közt van idő ( :
ilyen ac szerű játékból vmelyik tr-t néztem meg, az elég korrektül ment boxon 4k-n és tényleg cééép' volt, de anno a tomb raider 4-gyel már kijátszottam magam, annak volt feelingje, ennél az újnál már semmit nem érzékeltem belőle

szerk:
nem lehet betonozott szék, a kiskutya nehezebben tudna rám mászni mitfahrernek ((( : ha rám mászik akkor legalább nem morog miközben épp forzát tolok és nem őkirálylányosságával' foglalkozom, notebookra is simán rámászik ha megunja a sok melót v fórumozást :d most épp alszik ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#160) janos666 válasza Chaser (#159) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A reboot utáni első TR részt végigjátszottam, nem volt túl rossz, de épp elragadó se, a második részt meguntam egy órán belül, mert majdnem ugyan az a rendszer, de egyelőre kevesebb story és puritánabb látvány több időhúzással. A régieket nem ismerem.
A DOOM reboot első részét is meguntam egy órán belül, nem annyira nekem való a sok szörny.
Én igazából az olyasmiktől lettem játékfüggő, mint a Mass Effect, Dragon Age és hasonlók, szóval a nem túl keményvonalas, de még nem is túl "konzumerizált" butított RGP-k (nincs körökre osztva, de van manuális pause, van egy gazdag fő történeti szál, pár érdekes mellékessel, ilyemik). Na ez teljesen kihalt szerintem évekkel ezelőtt!
A lövöldékből a Half-Life 2 hatott meg utoljára, de ma már kicsit öreg vagyok hozzá, ~30 évesen az én petyhüdt életvitelemmel már nincs meg hozzá se az izgalom, se a reflexek, hogy igazán érdekes legyen.
Bár a DeadCore-t szerettem pár éve, rengeteget javított az eltunyult reflexeimen, hogy végigkínlódtam magam a story módon, és a problémamegoldó készségemen, mikor utána speedrun módban szórakoztam az alternatív utakkal, vagy hogy miként lehet kikerülni a challange részt "hack" szerűen. Javítja a 3D gondolkodást.

Az AC-t már nagyon megutáltam a Black Flag-nél, de most valami HDR-es játékot kerestem. Aztán kiderült, hogy nem csak alig lesz itt 40fps, de valamit megint elrontott a Microsoft és a Win10 OS HDR-el felszaladt a fekete szint, szóval szarabbul néz ki HDR-ben, mint SDR-ban. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#161) Chaser válasza janos666 (#160) üzenetére


Chaser
titán

a last revelation nálam mindent vitt, végig is toltam, akkor net híján még valami txt segédlettel amit valakitől kaptam ( : nem volt ultra grafika, de volt hangulat, mostaninál láttam az ultra grafikát, de hangulatot azt nem
forza volt ami miatt tavaly vettem xboxokat, először s, aztán x, sőt amiatt vettem az oledet is - nem mondom h hozza a '99-es magyar fejlesztésú insane hangulatát, de közel van hozzá és tényleg nagyon-nagyon szép, mikor megláttam oleden hdr-rel állam leesett, de ha kihagyok pár napot ugyanúgy leesik ( :
doom 2016 miatt építettem a pc-t :d anno végigtoltam majdnem az origi talán '93-ast, első játék volt amit hálóban toltunk az oskolában', később majdnem végig is toltam, de jött a quake2, aztán quake3 és onnantól már csak azt toltam, de ezt most eltalálták, rohadt jó feelingje van, mintha tényleg a pokolban hentelnék a szenvedő démonok közt, jó poénok, rejtett utakon origi doom pályarészletek, 2-3 szörnyet 1:1-ben úgy valósítottak meg mint mikor elképzeltem a '90-es években milyen is lehetne szebb grafikával, az egyik pályánál rendesen beszabehu' érzésem volt, pedig nem vagyok félős gyerek :d az új doom valszeg látványban jobb lesz, szörny is több, de ahogy láttam sok feelinget már ott se kell keresni
c&c generals zh amit kb soha nem unnék meg, azt meg notebookon tudom tolni, ott elég a 14" is, de fps-nél a 32" közelről az nekem _kell_, ez legalább kiderült ( : és az is h forzához minden kijelző kicsi :d

szerk:
és 8-10 év desktopozás kimaradt, nem volt semmi aminél azt láttam volna 10 percnél tovább leköt, de nem is bánom, lett egy fps és ótós', bőven elég is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#162) nullpoint


nullpoint
senior tag

Jókat mosolygok a zikboksz' 4k kihangsúlyozásán. :U

Láttam havernál pár xonex játékot, 4khdr tv-n büszkén mondta hogy nééégykáá. Pc low-med kb. a kinézet. :DD

Nem vargáné a tv sem.

(nem kívánok hitvitát kezdeni, pusztán megjegyeztem a tapasztalatomat)

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#163) Chaser válasza nullpoint (#162) üzenetére


Chaser
titán

igen, kb olyasmi, low-tól azért forza nagyon messze van, de ha azt kombinálod egy 55" oleddel ami tényleg tud hdr-t, egy kicsit másabb mint kb bármilyen lcd monitoron/tv-n - az új genre valszeg megoldják sokkal jobban jelenleginél -, b@szhatja az ember a legjobb gépet is ha nincs hozzá frankó kijelző, az meg jelenleg az oled, az legalább úgy drága h tényleg ad is valamit, hetekig nyálaztam/néztem monitorokat, teljesen mind1 h 100e ft vagy 200e, vagy 300e, valami mocskos nyűgje úgyis van ami miatt csak azon gondolkoznék ez hogy nézne ki oleden, ott csak az jut eszembe h szebb mint az igazi világ :d - a tanulság, nem szabad oledet venni -
és azt azért tegyük hozzá, egy one x árából épp kijön pc-nél a vga magában ( : mostanit boltból lőttem 100e ft-ért, ha még azt a csodálatos jedi gamet elpasszolom annyival is olcsóbb lesz, ennyiért lehet kapni egy egész db értelmes hűtésű 1660s-t, pár napja kicsivel többért pulse 5600 xt-t, csak a vga magában nagyon messze van még a géptől :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#164) nullpoint válasza Chaser (#163) üzenetére


nullpoint
senior tag

Az jóideje nem kérdés hogy játékra xbox vagy ps kell.
Ha munkához nem kellene gép akkor én is konzolon lennék. Bár azért az évente kb. egy játékért ,amivel játszanék lehet az se kéne :D

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#165) Chaser válasza nullpoint (#164) üzenetére


Chaser
titán

no igen, csak az fps-kontroller az nem jó kombó, forzához imádom a kontollert - mikor vettem lövésem se volt h rezeg is, majdnem földhöz vágtam :d -, de fps-hez pfffffffffff, sztem kb csukott szemmel lehentelem a kontrollerrel fps-ezőket, kipróbáltam a doomot, egyből tudtam h ebből baj lesz, _első_ pályán nem jutottam túl, a külső nézetes tr/ac szerű dolgokra hamar ráállt a kezem, de belső nézetes hentelés egész más történet, oda pc kell egér+billzettel, ezért összeraktam a doom alá a pc-t, az első pályán hirtelen elfogytak a démonok egér+billzettel ( : de mindig csak egy kicsit kell hozzátenni h valami jobb legyen, el is tapsoltam egy rakat pénzt, de arra fogtam melóra is jójez' - pedig tudom h ahhoz nekem egy halk notebook kell jó kijelzővel meg az agyam ( : -, aztán felcseszett h milyen silány kijelzők vannak mai napig, eladtam az egészet, de most majd újra jöhet a pc, xboxban az a jó ha az ember kicsit figyel mindig tud jó áron lőni, és kb bukta nélkül el is lehet adni, de összekuponoztam ufóéktól ps4 pro-t is 85e-ért hátha kihívás lesz megszerezni, de nem volt :d, ki se bontottam, azért valaki később örült neki amikor elvitte annyiért ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#166) kolopele válasza Chaser (#165) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az nem igaz hogy kontrollerrel nem lehet fps játékot játszani, főleg single - ben. Soha életemben nem játszottam mással, sok évet konzoloztam anno, nekem a billentyű meg az egér nem állna a kezemre soha. A DOOM sem jelentett gondot.

(#167) Chaser válasza kolopele (#166) üzenetére


Chaser
titán

üljünk egyszer össze, te kontrollerrel, én hitvány egér és billzettel, aztán tárgyaljuk ezt újra ;] q3-on szocializálódtam, csaXolok' :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#168) kolopele válasza Chaser (#167) üzenetére


kolopele
nagyúr

Sosem online - ozok, gyűlölöm. Single - ről beszéltem :)

(#169) Chaser válasza kolopele (#168) üzenetére


Chaser
titán

sp-re gondoltam én is, ha hamarabb letolod az első pályát kontrollerrel mint egér+billzettel tiéd az egér+billzet ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#170) kolopele válasza Chaser (#169) üzenetére


kolopele
nagyúr

Aha, értem :) Egyszer talán összejöhet a dolog ;)

(#171) BITBOYS válasza Chaser (#169) üzenetére


BITBOYS
addikt

A vérprofik joystickkal tolják :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#172) kolopele válasza BITBOYS (#171) üzenetére


kolopele
nagyúr

Single módban nem kell vérprofinak lenni, ráadásul számomra ez nem más mint egy játék. Az, hogy ebből már sportot csináltak, hát............Mindegy is.

[ Szerkesztve ]

(#173) BITBOYS válasza kolopele (#172) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én annyira béna vagyok kontrollerrel (fps), hogy nézni is fájdalmas mikor így játszom. Ezért se vettem ilyen stílusú játékokat mikor még megvolt a boxom. Csak autóverseny, verekedős...ezekkel viszont nagyon ment az irányítás.
Pc-hez is vettem egy ps4 kontrollert, forzázni, autós játékokhoz használom a kormányon kívül.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#174) Dilikutya válasza BITBOYS (#173) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kb 20 éve volt egy Alien vs Predator RTS... kizárólag PS-re és Xbox-ra. Élmény lehetett. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#175) kolopele válasza BITBOYS (#173) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem nekem azért megy jól a kontrollerrel, mert éveken keresztül csak konzoloztam, és nagyon megszoktam. Sajnos a billentyű azért sem megy, mert vagy azt nézem vagy a monitort :D 1 hét múlva töltöm az 52 - őt, nekem már jó ez így.

[ Szerkesztve ]

(#176) BITBOYS válasza Dilikutya (#174) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az nekem kimaradt, abban az időben pont nem volt konzolom. Közben rákerestem..tényleg jónak tűnik :)

(#175) kolopele Pár napja lettem 44, kicsit átérzem mire gondolsz :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#177) Puma K válasza Dilikutya (#174) üzenetére


Puma K
veterán

Erre gondolsz? : Aliens Versus Predator: Extinction - Gameplay Xbox HD 720P

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#178) kolopele válasza BITBOYS (#176) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, én is úgy hiszem. Érdekes módon a két gyerekem sem akar csak kontroller játszani, úgy néz ki családi hagyomány lesz ebből :D

(#179) ttt1


ttt1
őstag

Én idén váltottam I7-3770 (non k aminél csak fsb emeléssel működött a tuning így sokat nem lehetett belőle kihozni) I5-6600K-ra amit alap órajeln 4,2-on járatok (mind a 4 magot). 4k videótömörítésben a 4 ghz-re húzott I7-est lenyomta( 22,5 vs 25,6 fps). 3dmarkban 20% teljesítménynövekedést értem el. Nem volt az I7-nek sem baja illetve lehet ha K-s lett volna még megvan, de nekem is gyakorlatilag ingyen volt a csere..

(#180) Géjza válasza Chaser (#151) üzenetére


Géjza
őstag

F1 2019-cel nyomva marha jó a 120-144Hz. Folyik, smooth, mint állat, sokkal-sokkal jobb, mint 60Hz-en.

Viszont maradtam 24"-nál és 1080p-nél, mert ha felmegyek 1440p-re, akkor ott durván elszabadulnak a dolgok (proci, vga, monitor). Ennyit nem ér nekem, jól elvagyok 24"-on 1080p 144Hz-vel is, amire egy 1070 is nagyjából elég magas fps mellett magas graf beállításokkal.

Amúgy témához is szólva F1 2019 High beállítások mellett HT OFF-fal kb 10-12fps-t buktam a HT ON-hoz képest (i7 3770k).

(#181) BiP válasza Géjza (#180) üzenetére


BiP
nagyúr

Ami pont alátámasztja az eddigieket. 4magnál még előny a HT/SMT a plusz szálak miatt.
De ha van 6magod, ott már nem tud sokat hozzátenni, bizonyos esetekben akár hátrány is lehet a "natív" 6maghoz képest, ha pl. az ütemező több feladatot oszt a HT magokra, de azok nem bírják ugyanúgy.

(#182) Géjza válasza BiP (#181) üzenetére


Géjza
őstag

Jaja, gyakorlatilag ez a fő konklúzió.

(#183) Chaser válasza kolopele (#170) üzenetére


Chaser
titán

incsen' kizárva :) én szememben az már rég nem sport, mikor kb azon múlik kinek milyen monitora, egere, billzete van, bár ue. megy a f1-ben is és sok sport terén, de a sport nálam az mikor azonos feltételekkel indul mindenki, akkor lehet tudni ki a jobb
sakknál elég egyértelmű, azt is sportnak hívják, éppen rá is lehet sütni, de ott egyenlőek is a feltételek

BITBOYS
az nálam fogyóeszköz volt mindig, bármilyet vettem sikerült hamar megmakkannia
nem is tudtam hogy ps kontrollert is lehet pc-vel használni, ha tudom nem adom el amit lekuponoztam' ( :
milyen öregek vagytok tik'...hozzám képest (((( :

BiP
igen, kb itt a lényeg, kolopele bácsi jó fele kapisgált

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#184) BITBOYS válasza Chaser (#183) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én is csak azért vettem, mert 5e-ért hozzámvágták :D
Van egy alap progi, felteszed és minden játék kezeli mint a kisangyal :)

Mi még az igazi számtek fejlődés korszakában nevelkedtünk, voltunk tinik :D
Az első gépemet dzsámperelni kellett, a bios csak dísznek volt. AMD 80 MHz-es procival kezdtem, de az első bekapcsolás előtt beállítottam 100 MHz-re és behugyoztam tőle annyira örültem, hogy bírta is :DDD a monokróm monitort már meg sem említem :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#185) BiP válasza BITBOYS (#184) üzenetére


BiP
nagyúr

Régi szép idők :)
Kedvencem a rosszul flashelt bios chip cseréje volt, amikor működés közben kellett bűvészkedni. :)
Ma már csak gyakorlatilag cmos clear esetén kell jumperhez nyúlni.
Sőt, a múltkor megmosolyogtatott az a PCIe-es Raid SSD kártya [link] , hogy mit keresnek rajta dip kapcsolók, ezer éve nem láttam.

(#186) BITBOYS válasza BiP (#185) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nagyon örülök, hogy részese lehettem ennek az időszaknak. Össze sem lehet foglalni milyen változások történtek azóta :)
Kislemez, nagylemez, jumper majd dip kapcsoló, az első cd rom, az idióta foglalatok, 3DFX majd Riva TNT, az első dvd rom.. és ez csak a felszín :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#187) Chaser válasza Géjza (#180) üzenetére


Chaser
titán

nálam onnan indult h monitor nem volt a géphez, befogtuk a régi 40" tv-t, gears5-höz nem is volt olyan nagy, de fps-hez már igen, tudtam h a 24" teljesen kiesik, hát legyn 27, vettem egyet, nagyon határeset volt, mivel a syncet se tudta amivel árulták így visszament, jött egy 32-es, na az már igen, először örültem is neki, aztán mellé tettem az ips notebookot és utána már nem ( : ez egy va monitor volt, 4k@60hz, 1080p-ről felskálázva teljesen vállalható eredményt produkált, de valami rusnya két nagy folt volt a panelen, először eltűntek, aztán visszajöttek, mondom ennyiért kösz nem, viszont 32"-ból 1440p@144hz elvétve van, talán lg-nek van két sík va-s modellje, de ez is lg volt, többi meg hajlított, az nekem nem kell, viszont ez alatt a méret alatt inkább nem is játszok egyáltalán, akkora élményt ad fps-nél a 32" h kifejezés nincs rá, ott van az ember teljesen a játékban, de forzához kevés volt persze
konklúzió: ne ülj nagyobb monitor elé és nem lesz baj :d

BITBOYS
8,5e-ért kuponoztam le ufóéknál, és ott extraként még a gar is két év ( : felraktam 10-ért hadd örüljön valaki, nem vitték, felemeltem 12 v 13-ra, na annyiért már elvitték :d
nekem az első gépem egy pentium volt, jól átcseszett a helyi számtech bolt, ott a manus anyját is lehazudta ( : de akkor még ugye lövésem nem volt az egészről, aztán lett egy "komolyabb" p3 celeron gép, talán 667@933, arra emlékszem hogy egyszer a magot le akartam kaparni, valami ragasztónak néztem, szerencsére nem tettem :d - ott még nem sík mag volt, hanem egy paca szerűség -, volt egy haver aki mindig telepített amikor szétcsesztem a gépet, egyszer eltörte a lábát, gép újfent szétcseszve, rákényszerültem megtanulni a telepítést ( : egyszer jött egy ötlet h szétkapom a gépet mert csak, minden kábelt felírtam papírra, színüket, alakjukat, mi hova megy, össze is tudtam rakni a gépet ((( : azóta más nem nyúl a gépemhez, valahogy így kezdődött nálam az it vonal, akkoriban net még nem volt csak keveseknek, nekem nem, aztán lett és "kinyílt a világ", valahogy így estem be ph-ra is a 2000-es évek elején
14" _svga_ monitorral kezdtem :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#188) BITBOYS válasza Chaser (#187) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez a net sem volt mára felfoghatatlan, a fiataloknak kb olyan lehet mintha nem lett volna áram a lakásban :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#189) BiP válasza BITBOYS (#188) üzenetére


BiP
nagyúr

Ma már gyakorlatilag a net is egy közmű a víz,gáz, villany mellett.

De ahogy nekik is elképzelhetetlen, nekünk is az, hogy a mi (nagy)szüleink generációja tényleg élt áram nélkül, milyen a "többnapi járóföld", hogy a válaszlevél hónapok múlva érkezik meg, vagy hogy zenét csak akkor hallasz, ha valaki elővesz egy hangszert, és a tévé kora előtt is volt szórakozás. stb.
Minden generációnak megvan a maga (kényelmi) vívmánya, nehéz elképzelni, milyen lehetett az élet ezek nélkül, annyira beépült a mindennapjainkba.

(#190) BITBOYS válasza BiP (#189) üzenetére


BITBOYS
addikt

De ezek mind mind nagyon távoli dolgok, nagyrészét mi nem éltük át, nem rajtunk keresztül vált valóvá. Talán a válaszlevél ami még ide tartozik :)
Szóval itt nem a kerék feltalálását feszegettem, hanem amit mi éltünk át nélküle és mára alap szolgáltatássá vált.

mod: Bocs a sok off miatt, sorry kedves topikgazda :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#191) BiP válasza BITBOYS (#190) üzenetére


BiP
nagyúr

Hát a mai fiataloknak az internet-előttiséget ugyanúgy nem élték át :)
Csak akartam pár példát hozni, hogy a mi életünkben is lenne pár dolog, ami előttünk még nem volt. (vagy nagyon kicsiként éltük meg, hogy hétköznapivá vált).
De amúgy tök örülök, hogy ebben a korszakban éltem, hiszen megélhettem a számítástechnika, mobiltelefónia kibontakozását, elterjedését, tehát ma élvezem az előnyeit, de élhettem enélkül, láttam a folyamatot, tudom értékelni. (és adott esetben könnyebben elfogadom, ha kiesik, mint az, aki ebbe született bele).

(#192) kolopele válasza Chaser (#183) üzenetére


kolopele
nagyúr

Annyiban módosítanálak, hogy nem feltétlenül ezen múlik. Volt egy interjú fenn a neten egy profi CSGO játékossal, aki elmondta hogy alázta szét 60 HZ - es monitorral 60 fps mellett az újonc 144 - fps - sel nyomuló emberkéket, akik azt hitték majd ettől lesznek jobbak :)

(#193) BiP válasza Chaser (#183) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt messzire el lehet vinni. Hiszen akinek hosszabb a lába, futásnál előny lehet, stb.
A szerencsés genetikával születettek a versenysportban előnyben vannak a többiekkel szemben.

De eSportban sem attól leszel tehetségesebb, mert jó hardvered van, de több esélyed lehet, hiszen nem hátráltat a béna cucc.

(#194) Chaser válasza kolopele (#192) üzenetére


Chaser
titán

tisztelet a kevés kivételnek ( : mint mondtam q3-on szocializálódtam, volt h notebookról henteltem, sőt legtöbbször azon multiztam, ráadásul olcsó wireless egérrel, mégis nem ritkán elkentem a "nagyok" száját - amint szintvév' mester nem akar elhinni ( : -, de olyankor külvilág teljesen kikapcs és max fél-háromnegyed óra ment, az ujjaim rendesen legémberedtek ((( : amikor wifiről ping ocsmány volt, akkor viszont esélyem sem volt, ott sem akarták soha elhinni h én notebookról tolom wifis nettel és egérrel ( : de volt is beletett idő rendesen

BiP
ez végül is jogos - mindenesetre nekem a hentelés sosem lesz sport, max hobbi volt, de ebben is nagyot változott a világ -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#195) TeeBee73 válasza BITBOYS (#171) üzenetére


TeeBee73
addikt

Doom-ot?
Francot. Kormánnyal. ;] :D

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#196) BITBOYS válasza TeeBee73 (#195) üzenetére


BITBOYS
addikt

Háát, az elkormányozom a Doom-ot... kicsit elképzeltem hogyan is nézne ki :D
Erről kellene készíteni egy videót yt-ra :D

ennyi, megelőztek [link]
The Ultimate DooM: Tokyo Drift :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#197) TeeBee73 válasza BITBOYS (#196) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ez nagyon tetszik! :DDD
(Ma már nem lesz időm, holnap 24 órázok, de vasárnap kipróbálom kormánnyal, joystickkel és kontrollerrel is.) :)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#198) ttt1


ttt1
őstag

Unreal1-et 120 mhz-es Intelen nyomtam végig voodo1-es vgaval szterintem vagy 10 fps-el .. :)

(#199) kolopele válasza ttt1 (#179) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azért azt se felejtsd el, I7 ide vagy oda, hogy egy Ivy Bridge - et hasonlítasz össze egy Skylake - kel. A modernebb architektúra győzedelmeskedett kicsivel szintetikus tesztekben. Játék tesztet nem néztél?

(#200) jokeph válasza kolopele (#199) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jogos. :K
És tegyük hozzá, hogy az i5-6600k nem alapon ment, a 4,2 GHZ all-core elég rendes OC a 3,5 GHZ base clockhoz képest. a turbója meg 3,9 GHZ. :D
Ha az i5-6600k nincs felpiszkálva, sanszos hogy nagyon max egálban lesz az i7-3770-el. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#201) Chaser válasza TeeBee73 (#197) üzenetére


Chaser
titán

de yt-ra ám vele! ( :

BITBOYS
egér nélküli játéknál könnyű, a 2016-os verzióról is megnéznék egy ilyet ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#202) apatyas válasza TeeBee73 (#197) üzenetére


apatyas
Korrektor

[link] Nem LÖVÖM le, mivel ment.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.