Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) bubus66 válasza djbelo (#1050) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az enyém a B041 jött ki és én frissítettem a B049-re Szerintem igen mindegyik single simes

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1052) Gstyler


Gstyler
senior tag

djbelo: ezekkel a ROMokkal nem nagyon merek variálni, mert nem értek hozzá, de thx :R

Szóval így néz ki az akksi használatom.

A cella készenlét a legmagasabb tétel, a viber elenyésző. Pontosan mit jelent ez a készenlét?

(#1053) djbelo válasza bubus66 (#1051) üzenetére


djbelo
senior tag

Nem értem ezeket a Telekomos romokat! B041 jött ki neked a üzletből? Érdekes, bár nekem jól működik minden rajta úgyhogy nem fogom bántani, de meglepet ez a B130rom! Van még valakinek rajtam kívül? :)

(#1054) bubus66 válasza djbelo (#1053) üzenetére


bubus66
nagyúr

Azért mert az enyémre még akkor nem volt külön Telekomos ROM.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1055) csik85


csik85
csendes tag

Sziasztok

Végig olvasgattam a hozzászólásokat és voltak olyan irományok hogy a nano sim foglalat is tudja a 4G-t. Ezt alapból tudja vagy kell rá speckó ROM? Erőssen gondolkodom egy ilyen telefon vételén mert így a céges és a saját sim-em elfér egy zsebben :) De sajna necces a céges SIM-ből NANO simet csinálni. Mikro-ra még levágom de a nano már szerintem necces. A sajátomat meg le tudom cseréltetni a szolgáltatónál.
Elöre is köszi :)

(#1056) emax101


emax101
csendes tag

:DD huhh. sikerült rootolnom. eléggé örülök. nyitni kellett bootloadert előtte,de aztán sikerült rendben :C

(#1057) bubus66 válasza emax101 (#1056) üzenetére


bubus66
nagyúr

Garancia???

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1058) emax101 válasza bubus66 (#1057) üzenetére


emax101
csendes tag

eddig az összes telefonom rootolva volt. amúgy a huawei küldte az unlock kódot bootloader nyitáshoz. igazából nem tudom,hogy tényleg foglalkoznak-e ilyennel ha szervízbe kerül.mármint,hogy rootolva van-e. de mindegy,nekem így kell

(#1059) wayne1 válasza djbelo (#1053) üzenetére


wayne1
senior tag

Nekem is 130 van fent. Én a Huawei oldaláról töltöttem le.

emax101 : Hogyan kérted le a kódot?

[ Szerkesztve ]

(#1060) emax101 válasza wayne1 (#1059) üzenetére


emax101
csendes tag

Ezen az oldalon jól leírják [link]

P8-ról írják de lite-al is ment

e-mailt kell nekik küldeni a telefonod adataival. nekem pár óra alatt jött a kód. de aztán van még vele sok dolog.

nekem független a teló. (upc)

[ Szerkesztve ]

(#1061) bubus66 válasza emax101 (#1058) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tudom de arról nincs hivatalos infó hogy a a gari is meg marad. 99% hogy nem én meg egyetlen egy telefonomat a GB óta nem ROOT-oltam minek ami szemét azt lehet root nélkül is törölni vagy tiltani minek kockáztatni a garanciát. ( Csak úgy meg jegyzem én nem buknám el a garanciát egy root miatt mert van szervizes ismerősöm aki simán olyan helyeken jár a amiről nekünk fogalmunk sincs, vagy is sokaknak) de még sem csinálom meg pedig nekem semmi gondom nem lenne ilyen téren. Viszont ha nagyon akarják a szervizbe le tudják ellenőrizni volt-e mokolva a telefon. Pont ma csináltunk meg egy ilyen telefont amit a szervez mokolás miatt vissza dobott.

Persze ne legyen semmi gond

Különben meg nekem is független a telefon. Attól viszont nem lesz független, hogy kinyitod BL-t

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1062) bubus66 válasza emax101 (#1060) üzenetére


bubus66
nagyúr

Sajnos az nem a Huawei hivatalos oldala

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1063) emax101 válasza bubus66 (#1062) üzenetére


emax101
csendes tag

nem baj. le van írva és működik nekem ez a lényeg.

(#1064) emax101 válasza bubus66 (#1061) üzenetére


emax101
csendes tag

aha,oké

(#1065) djbelo válasza wayne1 (#1059) üzenetére


djbelo
senior tag

Dobsz egy linket?

(#1066) bubus66 válasza djbelo (#1065) üzenetére


bubus66
nagyúr

Fent van az oldalamon

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1067) Zsocy155 válasza djbelo (#1065) üzenetére


Zsocy155
őstag

(#1068) djbelo válasza Zsocy155 (#1067) üzenetére


djbelo
senior tag

Köszi!

(#1069) bubus66 válasza djbelo (#1068) üzenetére


bubus66
nagyúr

Tessék mert amit kaptál oldalt az van amikor lassú

HUAWEI P8 Lite ALE-L21 V100R001C150B130 Telekom

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1070) djbelo válasza bubus66 (#1069) üzenetére


djbelo
senior tag

Köszi Neked is! Csak arra voltam igazából kíváncsi , hogy Telekomos rom-e ami nekem van! Látom igen! Jó sokféle rom van már a P8 Lite-hez. A P8-hoz nincs ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1071) #86973952 válasza djbelo (#1070) üzenetére


#86973952
törölt tag

P8 -ból is van több gyári ROM, csak EU -ban kevesebb verzió van. Meg majd később jóval több lesz, havi 1 jön min. 1 évig. Majd jönnek a P8 SE változatok is. Remélem lesz magyar SE is a vízilabda miatt (bár kicsi rá az esély). Arsenal és Dortmund sanszosabb.

(#1072) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Átfutottam a fórumot, azonban mielőtt vásárolnék egy ilyen készüléket, lenne egy-két kérdésem:
-alternatív lejátszó tudja kezelni a DivX filmeket, ugye?
-ha a telefont rádugom gépre látni fogja háttértárként, ugye?
-nekem már az az infó van meg, h az új telefonokat nem kell első használat előtt x időt tölteni. Ez helyes?
-mindegy hol veszem a készüléket, a gari ugyanolyan?
-másfajta kamera használatával jobb képet készíthetünk?
-illetve az ikonok lecserélhetőek?
-fólia akkor van rajta, amivel a kezdetben egy ideig lehet használni a telót?

Köszönöm a válaszokat!

Üdv:
Funthomi

YOLOska

(#1073) #86973952 válasza Funthomi (#1072) üzenetére


#86973952
törölt tag

- Van.

- Igen. SD kártya és a belső tárhely is látszik minden telefonon. Belső tárhely természetesen korlátozott módon. A rendszer partíciók, egyes adatok nem. DE arra nincs is szükséged.

- Nem kell őket tovább tölteni. Viszont időnként érdemes végigmenni egy teljes töltési perióduson. Ez azt jelenti, hogy lemeríted, aztán maximumra feltöltöd. Erre azért van szükség, hogy a cellák között esetlegesen keletkezett feszültségek kiegyenlítődjenek. Néhány havonta bőven elég megcsinálni.

Mielőtt valaki írná nem, a kikapcsolásig való merítés nem a valós 0 szint, a maximum pedig nem a valós maximum. Az akkumulátorok több védelemmel is el vannak látva, többek között túltöltés, és túlmerülés ellen is. Ez viszont nem azt jelenti, hogy ha lemerült állapotban hosszú időre (hetek, hónapok) beteszed a fókba az akksit/telefon, akkor nem döglik meg.

- Nem. Ennek mindig utána kell kérdezni az adott eladónál. Garázs GSM boltokban általában bolti garancia van. HA azt mondják gyári, de csak a boltban adhatod le, akkor az nem gyári.

Gyári garanciát ad pl.: edigital, szolgáltató...stb. Megbízható (szerintem), de nem Magyarországra szóló garanciát pl.: emag, mall...stb.

- Nem. Max. a fókuszpont környékén lehet észrevenni javulást. Azt is csak akkor látod, ha kb. A3 -as lapra 1:1 -ben nyomtatod ki. Egyébként szerintem jó képeket csinál. Kategóriájához képest is.

Én azért szoktam másik fotós programot használni, mert kényelmesebben állítható.

- Témánként cserélhető, de ha késztetést érzel egy kis "munkára", akkor manuálisan egyenként is lehet cserélgetni. A png fájlok megfelelő méretezésével és cseréjével.

- Van, de szerintem érdemes cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#1074) #86973952 válasza #86973952 (#1073) üzenetére


#86973952
törölt tag

Persze a legtöbb akksi már egy cellás, ugynakkor hibás karakterisztika így is előfordul. A fenti dolog helyre teszi a dolgokat. A "battery log" törlése általában semmire nem jó. Legalábbis én semmi javulást nem vettem észre vele.

(#1075) Funthomi


Funthomi
aktív tag

@porterocka: köszönöm a válaszokat :)

Ezeket a boltokat néztem ki: Ipon, MM, Auqa, Edigital. Véleményetek szerint melyik a legjobb? Vagy esetleg más megbízható bolt?

YOLOska

(#1076) e_r_i_c válasza #86973952 (#1073) üzenetére


e_r_i_c
csendes tag

Ismereteim szerint az új akksit már nem kell "kisütni", sőt.
Elvileg nem is szabad hagyni teljesen lemerülni (párszor előfordulhat bármilyen probléma nélkül). De, ha állandóan lemerül kikapcsolásig, akkor már rongálódhat. Csak ugye ez nem terjedt el a köztudatban, mint annak idején a "kisütés".

Ezt pár éve hallottam akkor még szervizben dolgozó ismerősömtől. Ez idő alatt 4 telefonom is volt, több helyen láttam le is írva. Egyiket se merítettem le kikapcsolásig sem először, sem pedig későbbi használat során. Az akksiknak semmi bajuk nem volt, s nem is viselkedtek nem rendeltetés szerűen. Sőt! Egy hibásodott meg, de annak se akku gondja volt.,

(#1077) z00mhead válasza Funthomi (#1075) üzenetére


z00mhead
tag

Én konkrétan Auchanban vettem, mert velük még soha semmilyen problémám nem volt. Sőt, garis ügyintézésben talán a leggyorsabbak. Szerintem

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#1078) bubus66 válasza e_r_i_c (#1076) üzenetére


bubus66
nagyúr

Különben nem kell ehez szervizes(mert azok is mondanak baromságot) Van leírás millió.

Igen jól tudod, hogy nem kell kisütni meg el kell felejteni a 8-12-16 óra töltés ez egy hülyeség 3-4 óra alatt fel tölt

A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles idõkből maradt fenn. A töltõ 3-4 óra után automatikusan kikapcsol...

A Másik meg nem is tudod teljesen lemeríteni, ha kikapcsol a készülék az akkumulátorban egy bizonyos % van még a is egy védelem, ugyan úgy mint a túltöltés ellni védelem.

A Loguotomba is van leírás az akkumulátorokról

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1081) peterdeme


peterdeme
tag

A kijelzőt GG 3 védi,ez teljesen biztos,vagy csak feltételezés? :U

(#1082) Sziszy21


Sziszy21
újonc

Sziasztok.
Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy nem rég vettem P8 lite-t,és szeretnék rajta beállítani Launchert de az istenért nem jön össze. :( Beállítom,de ahogy lezárom a twlót vissza áll az alap kezdőlapra.kérlek segitsetek.Köszönöm szépen.

(#1083) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ez elég jó minőségű tok !

Akit érdekel írjon, jutányos áron eladó.

(#1084) k.kristof


k.kristof
őstag

Sziasztok!

Adott egy P8 Lite (független, dual SIM), a Facebook Messenger csinál olyat időnként, hogy irtó lassú lesz a gépelés, mintha lefagyna a telefon. Frissíteni szeretném, hátha javul. A 046-os ROM van rajta, a saját frissítő alkalmazása szerint az a legújabb, de a Huawei honlapján ott az 052-es. Az abban lévő doksi szerint a 049-ről tudnék frissíteni 052-re, ez tényleg így van, vagy átugorhatok több verziót?

(#1085) Gebriel válasza ADAM1337 (#1083) üzenetére


Gebriel
veterán

Hol lehet ilyet kapni? :R

(#1086) ADAM1337 válasza Gebriel (#1085) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálam. :)
Külföldről amúgy.

(#1087) Gebriel válasza ADAM1337 (#1086) üzenetére


Gebriel
veterán

Milyen színekben van és mennyibe kerül? :)

(#1088) ADAM1337 válasza Gebriel (#1087) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Most ez az egy darab van belole.
de amugy [link]

(#1089) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Üdv srácok! Nem rég rendeltem egy ilyen tokot, és nem rég érkezett meg. Első benyomásra egész kellemes, bár az előlapi LED-et nem látni, ettől függetlenül nincs velem nagyon bajom. :)

(#1090) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Nagyon szemezek ezzel a telefonnal. Ti, akik ilyet használtok, milyen tapasztalatokról tudtok beszámolni? Mi a negatív tapasztalat vele?

Inkább többért a P8-ra beszélnétek rá? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1091) djbelo válasza V.Stryker (#1090) üzenetére


djbelo
senior tag

Szia! Az elmúlt napokban sikerült beszereznem a P8 mellé egy Lite is, úgyhogy van némi tapasztalatom. Nem nagy különbség van köztük! Talán a P8-nak jobb a kamerája, meg szebb egy kicsit! Mind optimalizálásba, üzemidőbe a két telefon hasonló!Az technikai adatokat nem írok, azt gondolom úgyis olvastad már. A P8 Lite jobban kézre áll! A Lite van pl dupla kattintás feloldás a nagy testvér ezt (nem is értem miért) de nem tudja. Szerintem majd frissítéssel megoldják! Negatív tapasztalatom nekem eddig nincs egyikkel sem! teszik a dolgukat! :)

[ Szerkesztve ]

(#1092) V.Stryker válasza djbelo (#1091) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi az info-t.

Azért valamiért a full hd kijelző, a több ram és a fém ház miatt valamiért a P8-at jobban időt állónak vélem. Te erről mit gondolsz?

Fogásra más a minőségérzete a kettőnek?

na meg most ugye 134 a T-nél nekem a sima P8, egy közel 20k-s fejhallgatóval. Az meg úgy nem tűnik szar ajánlatnak. :)

Bár nem tudom, mert én sem fogtam még 5,2 colos telót....eddig a mostani iPhone 6 a max és ez úgy elégnek is tűnik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1093) k.kristof válasza k.kristof (#1084) üzenetére


k.kristof
őstag

Erre valaki?

(#1094) bubus66 válasza k.kristof (#1084) üzenetére


bubus66
nagyúr

Miért ne frissíthetnéd a 052-re. Van 049-es is amit lelehet tölteni. Ha kell vagy lassú az 052-es link szól adok egyet. Vagy az oldalamról is letöltheted.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1095) bubus66 válasza k.kristof (#1084) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az hogy frissíted attól még a sz@rul össze tákolmányozott Facebook Messenger nem lesz jó úgy úgy fogja csinálni h frissíted a telefont is..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1096) Zsocy155 válasza k.kristof (#1093) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szerintem sem ROM függő a probléma.
Esetleg próbáld meg egy másik keyboard-al.

(#1097) k.kristof válasza bubus66 (#1094) üzenetére


k.kristof
őstag

Már letöltöttem az 052-est, csak Huaweihez még nem volt szerencsém, nem tudtam, itt hogy működnek a frissítések. Nem csak a Facebook Messengernek van baja, időnként az egész rendszer belassul, néha elfeketedik a kijelző és csak pár másodperc múlva jelenik meg a kép (az értesítési sáv közben a helyén van). Este frissítem a telefont.

Zsocy155: nem igazán opció, női tulaj, és mániákusan ragaszkodik az alap billentyűzethez, mert abban kint vannak az ékezetes betűk is, nem másik magánhangzót hosszan nyomva lehet elérni azokat :P Nekem Xiaomi van, abban Sony billentyűzet és elégedett vagyok vele, ezért nem is néztem más billentyűzeteket, de ha tudtok jókat, amiken ott vannak alapból az ékezetes betűk, akkor ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#1098) bubus66 válasza k.kristof (#1097) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Facebook Messenger akkor sem biztos, hogy jó lesz

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1099) Zsocy155 válasza k.kristof (#1097) üzenetére


Zsocy155
őstag

Érdekes! Nekem még egy pillanatra sem akadt meg a telefon. Mondjuk sem messenger sem facebook nincs telepítve.
Sok sikert az új FW-hez.

(#1100) azka79


azka79
aktív tag

Nekem is 046 van, EMUI-n nem fog frissülni? ha manualisan felteszem, az adatok, beallitasok torlodnek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.