Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) btcenter válasza net91 (#1599) üzenetére


btcenter
csendes tag

Tárcsázó / Címtár / Menü / Beállítások / Megjelenítési beállítások

(#1602) kort01 válasza net91 (#1599) üzenetére


kort01
aktív tag

Én korábban megcsináltam azt, amit "btcenter" is írt, azaz én az utónévhez írtam be a teljes nevet minden névjegyemnél.
Én ugyanazt az adatbázist használom az asztali gépen is, valamint volt korábban Windows Phone-os telefonom is, valamint a korábbi Android-os telefonoknál is voltak eltérések, ezért kényszerültem erre a lépésre, de ezután már sosem volt gondom.
A Microsoft Outlookba beraktam az összes kapcsolatomat, majd itt makró segítségével a vezetéknév és keresztnév mezőket egyesítettem. Nekem ez volt a legegyszerűbb és leggyorsabb.

(#1603) net91 válasza bubus66 (#1600) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ.
Sajnos már a válaszod előtt a SIM kártyán és a korábbi telefonon lévő névjegykártyákat a gépre mentettem a Hisuite programmal egy fájlba, majd azt visszatöltöttem a P8 -Lite-ra.
A névjegyzékek egyik fele most már jó sorrendben van, a másik fele maradt úgy, ahogy volt, felcserélődve.
Lehet ezzel még valamit kezdeni?

A névjegyek visszatöltésénél nem találtam olyan mentési beállítási lehetőséget, hogy SIM vagy telefon.
Itt nem lehet külön megadni?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1604) net91 válasza btcenter (#1601) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm az új válaszokat.
Az általad javasolt "Megjelenítési beállítás" nálam inaktív.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1605) choosen válasza bubus66 (#1594) üzenetére


choosen
tag

Vissza olvashatnád legalább a saját posztjaidat, ha már az enyémeket nem is olvasod.
Te semmi mást nem írtál csak azt hogy szar az endomondo, meg hogy user hiba. Nézd meg mikor tanácsoltad a wipe-t.
És nem a boot lockerről volt szó, a képernyőzárról írtam, az hogy lockker szerinted csak boot lockkert jelent........
Legalább 4x leírtam hogy másik programmal is ezt csinálja Te erre sem reagáltál csak annyit, hogy szar az endomondo.
Már bocsánat hogy ezek után berágok, mivel Te is csak hajtogatod a magadét, anélkül, hogy elolvasnád amit írok.
És ha néznéd a fórumot nem csak nekem vannak vele problémáim.
Ráadásul tartom ahhoz magam amit írtam, nehogy már nekem kelljen mókolni, egy telefont amit frissen vettem.
Ha segíteni akartál volna, akkor megnézhetted volna azt hogy, lezárt képernyő zárral rögzíti az útvonalat, kértem egy párszor, volt aki megtette, az segítség volt.
Ennyit erről.

Gyula

(#1606) choosen válasza MeGabee (#1582) üzenetére


choosen
tag

Kapcsold ki a képernyő zárat, nekem egyenlőre így működik, vagy csinálj full wipét, bár akkor sem lesz jobb a helyzet, én próbáltam azt is.

Gyula

(#1607) bubus66 válasza choosen (#1605) üzenetére


bubus66
nagyúr

Írtam valamit ha elolvastad volna na akkor innentől légyszíves ne írogass mert nem foglalkozok a témáddal Köszi :R

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1608) kort01


kort01
aktív tag

Ezt a hozzászólásomat nem személyeskedésnek, meg okoskodásnak szánom, csak egy kérés, illetve helyzetmegvilágítás lenne, nem szeretnék egy újabb veszekedős fórumot olvasgatni itt a mobilarénán, sajnos már túl sok ilyen van. Szerintem ez senkinek sem jó, én sokkal jobban híve vagyok a kicsit családiasabb hangvételű kommunikációnak. Természetesen én nem utasít(hat)ok senkit sem, csak kérésem lenne, hogy próbáljuk egy kicsit megértőbben kezelni a helyzeteket.

Azt is be kell látnunk - ezt a saját tapasztalataimra építem - hogy sajnos hibátlan telefon nem létezik. Mindegyiknek van valami hibája, csak az a kérdés, hogy az adott eszköznél ez miben nyilvánul meg, azaz ez számunkra mennyi hátránnyal jár. Én is jártam így pld. a Samsung S4 mini telefonnal (90 eFt volt anno), hogy baromi jó készülék lenne, ha a telefonálási funkciójával nem lennének komoly bajok. A legutolsó romot nem ismerem, lehet hogy azóta javították, de én akkoriban inkább eladtam a telefont. Ezen kívül még sok telefonnal jártam hasonlóan, voltak olyan problémák, amikkel én nem tudtam együtt élni. Voltak olyan hibák, amire azt mondtam, hogy belefér vagy nem használtam az adott funkciót és úgy voltam vele, hogy ez így használható. Sajnos a mobil gyártók ezekkel sokszor nem foglalkoznak, a profit van az előtérben. Még a nagyon dicsért iPhone-nál is vannak sokszor komoly vagy enyhébb problémák, ilyenkor áldom az eszem, hogy nem költöttem 150-250 eFt-ot telefonra.

Elnézést kérek Mindenkitől ezen hozzászólásomért, de ez most kikívánkozott. Ha lehet, ne egymást szidjuk, inkább a gyártókat, de őket is csak módjával, ne az itteni kommunikáció rovására. Ezeknek a fórumoknak az lenne a lényege, hogy egymást segítsük és ne egymást szidjuk vagy idegesítsük.
Köszönöm szépen a megértéseteket.

(#1609) Gebriel válasza kort01 (#1608) üzenetére


Gebriel
veterán

:R

(#1610) MeGabee válasza kort01 (#1608) üzenetére


MeGabee
senior tag

+1 :R

(#1606) choosen: Én csak miattad szedtem le az E.mondo-t,hogy segítsek,amúgy nem használom ;) Amióta Énmegyekkel stabil a jelem navi alatt,azóta nem érzem hátrányának,ha a képernyőzár lelövi a GPS-t.(Gondolom energiatakarákossági okokból....lehet azokkal még érdemes játszani kicsit)
Bubus66-al meg kár vitatkoznod,nincs értelme.Frusztrált a lelkem :D ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1611) Portász válasza net91 (#1603) üzenetére


Portász
tag

szia
Semmit nem tárolok a simkártyán minden a gmail cimtárba van .
Egy kattintás és szinkronizál ,mindent ott szoktam változtatni .könnyeb is a pc-n javítgatni és áttekinthetőbb összeségében ránézve.
Első bekapcsoláskor megadtam a gmail fiokomat a telefonnak ,pillanatok alatt benn volt az összes névjegy.
Csak a telefon könyvbe kellet beállítani azt ,hogy a telefonszámmal rendelkezőket mutassa csak .
így akkor nemlátom az email cimeket .

(#1612) Portász válasza kort01 (#1608) üzenetére


Portász
tag

(#1608) kort01

[ Szerkesztve ]

(#1613) net91 válasza Portász (#1611) üzenetére


net91
senior tag

Biztos kényelmes, de én személyes adatokat, neveket, telefonszámokat nem adok ki a kezem közül.
Utolsó kérdés a címtárral kapcsolatban.
Nektek is INAKTÍV a Címtár/Menü/Beállítsokban a:

-Megjelenítési beállítások,
-Lista rendezési elve, vezetéknév,
-Nevek megjelenítése, vezetéknév elöl menüpontok?
Köszönettel.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1614) petszol válasza kort01 (#1608) üzenetére


petszol
tag

:R

Üdv: Petszol

(#1615) kort01 válasza net91 (#1613) üzenetére


kort01
aktív tag

Nekem is inaktív gyári független, B132-es rommal.

Én sem szinkronizálom a névjegyeimet a felhővel jelenleg. Én a Microsoft Outlookból MyPhoneExplorer-rel szinkronizálom a telefonomat wifin keresztül. Ez is lehet egy megoldás esetleg...

(#1616) Portász válasza net91 (#1613) üzenetére


Portász
tag

igen nállam inaktív , vodafon B130 rommal.

[ Szerkesztve ]

(#1617) bubus66 válasza kort01 (#1615) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ebben a hónapban ígértek a javítást, kíváncsi leszek mikor jön meg. Légyszíves nézd meg ha küldesz sms-t akkor a fogadó félnél meg nálad is az elküldött sms-ben egyes ékezetek nem jelenek meg, hogy ez is fenn áll a 132-es ROM-ba? Köszönöm előre is. :R

(#1613) net91

Sikerült megoldani?

(#1616) Portász

Nálad is pedig mintha valaki azt írta volna, hogy nála jó.

Nekem a 041-nél jó volt. Azóta nem jó

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1618) choosen válasza MeGabee (#1610) üzenetére


choosen
tag

Köszönöm a segítségedet.

Gyula

(#1619) Portász válasza bubus66 (#1617) üzenetére


Portász
tag

[ Szerkesztve ]

(#1620) kort01 válasza bubus66 (#1617) üzenetére


kort01
aktív tag

Ugyanaz a helyzet, azaz több ékezetes helyett ékezet nélkül megy el 7 bites kódolás esetén. Nem helyettesíti más irányba dőlő ékezetesekre vagy kalapos ékezetekre. G620S telefonnál is így működött.
Kicsit zavaró, mert nem lehet tudni, hogy hogyan is megy el a szöveg. G6-L11-nél például be sem lehetett kapcsolni a 7 bitet, pontosabban nem foglalkozott vele, hogy hova kapcsolom.

(#1621) Zsocy155 válasza Portász (#1619) üzenetére


Zsocy155
őstag

Sztornó. :)

[ Szerkesztve ]

(#1622) bubus66 válasza Portász (#1619) üzenetére


bubus66
nagyúr

009-en se volt jó?

(#1620) kort01

G620S azt nem is figyeltem, hogy annál is így működött. Így ha nem akar az ember kellemetlen meglepetéseket használja a Google billentyűzetet a balra dőlő ékezettel. Remélem nem csak ígéret volt a javítás.

(#1623) falcon-max

Én nem látom, hogy átvilágitan de sötétben is meg nézem majd.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1623) #51970304


#51970304
törölt tag

Csak egy hülye kérdés...a memóriakártya tálcájánál nektekvis átvilágít a kijelző a tálca tű hű helyén?

(#1624) bubus66 válasza net91 (#1603) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#1603) net91

A Névjegyek/Beállítások/Importálás Exportálás menü pontban lehet a SIM-re menteni.

Erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1625) btcenter válasza #51970304 (#1623) üzenetére


btcenter
csendes tag

Az alsó microSIM tálcánál igen. A felső nanoSIM/microSD tálcánál nem.

(#1626) net91 válasza bubus66 (#1624) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a válaszokat, sikerült a névjegy importálás.
A vezetéknév-keresztnév felcserélődésével akkor nem foglalkozom többet.
Közben rájöttem, hogy ha a keresőben elkezdem írni a keresendő nevet, akkor az első 1-2 karakter beírása után vezetéknév sorrendben dobja fel a neveket, ezt fogom használni ideiglenesen és később remélem javítják a hibát.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1627) net91 válasza #51970304 (#1623) üzenetére


net91
senior tag

Alsó SIM kártyánál igen, felső SD kártyánál nem.

(szerk: sorry a kettőzésért.)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#1628) #51970304 válasza net91 (#1627) üzenetére


#51970304
törölt tag

Megnyugodtam...esett egy méterről plussz csúszott a kövön egy pár métert..azt hidtem valami elmozdult benne mert eddig nem szúrt szemet.de elég jól túl élte...semmi nem látszódik rajta...egyébként a keret fém vagy ez is prégelt műanyag mint a samuk.

(#1629) btcenter válasza #51970304 (#1628) üzenetére


btcenter
csendes tag

Műagyag

(#1630) #51970304 válasza btcenter (#1629) üzenetére


#51970304
törölt tag

Remélem nem fogunk úgy járni mint a samusok..volt egy pár samsungom mind kopott hiába vigyáztam rá

(#1631) redati válasza #51970304 (#1628) üzenetére


redati
tag

Nálam is világít az alsó tálcánál. Múlt héten én is leejtettem, meg is tört rajta a védőfólia (vagy ezen alapból edzett üveg van?), de alatta a kijelző sértetlen. :-)

[ Szerkesztve ]

(#1632) MeGabee válasza redati (#1631) üzenetére


MeGabee
senior tag

Senki se tudja,hogy van-e rajta valamilyen edzett üveg :D A védőfólia viszont jó hogy van,bár én biztos benevezek egy 9H-s üvegfóliára meg valamilyen tokra vagy bumper-re.

Szerintem konstrukciós kialakítási hiba,mert nekem is világít az alsó tálcánál,pedig én még nem ejtettem le egyszer sem :D

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1633) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Micsoda problémák :-)

Marmint a kiszűrődő fenyre gondolok.

Engem sokkal jobban idegesit a BT dobalas, mar mar a hasznalhatatlansagig elmegy neha. Autos kihangosito, többféle BT fulessel tesztelve. Eldob, ujracsatlakozik, neha nem...

Engem mondjuk a nevjegyzek sem erdekel, ha elkezdem beütni a nev betuit a tarcsazoba, úgyis kidobja, mindegy melyik mezőbe van.

Vettem ra egy Xprotector edzett uveg foliat, meg a kijelzo kepe is szebb lett tole. Valahogy jobban olvashato.

[ Szerkesztve ]

(#1634) Gebriel válasza feketepeti (#1633) üzenetére


Gebriel
veterán

Néha nem árt újra indítani a telefont, az esetleg nem oldja meg a BT problémát?

(#1635) redati válasza feketepeti (#1633) üzenetére


redati
tag

A Bt-re próbáld ki ezt:
Bt bekapcs.
Láthatóság bekapcs.
Majd menü / láthatóság időkerete / soha ne legyen idő túllépés.

(#1636) feketepeti válasza Gebriel (#1634) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nem oldja meg sajnos, szoktam újraindítani és ez a hiba a frissítéssel jött, előtte jól működött.

(#1637) Portász válasza feketepeti (#1633) üzenetére


Portász
tag

Üveg fóliával kapcsolatban szeretnék kérdezni .
Többször próbálkoztam már másik telefonon fólia cserével ,de valahogy sosem lett szép.
Ennél az üvegfóliánál nem lesz levegős , könnyen feltehető ?
Mert ugye a mostani szép ,de nem szeretném elcsúfítani .
Ahogy nézegettem a felhelyezését ,csak simán rá kell tenni .
Nem úgy mint ahogy a többi fóliát .

(#1638) Portász válasza feketepeti (#1636) üzenetére


Portász
tag

melyik frissítésél ,neked hányas számú van ?

(#1639) feketepeti válasza Portász (#1637) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Korrekt felhelyező készlet van hozzá, portalanító, törlő stb, első fóliám, de nem is látszik hogy rajta van. Itt a mobilarenan is tesztelték.

Másodjára lett jó, mert egy porszem alatta maradt. Meg ugye ez nem tud gyűrődni, púposodni stb, mint a vékonyabb, lágyabb fóliák, ebben van egy vékony üveg réteg.

A szoft verzió a B132-es, gyári független két kártyás. MM beszerzés

[ Szerkesztve ]

(#1640) Portász válasza feketepeti (#1639) üzenetére


Portász
tag

köszönöm
Magyarországról rendelted ?

[ Szerkesztve ]

(#1641) feketepeti válasza Portász (#1640) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Igen. Nem a legolcsóbb, de tényleg jó.

(#1642) MeGabee válasza Portász (#1640) üzenetére


MeGabee
senior tag

Itt lehet rendelni :C (Nem épp olcsó,kínából ennyiért Nillkint rendelek :) )

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1643) Portász válasza MeGabee (#1642) üzenetére


Portász
tag

3490 Ft hát ez tényleg borsos ár [ezekhez az árakhoz képest]

(#1644) feketepeti válasza Portász (#1643) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Az, de tényleg fasza, azonnal, céges számlára, 1-2 ezresért én nem fogok várni, meg cseszekedni...

(#1645) ADAM1337 válasza Portász (#1643) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én még valami 700ft-ért vettem a p8 lite-ra, üvegfóliát ebay-ről. :DDD

(#1646) redati válasza Portász (#1637) üzenetére


redati
tag

A fólia felhelyezését célszerű fürdőszobában elvégezni, talán itt a leg pormentesebb a környezet. Ha még is maradna alatta porszem, akkor azt egy egyszerű cellux-al le tudod szedni.

(#1647) erahurka válasza redati (#1646) üzenetére


erahurka
félisten

Én anno egy olyan megoldást hallottam, hogy ablaktisztítóval kell befújni a kijelzőt és úgy tenni fel a fóliát, mert így konnyen ki lehet nyomni a buborékokat és állítgatni. Ha kiszárad a mosószer, szépen feltapad a fólia. Én nem próbáltam még így.

(#1648) ADAM1337 válasza erahurka (#1647) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az üvegfóliához jár minden, nem kell sufni tuningolni.
Van nedves alkoholos törlő kendő is és száraz is, meg egy tapasz szerű ha bemenne alá valami kosz.
[link]

Nem kell kakast feláldozni délben és társai, hogy jó legyen nem egy agysebészet szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#1649) psxpal83


psxpal83
csendes tag

Sziasztok! Betűtípust lehet vhogy állítani vagy ne is álmodjak róla? Előre is köszi!

(#1650) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Lehet hülye kérdés és talán volt is már téma de azért felteszem. :)

A Vodafonnál egész értelmes áron adják a készüléket, viszont tudtom szerint ezek nem tudják kezelni a két sim kártyát de nekem fontos lenne a két sim (saját+céges szám). Ezek "csak" szoftveresen vannak tiltva? Van erre valami megoldás ami esetleg nem garancia vesztéssel jár és egy halandó meg tud csinálni?

Köszi: wolf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.