Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#305) azka79 válasza wayne1 (#300) üzenetére


azka79
aktív tag

NFC van. Független a telefonom

(#306) campana


campana
csendes tag

Sziasztok!

Átolvastam az összes kommentet, és nálam is hasonló a helyzet a névjegyzékkel, bár emlékeim szerint elsőre fel lehetett cserélni, de utána már nem működött nálam sem, akár mit csináltam, nem lehet kiválasztani a keresztnevet. Gondoltam egy hard resetre, de nem segített.

Másik észrevételem, nem tudom melyikőtök használ google billentyűzetet, de nálam az az észrevétel, hogy nem tanul. Ha véletlen sikerül valamit megjegyeznie, egy újraindítás után azt is elfelejti és megint lehet vele próbálkozni. Frissítettem a google billentyűt de semmi. Tudtok ebben segíteni?
A swype megy, de nekem zsúfolt kicsit és nem mindig találom el azt a betűt amit szeretnék.

Köszönöm a előre is!

Szép napot!

(#307) H.Istvan25 válasza xcsaba1975 (#299) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Azt láttam, de van ahol azt írják hogy nem támogatja. Nem tudom mi az igazság. Írtam e-mailt a Huaweinek remélem válaszolnak. Mert ha tudja azt is, akkor beszerzek szerintem egy ilyet

Huawei Mate 9

(#308) xcsaba1975 válasza H.Istvan25 (#307) üzenetére


xcsaba1975
tag

Kíváncsi leszek mit válaszolnak,Német oldalakat is böngészve, tudja.

(#309) H.Istvan25 válasza xcsaba1975 (#308) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Én még a cseh Vodafone oldalán néztem, mert jelenleg Európában ők szolgáltatnak egyedül 2100 MHz-s LTE-t, és ott azt írják, hogy nem tudja: [link]

Huawei Mate 9

(#310) lajos75


lajos75
senior tag

Más is tapasztalja azt, hogy halkan hallják őket híváskor?

(#311) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Pénteken jött rá OTA frissítés, jó beszopcsiztam, mert bootloopos lett.

90% nál kiakad, semmit nem tudok vele csinálni. ADB nem látja.

Más nem járt így? Független

(#312) #86973952 válasza feketepeti (#311) üzenetére


#86973952
törölt tag

Recovery bejön? Full wipe?

[ Szerkesztve ]

(#313) feketepeti válasza #86973952 (#312) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Az bejön, full vipe megvolt, 90%-nál megáll.

Már próbáltam másik firmwaret rátolni, az is megáll 90%-nál.

SD force update módban, SD gyökérbe bemásol, vol + - power nyom, szépen elkezdi feltúrni de 90% nál megáll

(#314) #86973952 válasza feketepeti (#313) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az érdekes, bár az OTA nem a legjobb módszer sajnos. Előfordul ilyen hiba is.

General verziót próbáltál telepíteni, ha elérhető hozzá? Az OTA nagyobbik változata.

(#315) feketepeti válasza #86973952 (#314) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nem talaltam ilyet. Visszaadom gariba. Meg holnap turkalok mit lehet kezdeni fastboot alatt, mert az megy.

(#316) danyboy1978


danyboy1978
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy P6 tulaja vagyok.

Kérdésem annyi lenne szerintetek mire érdemes váltani?
P8 LITE vagy P7

Előre is köszi

(#317) campana válasza campana (#306) üzenetére


campana
csendes tag

Valaki megnézné a kérésem akinek van P8 lite-ja?

Van akinél nem tanul a google szótár?

(#318) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Wayne1 Sajnos ez nálam is így van, nem kizárt, hogy szoftverprobléma.

Egyébként szerintetek mikor érkezik rá normális úton frissítés ha már van OTA-s megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#319) #86973952 válasza feketepeti (#315) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én is visszavinném. Lehet rajta még okoskodni (pl. fastboot -ból, viszont ahhoz is jobb lenne a general), de inkább nem javaslom. Nehogy valami gond legyen. Ez egyértelműen OTA frissítési hiba.

Mellesleg én írnék a Huawei -nek, hogy tegyék elérhetővé a 3 gombossal telepíthető nagyobb verzióját az OTA -nak. Szolgáltatós a telefon?

Szerk.:
Remélem nem Vodás.

[ Szerkesztve ]

(#320) baga5 válasza #86973952 (#319) üzenetére


baga5
csendes tag

http://consumer.huawei.com/at/mobile-phones/support/downloads/p8lite-at.htm
Innen le lehet tölteni a gyári rom-ot. Próbáld meg azt felrakni.

(#321) #86973952 válasza baga5 (#320) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem nekem kell, de ez hasznos linkelés volt. Erre még rá lehet próbálni.

Feltéve ha nem egyedi szolgáltatós FW van Neki fent.

(#322) feketepeti válasza #86973952 (#319) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Nem szolgáltatós, független, Media Markt beszerzés.

A gyári firmwaret megpróbáltam 3 gombos módszerrel telepíteni, 90%-nál megáll.

Ezt a linkelt firmwaret próbáltam először rátúrni. Aztán egy spanyolt is, de az sem ment.

[ Szerkesztve ]

(#323) #86973952 válasza feketepeti (#322) üzenetére


#86973952
törölt tag

HA kéztetést érzel magadban arra, hogy kicsit belemerülj még a dologba, akkor be lehet próbálkozni a fastboot -tal. Az update.app szétbontása után egyenként. Ez viszont zárt BL -en nem hiszem, hogy menni fog.

Viszont nem tudni milyen problémák keletkeztek az OTA során. Egyszerűbb és ésszerűbbnak tartom én is a szervizt. Ott majd újra SW -zik.

(#324) feketepeti válasza #86973952 (#323) üzenetére


feketepeti
aktív tag

A BL ki volt nyitva és rootolva is volt. Nem is kellett volna ráengedni az OTA t nyilván.

Lehet egy particionálás segítene. Csak nem nagyon van irodalma. Rootolni sem volt egyszerű, de pöpecül ment

[ Szerkesztve ]

(#325) #86973952 válasza feketepeti (#324) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én azt szoktam javasolni, hogy ne nagyon variáljon senki az OTA -val.

Nem általános probléma, de azért elég sokszor előfordul működési hiba, vagy rossz telepítés.

HA valaki nagyon "OTA -zni" akar, akkor már mentés és jó nagy wipe után javallott. Ami szintén nem 100% -os. A general -nál nem igazán szokott probléma lenni, főleg 3 gombossal, amikor lemegy egy autamata wipe is. Meg ugye több fájlt cserél le.

[ Szerkesztve ]

(#326) feketepeti válasza #86973952 (#325) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Ez a generál az mi, nem biztos hogy vágom :)

Félig kómás voltam, azt hittem hogy csak a launcher update lesz. Mindegy elbasztam, én sem szoktam OTA telepíteni, tekintve hogy kizárólag rootolt telókat használok.

[ Szerkesztve ]

(#327) #86973952 válasza feketepeti (#326) üzenetére


#86973952
törölt tag

Általában két módon szokták kiadni a frissítést/FW -t. Időben nem mindig egyszerre.

Pl. van egy B111 -es FW:

- OTA -n megérkezik, amikor ugye a telefon jelez és letöltöd. Változó a mérete. Lehet 10-20 mega is, de lehet közel 1 giga is. Attól függ melyik Huawei telefonról van szó, mekkora a frissítés, vagy milyen rendszer van rajta. A Lollipop alatt már szépen meg tudnak duzzadni a frissítések.

Ezt úgy a legegyszerűbb telepíteni, ha frissítő app -ból feltolod. Wipe nem kötelező előtte, de ajánlott.

- General verzió ugyanez, csak jóval több fájlt tartalmaz. Úgymond regenerálja a rendszert. Az esetek jó nagy többségében bootloop -ból, téglából vissza lehet hozni a telefont. Visszaállítja a ROOT -ot, a recovery -t, boot animációt...stb. a gyári állapotra. Ezek már jóval nagyobbak szoktak lenni.

Ezt is több módon lehet telepíteni, de a legegyszerűbb és legtisztább a 3 gombos. Általában (nem mindig, de az esetek nagy többségében) 2 db update.app szokott lenni a letöltött tömörített fájlban. Egyik a frissítést tartalmazza, ennek jó nagy a mérete. Másik pedig kiegészítő fájlokat tartalmaz. Pl. mozgásvezérlés, cust...stb.

Természetesen mindkét verzió előtt ajánlott biztonsági mentést készíteni az adataidról, fényképekről, telefonszámokról, beállításokról, egyebekről.

(#328) feketepeti válasza #86973952 (#327) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Jah, akkor a generált csináltam, de nem hatott :)

(#329) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

aki használja már aktívan a p8 lite-ját az megválaszolná nekem ezt a pár kérdést (tudom, már írtam, de nem reagált rá senki :) )
1. milyen a hívás közbeni hangerő? samsung s3 neo-ról készülök váltani és ott gyalázatos.
2. az értesítési led tényleg csak két színt tud (first world problem)? a lenovo p70 pl alapból csak az elmulasztott hívásokat/smseket jelzi. ez remélem mindent.
3. ez a keresztnév/vezetéknév probléma akkor is jelentkezik, ha csak egy mezőbe szoktam írni a neveket?

köszi!

(#330) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Egy P8 Lite-ot hogyan lehet Rootolni? Olvastam, hogy egyeseknek már sikerült, hogyan?

(#331) bubus66 válasza huberpe (#329) üzenetére


bubus66
nagyúr

Sziasztok ma én is beruháztam egy ilyen készülékre.

(#329) huberpe

Szia az 1 Kérdésedre eddig semmi rosszat nem tapasztaltam pedig telefonáltam már vele.

a 3-ra egy sorba írva jó teszi be.

Valamint a Telekomos készülékek (egyenlőre) függetlenek.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#332) huberpe válasza bubus66 (#331) üzenetére


huberpe
aktív tag

köszönöm a válaszokat, én is náluk készülök venni.
akkor már csak ez a led téma kérdéses. :)

(#333) bubus66 válasza huberpe (#332) üzenetére


bubus66
nagyúr

Azt is meg nézem majd, és meg írom ha addig nem kapsz rá választ.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#334) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Sziasztok!

Telekomnál a webshopban Next S díjcsomaggal féláron, 23760 forintért elhozható most ez a telefon. Nagyon gondolkodom rajta, mert kiemelkedően jó ajánlat. Milyen a mindennapi használatban? Gyári szoftver hogy muzsikál? Nekem fontos lenne, hogy out of the box jól működjön minden, nem szeretnék se romolgatni, se rootolni, egyéb extrákat se. Ellenben a stabilitás, gyorsaság, jó multitask, jó kamera, pontos, precíz GPS fontosak, ezeket tekintve milyen a telefon? Köszi a választ előre is. :R

(#335) wayne1 válasza huberpe (#332) üzenetére


wayne1
senior tag

Gyorsan leszedtem egy LED Tester nevű appot. Az abban lévő 9 színt meg tudta jeleníteni a telefon. A Discó mód tetszett is :DD

[ Szerkesztve ]

(#336) kolosanyi válasza kolosanyi (#334) üzenetére


kolosanyi
veterán

Megrendeltem. Lesz 14 napom elállni a vásárlástól, ha nem jönne be, szóval nem parázok. Ennyi pénzért ilyen speckókkal nem kapni telefont, ráadásul még egy Talkbandet is adnak hozzá ajándékba. :)

(#337) huberpe válasza wayne1 (#335) üzenetére


huberpe
aktív tag

tehát akkor tudja a többi színt is. köszi, hogy megnézted. csak mert a tesztben ez van: "Felül már több mindent találunk, egy zöldben és pirosban világítani képes értesítő led". gondolom értesít mindennél (email, chat, viber, sms, stb)?

(#338) #86973952 válasza huberpe (#337) üzenetére


#86973952
törölt tag

RGB led van benne. Ez általában több színt tud megjeleníteni, ha csak nincs szoftveresen lebutítva. Félreérthető a mondat a tesztben. Ez persze nem jelenti azt, hogy alapjáraton, plusz beállítás és mókolás nélkül az összes színt használni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#339) feketepeti válasza Zsolty20 (#330) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Parancssorból megy adb és fastboot kell hozzá, valamint nyitott bootloader ehhez a Huawei ad unlock kódot ha kéred mailben.

Kell hozzá egy custom recovery, azt fel kell tolni parancssorból, aztán a super su t szintén, aztán visszatenni a gyárit. Létezik hozzá egy bat fájl, de nekem az nem ment kézzel beírva mindent működött.

Ha ezek után bele mersz vágni, akkor este megkeresem a linkeket neked, de a htcmania oldalon ha rákeresel kiadja.

(#340) feketepeti válasza Zsolty20 (#330) üzenetére


feketepeti
aktív tag

http://www.htcmania.com/forumdisplay.php?s=3642ed476a2c835ac87809f91e1a9a8a&f=1815

Itt megtalálsz mindent

(#341) tripi2


tripi2
csendes tag

Üdv mindenki! Felhívtam a Huawei ügyfélszolgálatát és azt mondák, hogy nyár végén fog megjelenni egy frissítés, ami orvosolni fogja a névjegyzék hibát és a fényerőn is módosítanak.
Az enyém szervízben van (tmx), még nem tudták megjavítani az egyet csörög, utána csak rezeg hibát. Pedig már egyszer vissza akarták adni, hogy kész. Még jó, hogy megnéztem mielőtt átvettem. Sajnos ez a hiba használhatatlanná teszi a készüléket.
Valakinek van tapasztalata a mediamarktban kötött törésbiztosítással kapcsolatban?

(#342) pilipali


pilipali
csendes tag

sziasztok lehet tudni milyen a kijelzője? gorilla glass vagy csak valami nemtudom :)? mennyire birja a karcot?

(#343) rf.kristof


rf.kristof
csendes tag

Sziasztok

barátnőm tulajdonosa lett egy ilyen készüléknek és abba a problémába ütközött, hogy SMS íráskor a megírt rendes SMS-t ékezetek nélkül küldi el, kivéve: ö,ü,é....
A többi ékezetes karaktert nem jeleníti meg a telefon elküldés után, és a fogadó fél sem látja azokat.
Találkozott már vki a problémával?
Esetleg vmi segítséget tudnátok adni ?
Illetve, hogy milyen programmal lehetne beállítani az értesítési LED színeit a különböző értesítésekhez ?

(#344) erahurka válasza rf.kristof (#343) üzenetére


erahurka
félisten

Karakterkészlet lehet átállítva, nem tudom sajnos a megoldást :(

De azt ugye tudjátok, hogy ha ékezetekkel küld SMS-t, akkor sokkal többe fog kerülni?

(#345) #86973952 válasza erahurka (#344) üzenetére


#86973952
törölt tag

Bizonyára a 7 bites kódolás. Elvileg át lehet állítani, de úgy lesz 1 SMS -ből 3. Persze korlátlan csomagnál ez mindegy.

SMS beállításokban van valahol, ha abban az SW -ben benne van ez a funkció. Vagy másik SMS program.

(#346) rf.kristof válasza #86973952 (#345) üzenetére


rf.kristof
csendes tag

a kódolás volt a megoldás, köszönöm :)

(#347) bubus66 válasza rf.kristof (#343) üzenetére


bubus66
nagyúr

Csak nálad nem jelennek meg az ékezetek, a fogadó félnél igen (legalább is a feleségemén meg jelentek) vagy a Google billentyűztet kell használni a balra dőlő ékezetekkel. Én ezt jeleztem a Huawei felé

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#348) rf.kristof válasza bubus66 (#347) üzenetére


rf.kristof
csendes tag

Sajnos a fogadó félnél sem jelentek meg, de a 7 bites kódolás kikapcsolása segített. Így a fogadó már látja az ékezeteket

(#349) bubus66 válasza rf.kristof (#348) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen de akkor ugrott a 160 karakter, és 3-4 sms lesz.. Én a Google billentyűzetet használom balra dőlő ékezettel.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#350) rf.kristof válasza bubus66 (#349) üzenetére


rf.kristof
csendes tag

Értem, köszi.
Esetleg a LED beállításához vmi programot tudnál javasolni, mert amiket próbáltunk nem működtek... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.