Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) bubus66 válasza MeGabee (#1841) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én jeleztem a hibát a huawei felé ígérték augusztusra a javítást.

(#1847) feketepeti

Nekem kivan kapcsolva és ugyan úgy inaktív

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1852) btcenter


btcenter
csendes tag

Én ezt rendeltem hozzá:

http://www.aliexpress.com/item/Huawei-p8-Lite-Rapier-Serie-Luxury-Aluminum-Metal-Bumper-For-Huawei-Ascend-P8-Lite-Case-Prismatic/32408822288.html

Most tettem rá, elképesztően illeszkedik, prémium kinézet, ajánlom mindenkinek.

(#1853) MeGabee válasza bubus66 (#1851) üzenetére


MeGabee
senior tag

Most légy okos....

Helyi frissítéssel nem ment fel semmilyen ROM a 049-re,de 3 gombossal sem..Beléptem a hangerő- +bekapcsolóval a Fastbootba,és lőn világosság,nyitott a bootloader.Most viszont 3 gombossal elkezdte feltenni a 120-as ROM-ot. :F
Ennek ez a menete,és csak szimplán én nem igazodok ki rajta,vagy idióta az egész rendszer?

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1854) bubus66 válasza MeGabee (#1853) üzenetére


bubus66
nagyúr

A 049-re csak akkor meg fel ha Fastboot.os módszerrel teszed fel. Meg a benne lévő vendor mappát telepíted.

Én nem tenném fel a 120-es mert V100R001C636B hogy kivastagított rész mit jelenthet 049, a 052 az C432. de azt hiszem ezt már leírtuk, hogy a 049-re valami oknál fogva nem megy fel a se 3 gombossal semmilyen ROM.

fastboot módszerbe a USB kábel csatlakoztatva a hangerő - és bekapcsoló gomb együttes nyomásával lehet belépni ilyen képet kell kapnod

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1855) MeGabee válasza bubus66 (#1854) üzenetére


MeGabee
senior tag

Oké,de pontosan hogy van ez a Fastboot módszer?

Amúgy amit linkeltem,az valami távolkeleti rom,azt nem teszem fel.De van egy V100R001C185B120-as,azt szeretném.

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1856) bubus66 válasza MeGabee (#1855) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ott a kép az előtted lévő hsz-be az a Fastboot rendszer

Ha alul az van kiírva mint a képen akkor nyitva van.

V100R001C185B120 ez a pakisztáni rom

Device Name: Huawei P8 Lite
Model: ALE-L21
Android: v5.0.2 Lollipop
EMUI: 3.1
Firmware: B120
Build: V100R001C185B120
Country: Pakistan
Date: 22-06-2015
Status: Official
Type: Full factory firmware
Publisher: Huawei Pakistan
File Name: ALE-L21 V100R001C185B120.rar
Size: 1.23 GB

Huawei P8 Lite (ALE-L21) Firmware V100R001C636B120_Android 5.0_EMUI 3.1
Description te ezt linkelted letöltöm és meg nézem hova szánták

Az oldalamon le van írva és a programok is ott vannak hozzá, ne keljen leírnom itt is.

Ha esetleg érdekel a címet átküldöm Pü-be.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1857) Narakh válasza btcenter (#1852) üzenetére


Narakh
senior tag

Tudnál lőni egy-két képet?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1858) MeGabee válasza bubus66 (#1856) üzenetére


MeGabee
senior tag

Ment a PÜ.

Nálad most melyik van fent?

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1859) bubus66 válasza MeGabee (#1858) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nekem a 049 van fent amit linkeltél

Hong Kong

- HUAWEI ALE-L21 V100R001C636B120

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1860) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok!
Na ebédidőben elugrottam venni egy ilyen telefont 3 órája nyüstölöm még nem volt töltve jól birja wifi jelet fogja a mobilnet hasít. bluetooth is gyors (zeneszámaim pitty pak átmentek).

Első benyomások:
A kijelző szinei szépek, habár a fényere nem túl nagy de az Asus zenphonhoz képest jobb 100%.
Kellően gyors habár azért látszik szoftveresen lenne mit optimizálni egy ketten, de középkategóriában tényleg ennyi pénzért personal best.
Ami kifejezetten tetszik az szinhőmérséklet kalibrálkása.

Kb 3 óra alatt 16% ot merült wifi+4g+bluetooth végig ment.

MM-ben vettem 2 év garival.

[ Szerkesztve ]

(#1861) btcenter válasza Narakh (#1857) üzenetére


btcenter
csendes tag





(#1862) Narakh válasza btcenter (#1861) üzenetére


Narakh
senior tag

Pofás. Én a szürkét nézegettem, de végül arra jutottam, csak védenem kéne valamivel a kis hátát is.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1863) btcenter válasza Narakh (#1862) üzenetére


btcenter
csendes tag

Én még egy üveget rendeltem az elejére, a hátulja most elemelkedik 0,5 mm-t így nem kopik ha leteszem. Eddig fém telefonjaim voltak, most ezzel a kerettel ennek a telefonnak is megjött a súlya, és a fémes csengése. Az én igényeimnek így tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#1865) Narakh válasza btcenter (#1863) üzenetére


Narakh
senior tag

Üveg hozzám is úton van, meg ilyen ultravékony szilikontok (sosem voltam nagy hívük, de ez talán nem lesz vészes). Lehet, hogy én is teszek majd egy próbát ilyen kerettel, ha lesz rá keret. ;]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1867) Portász válasza Portász (#1866) üzenetére


Portász
tag

közben kipróbáltam ,mindegy hogy hogyan van elmentve ,vagy hogy hogyan keresnek .
Hozzárendelt zeneszámot játszotta le .Nem játszott egyszerre kettőt .

(#1869) Funthomi válasza btcenter (#1861) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Nem karcolja a telefont a keret?

YOLOska

(#1871) MeGabee válasza Funthomi (#1869) üzenetére


MeGabee
senior tag

Ezek belülről szivaccsal vannak kibélelve.Szép-szép,de nekem annyira nem jön be így a képek alapján....Én vettem egy sima TPU tokot rá első körben 1,5K-ért.Érdekes,hogy mennyivel furább abban,elveszíti az eleganciáját.Valahogy nélküle az igazi.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1872) Portász válasza MeGabee (#1871) üzenetére


Portász
tag

Ne már nekem is uton van ,az edzett üveggel együtt.

(#1873) kort01


kort01
aktív tag

Aki mostanában vett a Media Markt-ban ilyen telefont, leírná hogy milyen rom volt rajta?

(#1874) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Megvan a telefon, nagyon szep meg jo meg minden, de ez a vilagitas tenyleg nagyon harmatos. Viszont ha tenyleg lesz javitas akkor nagyon pöpec lesz :-)
A billentyűzet nagyon szokatlan, idő lesz megszokni. De olyan szép es gyors <3

Kort01:

Mindjart megnezem, nincs egy oras :-P
Hogy kell fotozni a képernyőt? :D

[ Szerkesztve ]

(#1875) btcenter válasza Narakh (#1865) üzenetére


btcenter
csendes tag

Én is a vékony szilikon tokkal indítottam, két napig bírtam, levettem mert nem akart sehogy sem megmaradni a telefonon. Elvált tőle.

[ Szerkesztve ]

(#1876) btcenter válasza MeGabee (#1871) üzenetére


btcenter
csendes tag

Igen, minden nélkül a legszebb szerintem is, de valahogy mégis csak védeni kell.

(#1877) Gebriel válasza Vermilion69 (#1874) üzenetére


Gebriel
veterán

És milyen színű? :D

(#1878) Vermilion69 válasza kort01 (#1873) üzenetére


Vermilion69
aktív tag

Gebriel:
Fehééééér :D

[ Szerkesztve ]

(#1879) kort01 válasza Vermilion69 (#1878) üzenetére


kort01
aktív tag

Köszönöm, úgy látszik már a legfrissebb rommal adják ki mindenhol.

A mai napi történetem, inkább offba rakom, nehogy megszóljatok érte.
Családnak is nagyon megtetszett a telefonom, így hát én is rendeltem a Media Marktól online, had örüljenek itthon. Az enyém még az Edigitaltól származik. El is autókáztam érte, elhoztam, otthon vettem észre, hogy az alján a töltőcsatlakozó résznél, valamint az oldalán a bekapcsoló gombnál és a hangerőszabályzó gombnál karcok találhatók. Hátlapi fólián is volt valamennyi, az nem is izgatott volna. Természetes fényben egyértelműen látszódik. Hát eléggé berágtam, nekem nem szokásom ok nélkül visszavinni a vásárolt eszközeimet. 4 óra múlva jelentkeztem az MM-nél, hogy ez így nem ok. Ott nézegették, mutattam, hogy nekem már van egy ilyenem, nem ok nélkül vittem vissza, nem szórakozásból vásároltam. Azt mondták, hogy nem volt kibontva. Persze a lezáró matricák a dobozban voltak, így bárki próbálgathatta, akár a nagykereskedésben is. Szóval visszakértem a pénzt, szerencsére vissza is adták azonnal. Nekem most csak az üzemanyag költségemet növelte meg ez az esemény.
Javaslom, hogy ott a helyszínen nagyon alaposan vizsgáljátok meg, ne csak felületesen, mint ahogy én tettem, akár vigyetek egy nagyítót is :D

[ Szerkesztve ]

(#1880) MeGabee válasza Vermilion69 (#1878) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nagyon helyes a színválasztás :D Ugye arany színű a szegély?

Szerk.: Valaki,akinek Vodás a vasa és már frissítette,az lőjön egy képernyőképet a rom számáról please!!!

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1881) stumpjumper válasza kort01 (#1879) üzenetére


stumpjumper
csendes tag

Most tervezem hogy veszek egy ilyen készüléket pont MM nál. De én nem tudom személyesen átvenni. Remélem ilyen nem fordul elő velem. Jár hozzá elő és hátlapi fólia?

[ Szerkesztve ]

(#1882) Gstyler válasza MeGabee (#1880) üzenetére


Gstyler
senior tag

Egy ilyet tudok neked. Ezt dobta fel a legelején és azóta ezzel megy. ;)
[/L]

[ Szerkesztve ]

(#1883) SP!T


SP!T
addikt

Huawei levele a BL kódhoz:

"Dear Customer,
Thank you for contacting Huawei device.
Sorry that there have no bootloader unlock code for ALE-L21 items.
By default , you can do fastboot downloading for some images directly without Unlocking bootloader..
We suggest you'd better not root your device which would avoid the warranty and maybe cause it freeze.
Once again thank you for contacting Huawei device.
Best Regards.
Huawei Device Customer Care Team 3207"

Miért írják azt, hogy nem kell unlockolni, mikor k*rvára nem lehet feltolni rá romot zárt BL-el? Agy*fszt kapok!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1884) MeGabee válasza SP!T (#1883) üzenetére


MeGabee
senior tag

Megnézted fastbootban?Nekem Vodás és mégis nyitott a bootloader.

(#1882) Gstyler: Köszönöm,ez így kereséshez tökéletes. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1885) kort01 válasza stumpjumper (#1881) üzenetére


kort01
aktív tag

Előlapon normál fólia van, a hátlapon pedig egy feliratokat tartalmazó fólia, ezen az imei is rajta van, tehát ezt idővel le kell szedni. Az Edigitalnál is így adják.

(#1886) SP!T válasza MeGabee (#1884) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem nem engedi. Hogy csináltad? Most már kíváncsi vagyok, hogy én vagyok-e a béna, mert leírást nincs sehol kb erről, csal az eddigi tapasztalataim alapján akarok flashelni.

can not load system.img

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1887) Gebriel válasza Vermilion69 (#1878) üzenetére


Gebriel
veterán

Helyes. :D

[ Szerkesztve ]

(#1888) MeGabee válasza SP!T (#1886) üzenetére


MeGabee
senior tag

Én a Vodás romot 3 gombos módszerrel cseréltem a 049-esre.Azóta nem megy rá másik rom így,ezért ma fastbootba tettem.Hangerő le+bekapcs gomb.A droid alatt a felirat UNLOCKED.
Semmi mást nem csináltam vele.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1889) redati válasza MeGabee (#1888) üzenetére


redati
tag

Az enyém is vodás.
De én nem tudom fastboot módba rakni.
Vagy valamit rosszul csinálok.
Kikapcsolom a telót, majd úgy kapcsolom be, hogy nyomva tartom a hangerő le gombot majd a kikapcsoló gombot is ameddig rezzen. Vagy tovább kell tartani?
Bocsi most néztem vissza az előző oldalra, hogy gépen kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#1890) SP!T


SP!T
addikt

Bekapcsolod az usb debugging-ot és adb-vel ujraindítod. Olvass vissza le is van irva step-by-step. De még senki nem postolt egy sikeres fastbootos flashelést.. :D nekem nem megy fel a system.img egyik rom-ból sem.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1891) Narakh


Narakh
senior tag

Becsattogtam a Vodafone üzletbe telefont venni. Szinte màr kezemben a kütyü, mikor az eladó közli, hogy ja, a "minden előfizetéses ügyfélre érvényes", hűség lejárta előtti hosszabbításra vonatkozó kedvezmény - amiről már telefonon is kértem tájékoztatást - nem ér, ha flottás csomagra váltok, és várjak szépen három hónapot.

Elmehetnek a sunyiba.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#1892) bubus66 válasza SP!T (#1890) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hogy hogy nem megy fel? Én Win10 Pro alatt csinálom és gyönyörűen fel megy simán az összes img kikel csomagolni amit mondtam a XY főkönyvtárba

(#1889) redati

USB kábel csatlakoztatva van? Mert ha nincs akkor a büdös életbe nem rakod fastboot módba

Fastboot mód:

Telefon kikapcs

USB csatlakoztatva a számítógéphez és a Telefonhoz
Hangerő le + Bekapcslógomb együttes nyomása még meg nem jelenik a képen látható ábra

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1893) komistvan válasza btcenter (#1861) üzenetére


komistvan
tag

Nem koptatja el körben a keretet?

ALE-L121

(#1894) bubus66 válasza SP!T (#1890) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ami az oldalamon van az sikeres de holnap csinálok neked egyet.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1895) bubus66 válasza SP!T (#1886) üzenetére


bubus66
nagyúr

[link]

Milyen leírás kellene?

Látod itt végig megy az egész te nem csinálsz valamit jól A HSueite fent van?

Mielőtt csinálsz valamit ezt csináld meg Aláíratlan illesztőprogram telepítése Windows 8-10 rendszerhez fastbot stb drieverhez

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1896) SP!T válasza bubus66 (#1895) üzenetére


SP!T
addikt

W7-et használok! FAIL!FAIL!FAIL!FAIL! Mindenhol... :( Természetesen rendszergazdaként futtatom. Tuti, hogy a BL lock miatt. Csak a Huawei válaszát nem értem miért nem ad... Ezzel is egyedüli vagyok?!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1897) MeGabee válasza bubus66 (#1895) üzenetére


MeGabee
senior tag

Ha jól rémlik mintha lehetne valahogy zip file-ból is telepíteni fastboot alatt,nem?

Mentségére szolgáljon,hogy nekem se sikerült az első adb-s telepítés.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#1898) bubus66 válasza SP!T (#1896) üzenetére


bubus66
nagyúr

én 2 óra alatt meg kaptam mobile@huawei.com
- mobile@mail01.huawei.com erre írjál nekik

Látod a Recovery után mi jön?

[link]

Próbáld meg, hogy a Fő mappádba teszed a cuccot nem az adb mappába

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1899) bubus66 válasza MeGabee (#1897) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem tudsz zipet telepíteni fastbootból azt csak a custom recoveryből tudod

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1900) SP!T válasza bubus66 (#1898) üzenetére


SP!T
addikt

Én is erre a címre írtam és kaptam ezt a választ:

"Dear Huawei Support!

Would be so kind to send me a bootloader unlock code for my ALE-L21 P8 Lite verison mobile?

IMEI-1: xxxxxxxxxxxxxxx
IMEI-2: xxxxxxxxxxxxxxx
SN: xxxxxxxxxxxxxx

Tank you in advance!

Best Regards,
XXXXXX"

a válasz pedig ez volt:

"Dear Customer,
Thank you for contacting Huawei device.
Sorry that there have no bootloader unlock code for ALE-L21 items.
By default , you can do fastboot downloading for some images directly without Unlocking bootloader..
We suggest you'd better not root your device which would avoid the warranty and maybe cause it freeze.
Once again thank you for contacting Huawei device.
Best Regards.
Huawei Device Customer Care Team 3207"

Erre most megírtam nekik, hogy mire is kell a Bl unlock. Nem root vagy ilyesmi, hanem egy funkciót használjak, amivel reklámozzák a telefont...

Megpróbáltam gyökérből is:

There's a device that I've been using called a whoop.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.