Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Steelers válasza wertigo1984 (#17000) üzenetére


Steelers
senior tag

Első körben egy factory reset, ha ez nem segít akkor szervíz.

(#17002) ANDROID??? válasza wertigo1984 (#17000) üzenetére


ANDROID???
addikt

Messenger nélküli használat, Factory mindenképp!
Az alkalmazásokról nem kell a mentést visszatenni, vagyis nem kell visszaállítani.
SMS-híváslista pl, sms back up, Hisuite is segít a lementegetésekben, képek lementése stb után mehet a Factory/wipe.
Utána belakás, a felesleges dolgok törlése/tiltása, sms-ek képek meg ami kell vissza, tesztelés, pár nap alatt ha nem lassul be öröm, ha megint nem jó valami fagy stb, akkor mehet a szervizbe.

(#17003) SFAkos válasza gianone (#16981) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Enyém nem független, telenoros, arról frissítettem erre a 6.0ra. Ez volt a leirasban amit itt egyik kolléga készített, nem tudom újabb felmenne-e ra.

(#17004) gianone válasza SFAkos (#17003) üzenetére


gianone
őstag

De a ROM már független. Azért C432. Felmenne. Innentől már úgy viselkedik, mint egy független.Mármint a ROM, a SIM lock persze nem. OTA-n is kellene jönnie valaminek.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#17005) poolbig válasza SFAkos (#17003) üzenetére


poolbig
aktív tag

Lehet, hogy az én aksi merülési problémámat is megoldaná egy 6-os rom? Neked mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban? Csak azért mert nekem is Telenor-os a telefon, és ha van hozzá leírás, hogyan lehet felrakni rá a 6-ost, lehet megpróbálkoznék vele, csak hogy egy picit, legalább másfél napot kibírja az aksi.

(#17006) gianone válasza poolbig (#17005) üzenetére


gianone
őstag

Másfél napot az életben nem bír ki, ha használod is. Szerintem nincsen merülési problémád, csak ennyit bír egy 2200-as akksi.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#17007) poolbig válasza gianone (#17006) üzenetére


poolbig
aktív tag

Köszi, ez "megnyugtatott". :))

(#17008) welocyraptor


welocyraptor
újonc

Sziasztok!

OTG funkcióval kapcsolatban érdeklődnék. A különféle tesztek és leírások alapján a telefon nem OTG képes. Próbálkoztam különféle appokkal is, de egyikkel sem jött össze. Tesztelő programok közül egyik azt írja hogy OTG képes a másik azt, hogy nem.
A beállításokban a tárhely menüpontban van egy funkció USB tár néven, ami, ha gépre dugom sem aktiválódik és ha pendrive-ot dugok rá sem történik semmi. Lehetséges, hogy ez a beállítási lehetőség lenne az OTG funkció?
Kicsit mélyebbre ásva a telefon beállításai között találtam a rendszer mappában egy ...hardware.usb.host.xml fájlt. Ennek a fájlnak a tulajdonágai között vannak írás és olvasási beállítási lehetőségei. Persze ezt nem hajtja végre. Gondolom root jogosultság kellene hozzá.
Van arra valami lehetőség, hogy a telefon OTG képes telefonná váljon?

(#17009) kutga válasza welocyraptor (#17008) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs.

Let the Zone take me if I am.

(#17010) welocyraptor válasza kutga (#17009) üzenetére


welocyraptor
újonc

Az kár. Köszönöm a gyors választ!

(#17011) James67


James67
aktív tag

Sziasztok! Biztosan volt már szó róla, de nincs kedvem vissza olvasni több ezer hsz-t, szóval a páromnak P8 Lite telefonja van és nem csatlakozik az otthoni wifire (eddig automatikusan ráállt amikor hazajött). Mi lehet a gond? Az enyém rááll pikk-pakk - Honor 7.

Redmi Note 8 4/64

(#17012) kutga válasza James67 (#17011) üzenetére


kutga
nagyúr

1. Router restart.
2. Telefon restart.
3. Telefon factory reset.
4. Szerviz.

Nálam volt olyan hogy a modem rakoncátlankodott a nem megfelelő kábelezés miatt. Kijött a upc, megcsinálta, utána ment a wifi. Mondjuk akkor nem csak egy telefon vacakolt.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#17013) rusher86


rusher86
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném! Csatlakoztattam a telefont a számítógéphez. Meg akarom nézni, hogy van e hozzá frissítés, de nem látja a készüléket a HiSuite. Fejlesztői módba tettem és bekapcsoltam az USB hibakeresési módot is és a HDB-t is engedélyeztem, de csak azt írja ki, hogy ismeretlen usb eszköz. Mi lehet a probléma?

(#17014) kutga válasza rusher86 (#17013) üzenetére


kutga
nagyúr

Inkább az összefoglalóban olvasd el a frissítési módszereket.

Let the Zone take me if I am.

(#17015) Debilon válasza James67 (#17011) üzenetére


Debilon
addikt

ha egyáltalán nem is látja, akkor szerviz, típushiba
nekem 2x volt emiatt szervizben 9 hónap alatt

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#17016) James67 válasza Debilon (#17015) üzenetére


James67
aktív tag

Kb. másfél éves a teló, eddig semmi gond nem volt vele, az utóbbi 1-2 hónapban csinálja....

Redmi Note 8 4/64

(#17017) gianone válasza James67 (#17016) üzenetére


gianone
őstag

Típushiba. Ha szoftveresen nincs siker, akkor hardvergond, és szerviz. Ez van sajnos.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#17018) James67 válasza gianone (#17017) üzenetére


James67
aktív tag

Francba.... köszi

Redmi Note 8 4/64

(#17019) wertigo1984 válasza ANDROID??? (#17002) üzenetére


wertigo1984
őstag

+ HJoci nagyon szepen koszonom :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#17020) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Pár hete volt egy OTA frissitesem, minden jól működött. Ezen a héten tapasztaltam először, hogy a kocsiban a gyári kihangositohoz ugyan csatlakozik, de ha hivast indítok/fogadok, a hang nem megy at a kihangositohoz, a telefon hangszorojan hallom csak. Wifi jól megy, a nevjegyeket meg az akksiallapotot, mindent latok a kocsiban a kijelzon, de hang az nuku.
Valakinek van valami ötlete?

Tavalyi a telefon amúgy, nagyjából pont egy éves. Tavaly egy 1-2-3 honapig volt olyan problemaja, hogy a GPS a Bluetooth nem ment kb egyáltalán, a wifi is csak teliholdkor. Azóta volt egy pár OTA és tökéletesen működött. Csak most kezdett el a Bluetooth szarakodni (újra).

Dual simes, független a telefon, legujabb gyári android van rajta, nem piszkaltam a telefont, 2-3 hete volt factory reset a beállítások alól.

[ Szerkesztve ]

(#17021) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Szolgálati közlemény:

Olvastam hogy írtátok már többen, hogy a 6.0-ból kiszedték a feloldást dupla érintéssel.

Na én véletlen megtaláltam! :)

Beállítások -> intelligens aszisztens -> mozgásvezérlés

[ Szerkesztve ]

(#17022) Anonymus95 válasza SFAkos (#17021) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Eddig is ott kellett lennie. Azt hittem teljesen kivették, azért nem is írtam

(#17023) gianone


gianone
őstag

Nem tudom, ki írta, és miért. Mindig is ott volt.

P8 Lite-ban nincs ujjlenyomat-olvasó, szóval végig ott volt-van.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#17024) csako válasza SFAkos (#17021) üzenetére


csako
veterán

Én csak P9 Lite-ra láttam itt írva, hogy nincs, ismerősömnek is mikor megkapta én állítottam be a P8L-on. :) Barátnőjének, akinek pedig P9 van, kiderítettük, hogy tényleg nincs.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17025) Melack


Melack
veterán

A gyári mail kliens nem az igazi, egyre furabb. Ki mit használ helyette? GMail nem játszik.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17026) Zsocy155 válasza fraba (#17020) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia! A beállitások alatt gyári visszaállítás van. A factory reset tudtommal egy picit komolyabb és a szervizmenüben van.

(#17027) csako válasza Melack (#17025) üzenetére


csako
veterán

Appokról itt szokás kérdezősködni/beszélni. Kipróbálhatod amúgy az Outlook-ot.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17028) SFAkos válasza gianone (#17004) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Ha az OTA az ami a beállításoknál van a frissítés menupont allatt, akkor ott nem ír semmit.

(#17029) gianone válasza SFAkos (#17028) üzenetére


gianone
őstag

Akkor tedd fel fájlból C432B565-öt vagy B575-öt és onnantól már OTA-zni fog. Volt egy lengyel vonal meg északi meg nyugati, amióta egy EU-s van, azóta frissülget OTA-n is.

Csak ha utána jön frissítés, akkor abból a legfrissebb teljes csomagot töltsd le, majd FR. És után már kész vagy.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#17030) poolbig


poolbig
aktív tag

Mik a tapasztalatok, érdemes feltenni a 6.0-át a telefonra?

(#17031) gianone válasza poolbig (#17030) üzenetére


gianone
őstag

Igen, egy év alatt eléggé kiforrt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#17032) SFAkos válasza gianone (#17029) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Kerhetek róla linket? Mondjuk egy FR-hez nem sok kedvem van, végre belaktam már ezt, de majd ha lesz időm... :)

Köszönöm!

(#17033) gianone válasza SFAkos (#17032) üzenetére


gianone
őstag

Kérjél mélyvíz topikban vagy Firmware Finderrel esetleg.

Nokia 1610i Huawei Nova

(#17034) poolbig válasza gianone (#17031) üzenetére


poolbig
aktív tag

:R

(#17035) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

A playes theme editoron kívül tudtok komolyabb téma szerkesztő alkalmazást?

(#17036) jansky1


jansky1
senior tag

Ismer valaki normális, testreszabható időjárás alkalmazást, aminek a widgetje mutatja a tényleges hőérzet (realfeel) értéket? Gyári, accuweather, időkép nem ilyen sajnos.

(#17037) kutga válasza jansky1 (#17036) üzenetére


kutga
nagyúr

Weather Timeline-t használtam.

Let the Zone take me if I am.

(#17038) Anonymus95 válasza kutga (#17037) üzenetére


Anonymus95
senior tag

eWearher?
Szerintnem a legjobb és legpontosabb. Nem foglal nagy helyet viszont mindent az ég világon lehet rajta nézni.
Igaz..csak fizetős verziója van..de ha ki akarod próbálni, akkor böngészőben keress rá.

(#17039) kutga válasza Anonymus95 (#17038) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem a WT widgetei jöttek be a legjobban. :D Ez mondjuk tök szubjektív.

Let the Zone take me if I am.

(#17040) Anonymus95 válasza kutga (#17039) üzenetére


Anonymus95
senior tag

Igen, teljesen az! Kinek mi.. egyébként azt én még nem próbáltam. Lehet vetek majd rá egy pillantást :)

(#17041) jansky1 válasza kutga (#17037) üzenetére


jansky1
senior tag

Köszi, ez tök jó.

(#17042) Gstyler


Gstyler
senior tag

Telefonálás közben vannak gondjaim. Szakadozik a beszéd, panaszkodnak, hogy alig hallanak engem is, sőt van mikor konkrét robothanggal indít a beszélgetés.
Gyári 6.0. van a telón már rég óta. Eddig ilyen gondom nem volt.
Van valami tippetek, hogy mi lehet a probléma oka?

[ Szerkesztve ]

(#17043) jansky1 válasza Gstyler (#17042) üzenetére


jansky1
senior tag

Nekem factory reset óta (1hét) panaszkodnak, hogy alig hallanak. Telekomos 6.0. Várom a fejleményeket.

(#17044) Anonymus95


Anonymus95
senior tag

Jaj, bocsánat..a frissítéses dolgot visszavontam!! Ez másik topic!

Próbálgassátok a hálózatokat (2G,3G)

[ Szerkesztve ]

(#17045) Zsocy155 válasza Anonymus95 (#17044) üzenetére


Zsocy155
őstag

Így akkor sztornó. :)

[ Szerkesztve ]

(#17046) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok már egy ideje nagyon merül barátnőm telefonja így tegnap csináltam egy Fr-t. (viszont az nekem fura volt hogy csak a háttérképe maradt meg a telefonon minden más vissza lett állítva )
és este 78%-on volt neki hagyva reggel már 50% körül volt a telefon.
ötletek ?
B584

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#17047) szemesi69 válasza Cry0 (#17046) üzenetére


szemesi69
addikt

Összefoglalóban le van írva a merülés oka, az is, hogy mit lehet tenni ellene. Fr-t recoveryből nyomj neki és semmilyen mentést ne tegyél vissza, kivéve névjegyek, képek.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#17048) mufflika


mufflika
tag

Sziasztok, használ valaki Skypot ? Én még most tettem fel, de nem jelez, ha üzenet jön, vagy ha hívnának semmit nem csinál, minden értesítés be van kapcsolva, állandó futásba is tettem a progit de semmi. Valami egyéb beállítás kell még? Köszi

(#17049) szemesi69 válasza mufflika (#17048) üzenetére


szemesi69
addikt

Tedd védetté a telefonkezelő, akku kezelő.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#17050) kutga válasza szemesi69 (#17049) üzenetére


kutga
nagyúr

Jobban jár ha mindent védetté tesz, úgy a jövőben sem érik ilyen meglepetések. ;]

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.