Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) erahurka


erahurka
félisten

Allee BestByte-ban kipróbáltam egyet és ledöbbentem. Elinditottam egy 2D-s pókemberes endless runnert, és gyakorlatilag játszhatatlan volt. Másodpercekre megakadt ha csinálni akartam valamit.

(#202) #86973952 válasza erahurka (#201) üzenetére


#86973952
törölt tag

Akkor az le volt gyepálva, annak a játéknak nincs GPU igénye. Mali 400 is lazán viszi.

(#203) Attti73


Attti73
tag

Sziasztok! ha véletlen lefagyna a cucc, hogy lehet erőszakkal restartolni? Köszi!

(#204) #86973952 válasza Attti73 (#203) üzenetére


#86973952
törölt tag

Hosszan kell nyomni a power gombot kb. 10-15 másodpercig.

(#205) Attti73 válasza #86973952 (#204) üzenetére


Attti73
tag

Köszi!

(#206) athomi válasza #16820480 (#193) üzenetére


athomi
veterán

Nem sikerült megnézni? :(

[ Szerkesztve ]

(#207) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok,

1 hete használom a telefont. Nekem túl nagy elvárásaim nincsenek, és viszonyítási alapom sincs. Előtte egy navon mizu m502-őt hajtottam, de azzal nem lehet összehasonlítani :D

- Navigáció, azonnal talál műholdat, semmi várakozás, BP belváros, borús idő kb 2mp.
- Fényerő, nekem jó, napos időben is olvasható a kijelző, én maxra húzott fényerőn használom autó módban
- Sebességgel nem volt problémám, általános programokat futtatok,
- Dual simbe használom, minden OK.
- Akkumulátor üzemidejét még nem figyeltem, mert ha navigálok töltöm az autóban.

Röviden ennyi....

ui. A fényerőnél azt figyeltem meg hogy az auto gomb melletti csúszka nem mindegy milyen értéken van. Én maxra állítottam így auto módban keveset változtat. de lehet ez csak valami bug, de nekem így teljesen jól használható...

[ Szerkesztve ]

(#208) #16820480 válasza athomi (#206) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem igazán :( Tegnap egész nap özönvízszerű eső volt, elő sem tudtam venni az utcán a készüléket, szétázott volna.

Az akksi most úgy néz ki, hogy 1 óra képernyővel (SIM nélkül, csak Wi-Fi hálózaton, konstans max fényerőn) 73%-on áll, szóval olyan 4 óra képernyőt tudhat nagyjából ilyen körülmények közt.

[ Szerkesztve ]

(#209) Shingen válasza #16820480 (#208) üzenetére


Shingen
addikt

Az akksi most úgy néz ki, hogy 1 óra képernyővel (SIM nélkül, csak Wi-Fi hálózaton, konstans max fényerőn) 73%-on áll, szóval olyan 4 óra képernyőt tudhat nagyjából ilyen körülmények közt.

Ez milyennek számít véleményed szerint?
Neked biztos több tapasztalatod van ilyen téren.
Akkor ez azt jelenti folyamatos netezéssel 5 órát bírna ki, full feltöltéssel?

風林火山

(#210) #16820480 válasza Shingen (#209) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ez olyan átlagosnak számthat manapság. A jobb telefonok ennél sokkal jobbat tudnak, ilyen 6 óra körül, de azok általában jóval nagyobbak és nagyobb akksi van bennük. Wi-Fi hálózaton szerintem menne 5 órát netezéssel, mobilneten nem biztos azért, az jobban tudja enni az akksit.

Mondjuk szerintem ez is ilyen "egynapos" telefon, ahogy a legtöbb.

(#211) Shingen válasza #16820480 (#210) üzenetére


Shingen
addikt

Értem.
Tehát a mostani telefonok általában 1 napot bírnak általános használattal.
Akkor ezeknek az 5" teloknak ilyen az üzemidejük, kb. 5órát bírnak folyamatos nettel, 1 napot átlag használat során.

風林火山

(#212) #86973952 válasza Shingen (#211) üzenetére


#86973952
törölt tag

HA nincs csutkán a fényerő, és nem terheled nagyon a CPU -t sem, akkor talán. DE inkább szerintem a 4 óra reálisabb. Egyébként ha a telefon nap végére lemegy 50 %-ra, az már 1 napos. :)

[ Szerkesztve ]

(#213) Shingen válasza #86973952 (#212) üzenetére


Shingen
addikt

Aha.
Szóval akkor 4 óra aktív net és 100% 0% leszívja az aksit.
Bár nem sok telo van amiben combosabb aksi lenne?
Talán a lenovo p70 abban vmi 4000 aksi van.

風林火山

(#214) #86973952 válasza Shingen (#213) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez nagyon nehéz megsaccolni, mert mindenkinek mást jelent a képernyő idő. Nem mindegy, hogy mit csinálsz a készüléken. Még böngészéskor sem, ha folyamatosan oldalakat töltögetsz, írogatsz...egyebek. Nekem pl. mindig kevesebb minden telefonon, mint másnál, mert ha használom a kijelzőt, akkor azt elég aktívan. Ráadásul mindent max. fényerőn szeretek.

Na meg ugye az sem mindegy, hogy mik futnak a háttérben, ha már androidról van szó. Valaki használ -e pl. FB -t, letöltés megy -e közben. Meg az sem mindegy, hogy mellette "üresjáraton" mennyit megy. Illetve a hívásokat (ha nem sok rövid van) nem adja hozzá a kijelző időhöz.

Szerintem amit sheratan ír teljesen reális lehet.

Szerk.:
Mindezt játék nélkül értem. Azzal sosem érdemes számolni, mert úgy bőven többet merül.

[ Szerkesztve ]

(#215) pulguinha válasza erahurka (#183) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Htc m8s-t,reméljük megérte az ár különbözetet :)

[ Szerkesztve ]

(#216) hubertus33


hubertus33
tag

Sziasztok! Kb 1 hete vettem a készüléket eddig tökéletes gyors semmi fagyás vagy akadás kijelző is rendben van kis melegedés tapasztalható ha huzamossabb idig nyúzuk de ez szerintem természetes! A gyári füles szörnyű.. Doboz hangzása van.. Rakhattak volna a dobozba egy minőségibb fülest.. Apropó doboz... Baromi menő csak megjegyezném nekem nagyon bejön :) akkumulátor nálam folyamatos nettel böngészgetéssel fb.. Messenger stb.. Olyan másfél napot kibír lazán.

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#217) butch3r


butch3r
senior tag

sziasztok,

telekomnál vett már valaki készüléket? Neten azt írják 1 simes és függő, de google-ben nem találtam ilyen variánst (vagy csak rosszul kerestem)

köszi :R

(#218) xcsaba1975 válasza butch3r (#217) üzenetére


xcsaba1975
tag

A vodafonnál is egy sim-es!Letiltják a két kártyát,pedig ez lenne a lényege a litének!

(#219) butch3r válasza xcsaba1975 (#218) üzenetére


butch3r
senior tag

Igen közben kaptam választ Huawei-től is. Azt írják elérhető lesz dualsimes verzióban is szolgáltatóknál de sajna nem írták, hogy mikortól...

(#220) xcsaba1975 válasza butch3r (#219) üzenetére


xcsaba1975
tag

Amennyiben lesz róla infód, kérlek jelezd a fórumon! Megvárom míg dual lesz.

(#221) butch3r válasza xcsaba1975 (#220) üzenetére


butch3r
senior tag

Aha persze, most annyit írtak, hogy néhány hét múlva érdeklődjek addigra talán pontosabbat tudnak mondani :) szóval ha van update néhány hét múlva jelentkezem :)

(#222) Shingen válasza hubertus33 (#216) üzenetére


Shingen
addikt

akkumulátor nálam folyamatos nettel böngészgetéssel fb.. Messenger stb.. Olyan másfél napot kibír lazán

Na ez király!

Fényerőt hány % használod?
Neten kívül mennyit beszélsz a telon, csak az üzemidő miatt kérdem?

風林火山

(#223) wayne1


wayne1
senior tag

Hali
Gondolkodom egy ilyen készülék vásárlásán. A T-nél most 88 eFt lenne és adnak mellé egy Huawei B1 talkband-ot. Megérné szerintetek?

(#224) xcsaba1975 válasza Shingen (#222) üzenetére


xcsaba1975
tag

Szerintem igen!(hacsak nem vagytok közös kasszán!)

(#225) thomech


thomech
tag

Vodás változatot tényleg nem lehet két kártyával használni??? :Y Esetleg úgy se, hogy két vodás kártya (egyik netes kártya, másik rendes)

(#226) #86973952 válasza thomech (#225) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem hinném, hogy a Voda dual SIM -et árulna.

(#227) peestike válasza #86973952 (#226) üzenetére


peestike
senior tag

pedig anno egy nokia telónál játszották el, hogy adták a dual sim-es telefont, DE mind a 2 slot t függő volt.
kissé vicces így.
wayne1: ha ez is hasonló, szerintem nem éri meg. meg úgy egyébként sem. edigital 80ért adja, független. az a Huawei B1 talkband meg már kifutott, de ha feltétlen szükséged van rá esetleg meggondolandó lehet neked. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#228) Shingen válasza xcsaba1975 (#224) üzenetére


Shingen
addikt

????
Mire érted?

風林火山

(#229) #86973952 válasza peestike (#227) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tudom. Sőt, olyan is volt, aminél csak az első slot volt függő. DE ezt nagyon ritkán játszák el a szolgáltatók. Főleg, ha van opció a single verzióra.

Pl. az egyik Alcatel -nél is volt ilyen. Kb. 1 hónapig, Telekom, edigital -on keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#230) wayne1 válasza peestike (#227) üzenetére


wayne1
senior tag

A két kártya nekem nem lényeg, mert csak egyet használok. Azért venném itt, mert előfizu megújításban odaadnák kedvező részletre. WP-ről váltanék, mert igaz hogy maga a rendszer nagyon jó, de az "alkalmaztalansága" meg az eszközök nem támogatása kicsit kezd az idegeimre menni :)
Ez a teló elnyerte a teszésemet, tudja azt amit perpillanat elvárok egy telefontól :)
A Talkband pedig a hab a tortán. Most egy Xiaomi MiBand-ot használok, de sajnos nagyon alultámogatott WP-n. A B1 nagy erőlelépés lenne. Amúgy is szükségem lenne egy BT headsetre.

(#231) xcsaba1975 válasza Shingen (#228) üzenetére


xcsaba1975
tag

Kérdőjelet tettél a mondat végére! :)

(#232) thomech


thomech
tag

Megkérdeztem a Huawei-től és azt írták vissza, hogy egyenlőre tényleg csak egy kártyás változat kapható szolgáltatónál.

(#233) alexander12


alexander12
aktív tag

A dupla koppintásos ébresztést tudja? Vagy az csak a Honoroknál műxik?

kíváncsi, OP8T

(#234) kitcar66 válasza wayne1 (#223) üzenetére


kitcar66
csendes tag

Szerintem nem éri meg, itt olcsóbb, és nem kell hozzá 2 év "rabszolgaság": http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/_HUAWEI-P8-Lite-Alice-DualSIM-fekete-k%C3%A1rtyaf%C3%BCggetlen-okostelefon,103952,504801,2086998.html?langId=-19

[ Szerkesztve ]

(#235) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Sziasztok, kaptam egy ilyen telot.
Elsore egesz jo.

Root ugyben tud valaki valamit?

(#236) wayne1


wayne1
senior tag

Most olvastam, hogy Elvileg nincs DLNA a telóban. TV-re, vagy EZCast készülékre akkor hogy lehet átvinni a képét?

(#237) Shingen válasza feketepeti (#235) üzenetére


Shingen
addikt

Hali!

Ha van ilyen telod írhatnál róla, mert kevés felhasználói info van róla.
köszi

風林火山

(#238) thomech válasza alexander12 (#233) üzenetére


thomech
tag

Media Markt-ban néztem, és ott be lehetett kapcsolni ezt a funkciót

(#239) feketepeti válasza Shingen (#237) üzenetére


feketepeti
aktív tag

Root nelkul nem koltozok be ra ez nalam elvi kerdes 😀

De irok majd ha sikerul.

Ugy latom parancssoros lesz a dolog ha gepnel leszek este megoldom.

Aztan majd irok.

Xperia Z1 em betojt, a regi Samu S3 az agyamra megy, most egy iPhone 5 ben vagyok ugyhogy lesz osszehasonlitasi alap 😀

Osszerakva jol van nekem a kijelzo nem tunik veszesnek az akku ido meg majd kiderul. Vatta uj gyari akksival az iPhone 5 du kettore lemerul nalam, addig ez us tuti birja. A Z1 szuntjet meg ugy sem tudja hozni.

Irok ha lesz tapasztalat. Addig is kezbe venni jo, ui gyors, en jatszani nem jatszok ellenben k nagy email firgalmam van. Majd kiderul.

Nem tudok mit venni. S6 nem vizallo, z4 snapi 810 szetolvad.

Akkor mar inkabb ezzel kihuzom mig megjelenik valami normalis aztan megy zasszonynak.

(#240) Shingen válasza feketepeti (#239) üzenetére


Shingen
addikt

Rendben!

Köszi!

Nagyon várom a beszámolót, mert én is szeretnék egy ilyet.
Azt olvastam róla gyors meg minden, jó a kamera , stb.

De ami hátrányt említenek az a aksi+ kijelző fényereje, hogy napfényben nem lehet látni a kijelzőt.
Én sem játszanák rajta, csak a net lenne a lényeg, és úgy mennyit bír az aksi.
Majd kíváncsian várom a beszámolót.

風林火山

(#241) tjokai


tjokai
senior tag

Sziasztok
Az összes P8 Lite dupla SIM-es? Telekomnál szeretnék egyet venni de azt írják a weboldalukon h nem független a készülék. Akkor hogyan működik így a két SIM? Két Telekom SIM-mel? Ne máááár :F

Üdv!

(#242) Shingen válasza tjokai (#241) üzenetére


Shingen
addikt

Én úgy tudom, hogy szolgáltatónál az egyik simet letiltják.
Csak ha függetlenül veszed akkor van 2 sim lehetőség.

風林火山

(#243) tjokai válasza Shingen (#242) üzenetére


tjokai
senior tag

Akkor ez így nulla, ez így semmi! Drágaságos Telekom :W
Köszi a választ :R

Üdv!

(#244) psxpal83


psxpal83
csendes tag

Sziasztok! Xperia Zről váltottam.Én a Tnél vettem. Simlock deactive,ha ezt jól tudom akkor független,ha nem akkor javítsatok ki. Znél picit gyorsabb,nem melegszik,a kijelző egy picit tényleg gyenge de meglehet szokni. Akksi az is jobb egy picivel a Znél.

(#245) tjokai válasza psxpal83 (#244) üzenetére


tjokai
senior tag

Erre én is várom a választ valakitől :K Ha független legalább az egyik SIM, akkor beruházok egy P8 Lite-ra, másképp nem!

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#246) #16820480 válasza tjokai (#245) üzenetére


#16820480
törölt tag

Milyen egyik SIM? Az előbb írták, hogy a szolgáltatói változatok jelenleg csak 1 SIM-et fogadnak. Tehát függő, nem függő, csak egy SIM kártyát tudsz beletenni.

(#247) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Írtam a Huaweinek hogy küldjenek bootloader unlock kódot.

Kiváncsi vagyok mikor reagálnak. De náluk legalább van ilyen opció.

(#248) Shingen válasza feketepeti (#247) üzenetére


Shingen
addikt

Ok
Várjuk majd a tesztet. :))

風林火山

(#249) #86973952 válasza feketepeti (#247) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mivel "manuális a rendszer", így nem mindig válaszolnak hamar. Van hogy újra el kell küldeni.

Volt olyan "korábban", hogy 1 órán belül reagáltak, de volt olyan is, hogy 3-4x el kellett küldenem.

[ Szerkesztve ]

(#250) annulus


annulus
aktív tag

Sziasztok!

Aki rendelkezik ezzel a kütyüvel, meg tudná nézni nekem, hogy mekkora a gyári töltő kimenete (A)? Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.