Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

Huawei P8 Lite - téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Graphics válasza .Szaki. (#100) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

LG G2
Samsungnak is biztos van vmi...

Honor 4C
Honor 4X

Lenovo S60
Lenovo P70

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#102) Obyboy válasza .Szaki. (#100) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem Xperia P van. Már több mint 2 éves de még nem kellett szervizbe vinni. Ennek ellenére a következő mobil nekem sem Sony lesz, nekem a szoftver (nem)frissítési stratégiájuk nem szimpatikus. A jelenleg kapható készülékek közül a Honor6, Honor6+ és a OnePlusOne a befutó. Az idén megjelenő készülékek közül pedig a Nexus a OnePlusTwo és egy esetleges új Honor lehet a favorit.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#103) pulguinha


pulguinha
aktív tag

Sziasztok,
Benne van a cikkben, hogy sanszos a vakuhoz képest nem jókor exponál a kamera (már ha tényleg így van). Szerintetek ez javítható szoftveresen és ha igen fogják? A hosszabb záridővel és manuális ISO állítással nem macerálnék ...
Illetve valahogy feltornázható az egy napos üzemidő?
Sorry, de ezekhez nem értek :)
:R

[ Szerkesztve ]

(#104) #86973952 válasza pulguinha (#103) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen.
Igen.
Nem (aktív használat és net-szinkronizálás mellett).

(#105) pulguinha válasza #86973952 (#104) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Köszi :R Legyen igazad :)
Az akku szempontjából szomorú vagyok (folyamatos 3G, FB messenger, 15 percenként e-mail frissítés). Ez esetleg később valamiféle módon se megoldható? Más rendszert rárakva, mondjuk kisebb energia igényű android vagy hasonló (nem röhög!, sosem gondolkodtam ilyesmiben és nem is ismerek a szakzsargont :) )

Makro fotók milyenek? Valakinek van tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#106) bteebi válasza #86973952 (#99) üzenetére


bteebi
veterán

Minden bizonnyal mást nevezünk középkategóriának, legalábbis nálam a felső kategória nem csak az aktuális csúcs. Az LG G2, Galaxy S5 (talán még az S4 is, bár az már azért egy kicsit necces) szerintem még felső kategória, még ha nem is aktuális csúcs. Középkategória mondjuk az LG G2/G3/Galaxy S4/S5 mini, azt hiszem mindegyikben 1 GB RAM és 8 GB ROM van. Valószínűleg túl konzervatív vagyok :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#107) doongoo válasza GeryFlash (#95) üzenetére


doongoo
addikt

Mondjuk Ace 4-et konkrétan 1 hete vettem az asszonynak 37000 FT-ért itthonról, garanciával, újonnan

(#108) #86973952 válasza bteebi (#106) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem írok én sem mást. Ez egy középső kategóriás telefon, középső kategóriás SoC -val. Nálam a felső kategória valahol Snapdragon 800 -tól kezdődik, nem az aktuális csúcsnál.

Így azért van már pár 2 giga RAM, 8/16 giga belső tárhelyes telefon. A középső kategória alsó szegmensében is 40+ ezerért öregecske MTK 6582 -vel Honor 3C néven.

(#109) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Ez akkor ütne, ha maradt volna a nagytestvér fém borítása.

bteebi (#106) 》

Azért a G3-nak olvass utána előbb, mielőtt nyilatkozol róla..

[ Szerkesztve ]

(#110) Mr.Silkó válasza Mr.Silkó (#109) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Meg a G2-ben sem az általad leírt 2GB/8GB van.

(Lejárt a szerkesztési időm.)

[ Szerkesztve ]

(#111) #86973952 válasza Mr.Silkó (#110) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem ezt írta, hanem a mini verziókat.

(#112) Mr.Silkó válasza #86973952 (#111) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akkor csak nekem nem volt egyértelmű.

(#113) xcsaba1975 válasza .Szaki. (#100) üzenetére


xcsaba1975
tag

Lenovo p70.

(#114) jambizoli


jambizoli
csendes tag

Ma vettem ilyen telót és az 5ghz wifivel nem boldogul.

(#115) #86973952 válasza jambizoli (#114) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert "ac" nincs benne, "n" -ben meg nem nagyon szokott.

(#116) jambizoli válasza #86973952 (#115) üzenetére


jambizoli
csendes tag

Nem néztem a speckót csak ha samu s3 neo tudta gondoltam akkor ennek is tudnia kellene. Am. eddig elégedett vagyok vele teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#117) bteebi válasza Mr.Silkó (#112) üzenetére


bteebi
veterán

Kicsit tényleg félreérthető volt, mert hosszas volt a felsorolás. Tudom, hogy melyik milyen, a családban van egy G2 mini, az asszonynak tegnap vettünk egy (32 gigás) G2-t (a G2/G3 mini pont a kevés RAM/ROM miatt volt felejtős), G3-at pedig majd magamnak szeretnék venni - ráadásul a 32 gigásat (abban 2 GB helyett már 3 GB RAM van, és abból már az FM rádiót se spórolták ki).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#118) khron78


khron78
őstag

A képek minősége... A hüvely támogatta a tesztet biztos.

(#119) .Szaki. válasza khron78 (#118) üzenetére


.Szaki.
addikt

Az elő sem fordulhat, hogy esetleg jó telefon, ugye?

(#120) jambizoli


jambizoli
csendes tag

megosztottam két képet, amit ezzel a telóval lőttem. szerintem elfogadható.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#121) khron78 válasza .Szaki. (#119) üzenetére


khron78
őstag

De, a telefon lehet jó, én a képek minőségéről beszéltem. Nem azt látom a képeken, ami le van írva a tesztben, ennyi.

(#122) .Szaki. válasza khron78 (#121) üzenetére


.Szaki.
addikt

:R

(#123) thebeegee


thebeegee
tag

Ez érdekes, mert külföldi tesztekben is a kameráját emelik ki pozitívumként, inkább az UI-t és az akksiját osztják. Persze nem a csúcsmobilok kamerájához kell hasonlítani, hanem a középkategóriához.

(#124) erahurka válasza thebeegee (#123) üzenetére


erahurka
félisten

A UI-t miért osztják? :F

(#125) thebeegee válasza erahurka (#124) üzenetére


thebeegee
tag

Hát igazából csak átszaladtam a teszteken, de vmi olyasmiket írtak, hogy a lollipop által hozott újítások nem elérhetőek benne (fogalmam sincs hogy ezek mik, most nem vagyok ezzel képben), és hogy az UI néha csinál érdekes dolgokat, amihez hozzátették, hogy ez lehet a megjelenés előtti szoftver miatt is, amit később még javíthatnak...

(#126) Szilvus_


Szilvus_
újonc

Tudni valamit esetleg a videó hangminőségéről? Mert pl. a P6-osom nem nagyon bírta feldolgozni a koncerteken/bulikon felvett hangokat, végig torzította a videó hangminőségét..

(#127) GSPLR válasza Szilvus_ (#126) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ezen miért lepődsz meg? Mit vársz?

Huawei

(#128) thebeegee válasza GSPLR (#127) üzenetére


thebeegee
tag

A sima P8-ban már nem torzulnak a hangok, ki van szűrve a mélytartomány, a Lite-nál nem tudom mi a helyzet...

(#129) #86973952 válasza thebeegee (#128) üzenetére


#86973952
törölt tag

Koncerten, egy profi kamera hangrögzítéséhez képest az is kevés. Ahogy az összes telefon. Torzítás biztos ennél is lesz.

Bár az sem mindegy milyen koncert, milyen hangtechnika.

[ Szerkesztve ]

(#130) thebeegee


thebeegee
tag

Igen, de más az, amikor úgy torzít, hogy gyakorlatilag nem kivehető semmi, az egész egy nagy recsegés, vagy pedig ki van szűrve a mélyhang, és felismerhető lesz a zene. https://www.youtube.com/watch?v=_vUOTXIwmPU

(#131) #86973952 válasza thebeegee (#130) üzenetére


#86973952
törölt tag

ÉS más egy rock koncert egy szuterénben, meg más egy komolyzenei koncert a Zeneakadémián. Hangtechnikailag, meg zeneileg sem mindegy.

Meg ha üvöltöznek az úgy betorzít a legjobb telefonon is, hogy öröm hallgatni.

Bár lehet ez már mondhatni szakmai betegség, de engem zavar. Főleg, ha nem jól van hangosítva, ami (sajnos) szintén nem ritka.

Tehát ha ott üvöltöznek körülötted, akkor ugyanúgy torz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#132) GSPLR válasza thebeegee (#128) üzenetére


GSPLR
senior tag

Egy koncertre a sima P8 is édeskevés (és úgy általában az összes mobil), mondhatni lószart se ér. Persze az sem mindegy, hogy milyen koncert. Amilyenre én jártam még anno a húszas éveimben (trance-techno), oda aztán vihetsz bármilyen telefont, mind összefossa magát...

Huawei

(#133) Szilvus_ válasza thebeegee (#130) üzenetére


Szilvus_
újonc

Na igen, pont ilyen minőségre gondoltam, hogy legalább felismerje az ember azt, amit felvesz, és ne csak egy óriás recsegés maradjon meg belőle. Ez a minőség számomra teljesen használható (lenne).

(#134) GSPLR válasza Szilvus_ (#133) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ha nagyon ragaszkodsz ehhez a dologhoz és tényleg a mobilok között keresel valamit erre, akkor egyértelműen HTC.

Huawei

(#135) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Üdv srácok! Nem rég lettem tulajdonosa eme remek telefonnak és szeretnék érdeklődni, hogy root esetleg létezik-e rá? :)

(#136) #86973952 válasza Zsolty20 (#135) üzenetére


#86973952
törölt tag

Elsőként szerintem azt nézd meg, hogy zárt -e a bootloader. Sanszos, hogy igen.

(#137) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Feltéve, hogy igen(amire kb. 99,9% van), akkor hogy a viharba tudnám kinyitni. Tisztában vagyok mindenféle következménnyel, s nem azonnal csinálnám meg csupán érdekel, hogy van-e lehetőség rá.

(#138) #86973952 válasza Zsolty20 (#137) üzenetére


#86973952
törölt tag

BL nyitó kóddal, amihez több módon is hozzá lehet jutni. Elsőként mail -ben lehet kérni. DE van, hogy valamelyik egyszerű ROOT -oló program is felnyitja. Pl. Root Genius. Esetenként vannak olyan fél- (vagy nem-) hivatlos FW -k is, amik nyitnak BL -t.

HA meg van a kód, utána már pofon egyszerű nyitni.

(#139) tripi2


tripi2
csendes tag

Üdv Mindenki!
1 hete nyüstölöm a kicsikèt, meg vagyok vele elègedve. (Előtte G300 volt majnem 3 évig). Viszont néhány dologban segítsèget szeretnék kèrni:
Nagyon bosszant, hogy a beállított csengőhangot csak egyszer játssza le, utána csak rezeg. Nekem pl a digital ringtone van beállítva, ha hívás jön egyszer csörög, utána csak rezgés, amit nem biztos, hogy észlelek. A másik, hogy a névjegyek rendezési elvét nem tudom megváltoztatni, a menüben felajánlja, de hiába bökök rá, nem változik semmi. Ez mondjuk viselhető, de szokatlan nekem, hogy a keresztnevek vannak elöl. Az előzményekben jól jeleníti meg. A 3.: 3D Watchdogot használok, a Vodás napi 50mb roaming internetet eddig gond nélkül tiltotta 95%-nál a régi telón/rendszeren. Itt viszont inaktiv a tiltás lehetősége. Ha tudtok, kérlek segítsetek, hogyan tudnám orvosolni ezeket!
Köszi
tripi2

(#140) xcsaba1975


xcsaba1975
tag

Ezt a csengőhang dolgot más is tapasztalta?

(#141) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Egyébként hogy tudom megnézni, hogy egy BL zárt-e?
Illetve lehet már egyáltalán egy Lollipopot rootolni?

(#142) #86973952 válasza Zsolty20 (#141) üzenetére


#86973952
törölt tag

Valamelyik a két módszerből szerintem működni fog. A második módszer szinte biztos, az első lehet, hogy nem.

I.
Kikapcsolt állapotból a hangerő le és a power gomb együttes gombnyomása addig, amíg be nem jön a bootloader mód. Ott írja, hogy zárt vagy nyitott. Ez viszont több Huawei -en nem működik.

HA ez nem megy, akkor jön a másik módszer:

II.

1. Letöltöd a Huawei oldaláról a HiSuite desktop programot, és feltelepíted a gépre. HA nem találnád a linket szólj.
2. A Beállításokban a Telefonról menüpontban a build-számot addig nyomogatod, amíg ki nem írja, hogy fejlesztő vagy.
3. Ezután a Beállítások alján lesz egy új menüpont Fejlesztői lehetőségek névvel. Ide lépj be.
4. Tegyél pipát az USB-hibakeresés mellé.
5. Kösd össze a számítógépet a telefonnal, kapcsolati módnak válaszd a telefonon az MTP -t.
6. Megvárod amíg felismeri, a telefonon engedélyezed a kapcsolatot a géppel. Ezzel feltelepíti a szükséges driver -eket a számítógépre, és elvileg lesz egy HiSuite mód is.
7. Töltsd le EZT, és csomagold ki. Az adb mappát másold a számítógépen a c:/ meghajtóra a benne lévő fájlokkal együtt.
8. Nyisd meg a számítógépen a Start menüt
9. Írd be a futtatás részbe, hogy: cmd
Nyomj egy entert. Ezután megjelenik egy újabb abblak, ebben dolgozz tovább.
10. Írd be, hogy: cd c:/adb
11. Írd be, hogy: adb devices
Ezzel a paranccal látod, hogy a rendben van -e a kapcsolat a gép és a telefon között.
Kiírja az azonosítót: Pl. 1131221321312 device
12. Írd be, hogy: adb reboot bootloader
Itt láthatod, hogy nyitott vagy zárt:
- Locked = zárt
- Unlocked = nyitott
13. Kilépni 2 módon tudsz a bootloader módból:
13.1. Írd be, hogy: fastboot reboot
VAGY
13.2. Power gombot nyomd hosszan (kb. 10-12 másodpercig) és újraindul a telefon.

HA valami eltérés lenne, vagy elakadnál, akkor szólj és megpróbálok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#143) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Köszönöm a segítséget. Sikeresen lezajlott a művelet, és sajnos(bár várható volt) zárva van a Bootloader.

(#144) #86973952 válasza Zsolty20 (#143) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szívesen, várható volt. Melyik módszerrel?

(#145) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

A 2. módszer volt a nyerő, azonban eddig semmilyen rootolási lehetőséggel nem találkoztam. Talán csak idő kérdése és megoldódik a dolog. :)

(#146) #86973952 válasza Zsolty20 (#145) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szokásos (Kingo, Genius...stb.) nem mennek, akkor majd csinálnak rá egy SU -s zip -et, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#147) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Próbáltam rákeresni XDA-n, de semmi használhatót nem találtam. Akkor egy ideig még ott lesznek a felesleges programok, számomra kicsit irritálóak, már a tudat is, hogy ott vannak. :/

(#148) thebeegee válasza Zsolty20 (#147) üzenetére


thebeegee
tag

Nem volt még Huawei-em, de minden Androidban a Beállítások/Alkalmazások menüben (Letöltött, Futó, Összes) le lehet tiltani a felesleges alkalmazásokat. Így eltűnik a parancsikonja is, nem fog futni a háttérben, nem fog frissülni stb. A Google Play Újságos, Könyvek, Zene, stb. nálam mindig erre a sorsra jut, meg a szoláltató által telepített sz.rságok is :))

(#149) erahurka válasza thebeegee (#148) üzenetére


erahurka
félisten

Ez nagyon jó hír! Attól féltem nincs ilyen lehetőség droidon. :))

(#150) #86973952 válasza erahurka (#149) üzenetére


#86973952
törölt tag

Van lehetőség, csak nem mindent fog engedni. Bár átlag felhasználónak talán ez is bőven elég, ehhez nem fontos a ROOT.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.